Přejít na obsah


Fotka

Lith print


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
95 odpovědí na toto téma

#51 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2012 - 14:41:39

A este malickost...
Sneku mne napriklad pride ze na vysleedny ton fotografie ma teplota dost silny vpliv... Specialne ked robim naprikald s papiermi foma neobrom tak v studenej vyvojke davaju skor hnede a neskor orandzovo ruzove tony. a v teplej vyvojke skoro az do fialova alebo ruzova...


Věřím tomu, podle mě bude záležet na kombinaci papíru, vývojky, teploty ... díky za tip, vyzkouším a zalaboruju i s jinými papíry a teplotou.

Ten poznatek o teplotě jsem psal na základě hraní si s MG Classic 131 Foma, kdy jsem zkusil dvě zvětšeniny, jednu v cca 25C vývojce, druhou cca 40C vývojce, (stejná expozice, stejné ředění, stejné kvedlání ve vývojce), výsledek plus mínus identický - akorát jeden jsem vyvolával hodinu, druhý 15 minut :) (byl to ten obrázek Restaurace/Kavárny v Goultu v Provance)

Zkusím jiné papíry, a konečně snad i jinou vývojku (zatím jsem vše dělal v konfeční Fotospeed LD-20).
  • 0

#52 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 leden 2012 - 14:42:38

punkomat - ať se ti dílo podaří, těšíme se tu s panom priatelom brzy na tvé ukázky! :)
  • 0

#53 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2012 - 17:18:00

rad by som sa trochu postazoval.

robil som nejaky rok s vyvojkou 'rollei vintage' a naucil sa proces celkom spolahlivo ovladat. okrem ineho som nasiel v postupe davny 'tonalitny' sen - hlboku ciernu bez kresby s jemnymi kontrolovanymi stredmi a tak trochu bloknutymi vyskami. pouzivam kombinaciu lith vyvojky a druhej makksie pracujucej klasickej.

pri zvysujucej sa spotrebe konfekcnej vyvojky som chcel prejst na nieco miesane. vzdy som si pripravoval vlastne, ako v neg. tak poz. procese. lith vyvojky, ktore som ale skusal, mi nechcu lithovat. spravaju sa skor ako slabe riedke bezne. islo konkretne o dr. jekyll no. 3 a vyssie spominanu ansco 70. ta druha sa raz predsalen priznala k naznaku infekcneho cernania ale v uplne nepouzitelnej forme, zahmlene, divne. papiere to boli fomatone 132 a oriental seagull wt. zatial to nemam chut vzdat, netusim ale kde moze byt chyba. destilka, skusenosti s miesanim, cistota tam su.
  • 0

#54 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 7 leden 2012 - 17:39:01

Ansco 70 na moj vkus najlepsie pracuje s papiermi fomatone 542 II chamios a 532 nature.
Taktiez som mal fajn vysledky zo starymi Neobromami. Aj papiere Imago Lithprint vychadzali zaujimavo ale mam pocit ze ku "infekcnemu cernaniu" ako pises moc nedochadzalo..
Tato vyvojka ansco 70 pracuje pre moje potreby najlepsie v riedeni 1:15-20.
Ale aj tak mam pocit ze take to infekcne cernanie (teraz som si neni uplne isty ci hovorime o tom istom...) prichadza vatsinou az pred koncom zivotnosti vyvojky... v kazdom pripade ak chces poriadnu ciernu ok stredy a prepalene svetla tak by som rozhodne siahol po vysokom riedeni a papier podexponoval...
  • 0

#55 misok

misok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 leden 2012 - 20:00:07

dik za reakciu. chcel som len povedat, ze dianie na papieri je pri miesanych jednoduchych vyvojkach oproti konfekcnym (obsahujucim 'serioznejsie' chamikalie) ine. infekcne cernanie je principom celeho lith procesu. je to to pekne rozbiehanie z ciernych oblasti, akesi 'kvitnutie'. toto je najmarkantnejsie pri vyssich riedeniach. cim sa menej riedi, tym sa to viac sprava ako to co to povodne je - kontrastna vyvojka na reprografiu. to su zname oficialne veci, len ja to moje ansco neviem dostat do typickej lith podoby ako na mnohych prikladoch (aj tvojich), alebo ako na mojich vlastnych zvacseninach s vyvojkou kupovanou. este jeden vecer tomu dam sancu, inak zas skoncim s kupovanou flaskou ;
  • 0

#56 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 7 leden 2012 - 20:02:34

Mišo, skús: zvýšiť teplotu vývojky (my sme onehdá s Panpriateľom mali položenú misku na olejovom radiátore) a prípadne aj na začiatok naliať starú lith vývojku.
  • 0

#57 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 7 leden 2012 - 20:04:44

samozrejme som myslel: do novej naliať trochu starej, hnedej :P
  • 0

#58 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 7 leden 2012 - 22:27:49

No najjednoduchsie samozrejme bude skocit ku nam dokomory (ked uz hvoris takou peknou slovencinou tak to snad nebudes mat daleko) a vyskusame ci ti s toho bude liezt to co mne...
ak to neni mozne tak kup tie fomatony chamois alebo nature a vyskusaj. S nimi mi to ide paradne. + naliat staru vyvojku + teplota okolo 30°...
Vela stastia. Ukaze sem potom co ti s teho vyliezlo!
S.
  • 0

#59 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 12 leden 2012 - 15:45:54

Příkládám jeden z mých prvních pokusů o Lith print. Na obrázku je fotografie z kláštera Rosa coeli v Dolních Kounicích. Přefoceno na amaterském kompaktu.

Vložený obrázek
  • 1

#60 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 7 duben 2012 - 13:36:19

Kodl ve svem clanku zde na temne doporucuje pro lith pomocne svetlo do komory, napr Jobo minilux. Maji ho v soucasnosti v lightq ve vyprodeji asi za 200Kc (puvodni cena dost pres 1000). Ze zvedavosti jsem koupil obe svetla, ktera tam maji ve sleve - minilight a minilux. Obe jsou vhodna pro BW i barvu, obe maji svetlo z dvou oranzovych ledek, obe jsou stejne velka a tezka. Obe jedou na dve AA baterie. Minilux je drazsi, ma 3 pozice, vypnuto, svetlo a vyssi vykon - vyssi vykon nejde zapnout trvale, polohu clovek musi drzet prstem a vule je docela silna, takze se nadru. Take ma cidlo - vypne se pri intenzivnim normalnim osvetleni a setri tak baterie. Minilight ma intenzitu ovsetleni jako minilux na vyssi vykon a kratsi snuru na krk asi o 10cm. Co dodat. Za tuhle cenu snad budu spokojeny, za puvodni je to velice, velice drahe.
  • 0

#61 mclusky

mclusky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 178 příspěvků(y)
  • LocationPraha Klánovice
Reputace: 78

Publikováno 26 listopad 2012 - 14:56:11

Jeden k postřeh k lith printu i když vlastně ani ne tak docela. Včera jsem pro lith print vyzkoušel bromy od Fomy, které prošly v listopadu 1971 a jsou naprosto bez závoje, což se mi se standardní vývojkou nikdy nepodařilo. Pokud tedy nechcete vyhazovat staré prošlé papíry doporučuji vyzkoušet i lith print... Protože se ale nejedná o nijak teplé papíry, neprojevilo se u nich výrazné zabarvení.
  • 0

#62 MrB14ck

MrB14ck

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 570 příspěvků(y)
  • LocationChotěšov (PJ)
Reputace: 119

Publikováno 26 listopad 2012 - 22:38:50

mám obdobnou zkušenost s fomabromama 111 z roku 1993
  • 0

#63 jozzzo

jozzzo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 26 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 4

Publikováno 26 listopad 2012 - 22:53:40

Jeden k postřeh k lith printu i když vlastně ani ne tak docela. Včera jsem pro lith print vyzkoušel bromy od Fomy, které prošly v listopadu 1971 a jsou naprosto bez závoje, což se mi se standardní vývojkou nikdy nepodařilo. Pokud tedy nechcete vyhazovat staré prošlé papíry doporučuji vyzkoušet i lith print... Protože se ale nejedná o nijak teplé papíry, neprojevilo se u nich výrazné zabarvení.

super sprava, v stredu sa chystame na lith print a nejake fomy z 90. rokov sa najdu...
  • 0

#64 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 listopad 2012 - 07:02:46

Mne išli fomabromi z 90roku v pohode aj normálnou vývojkou,horšie to je z neobromami tý závojujú veselo.
  • 0

#65 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 listopad 2012 - 07:23:16

Ešte jedna správa ktorú som sa dozvedel u Moerscha keď som pozeral jeho stránky.


20.09.2012

20.09.2012

Fomatone und Lithentwicklung

FOMATONE und Lithentwicklung

Ein Hinweis für die Lith-Printer

Ein Hinweis für die Lith-tlačiareň

Die aktuelle Charge Fomatone verhält sich im Lith-Prozeß anders als bisher.

Die aktuelle Charge FOMATONE verhält sich im Lith-Prozess Anders als Bishera.

Spätestens ab der Chargen Nummer 063248 /09 stellt sich der gewohnte Lith-Effekt bei der bisher üblichen Entwicklerabstimmung nicht mehr ein.

Spätestens ab der chargen Nummer 063248/09 stellt sich der gewohnte Lith-Effekt bei der Bishera üblichen Entwicklerabstimmung nicht mehr ein.

Veränderungen nach neuesten Erkenntnissen

Veränderungen nach neuesten Erkenntnissen

Für eine angestrebte Entwicklungszeit von 7-8 Minuten ist die Belichtungszeit gegenüber früheren Chargen um etwa eine Blende zu verkürzen.

Für eine angestrebte Entwicklungszeit von 7-8 Minuten ist die Belichtungszeit gegenüber früheren chargen um etwa eine Blend zu verkürzen.

Das Ergebnis ist dann wesentlich körniger und weniger farbig als bisher.

Das ist Ergebnis Dann wesentlich körniger und Weniger farbig als Bishera.

Wird mit den gewohnt langen Zeiten belichtet, um eine hohe Farbigkeit zu erzielen, muß der Entwickler stärker verdünnt, oder besser, stärker mit "D" gebremst werden als bei den Vorgängerchargen.

Wird mit den gewohnt Langen Zeiten belichtet, um eine hohe Farbigkeit zu erzielen, muss der Entwickler tvrdšie verdünnt, oder Besser, tvrdšie mit "D" gebremst werden als bei deň Vorgängerchargen.
  • 0

#66 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 listopad 2012 - 09:16:28

Ja som to pocopil nasledovne,
napíšte prosím pripomienky.

Wolfgang Moersch 20.9.2012

Poznámka pre Lith proces

Aktuálne šarže FOMATONE sa chovajú pre Lith proces inak ako predtým.
Posledné čísla šarže od 063248/09 nevytvárojú obvyklý lith vzhľad,v obvyklých lith vývojkách,tak ako pred tým.
Pre vyvolávaciu dobu 7-8 minút,je treba skrátit dobu expozície,v porovnaní s predchádzajúcimi sériami.
Výsledok bude oveľa viac zrnitý a menej pestrý ako pred tým.
Pre dosiahnutie velkej farebnosti je potrebný obvyklý,dlhý vyvolávací čas,
preto musí byť vývojka viac zriedená alebo potrbuje viac spomalovača vyvolávania ako šarže pred tým.
/ja som si predstavil trbars bromid draselný/
  • 1

#67 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 6 duben 2013 - 18:14:13

ja som to s takymto dacim skusal a hned pri prvom pokuse ma to poriadne koplo tak som sa na to vykaslal...
Zatial asi najlepsie vysledky som mal pri položeni novodurovej misky na elektricky radiator... teplota dosahovala daco okolo 30° a nic sa nerozpustilo ani nezhorelo...


Že ˇadkujem za úvodnú pomoc - si ma riadne navnadil :) - tuším by som to rada skúsila aj nabudúce :)
  • 0

#68 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 14 listopad 2015 - 19:36:50

Ahoj,

 

procutam prispevky ohledne LithPrintu. Dlouho nikdo nic nenapsal. Je tu stale nekdo, kdo "v tom jede"?

 

Diky Pop


  • 0

#69 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 19 listopad 2015 - 10:43:34

... tak vazne tu uz neni nikdo, kdo dela Lith Print?


  • 0

#70 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 19 listopad 2015 - 11:34:14

Tohle možná není varianta tvorby, kterou by někdo dělal trvale, dlouhodobě.  

Já alespoň, když jsem si to už konečně vyzkoušel, to mám nyní tak, že mám nějaké negativy vytipované, že by se na tohle mohly hodit. A až přijde čas, tak budu mít zase chvilku lithprintovou. Je to ale taková trochu loterie, zda z toho nakonec něco bude.  I když možná trochu jistější, než když vezmu 30 let staré filmy neznámého původu a uskladnění a jdu exponovat. 

 

Takže, pokud chceš, aby tu někdo něco napsal, asi budeš muset něčím začít sám. Buď dotazem nebo se pochlub co se Ti zadařilo...  

Nebo cos měl na mysli, že by tu někdo něco měl psát ? 


  • 0

#71 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 20 listopad 2015 - 09:36:36

.. chtel jsem to rozhybat. 

 

Muj hlavni dotaz je ted ohledne vyvojky. Projizdel jsem web a samozrejme neleze uplne spravne posuzovat dle obrazku tam, ale asi nejvic se mi libily vysledky dosazene s Fotospeed LD20. Pred par lety, sem do tohoto vlakna daval SNEK odkaz na par jeho fotek. Taktez z LD20. Snek uz tu neni a ja bych chtel zjistit, jestli nekdo nemicham domaci lektvar podobny LD20 (nebo s podobnym vysledkem). Popr. nekupoval-li nekdo LD20. V CR jsem to nikde nenasel a tak nevim kam na to.

Co se tyka me predstavy obrazu z Lith Print, tak me nejde o takevej ten "uhelnej" look, kterej pripomina spis bromolej, ale kontrastni fotku s utopenou cernou, s dostatkem detailu ve stredu, s maximalne mirnym barevnym nadechem. A samozrejme nejake zkusenosti s tim, je-li vubec mozne tento typ obrazu docilit s papiry Foma. (i kdyz na webu je chvali co do pouziti pro LithPrint)

 

Prikladam obrazek z lithprint.com .. to je LD20 a takovyto vysledek bych rad docilil. 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 2

#72 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 15 duben 2016 - 16:10:42

.. chtel jsem to rozhybat. 

 

Muj hlavni dotaz je ted ohledne vyvojky. Projizdel jsem web a samozrejme neleze uplne spravne posuzovat dle obrazku tam, ale asi nejvic se mi libily vysledky dosazene s Fotospeed LD20. Pred par lety, sem do tohoto vlakna daval SNEK odkaz na par jeho fotek. Taktez z LD20. Snek uz tu neni a ja bych chtel zjistit, jestli nekdo nemicham domaci lektvar podobny LD20 (nebo s podobnym vysledkem). Popr. nekupoval-li nekdo LD20. V CR jsem to nikde nenasel a tak nevim kam na to.

Co se tyka me predstavy obrazu z Lith Print, tak me nejde o takevej ten "uhelnej" look, kterej pripomina spis bromolej, ale kontrastni fotku s utopenou cernou, s dostatkem detailu ve stredu, s maximalne mirnym barevnym nadechem. A samozrejme nejake zkusenosti s tim, je-li vubec mozne tento typ obrazu docilit s papiry Foma. (i kdyz na webu je chvali co do pouziti pro LithPrint)

 

Prikladam obrazek z lithprint.com .. to je LD20 a takovyto vysledek bych rad docilil. 

No, kéž by byl recepis k LD 20 k mání, taky po tom prahnu..

Tak , alespoň něco pro inspiraci.. http://www.jellyfiel...ch?q=lith print


  • 0

#73 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 15 duben 2016 - 16:34:37

Tak dobrá, ať to tu začne zase trochu žít, pojďme si zalithovat :) Lithuji celkem "často" , klasika je u mne Ansco 70. Dále jsem zkoušel zatím Dupont LD-2, GAF 81, DR. Jekyll 1. a DR. Jekyll 2. Kupované zatím nikdy. Pokud se nepodaří míchnout LD20, tak pořídím.

Vše co jsem míchal zatím je bez formaldehydu.

 

Tak dáme recepty na DR.Jekyll 1. a 2. Autor pracoval na 3., recept jsem nenašel. První verze dělala nekontrolovatelně velké shluky zrna.

 

DR.Jekyll No.1 Lith dev.

 

1l  voda

16 g uhličitan sodný

4 g hydrochinon

4 g bromid draselný

 

DR.Jekyll No.2 Lith dev.

 

 

1l  voda

18 g uhličitan sodný

0,5 g siřičitan sodný

4 g hydrochinon

15 g chlorid sodný

 

V poznámkách mám doporučený papír Fomabrom variant III. Používat přímo "stock", či 1:1.

 

Ukázky DR.Jekyll 1.

            DR.Jekyll 1.

            DR.Jekyll 3.


  • 1

#74 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 15 duben 2016 - 17:10:51

Tedy jako lith proces mě láká, ale jsem chemický posera a domácí lučba mi nesedí. Zvažoval jsem koupi Moersch Easy Lith (na internetu z toho jsou pěkné obrázky) ale odrazuje mě poštovné :(


  • 0

#75 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 15 duben 2016 - 18:52:03

....... jsem chemický posera a domácí lučba mi nesedí .....

Jen to jednou zkus, zjistíš, že není třeba předčasně stahovat kalhoty ... :-P


  • 0

#76 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 16 duben 2016 - 11:23:11

 

.. chtel jsem to rozhybat. 

 

Muj hlavni dotaz je ted ohledne vyvojky. Projizdel jsem web a samozrejme neleze uplne spravne posuzovat dle obrazku tam, ale asi nejvic se mi libily vysledky dosazene s Fotospeed LD20. Pred par lety, sem do tohoto vlakna daval SNEK odkaz na par jeho fotek. Taktez z LD20. Snek uz tu neni a ja bych chtel zjistit, jestli nekdo nemicham domaci lektvar podobny LD20 (nebo s podobnym vysledkem). Popr. nekupoval-li nekdo LD20. V CR jsem to nikde nenasel a tak nevim kam na to.

Co se tyka me predstavy obrazu z Lith Print, tak me nejde o takevej ten "uhelnej" look, kterej pripomina spis bromolej, ale kontrastni fotku s utopenou cernou, s dostatkem detailu ve stredu, s maximalne mirnym barevnym nadechem. A samozrejme nejake zkusenosti s tim, je-li vubec mozne tento typ obrazu docilit s papiry Foma. (i kdyz na webu je chvali co do pouziti pro LithPrint)

 

Prikladam obrazek z lithprint.com .. to je LD20 a takovyto vysledek bych rad docilil. 

No, kéž by byl recepis k LD 20 k mání, taky po tom prahnu..

Tak , alespoň něco pro inspiraci.. http://www.jellyfiel...ch?q=lith print

 

Whow ... krasa stiha nadheru!!!


  • 0

#77 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 22 květen 2016 - 21:17:40



 



....... jsem chemický posera a domácí lučba mi nesedí .....

Jen to jednou zkus, zjistíš, že není třeba předčasně stahovat kalhoty ... :-P

 

 

 

Tak jsem to zkusil... Na první pokus jsem vcelku spokojen. Domácí lučba není tak pohodlná jako koupě konfekce, ale své výhody nezapře. Ansco 70 v poměru jedna ku sedmnácti, těsně před smrtí.

 

26571311324_bc7a304221_c.jpg


  • 10

#78 cilaman

cilaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 89 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 70

Publikováno 23 květen 2016 - 12:51:43

 



 



....... jsem chemický posera a domácí lučba mi nesedí .....

Jen to jednou zkus, zjistíš, že není třeba předčasně stahovat kalhoty ... :-P

 

 

 

Tak jsem to zkusil... Na první pokus jsem vcelku spokojen. Domácí lučba není tak pohodlná jako koupě konfekce, ale své výhody nezapře. Ansco 70 v poměru jedna ku sedmnácti, těsně před smrtí.

 

26571311324_bc7a304221_c.jpg

 

Luxusná záležitosť ... toto musím vyskúšať. Pošleš mi pls. návod? ;)


  • 0

#79 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 25 květen 2016 - 13:24:53

....... jsem chemický posera a domácí lučba mi nesedí .....

Jen to jednou zkus, zjistíš, že není třeba předčasně stahovat kalhoty ... :-P
 
 
Tak jsem to zkusil... Na první pokus jsem vcelku spokojen. Domácí lučba není tak pohodlná jako koupě konfekce, ale své výhody nezapře. Ansco 70 v poměru jedna ku sedmnácti, těsně před smrtí.
 

26571311324_bc7a304221_c.jpg


To je paráda!!
  • 0

#80 ONDKO

ONDKO

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 309 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 26 květen 2016 - 05:42:17

aj mne sa to páči


  • 0

#81 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 29 květen 2016 - 21:38:58

Nadhera,!!!

 

dotaz- ten odstin dela vyvojka?

Jo a jak moc zredit normalni vyvojku,cetl jsem ze muze byt tez silne zredena vyvojka.Poradte

 

borek


  • 0

#82 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 29 květen 2016 - 23:22:11

Odstín je kombinace papíru a vývojky; dělal jsem to na Fomatone 532 II, tj. teplý papír bez barytové podložky. Ne každý papír reaguje stejně, tahle teplá Foma se mi vyloženě líbí.

 

Vývojka je samo domo Ansco 70 (recepis výše v threadu; původně navržená pro filmy) zředěná circa jedna ku sedmnácti. Normální papírovou vývojkou jsem lith proces nezkoušel, ale nejspíš by to nebylo ono.

 

Nadhera,!!!

 

dotaz- ten odstin dela vyvojka?

Jo a jak moc zredit normalni vyvojku,cetl jsem ze muze byt tez silne zredena vyvojka.Poradte

 

borek


  • 0

#83 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 7 březen 2017 - 22:54:03

V příštím týdnu plánuju míchat vývojku Ansco 70. Vzhledem k homeopatickému dávkování očekávám, že stihnu do exnutí spotřebovat tak tři deci. Míchat to v menším množství než půl litru není praktické.

Nabízím tedy dvě deci (respektive dvakrát dvě deci - má to o roztoky A a B) za cenu lahviček. Respektive za cenu lahviček a jednoho piva :)


  • 0

#84 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 8 březen 2017 - 07:07:53

Zásobní roztoky Ansco 70 vydrží dlouhé měsíce a fungují stále stejně ;) Netřeba se jich zbavovat..


  • 0

#85 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 8 březen 2017 - 08:51:14

Mám vývojku "uvařenou" z května, a už jí nevěřím. V čerstvé budu volat s větší sebejistotou :)
Chystám se starou vylít, a přijde mi to škoda...

Zásobní roztoky Ansco 70 vydrží dlouhé měsíce a fungují stále stejně ;) Netřeba se jich zbavovat..


  • 0

#86 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 8 březen 2017 - 10:25:31

Dělat Lith print s nějakou sebejistotou výsledku - to by mě snad ani nebavilo     :D ;)


  • 0

#87 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 8 březen 2017 - 12:06:29

Jistota výsledku je iluzorní (i když v literatuře se o opakovatelnosti píše).

Ale při volacích časech v desítkách minut chci mít jistotu, že vývojka kterou jsem přivedl do stavu blízkého smrti nebyla zdechlá do začátku.

Dělat Lith print s nějakou sebejistotou výsledku - to by mě snad ani nebavilo :D ;)


  • 0

#88 AdamD

AdamD

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationPraha x Blatná
Reputace: 2

Publikováno 11 červenec 2019 - 17:05:34

Tak a teď poraďte.

Fomabrom 111, volání asi půl hodiny, míchám s tím.

Ansco 70, 1+1+25. Asi 16 stupňů.

Otázka zní proč tam jsou všude fleky. Jinak jsem s vysledkem relativně spokojen. Jenom kdyby tam nebyly ty fleky.
  • 0

#89 AdamD

AdamD

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 9 příspěvků(y)
  • LocationPraha x Blatná
Reputace: 2

Publikováno 11 červenec 2019 - 17:07:05

Zde fotka

Přiložený soubor (y)


  • 0

#90 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 13 září 2019 - 05:19:45

... tak jsem dnes zjistil, ze firma Fotospeed prestala vyrabet LD20 :(


  • 0

#91 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 13 září 2019 - 20:56:33

netrapte sa s tym, radsej vyskusajte a namiesajte vlastne lith vyvojky    https://unblinkingey...ev/lithdev.html

 

alebo moja srdcovka  ID-13:  

 
A: hydrochinon 25g                                 B: hydroxid sodny 50g  (s luhom len opatrne !!!)
   pyrosiricitan sodny 25g                             1000 ml voda (studena)
   bromid draselny 25g
   1000 ml dest. voda (tepla)
   
(miesanie: 1+20/ teplota: 40 C)
 
na papieri Fomatone MG Classic
 
 
201710101lp1.jpg
 
 
.

  • 5

#92 Popmar

Popmar

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 482 příspěvků(y)
  • LocationLitomyšl
Reputace: 87

Publikováno 14 září 2019 - 04:54:43

 

netrapte sa s tym, radsej vyskusajte a namiesajte vlastne lith vyvojky    https://unblinkingey...ev/lithdev.html

 

alebo moja srdcovka  ID-13:  

 
A: hydrochinon 25g                                 B: hydroxid sodny 50g  (s luhom len opatrne !!!)
   pyrosiricitan sodny 25g                             1000 ml voda (studena)
   bromid draselny 25g
   1000 ml dest. voda (tepla)
   
(miesanie: 1+20/ teplota: 40 C)
 
na papieri Fomatone MG Classic
 
 
201710101lp1.jpg
 
 
.

 

 

No... kdyz LD20 mela (alespon pro mne) idelani barevne i tonalni podani!


  • 1

#93 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 14 září 2019 - 06:37:55

JMPetzval: nádhera!!!
  • 0

#94 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 8 říjen 2019 - 19:03:12

ID-13 lith na papieri Ilford MG Art 300  kombinovany selenovym tonerom

 

Ilford MG Art 300 ma zaujimavu strukturu, je velmi vhodny na lith aj na tonovanie 

 

Eva dakujem za kompliment  :)

 

 

2019art30004.jpg

 

 

 

.


  • 4

#95 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 23 únor 2023 - 13:59:13

W. Mörsch má u svých lith vývojek upozornění:


ATTENTION
Fomatone papers manufactured after December 2022 are no longer suitable for the lith process.

 

Nemáte někdo zkušenost, zda je to pravda a jestli to platí jak pro RC tak pro baryt a jak pro stálou gradaci tak pro MG? Případně, pokud FT MG CL už není vhodný, jakým barytovým papírem ho nahradit. z toho, co na trhu je dostupné?
 


  • 0

#96 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 23 únor 2023 - 15:08:31

W. Mörsch má u svých lith vývojek upozornění:


ATTENTION
Fomatone papers manufactured after December 2022 are no longer suitable for the lith process.

 

Nemáte někdo zkušenost, zda je to pravda a jestli to platí jak pro RC tak pro baryt a jak pro stálou gradaci tak pro MG? Případně, pokud FT MG CL už není vhodný, jakým barytovým papírem ho nahradit. z toho, co na trhu je dostupné?
 

 

Ahoj, to je zajímavé sdělení. 2 poznámky:

1) RC verze Fomatone se už nevyrábí a fomaobchod měl poslední balíky Fomatone MG 332 v balení 10kx 50x60, takže až se doprodá už nebude. Přitom zvlášť ve verzi 331 a 333 to byl skvělý papír na lith print, můj nejoblíbenější RC papír od Fomy. 

2) Fomatone MG Classic 131 měl pár změn v receptuře, naposledy na konci r. 2021 - do šarže 77748-01 to bylo ještě celkem ok, od šarže 77748-02 už bylo třeba zvyšovat koncetraci a Moersch vydal tu speciální edici lith vývojky. 

Vím, že teď má být nová želatina pro opět novější verzi Fomatone 131, ale jak to reálně vypadá to nevím. Je to třeba prověřit.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních