Tmavnutí ID-11

#1 Folkenstein

Folkenstein

Publikováno 17 duben 2010 - 17:02:40

Tak asi tak před třema nedělema jsem namíchal stock ID-11 a nechal jsem ho ve tmě, v relativnim chladu (komora se nalézá v kamenné chalupě), skladovaný v takové prastaré plastové láhvi asi od nějaké kapaliny do ostřikovačů či co (taková ta z měkkého plastu s tím dvojím uzávěrem). vyvolal jsem s tím 2 filmy a v pohodě, ale teď po 3 týdnech chci vyvolat další, leč vývojka je neskutečně kalná, plná malinkých černých cucek a já netuším čím to... mohu ji použít? může za to ta flaška? pokud ano, v čem raději skladovat? děkuji.

#2 spooky

spooky

• LocationTrenčín, Slovakia

Publikováno 17 duben 2010 - 17:26:39

Tak za 3 týždne by sa s vývojou asi nič stať nemalo.
Nezostalo v tej fľaši nejaké svinstvo, čo by vývojku kontaminovalo ?
Ja skladujem všetky roztoky v sklenených hnedých flašiach z lekárne a ešte sa mi žiadny roztok nepokazil.

#3 BiCZ

BiCZ

Publikováno 17 duben 2010 - 18:46:22

Nejake cerne cucky jsem take v ID-11 mela vubec byla cela nejaka sediva, ale zadne zmeny v dalsich volani jsem si nevsiml. Mozna pro pocit klidu to muzes zkusit odfiltrovat. (skladoval jsem v plastove lahvi od kofoly, ale uz si moc nepamatuju co vse jsem v tom koupal :?: )

#4 Ondrej1

Ondrej1

Publikováno 17 duben 2010 - 19:48:08

Ty černé cucky jsou u konfekční ID-11 úplně normální, na funkci (rostlináře) to nemá vliv, buďto přefiltrovat, nebo ignorovat. O něco lepší než flaška z HDPE je klasická PETka (tedy pro nepříliš alkalické roztoky, což ID-11 jest), ale ty cucky se tam po čase udělají taky. Já je buď přefiltruji, nebo ignoruji.

#5 nojgi

nojgi

Publikováno 18 duben 2010 - 12:07:55

Problém v kalné vývojce je, že už v ní byly volány filmy. Chemie už s nimi reagovala (reakce, vznik zplodin). Zkus přefiltrovat a použít, ale už bych tomu nevěřil. Příště si připravit více filmů najednou a pak vyvolat. Může být i v řádu dní. Tam bych klidně přefiltroval, ale po třech týdnech ruku do ohně za správnou funkci nedám.