Přejít na obsah


Fotka

C-41: volací časy a ISO


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
51 odpovědí na toto téma

#1 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 12 May 2010 - 13:31:44

Sorry za lamí dotaz, ale chápu správně, že proces C-41 je tak standardizovaný, že se filmy s rozdílnou citlivostí volají stejnými časy? Mohu tedy dát do vývojnice jeden negativ ISO 100 a druhý ISO 400?

Pokud jsem dobře pochopil popis sady Tetenal pro domácí volání (přesněji uvedené kapacity lázní), tak jediný rozdíl je, že film s nižší citlivostí lázně vyčerpává méně.

Mám zatím takový mix exponovaných negativů, že tři nebo čtyři kousky se stejným ISO dohromady nedám (chci volat s polovičním množstvím roztoků podle článku Jana Seiferta na Paladixu).

Je to tak správně?
  • 0

#2 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 12 May 2010 - 17:24:13

Sorry za lamí dotaz, ale chápu správně, že proces C-41 je tak standardizovaný, že se filmy s rozdílnou citlivostí volají stejnými časy? Mohu tedy dát do vývojnice jeden negativ ISO 100 a druhý ISO 400?

Pokud jsem dobře pochopil popis sady Tetenal pro domácí volání (přesněji uvedené kapacity lázní), tak jediný rozdíl je, že film s nižší citlivostí lázně vyčerpává méně.

Mám zatím takový mix exponovaných negativů, že tři nebo čtyři kousky se stejným ISO dohromady nedám (chci volat s polovičním množstvím roztoků podle článku Jana Seiferta na Paladixu).

Je to tak správně?


Ahoj,
áno, ISO nehrá žiadnu úlohu. Rovnako sa volaá film ISO 100 ako film ISO 400.
Používam Tetenal Colortec tak ako ty. Jedine mám taký dojem že sa predlžuje čas pri Push procese.
  • 0

#3 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 12 May 2010 - 20:45:08

Sorry za lamí dotaz, ale chápu správně, že proces C-41 je tak standardizovaný, že se filmy s rozdílnou citlivostí volají stejnými časy? Mohu tedy dát do vývojnice jeden negativ ISO 100 a druhý ISO 400?

Pokud jsem dobře pochopil popis sady Tetenal pro domácí volání (přesněji uvedené kapacity lázní), tak jediný rozdíl je, že film s nižší citlivostí lázně vyčerpává méně.

Mám zatím takový mix exponovaných negativů, že tři nebo čtyři kousky se stejným ISO dohromady nedám (chci volat s polovičním množstvím roztoků podle článku Jana Seiferta na Paladixu).

Je to tak správně?


Ahoj,
áno, ISO nehrá žiadnu úlohu. Rovnako sa volaá film ISO 100 ako film ISO 400.
Používam Tetenal Colortec tak ako ty. Jedine mám taký dojem že sa predlžuje čas pri Push procese.


Přesně tak. Jediný, kde by to mohlo mít vliv je ČB vývojka, ale to jen silně teoreticky. Pokud voláš na jinou citlivost, prodlužuješ čas jen tam. Zbytek je již stejný. Filmy různé citlivosti se dají volat společně. Trošku pozor na cross, ale to asi nechceš zatím dělat.
  • 0

#4 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 12 May 2010 - 21:33:40

Taky to tak dělám, rozdělávám sadu na dvě dávky po 1/2 litru. V každé dávce volám 4x 2 filmy, v libovolné kombinaci citlivostí. Časy prodlužuji podle návodu, tj. ve vývojce tuším 3'15" pro první dva filmy až po 4' pro poslední dva filmy. Takže celkem na sadu 16 filmů.
  • 0

#5 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 12 May 2010 - 22:35:58

SPOOKY: kamo, odkiaľ máš chémiu Tetenal? dá sa na slovensku niekde zohnať? a kde v Trenčíne nakupuješ? ja som z NM a chodím si po chémiu a papiere buď do Ba, alebo objednávam zo Skícova. ako to riešiš ty?
  • 0

#6 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 12 May 2010 - 23:00:12

SPOOKY: kamo, odkiaľ máš chémiu Tetenal? dá sa na slovensku niekde zohnať? a kde v Trenčíne nakupuješ? ja som z NM a chodím si po chémiu a papiere buď do Ba, alebo objednávam zo Skícova. ako to riešiš ty?


Ja to riešim tek, že nakupujem vo svojom elektronickom obchode. :lol:
  • 0

#7 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 12 May 2010 - 23:02:12

A chémiu Tetenal nakupujem v Čechách.
Ale rád by som prešiel na minilabovú chémiu ku ktorej mám tiež prístup. Len neviem ešte ako ju používať.
Papiere na farbu mi prijdú asi zajtra. Rolky Fuji Crystal Archive.
  • 0

#8 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 13 May 2010 - 06:55:00

Práce s chemií pro laby je ještě jednodušší než s amatérskými kity. Časy se neprodlužují, místo toho se za každý vyvolaný film přilévá trochu čerstvé lázně. Proces je bezoplachový, jde to ráz na ráz, čtyři lázně a film se suší. Celý proces trvá asi 15 minut. Udržet předepsanou teplotu taky není problém, hrnec s teplou vodu je plně postačující.
Celý proces, i návody k použití lázní, jsou vysoce blbuvzdorné. Uvědomte si, že s tím musí dokázat vyvolat filmy i nezkušená obsluha v rozvojové zemi.
Pro domácí použití je vhodnější "pomalý" proces C-41 BNP, než "rychlý" C-41 RANP. Také je vhodnější vývojka se standardním občerstvováním (NR, Normal Replenishment nebo HR, High Replenishment) než vývojka s malými dávkami regenerátoru (LR, Low Replenishment).
Dejte mi prosím trochu času, vyberu vám vhodné lázně z nabídky Fuji. Teď jsem v práci a nemám čas to studovat.
  • 0

#9 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 13 May 2010 - 07:36:34

Práce s chemií pro laby je ještě jednodušší než s amatérskými kity. Časy se neprodlužují, místo toho se za každý vyvolaný film přilévá trochu čerstvé lázně. Proces je bezoplachový, jde to ráz na ráz, čtyři lázně a film se suší. Celý proces trvá asi 15 minut. Udržet předepsanou teplotu taky není problém, hrnec s teplou vodu je plně postačující.
Celý proces, i návody k použití lázní, jsou vysoce blbuvzdorné. Uvědomte si, že s tím musí dokázat vyvolat filmy i nezkušená obsluha v rozvojové zemi.
Pro domácí použití je vhodnější "pomalý" proces C-41 BNP, než "rychlý" C-41 RANP. Také je vhodnější vývojka se standardním občerstvováním (NR, Normal Replenishment nebo HR, High Replenishment) než vývojka s malými dávkami regenerátoru (LR, Low Replenishment).
Dejte mi prosím trochu času, vyberu vám vhodné lázně z nabídky Fuji. Teď jsem v práci a nemám čas to studovat.


OK,
počkám teda na tvoje chemické rozlúsknutie problému. :lol:
  • 0

#10 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 13 May 2010 - 08:56:48

Dubraro:
Taky se přimlouvám, abys byl tak hodný a sesmolil nám návod a doporučení, jak nejjednodušeji volat barvu procesem C-41 a kterou laboratorní chemii si vybrat.
Už jsem si chtěl od Tebe objednat , ale ani nevím, které koncentráty vlastně vzít, jak to skladovat a jaké minimální množství musím odebrat. Takže ještě jednou, moc prosím :lol: . Bude to lepší napsat do fóra, nežli řešit stokrát stejné SZ.
  • 0

#11 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 13 May 2010 - 13:29:36

já bych se přimlouval za to, aby se pár lidí domluvilo, společně objednalo chemii pro pomalý proces a podělilo se o zboží i náklady, páč Xx20l koncentrátů těžko kdo z nás pokusistů v rozumné době spotřebuje. Hlásím se jako jeden z nich.
  • 0

#12 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 15 May 2010 - 18:37:05

To jste mi zase zamotali hlavu, teď vidím, že C41 budu dělat asi dřív než jsem si myslel.
  • 0

#13 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 15 May 2010 - 18:40:31

To jste mi zase zamotali hlavu, teď vidím, že C41 budu dělat asi dřív než jsem si myslel.


Určite neoľutuješ. :)
  • 0

#14 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 May 2010 - 21:19:19

Mě volání barvy (C-41) doma z naštvání napadlo když jsem nemohl sehnat kdo mi vyvolá svitky, řikal jsem si kurňa já se na všechny vykašlu a vyvolám si to sám... pak jsem vychladl, protože bych asi potřeboval ten blbuvzdornej návod. Jinak bych se klidně přidal do nějakýho nákupu při rozdělení většího množství chemie (jednoho kitu) pro více lidí.
  • 0

#15 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 15 May 2010 - 23:26:50

Dělám doma s tetenalem a žádný problém. Ovšem k nákupu bych se asi též ochotně přidružil.
  • 0

#16 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 June 2010 - 17:43:01

Mám takový dotaz týkající se svitku pro porces C-41. Dnes jsem se mírně naštval (ikdyž nevím jestli mám být naštvaný na sebe nebo na minilab). Začali u nás vyvolávat svitek pro porces C-41 a tak jsem první zkušebně donesl do labu a oni mi ho vyvolali bohužel na svitku není nic je čistý jak padlý sníh prostě ani náznak jediného políčka! Příjde mi to až nemožný. Stejným fotoaparátem fotím i ČB svitky který mám standartně krytý a zvětšovat se z toho dá celkem solidně. Přeci není možný abych u 12 políček všechno tolik podexponoval, ale až tak, aby nebyl vůbec znatelný jakýkoliv obrys. Vždyť na film přeci jde narvat rozsah několika clon tak je nějaká možná chyba v labu u procesu C-41? U procesu C-41 jsem slyšel, že ho musí zvládnout jen minimálně zaškolený člověk, tak se mi nezdá, aby v labu udělali až takovou botu. To že bych dal vyvolat prázdný svitek téměř vylučuju. Na svitku jsou pouze čísla z výroby a minimálně (1-2mm) osvícený okraj na začátku (nebo na konci). Nevíte kde mohla nastat chyba? nerad bych zažil něco podobného.
  • 0

#17 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 24 June 2010 - 18:02:22

Ja mivam ten mirne osviceny kraj na zacatku svitku (zacatek a konec poznas podle tech cisel), no ale pokud tam ta cisla jsou (a dostatecne zretelna) po cele delce svitku, tak bych snad skoro vyloucil chybu labu.
  • 0

#18 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 June 2010 - 21:10:16

Ja mivam ten mirne osviceny kraj na zacatku svitku (zacatek a konec poznas podle tech cisel), no ale pokud tam ta cisla jsou (a dostatecne zretelna) po cele delce svitku, tak bych snad skoro vyloucil chybu labu.


jo podle čísel je mírně osvícený začátek. Každopádně čísla tam jsou a to je to co mě mate, to na chybu labu právě vůbec nevypadá. Snad možná problém s kazetou... No že jsem na ten svitek fotil to vím, ale podle všeho vypadá spíš na neexponovanej, protože jinak se snad takhle průhlednej svitek vytvořit nedá.
  • 0

#19 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 24 June 2010 - 22:57:20

Vim ze znamym se obcas povedlo trebas ze jim na hasselbladu odesla pojistka takze slo fotit do sibru a nebo zalozit film opacne, to meli pak taky ponekud ciste negativy... :-) Tezko rict, zkus naexponovat nejaky zkusebni se standartnima scenama a uvidis jak jim to (ne)vyjde.
  • 0

#20 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 25 June 2010 - 05:09:09

Nedalo mě to a tak jsem nad tím pořád přemýšlel a když jsem se dneska ráno probudil tak mi asi bliko, trotl jsem já...! Svitek jsem musel dát obráceně (teď to píšeš i ty) tahle možnost mě včera opravdu nenapadla. Škoda že se mi to stalo u barvy a eště větší trapas že asi u 15 svitku tohoto fotoaparátu nevim na co jsem u toho zakládání svitku myslel. Díky za rady
  • 0

#21 Lubos

Lubos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 29 June 2010 - 19:43:38

Mě volání barvy (C-41) doma z naštvání napadlo když jsem nemohl sehnat kdo mi vyvolá svitky, řikal jsem si kurňa já se na všechny vykašlu a vyvolám si to sám... pak jsem vychladl, protože bych asi potřeboval ten blbuvzdornej návod. Jinak bych se klidně přidal do nějakýho nákupu při rozdělení většího množství chemie (jednoho kitu) pro více lidí.


Nechci vas odrazovat od dobrodruznych pokusu s volanim barevnych negativu, ale jiz driv jsem se nabizel, ze vam negativy [135; 120 i 220] vyvolam za par korun. Nejdrazsi by bylo asi postovne. Volam cele negativy bez osviceni kraje pomalym procesem [BNP] s pouzitim meziprani mezi belicem a fixem a zaverecnym pranim pred stabilizaci.
  • 0

#22 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 30 June 2010 - 07:31:29

Mě volání barvy (C-41) doma z naštvání napadlo když jsem nemohl sehnat kdo mi vyvolá svitky, řikal jsem si kurňa já se na všechny vykašlu a vyvolám si to sám... pak jsem vychladl, protože bych asi potřeboval ten blbuvzdornej návod. Jinak bych se klidně přidal do nějakýho nákupu při rozdělení většího množství chemie (jednoho kitu) pro více lidí.


Nechci vas odrazovat od dobrodruznych pokusu s volanim barevnych negativu, ale jiz driv jsem se nabizel, ze vam negativy [135; 120 i 220] vyvolam za par korun. Nejdrazsi by bylo asi postovne. Volam cele negativy bez osviceni kraje pomalym procesem [BNP] s pouzitim meziprani mezi belicem a fixem a zaverecnym pranim pred stabilizaci.



Luboš:negativ /120/mám sice vyvolaný,ale fotky z labu Kodak příšerný,tak se chci zeptat,zda by jsi mi udělal fotky.Nebo to je podmíněno s vyvoláním negativu? Když tak se ozvu na SZ.
  • 0

#23 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 July 2010 - 05:55:24

Nevíte někdo kde v okolí Brna nebo kam zaslat negativy na vyvolání v procesu C-41,kde je nepoškrábou? :(
  • 0

#24 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 8 July 2010 - 07:07:06

Nevíte někdo kde v okolí Brna nebo kam zaslat negativy na vyvolání v procesu C-41,kde je nepoškrábou? :(

Já bych zkusil Luboše (ailas Jan Huba foto), viz o dva příspěvky výše. Asi to bude nejpoctivější profesionální zpracovatel v dosahu.
  • 0

#25 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 8 July 2010 - 11:41:34

kelfíku, nejblíž to máš v Ostrově u Macochy, u sebe doma. Je to fakt žůžo a není to vůbec žádná věda. Dřív nebo později k tomu dojde, co?!?Obsluhu můžeš kdykoliv pokárat a věřím, že si pro příště dá pozor (blllm)

Jinak Luboš Janhuba ze Štramberka dělá věci dobře a poctivě a není to ten anonymní přístup jako jinde.
  • 0

#26 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 July 2010 - 11:44:55

kelfíku, nejblíž to máš v Ostrově u Macochy, u sebe doma. Je to fakt žůžo a není to vůbec žádná věda. Dřív nebo později k tomu dojde, co?!?Obsluhu můžeš kdykoliv pokárat a věřím, že si pro příště dá pozor (blllm)

Jinak Luboš Janhuba ze Štramberka dělá věci dobře a poctivě a není to ten anonymní přístup jako jinde.

A co vše je k tomu doma potřeba,myslím hlavně co za chemii ja jaký postup? :(
  • 0

#27 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 July 2010 - 12:26:10

Kelfiku, načat tichými výzvami a poznámkami o jednoduchosti procesu ze strany všech zdejších kolegů, co to doma dělají, uvažuji o nákupu koncentrátů pro C-41 a hledám kolegy, co by si to se mnou podělili. Co ty na to?
  • 0

#28 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 July 2010 - 12:33:16

Kelfiku, načat tichými výzvami a poznámkami o jednoduchosti procesu ze strany všech zdejších kolegů, co to doma dělají, uvažuji o nákupu koncentrátů pro C-41 a hledám kolegy, co by si to se mnou podělili. Co ty na to?

Já bych do toho šel.
  • 0

#29 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 July 2010 - 14:00:44

co jsem tu ve vlákně zahlédl zájemce o výuku a zkusmo volání C-41
majla ???
kid ???
notorius
já, tedy jirinol,
kelfik ???

ještě 1.vybrat vhodnou chemii pro pomalý proces, 2.zjistit ceny a 3.dostupnost a pak 4.se domluvit na dělbě nákladů a distribuci.
na 1-3 se zrovna pracuje :)
  • 0

#30 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 8 July 2010 - 15:31:23

zdravím, s tou chemii se klidně obraťte na Luboše, zrovna včera jsem se s ním o tom bavil. Myslím si, že by vám mohl určitě cosik zajímavého nabídnout.
  • 0

#31 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 8 July 2010 - 15:48:37

zdravím, s tou chemii se klidně obraťte na Luboše, zrovna včera jsem se s ním o tom bavil. Myslím si, že by vám mohl určitě cosik zajímavého nabídnout.


díky za tip, už jsem o tom uvažoval několikrát, ale pak jsem si vždy v duchu nafackoval - že z člověka, kterého vyvolávání filmů živí, namísto toho, abych nabalil krabici filmů a poslal mu je k vyvolání, nebudu přeci tahat know-how. :)
asi budu muset sebrat odvahu a napsat mu, třeba najdeme rozumný kompromis. 8-)
  • 0

#32 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 8 July 2010 - 17:04:36

No já bych do toho šel.Budeli mi stačit moje vybavení (1 plastimatka) a počet nervových spojení. :) 8-)
  • 0

#33 papo

papo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 332 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 8 July 2010 - 20:40:13

@Jirinol: Klidně si mě napiš do seznamu potenciálních zájemců o tu chemii, ale až v nějakém dalším kole, teď mi zrovny přišly dvě sady Tetenal na 1l, to je 32 filmů, počítám tak do vánoc.
Myslím, že tou chemií Luboše o žádné know-how neokrademe, beztak to sám nabízel.
  • 0

#34 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 July 2010 - 10:06:52

Tak jsem se marně pokoušel 2x odeslat e-mail panu Lubošovi, vrací se mi to nedoručitelné. Ještě zkusím ze druhé své adresy....

Napadla mě totiž jedna zhovadilost:

Poprosit pana Luboše, jestli by pro menší skupinku zájemců o vyvolávání C-41 byl ochoten uspořádat malý seminář, ukázat názorně, co a jak, případně ho současně požádat o radu, co nakoupit, kolik, kde, nebo to rovnou od něj zakoupit, pokud by to bylo možné. Možná takový minisrazík se smysluplnou programovou náplní ve Štramberku nebyl marný, pro mě určitě lepší, než se v sobotu poflakovat u vody nebo na starém městě pražském :lol:

Luboši, jestli to zde čtete, prosím, dejte nějaké znamení, díky moc.
Jiří
  • 0

#35 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 9 July 2010 - 10:12:13

http://www.janhubafo...y/kontakt1.html

kdyby jste dorazili do Štramberka, dovalím taky a rád se s váma poznám osobně!
  • 0

#36 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 9 July 2010 - 10:31:08

S panem Janhubou jsem nyní telefonicky hovořil, je takovému semináři s názornou ukázkou přiznivě nakloněn, tzn. je třeba, aby se zájemci velmi rychle domluvili, kterou sobotu tomu věnovat, já můžu do malého autíčka po cestě z Prahy do Štramberka docpat 3 nepříliš objemné lidi (i když možná výhodnější o víkendu by byla skupinová jízdenka ČD), s sebou nafocené barevné negativy a lahve na koncentráty (případně i butan na zafouknutí neplných lahví).
Já jsem pro co možná nejbližší termín.
  • 0

#37 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 9 July 2010 - 10:39:29

Velice rád bych se zůčasnil ,ale do "dovolené" (24.7.) nemám vůbec čas,musím dodělat vše slíbené.Pak odjíždím na tři týdny do Iránu.
  • 0

#38 Lubos

Lubos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 46 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 July 2010 - 12:00:13

Tak jsem se marně pokoušel 2x odeslat e-mail panu Lubošovi, vrací se mi to nedoručitelné. Ještě zkusím ze druhé své adresy....

Napadla mě totiž jedna zhovadilost:

Poprosit pana Luboše, jestli by pro menší skupinku zájemců o vyvolávání C-41 byl ochoten uspořádat malý seminář, ukázat názorně, co a jak, případně ho současně požádat o radu, co nakoupit, kolik, kde, nebo to rovnou od něj zakoupit, pokud by to bylo možné. Možná takový minisrazík se smysluplnou programovou náplní ve Štramberku nebyl marný, pro mě určitě lepší, než se v sobotu poflakovat u vody nebo na starém městě pražském :-)

Luboši, jestli to zde čtete, prosím, dejte nějaké znamení, díky moc.
Jiří


Omoluvam se, ze se ozyvam az ted, ale je dost prace. Co se tyka nejake debaty o fotkach, budu jen rad. Dejte vedet, kdy by jste dojeli, vyvolame negativy, pripadne muzem spachat i nejake fotky, bud na labu nebo na zvetsovaku, at vidite, ze to neni zadna veda a da se to delat i doma. Pokud by nevyhovoval nekomu termin, muze dojet jindy
  • 0

#39 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 July 2010 - 12:07:39

Díky, Luboši, já toho určitě rád využiji a přijedu - vzhledem k prázdninovém povinnostem jiným asi mnoha lidem v tomto období to nevychází, já bych mohl koncem příštího týdne snad. Ozvu se a upřesníme termín po e-mailu. jaké a kolik si vzít flašek?
  • 0

#40 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 14 July 2010 - 16:29:44

Když mi to časově vyjde, taky se rád připojím.
Kromě toho, Štramberk a nejbližší okolí je velmi fotogenické místo.
  • 0

#41 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 14 July 2010 - 17:14:02

Když mi to časově vyjde, taky se rád připojím.
Kromě toho, Štramberk a nejbližší okolí je velmi fotogenické místo.


super :lol:
  • 0

#42 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 19 July 2010 - 14:59:06

chlapci, tak až to s Lubošem domluvíte, dejte mi tu vědět, rád se s vámi setkám osobně. Jsem z Kopru, do toho Štramberka bych za vámi došel a dali bychom si nějakou minifotosession.
  • 0

#43 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 July 2010 - 15:16:44

Ve čtvrtek nebo pátek se chystám jet. Čekám jen na potvrzení možnosti tohoto termínu od Luboše.
  • 0

#44 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 July 2010 - 09:18:45

Jirinol: tak který ten den bude tím šťastným...to víš, trochu nervozity, když se furt neozýváte...

Radza
  • 0

#45 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 July 2010 - 10:04:39

takže je jasno, po krátkém telefonátu s Lubošem vyšel jako jediný realizovatelný termín tato neděle dopoledne
já tam dorazím kolem 10 hodiny.
  • 0

#46 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 July 2010 - 11:20:01

skvělé! já bych se ozval Lubošovi, jak to vidí a věřím, že se v tu neděli sejdeme. Zatím zdar.

Radza
  • 0

#47 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 22 July 2010 - 17:11:05

Po domluve s panem Janhubou se taky stavim :roll:
  • 0

#48 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 25 July 2010 - 16:51:03

Radza: prosimte ozvi se mi na mail mickael.b@seznam.cz ohledne toho forexu atd, nejak jsem si zapomnel na tebe vzit kontakt :-)
  • 0

#49 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 July 2010 - 20:22:22

Děkuji Lubošovi i jeho příteli servismanovi za názornou instruktáž, trpělivost a celkově velmi příjemně a smysluplně strávenou neděli. Teď jde o to, abych to, co jsem se snažil vstřebat, taky zužitkoval
:-)
  • 0

#50 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 July 2010 - 21:53:54

tak jsem nevydržel a místo večeře jsem zkusil jeden před rokem nacvakaný a zaleželý film vyvolat v C-41. Kodak 200. Překvapilo mě, že byť časy odhadem (včera jsem si to blbec nenapsal), tak z toho něco vylezlo. Sken 4000DPI standartním přibaleným Nikon SW bez extra tahání za křivky, pouze drasticky zmenšeno:

Vložený obrázek

p.s. nábor v Prahe
:D
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních