Přejít na obsah


Fotka

Měch na Magnifax I


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Zaal

Zaal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 14:37:46

Zdravím, včera jsem učinil půdní nález - Magnifax I ve zbědovaném stavu. V tu chvíli mně v hlavě začal hlodat červík - co takhle zkusit zvětšit pár fotek tímto strojem?
Zatím na moje pokusy stačil Opemus II, ale proč nezkusit něco jiného... Při rozdělávání jsem zjistil, že měch už není, co býval, a těch let strávených na půdě asi nebylo málo. Poradil by mi prosím někdo z vás, kde ho sehnat nebo případně jak jej vyrobit?
  • 0

#2 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 27 únor 2010 - 14:51:00

předpokládám, že je hranatý. Vyndat, proměřit a poskládat z papíru, osvědšil se mi černý karton, asi 6.50Kč za A3.U zvětšováku není kvalita měchu nějak kritická, tedy co do světlotěsnosti, flexibility. Jinou otázkou je matování a černost vnitřní strany.

Různé metody skládání měchů jsou zmíněné v tématech v sekci velkého formátu.

V prvé řady bych ale zvážil, jestli opravdu není možné použít původní.
  • 0

#3 Zaal

Zaal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 14:59:57

Ten původní měch je z vnitřní strany napaden plísní a nejsem si jist, jestli bych jejím odstraňováním měch nepoškodil, protože takové savo mně připadá jako dost velký utrejch.
  • 0

#4 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 27 únor 2010 - 15:09:56

Kup si nějaký roztok (na mléko) na plesnivé nohy v lékárně a nastříkej nějakým rozprašovačem - nejsou tak agresivni a z měchu by mohlo něco zbýt. Případná prosvítající místa se dají napravovat lepidlem na pneumatiky nebo chemoprenem - zamícháš do toho práškovej grafit (když není po ruce, tak přichází na řadu tuha a šmirgl) a lehce namažeš. Těsní a pruží.
  • 0

#5 Zaal

Zaal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 21 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 únor 2010 - 15:19:43

Kup si nějaký roztok (na mléko) na plesnivé nohy v lékárně a nastříkej nějakým rozprašovačem - nejsou tak agresivni a z měchu by mohlo něco zbýt. Případná prosvítající místa se dají napravovat lepidlem na pneumatiky nebo chemoprenem - zamícháš do toho práškovej grafit (když není po ruce, tak přichází na řadu tuha a šmirgl) a lehce namažeš. Těsní a pruží.


Dík, vyzkouším.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních