Přejít na obsah


Fotka

Jaký zvolit formát a fotoaparát pro negativ kolem 8x10"


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
159 odpovědí na toto téma

#151 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 19 March 2016 - 17:29:26

třeba je to cena pro pražáky a našinec dostane slevu  :cool:


  • 1

#152 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 19 March 2016 - 20:12:25

Tak kdo má peníze a nebo spíš chce investovat do vf planfilmů viz. třeba nejlevnější Fomapan 8x10, který vychází cca 64,- Kč na jeden list, tak pro toho zainvestovat do kamery by neměl být problém :-) Cena kamery vychází cca 20 krabiček Fomapanů 8x10 po 50kusech.

To není tak strašné, ne?


  • 1

#153 keramiko

keramiko

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 159 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 19 March 2016 - 20:58:31

to asi jak pro koho. ne, tím nemyslel nic špatného, cena je to v poměru kvalita určitě dobrá. jen je mimo mé osobní možnosti (a to není podle mne vůbec v rozporu s tím, zda VF ano nebo ne). A ta spotřebka se navíc rozloží v čase, 1000 ks člověk nevyfotí za den:) 


  • 0

#154 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 20 March 2016 - 05:58:26

Mě ta cena nepříjde nijak strašná. Dokážu si představit co to dá práce od nakreslení až po hotovou kamerku a když už se s tím člověk drbe, taky by chtěl asi trochu něco vydělat.....přece to nebude prodávat za cenu materiálu. 

Myslím, že skoro každý je schopný na něco takového třeba +- za rok ušetřit.

Nad koupí neuvažuji...stačí mě muj dědeček Kodak.

Jsem rád, že v dnešní době pseudofotografie aspoň někdo vyrábý pořádné fotoaparáty.

Jen můj názor.

Tomas


  • 0

#155 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 20 March 2016 - 09:34:37

Ak je tá kamerka vyrobená z kvalitného materiálu a profesionálne, cena ani nie je vysoká. Ak sa raz rozhodnem ísť do takého formátu, určite by to bola jedna z volieb. Na druhej strane takýto kusový spôsob výroby môže robiť v budúcnosti aj problém s prípadnou opravou - servis v Čechách a dostupnosť dielov môže byť plus alebo aj mínus ak sa niečo pokazí a výrobca sa už bude o desať rokov zaoberať niečím úplne iným :-) :-). To ale nemusí byť argument pre kutilov, čo si vedia hocaké diely vyrobiť doma v garáži :-) :-) Ku komerčným kamerám sa vždy niečo na ebay dá nájsť originál alebo alternatíva z Číny (pred rokom som kupoval z Číny mech na moju sklopku 4x5, došiel za pár dní, funguje a vyzerá veľmi dobre).


  • 0

#156 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 20 March 2016 - 12:44:09

dodoxbb, tak servis je vzdy problem pri takychto "kusovych" vyrobkoch.  staci si hodit chlapikove meno do google ,alebo vyhladat na fore :http://www.largeform...otography.info/  a clovek zisti viac.


  • 0

#157 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 25 October 2016 - 13:54:55

Dobrý den všem, nemáte prosím někdo zkušenost s fotoaparáty Burke & James 8x10, nebo s Calumet C1 8x10? Chtěl bych zkusit nějaké kontakty 18x24. Magnola mi přestává stačit, resp. je na kontakty 13x18 málo! Nebo jaké podobné přístroje doporučíte? Kodak 2D apod jsou sice krásné, ale chtěl už bych něco "dospělejšího"...se všemi posuvy/náklony. Jaké mají Burke a Calumet nevýhody krom hmotnosti. Cenu přístroje samozř. také řeším, chtěl bych se vejít do 30t.

Děkuji za případné rady, chino.


  • 0

#158 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1,299

Publikováno 25 October 2016 - 18:40:54

Dobrý den všem, nemáte prosím někdo zkušenost s fotoaparáty Burke & James 8x10, nebo s Calumet C1 8x10? Chtěl bych zkusit nějaké kontakty 18x24. Magnola mi přestává stačit, resp. je na kontakty 13x18 málo! Nebo jaké podobné přístroje doporučíte? Kodak 2D apod jsou sice krásné, ale chtěl už bych něco "dospělejšího"...se všemi posuvy/náklony. Jaké mají Burke a Calumet nevýhody krom hmotnosti. Cenu přístroje samozř. také řeším, chtěl bych se vejít do 30t.

Děkuji za případné rady, chino.

 

niekto ma rad brunetky, niekto zas cierne, alebo nietko miluje merlot, druhy radsej ma cabernet franc ci cuvee alebo syrah.  tak je to aj s fotoaparatmi. je to na Vas, takzko radit vo srdcovych zalezitostiach. aj Burke & James aj Calumet C1 su pekne masiny. o nieco je lahsi technicky kardan Cambo SCX 810.  kedysi na tento format som pouzival Linhof, potom FKD 18x24 /pouzivam dodnes na kolodium/ ale chcel som aj nieco s pohybmi. na 4x5 mam Cambo SC2, jednoducha a simpaticka masinka, pomerne lehka konstrukcia, preto som kupil jeho vacsi brat Cambo SCX 810 - na ebaji obcas sa objavi, mal som stastie, okolo  900 USD s tromi kazetami Lisco.  samozrejme bez objektivu. 

 

ale ja 18x24 kontakty su male.... dobre zacina byt od 24x30 :)


  • 1

#159 chino

chino

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 208 příspěvků(y)
Reputace: 262

Publikováno 26 October 2016 - 07:17:33

Petzval: na větší kontakty vyrábím 50x50, ale není čas to dodělat, kazeta už je hotová(má pertinaxový šoupě, bo se u karburátoru osvědčil), ale objektiv vázne :-P.

S těma mladejma brunetkama a starým vínem mi děláš po ránu chutě :-P.

...chino...

(PS: foto bedny z mobilu)

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  0502.jpg   139.89K   15 Počet stažení

  • 2

#160 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1,299

Publikováno 26 October 2016 - 09:33:29

hmmm pekne.  najvacsi format co viem robit je 30x40, ale planujem stavbu kamery na 50x60. problem aj ja mam s objetivom /ani nie s objektivom ale rozpoctom na taky objektiv/. 

 

nech sa Vam dari dobre ten vyber medzi brunetkami a dobrym vinom :)


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních