Přejít na obsah


Fotka

Poradte s vyberem batohu pro stredoformatovou vybavu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
45 odpovědí na toto téma

#1 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 únor 2010 - 20:44:34

V podstate mam vybrano, ale chci se ujistit ze neni zadny ktery by mi vyhovoval vic. Vybral jsem LOWEPRO Vertex 300AW ktery sezenu za 5000,- coz je asi tak castka kterou do toho chci dat.
Potrebuji do toho nacpat Hassyho, 6 skel (z toho 2 dlouhy a jedno dlouhy a siroky), 4 zada, expozimetr, clony. Pochopitelne spoustu dalsich blbosti. Batoh je celkem dobry, jen ma otresny system pro prichyceni stativu. Srovnaval jsem s LOWEPRO Pro Trekker AW II (stejne vnitrni rozmery, ale skoro dvojnasobna cena), LOWEPRO Photo Trekker AW II (mensi a vyssi cena) a TAMRAC 5589 Expedition 9X (vetsi a vyssi cena). Jeste trochu vaham nad tim Tamrac Expedition, jenze jeho rozmery jsou vetsi nez povolene do letadla (wertex co jsem vybral je tesne pod). Jeste jsem s prirucnim zavazadlem problem nemel, ale litam tak 2x rocne a mam maly batohy - nedovedu posoudit jestli by z toho mohl byt problem.
Odkazy: http://www.fotoskoda...300aw-fotobatoh http://www.fotoskoda...aw-ii-fotobatoh http://www.fotoskoda...aw-ii-fotobatoh http://www.fotoskoda...on-9x-fotobatoh Vite o nejakem vhodnejsim? Diky za vase nazory.
  • 0

#2 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 3 únor 2010 - 20:52:17

To nejdulezitejsi: potrebuju kvalitni bederni pas.
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 3 únor 2010 - 20:52:25

Já ti rozhodně doporučím, aby jsi si ty batohy zkusil přímo na zádech. Ony tyhle batůžky jsou super na uložení výbavy, ale nosit se moc nedají. Aby prostě dobře fungoval bederák, aby to dobře odvádělo pot a aby to prostě celé sedělo. To je také důvod, proč tu tolik lidí sáhlo po řešení turistický batoh + vyrobená vložka...
  • 0

#4 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 3 únor 2010 - 21:52:48

Ještě bych zkusil projít batohy KATA. V jednom nosím RZ67 + 5-7 skel, kompendium, 3 záda, filtry, expozimetr. Uchycení na stativ nemá snad vůbec (?). Je ale podstatně lehčí než ostatní se stovnatelnou kubaturou (to je dáno konstrukcí a efektivním tvarem). Nosí se velmi dobře.

Mám dojem, že je to tento:

http://www.hama.cz/P...-bederni-brasny
  • 0

#5 Hrabe_Orlok

Hrabe_Orlok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 65 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2010 - 22:13:19

zrovna jsem chtel zalozit nejake podobne vlakno... resim to same...
mate nekdo zkusenosti s brasnou "pres rameno"?.. tudle jsem premyslel prave o tehle variante... jinak hass, 2 zada, zatim sirokac, casem 80tka, expozimetr, hromada filmu... no a jeste snad kino s jednim sklem...

nebo je to uplna blbost a radci jit do batohu na zada?
  • 0

#6 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 3 únor 2010 - 22:21:56

ja vim, ze ta moje pripominka nepomuze ve vyberu, ale proboha na co 6 skel? to kazde to ohnisko vidis? obdivuju.
  • 0

#7 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 08:58:50

zdravim,

ja vim, ze ta moje pripominka nepomuze ve vyberu, ale proboha na co 6 skel? to kazde to ohnisko vidis? obdivuju.


tak toto by ma tiez zaujimalo :D hehe


dzen dobry...
  • 0

#8 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 4 únor 2010 - 09:04:26

:D 6 skel?? Já tahám 75tku a 50tku a mám toho až kam! :)
K batohu - mám Tamrac s 2 komorami - dolní je na Broniku, 2 skla, náhradní záda, pixla se svitky a expozimetrem + čištění
horní je na sváču :) Má jak bederní pás, tak přes prsa, ergo tvarované záda s odvětráváním.
před rokem stál 3.700,-
  • 0

#9 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 4 únor 2010 - 09:13:07

našel jsem ho na stránkách výrobce - je tom i video s předváděčkou. Já mám ten model 9 a koukám, už mají i 10tku - je mooc pěkný. Na netu jsem vyšťoural cenu té 10tky necelých 5 tisíc..

zde klikni
  • 0

#10 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 4 únor 2010 - 09:50:42

Hrabe_Orlok: rozdíl mezi brašnou a batohem bych podle svých zkušeností viděl asi následovně:

Brašna: pro reportážní styl focení. Umožňuje rychlou výměnu objektivů, ev. dalšího vybavení. Co se týká pohotovosti, tak batoh je daleko daleko pozadu. Nevýhodou je asymetrické zatížení fotografa a z toho plynoucí větší námaha a tím pádem i nižší nosnost než batoh (z pohledu fyzických možností fotografa).

Batoh: pro pomalejší styl focení s nižším počtem fotek, resp. s nižším počtem "palpostů" za současné potřeby to neustále přenášet (protože pro přenesení z auta do ateliéru je lepší zase ta brašna :)). Typické použití pro krajináře.
- vyšší nosnost. Zatímco brašna 8 kg je pro mě už prakticky limit (pro celodenní nošení), tak do batohu mohu dát 12 kg a ještě to není na hraně (tedy né snad, že by to bylo lehké :D)
  • 0

#11 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 únor 2010 - 09:55:36

Myslim ze resit jestli ma nekdo 6 skel a nekdo min je uplne zbytecne. Kazdy z nas foti neco jineho, chapu ze pro nekoho jsou 3 skla maximum, pro me ne. Snad ani nebudu psat o konvertoru kterym se dostanu i na jina ohniska. Sklo vybiram podle toho jake v danou chvili potrebuju. Na podzim jsem jel na delsi vylet a abych toho tolik netahal, jedno delsi sklo jsem nechal doma. Dodneska toho lituju protoze jsem se tim pripravil o ty nejlepsi fotky. Casto fotim z mist kde nemuzu jit ani dopredu, ani dozadu. To ale nekdo kdo toho v horach moc nenachodil asi nepochopi. Diky vsem co se venovali tematu, stale to vypada ze ten muj vyber bude asi nejlepsi (pro me).
  • 0

#12 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 únor 2010 - 10:09:52

Myslim ze resit jestli ma nekdo 6 skel a nekdo min je uplne zbytecne. Kazdy z nas foti neco jineho, chapu ze pro nekoho jsou 3 skla maximum, pro me ne. Snad ani nebudu psat o konvertoru kterym se dostanu i na jina ohniska. Sklo vybiram podle toho jake v danou chvili potrebuju. Na podzim jsem jel na delsi vylet a abych toho tolik netahal, jedno delsi sklo jsem nechal doma. Dodneska toho lituju protoze jsem se tim pripravil o ty nejlepsi fotky. Casto fotim z mist kde nemuzu jit ani dopredu, ani dozadu. To ale nekdo kdo toho v horach moc nenachodil asi nepochopi. Diky vsem co se venovali tematu, stale to vypada ze ten muj vyber bude asi nejlepsi (pro me).


A prave, protoze ja toho v horach treba nachodim celkem dost, rozhodne by jsem nesel do komercniho fotobatohu, ale napr upravil jiz existujici turisticky batoh - viz napr. zde oblibeny Treksport Alpin 75 - krom foto vybavy se ti do spodku vejde i spousta dalsich veci. Turisticky batoh ma lip vyresena zada, proste po dni ci vice dnech v horach to poznas - nehlede na to ze je podle me festovnejc vyrobeny.
  • 0

#13 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 4 únor 2010 - 10:12:30

Ivane, po horách šlapu pořád (Šumava je srdeční záležitost a Walliské Alpy..) - ten údiv nad počtem skel nebyl ve špatným, ale (tedy z mé strany) údiv obdivný, že to dokážeš využít. To jen, aby tu nedošlo k nedorozumění :)
  • 0

#14 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 4 únor 2010 - 10:17:16

Akorát jsem se od Edy dozvěděl, že ta má pětasedmdesátka byla ta poslední pětasedmdesátka vůbec :) Možná ale stále dělají tu 55 a ta by na SF byla snad i vhodnější. Každopádně rozdíl na zádech je to ukrutnej. Měl jsem na zádech kamarádovo plně naložený nejvyšší lowepro a v tom porovnání fakt nic moc.
  • 0

#15 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 4 únor 2010 - 10:44:37

Na rozsahem srovnatelnou výbavu jsem si pořídil Lowepro Photo Trekker AW (před nástupem nové řady ve výprodej asi za 6500,-). Fotovýbava si hoví. Bederák je perfektní, ale řešení zad batohu je opravdu hodně pozadu za kvalitními turistickými batohy. Je to znát - i když chodím jen na jednodenní výlety. Upevnění stativu je sice vyřešeno pěkně - ale stejně ho nepoužívám - pokud jsem stativ připevnil (Manfrotto 055) je to tak daleko za mými zády, že pociťuji nepříjemný posun těžiště kamsi dozadu a sám si se stabilně připevněným stativem připadám nestabilní. Takže ho nosím za popruh na rameni (suchým zipem připevněný k ramennímu popruhu, aby nesklouzával) a k batohu upevňuji jen v případě nutnosti (lezení po žebřících atp.). Celková pohotovost - viz příspěvky výše. Fotím krajinky, na reportáž to příliš po ruce pochopitelně není.
Nicméně upřednostnil jsem ochranu fotovýbavy před svým amatérským řešením ve standardním batohu. Co když třeba "hodíte záda" ....? To se mi bohužel už stalo a zatím jsem nepřišel na to, že by se uložené výbavě něco stalo (narozdíl ode mne).
  • 0

#16 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 únor 2010 - 11:06:39

Ivane, po horách šlapu pořád (Šumava je srdeční záležitost a Walliské Alpy..) - ten údiv nad počtem skel nebyl ve špatným, ale (tedy z mé strany) údiv obdivný, že to dokážeš využít. To jen, aby tu nedošlo k nedorozumění :)


Moje reakce nebyla na tvuj prispevek, ale na jkcz ktery me kdysi ohromil tim ze ma pro VF 4 skla (nebo vic?) coz zase nevidim ja a pritom mam VF dele nez on (aspon myslim). Jen jsem necitil potrebu to rozebirat. Onehda jsem narazil na stranky chlapika z moravy co ma pro VF skel snad 15, nevim jestli dat odkaz aby jkcz neutrpel ujmu :D Horama jsem nemyslel Sumavu, spis o neco vyssi kopecky a hlavne ty kde si nemuzes dovolit jit o metr vedle. Ale to nerozebirejme, neni potreba. Pokud jde o homemade reseni - neco podobneho mam na VF, od Treksportu a jejich zadovy system je pro me utrpeni - Lowepro co mam na stredoformat sedi lip. A bylo tomu tak i v dobach kdy jsem mel zada v poradku. Jak tu nekdo psal, jde vetsinou o jednodenni akce, pokud jsou delsi tak se jezdi autem. Na vicedenni tury mam jine batohy.
  • 0

#17 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 106 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 4 únor 2010 - 11:19:21

Taky jsem chtěl přispět troškou do mlejna.
Stále řeším batoh pro Sinara. Zde by jsem chtěl jen malinko odbočit a omluvit se majitelům Camba." Na cestování je Cambo lepší a skladnější než Sinar. Ale kam jej dát? Ceny batohu pomalu doháněj ceny přístrojů. (Nojo, tak tedy alespoň doplňků).
Onehdá jsem chtěl opravdu dobrej batoh. Tak jsem koukal po tom, co nosí ostatní. Pak jsem narazil na kamaráda a on na mě zpustil. Co pořád přemejšlíš. Dojdi si za Dernerem a on Ti ušije dle potřeb. Tak jsem u Dernera (Dobráka) zazvonil a bavili jsme se co chci v batohu nosit. Pak oměřil záda. Dohodli jsme se a po 3tejdnech jsem si jel pro batoh. Do dnes max. spokojenost. Jak by ne, když mám batoh od člověka, který šije batohy a může se chlubit, že jeho batohy slezly všechny osmitisícovky ( prej. Tvrděj to horolezci).
Já vím, bavím se o batohu na VF a pro turistiku - trochu mimo téma, ale chtěl jsem navrhnout, aby ti, co opravdu maj zkušenosti :) :D :) :D
!!!!!!!! dali hlavy dohromady a společně navrhli optimální batoh a ještě zásady, co by batoh měl mít. Samozřejmě batoh na středoformát bude uplně jiný, než na velkoformát.
  • 0

#18 jkcz

jkcz

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 728 příspěvků(y)
  • LocationValašské království
Reputace: 177

Publikováno 4 únor 2010 - 11:21:26

Ivane, to zrejme nebylo dobre pochopeno, ja nemyslel celkovy pocet skel, ktere vlastnis, ale to co chces nosit najednou na zadech v batohu, o to mi slo.
  • 0

#19 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 únor 2010 - 13:46:43

Ivane, to zrejme nebylo dobre pochopeno, ja nemyslel celkovy pocet skel, ktere vlastnis, ale to co chces nosit najednou na zadech v batohu, o to mi slo.


Uvedu jenom jeden priklad. V zari jsem jel do Tibetu a pro me, milovnika hor, melo byt vyvrcholenim foceni Everestu. Jenze cesta byla na 3 tydny, fototechniky hodne a tak jsem vzal jen 3 skla. 40mm, zakladak a 250mm + extender. Nebylo mozno si vybirat misto foceni, a tak se stalo, ze 250mm bylo malo a 500mm moc. 360mm by bylo idealnich. A to je duvod proc to chci nosit vse najednou v batohu. (mimochodem, cinani blokuji temnoukomoru) :)
  • 0

#20 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 13:57:11

Ivane, to zrejme nebylo dobre pochopeno, ja nemyslel celkovy pocet skel, ktere vlastnis, ale to co chces nosit najednou na zadech v batohu, o to mi slo.


Uvedu jenom jeden priklad. V zari jsem jel do Tibetu a pro me, milovnika hor, melo byt vyvrcholenim foceni Everestu. Jenze cesta byla na 3 tydny, fototechniky hodne a tak jsem vzal jen 3 skla. 40mm, zakladak a 250mm + extender. Nebylo mozno si vybirat misto foceni, a tak se stalo, ze 250mm bylo malo a 500mm moc. 360mm by bylo idealnich. A to je duvod proc to chci nosit vse najednou v batohu. (mimochodem, cinani blokuji temnoukomoru) :)


ak je 250 malo a 500 vela, nafotim 250-kou a pouzijem noznice ;)

taky od veci trik, ale divili by ste sa funguje :D :D :D
  • 0

#21 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 únor 2010 - 14:04:46

U nas pouzivame jeste jeden trik, poradne cist. Pak by se stalo ze ti neutece "Nebylo mozno si vybirat misto foceni" coz konkretne v tomto pripade znamena ze jedes udolim - pokud pudes dozadu, za chvili zahnes a nic neuvidis, dopredu to samy, pripadne se dostanes az pod kopec.
  • 0

#22 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 4 únor 2010 - 14:04:48

Tož to aby Ivan nejlépe bral jen čtyřicítku a nůžky do zásoby .)
  • 0

#23 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 4 únor 2010 - 14:07:56

Ivane, to zrejme nebylo dobre pochopeno, ja nemyslel celkovy pocet skel, ktere vlastnis, ale to co chces nosit najednou na zadech v batohu, o to mi slo.


Uvedu jenom jeden priklad. V zari jsem jel do Tibetu a pro me, milovnika hor, melo byt vyvrcholenim foceni Everestu. Jenze cesta byla na 3 tydny, fototechniky hodne a tak jsem vzal jen 3 skla. 40mm, zakladak a 250mm + extender. Nebylo mozno si vybirat misto foceni, a tak se stalo, ze 250mm bylo malo a 500mm moc. 360mm by bylo idealnich. A to je duvod proc to chci nosit vse najednou v batohu. (mimochodem, cinani blokuji temnoukomoru) :)


ak je 250 malo a 500 vela, nafotim 250-kou a pouzijem noznice :wink:

taky od veci trik, ale divili by ste sa funguje 8-) :) :)


pěkně blbej nápad...jako nouzovka možná OK, ale jinak? co fotíš, kolego?
  • 0

#24 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 únor 2010 - 14:14:13

panove, vratme se prosim k tematu fora.

Diky
  • 0

#25 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 únor 2010 - 14:16:03

hehe, jj nouzovka ;)

ja praveze len na 28mm ;) mam aj 35-ku, ale ta je druhom aparate...
  • 0

#26 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 4 únor 2010 - 14:20:41

Když už se to tady zvrhlo, tak já se přidám :wink:

Z 250mm dělat 500mm nůžkama?? Abych ze SF dělal kino?? Využil 1/4 plochy snímku?? Pěkně děkuju. A to nemluvím o diapozitivech, které se mají promítat.
  • 0

#27 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 únor 2010 - 14:23:30

pokud bych se vratil k Ivanove poznamce na zacatku, ktera je jedna z nejdulezitejsich v celem vlakne

potrebuju kvalitni bederni pas.


tak to to podle me vystihuje, kvalitni bederak, ramenni popruhy, pripadne polstrovani zad - na toto me prave skvele pasuje ten Alpin 75, pripadne asi ta 55 bude hodne obdobna.

Ale je to osoba od osoby, zada od zad. Proto asi Ivane zalezi primarne na tobe, co ti sedne. Dle meho turisticky batoh bude vice na vysi nez-li foto.

Ja tedy jezdim dost casto take na 3 tydny (dalky, hory, vsechno mozne) - vetsinou mam brasnu, kterou mam hozenou ve velkem baglu - pro svoje potreby nepotrebuji tolik vybavy), ale komfortnost batohu je pro me na cestach to nejdulezitejsi (tedy krom bot :wink: )! neni nic horsiho nez bolava zada
  • 0

#28 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 únor 2010 - 14:41:48

Vlcaku, vim o cem pises, ale ja jsem trochu specificky. Mam problem se zady, nelecitelny, a zada me boli jen tak i bez zateze. Pro jednodenni fotovylet je mi uplne jedno co pouziju, to me netrapi. A jak pisu, kupodivu mi vic sedi fotobatoh nez turisticky od Treksportu. Bederak je nutnost a kvalitou jsem nemyslel nejakou propracovanost, ale spis to aby to nebyla imitace jakou mam na nynejsim fotobatohu - tam je to jen popruh bez polstrovani, ktery zadnou ulevu neprinese. Pokud jde o pouziti turistickych batohu jako fotografickych, jsem na rozpacich. Fotobatohy sou hlubsi a jejich hloubka (a sirka) smerem k vrchu neklesa. Stejne tak se mi nepodarilo vypolstrovat ho tak kvalitne jako jsou vypolstrovane fotobatohy, byt jsem precetl spoustu clanku od lidi co je maji. Tohle mam proste vyreseno, chci fotobatoh.
  • 0

#29 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 4 únor 2010 - 15:48:02

myslím, že už se to tu řešilo asi stokrát...je to individuální záležitost a jediná rada je zajít do prodejny/en vzít potřebnou fotovýbavu, kterou plánuju v batohu nosit, a vyzkoušet tam na vlastní bedra, co mi bude sedět...případně se účastnit nějakého fotosrazu a zkusit bederáky kolegů temnokomorníků :wink:
  • 0

#30 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 4 únor 2010 - 16:49:11

[quote name="*Ivan*"][quote] ... mimochodem, cinani blokuji temnoukomoru :)[/quote]

No to se ani nedivim, dyk jsme to tady samej reakcionář :wink:
  • 0

#31 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 únor 2010 - 16:51:17

[quote name="Blekentvajt"][quote][quote] ... mimochodem, cinani blokuji temnoukomoru :)[/quote]

No to se ani nedivim, dyk jsme to tady samej reakcionář :wink:[/quote]

A sakra, co ja tam budu ty tri tydny delat? Ivane, muzes prosim a sebe poslat kontakt? Rad bych o cestovani v jihozapadni casti vyzvedel vice - chystam se do oblasti Yunnan, Secuan - pri hranich s Tibetem.

Diky
  • 0

#32 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 4 únor 2010 - 21:48:39

Ozvu se ti na mail co tu mas uveden, ale nejsem si jisty jestli ti to k necemu bude. V Cine jsem v podstate nebyl, stravil jsem jen tyden v Pekingu. Ja jel do Tibetu a to se neda srovnat. Ale treba nejaky malickosti...
  • 0

#33 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 5 únor 2010 - 07:15:10

Jeste jsem nasel Tamrac Expedition 8x, je sice o kousek uzsi, ale napr. bederak vypada lip. Tak mam druheho favorita. http://www.oehling.c...id-166344].html
  • 0

#34 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 5 únor 2010 - 18:36:32

No tenhle dotaz me dlouho trapil. Na kino je asi brasna vyhodnejsi. Respektive vede "pohotovostne". Na SF je to jinak. Zatim co kino "vosulim" na 2 pevny skla (35 a 50) a dva zoomy (28-70 a 70-300) plus konvertor, na sf to tak ume nefunguje. Vzdy chci neco sirokyho, normalniho, portretak a dlouhy. Sice skel stejne, ale vetsi. Takze kino v brasne, SF v batohu. LOWEPRO Vertex 300 AW jsem mel, moc me nesednul. Skoda ze tak pozde, pred pul rokem jsem se ho zbavoval, o dost levneji..... Ted pouzivam turistickou Gemu. Jednak je pohodlna, jednak tam narvu I VF.... Takze vcelku pro me lepsi.
  • 0

#35 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 5 únor 2010 - 18:47:09

Jeste jsem nasel Tamrac Expedition 8x, je sice o kousek uzsi, ale napr. bederak vypada lip. Tak mam druheho favorita. http://www.oehling.c...id-166344].html

tamrac 8 používá bratránek, myslím, že je s ním spokojený....ale měla jsem ho na zádech já a nesedl mi
  • 0

#36 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 7 březen 2010 - 19:03:48

Ahoj Ivane, nevim zda-li jsi jiz nekoupil ale ted se objevili pekne fotobatohy od Lowepro,
V cechach jsou za sileny peniz ale napr. v Anglii je to jiz jina :

Lowepro 400 Pro Trekker

jeste se dela mensi (300) a nejvetsi (600-kam se vejde i kamera 10x12).

Myslim ze i kvalitni bederak maji, vypada to na inspiraci normalnim batohem.
  • 0

#37 Jizera-CZ

Jizera-CZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 140 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 leden 2011 - 16:45:25

Ahoj,
řeším právě podobný problém jako zakladatel tohoto tématu na začátku...
dobrý bederní, odvod potu, výbava 1x RZ + 2 skla + stativ + 1x kinofilm + 2skla a nějaké ty drobnosti jako pouzdra s filtry apod. Nejlíp aby se mě do něj vešla případně sváča, pončo a pití.
Jednoho favorita mám, jen jsem četl názor od jednoho uživatele, že to zpracování je jakési divoké... rychle se špiní (což mě neva), látka se časem třepí atd. Má odsud někdo zkušenosti s TÍMTO fotobatohem?

Rozhodně by mě sedl na výpravy lépe než ty přemodernizované batohy co dávají svůj účel jasně najevo, jen bych potřeboval vědět, zda ho odsud někdo vlastní a má nějaké ty postřehy při jeho používání.

Jinak vypolstrovat svůj turistický batoh od Loap-u jsem zkoušel, ale při pádu mám trochu obavy o spodní část (dává se tam spacák). Páč na tudle část si při pádu vždycky kecnu :roll:
  • 0

#38 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 20 leden 2011 - 19:21:16

:roll: Já to "pořešil" zatím tak,že jsem na Erbéčko+pět skel+kazety+hranol,světlík a další věcičky vážící dohromady cca 30kg pořídil origo kufr Mamiya,ovšem chodit po krajině se s tím fakt nedá :? Takže-auto a jen to nejnutnější,nacpané do malého kufříku... :lol:
  • 0

#39 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 30 leden 2016 - 16:03:12

Vážení poutníci krajinami všemožnými, otevřu toto téma po 5 letech. Chtěl bych nějak nosit mamču a příslušenství v pohodě na zádech a jelikož fotobatohy se nedají nosit (teda alespoň ne naplněné), a po zhlédnutí milionu videí a testů jsem si vzpomněl, že mám vlastně starou Gemmu přes 25let a ta má nepřekonatelný zádový systém a velmi dobře vymyšlený tvar i naplněného batohu a tam i s 30 kg se dá odejít po svých a ramena a bedra neupadnou. Nenašel jsem u nás nikde žádné vložky na fotovýbavu až dnes náhodou jsem objevil toto, ale třeba ten systém někdo znáte, nebo někoho kdo by takovou vložku vyrobil, ale ani cena mi nepřijde drastická, do jakéhokoliv batohu se jen šoupne, mají různé velikosti, jen neumím vygooglit, zda se tím někdo zabývá třeba i u nás, nebo jaké je poštovné, neumím anglicky a překlad zrovna moc nepomáhá. Ale pro zamyšlení nebo inspiraci určitě dobré. Ještě si vzpomínám, že mi kdysi do Velorexu jedna paní z Liberce šila různé tašky a kabely z kortexinu a několik let držely bez újmy, zkusím ji oslovit a třeba by něco takového mohla šít..

http://shop.fstopgea...roduct/icu.html


  • 0

#40 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 30 leden 2016 - 16:33:31

Poštovné od F-Stop je 15€.

Hodně věcí nebývá skladem a jsou poměrně dlouhé čekací doby.


  • 0

#41 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 30 leden 2016 - 18:05:50

Stačí karimatka, kus šusťáku, suchý zip, šicí stroj a několik večerů a máš stojí vlastní vložku na míru...
Mám takhle udělaný vršek Treksport Alpin 75... Nosím tam Mamču a věci pro zbytek rodiny pokud jdeme na celý w. A nebo moje věci na víkend...
Záda z Gemy 75 jsem přidělal na starou krosnu a na ní mám velký cestovní kufr. To je zase pro velký formát
  • 0

#42 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 30 leden 2016 - 18:08:10

Mimochodem jednu vložku do vršku toho Treksportu mám navíc a klidně věnuji... Jen je bez přepážek.
  • 0

#43 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 30 leden 2016 - 18:23:27

Mám z dob vandrování 2 Gemmy a koukal jsem, že se do dnes nezměnilo nic ani cena... pokud by se té vložky potřeboval zbavit, velmi rád se ji ujmu gemmy jsou také 75l, přepážky nějaké mám, jen se nějak setkat jakoby náhodně třeba... že? 


  • 0

#44 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 30 leden 2016 - 19:14:10

Otázkou je zda to bude pasovat, ale vyzkoušíme...
Cena se změnila. Je dražší. Já měl 75l za cca 1300,-
  • 0

#45 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 30 leden 2016 - 19:48:32

Otázkou je zda to bude pasovat, ale vyzkoušíme...
Cena se změnila. Je dražší. Já měl 75l za cca 1300,-

Potvrzuji. Kupoval jsem ji cca před 16 lety taky za 1300,- Kč. Dnes je cena asi tak dvojnásobná :-(


  • 0

#46 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 30 leden 2016 - 20:25:25

Ja mam za to ze v roce 1991 to byl nej batoh a daval jsem za nej pres 2000,- ale je to dlouho a mohu se plest. Hlavne je to jedno slouzi porad stejne a ted bude dal pro fotovybavu. Necham mu vsit zip pro otevirani zepredu a bude to spickovy fotobatoh. Pani uz odpovedela a usije mi to. Pokud se povede muze sit vic.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních