Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#5601 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 5 prosinec 2019 - 18:40:04

Konečně nemusím nosit filmy poházené po brašně.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#5602 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 9 prosinec 2019 - 07:41:09

Těší mě  výměna  kabelů k  reproduktorům.  Dříve  bezkyslíkatá měď,  nyní kvalitní čistá měď, postříbřená.   Pro zvuk je to podobné jako  benztriazol ve vývojce pro film.     Tudíž fotím na stříbro,  poslouchám přes stříbro.  Paráda. 


  • 2

#5603 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 10 prosinec 2019 - 08:30:01

Těší mě  výměna  kabelů k  reproduktorům.  Dříve  bezkyslíkatá měď,  nyní kvalitní čistá měď, postříbřená.   Pro zvuk je to podobné jako  benztriazol ve vývojce pro film.     Tudíž fotím na stříbro,  poslouchám přes stříbro.  Paráda. 

Je to tedy silně OT, ale vždycky mi vrtalo hlavou, jestli opravdu je něco takového sluchem rozlišitelné? Z jakého nosiče posloucháte zvuk? A v jaké místnosti?


  • 0

#5604 vlkm

vlkm

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 202 příspěvků(y)
  • LocationPraha - Klánovice
Reputace: 87

Publikováno 10 prosinec 2019 - 09:01:21

Otazka za 500 8-)

Pokud mate solidni aparaturu, poznate rozdil mezi zvonkovym dratem a kabelem ke svarecce.

Zesilovacovy guru Pavel Dudek doporucoval pouzit ctyrzilovy silovy kabel a spojit protilehle zily paralelne. Cim vetsi pruzez, tim lepe.


  • 0

#5605 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 10 prosinec 2019 - 09:36:12

Otazka za 500 :cool:

Pokud mate solidni aparaturu, poznate rozdil mezi zvonkovym dratem a kabelem ke svarecce.

Zesilovacovy guru Pavel Dudek doporucoval pouzit ctyrzilovy silovy kabel a spojit protilehle zily paralelne. Cim vetsi pruzez, tim lepe.

Průřez bych chápal... Ale rozdíl mezi bezkyslíkatou a postříbřenou mědí? Navíc při poslechu doma v obýváku, kde "ticho" je nejméně 30 dB? 


  • 0

#5606 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 10 prosinec 2019 - 09:43:01

Pro fórum o foto v temné komoře je to pořádně mimo,  to je pravda.   Že je rozdíl  mezi "obyčejnou dvoulinkou" a  dvoulinkou z bezkyslíkaté mědi příslušného průřezu,   je pravda taky,  to už jsem se dozvěděl a dokonce i poznal na vlastní uši před 30 lety, kdy jsem  vyměnil  zesilovač a reprosoustavy za "něco lepšího" poprvé a asi po měsíci s "obyčejnými" dvoulinkami nakoupil  OFC kabely pořádného průřezu.  Ale když jsem mnohem později zahlédnul  reklamy na "super ultra" repro kabely od specializovaných výrobců za šílené prachy,  tak jsem se povzneseně ušklíbal,   ovšem do té doby,  než jsem ten rozdíl po výměně u reprosoustav, které hrají a zesilovači tř.A,  zaznamenal  vlastním sluchem.   Pravda taky je,  že nyní už,  díky  věku,   neslyším to,  co  kdys,  ale přesto mohu říct,  že jsem si  připadal,  jako bych si na ORL nechal  vyčistit uši :-).   

Vím,  že na tohle  téma  se na  fórech  hifistů  vedou bouřlivé diskuse  taky, podobně jako  zde zase o něčem jiném.  Je to prosté:  Někdo ví,  někdo  tuší,  někdo věří, někdo pochybuje, a někdo nevěří a šmytec,  

Nejlepší je film a fotku vidět na vlastní oči,  reprodukovanou hudbu slyšet na vlastní uši. 

 

p.s.

Něchci dělat  reklamu na kabely z postříbřeného OFC,  v žádném případě.   Sám  bych  desetisicíce za ně  taky  nedal,  ani náhodou,  i kdybych je třeba měl.   Sem tam se prostě zadaří,  podobně jako  před 10-11 lety jsem nakupoval  párkrát  kufr plný fotočudlíků od dědiců po fajnšmekrovi za pár kaček,  a  mezi haraburdí  byl  přidán i poklad.  


  • 0

#5607 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 10 prosinec 2019 - 09:44:28

a jejej,    flame  na  tohle  téma  jsem  v  temné komoře zrovna podpalovat nechtěl,   promiňte :-D


  • 0

#5608 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 10 prosinec 2019 - 09:52:47

a jejej,    flame  na  tohle  téma  jsem  v  temné komoře zrovna podpalovat nechtěl,   promiňte :grin:

Ale ne :-) Já se nehodlám hádat, tím méně flambovat, jen jsem na tuhle věc opakovaně narazil a doufal jsem, že tady se to nebude tak hrotit jako na fórech, který se tím zabývají. Ale klidně se bez odpovědi obejdu, tak jak jsem se obešel doteď :-)

A už vůbec nechci nikomu nic dokazovat. Každý máme nějaké libůstky... :-)


  • 0

#5609 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 10 prosinec 2019 - 09:54:15

Takže díky za odpověď výše.


  • 0

#5610 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 10 prosinec 2019 - 10:57:40

Potěšila YASHICA Mat 124G co právě dorazila.Jako nová. Bude do páru s YASHICA-D. No je to dnes krásný den...☺
  • 0

#5611 Frankiess

Frankiess

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 3

Publikováno 10 prosinec 2019 - 16:14:32

A mě náramně potěšila právě dorazivší Mamiya RB67 ! Sice mi ji páni celníci řádně osolili, ale zas vypadá moc dobře a doufám bude vše fungovat jak má


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 0

#5612 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 10 prosinec 2019 - 19:03:22

Objavenie asi desať rokov oplakávaných negatívov z jednej akcie z roku 2003 plus ďalších asi 30 negatívov.


  • 0

#5613 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 11 prosinec 2019 - 16:04:10

a jejej,    flame  na  tohle  téma  jsem  v  temné komoře zrovna podpalovat nechtěl,   promiňte :grin:

Samozřejmě předpokládám, že hraješ z analogu?


  • 0

#5614 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 11 prosinec 2019 - 18:52:12

a jejej,    flame  na  tohle  téma  jsem  v  temné komoře zrovna podpalovat nechtěl,   promiňte :grin:

No - kedysi pred rokmi som týmto žil, chudobný audiofil par excelance :???: Dudeka - jeho amplifikátory 110-220-380 príp " jeho "  V-MOS60 - mám postavené vo vl réžii, dodnes na nich " fičím ", predok a repro od ďalšieho audio guru B. Sýkory - - - a káble ? Tú štvorlinku zapojenú ako krížové dvojča odporúčal práve B. Sýkora - prierez podľa dĺžky káblov samozrejme... Predtým som tam mal tiež nejakú " top speaker OFC cable " dvojlinku za dosť drahé prachy, tak tých pár korún za 2x2.5 CYSY-CYKY štvoržilový kábel som riskol..... no a keď som to zapojil tak som ostal s otvorenou hubou - ten rozdiel bol teda brutal !!!!! S podobne postihnutými kámošmi sme to ešte skúšali - porovnávali s inými káblami ( aj dosť drahými ) a ten rozdiel bol skôr v rovine psychoakustika poslucháča... Zhodli sme sa, že od istého kvalitatívneho levelu aparatúry = zdroj - kabeláž - predok - koniec - káble - repro / príp ešte sieťový filter / je najslabší článok reťazca posluchová miestnosť. V perfektne vyladenej ( napr aj LEDE posluchovka ) miestnosti a top komponentami by bol zrejme počuteľný aj rozdiel medzi OFC vs Silver vs LCC či ako sa volá tá 99.9perc meď s ultradlhými kryštálmi... Ale aj tam to záleží od najslabšej časti reťazca - v tomto prípade poslucháča.....

Už to tak neprežívam ako kedysi, ale plechový skreslený zvuk ma dokáže stále pekne vytočiť :mad: :mad: 

a flame nechcem vyvolávať ani ja !!!


  • 0

#5615 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 12 prosinec 2019 - 07:58:01

JirkaM:   Ano,   také,  zejména klasickou hudbu z dnes již archivních LP,  ale tu poslouchám hodně i z CD, podobně jako jazz.  

 

Rica:  k síťové pračce jsem se ještě nedokopal,  do budoucna o ní uvažuji,  už  dlouho.  Ale na současné sestavě brumy a šumy neslyším,  i když to naprázdno "osolím",  je to lepší,  než v minulém bydlišti.  

 

Mars: Nyní bydlím na venkově,  s rambajzem z vnějšího prostředí  problém  vnímám jen o některých sobotních večerech v létě,  kdy ze line "dum dum" z půlkilometru vzdálené hospůdky na hřišti,  a  občas v zimě za povětrnostních podmínek, vyjímečně dobře přejících perfektnímu přenosu zvukového vlnění od  3,5km vzdálené zatáčky železniční trati u Všetat. Sem tam  letadlo vysunující klapky v poslední otočce před rovnou lajnou směr Ruzyně,  ale  to jen při otevřených oknech.  Kočky neštěkají a  ženu mám hodnou,  velmi tichou,  když si pustím občas něco, co poslouchám rád,  tak  zavírá dveře a odchází do ložnice či pracovny na druhé straně baráku.  A  přes den,  kdy může být slyšet provoz od silnice,  doma nejsem a ticho si užívají spící kočky :-) .  a k věci:  v menší místnosti, v pracovně,  na hlavních bednách Cabasse  a zesilovači  Arcam A85 jsem využil  bi-wiring,  do  LF to jde OFC průřezem 2x4mm2 jako dřív,  Cu+Ag nyní na HF.  Zvuk se projasnil znatelně, v kvalitních nahrávkách slyším i to, co dříve nikoli.  Ve  velkém obýváku je sestava jiná,  repro Mission + AVR Yamaha s dost slušným přímým výstupem,  stejný biwiring jsem nyní udělal na hlavních bednách.  Změna zřetelná též. Do dalších podrobností už bych ani nezabrušoval :-)  I když, jak praví Rica,  vyladění akustiky poslechové místnosti by bylo třeba udělat též,  ale to  je  už  jiná story.  :-)  


  • 0

#5616 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 12 prosinec 2019 - 08:45:00

............I když, jak praví Rica,  vyladění akustiky poslechové místnosti by bylo třeba udělat též,  ale to  je  už  jiná story.  :smile:  

jj - ladenie miestnosti to je už vyšší dívčí  ;-)  ;-)

 

Vykašli sa na bi-wire a prepoj si to rovno na bi-amp... a spátky k bi-wire sa už budeš vracať len keď budeš musieť , to mi ver  :smile:  Yamahy nepoznám, Arcam mal renomé slušnej firmy - high-end pro chudé  :smile:  - tak minimálne na test bi-amp vs bi-wire si materiálne vybavený.... časovo - to už neviem  ;-)

Sieťový filter - oddelovacie trafo + filtre - som mal len na CD a predok, dimenzovaný je na necelý 1kW ( skôr menej, asi 750W ) tak konce by to neutiahlo, ale už ten prečistený predok bol poznať... mám to otestované aj u seba v práci, keď som digitalizoval staré mgf pásy, VF bordel v sieti - spínané zdroje a pod - išlo to preč !!! Netvrdím, že 100perc, ale že sa to prečistilo bolo evidentné ... Inak podobne ako Ty, tam kde bývam je sieť omnoho čistejšia, tak veru neviem či by bol ten prínos AC filtra tak markantný !!! 


  • 0

#5617 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 12 prosinec 2019 - 09:03:29

bi-amp:  vybaven nejsem,    stěhovat to  furt sem tam nebudu :-D, divadelní sál neozvučuju :-D

a vůbec:   ne a ne a ne,   už teď budu mít  co  vysvětlovat  ženě  při  vyúčtování spotřeby elektřiny :-D.. 


  • 0

#5618 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 12 prosinec 2019 - 09:04:49

a p.s.   druhou zónu mám ve  fotokomoře,  tam  dám jen lepší repro :-D


  • 0

#5619 rica

rica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 94

Publikováno 12 prosinec 2019 - 09:31:30

bi-amp:  vybaven nejsem,    stěhovat to  furt sem tam nebudu :grin:, divadelní sál neozvučuju :grin:

a vůbec:   ne a ne a ne,   už teď budu mít  co  vysvětlovat  ženě  při  vyúčtování spotřeby elektřiny :grin:.. 

 

ad 1 : však hovorím že len na test !!! a po tom teste to buď zbalíš nazad, alebo to necháš v bi-ampe a len dokúpiš nový koniec do tej druhej aparatúry :grin:

ad 2 : Neviem ako Arcam, ale silne pochybujem že Yamaha je v čo i len viac otvorenej AB triede !!!?? A v Áčku - že by si mal spotrebu ako " starý kamna "  nie je ani ten Arcam, myslím  :)

 

V TK to máš teraz ako ? Aparát máš mimo TK, alebo ho máš pod dekami nech Ti tam nesvieti display, príp LEDky !?!  :grin:  

 

sranda s tým HiFi  :grin:


  • 0

#5620 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 12 prosinec 2019 - 10:53:46

a dost :-D


  • 0

#5621 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 56

Publikováno 13 prosinec 2019 - 13:10:17

FKD 18x24 které dnes dorazilo.
  • 1

#5622 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 137 příspěvků(y)
Reputace: 56

Publikováno 14 prosinec 2019 - 08:48:52

Zázrak, včera krátce po poledni jsem objednal ve Fomě filmy 18x24 a před chvílí zazvonila pošťačka a přinesla mi je. Jsem mile překvapen rychlostí. Méně než 24 hodin.
  • 2

#5623 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 prosinec 2019 - 19:46:22

Těší mě sušička prádla v koupelně, pracovní plocha se tím zdvojnásobila.

A hlavně, po čtyřech letech včerejší návrat k temnokomorničení! Nic extra, asi 40 náhledů 13x18, ale poztrácený věci jsou nahrazený, rozbitý opravený, všechno vyčištěný a funkční! 

Jdu si dát na oslavu nějaký chutný zaostřovák, tak: "Na Zdraví a úspěchy všech Temnokomorníků !"


  • 0

#5624 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 prosinec 2019 - 16:59:52

p,s

 

Vážený kolego, Jiří. Bezkyslíkatý Hi-Fi kabel k reproduktorům s certifikátem "Tetřeva Hlušce" lze ekonomicky únosně a funkčně nahradit Cu lanem od míchačky na beton, s kříženými vodiči ve dvou párech, v cabelu uzavřených. Nemá to sice nápis s šipkami, navigujícími spěchající elektrony optimálním směrem. Praxistní Hi-Fi nadšenec rozdíl nedetekuje, vychcaný prodejce plachtí s děvkou na Jaltě na jachtě. Lepší stříbro v emulsi, než kabel kolem krku. S pozdravem "Starý Jezevec" Erik


  • 5

#5625 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 18 prosinec 2019 - 13:08:49

Neříkám, že to dopadlo na výbornou, ale výsledek mě jednoznačně těší. Je to mé úplně první zvětšování, papíry jsem zvolil pevnou normal gradaci Fomabrom 30x40cm lesk. Při samotném vyvolávání jsem byl tak jaksi zklamán - viděl jsem, že fotky na papíře jsou příliš kontrastní/strmé gradace. Ale, když jsem pak za 2 dny odřezával fotky ze skla, tak to bylo mnohem lepší (díky tomu, že fotky už byly zcela proschlé). Ten povrch díky napínání slintačkou na sklo je opravdu velice krásný!

Toto je první fotka - doba osvitu 5 vteřin
http://www.fotorados...sc_5225_web.jpg

 

Druhá fotka - doba osvitu 7 vteřin, s pokusem o nadržování (bylo nedostatečné - stěna v pozadí je dobrá, ale kolo samotné tmavější, splývá více s tmavým pozadím)
http://www.fotorados...sc_5228_web.jpg

 

Třetí fotka:
http://www.fotorados...sc_5231_web.jpg

 

A čtvrtá fotka:
http://www.fotorados...sc_5235_web.jpg

 

(doba osvitu vycházela velice krátká 5 vteřin, proto zkusím příště použít žlutý filtr nebo jiné řešení, abych se dostal na delší časy)


  • 2

#5626 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 18 prosinec 2019 - 15:00:34

moc pěkné to máš,   i ty třešničky na závěr....


  • 1

#5627 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 18 prosinec 2019 - 19:25:58

moc pěkné to máš,   i ty třešničky na závěr....

 

Děkuji uctivě :-)


  • 0

#5628 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 18 prosinec 2019 - 23:09:01

... já teda nevím, ale vrtá mi hlavou, proč ta poslední fotka je ze všech nejlepčejší?  :-P 

 

Kolo dobrý, portrét výborný, ale Otto no toto?!

 

Hádám, že v tom bude nějaký mladický zápal, či čo. :-P

 

Gratuluji, krásná práce....


  • 1

#5629 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 18 prosinec 2019 - 23:22:53

Děkuji děkuji :-)

Více třešniček lze shlédnout zde:

https://www.instagram.com/bush_knows/

 

Mé další insta profily pro film photography:

https://www.instagra...borwalk_analog/

https://www.instagra...liborwalk_spot/

 

A všehochuť:

https://www.instagram.com/daliborwalk/


  • 1

#5630 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 23 prosinec 2019 - 12:37:15

Dnes jsem dokončil výrobu zvětšovacího rámu pro max. formát 40x50. Teď abych napsal Ježíškovi o velké misky a začal pracovat na pračce takhle velkých papírů. :) No alespoň něco mám z krku. 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  ram.jpg   65,92K   5 Počet stažení

  • 6

#5631 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 23 prosinec 2019 - 14:11:48

Dnes jsem dokončil výrobu zvětšovacího rámu pro max. formát 40x50. Teď abych napsal Ježíškovi o velké misky a začal pracovat na pračce takhle velkých papírů. :) No alespoň něco mám z krku. 

Mozes zacat vyrabat. Vyzera dobre.


  • 0

#5632 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 23 prosinec 2019 - 17:37:30

nádhera, ondro


  • 0

#5633 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 24 prosinec 2019 - 11:13:37

"Radosť veľkú zvestujeme: Narodil sa sveta Pán.Neďaleko Betlehema v chladných jasliach leží sám.
Poďte s nami pokloniť sa Ježiškovi malému,za to, že k nám z neba prišiel, svoje srdcia dáme mu.
Počujte, jak na nebesiach anjelici spievajú,sláva Bohu na výsostiach, pokoj ľuďom želajú."
(Korytárky, Podpoľanie)
 
 
Priatelia prajem Vam pozehnane Vianoce a stastny novy rok :)
 
 
.

  • 3

#5634 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 24 prosinec 2019 - 18:00:19

Rád se přidám pod toto přání a přeji všem lidem dobré vůle.
  • 0

#5635 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 6 leden 2020 - 15:13:12

Vím, že to úplně nepatří do téhle sekce a asi to není nic nového, ale podařilo se mi dosáhnout celkem velmi dobrých výsledků skenování negativů na plochém skeneru bez originál holderu a za použití dalšího skla. Že to je asi maximum kvality, co můj skener dá (Epson V550) usuzuju z krásně vykreslených a ostrých oranžových hran na perforaci. Film je položen přímo na skle skeneru, klasicky stranou emulze nahoru ke světlu a zatížen dalším sklem, které film zároveň narovná. Na zkoušku jsem použil sklo z rámečků na fotky Ikea :-) možná se místo toho ale poohlídnu po nějakém kvalitním optickém ANR skle. Skenovaný film je nejlevnější barva (nevím teď z hlavy jestli Kodak ColorPlus 200 nebo Fuji C200, ale 100pro jeden z nich). Z černobílého jsem zkoušel 120 film Fomu 200, a výsledek taky super.

Kdybyste věděli, kde bych mohl koupit optické sklo popřípadě přímo ANR ve formátu ca. A5 nebo A4, tl. kolem 2mm, prosím o sdílení. Díky.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#5636 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 6 leden 2020 - 18:13:40

To vypadá dobře. A co použít sklo z jiného nefunkčního skeneru? Vykuchat a otestovat. Možná by to bylo dostačující.
  • 0

#5637 lukee

lukee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 265 příspěvků(y)
Reputace: 49

Publikováno 6 leden 2020 - 20:48:38

Haha, díky, koupit nefunkční skener s dobrým sklem mě vůbec nenapadlo :-) Problém trošku je, že to Ikea sklo mi místama dělá malé Newtonovy kroužky, čili stejně budu muset sáhnout po nějakým antinewton asi?


  • 0

#5638 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 6 leden 2020 - 22:03:23

V nějaké opravně skenerů by se mohlo nějaké to sklo z neopravitelných skenerů pořídit. Já takové používám pro kontakty.

Ale třeba je ta dostupnost i snadnější.


  • 0

#5639 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 6 leden 2020 - 22:24:17

Vím, že to úplně nepatří do téhle sekce a asi to není nic nového, ale podařilo se mi dosáhnout celkem velmi dobrých výsledků skenování negativů na plochém skeneru bez originál holderu a za použití dalšího skla. Že to je asi maximum kvality, co můj skener dá (Epson V550) usuzuju z krásně vykreslených a ostrých oranžových hran na perforaci. Film je položen přímo na skle skeneru, klasicky stranou emulze nahoru ke světlu a zatížen dalším sklem, které film zároveň narovná. Na zkoušku jsem použil sklo z rámečků na fotky Ikea :smile: možná se místo toho ale poohlídnu po nějakém kvalitním optickém ANR skle. Skenovaný film je nejlevnější barva (nevím teď z hlavy jestli Kodak ColorPlus 200 nebo Fuji C200, ale 100pro jeden z nich). Z černobílého jsem zkoušel 120 film Fomu 200, a výsledek taky super.

Kdybyste věděli, kde bych mohl koupit optické sklo popřípadě přímo ANR ve formátu ca. A5 nebo A4, tl. kolem 2mm, prosím o sdílení. Díky.

  Takto jsem skenoval na V 600 i svitky a paráda.Přitlačil jsem to sklem z ráměčku zvětšováku.


  • 0

#5640 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 7 leden 2020 - 14:46:24

lacne multifunkcne zariadenia (HP kde toner stoji viacej ako zariadenie) v elektroodpade stacia..aj ked osobne uvazujem o http://www.betterscanning.com/ (uz 3 roky takze mi to asi ani netreba)


  • 0

#5641 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 7 leden 2020 - 14:59:57

Haha, díky, koupit nefunkční skener s dobrým sklem mě vůbec nenapadlo :smile: Problém trošku je, že to Ikea sklo mi místama dělá malé Newtonovy kroužky, čili stejně budu muset sáhnout po nějakým antinewton asi?

Sběrný dvůr za pivo....


  • 0

#5642 mars

mars

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 169 příspěvků(y)
  • LocationČeské Budějovice
Reputace: 94

Publikováno 7 leden 2020 - 15:25:00

V nějaké opravně skenerů by se mohlo nějaké to sklo z neopravitelných skenerů pořídit. Já takové používám pro kontakty.

Ale třeba je ta dostupnost i snadnější.

Pokud je zájem o sklo z vyřazeného stolního skeneru, mohu občas opatřit. Momentálně jich tu čeká několik na odvoz do šrotu...


  • 0

#5643 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 7 leden 2020 - 16:25:35

Haha, díky, koupit nefunkční skener s dobrým sklem mě vůbec nenapadlo :smile: Problém trošku je, že to Ikea sklo mi místama dělá malé Newtonovy kroužky, čili stejně budu muset sáhnout po nějakým antinewton asi?

Newtonovy kroužky mi občas udělá skener i s originálním držákem (bez skla, krycí mléčný plast), takže krycím sklem to asi nebude, spíš při kontaktu filmu se sklem skeneru. Dobrý nápad je zkusit místo držáku horní sklo ze zvětšováku, které by právě mělo bránit vzniku kroužků. Uvidím, o víkendu zkusím.

 

Shimpan


  • 0

#5644 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 7 leden 2020 - 17:17:52

Těší mě uhádaných 65,70 Kč z poplatku celnice z nákupu matnice. Je to sice drobnost, ale přeci jim to nenechám. Ač jsem jim na jejich žádost dodal doklad o úhradě za dopravu, napočítali mi tu dopravu ještě jednou. 

 

Netěší mě, že si podobným způsobem příjdou na neoprávněné peníze, protože určitě velké procento lidí nechá podobné jednání bez odezvy...

Rozhodnutí a odůvodnění mají složitě popsané na dvou stranách. Zabývalo se s tím určitě víc lidí a náklady na mzdy na vyřízení toho mého přeplatku byly jistě několikanásobně vyšší ...


  • 3

#5645 Runner

Runner

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 203 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 19

Publikováno 8 leden 2020 - 08:13:33

Těší mě uhádaných 65,70 Kč z poplatku celnice z nákupu matnice. Je to sice drobnost, ale přeci jim to nenechám. Ač jsem jim na jejich žádost dodal doklad o úhradě za dopravu, napočítali mi tu dopravu ještě jednou. 

 

Netěší mě, že si podobným způsobem příjdou na neoprávněné peníze, protože určitě velké procento lidí nechá podobné jednání bez odezvy...

Rozhodnutí a odůvodnění mají složitě popsané na dvou stranách. Zabývalo se s tím určitě víc lidí a náklady na mzdy na vyřízení toho mého přeplatku byly jistě několikanásobně vyšší ...

  Jsou to šmejdi ve státním aparátu a patří do basy. Nejlepší je poslat celní prohlášení se splnomocněním i poště. Já neplatil nic, ani za matnici a ani za foťák, akorát dopravu a dph.  Ideální je si to objednat přes někoho. Klidně můžou mít seznam lidí, které mohou pravidelně takto ojebabrat.  V čechystánu nic zvláštního. Ale skepse není na místě... no   Dobré světlo i na drahé matnici přeji. Tom


  • 0

#5646 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 8 leden 2020 - 12:30:03

Po měsíci od objednání přes ebay mně konečně dorazil od prodejce z Turecka objektiv Componon-S 100mm f5.6 (starší verze bez prosvětlené stupnice) - už je odzkoušený i na zvětšováku a zdá se býti v pořádku.

Jen pro info 30.11. ho prodejce podal na poštu, 2.12. status turecké pošty - odesláno do ČR. Do 20.12. to bylo beze změny, kdy převzala zásilku vyměňovací pošta. 27.12. mi byl doručen.

A těší mne jednak to, že objektiv dorazil v pořádku a taky, že jsem neplatil žádné CLO ani DPH.


  • 0

#5647 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 713

Publikováno 8 leden 2020 - 13:58:37

 

Těší mě uhádaných 65,70 Kč z poplatku celnice z nákupu matnice. Je to sice drobnost, ale přeci jim to nenechám. Ač jsem jim na jejich žádost dodal doklad o úhradě za dopravu, napočítali mi tu dopravu ještě jednou. 

 

Netěší mě, že si podobným způsobem příjdou na neoprávněné peníze, protože určitě velké procento lidí nechá podobné jednání bez odezvy...

Rozhodnutí a odůvodnění mají složitě popsané na dvou stranách. Zabývalo se s tím určitě víc lidí a náklady na mzdy na vyřízení toho mého přeplatku byly jistě několikanásobně vyšší ...

  Jsou to šmejdi ve státním aparátu a patří do basy. Nejlepší je poslat celní prohlášení se splnomocněním i poště. Já neplatil nic, ani za matnici a ani za foťák, akorát dopravu a dph.  Ideální je si to objednat přes někoho. Klidně můžou mít seznam lidí, které mohou pravidelně takto ojebabrat.  V čechystánu nic zvláštního. Ale skepse není na místě... no   Dobré světlo i na drahé matnici přeji. Tom

 

Na dokreslení jak to funguje/ nefunguje. Před necelým rokem mi podobná matnice za stejnou cenu od stejného prodejce (USA) dorazila bez potřeby nějakých poplatků ....


  • 0

#5648 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 9 leden 2020 - 17:05:19

dnešní přírůstek. jsem na něj velmi zvědavý. deriváty biogona jsou mé nejoblíbenější objektivy a tenhle mistrovský kousek zenjiho wakimota mi láká o to víc, protože má rozptylky uprostřed tmelených členů, narozdíl od většiny ostatního. měl jsem nikkora sw f/8 90mm, ten už má klasicky spojku mezi rozptylkami, ale ikuo mori už to měl takové moc chladné na můj vkus, tak doufám, že tohle mi bude bližší. navíc to bude moje první kino. jak říkám, jsem na to zvědavý :smile:

jinak je to fakt neskutečný prcek. hledáček je kupodivu velmi pěkný, dává jasný obraz a je o trošku širší jak hledáček ricoh gv-1 21/28, což je s podivem, neb nemá promítaný rámeček určující políčko filmu. ten ricoh bude asi hodně ořezávat. hrozně se mi líbí, jak má zadní krytka drážky pro hledáček. a také má ten můj kus metrické cejchování, což není tak časté. prostě mi těší

49356942181_21076c22f2_b.jpg


  • 5

#5649 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 43

Publikováno 9 leden 2020 - 18:53:48

Tak supr! Už se těším na výsledky.


  • 0

#5650 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 9 leden 2020 - 19:30:23

to jsme dva, míro :-)


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních