Přejít na obsah


Fotka

Já a můj G.A.S.


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
832 odpovědí na toto téma

#1 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 květen 2010 - 20:34:10

Řešení problému začíná jeho přiznáním si ho...
  • 0

#2 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 květen 2010 - 21:04:44

Řešení problému začíná jeho přiznáním si ho...


jezkovi voci co to je? nejaka sebereflexe? :wink: :idea:
  • 0

#3 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 květen 2010 - 21:10:28

Řešení problému začíná jeho přiznáním si ho...

jezkovi voci co to je? nejaka sebereflexe? :wink: :idea:

ano, čekám jestli se někdo chytne a pak teprve kdyžtak doplním vysvětlení a definici.
ale myslím že je to pro některé z nás tady velmi aktuální.
  • 0

#4 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 květen 2010 - 21:20:07

zdravim,

tak ja som sa chytil aj ked nechapacka, prosim vysvetlenie ;)


zatim...
  • 0

#5 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 květen 2010 - 21:40:14

G.A.S. (Gear Acquisition Syndrome)

Gear Acquisition Syndrome (GAS) je skutecně neodolatelná iracionalní posedlost nebo potřeba pořídit si nový stroj, nástroj nebo vybavení, i když ve skutečnosti žadný nepotřebujete.
  • 0

#6 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 4 květen 2010 - 21:40:37

Mas pravdu, je dobre, ze sis problem priznal. Taky misty trpim, ale oproti tobe jsem hadra... Tak pevne nervy pri lecbe z teto nepekne a vycerpavajici zalezitosti 8-O
  • 0

#7 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 4 květen 2010 - 21:45:05

G.A.S. (Gear Acquisition Syndrome)

Gear Acquisition Syndrome (GAS) je skutecně neodolatelná iracionalní posedlost nebo potřeba pořídit si nový stroj, nástroj nebo vybavení, i když ve skutečnosti žadný nepotřebujete.


tak to joooo, ja myslel ze mas problem s plynatosti 8-O

hele tak to prodej, co ti brani..
  • 0

#8 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 4 květen 2010 - 21:49:47

já už nic nenakupuju, co potřebuju už víceméně mám.

ale tohle jsem našel na jednom hudebním fóru a tak jsem to adaptoval k nám, bo tady je to více než aktuální.
  • 0

#9 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 4 květen 2010 - 22:57:48

Tak a už konečne viem čo mi je.
Len som netušil že na to existuje aj oficiálne diagnóza. 8-O
  • 0

#10 manutara

manutara

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 145 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 4 květen 2010 - 23:02:00

===
Gear Acquisition Syndrome (GAS) je skutecně neodolatelná iracionalní posedlost nebo potřeba pořídit si nový stroj, nástroj nebo vybavení, i když ve skutečnosti žadný nepotřebujete.
===

ZAPISKY O VOJNE VO FOTOVYBAVE


cenu ma pouze cesta. pouze ona trva, kdezto cil je iluze poutnika, kracejiciho od hrebene k hrebeni.

antoine de saint exupery (citadela)


kolkokrat sa nam stalo, ze dosiahnutie ciela je vsedne avsak cesta k nemu ma pre nas cenu vyssiu ako si dokazeme priznat. maturita formalita, statnica formalita atd. stres, unava, nechut ucit sa, nechut kracat po ceste k cielu, to ma cenu. ide o prekonanie sameho seba s vidinou uspechu v tom urcitom case niekde v buducnosti. samotny uspech je balzam na dusi, zvladol som to, ulava, zadostucinenie. ale v ten moment si clovek uvedomi, ze sa vlastne az tak vela nezmenilo. ano, dosiahol som to, to je to co si mozem povedat, ale pocit ktory mam mi nedal ciel, ale ta cesta k nemu.

tak ako v dolezitych momentoch zivota ma pre mna vacsi zmysel cesta k cielu tak to pre mna plati aj vo fotografii. clovek sa stale hlada, skusa najst svoj pohlad na svet cez ten mrnavy hladacik a stvrt kila skla v kovovej trubicke. kupou novej techniky fotograf neubija sam seba, svoje videnie, prave naopak rozsiruje ho. skusa ako ukazat svetu svet ako ho vidi on sam. technika je cesta ktorou fotograf putuje k svojmu cielu.

na druhej strane dnesna doba je moderna, niekedy az prilis moderna na to aby clovek, fotograf amater, rozvyjal svoje videnie sveta cestou skusania sameho seba, komponovania, chodenia okolo objektu zaujmu, cakania na svetlo... dnes je normalne mat v brasni objektiv 20mm, 28mm a genialnu 35-ku. pricom rozdiel v tom ci pouzijem jeden, alebo druhy aj tak nikto nespozna. hlavne ak sa ma niekto spyta co som vyfotil, kedze brasna je plna, poviem NIC CHYBALO MI SPRAVNE OHNISKO, TAKA 24 BY BOLA SUPER ALE MAM LEN 20 A 28 TAK SOM TO NECHAL TAK. v diskusiach na nete ma stale udivuje ako su ludia ochotny cakat na novy objektiv, CAKAM NA NIKKOR 17-40 LEBO MOJ STARY NIKKOR 18-35 MA MALY ROZSAH. pritom ty idioti sedia doma na zadku, na policke najnovsi cifrovy aparatik k tomu milion objektivov, ale jemu chyba prave ten ktory ide do vyroby o pol roka. fotografia ziadna. nieje rozdiel medzi f2.8 a f4 nech si hovori kto chce co chce. film ma istu expozicnu pruznost, ktoru treba vyuzit. film, aj digisnimac dovoli ludom vela. presna expozicia neexistuje.

ak chce clovek fotografovat staci zalozit film a dvihnut lenivy zadok od ebay-u a recenzii novej techniky. staci sa dvihnut natiahnut zavierku a jednoducho cvaknut. vyhovorky na zle ohnisko, malu svetelnost nikoho nezaujimaju. kompozicia je silny nastroj.

ak ma niekto potrebu posuvat sa dalej dalsim rozsirovanim rodiny objektivov, kupa noveho aparatu velky smysel nema ak to nieje do zbierky, je to jeho pravo a jeho cesta. suhlasim, ze fotograf sa najde po istom case, najde svoje vysnene ohnisko s ktorym bude zit, najde dokonaly aparat ktory mu da vsetko co chce. ale bohuzial vacsina ludi splna podmienku G.A.S. lebo nemaju jedinu fotografiu. cenu ma pouze cesta, pouze ona trva... ale cesta bez ciela je len strateny cas.
  • 0

#11 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2010 - 23:03:16

ja to asi taky mam
  • 0

#12 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 4 květen 2010 - 23:21:00

"Prej se to dá léčit.
Vyléčený ale příjde o zážitky s novou technikou.
Hmm. To raději budu mít toho gasa taky."
  • 1

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 květen 2010 - 23:29:16

Tohle jsem měl taky. Pozvolna to přešlo v syndrom nakupování věcí ne úplně potřebnejch ale krásnejch. V mým případě to jsou sklopky 20. - 30. let, po čem pasu. Bergheily, Zeiss Ideály a Certotropy(rufy). 8-O
  • 0

#14 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 4 květen 2010 - 23:32:22

Ja mám niekedy dojem že kupujem všetko do čoho sa dá naládovať film. 8-O
  • 1

#15 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 květen 2010 - 06:16:23

G.A.S. rozhodně nemá tak dalekosáhlé ekonomické a psychické následky jako W.A.S.
  • 0

#16 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 květen 2010 - 06:40:04

G.A.S. (Gear Acquisition Syndrome)

Gear Acquisition Syndrome (GAS) je skutecně neodolatelná iracionalní posedlost nebo potřeba pořídit si nový stroj, nástroj nebo vybavení, i když ve skutečnosti žadný nepotřebujete.

Hluboce s tebou cítím. Ovšem, já jsem vědomě sběratelem. Cestou i cílem pro mne není dokonalá fotografie, ale například kompletní série modelů.
  • 0

#17 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 5 květen 2010 - 07:47:36

Já zase ty foťáky fakt potřebuju. Žádnýho Gasa nemám. Jenom mám vobčas pár korun navíc a on se zrovna namane nějakej werk, se kterým budu zas vokousek dál (možná hloub). A hned je novej impuls ke tvorbě. A rozhodně nejde jenom vo foťáky, jde i o věci do komory, materiál a tak.
  • 0

#18 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 květen 2010 - 07:53:24

Po přečtení názvu tématu a úvodního příspěvku chtěl jsem ti doporučit konzumaci zázvoru v přírodní formě, neb domníval jsem se, že máš problém s plynatostí :D Na toto však léku není 8-O
  • 0

#19 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 květen 2010 - 07:57:43

Tohle jsem měl taky. Pozvolna to přešlo v syndrom nakupování věcí ne úplně potřebnejch ale krásnejch. V mým případě to jsou sklopky 20. - 30. let, po čem pasu. Bergheily, Zeiss Ideály a Certotropy(rufy). 8-O


Bratře Argtratisto, mám to úplně stejně! Momentálně mírně ujíždím na sklopkostrojích z produkce drážďanský firmy ICA. Bože to je vám krása tydle aparáty :D
  • 0

#20 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 5 květen 2010 - 08:07:06

Tohle jsem měl taky. Pozvolna to přešlo v syndrom nakupování věcí ne úplně potřebnejch ale krásnejch. V mým případě to jsou sklopky 20. - 30. let, po čem pasu. Bergheily, Zeiss Ideály a Certotropy(rufy). :D


Bratře Argtratisto, mám to úplně stejně! Momentálně mírně ujíždím na sklopkostrojích z produkce drážďanský firmy ICA. Bože to je vám krása tydle aparáty :lol:


seš jasnej další kandidát naší nový ideový platformy viz bazar a kazety 10x15 8-O
  • 0

#21 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 5 květen 2010 - 08:16:11

tak to jsem si oddych - já už myslel, že jsem posedlej a von to ňákej gas. Tak to jo, můžu klidně nakupovat dál :D
Ale jako pánové - oni si někteří můžou myslet, že naše GASování je nějaké špatné nebo co, ale NAOPAK!!! My přeci zachraňujeme tyto staré krásné stroje před vyhozením nebo nedejbože, aby padly do rukou nějakému.. tomu... že?!?! :lol: :lol: 8-O :lol:
  • 0

#22 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 5 květen 2010 - 08:28:48

tak to jsem si oddych - já už myslel, že jsem posedlej a von to ňákej gas. Tak to jo, můžu klidně nakupovat dál :lol:
Ale jako pánové - oni si někteří můžou myslet, že naše GASování je nějaké špatné nebo co, ale NAOPAK!!! My přeci zachraňujeme tyto staré krásné stroje před vyhozením nebo nedejbože, aby padly do rukou nějakému.. tomu... že?!?! :lol: :!: :D :lol:

Té poslední větě vůbec nerozumím 8-O
  • 0

#23 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 5 květen 2010 - 08:38:47

nadsázka
  • 0

#24 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 5 květen 2010 - 08:39:48

Já jsem měl poslední velkej záchvat v dubnu a po něm už to z větší části odeznělo, cítím se teď dobře a občas můžu i ven. Připadám si jak vyléčenej alkoholik. Včera jsem zašel ze zvyku ke Škodovi a ani mě nebavilo čumět do vitrín, tak jsem zase šel. Je skvělý, že konečně můžu normálně fotit.
Takže nemějte obavy, vyléčit to jde! Ale může to trvat fakt dlouho, já to měl asi pět let 8-O
  • 0

#25 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 5 květen 2010 - 08:39:58

G.A.S. (Gear Acquisition Syndrome)Gear Acquisition Syndrome (GAS) je skutecně neodolatelná iracionalní posedlost nebo potřeba pořídit si nový stroj, nástroj nebo vybavení, i když ve skutečnosti žadný nepotřebujete.

Hluboce s tebou cítím. Ovšem, já jsem vědomě sběratelem. Cestou i cílem pro mne není dokonalá fotografie, ale například kompletní série modelů.

znám člověka co má údajně zkompletované katalogy od Apple od r 2002(nebo 92?) včetně všech barev ipodů... 8-O
  • 0

#26 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 5 květen 2010 - 09:00:07

Ale když já ty stroje vážně potřebuju :lol: 8-O :D :lol: Přiznám se, že když se namane příležitost a dostatek peněz, stojí mě obvykle dost přemáhání nekoupit "tuhle krásnou věc". Mantra "jsem silnej, jsem silnej, jsem silnej" přestala fungovat dávno, "nejsem sběratel..." nefungovala nikdy :lol: a jediná, která opravdu funguje je "musíš mit na co fotit a zvětšovat, jinak jsou ti ty stroje nanic..."
  • 0

#27 Blekentvajt

Blekentvajt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 034 příspěvků(y)
Reputace: 12

Publikováno 5 květen 2010 - 09:09:58

Ale když já ty stroje vážně potřebuju :!: :D :lol: :lol: ...


Jak já ti rozumim, kamaráde...! 8-O :lol:
  • 0

#28 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 5 květen 2010 - 11:24:15

Jakej GAS?
Když vidím něco k foťáku, tak to prostě potřebuju, protože se to časem určitě bude hodit. A vůbec, nečíst tohle vlákno, moh sem si zatím hrát s foťákem, nebo navážit další vývojku, ta další bude fakt výborná. Kampak na mě s GASem! Já jsem normální!!! :wink:
  • 0

#29 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 5 květen 2010 - 12:25:24

zejo. tamhle jeden nas kolega vedle ve vlakne resi, ze mu z ebaye prisly o cislo mensi kazety na planfilmy... strasne se divim, proc si teda, kdyz uz ty kazety ma, k nim nekoupi odpovidajici fotoaparat? :wink:
  • 0

#30 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 5 květen 2010 - 12:55:40

jediná, která opravdu funguje je "musíš mit na co fotit a zvětšovat, jinak jsou ti ty stroje nanic..."

Když už je i mrazák plný ... to už je snad opravdu nemoc ... na to budou fotit ještě moji vnuci.
Ale když oni mají na Freestylu tak levné Neopany ... fuj, zase jsem zhřešil.
  • 0

#31 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 5 květen 2010 - 13:17:46

Šneku, to taky nechápu, ke kazetě se přece dá snadno přistavět dírkovka.
Dobraro, tady se dá pořídit pultový mrazák od 6 tis. A budou určitě i jiné zdroje, kolik může stát pronájem kontejneru v mrazírnách? Filmy holt chtějí svoje :wink:
  • 0

#32 Vladivostok

Vladivostok

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 291 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 5 květen 2010 - 18:01:41

No já sám i sbírám a to je pak náročné říct si nééééé, už néééé.
Sbírám převážně českou fototechniku a snažím se nejdřív nakupovat značky Birnbaum, Kolář, apod., protože Flexaretů, Etaret,... je zatím dost. A jak někde takový kousek vidím, neodolávám. Teď se mi ale třeba namanul Rolleiflex Standard (620,621,622 - nevím) a nemohu odolat, jen přemýšlím jakou nabídnout cenu, páč je to cizinec a nemám přehled
Viz: Vložený obrázek
Vložený obrázek
Kdyby někdo dokázal jen tak podle pohledu odhadnout cenu, nechť mi prosím napíše na ostadal.p@seznam.cz , děkuji.

Souhlasím také s Dubrarem, co se materiálu týče. Vždy, když jsem si objednával něco vod Fomy, tak jsem nezapoměl nechat přibalit ze tři prošlé metráže Fomapanu 100
  • 0

#33 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 6 květen 2010 - 13:32:10

raději bych nejdříve řešil "naučit se pořádně fotit" s nějakým (jedním) přístrojem...

to je jak nakupovat Ferrari a neumět slušně řídit, ne?


tím nechci říct, že občas nemám podobné problémy "s plynatostí"... ale někdy se zamýšlím nad tím, že fotolama jako já má třeba na Linhof nebo Leicu ještě fůru času.
jo a taky jsem přemýšlel, co bych udělal se svými stroji, kdybych měl umřít.. tak než bych je měl prodat někomu, kdo by na ně nechal sedat prach na polici, tak je raději zadarmo porozdávám chudým talentovaným fotografům, kterým udělají mému srdci bližší službu.
  • 0

#34 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 květen 2010 - 14:39:13

to je jak nakupovat Ferrari a neumět slušně řídit, ne?

Kolik si myslíš že těch, kteří mají (na) Ferrari, umí slušně řídit?
  • 0

#35 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 8 květen 2010 - 17:48:37

to je jak nakupovat Ferrari a neumět slušně řídit, ne?

Kolik si myslíš že těch, kteří mají (na) Ferrari, umí slušně řídit?


:roll: :) :D
  • 0

#36 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 13:11:23

nevim proc, ale po te, co mi BiCZ poslal odkaz na jednu aukci na ebayi, jsem si koupil Yashicu MAT 124, co ja s ni budu vlastne delat?
  • 0

#37 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 květen 2010 - 13:22:08

Ja momentalne trpim zastavenym gasom :D

po MD 100mm 2.5 ma caka obdobie sucha, penizky treba vrazat aj do inych veci (napriklad do novej vstavanej skrine) :wink:
  • 0

#38 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 14:23:09

Ja momentalne trpim zastavenym gasom :D

po MD 100mm 2.5 ma caka obdobie sucha, penizky treba vrazat aj do inych veci (napriklad do novej vstavanej skrine) :wink:


skriňa je potreba, aby si mal kde vraziť všetko to železo a sklo, co si neskoršie nakúpiš pod vplyvom GASu.
  • 0

#39 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 květen 2010 - 14:26:48

uz sme si tam naprojektovali aj miesto kde budeme davat zvacsovak a chemiu :D



...ale ked ja by som este chcel MD 35mm 2.8 (vidite ze nie som pazravy a nechcem 1.8 :wink: )
  • 0

#40 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 14:31:56

...ale ked ja by som este chcel MD 35mm 2.8 (vidite ze nie som pazravy a nechcem 1.8 :wink: )


to je taky rozumné, menší, lehčí, levnější a kreslí to taky moc dobře. :D
  • 0

#41 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 14:36:57

Takovej bys chtěl?
mezi námi, když ho dáš na miniaturní Minoltu, jako XG nebo X-700, tak to pomalu můžeš nosit v kapse a máš ideální kombo pro kontaktní streetfoto.
  • 0

#42 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 12 květen 2010 - 14:38:23

Takovej bys chtěl?
mezi námi, když ho dáš na miniaturní Minoltu, jako XG nebo X-700, tak to pomalu můžeš nosit v kapse a máš ideální kombo pro kontaktní streetfoto.


hej presne ten :wink:
  • 0

#43 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 16:53:19

Takovej bys chtěl?
mezi námi, když ho dáš na miniaturní Minoltu, jako XG nebo X-700, tak to pomalu můžeš nosit v kapse a máš ideální kombo pro kontaktní streetfoto.


tak to je proti memu MC uplny drobecek
  • 0

#44 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 17:56:34

tak to je proti memu MC uplny drobecek

MC 35/2,8 velký není...
horší je tento mamlas,
ale zase na tomto tělíčku se to ztratí
  • 0

#45 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 12 květen 2010 - 22:01:17

Tak jak vidím, jsem tu správně :lol:
Jirinol: stále se probírám z ohromení výčtu, takže...
To mi však nezabránilo, i dle Tvých instrukcí, zaháčit v aukci pěkný a doufám snad až na expozimetr který doufám se opraví, krásný stroj SRT 303...
Takže se vzpamatovávám a doladuju formu ještě na obj. - bulky P4 či P3 ... :lol: :D
  • 0

#46 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 23:01:25

Re: Jaro:
To mi však nezabránilo, i dle Tvých instrukcí, zaháčit v aukci pěkný a doufám snad až na expozimetr který doufám se opraví, krásný stroj SRT 303...
******

Tak ti nevím, raději než SRT s vadným expozimetrem bych určitě šel do tohoto.
je to přeci jen o třídu výše a je to mňam. :D :lol:
p.s. ale to bys poznal, až bys to vzal do ruky, přiložil k oku a stiskl ten kouzelný čudlík nahoře :lol:
  • 0

#47 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 12 květen 2010 - 23:11:45

No už se stalo,
napíšu pak jak to dopadlo, dle popisu majitele jsou to možná jen kontakty... Ale je to taky mechanické zavírání, což byl taky důvod... No a naposledy, nenakupuji zatím přes eb... Ale pokud bych nebyl spokojen, tak budu na myšlence pracovat... :lol:
  • 0

#48 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 květen 2010 - 23:20:13

smí se do temnovlaku s dobovým aparátem imperialistické provenience? nebo to bude kazit morálku mužstva? Vložený obrázek
  • 0

#49 Bret3

Bret3

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Brno
Reputace: 9

Publikováno 13 květen 2010 - 09:35:50

Tak mám konečně novou ledničku s větším mrazákem. :lol: To jsem zvědavej, jestli ho zaplním materiálama celej :lol:, nebo zbyde místo i na potraviny :D . Stávající zásoby nezabraly ani 1/2 místa.:D Myslím, že jen co budou peníze, odkoupím zase nějaký filmy od Jirinola (jestli do té doby něco zbyde).
  • 0

#50 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 13 květen 2010 - 13:32:56

jirinol: pokud doneseš potvrzení o prodeji z prodejny tuzex a dále potvrzení o směně devizových poukázek a dále dobrozdání úsekovýho důvěrníka tk a domovního důvěrníka a zaměstnavatele a zaměstanvatele manželky a uličního výboru a krakena a .... tak to všechno s tisícikorunovym kolkem vlož do obálky a my se do šedesáti dnů možná vyjádříme :-) 8-) :D

i když já bych možná s vohledem právě na vostatní pracující tu záležitost na tvym místě ještě stejně zvážil :-)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních