Přejít na obsah


Fotka

Dokument Pán a pes


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
65 odpovědí na toto téma

#1 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 19 březen 2010 - 18:42:41

Zdravím Všechny...

Fotím teď takovou reportáž nebo spíš dokument Pes a pán... Zatím se rozjíždím. Fotila jsem zatím jen venku spíš takové portréty... Nejprve jsem chtěla jen vyloženě dokumentární portrét (něco jako Jiří Hanke - otisky generace), několik páníčku (kamarádů) s jejich miláčky. Jenže mi bylo řečeno, že bych se měla více zaměřit na to, co za celý den dělají. Má to být maturitní práce, ale jsem z toho všeho úplně vedle, fakt nevím jestli na to vůbec mám vše zdárně dodělat, ale když už jsem si to vymyslela a rozfotila, byla by škoda to nedodělat...

Budu ráda za vaše rady, názory..., pár fotek posílám... a předem díky...

http://picasaweb.goo...feat=directlink

http://picasaweb.goo...feat=directlink

http://picasaweb.goo...feat=directlink
  • 0

#2 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 březen 2010 - 18:50:02

Ahoj, ja myslim, ze ta rada co jsi dostala byla dobra. Osobne mi neprijde az tolik zajimave fotit takoveto do jiste miry aranzovane portrety, podle me to tolik nerekne, chtelo by to spis dostat se do prostredi kde spolu ti dva jsou nejcasteji, coz bude asi vetsinou nekde doma. Pokusit se vystihnout a zdokumentovat typicke obrazy ze souziti tech dvou.
  • 0

#3 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 19 březen 2010 - 18:55:40

A nebo pokud by slo o ty portrety, tak to pojmout uz trosku jinak. To by mozna pak chtelo atelier, dobre sviceni a napriklad se zkusit zamerit na to, jestli plati "jaky pan takovy pes", treba ve vyrazu tvare. Celkove to zjednodusit, oprostit se od toho prostredi, ktere muze byt rusive.
  • 0

#4 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 19 březen 2010 - 19:08:38

Já myslím,že by mělo jít předvším o kontakt mezi psem a pánem a ne pes a pán s fotografem.Jinak jak již řekl Mickael.To ale zabere trochu víc času ztráveného pozorováním psa a jeho pána a vystihnutí toho správného okamžiku kdy jejich vztah je doslova hmatatelný.Ovšem jsem naprostý laik a je jen můj názor s kterým nemusí někdo souhlasit.Taky se to dobře radí a ....Přeji ti hodně zdaru a dobré světlo :wink:
  • 0

#5 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 19 březen 2010 - 19:24:30

Abych byl konkrétní napadá mě třeba kdy pes i pán sedí zády k objektivu nejlépe na nějakém tarasu(spuštěné nohy pána) a pes se s otočenou hlavou upřeně dívá na pána který hledí do rozostřené dálky.Je tom sice aranž, ale to nemusí každý vědět.Já bych v tom viděl jistý kladný vztah toho psa ke svému pánovi.Tak bych třeba začal já. :wink: :D
  • 0

#6 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 19 březen 2010 - 20:19:43

No pokud se nemýlím, tak něco podobného na bázi barevných portrétů dělal někdo v Opavě na ITF, nevím bloudí mi tam jména jako Issa či Lucie Čermáková, nevím přesně, bylo to něco jako barevný aranžýrovaný portrét lidí s jejich psy, nebo naopak.
Nějaké takové fotografie lidí se psy (portréty) proběhly také na Opavě (ITF) ješče, pokus si vzpomínám, v cyklu Zlín a jeho lidé, což byl projekt tuším, pana Štreita a jeho žáku z ITF, také lidé se psy.
Takže toto téma je docela hodně fotografované, ale je nekonečné. Z minulosti je myslím třeba také připomenou fotografie Pana Fotografa Frantu Dostála a jeho psí fotografie.

Tož asik toto můj příspěvek k tomuto tématu.
  • 0

#7 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 19 březen 2010 - 21:13:03

psům se taky hodně věnuje Antonín Malý - http://www.antoninmaly.cz/

Co se týče kolekce Tvých fotografií, tak z nich mám pocit "Každý pes jiná ves" - fotografie působí jako náhodné snímky bez myšlenky. Takže v první řadě bych si v hlavě snažil urovnat, co chci svými fotografiemi světu říct - najít a sjednotit myšlenku, protože fotka vzniká v hlavě, ne v ruce ani ve foťáku. Potom už zbývá najít výrazové prostředky, což bývá neméně obtížné. Doporučuju omrknout, jak to dělají ostatní, pak na to všechno zapomenout a udělat si to po svém.
  • 0

#8 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 19 březen 2010 - 21:31:06

psům se taky hodně věnuje Antonín Malý - http://www.antoninmaly.cz/

Co se týče kolekce Tvých fotografií, tak z nich mám pocit "Každý pes jiná ves" - fotografie působí jako náhodné snímky bez myšlenky. Takže v první řadě bych si v hlavě snažil urovnat, co chci svými fotografiemi světu říct - najít a sjednotit myšlenku, protože fotka vzniká v hlavě, ne v ruce ani ve foťáku. Potom už zbývá najít výrazové prostředky, což bývá neméně obtížné. Doporučuju omrknout, jak to dělají ostatní, pak na to všechno zapomenout a udělat si to po svém.


Máte pravdu, nevím si rady, mám absolutní krizi. Ale bavit mě to bavilo a baví, jen tomu dát život...
  • 0

#9 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 19 březen 2010 - 21:33:30

Chtěla jsem udělat vždy portrét pána a psa 6x6 a k tomu report z toho co je jim blízké, co dělají každý den... Vstoupit jim do toho jejich života a zdokumentovat to...
  • 0

#10 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 březen 2010 - 21:50:32

Jenže mi bylo řečeno, že bych se měla více zaměřit na to, co za celý den dělají. Má to být maturitní práce, ale jsem z toho všeho úplně vedle, fakt nevím jestli na to vůbec mám vše zdárně dodělat, ale když už jsem si to vymyslela a rozfotila, byla by škoda to nedodělat...

Možná ti to pomůže. kamarád mi k dokumentu dal pár jednoduchých obecných rad kterých se držím.
široké sklo 24, 28 maximálně 35 mm (formát kinofilm) u středoformátu 40 nebo 50 mm.
clonu minimálně 8 raději 11.
citlivost materialu 400 ISO.
ujasnit si téma což v tvém případě jasné je a jak nad tím přemýšlím možná zajímavý by byl pohled na svět ze psí perspektivy neboli z podhledu.
prvky v obraze ne ty co zajímají lidi ale spíše psí, tzn. patníky, zajímavé předměty u země, které se dají očuchat a ostatní psi. Z lidí by klidně mohly být jenom nohy. Předpokládám, že cílem má být výstavní soubor okolo 20 fotek tak čím více mateiálu nafotíš tím lépe.
  • 0

#11 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 19 březen 2010 - 23:46:47

Možná ti to pomůže. kamarád mi k dokumentu dal pár jednoduchých obecných rad kterých se držím.
široké sklo 24, 28 maximálně 35 mm (formát kinofilm) u středoformátu 40 nebo 50 mm.
clonu minimálně 8 raději 11.
citlivost materialu 400 ISO.
ujasnit si téma což v tvém případě jasné je a jak nad tím přemýšlím možná zajímavý by byl pohled na svět ze psí perspektivy neboli z podhledu.
prvky v obraze ne ty co zajímají lidi ale spíše psí, tzn. patníky, zajímavé předměty u země, které se dají očuchat a ostatní psi. Z lidí by klidně mohly být jenom nohy. Předpokládám, že cílem má být výstavní soubor okolo 20 fotek tak čím více mateiálu nafotíš tím lépe.


Promiň za upřímnost,
ale Tvoje rady jsou typická dokumentaristická klišé, bez vazby na otázku "proč?" a směřují jenom k unifikaci a ubytí kreativního ducha. Myslím, že kaneček základy fotografie zná, takže pokud si jako výrazový prostředek zvolí např. výraznou perpektivu, tak prostě použije širokoúhlý objektiv a půjde blíž. Stejně tak s clonou nebo druhem filmu.
Jádro pudla není v hledání zajímavého pohledu nebo předmětů, ale v úspěšném podání názoru či myšlenky autora. Proto Kanečkovi doporučuju otevřít si láhev dobrého vína (jde to pak lépe :wink: ), lehnout si na kanape či jinak pohodlně se usadit, zavřít oči a začít od začátku. Proč? Co? Jak? Kde? S kým? Čím? Kdy?
PS: doporučuju si to napsat na papír
  • 0

#12 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 20 březen 2010 - 08:09:17

Orwell, Sbriza: Pánové, myslím si, že pravda je někde uprostřed, mezi Vámi. Něco je na každém názoru. Teda podlevá mne.
  • 0

#13 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 20 březen 2010 - 08:37:03

Vážená kolegyně, mít vlastního psa, koupil bych mu digiťák, provedl s ním
několik lekcí v ovládání přístroje a pak jej ponechal, ať si fotí podle vlastní
inspirace sám, při zabezpečení dobíjení baterie a přeposílání jeho snímků
na privátní LCD monitor do vlastní boudy. Proč mu nedat možnost stát se
VIP reportérem na www.Youtube.com/Haf!Haf!/? Zcela jistě by oživil jinak
skomírající trh s digitální fototechnikou a umožnil nový design již zoufale
vyčerpaného image, které trh v současné době nabízí. Dokážete si vůbec
představit, jak Vás vidí Váš pes? Může to být velmi inspirující! :wink: Erik
  • 0

#14 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 20 březen 2010 - 09:02:32

Eriku, inspirace: http://www.photographercat.com/
  • 0

#15 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 20 březen 2010 - 09:44:22

Vážený kolego, se začátkem astronomického jara jsme vytyčili progresivní
trend pro fotografiockou sezónu 2010 a roky následující. Když vidím jejich
skvělé výsledky, jsem rozhodnut našemu kocourovi Ferdovi udělat radost!
Již dlouho jsem smíchy nepoprskal zaměstnavatelem svěřený PC monitor.
Konečně nastane úplná rovnoprávnost v přístupu k fotografování a ukáže se, zda je výsledná fotografie dílem jejího autora, nebo pouze programu,
skrývajícího se uvnitř přístroje samého. :wink: :D :D :D :D :D :D Erik
  • 0

#16 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 20 březen 2010 - 10:30:33

Chtěla jsem udělat vždy portrét pána a psa 6x6 a k tomu report z toho co je jim blízké, co dělají každý den... Vstoupit jim do toho jejich života a zdokumentovat to...

na těch snímcích jsou portréty jakési, ale vstoupení do života pána a psa tam není - budeš muset "blíž"
zdají se mi jako splněné zadání "pojd mě vyfotografovat s hafanem"
co jsem tak velmi letmo zaslechl hodnocení fotografíí pedagogy, tak oni především hledají výtvarno a myšlenky, nikoli prosté zobrazení skutečnosti
možná by u tý maturity na tebe mluvili podobně, myslím, že v těch předchozích příspěvcích to už v zaznělo
technicky ty obrázky vypadají dobře, to není tak nepodstatné zjištění - můžeš se soustředit jen na práci
  • 0

#17 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 20 březen 2010 - 10:40:00

Vážený kolego, dovedete si představit tu fantastickou atmosféru, panující
na vernisáži fotografické výstavy, pořádané Vaší kočkou, či psem, s tou spoustou neodolatelně vonících a nádherně křupavých granulí, skvělých
vitamínových stimulujících koktejlů a těch nádherných blech, obdivujících
se svých "pohyblivých stativů" všechno to umění! A slyšet navíc i úžasná
moudra jejich softwarových dvounohých asistentů! Ferda "jde do toho" !
Krásné jaro, "nízké Slunce" ( vím, jedná se o hvězdu... ) Vám všem Erik
  • 0

#18 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 20 březen 2010 - 10:47:34

Hovoří VIP účastník vernisáže fotografické výstavy on line: Vložený obrázek
  • 0

#19 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 218 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 20 březen 2010 - 11:37:59

Ty jo, Eriku!

Ja bych do toho s nasimi chlupaci taky sel! Mohli bychom potom usporadat nejakou spolecnou vystavu :wink:

Mozna by bylo jeste zajimave srovnat tvorbu nasich junioru a senioru :D
  • 0

#20 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 20 březen 2010 - 16:41:56

Jádro pudla není v hledání zajímavého pohledu nebo předmětů, ale v úspěšném podání názoru či myšlenky autora.

Dokument podle mého názoru je o zajímavém pohledu, o předmětech a vzájemném vztahu těchto předmětu v obraze. Sjednocujícím prvkem dle mého mínění může být i stejné ohnisko použité pro celou kolekci. Klišé sice ubíjí (ano opravdu se ve slově ubíjí píše měkké i a ne tvrdé zkus použít literaturu, pane kolego) tvůrčího ducha, ale z toho co Kaneček prezentovala jako první vstupy do tématu "Pán a pes", jsou vidět spíše rozpaky a nerozhodnost než jasno. A začít fotit dokument stylem portrét sice jde, ale připadne mi to mnohem nesnadnější, než použít všeobecně platné postupy pro dokument , byť jsou tebou považovány za klišé.
  • 0

#21 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 20 březen 2010 - 18:26:08

Ano, ubíjí. Stane se, nikdo z nás není bezchybný, že... Ale přece se kvůli tomu nebudeme chytat za slovíčka, pane kolego.

Mám pocit, že jste mě nepochopil a citovaný text vytrhl z kontextu. Neodsuzuji zavedené postupy, ale odsuzuji toho, kdo je přijme, aniž by věděl proč. Budu se opakovat, když znovu zdůrazním svoje přesvědčení, že myšlenkový pochod by měl postupovat ve sledu Proč? Co? a pak teprve Jak?

Autor, který fotografuje dokument podle vašeho názoru, se většinou prezentuje snímky do objektivu se tlemících cikánů nebo žebrajících bezdomovců. To ale není dokument, to je fraška!
  • 0

#22 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 20 březen 2010 - 19:20:23

Děkuji za vaše názory a nápady, chtěla jsem spíš zdokumentovat psíčkaře, kamarády. To byl prvotní plán, ale teď je třeba zdokumentovat i jejich vztah (mezi psem a pánem)... Spíš obrazová stránka mi dělá problém, je to jalové..., jak píšete, prostě jsem tam já jako ten třetí... Bojím se, že to nezvládnu...
  • 0

#23 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 březen 2010 - 19:53:06

... Spíš obrazová stránka mi dělá problém, je to jalové..., jak píšete, prostě jsem tam já jako ten třetí... Bojím se, že to nezvládnu...


neboj, to chce čas, stát se přirozenou součástí děje a času, splynout, a fotit.
  • 0

#24 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 20 březen 2010 - 20:19:57

Děkuji za vaše názory a nápady, chtěla jsem spíš zdokumentovat psíčkaře, kamarády. To byl prvotní plán, ale teď je třeba zdokumentovat i jejich vztah (mezi psem a pánem)... Spíš obrazová stránka mi dělá problém, je to jalové..., jak píšete, prostě jsem tam já jako ten třetí... Bojím se, že to nezvládnu...


Asi bych si ujasnil, srovnal myšlenky a pak něco udělal.

Jaké je přesné zadání, co máš udělat?
(dokument, portréty, reportáž)

Dej na rady pedagogů. Oni budou tvou práci hodnotit, mi ne. (každému se líbí něco jiného) S fotografuj něco nového, jinak a znovu. Ukaž jim zda jít tímto směrem. Pokud se bude líbit máš z poloviny vyhráno.

Portréty máš, asi tedy nezabralo.

Dokument Celý den strávit s kamarádem/dkou , kteří mají psa. Od probuzení do spánku.

Tady spí pes, tady pán
pán se po ránu holí, česá, líčí.... pes tyto problémy nemá
jak oba snídají
Oblékání
Venčení
Jak si spolu hrají
Pes tráví dopoledne, odpoledne zavřený doma, pán v práci(škole)
atd.....pokračování až do večera

Mě by se třeba líbilo něco podobného
http://itf.fpf.slu.c...da_sokalska.php

Foto
Jak spí pán na posteli a k tomu druhá fotka jak spí pes v pelechu
Oblečený pán a druhá fotka pes v oblečku
Oběd pána (stačí jen talíř s jídlem a příborem - třeba vepřo knedlo :arrow: a druhá fotka miska s psím žrádlem
...............pokračování určitě vymyslíš sama.................

Asi bych udělal na barvu. Teď budu kamenován. Půjč si digi, něco takového udělej, ukaž kantorům a když projde prober fotky, zpracuj, dej udělat do minilabu nebo pokud neumíš zpracovat nafotografuj znovu na barevný film a nech si udělat opět v minilabu. Případně ti s digi může kamarád ze školy pomoci. Doporučuji na focení formát RAW. Dá se tam ještě hodně zachránit (vyvážení bílé, upravení sytosti barev, expozice..atd)

Reportáž Šel bych na chrtí závody. Uzavírání sázek, běžící psi za králíkem (či jak se tomu říká), fandící publikum, zklamání z prohry...atd. Doplnil bych si tím jak vypadá prostředí, jaké typy lidí tam chodí, pár záběrů lidí se psi..atd. Tady bych použil určitě ČB.

Neboj se ničeho, to zvládneš
  • 0

#25 prowler

prowler

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 553 příspěvků(y)
  • LocationTrnava, SVK
Reputace: 13

Publikováno 21 březen 2010 - 00:22:21

jednoznačne by som sa pridal k tomu, čo píše nojgi..najmä tá časť, o tom strávení celého dňa(dní) s pánom a jeho psom.. z toho by mohlo vzniknúť niečo zaujímavé..
  • 0

#26 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 březen 2010 - 18:20:00

Mám pocit, že jste mě nepochopil a citovaný text vytrhl z kontextu. Neodsuzuji zavedené postupy, ale odsuzuji toho, kdo je přijme, aniž by věděl proč. Budu se opakovat, když znovu zdůrazním svoje přesvědčení, že myšlenkový pochod by měl postupovat ve sledu Proč? Co? a pak teprve Jak?

Autor, který fotografuje dokument podle vašeho názoru, se většinou prezentuje snímky do objektivu se tlemících cikánů nebo žebrajících bezdomovců. To ale není dokument, to je fraška!

Asi zprvu nepochopil :lol: S tím sledem Proč? Co? Jak? problém nemám akorát jsou témata kde když nevím jak je pojmout tak se držím zavedeného postupu stím, že čím více fotím tím více si ujasňuji Co? a proč?. Prostě občas ten postup obrátím.
A k fotkám tlemících se cikánů
to jsou pěkné fotky kde je aspoň vidět, že se mají v česku dobře a nikdo je neutiskuje ;-p
  • 0

#27 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 18:35:56

Děkuji za vaše názory a nápady, chtěla jsem spíš zdokumentovat psíčkaře, kamarády. To byl prvotní plán, ale teď je třeba zdokumentovat i jejich vztah (mezi psem a pánem)... Spíš obrazová stránka mi dělá problém, je to jalové..., jak píšete, prostě jsem tam já jako ten třetí... Bojím se, že to nezvládnu...


Asi bych si ujasnil, srovnal myšlenky a pak něco udělal.

Jaké je přesné zadání, co máš udělat?
(dokument, portréty, reportáž)

Dej na rady pedagogů. Oni budou tvou práci hodnotit, mi ne. (každému se líbí něco jiného) S fotografuj něco nového, jinak a znovu. Ukaž jim zda jít tímto směrem. Pokud se bude líbit máš z poloviny vyhráno.

Portréty máš, asi tedy nezabralo.

Dokument Celý den strávit s kamarádem/dkou , kteří mají psa. Od probuzení do spánku.

Tady spí pes, tady pán
pán se po ránu holí, česá, líčí.... pes tyto problémy nemá
jak oba snídají
Oblékání
Venčení
Jak si spolu hrají
Pes tráví dopoledne, odpoledne zavřený doma, pán v práci(škole)
atd.....pokračování až do večera

Mě by se třeba líbilo něco podobného
http://itf.fpf.slu.c...da_sokalska.php

Foto
Jak spí pán na posteli a k tomu druhá fotka jak spí pes v pelechu
Oblečený pán a druhá fotka pes v oblečku
Oběd pána (stačí jen talíř s jídlem a příborem - třeba vepřo knedlo :lol: a druhá fotka miska s psím žrádlem
...............pokračování určitě vymyslíš sama.................

Asi bych udělal na barvu. Teď budu kamenován. Půjč si digi, něco takového udělej, ukaž kantorům a když projde prober fotky, zpracuj, dej udělat do minilabu nebo pokud neumíš zpracovat nafotografuj znovu na barevný film a nech si udělat opět v minilabu. Případně ti s digi může kamarád ze školy pomoci. Doporučuji na focení formát RAW. Dá se tam ještě hodně zachránit (vyvážení bílé, upravení sytosti barev, expozice..atd)

Reportáž Šel bych na chrtí závody. Uzavírání sázek, běžící psi za králíkem (či jak se tomu říká), fandící publikum, zklamání z prohry...atd. Doplnil bych si tím jak vypadá prostředí, jaké typy lidí tam chodí, pár záběrů lidí se psi..atd. Tady bych použil určitě ČB.

Neboj se ničeho, to zvládneš



Krásně jsi to napsal, určitě si vezmu z něčeho příklad... Dneska, včera jsem zkusila kinofilm, třeba mi to sedne víc... Opět jsem byla venku, ale už mám slíbeno odedvou páníčků, že budu moct být s nimi i uvnitř, doma, tak snad z toho něco vyleze...
Digitálu bych se chtěla vyvarovat... Máme zadané dvě volné témata, knížku a výstavák...
S tímto dokumentem mě nutila jít do knížky, chtěla jsem to jako výstavák, ale mě to připadá divné...
Výstavák bych mohla dělat na digital, přemýšlela jsem něco o stromech (protože je fotografuji delší dobu), k tomu by mi sedl barevný svitek/kino, ale to by bylo zase spousty práce navíc...
Květen se blíží a pak to budou fofry....
  • 0

#28 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 21 březen 2010 - 19:02:36

nu hlavně jesli na to kino máš pořádné širokáče!
úplně to vidím, páneček klobása, pes mlsně dívá a potřebuješ je tam nějak naskládat i s paničkou u sporáku
zas to bude chtít oproti venku víc hledět na světlo - odkud kam dopadá a tak a taky aby expoziční časy byly použitelný
mám někde snímek jak náš pes synkovi z talíře odzobl celou palačinku a na podlaze ji baštil
jinak dělat živé snímky, takové ty výhradně reportážní na sf je podle mě obtížnější, tady ti kinofilm poslouží líp
nebo mít aspon hranol a dívat se jako kinovou zrcadlovkou
  • 0

#29 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 19:34:45

nu hlavně jesli na to kino máš pořádné širokáče!
úplně to vidím, páneček klobása, pes mlsně dívá a potřebuješ je tam nějak naskládat i s paničkou u sporáku
zas to bude chtít oproti venku víc hledět na světlo - odkud kam dopadá a tak a taky aby expoziční časy byly použitelný
mám někde snímek jak náš pes synkovi z talíře odzobl celou palačinku a na podlaze ji baštil
jinak dělat živé snímky, takové ty výhradně reportážní na sf je podle mě obtížnější, tady ti kinofilm poslouží líp
nebo mít aspon hranol a dívat se jako kinovou zrcadlovkou


No fotila jsem na Mamiyi ZE-2, tam mám jen 50tku, už to skenuji, ale je to opět jalové... Pak sem něco nadhodím...
  • 0

#30 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 21 březen 2010 - 19:42:13

padesátkou bych doma udělal sem tam nějakou tvář, ale pro reportáž s prostředím - tím více interiér bytu je to moc úzký pohled na svět

třeba by ti někdo pro takovej účel půjčil jemunepotřebnou kinovou zrcadlovku s 20; 24mm atp.
  • 0

#31 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 19:49:21

padesátkou bych doma udělal sem tam nějakou tvář, ale pro reportáž s prostředím - tím více interiér bytu je to moc úzký pohled na svět

třeba by ti někdo pro takovej účel půjčil jemunepotřebnou kinovou zrcadlovku s 20; 24mm atp.


Mám ještě Canon EOS 620 s jakýmsik objektivem od Canonu se Zoomem (ef 35-70mm 1:3,5-4,5). Ještě jsem na něj moc nefotila, tak nevím...
  • 0

#32 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 21 březen 2010 - 20:00:09

35 je lepší, ale pro mě tak ulici a to ještě tak tak, záleží na odstupu a taky světelnost může být překážkou
obecně - rozuměj, jsem vlastně tedy širokoúhelník a já jinak mluvit a doporučovat nemůžu :lol:

ale udělal jsem kdys celkem pěknou serii takového chlapce se setovým zoomem 28-80 na f4, ale byli jsme odpoledne dva metry od okna tak jsem měl na 400 asi šedesátinu = dobrý
pro umělý světlo by to asi nestačilo, nebo bych musel jít s časy při f4 při 1600 až kdoví kam, ale záleží na protředí, každý je jiný, s jiným světlem atd.
no a nejpůsobivější moje záběry jsou při umělém světle, resp. jeho zbytcích...
  • 0

#33 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 21 březen 2010 - 20:06:20

Podle mě ti tam chybí smysl vztahu člověka se psem. Přijde mi, že Kamča je má jako módní doplněk, ale u ostatních žádný nevidím. Něco v tom smyslu, že třeba ovčácký pes hlídá ovce, vodící vede nevidomého, stařenka svému voříškovi vypráví to, co nikdo jiný nevydrží poslouchat, a další. Jistě na něco přijdeš.
Pes je taky osobnost, zkusit nějak zachytit i to. Třeba jak si hraje, vítá své známé, hlídá teritorium, tajně bere řízek ze stolu a tak. Známý omlouval svého psa když něco provedl "Vždyť ten pes je taky jenom člověk." :lol:
  • 0

#34 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 20:07:45

35 je lepší, ale pro mě tak ulici a to ještě tak tak, záleží na odstupu a taky světelnost může být překážkou
obecně - rozuměj, jsem vlastně tedy širokoúhelník a já jinak mluvit a doporučovat nemůžu :lol:

ale udělal jsem kdys celkem pěknou serii takového chlapce se setovým zoomem 28-80 na f4, ale byli jsme odpoledne dva metry od okna tak jsem měl na 400 asi šedesátinu = dobrý
pro umělý světlo by to asi nestačilo, nebo bych musel jít s časy při f4 při 1600 až kdoví kam, ale záleží na protředí, každý je jiný, s jiným světlem atd.
no a nejpůsobivější moje záběry jsou při umělém světle, resp. jeho zbytcích...


Ach jo, no nemám na výběr... Ty bláho, to dopadne, nakonec budu dělat raději portréty... :-/
  • 0

#35 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 21 březen 2010 - 20:08:43

Hlavne Kanecku nezapominej, ze je to tvoje prace a mela by vyjadrovat to, jak citis, jak vidis. Jestli muzu neco sam poradit - neres jak, neres cim. Uz vcera jsem chtel napsat neco o tom, ze se mi tady z toho pitvani skorem dela spatne. Fotit se ma pro radost, uvolnene. Dovedes si predstavit, ze by malir prisel mezi kupu ostatnich maliru, a ti mu radili, jak ma ty tulipany nejlepe pojmout? (nic proti tem co radili, byly to podnetne rady, ale najednou se mi to cele zdalo tak nejak absurdni...) Neber to jako domaci ukol, jako projekt... Ma ti to delat radost. Na fotaku nezalezi. I kdyby jsi porusila padesat pravidel je to fuk, je to tvuj pohled. Treba se casem zmeni, treba ne. Ale delat to jinak nez sama v tu chvili citis, to nema cenu. Sama si k tomu musis dojit... Pak me dost zarazilo jak jsi mluvila o tech tematech. Sama preci nejlepe vis, jake tema te tahne, kde se citis dobre, kdy a kde citis ono puzeni, svrbeni... Tak to fot. Ono tema pan a pes sis asi nevybrala bezduvodne. Popremyslej, proc se ti to libi, jake konkretni situace na tebe emocne pusobi...A pak uz jen pracuj na tom, abys takovym situacim mohla byt nablizku, abys je mohla zopakovat a vyfotografovat... A to na tom bude to nejtesi - vytvorit si s onim clovekem a psem natolik otevreny a duveryhodny vztah, aby to na te fotce bylo videt.... Na tom zalezi, ne na fotaku, ohnisku atp. to jsou jen prostredky, ktere umoznuji dostat na papir tvuj vlastni pohled. A ten my nikdo nezname....
  • 0

#36 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 704 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 387

Publikováno 21 březen 2010 - 20:12:45

má li to být maturitní úkol - není někde náhled na takové fotografické práce z minulých let?
na tématu nezáleží, jen aby byla představa co předsednictvo ohodnotí kladně a co by nepřijali, to by mě docela zajímalo
  • 0

#37 armas

armas

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 523 příspěvků(y)
  • LocationOdolena Voda
Reputace: 31

Publikováno 21 březen 2010 - 20:13:49

V místních odkazech na web lze taky najít tento link:

Priscilla Rattazzi - Lidé a psi

Tak jen pro inspiraci...
  • 0

#38 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 20:14:27

Pár kousků, co se kdysi vyvedlo...

http://www.humanart....kocku-.html?z=1
http://www.humanart....laxuje.html?z=1
http://www.humanart....s-nero.html?z=1
http://www.humanart....s-nero.html?z=1

No, ale to je náš psík, nakonec zjistím, že jsem si vzala moc těžký úkol a vytáhnu poslední mé eso, našeho psíka:)
  • 0

#39 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 20:25:53

V místních odkazech na web lze taky najít tento link:

Priscilla Rattazzi - Lidé a psi

Tak jen pro inspiraci...


Tak to je ovšem moc vyvedená série, moc se mi to líbí....
  • 0

#40 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 21 březen 2010 - 21:45:02

Pár kousků, co se kdysi vyvedlo...

http://www.humanart....kocku-.html?z=1
http://www.humanart....laxuje.html?z=1
http://www.humanart....s-nero.html?z=1
http://www.humanart....s-nero.html?z=1

No, ale to je náš psík, nakonec zjistím, že jsem si vzala moc těžký úkol a vytáhnu poslední mé eso, našeho psíka:)


myslím, že tyhle fotografie se Ti moc povedly a určitě se za ně nemusíš stydět - právě naopak! Ta poslední je pro mě zdaleka nejlepší a je vidět, že na to prostě máš. Takže hlavně žádné stresy a s chutí do toho!

Přístroj bych být Tebou zvolil takový, který bezvadně a hlavně rychle ovládáš. Není nic horšího, než při focení řešit nastavení fotoaparátu. Mně se v tomto smyslu osvědčila třeba Minolta Hi-matic nebo autofokusové zrcadlovky.
  • 0

#41 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 21:51:49

tak jo. ted uz to napisu a slibuju, ze nez to stihnu napsat, tak ze to nesmazu. tudiz to bude rychle a nebudu to po sobe cist.

zapomen na rady zdejsich moudrych (neberte si to nikdo osobne).

bez a fot. udelej si nahledy, premyslej nad nimi. vyber si ty, ktere se ti libi, vyselektuj ty, ktere se ti vylozene nelibi a premyslej co bys pripadne udelala jinak...

se stejnymi lidmi si domluv opakovane cas na foceni, az s nima budes po treti, po pate, po desate, uz te nebudou vnimat. a to je presne ten moment, kdy se zacnou dit veci :D

podtrzeno secteno, technicky radu nepotrebujes, metodicky taky ne. nojgi i sbriza (nic osobniho) vse preanalyzovavaji. je to jejich zpusob a pro ne funguje. neni to vsak jedinny spravny pristup. jsme individua ... a individuality. co clovek to pristup, to nazor.

je to tema a zadny tema se nestane (=nenafotografuje + nezpracuje pres noc, nebo za par dni).

bez a makej. cim mene casu budes venovat cteni tohoto a hledani inspirace na internetu, tim pomaleji ti to pujde.

makat, makat a makat. nic vic, nic min.
  • 0

#42 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 22:04:56

Něco ze včerejšho focení s Milanem..., zase jalovka...:D

http://picasaweb.goo...feat=directlink
  • 0

#43 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 březen 2010 - 22:32:00

Něco ze včerejšho focení s Milanem..., zase jalovka...:D

http://picasaweb.goo...feat=directlink


Tak, minimálně 6 a 9 jsou docela fajn. Ale opravdu to chce vynechat pózování a psa s páníčkem celý den šmírovat.
  • 0

#44 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 březen 2010 - 22:56:35

tak treba psi uz se tady uvolnili. jeste uvolnit panicka, teda panicku a zachytit objektivem jeji vyraz / emoci, a bude to tam!

zuby, pul ruky a koleno nestaci.

http://picasaweb.goo...206641274489682
  • 0

#45 Kanecek

Kanecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 21 březen 2010 - 23:09:06

tak treba psi uz se tady uvolnili. jeste uvolnit panicka, teda panicku a zachytit objektivem jeji vyraz / emoci, a bude to tam!

zuby, pul ruky a koleno nestaci.

http://picasaweb.goo...206641274489682


Nějaké fotky nové jsou ještě v ostatnch složkách... Jirka a Sam, Mari a Rony.
  • 0

#46 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 březen 2010 - 00:31:49

libi se mi nasledujici:

http://picasaweb.goo...198760123616098

http://picasaweb.goo...212538024714562

http://picasaweb.goo...212523946385026

... ale neber me vazne, jsem trochu svihnuty filmarinou, bohuzel ne moc ... hned me pri prohlizeni tvych fotografii bezelo hlavou, jak z toho poskladat pribeh, jak by to vypadalo vse v pohybu, na platne ...

... v te serii Jirka a Sam se mi u nekolika fotografii libi svetlo ...

Mimochodem, nechces zkusit filmovat na 8mm format? Myslim, ze by ti to slo

:D
  • 0

#47 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 22 březen 2010 - 13:22:38

Neco na ten styl co jsi chtela fotit ty delal Sander, par jich je tady http://www.andrewsmi...ander/index.htm
  • 0

#48 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 březen 2010 - 06:39:04

Neco na ten styl co jsi chtela fotit ty delal Sander, par jich je tady http://www.andrewsmi...ander/index.htm

to je zajímavá galerie dík za odkaz :wink:
něco v tom pohledu o kterém jsem mluvil jsem tam našel
třeba http://www.andrewsmi...es/ee_1126.html
nebo
http://www.andrewsmi...es/ee_1123.html
  • 0

#49 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 březen 2010 - 07:58:26

nebo tady
  • 0

#50 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 duben 2010 - 12:30:09

nebo tady


tady to vypadá na dobře odvedenou práci v atelieru
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních