Přejít na obsah


Fotka

Oprava těsnění


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 prosinec 2009 - 17:10:54

Na mém krásném novém adaptéru pro RZ je těsnění úplně pryč. Původně to bylo něco na způsob molitanu, který úplně zrosolovatěl. Byl uložený v cca 2mm drážce a těsnil kazetu s filmem. Je to vlasntě to samé, co u přetáčecí redukce na RB67.

Vložený obrázek


Věděl by někdo, jak to funkčně nahradit?
  • 0

#2 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:03:38

Tím co prodává na ebay ID interslice? Má spousty setů pro jednotlivé foťáky, určitě by nebyl problém aby poslal kus toho matroše nenastříhaného.

třeba tohle
  • 0

#3 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:10:29

možná bych o tom něco věděl... přítel Jon Goodman (na eBay interslice) ten matroš, co vyrábí už léta (je asi na této zeměkouli jediný, komu se nerozpadá ve sr..ku), ve všech potřebných tloušťkách a tuhostech, včetně filcového samolepicího materiálu, už přestal dodávat ty pěny v plotnách, neb šikulkové z některých evropských zemí to stříhali do setů a kazili mu kšeft a jméno tím, že to předkládali jako svůj materiál, namíchl se a už prodává jen předem nastříhané sety. Něco doma ještě mám....
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 17 prosinec 2009 - 18:18:54

vem si šupleru a dodej mi potřebné rozměry: šířku x výšku x celkovou délku. předpokládám, že to není otočná kazeta, jen se přiloží a zajistí posuvným bajonetem. Pokud by to mělo klouzat (jako otočné filmbacky), pěnovka by mohla dělat ostudu. Pokud je to těsnění, které se jen přimáčkne, pak tu samolepicí pěnu mám do 2mm tloušťky, jen vlepit do drážky. takže pokud je potřeba nové tlumiče (nárazníky) zrcátka, těsnění dvířek (jak široké k pantu, tak do drážky), něco bych měl a snad i mohl zajistit i na exotické prístroje, pro které sety nejsou k mání.
  • 0

#5 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 prosinec 2009 - 20:15:04

Už jsem od něj kupoval matroš na opravu Minolty před dvěma lety :) Stejně si ale říkám, že třeba u toho RBčka, který je tak moc rozšířený musí existovat nějakej vopravdu ověřenej postup... Každopádně moc díky pánové. Zkusím ho oslovit. Jo a jo, funguje to jen na přítlak, nijak se to nehýbe...
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 17 prosinec 2009 - 20:16:22

vem si šupleru a dodej mi potřebné rozměry: šířku x výšku x celkovou délku. předpokládám, že to není otočná kazeta, jen se přiloží a zajistí posuvným bajonetem. Pokud by to mělo klouzat (jako otočné filmbacky), pěnovka by mohla dělat ostudu. Pokud je to těsnění, které se jen přimáčkne, pak tu samolepicí pěnu mám do 2mm tloušťky, jen vlepit do drážky. takže pokud je potřeba nové tlumiče (nárazníky) zrcátka, těsnění dvířek (jak široké k pantu, tak do drážky), něco bych měl a snad i mohl zajistit i na exotické prístroje, pro které sety nejsou k mání.


Sem tu tvou nabídku nějak přehlíd. Super!!! Jdu to změřit :)
  • 0

#7 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 18 prosinec 2009 - 06:50:43

Materiál kupuji u Bryana McCanshe http://www.cam-spares.com/.
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 18 prosinec 2009 - 09:18:55

Kamarád s RBčkem mi radil, že on to vyřešil silnou nití, ba šňůrkou, kterou do té drážky vlepil. Přiznám se, že to byl i můj první nápad. Máte s tím někdo zkušenost?
  • 0

#9 wolfram

wolfram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 166 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:52:25

nevim, jestli to pomuze zrovna v tomhle pripade, ale da se pouzit cerna penova podlozka pod mys
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 18 prosinec 2009 - 10:55:19

http://www.temnakomo...iewtopic&t=2861
  • 0

#11 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 květen 2010 - 12:28:36

mám nyní před sebou těžkej úkol, poprvé budu lepit těsnění do dvířek autokorda
neopren od ochotného kolegy vaňúrka se ukázal silný 3,5 mm a to je hodně, taky tužší
zašel jsem do myší prodejny a mám tu myší podložku asi dvoumilimetrové síly, což se mi zdá optimální
ptám se na tu "lícovou stranu" která bude v mém případě vespod, je to takové jako na povrchu nafukovacích lehátek před dvaceti léty, možná i porézní, já bych jí tam nechal, podle mě lepenému spoji pomůže a bude se to snadněji krájet
nebo ji mám odpreparovat :D
ano, origo těsnící materiál by byl lepší, ale nemám
-
potřeboval bych už autokorda mít světlotěsného, počasí přeje pouličním snímkům :cry:
  • 0

#12 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 6 květen 2010 - 14:56:28

To plátno jsem vždycky sundával, tedy dokud jsem používal materiál z myšových podložek. Ten originální, správný materiál je ovšem o něčem jiném.
  • 0

#13 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 15 duben 2014 - 19:26:49

Měl by pro mě někdo radu ohledně těsnění pro Vivitar 35ES a Hi-Matic F? Hledal jsem na ebay id interslice nebo jon goodman, ale neúspěšně. Nějakej materiál jsem tam (i na cam-spares) našel, ale nejsem si jistej tloušťkou, kterou potřebuju, a vlastně ani svejma rukama - radši bych už hotovej kit. Neporadí někdo, kde by je bylo možný koupit? Díky.


  • 0

#14 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 16 duben 2014 - 09:32:40

Svoje ruce budeš potřebovat tak jako tak. Když koupíš kit, znamená to jen, že materiál dostaneš (za přemrštěnou cenu) již nastříhaný. To je ale z celé operace to nejjednodušší. Odstranit starou pěnu a nalepit novou budeš muset tak jako tak sám. IMHO je lepší koupit materiál a nastříhat si sám. Tenké proužky jdou docela dobře na řezačce na papír, ale léta jsem to dělal obyčejnými nůžkami. Třeba tady http://www.cam-spares.com/page3.htm  dostaneš koupit celou sadu různých materiálů, která ti vystačí na mnoho a mnoho foťáků (a navíc z Anglie nebude drahé poštovné a nebudeš platit clo a DPH). 


  • 1

#15 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 16 duben 2014 - 09:47:46

od tohoto pána je v současnosti poštovné do zemí EU v ceně zboží (takže žádné extra poštovné).  Materiál má  slušný,  mohu potvrdit.


  • 0

#16 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 16 duben 2014 - 12:16:03

Jasně, s lepením jsem počítal, šlo mi spíš právě o nařezání, konkrétně těch úzkejch proužků na horním a spodním okraji. Takže se do toho asi budu muset pustit...

V útrobách přístrojů už nic nenaměřím, pěna tam víceméně úplně chybí. Jakou tloušťku mám koupit - 2, 3, 5? Nebo upotřebím celej pack? A open nebo closed?


  • 0

#17 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 16 duben 2014 - 13:50:03

do drážek víka se  těsnění většonou nelepí,  pouze  vmáčkne, tudíž  řezat  o fous  širší než je drážka.  Doporučuji closed cell....

k pantu se hodí samolepicí filc či pěnovka (open či  closed,  dle  potřebné tloušťky,  na různých typech aparátů bývá různá).... atd. 

tady si vyhledej inštrukce na svůj aparát ... a pokud zde tvůj aparát není,  tak  žádná křeč,  u všech je to zhruba obdobné  (kromě  novějších  plasťáků,  které  těsnění ve víku  obvykle nemají,  tam je jen hlubší labyrint). Takže  ta  nenařezaná sada  plátů  různých tlouštěk,  samolepicích  i  volných,  se  velice hodí,  nikdy nevíš,  jaký aparát si  pořídíš  (a v jakém stavu)  příště.

http://www.kyphoto.c...eplacement.html


  • 1

#18 zbynek

zbynek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 16 duben 2014 - 14:57:13

OK. Díky oběma, snad se to povede.


  • 0

#19 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 3 říjen 2017 - 17:34:58

Zdravím, rád bych si přetěsnil Konicu C35. Našel sem tohle 3 roky staré vlákno a některé doporučené odkazy již nefungují. Můj dotaz je, zda se materiál nebo náhrada nedá koupit někde v česku. Na netu jsem našel například http://cameramill.co...am-bumper-pack/

A chystám se objednat.

Doporučíte nějaký zaručený zdroj? Děkuji za Vaše tipy a rady. :)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních