Přejít na obsah


Fotka

Argmodismus


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

Anketa: Mám zájem o Argmodismus? (8 uživatel(ů) vložilo hlas)

Mám zájem o Argmodismus?

  1. Ano, mám zájem o účast na výstavě. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Ne, dělám si to své a nic nového (moderního) mě nezajímá. (1 hlasy [100.00%])

    Procento hlasů: 100.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 březen 2010 - 22:42:07

Arg - Argentum
Mod - Modernus - Moderní, nynější, nový

Argmodismus - Klasická moderní fotografie


Manifest:
1. Klasická fotografie není mrtvá
2. Není vyčpělá, smrdutá či zatuchlá
3. Stále může fotografie na stříbře něco nového nabídnout
4. Zrno je konkurence schopné kostičkám
5 Klasická fotografie není jen o napodobování minulých vzorů
6 Svět je analogový
7 ....................................
Další body budou s vývojem směru doplněny

Vyhlašuji tímto nový směr klasické fotografie, který bude vepsán do učebnic (encyklopedií) a bude zastoupen v galeriích (sbírkách) po celém světě.

Podmínky nového směru:

Pryč s napodobováním klasických schémat a vzorů
Schopnost vytvoření tématického souboru o minimálním počtu pěti kusů.
(Technika, formát , forma jsou v rámci souboru a autora stejné)
Obsah a forma se sebou nesoupeří o přízeň diváka.
Jakékoliv techniky jsou povoleny
Digitální úpravy jsou přímo zakázané


První výstup na veřejnost v roce 2011 s výstavou v Respiriu VŠCHT
Při větším zájmu a kvalitních výstupech lze jednat o dalších výstavách. Ideální stav, vytvoření spolupracující skupiny. Delší spolupráce vítána.[/quote]
  • 0

#2 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 březen 2010 - 22:52:06

Ho ho hó, Nojgi, ty to fakt hulíš, přiznej se :lol: Ale já to říkám furt, nehul to, nehul to, nehul to, nebo se z toho zblázníš :lol:
  • 0

#3 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 březen 2010 - 22:54:39

Ho ho hó, Nojgi, ty to fakt hulíš, přiznej se :lol: Ale já to říkám furt, nehul to, nehul to, nehul to, nebo se z toho zblázníš :lol:


Chtěl si moderní klasickou (černobílou) fotografii tak tady jí máš. Jsi na tahu a už přemýšlej o souboru a pomalu jej vytvářej. Předběžný termín výstavy a fotografie prostoru budou co nejdříve do vlákna dodány.
  • 0

#4 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 25 březen 2010 - 22:58:56

nojgi už je mimo delší dobu stando, tos nevěděl...???

je to příští profesor - teoretik
  • 0

#5 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 25 březen 2010 - 23:01:44

Lepší něco dělat než prdět do hlíny :lol: :lol: :lol:
  • 0

#6 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 25 březen 2010 - 23:05:22

Taky jsem názoru, že už bys ten matroš hulit neměl :lol: :lol:
  • 0

#7 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 25 březen 2010 - 23:18:28

Je teda fakt, že po tom, co Lukáš_87 hulit přestal, tak hladina kontroverze na TK klesla pod bod mrazu, ale že zrovna Ty Nojgi, to jsem teda fakt nečekal :lol:

Na druhou stranu, pokrokoví umělci bývají na začátku vždy nepochopeni, takže máš moji podporu :lol: . A vůbec, teoretiků je teď stejně málo, když navíc ještě odešla A. Fárová...
  • 0

#8 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 26 březen 2010 - 00:17:18

no moment, já nedávno zjistil, že když k hulení nechlastám, tak nebleju, a zase sem začal hulit :lol:

skoro si teď nejsem jistej, jestli se mi na poslednim filmu líbej 4 snímky z 37 kvůli tomu, a nebo jenom prostě začínám líp fotit (popřípadě přestávám bejt kritickej)... :lol:
  • 0

#9 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 březen 2010 - 07:24:19

jsem velkej fanda do teorie a profesůry. tohle chce ale eště dopilovat, to je spíš takoví čůrání do sněhu než manifest :lol:

ale jsou lidé, kteří vědí jak na to a poradí! velkoformátnící!

sakra... to už bylo asi moc...
  • 0

#10 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 26 březen 2010 - 08:11:10

Vážení kolegové, spálenou trávu cítím denně na autobusové zastávce jako
odér, jimž jsou permanentně "parfémováni" spolucestující "SENOMILOVÉ".
Opravdu to potlačuje agresivitu a navazuje přátelskou komunikaci s DSLR
komunitou? Jsem dinosaurus z minulého století, toho roku se velvyslanec
rodu Homo Sapiens vydal na "penetrační atmosférickou misi v upravené části jakéhosi potrubí". Vůbec nechápu o čem je řeč.... Erik
  • 0

#11 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 březen 2010 - 08:27:53

Vážení kolegové, spálenou trávu cítím denně na autobusové zastávce jako odér, jimž jsou permanentně "parfémováni" spolucestující "SENOMILOVÉ". Opravdu to potlačuje agresivitu a navazuje přátelskou komunikaci s DSLR komunitou? Jsem dinosaurus z minulého století, toho roku se velvyslanec rodu Homo Sapiens vydal na "penetrační atmosférickou misi v upravené části jakéhosi potrubí". Vůbec nechápu o čem je řeč.... Erik


Právě proto, že dinosauři jednou vyhynou. Toto je vzkříšení klasické fotografie. Nelze demostrovat, že se dá ještě něco zajímavého udělat na hnijících mrtvolách.
  • 0

#12 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 26 březen 2010 - 08:44:17

Vážený kolego, nojgi, pokusím se zabránit vlastnímu rozkladnému procesu
svojí účastí na zde demonstrované akci v "gerontologické sekci" Erik
  • 0

#13 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2010 - 08:50:48

Ho ho hó, Nojgi, ty to fakt hulíš, přiznej se :lol: Ale já to říkám furt, nehul to, nehul to, nehul to, nebo se z toho zblázníš :lol:


... hulení tady zkrátka má vypěstovanou tradici :lol:

Pryč s napodobováním klasických schémat a vzorů :?:


no čoveče a co pak budu fotit ? 8-O 8-O
  • 0

#14 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 26 březen 2010 - 09:51:30

Můžu na výstavu dodat jeden zajímavý příklad toho, že focení na film není mrtvé ani v případě focení koncertů, které v dnešní době všichni! valí na digitál. Do 2011 bych měl mít ucelenější soubor, ze kterého by se dalo vybrat.
Take jestli to myslíte vážně, jdu do toho. Klidně aji pomohu se stylistickou úpravou či jinými záležitostmi.
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 březen 2010 - 10:00:49

Mně se to líbí. Má to smysl. Jen vytrvej, nojgi...

Mimochodem, ty tvé KLASICKÉ portréty které jsi dal do okruhu se mi velmi, velmi líbily. Opravdu klobou dolů...
  • 0

#16 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 26 březen 2010 - 10:50:06

Punk not dead!

Není to tak, že čím víc máme pocit, že něco umírá, tím víc křičíme to není mrtvé?
Křik je na nic, jděte fotit. Tím dokážete opravdový život.
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 březen 2010 - 11:04:34

já bych ulítlejší nápady nechal žít svým životem
vlastně jsem původně automechanik a výtvarné cítění nemám, ale viděl jsem jednou film o impresionistech a ty taky nikdo nechválil za novější pohled na svět a nakonec byli snad docela úspěšní ne :lol:
  • 0

#18 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 březen 2010 - 11:06:45

njn, film o těch neúspěšných neuvidíš
  • 0

#19 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 26 březen 2010 - 11:15:07

vůbec tomu sice nerozumím, fotit pořádně neumím, tedy ničím nepřispěji, ale líbí se mi to!
P.S. Pokud by Ti docházela tráva, mám pocit (dle odéru a bujného veselí každý večer), že soused má dostatečnou zásobu :lol:
Vlastně když se to tak vezme - některé mnou zatracené výtvory vlastně nemusím vyhazovat - třeba jsou naopak dokonalé, ale já to nepoznám, páč tomu nerozumím... Ježíšmarjá to je hrozný 8-O :lol: :lol:
  • 0

#20 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 26 březen 2010 - 11:37:36

Nojgi, ještě by to chtělo napsat, o čem že ten směr vlastně je, protože zatím jsem se dozvěděl jenom to, o čem není. Zkrátka vymyslet takové ty ideologické a filosofické základy.

Výkřiky typu "film není mrtvý" apod. jsou výrazem slabosti. Klasická fotografie, resp. lidé okolo ní, si nemají co dokazovat, tak to alespoň cítím já.
  • 0

#21 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2010 - 12:16:30

Nojgi, ještě by to chtělo napsat, o čem že ten směr vlastně je, protože zatím jsem se dozvěděl jenom to, o čem není. Zkrátka vymyslet takové ty ideologické a filosofické základy.

Výkřiky typu "film není mrtvý" apod. jsou výrazem slabosti. Klasická fotografie, resp. lidé okolo ní, si nemají co dokazovat, tak to alespoň cítím já.

Naprosto souhlasím.
  • 0

#22 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2010 - 12:33:40

Už na základní škole jsem dostal ředitelskou důtku za to, že jsem nekamarádskej a straním se kolektivu.

A proto se ze své povahy a typu osobnosti se zásadně nikdy nepřipojuju do žádnejch směrů, skupin, žánrů, kolektivů a tak.

Ačkoliv tedy budu stát naprosto mimo dění, nojgimu a jeho bláznivému nápadu přeji v rámci možností úspěch.
  • 0

#23 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 březen 2010 - 15:23:58

Prostor předběžně domluven na jaro 2011

Panely (80x100)cm 10x
Panely (50x70)cm 8x

Čím více účastníků tím méně fotografií od autora a naopak. Minimální počet je zaplnění dvou panelů (80x100)cm nebo čtyř (50x70)cm

Vložený obrázek
  • 0

#24 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 březen 2010 - 15:30:56

Nojgi, ještě by to chtělo napsat, o čem že ten směr vlastně je, protože zatím jsem se dozvěděl jenom to, o čem není. Zkrátka vymyslet takové ty ideologické a filosofické základy.

Výkřiky typu "film není mrtvý" apod. jsou výrazem slabosti. Klasická fotografie, resp. lidé okolo ní, si nemají co dokazovat, tak to alespoň cítím já.


Základy vymyslíme v hospodě. Původní kecy samozřejmě nemají cenu, ale nějak se začít musí. Z toho co to není už pomalu někdo může vyčuchat co by asi udělal. Např. růže na okně bude demonstrativně rozthána na vernisáži ;-) Plagiátorství a předělávání starých krásných věcí škodí i obdivovanému dílu. Viz. Google, obrázky a Mona Lisa (Da Vinci), či David (Michelangelo).
  • 0

#25 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2010 - 16:31:10

Např. růže na okně bude demonstrativně rozthána na vernisáži :-) Plagiátorství a předělávání starých krásných věcí škodí i obdivovanému dílu. Viz. Google, obrázky a Mona Lisa (Da Vinci), či David (Michelangelo).


Argtradismus
Argentum - stříbro Tradere - předávat >> tradice.
Základním postulátem Argtradismu je ostré vymezení se proti Argmodismu a zejména pak jeho některým zvlčelým formám zakazujícím
napodobování klasických schémat a vzorů a plagiátorství. Cílem hnutí je fotografovat především růže ve sklenici, židle v zahradách a vopocený vokna. ;-)
Opakování je základem koloběhu všehomíra. Repeticio est mater studiorum !
Nedělejte nic co už tu nebylo, zrušte pokrok, smažte revoluci, zastavte evoluci (jediná dovolená uce je poluce), jinak se svět rozpadne na šroubky! Posse rem esse! :-)
Dnešní den se zapíše do historie :D :lol: :lol:
  • 0

#26 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 26 březen 2010 - 16:37:26

Neuběhne jeden celý den a my tu hned máme dva nové umělecké směry :-) Domluvte si výstavy ve stejném prostoru hned po sobě. :D
Už vím jak budu označovat sve období... tohle bylo pod vlivem ArgModer... tohle sem dělal v depresi po prohlídce Drtikolova díla ve stylu ArgTradi... ;-)
  • 0

#27 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2010 - 16:54:03

Např. růže na okně bude demonstrativně rozthána na vernisáži :D Plagiátorství a předělávání starých krásných věcí škodí i obdivovanému dílu. Viz. Google, obrázky a Mona Lisa (Da Vinci), či David (Michelangelo).


Argtradismus
Argentum - stříbro Tradere - předávat >> tradice.
Základním postulátem Argtradismu je ostré vymezení se proti Argmodismu a zejména pak jeho některým zvlčelým formám zakazujícím
napodobování klasických schémat a vzorů a plagiátorství. Cílem hnutí je fotografovat především růže ve sklenici, židle v zahradách a vopocený vokna. 8-)
Opakování je základem koloběhu všehomíra. Repeticio est mater studiorum !
Nedělejte nic co už tu nebylo, zrušte pokrok, smažte revoluci, zastavte evoluci (jediná dovolená uce je poluce), jinak se svět rozpadne na šroubky! Posse rem esse! :)
Dnešní den se zapíše do historie :-) :-) :-)

Hlásím se k tomuto směru! :)
  • 0

#28 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 březen 2010 - 16:56:45

A mohl by člověk být členem obou? Jako že by popíral svojí vlastní tvorbu? Něco jako Cimrman a filosofie?????
  • 0

#29 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2010 - 17:01:24

Neuběhne jeden celý den a my tu hned máme dva nové umělecké směry :-) Domluvte si výstavy ve stejném prostoru hned po sobě. :-)
Už vím jak budu označovat sve období... tohle bylo pod vlivem ArgModer... tohle sem dělal v depresi po prohlídce Drtikolova díla ve stylu ArgTradi... :)


Vycházím z toho, že každý nový hnutí potřebuje nějakou opozici, vnějšího nepřítele, něco proti čemu se muže vymezit a čehož ostrakizací může utužit svou ideovou jednotu a získat tak prvotí průraznost a dynamiku. Bylo by samozřejmě lepší kdyby ponejprve vznikl Argtradismus a tady se mi zdá, že Nojgi jednal s Argmodismem v afektu a poněkud unáhleně. Kdyby si vše řádně promyslel jistě by nejdříve založil Argtradismus a pak proti němu ostře a s pronikavou inteligencí zaútočil svým dynamickým Argmodismem bourajícím staré zatuchlé pořádky 8-) :)
  • 0

#30 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2010 - 17:02:19

Hlásím se k tomuto směru! :)


Píšu si 8-) :)
  • 0

#31 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2010 - 17:05:13

Hlásím se k tomuto směru! :)


Píšu si 8-) :)

Po pravně řečeno, chtěl jsem ten směr včera jako reakci vyhlásit sám. Dnes jsem rád, že jsem to neuďál, takhle dobře bych to nenapsal. :-) :-)
  • 0

#32 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 26 březen 2010 - 17:25:32

No a to jsme teprve u stříbra!

Jako naživo mám před očima, jak na starý kolena beru do ruky tlustou monografii Zdeňka Řivnáče, profesora fotografie na FAMU, který v mládí propadl neopiktorialismu, aby posléze konvertoval ke konzervativnímu neokoloidismu a neoplatinismu (neplést s neoplatonismem!) a svoje nejplodnější období tvořil pod vlivem postpigmentismu, aby nakonec skončil u číslicového neonihilismu :)
  • 0

#33 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 26 březen 2010 - 20:04:38

Např. růže na okně bude demonstrativně rozthána na vernisáži :-) Plagiátorství a předělávání starých krásných věcí škodí i obdivovanému dílu. Viz. Google, obrázky a Mona Lisa (Da Vinci), či David (Michelangelo).


Argtradismus
Argentum - stříbro Tradere - předávat >> tradice.
Základním postulátem Argtradismu je ostré vymezení se proti Argmodismu a zejména pak jeho některým zvlčelým formám zakazujícím
napodobování klasických schémat a vzorů a plagiátorství. Cílem hnutí je fotografovat především růže ve sklenici, židle v zahradách a vopocený vokna. :)
Opakování je základem koloběhu všehomíra. Repeticio est mater studiorum !
Nedělejte nic co už tu nebylo, zrušte pokrok, smažte revoluci, zastavte evoluci (jediná dovolená uce je poluce), jinak se svět rozpadne na šroubky! Posse rem esse! 8-)
Dnešní den se zapíše do historie :) :-) :-)


Ještě bych doplnil, že ideologicky čistý a uvědomělý Argtradista používá pouze starodávnou a jedovatou chemii (pyrogalol, pyrokatechol, amidol, eikonogen, ...) - pokud dávka na jeden plan 6x9 nezvládne zabít statného býka, není to ono :D
  • 0

#34 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 březen 2010 - 20:33:34

Neuběhne jeden celý den a my tu hned máme dva nové umělecké směry :-) Domluvte si výstavy ve stejném prostoru hned po sobě. :-)
Už vím jak budu označovat sve období... tohle bylo pod vlivem ArgModer... tohle sem dělal v depresi po prohlídce Drtikolova díla ve stylu ArgTradi... :)


Vycházím z toho, že každý nový hnutí potřebuje nějakou opozici, vnějšího nepřítele, něco proti čemu se muže vymezit a čehož ostrakizací může utužit svou ideovou jednotu a získat tak prvotí průraznost a dynamiku. Bylo by samozřejmě lepší kdyby ponejprve vznikl Argtradismus a tady se mi zdá, že Nojgi jednal s Argmodismem v afektu a poněkud unáhleně. Kdyby si vše řádně promyslel jistě by nejdříve založil Argtradismus a pak proti němu ostře a s pronikavou inteligencí zaútočil svým dynamickým Argmodismem bourajícím staré zatuchlé pořádky 8-) :)


Tady není komu oponovat, naopak už jen křísit. Chrámy nebořím a knihovny nepálím. Staré uznávám, ale nelze kopírovat či předělávat původní myšlenky do nekonečna.

1x Poslední růže od J. Sudka = geniální dílo
1 000 000x vyfotografované jinými stejný námět (lépe či hůře zpracovaný) = další milión geniálních děl?
Mohu se na tom naučit techniku, ale nemohu předkládat jako svou původní fotografii

Předěláváním starého pomohu původnímu dílu v upamatování nebo jej naopak degraduji? Přivezu si suvenýr a pomohu nebo naopak masová výroba opět ničí původní myšlenku a z díla se stává jen cetka z pouti?

původní:
http://portraitxpres...0/mona-lisa.jpg

Předělávky:
http://folk.uio.no/s...g/mona-lisa.jpg
http://perfumequeen....e-mona-lisa.jpg
http://www.absolonov...ky/monalisa.jpg
http://images2.wikia...6/Mona-lisa.jpg
http://4.bp.blogspot...sa-1629-mid.jpg
http://www.nleastcha...08/monalisa.jpg
http://www.freakingn...Lisa--31286.jpg
http://teethwhitenin...Monali-Bean.jpg
http://www.artinthep...08/monalisa.jpg
http://blindflaneur....mona_lisa_2.jpg
http://neatorama.cac...y-mona-lisa.jpg
  • 0

#35 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 26 březen 2010 - 21:00:25

Tady není komu oponovat, naopak už jen křísit. Chrámy nebořím a knihovny nepálím. Staré uznávám, ale nelze kopírovat či předělávat původní myšlenky do nekonečna.

1x Poslední růže od J. Sudka = geniální dílo
1 000 000x vyfotografované jinými stejný námět (lépe či hůře zpracovaný) = další milión geniálních děl?
Mohu se na tom naučit techniku, ale nemohu předkládat jako svou původní fotografii

Předěláváním starého pomohu původnímu dílu v upamatování nebo jej naopak degraduji? Přivezu si suvenýr a pomohu nebo naopak masová výroba opět ničí původní myšlenku a z díla se stává jen cetka z pouti?

původní:
http://portraitxpres...0/mona-lisa.jpg

Předělávky:
http://folk.uio.no/s...g/mona-lisa.jpg
http://perfumequeen....e-mona-lisa.jpg
http://www.absolonov...ky/monalisa.jpg
http://images2.wikia...6/Mona-lisa.jpg
http://4.bp.blogspot...sa-1629-mid.jpg
http://www.nleastcha...08/monalisa.jpg
http://www.freakingn...Lisa--31286.jpg
http://teethwhitenin...Monali-Bean.jpg
http://www.artinthep...08/monalisa.jpg
http://blindflaneur....mona_lisa_2.jpg
http://neatorama.cac...y-mona-lisa.jpg

uff 8-) covece Nojgi kde ses flakal dyz Pambu rozdaval smysl pro humor? :)
  • 0

#36 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 26 březen 2010 - 21:06:27

uff :) covece Nojgi kde ses flakal dyz Pambu rozdaval smysl pro humor? :)


Všeho moc škodí 8-)
  • 0

#37 zorkiman

zorkiman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 110 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 březen 2010 - 21:58:47

Mne osobně nejvíc přitahuje Neoargtradismus - směr zaměřený zejména na napodobování plagiátů :)
  • 0

#38 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 březen 2010 - 11:13:36

Prostor předběžně domluven na jaro 2011

Panely (80x100)cm 10x
Panely (50x70)cm 8x

Čím více účastníků tím méně fotografií od autora a naopak. Minimální počet je zaplnění dvou panelů (80x100)cm nebo čtyř (50x70)cm

Vložený obrázek


Tož žádná prča, prostor je opravdu zajišten. Konfrontace starého a nového se nebojím. Výstava může být pojata i jedna strana nové a druhá staré. Záleží na nás jak chceme udělat a kolik zájemců se sejde. Prostor bude s velkou pravděpodobností grátis, pokud se za rok nic nezmění. Tedy obrovská příležitost si něco zkusit a vystavit své fotografie.

První předvýběr co ano a jak ne bych asi svolal po prázdninách (září, říjen). Důvod dost času něco nafotografovat a se zimou se bude blížit i termín výstavy, rok se přehoupne ani nebudeme vědět jak. Proto bych nic nechtěl nechat náhodě a měl ucelené kolekce do konce tohoto roku hotové. Prosím každý fotograf si připraví jednotné téma a ne bramboračky typu co dům dal. Děkuji, PN.
  • 0

#39 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 29 březen 2010 - 12:05:55

tož do toho bych se aj zapojil.
  • 0

#40 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 29 březen 2010 - 14:06:13

tož do toho bych se aj zapojil.

hurá, máme prvního Argmodistu! Prvého hned po Nojgim :lol:

Zajištěný výstavní prostor je určitě dobrý počin a bylo by trestuhodné takovou šanci promarnit, takže taky něčím přispěju. Když ne bramboračka, může být nějakej ten vývárek? :D
  • 0

#41 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 29 březen 2010 - 14:28:48

Tak jsem si přečetl vlákno. Nějak jsem na něj přišel pozdě. Názvu jsem se bál, tak jsem jej neotevřel :)

Na Noigiho snažení nevidím nic špatného. Také se hlásím na výstavu.
Ovšem velké dilema mám s tímto:Pryč s napodobováním klasických schémat a vzorů
Cokoliv se udělá, je buď pod vlivem něčeho, někoho. Jak dlouho trvá, než se autor vyhraní a dělá jen to své. A nebo i náhodně bude náš výtvor něčemu podobný. Tak se obávám, aby se tento směr nedostal do schématu ITF...přinést něco nového za každou cenu.
  • 0

#42 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 29 březen 2010 - 14:44:28

take mohu prispet, kopirovat budu sam sebe :)
  • 0

#43 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 březen 2010 - 21:46:00

tož do toho bych se aj zapojil.

hurá, máme prvního Argmodistu! Prvého hned po Nojgim :wink:

Zajištěný výstavní prostor je určitě dobrý počin a bylo by trestuhodné takovou šanci promarnit, takže taky něčím přispěju. Když ne bramboračka, může být nějakej ten vývárek? :-)


Žádné vývary z ponožek nebo dvakrát prolitý lógr :!: Když nebude téma, nebude panel.
  • 0

#44 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 březen 2010 - 21:53:48

Tak jsem si přečetl vlákno. Nějak jsem na něj přišel pozdě. Názvu jsem se bál, tak jsem jej neotevřel :wink:

Na Noigiho snažení nevidím nic špatného. Také se hlásím na výstavu.
Ovšem velké dilema mám s tímto:Pryč s napodobováním klasických schémat a vzorů
Cokoliv se udělá, je buď pod vlivem něčeho, někoho. Jak dlouho trvá, než se autor vyhraní a dělá jen to své. A nebo i náhodně bude náš výtvor něčemu podobný. Tak se obávám, aby se tento směr nedostal do schématu ITF...přinést něco nového za každou cenu.


Toho bych se nebál. Umění za každou cenu dělat nechci. On ten Braque taky nějak musel na ty kostičky přijít :!:
  • 0

#45 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 29 březen 2010 - 22:21:52

Vše jsem si tady řádně pročetl a jsem s Nojgiho myšlenky doslova nadšen a provolávám nocú do našich Valašských kopců:

"Já mám tyto uchyláky rád!!!!!!"
  • 0

#46 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 30 březen 2010 - 07:12:09

dobře pánové, dobře!

jak je sto s barvou, nemá Argmodismus náhodou v zaměřovači také barevnou (ikdyž klasickou)?!?

vždy jsem chtěl být u zrodu nějakého nového -ISMU, pár jsem jich sice vymyslel, ale jsem také jejich jediným představitelem (blllm)

...ještě nevím, z jaké vzdálěnosti od centra dení se budu nacházet, ale fandím tomu!

Radza
  • 0

#47 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 8 duben 2010 - 15:48:22

Manifest Argmodismu. Víc hlav víc ví, dáme dohromady?

Inspirace:
manifest surrealismu http://www.ceskalite...cz/dok/msur.htm
manifest české moderny http://ceskaliteratu...ok/mmoderny.htm
manifest explosionalismu http://is.muni.cz/th...b/Bakalarka.pdf
manifest futurismu http://www.artemotor.../futurismo.html

„Každý z vás bude umělcem, zbaví-li se předsudků a netečnosti.“ (Manifest explosionalismu)
  • 0

#48 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 8 duben 2010 - 16:04:13

Místo dlouhosáhlého textu bych byl raději pro variantu s body, co bychom asi chtěli říci a v čem by mělo být nové. Stejně by někdo hustý text na výstavách nečetl.

Nerad bych svíral někoho do kleští jak má přesně dílo vypadat. Možná než směr by bylo lepší hnutí, aby si každý autor mohl v rámci moderního pojetí cokoliv vymyslet a nebyl svázán s tím, že např. vše musí být foceno méně jak 20mm a z co největší blízkosti. Jinak to není v souladu se směrem :lol:

Tedy čím obecnější myšlenky a pravidla tím lépe. Konktrétně může být napsáno co to není a na jakou reakci (pixely) reagujeme a bouříme se proti všem :lol: :D
  • 0

#49 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 10 duben 2010 - 18:11:09

Zatím nástřel, prosím o doladění a pomoc s rozšířením bodů (10-15 - víc by zase asi na výstavách návštěvníci nečetli)

Argmodismus

1. Jako svébytné fotografické umění vycházející z analogového světa. Chceme navázat na tradiční ruční fotografii.

2. Fotografický přístroj je nástroj nikoliv cíl. Nezáleží čím, ale jak.

3. Vlastní invence je důležitější než imitace známého díla. Nechceme kopírovat či předělávat.

4. Jsme vzpourou proti vytrácejícímu se humanismu. Inscenované nereálné světy jsou krásné, ale postrádají lidskost. Člověk není jen pouhým objektem.

5. Manipulace s obrazem není pro nás jen krásným efektem. Všechny techniky jsou povoleny, nikoliv však na úrok smysluplnosti.

6. Individualita umělce a jeho vidění je nad nové přelévající se trendy. Děláme to co chceme nikoliv to co chtějí po nás ostatní.

  • 0

#50 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 12 duben 2010 - 10:06:04

rád bych upozornil na manifest redukcionismu http://www.zazazozo....3_manifesto.jpg
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních