Přejít na obsah

Fotka

Padací závěrka- používáte někdo ?

• Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
105 odpovědí na toto téma

#101 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 233 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 274

Publikováno 16 duben 2018 - 10:47:16

bez rozebírání jsem kdysi protlačením přes papír "obkresloval" ty tři díly

třeba se to někomu hodí

jak říká znalec třípalcová pětka

Přiložený soubor  packard001.jpg   106,42K   2 Počet stažení

• 0

#102 Bret3

Bret3

Dost toho nakecá

• Registrovaní
  • PipPip
  • 970 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 7

Publikováno 18 duben 2018 - 15:18:50

Tak jen krátké info z vývoje situace: RHx - našel jsem fotky rozebrané Packardky se synchrokontaktem, takže je už odkud to okoukat :-) Trochu jsem měl čas zapracovat na rozměrových verzích hlavních dvou lamel, teď mě čeká hlavní práce na masterblade a mechanismu krátkého času. Trochu jsem uvažoval, a "technologický demonstrátor" asi udělám komplet v plastu, trochu si upravím pár detailů, možná se to promítne i do finálního designu, který tím pádem nebude tak čistý jako původní Packardka, ale o to to bude jednodušší sbastlit :-)

vlkm - trochu jsem uvažoval a kreslil, a pokud by ti stačila závěrka jen s dlouhým časem, tak je asi výrobně jednodušší Packard No.1 - má jen dvě pracovní lamely, místo poměrně složitě tvarované masterblade je jen jednoduchá kulisa. Vychází to pak do rozměru závěrky cca 25x18cm, otvor je excentricky blízko k jedné z delších stran. Pro představu jak to vypadá třeba tady - http://piercevaubel....2-053-small.jpg Oproti tomu No.5/No.6 je ve čtverci o straně cca 21cm. V obou případech už je to teda i na Packardku pořádná kráva :-)

• 0

#103 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 233 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno 18 duben 2018 - 15:30:56

jasně funkční maketu dělám skoro vždy, poněvadž tuhle previzualizaci zas takovou nemám a kolikrát se přitom vymyslí zlepšení

to máme stejně

dělal jsem i třímetrovou maketu schodů, zubatici ze střešní latě, prostě jestli vyjdou, jak inžinýr spočítal

a vyšly, všechna čest jeho náčrtku a mohl jsem se s klidem dát do díla

• 0

#104 vlkm

vlkm

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 20

Publikováno Včera, 10:10:07

Pane Bret3, parada.

Dlouhym casem rozumime kolem 1 sec a vyse?

Nejcasteji fotimTessarem 300/4,5 o prumeru 110mm a mam jeste jeden vetsi 360/4,5.  

Pro ten casem postavim dalsi drevak. Predbezne pocitam format 24x30, takze rozmery zaverky me netrapi.

V soucasnem fotaku pouzivam i objektivy o ohnisku 250 a 180, ty jsou podstatne mensi a u nich bych rad i kratsi casy.

• 0

#105 RHx

RHx

Hrabě kydoň

• Předplatitel
  • 5 233 příspěvků(y)
  • LocationHK

Publikováno Včera, 14:56:47

dlouhý čas je tvořen-omezen jen pohybem ruky - mačkáním balonku, délkou potrubí, pružností balonku

okem se dá tou závěrkou bez krátkého času dělat nejrychlejší čas asi 1/5 sec a dál záleží jen na rytmu zmačknutí,  hudebníci budou mít jistě vteřinu naprosto přesnou, poněvadž mají metronom v hlavě

ale u vteřiny půlvteřina navíc určitě nezahraje

-

osobně dám půl království za ten čas kolem dvacetiny, kterej balonkem  a pohybem tam - zpátky udělat nejde

• 0

#106 vlkm

vlkm

Nováček

• Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 20

Publikováno Včera, 19:27:01

A princeznu ?

• 0