Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#5201 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 prosinec 2018 - 22:07:53

Honza, pri tvojej šikovnosti je pre teba otvorenie, vyčistenie a premazanie tejto mašinky otázkou tak hodinku práce.


  • 0

#5202 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 7 prosinec 2018 - 06:35:32

Což o to Janko, strojek asi nebude problém. Ale objektiv to je něco jiného, tady možná snad eventuelně p. Blažek?


  • 0

#5203 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 7 prosinec 2018 - 09:08:21

Rado, super!

 

Ak to bolo na mňa Evla, tak díky moc za koment !!! Keby som mal cestu do BA tak Ti po " slivkovom nápoji " donesiem slivkový lektvar :) Riešim momentálne zmenu bývania tak nič nestíham - ani mrknúť občas na TK :(

 

Ale toto som stihol :) na túto " akciu " sa vždy teším, je to síce drina tie kliešte majú skoro 8kg, a po 8 hodinovej šichte mám ruky vytrasené ako po 3 hodinách roboty vo vyhni :) Ale tie oplátky majú potom fakt čaro :) Toto ma na chvíľu vystriedal otec, aby som mohol pár záberov spraviť :)

klasika P3 400 a jirinolova D-76d :)


  • 6

#5204 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 10 prosinec 2018 - 20:27:36

Dnes uspesne skusky na technika poziarnej ochrany.
  • 1

#5205 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 10 prosinec 2018 - 22:11:28

Dnes uspesne skusky na technika poziarnej ochrany.

Blahoželám.


  • 0

#5206 Doktor

Doktor

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 179 příspěvků(y)
Reputace: 48

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:10:56

Moje F6ka. Po době obdivování, pokukování po ní a šetření jsem jí konečně pořídil. Slovy se ta radost nedá popsat. Měl jsem trochu obavy, aby to nebyl prostě jen vylepšený F100 (který jsem nikdy tolik v lásce neměl), ale opravdu není. S klidným svědomím můžu říct, že je to nejůžasnější a nejdokonalejší foťák, jaký jsem měl v rukou. Asi jsem se zamiloval (snad mi žena odpustí a nebude žárlit).

Přiložený soubor (y)


  • 2

#5207 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:27:07

Moje F6ka. Po době obdivování, pokukování po ní a šetření jsem jí konečně pořídil. Slovy se ta radost nedá popsat. Měl jsem trochu obavy, aby to nebyl prostě jen vylepšený F100 (který jsem nikdy tolik v lásce neměl), ale opravdu není. S klidným svědomím můžu říct, že je to nejůžasnější a nejdokonalejší foťák, jaký jsem měl v rukou. Asi jsem se zamiloval (snad mi žena odpustí a nebude žárlit).

 

Gratuluji hoooodně dobrý stroj to je :-P


  • 0

#5208 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:56:17

Moje F6ka. Po době obdivování, pokukování po ní a šetření jsem jí konečně pořídil. Slovy se ta radost nedá popsat. Měl jsem trochu obavy, aby to nebyl prostě jen vylepšený F100 (který jsem nikdy tolik v lásce neměl), ale opravdu není. S klidným svědomím můžu říct, že je to nejůžasnější a nejdokonalejší foťák, jaký jsem měl v rukou. Asi jsem se zamiloval (snad mi žena odpustí a nebude žárlit).

To je paráda! Neškodně závidím:) Schválně jak dlouho to bude trvat než se tě někdo zeptá,  kolik to má megapixelů.)) Což se mě stávalo i s obyčejnou F65:)) 


  • 0

#5209 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 11 prosinec 2018 - 14:57:44

Dnes uspesne skusky na technika poziarnej ochrany.

Minule si tiež mala nejaké úspešné skúšky______ kde toto skončí ? :) 


  • 0

#5210 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 11 prosinec 2018 - 19:29:45

Tvrdilo se o něm že je to vrchol revoluce,to třeba o Minoltě dinax 7 taky a takhle  bych mohl pokračovat ještě....Jak lze poznat že už to nastalo že?

Moje F6ka. Po době obdivování, pokukování po ní a šetření jsem jí konečně pořídil. Slovy se ta radost nedá popsat. Měl jsem trochu obavy, aby to nebyl prostě jen vylepšený F100 (který jsem nikdy tolik v lásce neměl), ale opravdu není. S klidným svědomím můžu říct, že je to nejůžasnější a nejdokonalejší foťák, jaký jsem měl v rukou. Asi jsem se zamiloval (snad mi žena odpustí a nebude žárlit).


  • 0

#5211 rezecek

rezecek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 39 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 11 prosinec 2018 - 19:51:09

Moje F6ka. Po době obdivování, pokukování po ní a šetření jsem jí konečně pořídil. Slovy se ta radost nedá popsat. Měl jsem trochu obavy, aby to nebyl prostě jen vylepšený F100 (který jsem nikdy tolik v lásce neměl), ale opravdu není. S klidným svědomím můžu říct, že je to nejůžasnější a nejdokonalejší foťák, jaký jsem měl v rukou. Asi jsem se zamiloval (snad mi žena odpustí a nebude žárlit).

Gratulace. Teď ještě skla v minimálně stejné cenové hladině jako toto tělo... Jinak to docela postrádá smysl. Je vůbec rozdíl v negativech pořízených takovýmto strojem ve srovnání třeba s obyčejným Nikonem F60 nebo F80 s odpovídajícím objektivem?


  • 0

#5212 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 11 prosinec 2018 - 20:10:42

šmarjá tyhle dotazy fakt miluju....nejde o to jestli svedou stejnou fotku jako spíš o komfort...jednoduchost...rychlost...atd.

dále...na sklech samo záleží, ale že by na F6 musela být zrovna skla za desítky tisíc si nemyslím...(nemusíš hned soudit majitele F6 jako nějaké rozhazovačné zbohatlíky) je opravdu velký výběr mezi staršími kusy s naprosto špičkovou optickou kvalitou. Opět spíš půjde o komfort a rychlost focení. Sám mám průřez skel od Ai-S až po nové Gčka a když víš co koupit na technicky dokonalou fotku bohatě stačí i sklo za pár tisíc. 

Pokud bych ti mohl doporučit vyfoť si pár filmů na F60/80 (což už jsi asi udělal) a pár na F6...rozdíl poznáš celkem rychle sám.


  • 0

#5213 Clouds

Clouds

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 287 příspěvků(y)
Reputace: 21

Publikováno 11 prosinec 2018 - 20:59:45

Už mě to taky chytá! Koukal jsem na flickr a skutečně je to paráda. Ono totiž hodně záleží na tom, jak světlo projde útrobami fotoaparátu na emulzi filmu. Když vyfotíme shodnou scénu v jeden okamžik se stejnými objektivy na stejný film různými fotoaparáty, nedostaneme stejný výsledek. Věc lomů světla, dráhy světla apod... těch faktorů bude hodně a nedá se to přesně popsat. Je to už jakoby duše fotoaparátu. A tentok Nikon F6 se jeví býti dokonalou komorou na nejvychytanější tanec světla letící na emulzi. Svědčí o tom jednak saturace a kontrast a pak ten jedinečný nikonovský šmak. Věřím, že i se starým sklem Nikkor 50 by vznikaly skvosty!


  • 2

#5214 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 11 prosinec 2018 - 21:53:53

Můj pohled na věc je neřešit skla za desítky tisíc Kč na malém formátu - mám ve fotobatohu 70-200/2.8, 105/2.8, 28/1.8G, širokáč 18-35G, ale když se mrknu do své galerie, ty nejlepší fotky mi stejně vznikly ze dvou skel - the best z 50/1.8, hned za ním je kdysi "setový" zoom 28-80 F3.3-5.6G (1 asferický člen, bez clonového kroužku, AF přes hřídelku). Budget na tento set celkem cca 3.500 Kč.. Jediné sklo co mě ještě nutká a na filmu má smysl je podle mě AF 50/1.4D - kdysi jsem ho měl ale prodal jsem ho na úkor 50/1.8G (vadil mi hlavně snížený kontrast kvůli sférické aberiaci mezi F1.4 - F2), ale mezi F2 a F2.8 je výstup z 1.4D luxusní.


  • 0

#5215 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 11 prosinec 2018 - 22:34:49

Pak mu byli málo ostré a po dlouhých pokusech musel brát své negativy do kombinaček,aby se nepořezal  :grin:


  • 0

#5216 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 12 prosinec 2018 - 05:50:55

Rica: vo Figare

Vcera som konecne po strasne dlhom case opat vybalila misky, zvacsovak, zamiesala chemiu a urobila 2 obrazky.
  • 0

#5217 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 13 prosinec 2018 - 18:14:28

vo Figare ?

 

la dolce Vita ?


  • 0

#5218 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 14 prosinec 2018 - 06:48:18

Hej :).
Provizorium zvane fotokomora, ale vcera som uz opat pouzila fomacku emulziu a teraz sa tesim, co nazvacsujem.
  • 0

#5219 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 16 prosinec 2018 - 17:58:29

Vážení kolegové, mám po nekonečných letech nad plešatou palicí tzv. "Svatozář" . Není to ale tzv. "Svatozář" ledajaká, nýbrž tzv. "Svatozář" NIKON - HN-9 pro velice dlouho, až nekonečně hledaný NIKKOR - AUTO UD 20mm f/3.5. Tak nádherný vstup do vytouženého zimního slunovratu, přicházejícího v pátek 21. prosince v 23:22  ani já, ani Nikkor - AUTO UD jsme si skutečně nepředstavovali. Bavorský les vydal své tajemství ve prospěch bídného východu a jsem tomu nesmírně rád. Tančím u plápolajících ohňů s nádhernými dívkami a popíjím bujaře "Březový Zaostřovák" . S pozdravem:  "Starý Jezevec" Erik

p.s. Pravda klasického stříbrného procesu zvítězí nad pixelovou lží a nenávistí !


  • 1

#5220 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 17 prosinec 2018 - 22:48:12

Myslím že v tomto adventním čase parádní námět na výlet.Naprostá klasika které je jako šafránu...

 

Joj, vzpomínám na to napětí, když měla vyjít jeho kniha "Vrchári".  To se rozběhla korupce :-))


  • 0

#5221 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 18 prosinec 2018 - 12:30:53

Ano,tak to prostě bylo! I dnes je Martinček těžko k sehnání,zvláště ty knihy z šedesátek...


  • 0

#5222 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 20 prosinec 2018 - 02:57:03

Vazeni temnokomornici,dofam ze mne prijmete zpet.Dlouho jsem zde nebyl-rodine problemy,bydleni no atd....

 

Nechci se chlubi,ale splnil jsem si muj zivotni sen-Pentax 67- nafoceno celkem 10 filmu puvodnim majitelem,k tomu 4x skla-nova!!!v original boxech a jeste zalepenych.

+ 4x Pentax  K1000 + ,objektivy..a jeste u nej mam veci do temnice.Byl to dobry obchod .

Melo k tomu vsemu byt jeste jedno telo ale to nemuze nejak najit.

Pred tydnem jsem zacal stavet temnou komoru ,znate to,postavit prpazky,zavest elektrinu,tepelna izolace,sadrokarton....Dnes jsem zacistil sadrokarton ,zitra voda,odpad ,a do Vanoc snad stihnu vymalovat.

Pripadam si jako bych dva roky neexistoval,ale uz jsem zpet ,on zivot s fotakem je nadhernej..

Preji vam vsem  Prijemne proziti svatku Vanocnich a do Noveho roku vsechno nej !!!

 

borek


  • 7

#5223 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 20 prosinec 2018 - 08:05:58

Krása! Já to měl takto s Mamiya RB67 PRO SD,pěti skly,kazety,matnice,kufr,kroužky...všechno nové,s tříletou zárukou! Tak přeji ať se daří s novým Pentaxem 67 a ať přináší spousty radostí a dobrých záběrů! DOBRÉ SVĚTLO v roce 2019!


  • 0

#5224 Santos

Santos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPezinok ,SK
Reputace: 18

Publikováno 20 prosinec 2018 - 08:38:25

Ešte ani ježiško nechodil a tolko radosti-gratulujem !, ale tak aj sa pochválim .Mne predčasne priniesol Fuji GW690 v krásnom stave a samozrejme prvé dva zvitky už nafotené .Preštudoval som asi všetky rady na fórach a najviac som sa obával merania expozície a zaostrovania ale výsledok je omnoho lepší ako som očakával. Pravidlo Sunny 16 a bez expozimetra a všetky negatívy vyzerajú správne exponované. Najviac som doplatil na tú najbanálnejšiu radu a to je krytka objektívu na ktorú som zabudol a exponoval polku filmu aj s ňou.

 

Tak prajem všetkým pekné sviatky ,dobré svetlo a hlavne veľa zdravia !!!

 

Richard


  • 0

#5225 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 20 prosinec 2018 - 09:39:06

Jak tak pročítám poslední příspěvky, už bych si asi měl nějaký ten solidnější středoformát pořídit :mrgreen:

Všem fajn svátky a jen ty nejlepší foto zážitky v novém roce 2019!


  • 0

#5226 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 20 prosinec 2018 - 10:09:35

No a aby té radosti nebylo málo, mě dneska zedníci dodělali fajnovou + nivelačku v nové temnici, takže v lednu snad znova začnu temnokomorničit :-)

 

Přeji do nového roku dobré zdraví a dobré světlo všem!


  • 0

#5227 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 281

Publikováno 20 prosinec 2018 - 11:55:12

Borku,   nedávno jsem na Tebe myslel,   jestli jsi  v  i Tvá žena  v  pořádku,   jakpak se  asi  životem protloukáš,  že se  zde na fóru neobjevuješ.  Takže  díky za  dobrou zprávu,  posílám Ti k velkému jezeru pozdrav  a  držím palce!


  • 0

#5228 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 20 prosinec 2018 - 13:06:07

Vážený příteli Borku ! Zpráva od Tebe v předvečer zimního slunovratu je pro mne opravdu nesmírně potěšující ! Přeji ze srdce mnoho zdraví, tvůrčí svobody a rovněž blahopřeji k excelentní sestavě, která Ti přistála v závěji pod borovicí. Všichni doma, ( bez kapra ), Ti posíláme pozdrav a těšíme se, že se zde na fóru podělíš o své tak cenné zkušenosti a radost z klasické černobílé fotografie, kterou tak stále s pokorou a obdivem vyznáváš ! Pěkné vánoce s grizzlym na novoročním přípitku za srubem !

"Starý Jezevec" Erik

Přiložený soubor (y)


  • 2

#5229 borekt

borekt

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
  • LocationThunder Bay-On.Canada
Reputace: 193

Publikováno 20 prosinec 2018 - 22:41:16

Vazeni pratele dekuji vam za vrela slova prijeti ztraceneho synka zpet.

Jirin-ol -moc pozdravu od velkych jezer ,na tvoji otazku co se ohledne meho protloukani zivotem tyce?ja a zena si zijeme kazdy sam -on se hrnecek neda stale slepovat ,lepidlo perstava lepit....pet poslednich let se to uz nedalo a ty dva zaverecne roky-no comment...

Aby toho nebylo malo jeste zdravi nejak vypovedelo sluzbu.Tri roky na morfiu,rano v poledne a vecer ale nekdy je to faj ,clovek je hi...

Jsem zpet v zivote ,neni kazdy den posviceni,ale ...kazdy den je nadherny...

kdyz te ON posle zpet a povida ti -mazej jeste neni tvuj cas,nejdrive ukaz co umis...pte si zacnes vazit sveho zivota a divat se jinyma ocima na to co je okolo tebe a problemy prestanou existovat,a zacnes se smat lidem kteri se honi za necim na co nikdy nedosahnou,oni ani sami dobre nevi co chteji.Je mi jich lito ,oni nevnimaji krasy okolo sebe,nebot ziji v neustalem shonu a honbe za neskutecnem,ale majin na to svoji odpoved a vymluvy.Ne dost 

Jo a taky se ze mne stal dedek hrdy dedek na svoji krasnou vnucku Zoru-devet mesicu stari,sice nevim datum-April to byl ale presnej cas si pamatuju 7.56 PM a druhy den v poledne uz jsem ji drzel v naruci.Krasny pocit verte mi.

 

Muj priteli Eriku-prtominPriteli ma byt s velky P ,dekuji ti za vrele pozdraveni,od toho kaprika mi to mrzi ,mam kapriky rad,a rad si s nimi povidam....

Rad se podelim o nejakou tu zkusenost ale lepe nejaka prihoda by se tez nasla,hned je tu jedna.

Verim ze nebudete pachat hrube nasili na mem zchatralem tele ale ...zakoupil jsem Nikon D800 s plnou vybavou.Byl jsem nucen toto urobiti neb jsem mel vycestovat coby freelence photographer do Syrie.Ale...v Canade Syrske velvyslanectvi uzavreno,lety do Syrie neexistuji.Je nutno vydat se jinou cestou.Libanon.Armenie ,Iran atak podobne ,vsude potreba vizum.No a do toho vseho  zdravotni problemy a Tak Leden 2019 ,papa.Jo a zaklady s tim Nikonem  jsem jaksi taksi zvladl,ono to neni tak blby kdyz to clovek umi ale po pravde,neni to pro me,priznavam bez muceni a jak nekdo rika ze je to snazsi a levnejsi-Eriku prosim te never tem lidem NEVER kecaji poznal jsem co se za jejich pravdou skryva -Jeste ze to umi taky delat B&W fotky a i Sepii to umi.Ne neni to pro me.

Tak Eriku a drazi pratele  jeste jednou dekuji za privitani a znovu Stastne  a vesele svatky...

borek


  • 0

#5230 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 28 prosinec 2018 - 12:20:40

Vianocno-novorocna posta z Ciech: dakujem velmi pekne za krasnu zvacseninu :)
  • 0

#5231 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 31 prosinec 2018 - 14:03:25

Včerejší toulání...

Sovinec ... mlha ... déšť ... sněžení... a přechody mezitím. .. prohlídka hradu s vánočními "bonusy".

Křížová cesta u Rudy.

Nebylo to sice včera "království dalekých rozhledů", ale to, co občas mlha milostivě poodhalila, dává tušit krásný kraj- nemáme to daleko, budeme se vracet.

Zdravíme Hajkysovce :)


  • 0

#5232 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 2 leden 2019 - 10:38:49

Zachránil som tento šperk  :-P V perfektnom stave, ako nová, ešte aj obaly sú v perfektnom stave, nepotrhané - tá kniha ešte vonia. Ako bonus pozvánka na maestrovu výstavu - 6.4. 1978 v Galérii hl mesta SSR Bratislava :-P 

 

Na jednej strane ma to nesmierne teší, na strane druhej nesmierne serie, akí sme ľudia, hodnoty vyhadzujeme a balast hromadíme :mad:


  • 1

#5233 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 leden 2019 - 11:29:28

Tak to ti blahopřeji (a závidím...)

Kam se chodí na tyto šperky?


  • 0

#5234 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 2 leden 2019 - 14:03:44

 

Kam se chodí na tyto šperky?

 

Tam, kde by mali knihy najviac chrániť :mad:


  • 0

#5235 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 leden 2019 - 15:19:39

Taky mám z veřejné knihovny několik vyřazených, á 5,-Kč -

ale vždy jen beletrii.


  • 0

#5236 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 2 leden 2019 - 15:22:56

Písal som, že som zachránil, nie kúpil_____ Toto bolo určené na likvidáciu :mad: 


  • 0

#5237 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 2 leden 2019 - 16:24:09

A to já bych za to klidně tu pětikorunu obětoval ... nemáš zájem ?:)


  • 0

#5238 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 2 leden 2019 - 17:49:02

:-P díky za ponuku  :-P 

 

... ale až sa bude zase niečo podobné likvidovať, budem na teba myslieť :-P


  • 0

#5239 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 3 leden 2019 - 11:10:45

daju sa najst online:) najlacnejsiu som nasiel za 75 eur:)


  • 0

#5240 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 3 leden 2019 - 20:59:58

75€ najlacnejšia ??? ___ škoda, že ich nevyhadzovali viac :???:


  • 0

#5241 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 3 leden 2019 - 23:29:06

Těší mě půldenní novoroční tůra po horních prtiích Krkonoš, kde jsem mohl vyzkoušet odolnost OM systému, zejména vůči vlhkosti. OM-40 a dva objektivy přežili, zdá se, ten mírný extrém bez úhony. Jsem velmi zvědavý na výsledné snímky.
  • 0

#5242 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 5 leden 2019 - 10:00:11

Je to už nějaký pátek, co fotím primárně jen na Olympus OM-2n a Flexaret. V létě jsem ale hodil Fuji C200 do Nikonu F-801, nasadil Nikkor 28-85/3.5-4.5 (+50/1.8 do kapsy kdyby náhodou) a výsledky bezvadné, fotky perfektně exponované a zdají se mi subjektivně ostřejší, než co mi občas leze z D700 (ano, fuj - ale i digi musím občas používat). Tím víc mě potěšilo, že zrovna na tohle trio F-801, zmíněný objektiv a zmíněný film jsem nafotil super rodinnou oslavu, co se opakuje max. 1x do roka. Tenhle foťák se mi nikdy moc nelíbil (hlavně z recenzí a obrázků), ale je fajn - bytelný design, parádně se drží v rukou (popruhy moc nemám rád), baští klasické tužkovky co jdou sehnat v každém obchodě na světě, funguje to s čímkoliv od Ai skel po AF-D, má to hledáček a lá F3HP (není třeba lepit oko až k hledáčku)... zkrátka super foťák skoro grátis a těší mě tak moc, že jsem k němu ještě pořídil dvojče ve formě "eska". Hezký víkend.

 

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  801ky.jpg   51,23K   7 Počet stažení

  • 0

#5243 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 6 leden 2019 - 18:42:12

Po rokoch som sa vybrala s Kufou do terenu. Nabite 4, ale napokon som sa rozhodla len pre 1 a vysiel. Jelsa vo vinohradoch pod Karpatmi.
  • 2

#5244 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 8 leden 2019 - 23:29:49

Dnes dorazil Olympus OM-2n. Tak jsem zvědavej jak se pochlapí. Je to nový přírůstek do party OM-1,2,20 a 30. Ten prokletej koníček. Kecám. Je to radost.
  • 0

#5245 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 9 leden 2019 - 13:58:03

OM-2n je klenot, ať fajně slouží ;-)


  • 0

#5246 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 9 leden 2019 - 18:04:52

lukee, díky.☺Vidím, že jsi také uživatel toho klenotu.Je to takovej malej mazel.☺☺☺
  • 0

#5247 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 9 leden 2019 - 19:41:54

Jo, je to výborně vyladěný systém - konstrukčně i optický výborné tělo i objektivy, Zuika vejdou do kapsy... Prostě super. Tak nechť slouží ;-)

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5248 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 10 leden 2019 - 13:14:23

Paráda, krasavec. Já mám obě svoje funkční OMka poměrně obouchaná a navíc mi chybí to parádní červené tlačítko spoušti :-)


  • 0

#5249 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 17 leden 2019 - 10:46:26

Další kousek do stáje Olympus. IS-3000 je něco jiného než mé milé OMka.Robustní macek ale za směšné peníze.Tak se seznamujeme ale nemám manuál a tak zatím nevím jak se zobrazuje nastavení citlivosti filmu. DX na kazetě je ale nic na zobrazení. Ale stejně mám radost...☺
  • 0

#5250 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 17 leden 2019 - 11:32:14

OLYMPUS IS 300  On si citlivost nastaví sám podle dx kodu a pak už se jede podle programů.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních