Přejít na obsah


Fotka

destilovaná voda


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
121 odpovědí na toto téma

#101 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 17 březen 2016 - 07:17:29

HA,   trošku se  musím  usmát 

 

HA, zrovna včera jsem na vláknech hledal kde že by se to dala sehnad. :) super. Skoro to vypadá že budeš mít přede dveřmi frontu.

Ha,  tomu  lze  se  lehce  usmát,   zatím  se  neozval  nikdo  a  fronta se  netvoří :-D


  • 0

#102 Me2d

Me2d

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 591 příspěvků(y)
  • Locationcelakovice
Reputace: 37

Publikováno 17 březen 2016 - 07:36:53

Já čekám, až se uvolní místo u dveří, dnes se stavím, před tím zavolám pochopitelně...


  • 0

#103 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 17 březen 2016 - 07:55:45

bude dobré  se ozvat  předem,  a  to  s dostatečným předstihem,   ať se domluvíme  na  termínu,  čase  a  množství.   Nebývám  doma  pořád,  zvláště v poslední  době,  v  období  závěrkovém  :-D

Návrh:  Kdo má mé  telefonní  čislo,   ozve se  telefonicky,  kdo  nikoli,   napíše  e-mail -  viz  adresa  pod  čarou u každého mého příspěvku,  a  že  jich u tlampače  je ...  :-)


  • 0

#104 pavel_tenista

pavel_tenista

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 18 prosinec 2018 - 09:07:49

Pražáci chtěl bych se zeptat - odkud berete pořádnou destilku? 


  • 0

#105 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 18 prosinec 2018 - 10:20:03

https://www.zufanek.cz/


  • 0

#106 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 18 prosinec 2018 - 11:23:11

 

Chlapy, takovýhle odkazy sem nedávejte! :mad:  :shock: 

 

Stálo mě to fůru peněz!!! :-P :-P


  • 0

#107 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 18 prosinec 2018 - 11:42:50

..koupil sis lahev a pak si uvědomil, že ti něco chybí, co? :)

 

https://www.lepsinal...ontana-antique/


  • 0

#108 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 24 květen 2020 - 16:53:41

Nevím, jestli nepíši do špatného fóra, ale kdysi jsem to tady někde četl a teď to nemohu najít. Teď k věci, pořídil jsem přístroj, který vytváří čistou, či chcete-li "destilovanou" vodu, reverzní osmózou, z druhé ruky. Z filtrů vedou dva šlahounky. Jeden je nadepsán jako odpad. Chtěl jsem se zeptat na dvě věci, jelikož k tomu nemám žádný návod. Je skutečně možné, že šlahounek s odpadní vodou je opatřen kohoutkem a šlahoun, ze kterého vytéká "destilovaná" voda žádný kohoutek nemá? A druhá otázka je, je skutečně tolik odpadní vody v poměru k vodě "destilované"? Mně to v první fázi vyšlo, tak pět litrů vody odpadní na necelý litr vody "destilované".


  • 0

#109 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 24 květen 2020 - 20:01:11

Nevím, jestli nepíši do špatného fóra, ale kdysi jsem to tady někde četl a teď to nemohu najít. Teď k věci, pořídil jsem přístroj, který vytváří čistou, či chcete-li "destilovanou" vodu, reverzní osmózou, z druhé ruky. Z filtrů vedou dva šlahounky. Jeden je nadepsán jako odpad. Chtěl jsem se zeptat na dvě věci, jelikož k tomu nemám žádný návod. Je skutečně možné, že šlahounek s odpadní vodou je opatřen kohoutkem a šlahoun, ze kterého vytéká "destilovaná" voda žádný kohoutek nemá? A druhá otázka je, je skutečně tolik odpadní vody v poměru k vodě "destilované"? Mně to v první fázi vyšlo, tak pět litrů vody odpadní na necelý litr vody "destilované".

Ten pomer, ten je realny.
Co sa tyka "kohoutkǔ", to uz nedopatras, "sikovni rucicky" a la "a je to" to mohli domotat davno pred tebou.
Ale malo by to fungovat i tak.

 

O.T.
Destilovana voda sa zsikava vyhradne destilaciou. Voda sa odpari, nasledne skondenzuje. Az potom je (temer) absolutne cista.

Takto cista voda sa pouziva vyhradne v analatyckej chemii, pripadne na oplach laboratorneho skla.
Vo fotografickej praxy mozno pre pripravu dlhovekych vyvojok, pripadne na zaverevcne pranie negativov.


  • 0

#110 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 24 květen 2020 - 20:29:09

já ji mám asi dva roky a z instalace jsem pochopil, že správně má být kohout na odběru demi vody a když se zastaví odběr, tak po chvíli přestane proudit i ta voda odpadní a celé to přestane "syčet" a tak se mi to i chová

ale je to otázka konstrukce a všelijakých zpětných ventilů v zařízení

jinak ta odpadní voda se dá použít na praní, na to je čistá moc pěkně

podle typu by měl jít sehnat návod 


  • 0

#111 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 24 květen 2020 - 22:05:20

Já jsem to instaloval včera a kromě kohoutu na přívodu vody je tam kohout na otevírání obtoku restriktoru a slouží to k oplachu membrány. Standardně je kohout zavřený, aby šla voda přes restriktor. Na výstupu demineralizované vody žádný smysl kohoutu nevidím. Pokud co chci, aby to přestalo pracovat, uzavřu přívod vody.
  • 0

#112 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 květen 2020 - 11:18:58

z ukázek plyne, že tahle zařízení se v světě hojně používají k přípravě pitné vody, kdy za posledním filtrem je zase zpětná úprava vody směrem k pití a tak je to myšlené, zastavíš odběr do sklenice (kohoutek vedle dřezu)  a přestane téct odpadní voda do odpadu

v komoře je to samozřejmě jiný případ, tam taky většinou zastavuju přívod, ale dá se to udělat i opačně na konci na výstupu


  • 0

#113 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2020 - 19:25:11

Moc díky za rady. Tady se zdá, že ten kohoutek je tam jako nějaké uvolňování tlaku, nebo něco takového. Protože když pustím přívod z řádu. Voda po té, co stoupne v systému tlak, tak stejně teče. Já jsem si totiž při těch prvních pokusech nepočkal a myslel jsem, že musím pustit také výstup.Ten kohoutek je jakýsi "by- pass" kolem nějakého takové válečku, který má na sobě nápis "flow 450". Nevíte, co to znamená?

 

Ještě jsem se chěl zeptat na jednu věc. Je nutné vodu, která je v procesu odpadní, vylévat, nebo je to normálně pitná voda, takže ji mohu pít a používat jako vodu z vodovodu? 


  • 0

#114 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 25 květen 2020 - 20:45:26

zadej si do vyhledávače : "filter flow 450" jistě dopátráš

 

jestli si dobře vzpomínám, tak ta odpadní voda je vyčištěná a dokonale odvápněná, já bych ji nepil, ale používal na praní v komoře


  • 0

#115 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2020 - 21:08:59

Nevím, jestli mám tady ještě plevelit toto vlákno, ale snažil jsem se zjistit, co to je to "flow 450" a našel jsem (díky RHx, za pobídku k hledání), že je to restriktor, a jestli tomu rozumím správně, tak způsobuje správný tlak v systému, aby mohlo docházet k filtraci. Ten bypass je tam pravděpodobně, když je třeba tu filtraci obejít. Takže když otevřu kohout voda se nefiltruje. Já jenom, kdyby třeba někdo v budoucnu řešil podobný problém.

 

Ještě jednou díky za radu.


  • 0

#116 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 25 květen 2020 - 21:35:22

RHx, a kde se ten vápenec odstraňuje, na nějakém předfiltru ? Pořád je v Hradci tak tvrdá voda? 

Osmózy, údržba, iontoměniče a další úpravy vody se hodně řeší u akvaristů, zkus třeba rybicky.net, nebo podobně. Povětšinou jsou to slušní lidé. Akvaristi taky mají dobře zvládnutý měření parametrů vody, od profi přístrojů, přes drahé papírky, po laciné kapkové testy (prima pokusy).

 

O.T.

Nejčistší dostupná destilka je je injekční, apyrogenní. Má specifické požadavky na výrobní aparaturu i skladování, třeba běžné sklo ji vadí. Pro foto využití přehnaně čistá a drahá.


  • 0

#117 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 25 květen 2020 - 22:01:21

Nevím, jestli mám tady ještě plevelit toto vlákno, ale snažil jsem se zjistit, co to je to "flow 450" a našel jsem (díky RHx, za pobídku k hledání), že je to restriktor, a jestli tomu rozumím správně, tak způsobuje správný tlak v systému, aby mohlo docházet k filtraci. Ten bypass je tam pravděpodobně, když je třeba tu filtraci obejít. Takže když otevřu kohout voda se nefiltruje. Já jenom, kdyby třeba někdo v budoucnu řešil podobný problém.
 
Ještě jednou díky za radu.


V tomto případě se jedná o ventil, který slouží k oplachu membrány. Standardně je zavřený a jednou za čas se má otevřít a membrána se propláchne a tím se zvyšuje její životnost.
  • 1

#118 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 25 květen 2020 - 22:20:08

 

V tomto případě se jedná o ventil, který slouží k oplachu membrány. Standardně je zavřený a jednou za čas se má otevřít a membrána se propláchne a tím se zvyšuje její životnost.

 

 

Aha, tudy na to. Moc díky za radu. 


  • 0

#119 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 26 květen 2020 - 09:45:44

Už jsem to tady psal, že jsem díky JirNolovi zprovoznil reverzní osmózu a tak jen potvrzuji zde uvedené věci. Restriktor opravdu vytváří tlak na membránu - bez toho by to nefiltrovalo  a ten bypass výrazně prodlužuje životnost membrány, neb ji oplachuje. Doporučeno je 15 minut před a 15 minut po akci, já dělám tak 5 min... Je vidět na mé monáži jako onen kohoutek úplně nahoře... Derossi- hromadí se mi destilka, neb musím každých 14 dní spuštět any nevyschla membrána - zajdi s kanystrama. Ahoj Luigi :shock:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#120 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 27 květen 2020 - 19:14:02

 

Už jsem to tady psal, že jsem díky JirNolovi zprovoznil reverzní osmózu a tak jen potvrzuji zde uvedené věci. Restriktor opravdu vytváří tlak na membránu - bez toho by to nefiltrovalo  a ten bypass výrazně prodlužuje životnost membrány, neb ji oplachuje. Doporučeno je 15 minut před a 15 minut po akci, já dělám tak 5 min... Je vidět na mé monáži jako onen kohoutek úplně nahoře... Derossi- hromadí se mi destilka, neb musím každých 14 dní spuštět any nevyschla membrána - zajdi s kanystrama. Ahoj Luigi :shock:

 

Díky moc za nabídku, to jsem měl vědět dřív. Teď jsem si něco podobného právě taky doma nainstaloval. Díky za upozornění s tím spouštěním jednou za 14 dní, to jsem taky nevěděl. A kolik odpouštíš za těch čtrnáct dní?

 


  • 0

#121 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 28 květen 2020 - 12:26:45

 

 

Už jsem to tady psal, že jsem díky JirNolovi zprovoznil reverzní osmózu a tak jen potvrzuji zde uvedené věci. Restriktor opravdu vytváří tlak na membránu - bez toho by to nefiltrovalo  a ten bypass výrazně prodlužuje životnost membrány, neb ji oplachuje. Doporučeno je 15 minut před a 15 minut po akci, já dělám tak 5 min... Je vidět na mé monáži jako onen kohoutek úplně nahoře... Derossi- hromadí se mi destilka, neb musím každých 14 dní spuštět any nevyschla membrána - zajdi s kanystrama. Ahoj Luigi :shock:

 

Díky moc za nabídku, to jsem měl vědět dřív. Teď jsem si něco podobného právě taky doma nainstaloval. Díky za upozornění s tím spouštěním jednou za 14 dní, to jsem taky nevěděl. A kolik odpouštíš za těch čtrnáct dní?

 

 

Asi to nikde není exaktně dáno - tak jsem usoudil, že pro klidný spaní budu vyrábět vždy min 10 litrů destilky, což znamená + 40 litrů odpadní vody. Vychází mi to přesně 1:4, ale dost rozhoduje telota vody. To je zajímavé- když je voda jen 18stC, tak je to 1:5, když je 28stC tak je to jen 1:3. Ale to se už bojím, abych membránu nezmrvil, protože jsem se nikde nedočetl. jakou snese teplotu...Výrobce doporučuje jako ideální destilovat buť furt, nebo 1x za 7 dnů a 14 dnů uvádí jako hraniční, aby to nevyschlo.... Takže membánou mi projde 10 a k tomu 40 projde sedimentačním filtrem 5mikronů + uhlíkovým filtrem a takto čistou vodu leju na zahradě na kytky. Zalévat doma květináče jsem ženu nepřinutil, neb nějak nechce připustit tuto kvalitu. Asi by s tím šlo i dobře prát (v ruce??), protože ta voda je hodně měká. Alespoň, že jsem jí koupil výkonnou napařovací žehličku (dodnes neví, že to bylo kvůli destilce...) a donutil ji technickým zdůvodněním, že to jinak zničí aby používala moji destilku, které žehlička poměrně dost vody sežere. Tož tak, ahoj Luigi :shock: P.S Když je to 1x za 14 dní, tak 1x za týden to propláchnu právě tím obtokovým kohoutem - tak 10 litrů a dost.


  • 0

#122 derossi

derossi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 3

Publikováno 28 květen 2020 - 20:43:05

Díky moc za radu. To jsem měl vědět. Teď budu muset asi destilku lít do kanálu. To je možná taky důvod, proč se toho pán tak rád zbavoval. Ještě jednou díky za rady.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních