Přejít na obsah


Fotka

kamery "čudlikaření"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 5 leden 2010 - 21:03:44

Možná, že spíš by bylo lepší zkusit DS8, než blbnout s naplnováním kazet, ale to chce nějak zprovoznit Quartzky a nebo něco nobého koupit. Mám dvě Quarzky a ani jedna pořádně nejde. Někdy před rokem jsem viděl prodávat u Pazdery nějakého cívkového (možná i motorkovýho??) Nikona. A nebo Canon Scoopic... něco takového bych si na DS8 pořídil ale blbě se to shání.


Budu mít zase od víkendu Quarzku s výměnnými objektivy v super stavu (od otce, já sám jsem jí ale použil ještě někdy po roce 1990 a provedl údržbu, takže za ni celkem ručím), navíc mi dorazí jedna Quarzka se zoomem. Nicméně ale i přes to moc s DS-8 nepočítám. Ony ty kamery jsou relativně dobré, jenže omezení je taky nemálo. Navíc mi dost vadí to, že to je nechutně těžké - "kompaktní" kazetovou Super 8 klidně strčím do fotobrašny jako doplněk k foťákům, u té Quarzky je to ale už docela problém. Někdy je potíž i omezená doba snímání (kvůli "péru"). A blbé je, že alternativ je velmi málo a navíc třeba známý Canon DS8 je pro moje potřeby taky docela monstrum dělané na 30,5m cívky - pro někoho super, ale pro mě spíš vada.
Prostě mi z toho vychází, že i přes jisté výhody formátu DS8 se radši budu trápit s navíjením kazet, případně zkousnu vyšší cenu kazet - celkově je to perspektivnější...
  • 0

#2 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 leden 2010 - 21:43:49

Toz tak pokud netocis filmy ale rodinku tak je 30 sekund malo no :roll:
  • 0

#3 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 5 leden 2010 - 22:26:38

Ja myslim tedy i na filmy nektere je to malo, treba kdyz budes chtit udelat opravdu dlouhy zaber, nejakou vetsi akci
  • 0

#4 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 leden 2010 - 23:36:22

Ja myslim tedy i na filmy nektere je to malo, treba kdyz budes chtit udelat opravdu dlouhy zaber, nejakou vetsi akci


30 sekund zaber bez strihu? ukousal by ses nudou.
To snad leda, ze bys s nekym tocil rozhovory a dotycny mel zrovna opravdu zajimavou a dlouhou myslenku.

Snad ani kdyz jsme tocili v ramci "RedSnek & TAZ" Productions v Banske Stiavnici u jezera zaverecnou scenu "zarlivy manzel s nozem pronasleduje svou zaletnou (fiktivni filmovou) manzelku pote, co jednou dobre mirenou ranou skolil sveho soka" jsme nepotrebovali vic nez 15 - 20 sekund...

... :roll: ...

chjo, a pak nam emulze pri vyvolavani uplavala do kanalu :-/
  • 0

#5 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 5 leden 2010 - 23:46:02

jo jo .....

zaklad strihove skladby ? zabery delsi nez 10sekund radsi ani nepouzivat....mozna nejaky svenk nebo panorama....

a kazdopadne...kdyz jsme u tech akcnaku....tak si treba pust jamese bonda....takovy krasny priklad akcni sceny kde neni zaber delsi nez 5 vterin (-:

jo filmarina .... to je hosani drina....
  • 0

#6 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 00:04:03

- do 5 vterin na dynamiku, obcas i mene, ale to uz je spis klipove
- do 10 vterin na malebnost
- do 15 vterin na drama, uvod do nejakeho prekvapeni / sok
- co tocit nad 20 vterin? mozna to panorama, ale kdyz se podivas na panoramaticke zabery na CT1 rano, tak tam snad nad 30 vterin neni nic 8-O

suma sumarum, zaber nad 30 vterin nepotrebujes.

:roll:
  • 0

#7 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 leden 2010 - 00:06:14

Však já taky filmy točím. Neříkám, že s tímhle nemám problémy, ale rozhodně mám te v plánu točit něco, kde bude delší scéna jak 20 vteřin. Budu to samozřejmě prostřihávat. Ale o to jde. Když něco točíš, tak to natočíš vcelku a pak to rozstřiháš. Nejde to dělat přeci tak, že se to točí po jednom záběru, snad si rozumíme ne? Chci natočit jedno dění, pak druhé (ne ho kouskovat při natáčení) a pak si vybrat jaký záběr kdy stříhnu k sobě. Osobně mám tedy dlouhé záběry rád, nesmí samozřejmě jít o nudný záběr. Dneska jsem zrovna byl na novém Almodovarovi a ten dokonce místy používal efekt, že na jednu kameru točil rozhovor dvou lidí a švenkoval pomalinku z jednoho na druhý.
  • 0

#8 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 07:11:25

suma sumarum, zaber nad 30 vterin nepotrebujes.


No, sice jsem psal, že to nebude problém často, nicméně sám mám zrovna promyšlený jeden projekt na S8, kde by to problém dělalo zcela jistě... V mém případě půjde o něco, kde se vyskytuje "divoké zvíře" (ryba) a jeden záběr budu prostě točit tak dlouhý, jak to jen půjde. Pak se přirozeně roztříhá a odhaduji, že ve výsledku tam souvisle víc než 10s opravdu nebude, natáčeno to ale bude déle a to tak že podstatně, klidně se může stát, že na jeden zátah vyplýtvám 2-3 minuty filmu...
  • 0

#9 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 07:46:07

Jo tak to uz zalezi na tom co si navymyslate hosani no....

me to treb az tak nevadi....jen mi treba vadi ze ty kazetove kamery jsou vetsinou automatika nebo polo-automatika = za tohle bych vrazdil....
  • 0

#10 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 leden 2010 - 08:25:46

Kahl UT 18......
Je nás nějak málo.Snek 3x ? Tomas 2? Já bych vzal možná i 4x,když tak půlku zamrazím a nějaký čas mám vystaráno. Je to pořád málo. Ještě jeden osmičkový fanatik.

Když ta cena je lákavá.To je pomalu levnější než Foma.
  • 0

#11 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 10:41:51

...jen mi treba vadi ze ty kazetove kamery jsou vetsinou automatika nebo polo-automatika = za tohle bych vrazdil....


tssss... no to je potreba mit poradnou kameru. Vyssi modely Braun Nizo maj kompletne manualni nastaveni.

Purista by tomu akorat vytknul, ze je to na baterky a ma to v sobe elektroniku, ... kvarzka je na hodinovej strojek a je tak nejak tudiz vic koser :)
  • 0

#12 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 12:50:00

Sneku prave ani ty canonky 814 a 1024to nemaj....furt je to poloautomat.....

To mit kameru za poradne prachy leda....


ad Super8 - jeste nekdo kdo ma rozebiratelne kazety ?
  • 0

#13 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 13:03:59

Sneku prave ani ty canonky 814 a 1024to nemaj....?


ja o voze on o koze... Braun Nizo! :)
jak moje byvala 801 (Macro), tak treba Nizo Professional ...
exposure knoflik prepnes z auto na manual, a pote tocitkem vedle nastavujes clonu! tj. princip stejnej jako u kvarcky, akorat rizenej elektronikou :)
  • 0

#14 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 13:08:10

Sneku prave ani ty canonky 814 a 1024to nemaj....furt je to poloautomat.....


Hele já ti ale malinko nerozumím - co myslíš pojmem manuál a poloautomat? Pro mě je u kamery 8mm manuální stav to, kdy si mohu clonu nastavit ručně - třeba jako u "Quartzky". To z kamer Super 8 umí třeba ruské Lomo 214/215, ale ten Canon 814 a 1014 to přece umí taky, nebo ne? Plných automatů je taky dost, od Canonu třeba 310XL a tuším i 514XL, nicméne počet "kazetových" s ruční clonou mi nepřipadá až tak malý.
Anebo to myslíš nějak jinak?
  • 0

#15 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 13:13:29

Sneku jo ale tys rikal uz nejake drahsi stoje tak jsem zminil ty canonky.....nizo je samozrejme super :)

Kdyz je treba rec o te clone, tak prave canon ma jen Exp LOCK a ne nastaveni clony....
  • 0

#16 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 13:31:31

Sneku jo ale tys rikal uz nejake drahsi stoje tak jsem zminil ty canonky.....nizo je samozrejme super :)

Kdyz je treba rec o te clone, tak prave canon ma jen Exp LOCK a ne nastaveni clony....


Promiň, já tedy Canon 814 nemám, ale stáhl jsem si manuál a manuálníi clonu podle něj jednoznačně má - popis na straně 31, manuál ke stažení na http://super8arena.c...a_manuals.php#C . U 1014 by to mělo být stejné.
To co píšeš o pouze exp. lock se týká třeba Canon 514 - tam je opravdu možné pouze zafixovat clonu přes lock, ale ty jsi psal přímo o 814 a tam jsi v rozporu s tím, co píše přímo výrobce :)
  • 0

#17 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 13:44:02

Toz to jsem z toho jelen....

http://super8wiki.co..._XL-S_CANOSOUND

Vidi tady nekdo nastaveni clony ? nebo je to nejaky elektronicky humbuk ?

Pokud to teda nejsou ty dve duchaplne kolecka u toho exposure...
  • 0

#18 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 13:53:07

von je RED dneska jenom trochu zmatenej, jinak mu to normalne mysli :) to bude asi pocasim.

Canon 1014XL-S mi prosla rukama (davno) a fungovala podobne jako Braun Nizo. Kolecko na nastaveni exposure melo tusim mody 3: 1. automatika, 2. exposure lock a 3. manual
Kameru jsi prepnul na manual a pak jinym tocitkem (nebo mozna stejnym uz si nepamatuju) v pruhledovym hledacku nastavoval raficku manualne na prislusne clonove cislo.
Canon 814XL-(S) (to S je u modelu Canon pro Sound) to pry funguje stejne, je to tak rok co jsem se o tom bavil s jednou spokojenou majitelkou.

Ja mam 514XL-S a ta ma pouze exposure lock. Oproti vsem vyse uvedenym modelum ta moje kamera neumi v podstate nic, nema zadne funkce, ale to jeji sklicko tak nadherne kresli, ze mi proste ze vsech tech high-end kamer zbyla doma nakonec tato :)
  • 0

#19 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 13:54:30

tak a ted kdyz jsme si tak pekne zasvinili zdejsi vlakno o barevnem 8mm filmu plky o kamerach, prosim moderatora vyclenit tyto prispevky do samostatneho vlakna s nazvem "8mm cudlikareni"
  • 0

#20 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 13:56:35

Jo, u 814 a 1014 to je takové kolečko, viz manuál na odkazu, co jsem poslal. Tam je to z manuálu naprosto jasné.
Pro 1014XL-S ti to nezjistím tak jistě, protože tam je manuál jen francouzsky, na straně 31 se tam něco o manual expozici píše, ale bohužel nerozumím...
  • 0

#21 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 14:02:21

Mno toz to jsou mi ale vymysly...... zlate kolecko na objektivu s clonovymi cisly co (-:

Kazdopadne libilo se mi jak snek psal o tech Quarz vs NIZO

jo sneku ctes nekdy soukrome zpravy ?
  • 0

#22 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 14:10:06

jo sneku ctes nekdy soukrome zpravy ?


no ty SZ hodne zanedbavam, to je tak nejak pravda. Pokud me potrebujes urgentne, pis na mail (@foto-filmy.cz stale funguje), ty SZ tady kdo to ma furt rozklikavat, nevejde se jich do inboxu vic jak 50, utika ti historie kamsi do pryc ... no proste email je email :lol:
  • 0

#23 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 leden 2010 - 14:10:38

ad Super8 - jeste nekdo kdo ma rozebiratelne kazety ?


Jo,já mám 4 ks.

Neprodáš ty tvoje? Koupím.
  • 0

#24 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 6 leden 2010 - 14:11:30

Ještě přispjeju názorem k těm 30ti sekundám záznamu. Když člověk točí se zvukem pro střih tak je potřeba klapka. Než proběhne klapnutí tak to je taky nějakej čas a pak zbejvá jen nějakejch 20něco sekund. Pokud kamera vydrží 30 sec tak posledních 5 sekund kamera nedrží rychlost na 100% tak-že rači počítat se 20ti sekundama. A pak rychloběžný záběry pro spomalovačku. když člověk spomaluje na 20% tak s plným natažením točí asi 5 sekund a to taky není zrovna moc.
Jinak sluhlasím že 5 sekund záběr je už dost dlouhej kus filmu.
  • 0

#25 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 14:18:58

Brian - jo tady tohle bych uz jako problem videl.....co jsme tocili my z dialogama....tak to bylo fakt dycky o fous (-: co uz MBcorp nam vymysli motor na quarzky a budem vseci spokojeni....

anry44 - naco dalsi ? nekdo nema treba ani jednu
  • 0

#26 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 leden 2010 - 14:41:08

Všechny ty lepší kamery mají nastavení auto/manuál.Já mam Nizo 801makro a 4080 zvuk.To umí prolínačky,fade in out a další.Ale pravý automat je Canon AF 310 xL,tam manuálně nejde nastavit nic.Vlastně jenom transfokace.Byla to poslední film kamera,kterou Canon vyrobil.
A je to autofokus .


Rede to nebylo myšleno vážně,mě ty čtyři stačí.Asi sem to blbě podal...
  • 0

#27 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 14:43:17

:lol:

Kdo ma rozebiratelne kazety at se prihlasi (-:
  • 0

#28 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 14:53:37

Všechny ty lepší kamery mají nastavení auto/manuál.Já mam Nizo 801makro a 4080 zvuk.To umí prolínačky,fade in out a další.Ale pravý automat je Canon AF 310 xL,tam manuálně nejde nastavit nic.Vlastně jenom transfokace.Byla to poslední film kamera,kterou Canon vyrobil.
A je to autofokus .


Číslo 310 mají tři kamery. První je 310XL a ta AF nemá, expozice je opravdu jen automatická, má ale možnost snímat po jednotlivých políčkách a má přípojku na drátěnou spoušť. Tuhle kameru mám od jednoho člověka předběžně slíbenou, tak možná v dohledné době vyzkouším.

Pak jsou ale dvě 310AF XL (jedna se zvukem a druhá bez), což je to o čem píšeš a na ty jsem fakt zíral - to je opravdu totální automat pro BFU :lol: Mimochodem to ani moc nevypadá jako super 8 - provedení spíš jak nějaká videokamera...
  • 0

#29 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 15:00:23

Hosani kdyz jsme uz u tech kamer....tak co by jste mi doporucili na kazety ?
  • 0

#30 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 15:06:31

Hosani kdyz jsme uz u tech kamer....tak co by jste mi doporucili na kazety ?


totez co jsem doporucil TAZovi v BS... Braun Nizo Professional.
  • 0

#31 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 15:08:54

Hosani kdyz jsme uz u tech kamer....tak co by jste mi doporucili na kazety ?


Kolik do toho chceš dát a (záludnější dotaz) jak na to spěcháš a kolik jsi ochoten věnovat času shánění?

Jinak si myslím, že tu šnek pár dobrých tipů zmínil a klidně bych ho poslechl, mě osobně pak ještě docela zaujaly kamery Agfa Movexoom - taky docela slušně vybavené.
  • 0

#32 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 15:13:15

cas schaneni nehraje roli....tak jako penize.....jde dycky o to koupit dobre (-: i kdybych na ni mel cekat x-roku

osobne furt cumim po tech canonkach 814 xl-s .... nekdo kdo me chce vyvest ?
  • 0

#33 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 15:27:25

cas schaneni nehraje roli....tak jako penize.....jde dycky o to koupit dobre (-: i kdybych na ni mel cekat x-roku

osobne furt cumim po tech canonkach 814 xl-s .... nekdo kdo me chce vyvest ?


tak treba ja.

Canon 814 nebo 1014 (XL-S) sezenes od 500 liber pri trose stesti (resp. 814 od 400 liber, 1014 od 700 liber).

TAZ si vydrazil Braun Nizo Professional (srovnatelna s Canon 814/1014) za ... kolik to rikal, no jestli 150 - 200 liber?
  • 0

#34 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 15:33:40

Dobre to je jedna cast (-: cena .....

tak a ted to zkusime s optikou, funkcema atd... kdo se hlasi ?


snek - pisu ti email, soukroumou zpravu....a snek se neozyva takze nechce (-:
  • 0

#35 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 15:38:51

Dobre to je jedna cast (-: cena .....

tak a ted to zkusime s optikou, funkcema atd... kdo se hlasi ?


Nizo ma schneider variotar... jedna z nejostrejsich cocek ktere jsem v super 8 kdy videl

Canon 514/814/1014 neni tak ostry, ale zas krasne kresli. neni to po vkusu kazdeho, ale me se to libi.

takze je to o diskuzi kvalita / ostrost versus osobni preference a pocit.

funkce: 814/1014 vs. Nizo Professional jsou porovnatelne.
z toho co jsem mohl mezi 1014 a Nizo vypozorovat, Nizo se mi ovladalo lip, padlo mi do ruky, proste nemci meli ovladani vymysleny.
  • 0

#36 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 6 leden 2010 - 15:42:43

Dobre to je uz super :lol: takze 1:0 pro brauna (-:

nekdo opacneho nazoru ?
  • 0

#37 mlok

mlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 23 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 6 leden 2010 - 17:21:11

Canon 814 nebo 1014 (XL-S) sezenes od 500 liber pri trose stesti (resp. 814 od 400 liber, 1014 od 700 liber).


Tohle představuje spíš cenový strop, než jeho dno. Zhruba tolik peněz stojí u kamenných obchodníků ve stavu „nová“ v originál krabici. V aukcích dosahují ceny obvykle nižší úrovně.

Jinak obě ty kamery jsou dost velké a těžké, něco přes dvě kila a těžiště mají velmi daleko za rukojetí. Bez opěrky kterou se dají zapřít o prsa, je obtížné držet je delší čas klidně bez chvění.
  • 0

#38 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 17:54:02

Tak naokraj - na http://www.super8film.at/en_index.htm je momentálně k mání jak Canon 814 a 1014, tak Nizo 801. A pokud netrváš na zvukové verzi, tak je cena velmi podstatně nižší, než psal šnek (ta zvuková je taky o něco levnější než psal, ale přeci jen o hodně dražší než "silent" verze)...
  • 0

#39 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2010 - 18:00:52

Tak naokraj - na http://www.super8film.at/en_index.htm je momentálně k mání jak Canon 814 a 1014, tak Nizo 801. A pokud netrváš na zvukové verzi, tak je cena velmi podstatně nižší, než psal šnek (ta zvuková je taky o něco levnější než psal, ale přeci jen o hodně dražší než "silent" verze)...


chlapi, ja ty ceny strelil podle toho co jsem videl na UK ebayi ... :)
je mi jasne (nebo alespon doufam), ze na ebay.de / ebay.at jsou ceny nizsi ...

jeden cas mi jeden clovek vypravel, jak nakupoval kamery na ebayi v nemecku a prodaval je na ebayi v UK ... me je tohle smeleni proti srsti a otvira se mi kudla, ale nenadelas nic.
  • 0

#40 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 6 leden 2010 - 18:04:52

U té zvukové 1014 XL-S se to zas o tolik od tvého odhadu neliší, to je běžná tolerance. Myslím si ale, že v dnešní době asi absence zvuku nebude vadit (možná spíš naopak - bude to lehčí a méně věcí se může pokazit), tam už je cena docela příjemná.

Mimochodem 514XL se teď na ebay.co.uk vydražila za 50GBP - to vím přesně, začínala asi na 5GBP a taky jsem tam něco přihodil (neměl jsem čas se tím pak zabývat, takže mě v tomto případě prohra netrápí).
  • 0

#41 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 leden 2010 - 21:50:11

[/quote]

Číslo 310 mají tři kamery. První je 310XL a ta AF nemá, expozice je opravdu jen automatická, má ale možnost snímat po jednotlivých políčkách a má přípojku na drátěnou spoušť. Tuhle kameru mám od jednoho člověka předběžně slíbenou, tak možná v dohledné době vyzkouším.

Pak jsou ale dvě 310AF XL (jedna se zvukem a druhá bez), což je to o čem píšeš a na ty jsem fakt zíral - to je opravdu totální automat pro BFU :) Mimochodem to ani moc nevypadá jako super 8 - provedení spíš jak nějaká videokamera...[/quote]


Ano ,na tu zvukovku jsem zapomněl.Navíc má přípoj na externí mikrofon.
Já ji vydražil /nezvukovku/na aukru za babku asi 350.-před rokem.Před měsícem byla ta zvuková na Aukru a vyhrál ji chlapík za 99.-czk.chtěl jsem přihodit,ale zopomněl jsem.Na shopu v Německu bývá 80-110 euro.
Videokamera?To máš pravdu. Když jsem ji doma vybalil,tak celá rodina měla za to že to je videokamera.
  • 0

#42 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 6 leden 2010 - 22:15:06

Já mám Leicu Leicinu Super RT1, která sice nemá makro a má pouze exposure lock (ale i ten v podstatě stačí). Když člověk bude mít problém s expozicí, muže vždycky dát korekci +/- 1 (resp. 2=jedno číslo ale dva stavy). Má něco co němá téměř žádná kamera a to je možnost otevřít kompletně záklopku na libovolný počet vteřin a k tomu jsem k tomu vydražil sympatické dálkové ovládání, resp. Timer, kterým můžu nastavit libovolnej způsob animace. Kolikrát za minutu chci cvaknout, atd. O optika mi příjde dobrá. Před časem jsem viděl u Pazdery (možná ho tam ještě maj) tuším Canona 1014 ale stál dost. Asi dva a půl tisíce, nebo možná i tři a půl. Nepamatuju si přesně. Škoda, že jsem tenkrát nekoupil ten cívkovej Nikon, co byl u Pazdery. Hned bych teď koupil filmy jak hromadně objednáváte. Jinak mám doma ještě kazetovej Braun Nizo S560 (zatím nezkoušen) a pak Canon 814 (ale s tím byly dost problémy, bylo to vevnitř nějaký špinavý a když jsem se to snažil vyčistit, nějak jsem si to rozbil)
  • 0

#43 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 23 prosinec 2010 - 13:11:39

neviem, či ešte toto vlákno niekto sleduje, ale chcel by som sa pripojiť

ja by som odporúčal NIZO S 560, kamera má všetko, čo človek potrebuje,
auto-manuál expozícia, automaticka prelínačka, plynulé uzatváranie clony, timer od 1obr/s po 1obr/min, prípojka pre blesk, prípojka pre synchronizáciu s magnetofónom, objektív Variogon 18/7-56, na Ebay.de sa objavujú od ceny cca 10Eur do 100Eur. Je to vynikajúca kamera, nechcem povedať že najlepšia, pretože to nemôžem objektívne posúdiť, ale s touto kamerou som pracoval je plne mi vyhovovala.Ďalej by som odporúčal kamery francúzskej firmy Beaulieu, tie sú síce profi, ale aj v profi cenách, u Wittnera sa nová predáva za 2360 EUR
a nakoniec by som odporúčal Eumiga 128 alebo niektorého Bolexa rady 800
z japonských napr Nikon R10 alebo Chinon 612 či 877

Ja mám spomínané NIZO S560, žiaľ ma poškodený objektív, nie vždy je obraz dokonale zaostrený, ináč plne funkčná, potom NIZO INTEGRAL 6, Canon 512 XL elektronik, a BRAUN MZ 864 macro, píšem len o kamerách na film v kazetách Kodak S8, ak by bol záujem, môžem napísať aj o iných kamerách na 2x8mm či DS8 film
  • 0

#44 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 26 prosinec 2010 - 21:26:15

Ja mam OJMIK mini 5 a zda se mi uplne dostacujici pro moje silenosti (:
  • 0

#45 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 prosinec 2010 - 10:38:55

Eumig mini 5 je dobrá kamera, len na môj vkus trošku mala
  • 0

#46 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 prosinec 2010 - 15:14:55

To je prave ono, co se mi strasne libi a vyhovuje, sem rad ze si nato narazil (: Je sice mensi nez canonky 514, 814 apod kamery ale i tak by mohla byt mensi...ale do batuzku na nejaky vylet po skotsku...mnam...snad v lete...

Eumig mini 5 je dobrá kamera, len na môj vkus trošku mala


  • 0

#47 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 prosinec 2010 - 16:04:52

NO, ak už maličku kameru do vrecka, obrazový zápisník, odporúčal by som Fujicu P2, je síce na system Single 8, ale to je ten najmenší problém, filmy sa daju kúpiť, a veľmi kvalitné FUJI, a všetko ostatné je rovnaké ako u Super8, len je to kamera plneautomatická s fixným objektívom 1,8/11,5, ale obraz z toho lezie veľmi dobrý, kamera meria cca 11x12x3,5 cm, ak si človek sám vyvoláva filmy, nie je problém naplniť kazety čb filmom FOMA, filmy sa dodávajú v dvoch citlivostiach 25ASA/15 Din pre umelé svetlo a 200ASA/24DIN pre umelé svetlo, a ako som si všimol u Wittnera, je tam aj čb film ORWO UN21, ktorý som však ešte neskúšal
  • 0

#48 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 27 prosinec 2010 - 16:14:00

opravujem 25ASA/15 DIN pre denné svetlo
  • 0

#49 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 27 prosinec 2010 - 16:17:48

Je pravda ze kamerek krasnych je mnoho (: clovek musi vedet co mu pasne nejlip...
  • 0

#50 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 prosinec 2010 - 12:59:06

Zabehol som si informatívne na Wittnera a zistil som, že FUJI dodáva filmy v iných citlivostiach, ako som uvádzal. Ja mám kazety spred 30 rokov, a vtedy boli také. Mne to vyhovuje, lebo do tých 25ASA dávam film ORWO 15DIN/25ASA a od 200 film ORWO 21DIN/100ASA a prevyvolávam ho o tri din, teda ako 200. Aj FOMA R100 sa dá exponovať ako 200, keď sa použije predpis na vyvolávanie ORWO 4105, je to aj v letáku, ktorý FOMA dodáva k filmom R100
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních