Přejít na obsah


Fotka

Quarz DS8-3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
88 odpovědí na toto téma

#51 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 21 březen 2020 - 17:54:48

Já mám šroub kovový a trn samotný je z plastu. Pak mám ještě jednu DS8-3, starší verzi a ta ho má kovový jako ta tvoje. Přiznávám, že u té druhé mi ta kovová verze povolit nešla.


  • 0

#52 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 21 březen 2020 - 18:40:21

No co se dá dělat. Asi je to stářím zatuhlé.

 

No a když už mám kameru otevřenou, chtěl bych vyřešit další závadu - obraz v hledáčku je vůči obrazu na filmu posunutý doprava, a to celkem o dost - pravý okraj pole hledáčku už zasahuje do vinětace objektivu. Tak jsem to vepředu rozdělal, viz foto.

Žádný prvek tam povolený není, nemá vůli. I když do okuláru nahoře jsem nelezl, takže jak je to v něm, netuším.

 

Kostrukce je následovná - ten zoom není klasický zoomový objektiv, ale v podstatě zoomovací hyperfokální předsádka. Za ním je hranol, oddělující část světla bokem. Za hranolem směrem k filmu je asi 4čočkový pevnoohniskový objektiv, zaostřený na nekonečno.

To znamená, že světlo pro hledáček, odkloněné hranolem, musí být v části, kterou jsem nazval "optický tunel", také zpracováno optikou o stejné mohutnosti jako ten pevnoohniskový objektiv a promítnuto na "matnici" s mikroprizmatickým rastrem. A pak už to přes zrcátko jde do okuláru.

 

Přiložený soubor  Hledáček Quarz DS8-3.jpg   69,99K   2 Počet staženíPřiložený soubor  Hranol Quarz DS8-3.jpg   56,01K   1 Počet stažení

 

Kde je příčina stranového posunutí obrazu v hledáčku, zatím jistě nevím, ale myslím si, že na vině bude pootočený hranol - je to vidět na druhé fotce. Zcela evidentně není v optické ose hledáčkové cesty. Vlivem pootočení možná hranol odebírá jinou část obrazového pole, než jde na film. Ale třeba se pletu, nevím. Jinak by jedině mohl být šejdrem "optický tunel".

Optika okuláru být šejdrem nemůže. Když jsem totiž hýbal zrcátkem, obraz se pohyboval, ale celý i s černým rámečkem. V rámci rámečku se neměnil. To znamená, že z "optického tunelu" jde už hotový zarámovaný obraz. Tudíž chyba bude v něm nebo v poloze hranolu.

Tubus s hranolem se mi povolit nedaří, abych mohl jím otočit. Povolení těch 3 šroubků kolem hranolu je neúčinné. Kde to má "povolovátka", netuším.


  • 0

#53 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 21 březen 2020 - 18:49:02

Můj názor je, že to je tím hranolem nakřivo. Jinak tady máš pár fotek, možná tě to posune dál. 

 

https://uloz.to/file...ds8-3-fotky-zip

 

Celá ta optická soustava drží na té přední desce a v ni jsou 3 oválné otvory, takže to musí jít pootočit.


  • 0

#54 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 21 březen 2020 - 23:10:27

Díky převelice, ty fotky mi dost pomohly. Už jsem to sjustoval. Teď jsem pouze zvědav, jak se mi pohnula rovina zaostření.


  • 0

#55 TheLastSamurai

TheLastSamurai

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2021 - 12:21:45

Dobry den vsem,
chtel bych vas poprosit, mam nekolik tehlech krasnych kamer a potrebovaly by seridit (slaba pruzina, drapak nebere film). Bohuzel vetsina lidi, co jsem nasel na internetu, tak mi psali, ze uz to nedelaji. Nedoporucil by mi prosim nekdo nekoho, kdo by byl ochotny vsechny 3 kamery seridit? Jinou kupovat nechci, protoze bych musel brzy resit stejny problem. Mockrat dekuju! Byla by skoda je nechat ladem, kdyz jsou opravitelne.
  • 0

#56 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 15 únor 2021 - 13:20:46

Mno, možná se mnou nebude Janko Sokol souhlasit, ale pokud Quarzka funguje je to super. Pokud nefunguje je to peklo. S unavenou pružinou nic neuděláš, krom výměny za jinou - novou nebo lepší. K tomu musíš mít ND, kde je dnes sehnat netuším. Drapák to je další voser s prominutím. Trochu se to poladit dá, změnou polohy vodící lišty, ale ne dokonale. Setkal jsem se i s kusem, který neustále trhal perforaci. I s jinou přítlačnou desku, i dokonce když jsem vyměnil na těle celou mechaniku s drapákem. Ne, never more. Jedna Quarzka jede tiše, druhá je hlučná. Co kus, to originál. 

 

Jestli chceš, věnuju ti moji 100% funkční DS8-3 tj. komplet krabice s filtry a předsádkami a druhou DS8 na díly. Já přešel kompletně na malé Bolexky C8/D8 a nebo když už Super8 tak mi kamarád nabije kazetu do Canonu 514XL. Tahání toho ingotu sebou na výlety už mě přestalo bavit. Ano dá se tím zatlouct hřebík a pak ho ještě natočit. A nebo to hodit v Tatrách ze skály, dole opucovat od špíny a točit dál...ale je to prostě ingot.


  • 0

#57 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 únor 2021 - 18:06:40

Honzo, Quartz DS8-3 Zoom je kamera, ktorá ma okolo 50 rokov. Ak kamera mechanicky funguje, tak je to zlatá mašinka. Optika sa u tohto stroja podaril na 110 %, tak nádherne ostré a kontrastné zábery sa mi podarilo urobiť len s Nizom 560. Že je to ingot súhlasím, ale keď kúpiš Quartzku za 2500 Kčs, alebo Nizo za niečo viac ako za 32000,- Kčs (teda pred tými 50 rokmi) aj to s problémami, myslím si že nie je čo riešiť, ak chceš urobiť rodine krásne spomienky za rozumnú cenu. Natočil som s tromi kusmi minimálne 300 cievok, ale myslím, že nie je to ďaleko do 500 cievok. Dnes už používam len Nizo S560 a kazety S8. Quartzky len sem tam s láskou a nostalgiou oprášim.

 

The Last Samurai. - akože nie som znalec na všetko, ale nie je náhodou Samurai fotoaparát na polovičný formát 18x24 mm negatívu zo 72 odrazkami na 36 obrázkový kinofilm. Ale možno sa mýlim. Ak by to skutočne bola kamera, stačila by kazeta na 2 sekundy záznamu. Hm, to by som chcel vidieť toho, kto by sa týmto pokúšal natočiť napr. 5 minútový film.


  • 1

#58 TheLastSamurai

TheLastSamurai

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 únor 2021 - 20:22:19

Tak jak tak poslouchám, tak oprava asi nebude jen tak snadná :( Já zdědil tuhle kameru po tátovi a už léta tenhle model používám, ale všechny, co jsem měl, tak postupně vypověděly služby. Což je po tolika desítkách let pochopitelné. Ale kdyby tu byl někdo, kdo to umí opravit, bylo by to super!
No kdyby ses těch kamer chtěl zbavit, tak bych je rád využil - poslal bys mi kdyžtak do soukromé zprávy cenu? 

A ještě druhá věc. Které mechanické kamery stojí za sehnání? Tím myslím hlavně právě snadná údržba, ale i zároveň kvalita zpracování a objektivu. Jsou lepší reflexní kamery nebo se samostatným hledáčkem, co se týká obecně kvality a opravitelnosti? Kamerou točím jednak takové cestovatelské krátké dokumenty, rodinu, ale i makro. Nechci dopadnout jako s foťáky, kdy s sebou nosím několik foťáků, abych pokryl všechny situace :-D 
Je znatelný kvalitativní rozdíl filmu Normal 8 a Super 8? Normal 8 by měl mít díky jiné perforaci menší obraz, je to tak? Je to jak na plátně tak na skenu nějak extra poznat?

Mno, možná se mnou nebude Janko Sokol souhlasit, ale pokud Quarzka funguje je to super. Pokud nefunguje je to peklo. S unavenou pružinou nic neuděláš, krom výměny za jinou - novou nebo lepší. K tomu musíš mít ND, kde je dnes sehnat netuším. Drapák to je další voser s prominutím. Trochu se to poladit dá, změnou polohy vodící lišty, ale ne dokonale. Setkal jsem se i s kusem, který neustále trhal perforaci. I s jinou přítlačnou desku, i dokonce když jsem vyměnil na těle celou mechaniku s drapákem. Ne, never more. Jedna Quarzka jede tiše, druhá je hlučná. Co kus, to originál. 

 

Jestli chceš, věnuju ti moji 100% funkční DS8-3 tj. komplet krabice s filtry a předsádkami a druhou DS8 na díly. Já přešel kompletně na malé Bolexky C8/D8 a nebo když už Super8 tak mi kamarád nabije kazetu do Canonu 514XL. Tahání toho ingotu sebou na výlety už mě přestalo bavit. Ano dá se tím zatlouct hřebík a pak ho ještě natočit. A nebo to hodit v Tatrách ze skály, dole opucovat od špíny a točit dál...ale je to prostě ingot.


  • 0

#59 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 15 únor 2021 - 22:20:44

4.5x3.3mm vs. 5.8x4mm. Takto to vypadá malé, ale na plátně je to o dost větší rozdíl. Super 8ka prostě má větší políčko a kvalitnější obraz. Jelikož mám možnost naplnění kazet Super8, tak jsem přestal řešit kamery na DS8mm film. Ale takový film si nechám obvykle na lepší příležitost.

 

Na běžné točení jsem si oblíbil Bolexky C8,B8. B8 je ideální, nejlépe verze VS, tedy B8VS. (VS = variable shutter). Turret na dva objektivy. Hledáček je pravda malý, ale člověk si zvykne. Malý lehký stroječek, tichý chod. High end je pak verze D8LA, turret na tři objektivy, expozimetr (dnes nepoužitelný, max ASA cca 80), variáble šhutr a možnost zpětného převíjení (prolínačka). 8-64 FPS, kromě verze C8SL nebo B8SL (jen 16FPS, nebo 18? teď nevím z hlavy). Všechno je to jenom Normal 8mm. Předělávky na DS8mm budou jen kusové zakázkovky. Bolex ofiko jiný formát u C,B nebo D8ek nedělal.

 

Bohužel nějak poslední dobou tyhle Bolexky rostou na ceně. A vždy je to minimálně sušinka, tj. chce kompletní rozborku, vyčistění a promazání. Pokud se v ní nikdo za těch 60 let od výroby nehrabal, je to zázrak. Ale už i takovou jsem zažil. Mechanika se dá dobře kompletně rozdělat a rozchodit. Vzdal jsem to jenom u jedné, protože byla vevnitř dokonale vypatlaná grafitovou vazelínou a každý šroub měl ojebanou hlavu a ještě každý jiný. Šla na díly, s tím jsem se nechtěl patlat.

 

Co se DS8-3 týče, napíšeme si více v SZ.


  • 0

#60 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 únor 2021 - 09:15:21

The Last Samurai, tá kamera ma zaujíma, mohol by si sem hodiť jednu fotku, aby sme vedeli o čom sa bavíme?


  • 0

#61 Igor61

Igor61

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 105 příspěvků(y)
  • LocationРоссия, Москва
Reputace: 31

Publikováno 16 únor 2021 - 12:22:12

Кинокамеры BOLEX (Швейцария)

 

Filmové kamery BOLEX (Švýcarsko)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#62 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 16 únor 2021 - 12:50:23

Mám také štěstí na fungující „Kvarcku“. Neznamená to ale, že nepotřebovala servis. Byly to ale relativně drobné závady. Holt všechno jsou to „veteráni“.

Zdá se, že jediná schůdná cesta, jak v dnešní opravám nepřející době tyto stroje udržovat, je naučit se je opravovat sám a díly získávat kanibalizací (tj. z nefunkčních kusů.) Buďme koneckonců rádi, že nejsme např. spolek provozovatelů parních lokomotiv.

 

Každá kamera i té nejkultovnější značky bude po zakoupení potřebovat nějaký servisní zásah, spočívající minimálně v promazání (pokud prodejce sám neudělal před prodejem generálku.)

 

Rozdíl mezi S8 a N8 je sice patrný, ale je nutné si uvědomit, že se pořád pohybujeme v oblasti „nízkého rozlišení“. Skeny Super 8 filmu do 4K, jak je často vídám na Youtubu, jen vyvolávají úsměv.

 

Jinak by mě zajímalo, co si myslíte o kameře Pentaflex 8 (super 8)? Máte s ní někdo zkušenosti? Vyhajpované značky mě netáhnou, spíš mě zajímá „RVHP“ produkce. Pentaflex 8 vypadá zajímavě, má kazety, reflexní hledáček, zoom.


  • 1

#63 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 únor 2021 - 13:14:36

Túto kamerku mám, čo k nej povedať? Tak ako u 16mm kamier AK16 neskôr Pentaflex 16 najväčšou slabinou bola práve tá kazeta, ktorá bola prezentovaná ako jej prednosť.. Jednak je dosť zložitá a jednak spôsobovala problémy s posunom filmu a preto sa filmy v nej zasekávali. Takže tento systém kamery sa neujal. Ináč tá moja je síce plne funkčná, dokonca aj expozimeter, len je zaprasena prachom, bolo by ju potrebné vyčistiť, ale na to sa ja už vybodnem, Na ukážku je perfektná, na používanie mám desať kamier S8.


  • 0

#64 TheLastSamurai

TheLastSamurai

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 únor 2021 - 19:12:52

The Last Samurai, tá kamera ma zaujíma, mohol by si sem hodiť jednu fotku, aby sme vedeli o čom sa bavíme?

Moc nerozumím jakou fotku...jedná se kamery Quarz DS8-3 Zoom, dle názvu vlákna...??


  • 0

#65 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 únor 2021 - 20:47:01

Mňa zaujíma fotka tej kamery Last Samurai a otvárať nové vlákno myslím nemá zmysel.


  • 0

#66 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 16 únor 2021 - 20:53:57

Myslíš Yashica Samurai?


  • 0

#67 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 16 únor 2021 - 21:56:36

Dnes se na aukru vydražila Bolexka B8VS se třemi objektivy za 2700Kč :D opravdu z toho začíná být hype...

 

A co se Samuraie týče - https://aukro.cz/kam...x4-0-6977985696


  • 0

#68 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 16 únor 2021 - 22:54:22

Tak tak, presne na toto som myslel, ale toto nie je kamera, len fotoaparát na polovičný formát 18x24, japonská Čajka. Takže použiť toto ako kameru si neviem predstaviť.


  • 1

#69 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 17 únor 2021 - 06:58:31

Ale jo Janko, stop-motion by na tom šlo točit :) Poloviční formát, hmm, že bych oprášil můj Agat-18 a dělal haura jak umím udělat 72 snímků?


  • 1

#70 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 únor 2021 - 07:34:44

No, na kreslený film by sa to dalo použiť, len ja by som mal problém s tým, ako to premietnuť. Mám veľmi malý byt na to, aby som si tam ešte postavil nejakú 35


  • 1

#71 Igor61

Igor61

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 105 příspěvků(y)
  • LocationРоссия, Москва
Reputace: 31

Publikováno 17 únor 2021 - 08:12:19

 

Последний самурай, мне интересна эта камера, не могли бы вы бросить сюда одну фотографию, чтобы мы знали, о чем говорим?

Не очень понимаю, что за фото ... это камеры Quarz DS8-3 Zoom, судя по названию ветки ... ??

 

Вот эта камера Кварц 2х8 С3 она же экспортный вариант DS8-3 Zoom.

 

Zde je tento fotoaparát Quartz 2x8 C3 je to také exportní varianta DS8-3 Zoom.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#72 Igor61

Igor61

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 105 příspěvků(y)
  • LocationРоссия, Москва
Reputace: 31

Publikováno 17 únor 2021 - 08:28:15

No, na kreslený film by sa to dalo použiť, len ja by som mal problém s tým, ako to premietnuť. Mám veľmi malý byt na to, aby som si tam ešte postavil nejakú 35

Добрый день!

 

Идея по созданию мультфильма данной камерой заманчивая, но стоит ли игра свеч. Это затратное удовольствие, 10 минут фильма это 300 метров пленки при 24 кадрах в минуту, плюс декарации, персонажи, либо рисованные картинки которых потребуется несколько тысяч, но идея по созданию мультфильма конечно заслуживает уважения.

 

Dobrý den!
 
Myšlenka na vytvoření karikatury tohoto fotoaparátu je lákavá,ale stojí za to, že hra stojí za to. To затратное potěšení, 10 minut filmu je to 300 metrů filmu při 24 snímcích za minutu, plus декарации, postavy, buď рисованные obrázky, které je třeba několik tisíc, ale myšlenka na vytvoření postavičky, jistě si zaslouží úctu.

  • 0

#73 Igor61

Igor61

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 105 příspěvků(y)
  • LocationРоссия, Москва
Reputace: 31

Publikováno 17 únor 2021 - 09:10:19

 

No, na kreslený film by sa to dalo použiť, len ja by som mal problém s tým, ako to premietnuť. Mám veľmi malý byt na to, aby som si tam ešte postavil nejakú 35

Добрый день!

 

Идея по созданию мультфильма данной камерой заманчивая, но стоит ли игра свеч. Это затратное удовольствие, 10 минут фильма это 300 метров пленки при 24 кадрах в секунду, плюс декарации, персонажи, либо рисованные картинки которых потребуется несколько тысяч, но идея по созданию мультфильма конечно заслуживает уважения.

 

Dobrý den!
 
Myšlenka na vytvoření karikatury tohoto fotoaparátu je lákavá,ale stojí za to, že hra stojí za to. To затратное potěšení, 10 minut filmu je to 300 metrů filmu při 24 snímcích za vteřinu, plus декарации, postavy, buď рисованные obrázky, které je třeba několik tisíc, ale myšlenka na vytvoření postavičky, jistě si zaslouží úctu.

 


  • 0

#74 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 17 únor 2021 - 09:20:02

Igor 61, kameru Quartz DS8-3 poznám veľmi dobre, mám tri kusy, žiaľ u jednej praskla pružina, ale dva sú plne funkčné  a natočil som s nimi cca 50 % mojich filmov na DS8, čo je možno aj päť hodín záznamu..

Mne išlo len o to, aby "The Last Samurai" ukázal, čo vlastne ma na mysli. Nemôžem samozrejme vedieť o všetkom, čo sa vo svete vyrábalo, tak je vcelku možné, že aj Yashica robila kameru na 35mm film. Ja viem, je mätúce to, že v angličtine sa jak filmová kamera tak fotoaparát označujú ako "kamera", tak som si myslel že vo vlákne o filmovej kamere sa hovorí o filmovej kamere, tak sorry.

Čo sa týka kresleného filmu, poznam výrobu, dokonca sme robili nejaké pokusy s kresleným filmom, len sme nemali človeka, ktorý by sa dal na kreslenie, keď videl, čo je to za robotu. Kamarát robil niekoľko animovaných (nie kreslených) filmov.

 

Ospravedlňujem sa, ale neviem to previesť do ruštiny


  • 1

#75 kubamk

kubamk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2022 - 13:00:18

Ahojte, mám úplně ale úplně blbej dotaz - omlouvám se. Je nutné zakládat film potmě? Nebo se při světle osvítí jen malá část na začátku a poté je to cajk?


  • 0

#76 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 20 leden 2022 - 15:59:12

Ne není to nutné. Stačí mít dobře utažený film na cívce a je možno nasadit i na světle (myšleno ne přímé slunce), pak se odmotá počítadlem zaváděcí část až na 0 a hotovo. Ale když nasadíš potmě, tak můžeš točit rovnou a ušetříš znatelně dost filmu. Ale to stejné tě čeká i při přehození filmu na druhou polovinu.


  • 0

#77 kubamk

kubamk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2022 - 16:57:12

Děkuju a ještě jeden uplně blbej dotaz, kterej film pro tuto kameru mohu použít? Podle mne oba, ale...

FOMAPAN R 100 2x 8 mm/10 m nebo FOMAPAN R 100 DS 8 mm/10 m
  • 0

#78 kaiser

kaiser

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 20 leden 2022 - 18:04:12

Jestli máš kameru Quartz DS8-3,tak  film též DS8 .V žádném případě 2x8mm.


  • 0

#79 kubamk

kubamk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 leden 2022 - 18:26:24

Jestli máš kameru Quartz DS8-3,tak  film též DS8 .V žádném případě 2x8mm.

V návodu pro DS8-3 ZOOM je psáno film "SUPER" 16mm(2x8), tak je to pro mne matoucí...


  • 0

#80 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 20 leden 2022 - 20:57:30

Asi si si to zle vyložil. Kamera Quartz DS8-3 zoom je na film "DS8", ten má šírku 16mm, po dotočení jednej strany sa film otočí a po vyvolaní sa reže pozdĺžne na film S8. 2x8 je predchodca, ma menšie políčko a väčšiu perforáciu, ale ináč je systém rovnaký, ale pozor! nie je zameniteľný!


  • 0

#81 Mikrob

Mikrob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2022 - 16:53:59

Kdyby někdo potřeboval fotky Quarzky zevnitř, tak jsou na ulozto.cz pod heslem Quarz.

Naprosto super, konečně jsem pochopil, jak odšroubovat přední díl. Byl uvolněný kroužek clony s expozimetrtem. Upevnil jsem ho a kamera je jako nová! Díky!

Jen bych sovětským inženýrům chtěl vytknout, že používali zbytečně malé červíky třeba zrovna na upevnění expozimetru. Tam by klidně mohly být místo M1,4×2 větší M2×2, (stejně tam není vidět) a expozimetr by lépe držel.


  • 0

#82 Mikrob

Mikrob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2022 - 20:22:56

moc děkuju, to se dá pohlídat

strejda k tomu má širokou i tele a že to jsou pořádné kusy skla

-

je zajímavé, že zcela intuitivně na začátku každé cívky napíšu na tabuli údaje, aby byly na začátku filmu a tuhle jsem viděl dokument, že to například váleční kameramani dělali už před desítkami let taky, akorát psali na co bylo po ruce, třeba i na tank

co mě čeká ovšem je klapka

přece nebudu točit film bez klapky?! navíc na to můžeš balit holky, která by nechtěla dělat klapku, nejdůležitější postavu ve štábu :smile:

Klapka se dá perfektně využít při natáčení zvukového filmu. Zvuk natáčíš na mobil, začneš natáčet film, dáš klapku a to klapnutí pak slouží v počítači v editoru pro zasynchronizování zvuku, když ho skládáš dohromay s obrazem.


  • 0

#83 Mikrob

Mikrob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 20 únor 2022 - 20:40:36

Viděl jsem několik jazykových verzí návodu a nikde není uvedena doba osvitu pro rychlost 18 obr/vteřinu, což je 1/34 vteřiny. Je tam ale uvedeno, že pro snímání po jednom obrázku je čas 1/20 vteřiny při nastavení rychlosti 18 obr/vteřinu. Zřejmě se mění i čas osvitu při snímání jednotlivými obrázky v závislosti na nastavené rychlosti. To by pak znamenalo 1/40 vteřiny pro 36 obr/vt,, 1/27 pro 24 obr/vt a 1/13 vt pro 12 obr/vt., ale možná to není přesně tak.


  • 0

#84 Igor61

Igor61

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 105 příspěvků(y)
  • LocationРоссия, Москва
Reputace: 31

Publikováno 21 únor 2022 - 07:25:48

Viděl jsem několik jazykových verzí návodu a nikde není uvedena doba osvitu pro rychlost 18 obr/vteřinu, což je 1/34 vteřiny. Je tam ale uvedeno, že pro snímání po jednom obrázku je čas 1/20 vteřiny při nastavení rychlosti 18 obr/vteřinu. Zřejmě se mění i čas osvitu při snímání jednotlivými obrázky v závislosti na nastavené rychlosti. To by pak znamenalo 1/40 vteřiny pro 36 obr/vt,, 1/27 pro 24 obr/vt a 1/13 vt pro 12 obr/vt., ale možná to není přesně tak.

 

В руководстве пользователя кинокамеры Кварц 2х8 С-3 или экспортный вариант кинокамеры Кварц DS8-3, указаны какая будет выдержка при той или иной частоте съемки.

СПЕЦИАЛЬНЫЕ ВИДЫ КИНОСЪЕМКИ

12 кадров в секунду (выдержка 1/23 с)
Эту частоту съемки применяйте в том случае, когда Вы желаете получить при проецировании ускоренное движение (быстро движущиеся тучи и т.п.), усиливающее динамику снимаемого явления. Киносъемку на этой частоте следует вести дольше по сравнению с нормальной. Например, нужна длительность проекции снимаемой сцены 6 секунд — съемку нужно вести в течение 9 секунд.

 

18 кадров в секунду (выдержка 1/34 с)

Стандартная частота съемки.

24 кадра в секунду (выдержка 1/45 с)
Указанную частоту применяют, чтобы получить несколько замедленное движение снимаемого объекта или по условиям съемки уменьшить выдержку, чтобы избежать смазывания изображения.

36 кадров в секунду (выдержка 1/68 с)
Фильм, снятый с этой частотой, при проекции с частотой 18 кадр/с передает все движения вдвое медленнее. Эта степень замедления позволяет анализировать большинство движений человека или животных.

СЪЕМКА ОДИНОЧНЫМИ КАДРАМИ

(выдержка 1/20 с при установленной частоте 18 кадр/с)
Съемка одиночными кадрами (покадровая съемка) дает возможность значительно ускорить движение на экране по сравнению с фактическим. Например, превращение бутона тюльпана в цветок длится 5 часов, на экране этот процесс можно показать за 15–20 секунд.
Покадровая киносъемка позволяет снимать движущиеся куклы, макеты, самопишущиеся надписи, диаграммы, схемы и другие мультипликации. Для съемки одиночными кадрами головку режима работы аппарата установите в положение «1». Каждый нажим пусковой кнопки соответствует съемке одного кадра. Чтобы гарантировать максимальную резкость изображения, рекомендуем при съемке пользоваться штативом.
Пусковая кнопка аппарата имеет гнездо с резьбой под пусковой тросик, которым можно пользоваться при покадровой съемке.

 

 

V uživatelské příručce k videokameře Quartz 2x8 C-3 nebo exportní verzi videokamery Quartz DS8-3 je uvedeno, jaká bude rychlost závěrky při určité rychlosti snímání.

 

SPECIÁLNÍ TYPY KINEMATOGRAFIE
12 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/23 s)
Tuto rychlost závěrky použijte, pokud chcete natáčet filmy se zrychleným pohybem (rychle se pohybující mraky apod.), který zvyšuje dynamiku scény. Při této frekvenci byste měli natáčet film po delší dobu než obvykle. Chcete-li například snímat scénu po dobu 6 sekund, snímejte po dobu 9 sekund.
 
 
 
18 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/34 s)
 
Standardní rychlost střelby.
 
24 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/45 s)
Toto nastavení použijte, pokud chcete zpomalit pohyb objektu nebo chcete zvýšit rychlost závěrky, abyste zabránili rozmazání.
 
36 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/68 s)
Film natočený touto rychlostí při promítání rychlostí 18 snímků za sekundu zprostředkuje veškerý pohyb poloviční rychlostí. Tento stupeň zpomaleného pohybu umožňuje analyzovat většinu lidských nebo zvířecích pohybů.
 
SNÍMÁNÍ JEDNOTLIVÝCH SNÍMKŮ
(Rychlost závěrky 1/20 s při nastavených 18 fps)
Jednotlivé snímky (snímání po jednom snímku) umožňují zachytit pohyb na obrazovce mnohem rychleji, než je tomu ve skutečnosti. Například když poupě tulipánu kvete pět hodin, na obrazovce se zobrazí za 15 až 20 sekund.
Snímání v jednom snímku umožňuje natáčet pohyblivé loutky, makety, samopopisné nápisy, diagramy, grafy a další animace. Chcete-li snímat jednotlivé snímky, nastavte hlavu režimu jednotky na "1". Každé stisknutí spouště odpovídá pořízení jednoho snímku. Při fotografování doporučujeme používat stativ, abyste dosáhli co nejostřejšího snímku.
Spoušť má závitovou zásuvku pro spoušťové lanko, které lze použít při fotografování po jednotlivých snímcích.
 

  • 0

#85 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 21 únor 2022 - 07:49:21

Našel jsem ve skříní jednu DS8-3, nechce ji někdo?? Tří těch kamer jsem se milerád zbavil a najednou najdu čtvrtou. Se mi to tam množí jak moli asi.


  • 0

#86 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 21 únor 2022 - 09:03:53

Našel jsem ve skříní jednu DS8-3, nechce ji někdo?? Tří těch kamer jsem se milerád zbavil a najednou najdu čtvrtou. Se mi to tam množí jak moli asi.

Já bych to tam ještě chvíli nechal rozmnožit.Taková schopnost se jen tak nevidí.To už je na zápis do Guinnessovy knihy rekordů. :grin:


  • 0

#87 Mikrob

Mikrob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2022 - 11:45:29

 

Viděl jsem několik jazykových verzí návodu a nikde není uvedena doba osvitu pro rychlost 18 obr/vteřinu, což je 1/34 vteřiny. Je tam ale uvedeno, že pro snímání po jednom obrázku je čas 1/20 vteřiny při nastavení rychlosti 18 obr/vteřinu. Zřejmě se mění i čas osvitu při snímání jednotlivými obrázky v závislosti na nastavené rychlosti. To by pak znamenalo 1/40 vteřiny pro 36 obr/vt,, 1/27 pro 24 obr/vt a 1/13 vt pro 12 obr/vt., ale možná to není přesně tak.

 

В руководстве пользователя кинокамеры Кварц 2х8 С-3 или экспортный вариант кинокамеры Кварц DS8-3, указаны какая будет выдержка при той или иной частоте съемки.

СПЕЦИАЛЬНЫЕ ВИДЫ КИНОСЪЕМКИ

12 кадров в секунду (выдержка 1/23 с)
Эту частоту съемки применяйте в том случае, когда Вы желаете получить при проецировании ускоренное движение (быстро движущиеся тучи и т.п.), усиливающее динамику снимаемого явления. Киносъемку на этой частоте следует вести дольше по сравнению с нормальной. Например, нужна длительность проекции снимаемой сцены 6 секунд — съемку нужно вести в течение 9 секунд.

 

18 кадров в секунду (выдержка 1/34 с)

Стандартная частота съемки.

24 кадра в секунду (выдержка 1/45 с)
Указанную частоту применяют, чтобы получить несколько замедленное движение снимаемого объекта или по условиям съемки уменьшить выдержку, чтобы избежать смазывания изображения.

36 кадров в секунду (выдержка 1/68 с)
Фильм, снятый с этой частотой, при проекции с частотой 18 кадр/с передает все движения вдвое медленнее. Эта степень замедления позволяет анализировать большинство движений человека или животных.

СЪЕМКА ОДИНОЧНЫМИ КАДРАМИ

(выдержка 1/20 с при установленной частоте 18 кадр/с)
Съемка одиночными кадрами (покадровая съемка) дает возможность значительно ускорить движение на экране по сравнению с фактическим. Например, превращение бутона тюльпана в цветок длится 5 часов, на экране этот процесс можно показать за 15–20 секунд.
Покадровая киносъемка позволяет снимать движущиеся куклы, макеты, самопишущиеся надписи, диаграммы, схемы и другие мультипликации. Для съемки одиночными кадрами головку режима работы аппарата установите в положение «1». Каждый нажим пусковой кнопки соответствует съемке одного кадра. Чтобы гарантировать максимальную резкость изображения, рекомендуем при съемке пользоваться штативом.
Пусковая кнопка аппарата имеет гнездо с резьбой под пусковой тросик, которым можно пользоваться при покадровой съемке.

 

 

V uživatelské příručce k videokameře Quartz 2x8 C-3 nebo exportní verzi videokamery Quartz DS8-3 je uvedeno, jaká bude rychlost závěrky při určité rychlosti snímání.

 

SPECIÁLNÍ TYPY KINEMATOGRAFIE
12 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/23 s)
Tuto rychlost závěrky použijte, pokud chcete natáčet filmy se zrychleným pohybem (rychle se pohybující mraky apod.), který zvyšuje dynamiku scény. Při této frekvenci byste měli natáčet film po delší dobu než obvykle. Chcete-li například snímat scénu po dobu 6 sekund, snímejte po dobu 9 sekund.
 
 
 
18 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/34 s)
 
Standardní rychlost střelby.
 
24 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/45 s)
Toto nastavení použijte, pokud chcete zpomalit pohyb objektu nebo chcete zvýšit rychlost závěrky, abyste zabránili rozmazání.
 
36 snímků za sekundu (rychlost závěrky 1/68 s)
Film natočený touto rychlostí při promítání rychlostí 18 snímků za sekundu zprostředkuje veškerý pohyb poloviční rychlostí. Tento stupeň zpomaleného pohybu umožňuje analyzovat většinu lidských nebo zvířecích pohybů.
 
SNÍMÁNÍ JEDNOTLIVÝCH SNÍMKŮ
(Rychlost závěrky 1/20 s při nastavených 18 fps)
Jednotlivé snímky (snímání po jednom snímku) umožňují zachytit pohyb na obrazovce mnohem rychleji, než je tomu ve skutečnosti. Například když poupě tulipánu kvete pět hodin, na obrazovce se zobrazí za 15 až 20 sekund.
Snímání v jednom snímku umožňuje natáčet pohyblivé loutky, makety, samopopisné nápisy, diagramy, grafy a další animace. Chcete-li snímat jednotlivé snímky, nastavte hlavu režimu jednotky na "1". Každé stisknutí spouště odpovídá pořízení jednoho snímku. Při fotografování doporučujeme používat stativ, abyste dosáhli co nejostřejšího snímku.
Spoušť má závitovou zásuvku pro spoušťové lanko, které lze použít při fotografování po jednotlivých snímcích.
 

 

Tak já mám jeden český návod a tři ruské a ani v jednom ta větička o 18 fps - 1/34 vteřiny není... Asi je to vše variace jediného návodu, kde to nebylo, to se týká i toho odkazu, který jsi uvedl, tam to právě není.


  • 0

#88 Mikrob

Mikrob

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 7 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 21 únor 2022 - 21:46:00

Tato kamera je mimo jiné velmi vhodná do ztížených světelných podmínek, například při nich tvrdě vítězí nad našimi kamerami Admira Supra. Jednak má podstatně světelnější objektiv 1:1,8, druhak má postatně větší úhel otevření závěrky, takže při ztížených světelných podmínkách dává 3,5 × více světla, což je 5° DIN. A to má navíc "gumový" objektiv.Škoda, že je na péro.


  • 0

#89 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 22 únor 2022 - 00:46:45

Vsuvka, kamerám nerozumím. :

Mám tu Schneider cinegon 1:1,8/10mm, vypadá v pohodě. Chcete ho někdo, než to vrhnu na aukro?


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních