Přejít na obsah


Fotka

NOVA procesor na baryty


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 31 prosinec 2009 - 19:17:05

Kolegové, párkrát jsem zaregistroval, že někdo vyvolává ve slotech této firmy. Potřebuji prosím poradit:
U temperovaných procesorů musí být hladina "vodního obalu" stejná, jako chemie ve slotech? A jak to kontrolovat?
Lze nádrž pro vodu (v "plášti" procesoru) nějak vyčistit?
Jaká chemie by se dala doporučit (kromě ustalovače) na čistění zvláště vývojkového slotu?
Je pro naplnění (vodního obalu) vhodná příměs Sava?
Lze naplněný procesor (4x2litry chemie + vodní obal + hmotnost umělé hmoty = přes 20 kilo) přesunovat přenášením? Jinak řečeno: nezbortí se konstrukce, nepovolí slepy, nezlomí se plexi?
Jaká je reálná doba nahřátí před započetím práce?
Máte-li někdo zkušenost, prosím poraďte!
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 31 prosinec 2009 - 19:59:40

Kolegové, párkrát jsem zaregistroval, že někdo vyvolává ve slotech této firmy. Potřebuji prosím poradit:
U temperovaných procesorů musí být hladina "vodního obalu" stejná, jako chemie ve slotech? A jak to kontrolovat?
Lze nádrž pro vodu (v "plášti" procesoru) nějak vyčistit?
Jaká chemie by se dala doporučit (kromě ustalovače) na čistění zvláště vývojkového slotu?
Je pro naplnění (vodního obalu) vhodná příměs Sava?
Lze naplněný procesor (4x2litry chemie + vodní obal + hmotnost umělé hmoty = přes 20 kilo) přesunovat přenášením? Jinak řečeno: nezbortí se konstrukce, nepovolí slepy, nezlomí se plexi?
Jaká je reálná doba nahřátí před započetím práce?
Máte-li někdo zkušenost, prosím poraďte!


delaji se jeste sloty bez temperovani, sam jeden takovy mam.
Sloty vubec necistim chemii tam mam prakticky porad, pokud vse vyleju, tak pouze vyplachnu vodou (nicmene nemam ten vnejsi vodni obal).

Sloty neprenasim, mam je pod umyvadlem, pri seanci jej pouze vysunu (mam ho na plastove desce na ktere ho posouvam). I tak je to vcelku obtizne, protoze hladiny se rozhoupou a musi se dat pozor aby se byt jen trosicku neprelilo. Ale jde to :lol:, prenaset bych se to netroufl.
  • 0

#3 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 1 leden 2010 - 18:45:27

- prenaset lze, ale jakousi vahu ty naplnene sloty maji
- vodni hladinu "obalu" lze kontrolovat, jsou tam na boku plaste otvory, ktery to pak vyteka ven, kdyz se preleje
- rychlost nahrati na pracovni teplotu jsem nikdy nemeril. hlavne to lze tezko odhadovat, protoze v techto zimnich dnech mam v komore tak 3 stupne, ale tak zhruba bych rekl nejake 2-3 hodiny, nez se dostanu na cca 18-19stupnu.
trochu tomu pomaham tim, ze davam cerstvy prerusovac uz predehraty.
- nadrz na vodu obalu vycistit nelze, jedine snad nejak chemicky, ale to bych mel strach, ze pusti slepene spoje
- samotne nadrzky na chemii cistim stetkou na lahve.
  • 0

#4 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 1 leden 2010 - 21:38:27

Děkuji za snahu pomoci, ale...!
Na boku procesoru jsou plastová "okénka", kterými lze sledovat, zda v procesoru vůbec voda je. Jsou ale asi v polovině potřebné výšky hladiny. Přepadové otvory na boku procesoru nemám - pouze obdélníkový otvor na stejném (horním) krytu - ve stejné výšce, jako je nalévací. Tedy na to, že jsem přelil, příjdu až po tom přelití a navíc přeteklá voda nateče do slotů. To mi pije krev, protože výrobce doporučuje do vody přidat prostředek proti množení řas (nějaký chlornan codný - Savo, nebo něco podobného).
V komoře mám teplo, takže by neměl být až takový problém. Počítám tak s hodinou a půl až dvěma... To proto, že se snažím pracovat při teplotě lázní mezi 24 a 26stC.
Štětku na flašky jsem zkoušel také, ale musím sehnat nějaký typ, který nemá až tak ostré štětiny a na "násadě" alespoň 40-45cm dlouhé (mám procesor na 12x16).

Vlcak: Přesun jsem řešil také, nakonec pomohla tuhá nábytková deska na které procesor stojí, a kolečka (18mm vysoká, kus cca 13 Kč), která se umisťují například pod postelové šuplíky.
  • 0

#5 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 1 leden 2010 - 22:45:16

to máš váženej kolego nějakej extrabuřt, já znam jenom tu verzi, co o ní píše vlčák :)
přenášení vyzkoušeno, stavba je bytelná, snese to.
a naoplátku dotaz, už opakovaně, jakej je hlavní důvod teploty procesu 24-26. přiznávam, že sem teďkonc zrovna s teplotou poz. procesu trochu experimentoval a nejsem z toho úplně moudrej. každopádně hlavní mnou sledovanej ukazatel - zrychlení - zkrácení pobytu v lázních se nijak výrazně neprojevil :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních