Přejít na obsah


Fotka

positiv 20


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
5 odpovědí na toto téma

#1 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 březen 2010 - 09:19:42

neskusal niekto niekedy nahodou svetlocitlivy sprej Positiv 20 ako experimentalnu obdobu historickych texnik? povodne sa to pouziva na plosne spoje, ale mozno by to slo aj na daky obrazok???
  • 0

#2 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 březen 2010 - 09:40:06

A jak by jsi si celý proces představoval? S daným lakem jsem pracoval, ale jen tím způsobem, jakým byl vymyšlen - leptání desek. Nějak nevím jak na to, aby tím šlo udělat cokoliv jiného než pérovka do mědi...
  • 0

#3 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 březen 2010 - 09:53:35

no neviem, rozmyslal som ze by sa to mozno hodilo na sietotlac, nastriekat na sito pololozot negativ,... vyvolat a spravit tlac, len neviem ako by sa to vyriesilo aby mi to cez to sito len neprestriklo, ale aj na nom ostalo...
  • 0

#4 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 26 březen 2010 - 17:42:19

No s tímto mám taky něco zkušeností. Léta jsem takto vyráběl plošné spoje. Občas jsem zkoušel i nějakou "hovadinu". Na sítotisk se používají jiné emulze. Na trvalo je to taky nevhodné, po čase se to odlupuje. Jedinej, nechci napsat smysluplnej, vzít negativ kategorie "pérovka" nasvítit na kuprextit (nebo Cu destičku) a vyleptat. Žádné velké detaily (hlavně u destičky.....), bude se to podleptávat. Sice jsem určitě nezkusil všechny možnosti, ale ostatní byly úplně na nic. Ale třeba podobným způsobem jsem kdysi dělal kalendáře. Tisk na folii, osvítit, vyvolat, vyleptat. Vcelku efektní, pokud se použije kuprextit 0,1 nebo 0,2mm je to i použitelný.
  • 0

#5 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 26 březen 2010 - 17:48:46

Proč nepoužít fotocitlivou emulzi od Fomy?
Nebo je tohle vlákno pouze a konkrétně o Positiv 20?
  • 0

#6 karasisi

karasisi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 113 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 27 březen 2010 - 13:56:45

No s tímto mám taky něco zkušeností. Léta jsem takto vyráběl plošné spoje. Občas jsem zkoušel i nějakou "hovadinu". Na sítotisk se používají jiné emulze. Na trvalo je to taky nevhodné, po čase se to odlupuje. Jedinej, nechci napsat smysluplnej, vzít negativ kategorie "pérovka" nasvítit na kuprextit (nebo Cu destičku) a vyleptat. Žádné velké detaily (hlavně u destičky.....), bude se to podleptávat. Sice jsem určitě nezkusil všechny možnosti, ale ostatní byly úplně na nic. Ale třeba podobným způsobem jsem kdysi dělal kalendáře. Tisk na folii, osvítit, vyvolat, vyleptat. Vcelku efektní, pokud se použije kuprextit 0,1 nebo 0,2mm je to i použitelný.


hm, hm, ale to asi vyskúšam :wink: to može byt zaujímavé, po vyleptani to nafarbyt a otlačit v satinýrke, ved to až tak vela zase nestojí...
diky za inšpiráciu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních