Přejít na obsah


Fotka

Osvit filmu


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
16 odpovědí na toto téma

#1 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 březen 2010 - 17:46:54

Zdravím, temnokomorníci :wink:
Možná je to hloupá otázka, ale s filmem zatím spíše začínám a moc zkušeností nemám. Zajímalo by mě jestli se nějak projeví na filmu to, když se mi na mém Zenitu otevřela jen trochu komora s filmem a vytvořila se opravdu nepatrná škvírka(zenit byl v pouzdru, takže více se ani otevřít nemohl). Zajímalo by mě, jestli se film i s takto malým otvorem dokázal osvítit a jak moc se to případně projeví na fotografii(jestli bude osvícené celé pole, nebo pouze třeba okraje). Předem moc díky za každou odpověď a doufám že mě s tímto dotazem nebudete považovat až za tolik velkou lamu :).
  • 0

#2 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 2 březen 2010 - 17:55:42

Vyvolej a uvidíš. Stejně s tim už teď nic neuděláš.
Toliko bych k tomu řekl já.
  • 0

#3 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 17:56:06

Vítám Tě na Temnakomora.cz. :wink:
Řekl bych, že míru osvitu nikdo nedokáže odhadnout. Zjistíš to tedy až po vyvolání. Osobně tipuju, že tam světlo vlítnulo. Jak moc, to si netroufám říct.
  • 0

#4 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 17:58:16

http://picasaweb.goo...876239776669618

napriklad takto
  • 0

#5 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 březen 2010 - 18:06:41

jj, určitě vyvolám a uvidím, ale naštěstí to bylo spíš na počátku filmu, takže se toho zas tolik nestalo. Spíš mě zajímá celkově tak nějak problematika osvitu, kdyby se mi pozdějsi stalo něco podobného apod.
Díky za odpovědi
  • 0

#6 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 18:08:59

jj, určitě vyvolám a uvidím, ale naštěstí to bylo spíš na počátku filmu, takže se toho zas tolik nestalo. Spíš mě zajímá celkově tak nějak problematika osvitu, kdyby se mi pozdějsi stalo něco podobného apod.
Díky za odpovědi

:) Mno spíš bych se soustředil na to, aby se to příště už nestalo. :wink:
  • 0

#7 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 březen 2010 - 18:11:58

:D No hele to je jasný, radši sem to teď zezadu "víc zabezpečil" kouskem pásky, ale nikdy se mi to ještě nestalo, bylo to spíš nějakou nepřiměřenou manipulací :wink:. Ale někde sem četl, že se zenity obecně takhle rádi otvíraj, tak nevim :).
  • 0

#8 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 2 březen 2010 - 18:45:17

No to bych neřešil. Vyvolal, pokud bude něco OK, použij. Spíš to bude na zahození. Pokud to bylo kino, tak to smysl stejně nemá. Jinak osvítit takhle se dají jen aktuální políčka, tak pokud to nebylo otevřený celej film, určitě se tam něco najde. Pokud bude přes celej film, no co. Stanou se horší věci. Onehdy jsem natáhl film (SF) obráceně do kazety. Prostě se takový věci stanou. Snímky focený na "planžetu" nepočítaje.
  • 0

#9 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 2 březen 2010 - 18:50:30

Bylo to spíš na začátku filmu, takže ještě nepoužitý políčka by měli být v pohodě ne ?
  • 0

#10 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 březen 2010 - 18:53:56

Bylo to spíš na začátku filmu, takže ještě nepoužitý políčka by měli být v pohodě ne ?

Ano.
  • 0

#11 zahradnik

zahradnik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 214 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 2 březen 2010 - 22:11:45

Oblíbená finta Zenitů ! Je to hned.... Taky mi to ten můj několikrát udělal.
  • 0

#12 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 březen 2010 - 00:40:57

Bylo to spíš na začátku filmu, takže ještě nepoužitý políčka by měli být v pohodě ne ?


To čo je navinuté v kazete bude v poriadku. Mám tiež Zenita ale chvalabohu sa mi ešte toto nestalo.
  • 0

#13 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 březen 2010 - 17:06:02

Oblíbená finta Zenitů ! Je to hned.... Taky mi to ten můj několikrát udělal.


Ano, také mě to ta potvůrka několikrát v pouzdru provedla, zajímavé, že jen v pouzdru, od té doby co jsem ho nosil na krku samotného, tak nic :-) V pouzdru se vždycky nadzvedlo to táhýlko o okraj pouzdra a bylo to hotový. Raději jsem to pak pro jistotu vyřešil tím, že jsem u té páčky co otvírá dvířka dal silnější pružinku a víc zabrousil ten okraj toho táhla...neotevřelo se to omylem dodnes :) ta páska je také řešením,ale mě by natom nějak esteticky neseděla :-)
  • 0

#14 Tessar

Tessar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 březen 2010 - 22:56:02

To je zajímavé, mně se to nikdy nestalo...
Nechci nějak zbytečně prudit, ale i když mám Zenit TTL ještě někde ve skříni, nesáhl jsem na něj nějakých 15 let. Japonské tělo s M42 je dnes za pár stovek (i kdejaký pitomý Porst má závěrku na časy 1/15 až 1 s) a kvalita je nesrovnatelná. Helios 44M je sice opticky fajn, ale mechanicky tragédie, mně se časem vyvaklal do nepoužitelna.
  • 0

#15 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 5 březen 2010 - 00:23:18

To je zajímavé, mně se to nikdy nestalo...
Nechci nějak zbytečně prudit, ale i když mám Zenit TTL ještě někde ve skříni, nesáhl jsem na něj nějakých 15 let. Japonské tělo s M42 je dnes za pár stovek (i kdejaký pitomý Porst má závěrku na časy 1/15 až 1 s) a kvalita je nesrovnatelná. Helios 44M je sice opticky fajn, ale mechanicky tragédie, mně se časem vyvaklal do nepoužitelna.


Uvidíme později, třeba něco přibude(doufám teda) :wink:
  • 0

#16 Fotowerewolf

Fotowerewolf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 44 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 březen 2010 - 01:52:58

To je zajímavé, mně se to nikdy nestalo...
Nechci nějak zbytečně prudit, ale i když mám Zenit TTL ještě někde ve skříni, nesáhl jsem na něj nějakých 15 let. Japonské tělo s M42 je dnes za pár stovek (i kdejaký pitomý Porst má závěrku na časy 1/15 až 1 s) a kvalita je nesrovnatelná. Helios 44M je sice opticky fajn, ale mechanicky tragédie, mně se časem vyvaklal do nepoužitelna.


Zkus si osahat Zenita 19 s nějakým široko-Takumarem a možná změníš názor, navíc tu 1/1000 má taky :wink: Tím samozřejmě nepopírám že na Spotmatica fotím víc. Zenita tahám většinou do hor, kde mě tolik nevadí že dostane občas od větve, či něco podobného. I dneska jsou to aparáty které fungují a byla by škoda toho, byť jen z nostalgie nevyužít.
  • 0

#17 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 březen 2010 - 22:32:18

nakonec asi takto, naštěstí jen pár fotek
Vložený obrázek
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních