Přejít na obsah


Fotka

zesílení barvy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
13 odpovědí na toto téma

#1 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 6 November 2009 - 16:08:23

Máte někdo zkušenost s kvalitním zesilovačem pro barevný emulze?Je vůbec něco podobnýho na trhu?
Mírně jsem přešvihnul Velvii 50-expozice dělám zásadně od oka ale tentokrát se mi to vymstilo. Nedá se říct že bych došel ke 100% přepalům ale je to trošku vylízaný.Proto by se nepatrný zesílení šiklo.


(je to fantastickej film, i na zdánlivě nebarevných věcech nějakou barvu najde, přitom křiklavě barevný věci nějsou přesaturovaný)
  • 0

#2 extremo

extremo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 141 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 8 November 2009 - 09:49:14

Ahoj Briane, četl jsem, že je třeba inverzní filmy naexponovat velmi přesně a proto klobouk dolů, jestli jsi schopen v ostatních případech tyto filmy exponovat s touto přesností jen tak od oka. Kéž bych měl také tyto exponometrické zkušenosti, mohl jsem ušetřit pár peněz za expozimetr.
  • 0

#3 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 November 2009 - 12:44:02

ano, mám je všechny naprosto přesně. Ale asi nevíš o metodě jak jich pár zesílit. Fotil jsem při zapadajícím slunci a seknul jsem se o clonu, možná o dvě clony. Žádná pohroma, ale ktdyby se to dalo trošku přičmoudit tak bych byl klidnější.

Myslím že používat expozimetr za denního světla (pokud znáš matroš na kterej fotíš) je trochu zbytečný.
  • 0

#4 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 8 November 2009 - 12:50:53

Myslím že používat expozimetr za denního světla (pokud znáš matroš na kterej fotíš) je trochu zbytečný.


Vcelku odvazny tvrzeni , se kterym osobne nesouhlasim

Vis Briane, on ti na to asi nikdo neodpovi, pokud nenapises pouze dotaz, ale pridat jeste nejake takoveto tvrzeni, u ktereho se vsichni zastavi.
  • 0

#5 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 November 2009 - 13:26:00


Myslím že používat expozimetr za denního světla (pokud znáš matroš na kterej fotíš) je trochu zbytečný.


Vcelku odvazny tvrzeni , se kterym osobne nesouhlasim

Vis Briane, on ti na to asi nikdo neodpovi, pokud nenapises pouze dotaz, ale pridat jeste nejake takoveto tvrzeni, u ktereho se vsichni zastavi.


Jestli mi někdo nevěří tak mu ukážu filmy. Krom několika jsou všechny akorát exponovaný. Nevím s čím je problém. Chci jen vědět zesilovač na barvu. Nikoho nenutím fotit bez expozimetru.Já ho při extrémních podmínkách nebo neznalejch citlivostech filmu používám taky.
  • 0

#6 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 November 2009 - 19:42:30

pokud jsi ji prepalil, mas smulu. napravit nemozno. precti si jak funguje E-6 a k tomuto zaveru dojdes sam.

Odhodil bych byt tebou bych to tvoje ego, a zacal pouzivat expozimetr. Ono seknout se v barve "o clonu a z o dve" a pak rikat, jsem dobrej, nepouzivam expozimetr, ale ted zrovna se mi to nepovedlo ... ti na kredibilite zrovna neprida...
  • 0

#7 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 8 November 2009 - 20:33:31

Neříkám sakra že jsem dobrej protože nepoužívám metr! pardon za to ale jsem vytočenej. Člověk se jde na něco uplně regulerně zeptat a než se stihne otočit tak se za ním neřeší odpověď na otázku ale je pranýřovanej za dovětek. = Český parlament!
Jinak díky ale za zatím jedinou odpověď k tématu.
  • 0

#8 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 November 2009 - 22:50:50

hele.. vzali jsme to za spatnej konec, omlouvam se. reagoval jsem v duchu svy filosofie, ze clovek by mel napred cist a pak se pripadne ptat, a dale jsem nastavenej na urcitou miru pokory a ucty k materialu, coz jsem z tvyho puvodniho prispevuku necejtil - i proto jsem dlouho mlcel a nereagoval a nechaval odpoved na ostatnich... Ale chapu, ze to ze tak funguju ja, nemusi nutne fungovat u ostatnich.

na dovysvetlenou:
zeslabit bys musel to, co ti vyleze z prvni vyvojky, jenze to nejde, protoze mezitim si vsechny vrstvy barevnyho filmu a] obarvis v barevne vyvojce b] projdou inverzni lazni (bud smichanou s barevnou vyvojkou nebo separatne, podle toho jestli pouzivas 3 nebo 6laznovej proces). pokud bys tedy vymachal v klasickych "zeslabovacich" typu ferikyanid nebo dvojchroman / manganistan, v prvni rade ti to nakopne barevny podani (tusim, ze smerem do zluta)

Obecne moznosti napravy u pozitivni barvy jsou ... mizive. Tim chci rict, ze pokud bys vedel u te sve velvie, zes ji o clonu prepalil, mas moznost toto napravit v prvni vyvojce. Pokud to ale nevis (=nemeris), a vyvolas bez casove korekce ve FD, pak uz naprava neexistuje.

Nejake cteni k E-6 a toho co zpusobi ruzne anomalie je zde:
Process E-6: Kodak Processing Manuals
  • 0

#9 huf

huf

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: -56

Publikováno 26 December 2020 - 14:56:08

Nevím kam s tím, ale je to vlastně o barevnosti... Kámoš donesl na ukázku nějaké fotky z Polaroidu, né vlastně z Polaroidu, ale z Fuji Wide 300 na okamžitou fotografii a srovnával jsem jejich vyznění s mými zvětšeninami z komory a posléze jsem došel k jednomu závěru - ty instax fotky mají daleko více barevných stupnic - odstínů než klasické papíry barevné z fotokomory. Zkoušel jsem to v komoře nějak dofiltrovat, taky různý papíry, ale zdá se, že barevnost v domácí RA-4 má tu barevnou škálu o dost menší. proto ty fotografie  z komory vypadajíé jakoby víc "jednobarevně". Má s tímto někdo zkušenost, jak v komoře dostat na papír opravdu širokou škálu odstínů?


  • 0

#10 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 26 December 2020 - 16:22:25

Vážený kolego, hufe. Jablka s hruškami těžko porovnávat. Přesnost v toleranci max.(+ - ) 1/2 clony byla při exposici pouhým rigidním rozmarem ? A to hovoříme prosím o opravdovém exposimetru, či luxmetru, ne o nějaké neduživé chuděrce, mávající na svátečního diletanta pobledlou tenoučkou ručičkou. Svěží sváteční podvečer !

" Starý Jezevec" Erik - nebarevný, výhradně černo-bílý !!!


  • 0

#11 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 26 December 2020 - 23:42:07

Lék na tvé trápení nese jméno E-6/Ilfochtome. Pokud bys chtěl zůstat u C-41/RA-4, pak co největší formát.
  • 0

#12 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 27 December 2020 - 00:17:05

... pardon, vypadlo mi slovo:... co největší formát negativu.
  • 0

#13 huf

huf

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: -56

Publikováno 27 December 2020 - 11:02:13

Jo, zkoušky se středoformátem dopadly dobře. Ale nevím, proč to u kinofilmu nedosáhnu, když to pidi instax fotky zvládnou hravě. Chemie?


  • 0

#14 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 27 December 2020 - 12:17:08

Chemie, ruku v ruce s fyzikou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních