Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#5851 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 30 červenec 2020 - 19:43:59

To, že jsem neměl ten prostor mě hodně brzdilo v analogové tvorbě, hlavně pozitivní proces. Takhle to bude konečně, tak jak chce asi každý, kdo propadl filmové fotografii, myslím tím celý proces po finální zvětšeninu, či kontakt.

 

Já sem myslel že zešílim než se tam ta komora udělala, bez ní to aspoň u mě osobně nejde.


  • 0

#5852 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 30 červenec 2020 - 20:14:38

jestli je i teplota více méně stabilní, je to super

Doufám, že ve sklepě by to mělo být dobré s tou teplotou. Poznám.


  • 0

#5853 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 30 červenec 2020 - 20:15:50

 

To, že jsem neměl ten prostor mě hodně brzdilo v analogové tvorbě, hlavně pozitivní proces. Takhle to bude konečně, tak jak chce asi každý, kdo propadl filmové fotografii, myslím tím celý proces po finální zvětšeninu, či kontakt.

 

Já sem myslel že zešílim než se tam ta komora udělala, bez ní to aspoň u mě osobně nejde.

 

Tak nějak to je i u mě, během posledního roku jsem zvětšoval 3x - to fakt nechci.


  • 0

#5854 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 31 červenec 2020 - 05:05:35

jestli je i teplota více méně stabilní, je to super

Doufám, že ve sklepě by to mělo být dobré s tou teplotou. Poznám.

Já musel sklepní komoru z důvodu těžké vytopitelnosti a vysoké vlhkosti prostoru (rychle tam korodovaly kovové dily - šrouby, pružiny atd.) nakonec přesunout do podkroví. Ale záleží na specifických podmínkách toho místa. Přeji hodně úspěchů.
  • 0

#5855 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 31 červenec 2020 - 06:24:18

v priloženom videu na 2min ca 03s - vyberie niečo biele čo je v ttl označené " nothing " a dá to bokom... tak ja mám namiesto toho bieleho " nothing " taký čierny ehm adaptér relatívne presne vycentrovaný na oske - priemer 25mm a dĺžka 30mm ... tak mi napadlo či to nie je na vycentrovanie bulku !?! 

 

aha,  tak to  bílé nic  je přesně to,  co jsem si vyrobil z kartonové trubičky o průměru tak akorát,   vleze se to do  středu  bulku  surveillance filmů,  které plastové jádro nemají,  aby se  ten film o trn navíječky emulzí nešmrdlal.     Nepoužiješ to tehdy, pokud  máš  tovární bulk filmu opatřen  jádrem.   Jen poznámka: některé metráže  Fuji barevných filmů  se  daly koupit  na  cívce,  ta se do navíječky nevlezla,  tudíž  bylo nutno potmě přemotat na jádro.   Ještě že mám schovanej udělátor na rozmotání  velkých návinů cine filmů (122 a 305m).


  • 0

#5856 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 31 červenec 2020 - 08:41:35

 

Po víc jak roce a půl hledání prostoru pro temnou komoru, jsem našel prostor přímo ve vchodě, kde bydlím - ve sklepě je roky nevyužívaná prádelna (pod svícnem je největší tma). Všechny formality vyřízené, včetně souhlasu všech nájemníků. Nově přivedena elektřina (16A / cca 3000W), voda s novou baterií, ústřední topení, jedno malé okno.
Teď už si to udělat jen k obrazu svému - což je práce, která mě bude těšit.

 

 

http://www.temnakomo...7-temná-komora/

 

Paráda. Vypadá to na tak akorát rozumnou velikost, celoročně rozumná teplota. Ať ti jde práce od ruky!


  • 1

#5857 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 6 srpen 2020 - 10:40:09

Potěšilo, že jsem odstranil kašel u Canon A1. Teď chodí jak má a dělá radost. Je to krasavec co vypadá jak novej.
  • 0

#5858 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 srpen 2020 - 19:22:27

Vážený kolego, Skorče. Sípavý kašel u Canon A1? Mám Canon F1 New, jenž slastně mlaskne. Nechápu …. "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#5859 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 6 srpen 2020 - 21:49:00

Vážený jezevče Eriku. Někdy se semelou věci, že i odborník se diví a amatér žasne. Ale stalo se. Možná i důsledek pozvolného uvolňování... Ono ve vzduchu létá kde co. S pozdravem.... Viru zmar. Skorec.
  • 1

#5860 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 6 srpen 2020 - 22:11:27

Vážený kolego, pozvolné uvolňování je průběžným jevem stařecké koroze. Ani elektronická berla, budící zdánlivý mladický optimismus, jej nezadrží. Pohyb, to je život. Čas, ani prd nezastavíš. Poctivě a s láskou konstruované stroje bereme s úctou do ruky, reprezentují vrchol oboru lehkého strojírenství. Nechť Vám přináší radost a v dnešní době nesmírně důležitou vlastnost - vytrvalost. "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#5861 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 7 srpen 2020 - 09:09:06

Vážený jezevče Eriku. Že život pádí a náš čas se krátí to beru jako fakt co nezměním. Nejdřív se vytrácí pružnost pak síla a jediné co nám zůstává je vytrvalost. A ještě by bylo dobré si uchovat paměť a bystrou mysl. Nepamatovat si kde bydlím může vyvolávat různé komické a i tragické situace. Proto vám přeji pevný krok a bystrou mysl. Skorec.
  • 1

#5862 daliborwalk

daliborwalk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 132

Publikováno 10 srpen 2020 - 06:48:22

2ks skleněných tabulí u popelnic, bez vady, 40x50cm, 5mm hrubé se zabroušenými hranami. Teď budu moct napínat 7 fotek 30x40cm v jednom tahu (5ks už mám delší dobu za těžké peníze).


  • 0

#5863 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 10 srpen 2020 - 13:43:24

stale ma tesi, ze nelietaju lietadla. Sme boli v Nizkych Tatrach a tie vyhlady bez ciar na oblohe, krasne oblaky, parada.


  • 0

#5864 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 10 srpen 2020 - 17:41:06

Těší mě, že na hvězdárně Valašské Meziříčí mají jako exponát Magnitaurus.
  • 2

#5865 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 13 srpen 2020 - 10:24:47

.

elliott erwitt - ticho ma krasny zvuk


  • 3

#5866 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 15 srpen 2020 - 19:18:55

ked sa k tebe dostanu dva zvitky stare ako ty tak prvy znicis a druhy vlastne tiez

.

ilford hp4 / hasselblad swc

 

.

test ostrenia / expozicie ultraviolet svetlom / filtrom


  • 4

#5867 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 23 srpen 2020 - 10:10:25

Vážení kolegové, právě v těchto hodinách roztáčí pošťačka býčí silou svých ocelových lýtek svůj pečlivě udržovaný Das Truppennfahrrad Vulkan OKW Radfahrer Abt.. II WK s úžasnou knihou Andreas Weidner Perspektive Fine-Art - druhým dílem "Die Workshop" z roku 1994. Autor se v ní na 190 stranách zabývá aplikací Zonensystem v nejvyšší třídě print kvality a koncepce laboratorní práce mistrovské kvality. Oba díly patří k nemnoha nejlepším, co v oblasti černobílé fotografické laboratoře vůbec kdy vyšlo. Úžasné Vánoce v období vrcholícího léta "U Jezevců" ….  Jaké skvělé knihy místní znalci doporučují ke studiu. Kdysi na toto téma pár příspěvků v rubrice knížky na TK.CZ proběhlo, ale asi málokdo jim věnoval alespoň minimální pozornost. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#5868 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 066 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 035

Publikováno 24 srpen 2020 - 20:12:03

DVD prehravac nejavil zivot ani len rozsvietenou diodkou ... noa si od Vianoc, co mal prehart koledu.
Vcera sa za pomoci iFixit srobovacika odhalila zahada v podobe prsknuteho kondika.
Dnes 1200 nF 6,3v za 0,13 € a asi 2 min letovania pocuvam Richarda Mullera priblizne od 20:00.
Plattenspieler si musim obstarat.


  • 0

#5869 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 25 srpen 2020 - 13:11:40

Nojo, kondenzátory se standardním dielektrikem rády po pár letech ejakulují. Standardní kurvítko ve všem možném, typicky napájecích zdrojích. Jinak já třeba shledal iFixit za drahá udělátka, mám nějaká generika typu extol / vorel a zatím utáhla vše. iFixit je spíš tak na šmejdské výrobky, které záměrně kladou odpor rozebrání typicky lepením konstrukce (Apple, Samsung, ...).


  • 1

#5870 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 25 srpen 2020 - 18:18:44

Vážení kolegové, osvědčené pravidlo zní: "Nejsem tak bohatý, abych si mohl dovolit kupovat levné věci". Naštěstí nejsem zasažen všudypřítomnou přiblblou reklamou a jedu si po svém, třeba dnes na zcela původním Favoritu z roku 1979, který při běžné poučené údržbě slouží spolehlivě dodnes. Stříbrná původní metalíza ladí k vousu a stříbrné hřívě na palici, retro je dnes v módě. Akorát musím začít brzdit o trochu dříve, než na svém "Bělouši" Trek 8500 Alpha Red. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#5871 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 26 srpen 2020 - 23:51:23

Dneska sem narazil na skvělý publikace. Za výlohou na mě po cestě z práce koukal tenhle 1.4 Zuiko OM objektiv z přebalu, stejnej co mám na Om-2n, to sem prostě musel mít. Přečet sem pár kapitol, skvělý čtení. Vzadu sem potom objevil veledílo Dějiny fotografie v obrazech od nejstarších dob k dnešku. cestě z Nevim jak dlouho to pan SKopec dával dohromady ale musela to bejt fuška, neuvěřitelný. A v dalším antikvariátu pár minut na to Pražský chodec za dvacku, nádherný fotografie.

 

K tomu sem dneska poprvý zvětšoval na novej papír Kentmere VC Fine Luster, vypadá fantasticky, zprovoznil pračku fotografií a zakoupil novou řezačku Argo RT 462, solidní produkt za málo peněz. Dnešek se vyved.

Přiložený soubor (y)


  • 1

#5872 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 176 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 29 srpen 2020 - 19:22:00

Slovensko vo fotografii Karola Plicku. Koupeno náhodně u vetešníka za 80Kč spolu se dvěma dalšími Plickovými knihami (Praha a Praha ve fotografii). To Slovensko mi ale přijde z těch tří daleko nejlepší, krásné fotky a krásně udělaná kniha.


  • 0

#5873 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 30 srpen 2020 - 06:25:11

Kamarád mi vydražil z Polska Sudkovu Prahu panoramatickou ve stavu jako včera z tiskárny. Francouzsky. Nešť! Kdyžbude třeba, přikopíruji z české knihy. Ale proč...?!
Co jsem za knihu dal - neřeknu. Stejně by nikdo nevěřil.
  • 0

#5874 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 30 srpen 2020 - 10:07:47

Na jakém polském webu mohu li vědet? ;)
  • 0

#5875 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 30 srpen 2020 - 10:36:19

tipujem https://allegro.pl/l...45-uni-1-1-0717


  • 0

#5876 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 31 srpen 2020 - 10:42:09

Kamarád mi vydražil z Polska Sudkovu Prahu panoramatickou ve stavu jako včera z tiskárny. Francouzsky. Nešť! Kdyžbude třeba, přikopíruji z české knihy. Ale proč...?!
Co jsem za knihu dal - neřeknu. Stejně by nikdo nevěřil.

Gratuluji!  Já získal před pár  lety  jeden výtisk  z  prvního vydání   dle  inzerenta na aukru ve stavu  jako novém,   ve skutečnosti  ve stavu žalostném,   za  cenu, kterou neřeknu,   páč  by se někdo zasmál,  jaký jsem vůl.   Další výtisk z téže edice, tj. česky, skutečně nečtený,  neprolistovaný, vlastně nový,   jsem získal  za  poděkování,  ovšem musel jsem si pro to jet 1100km do Francie.


  • 0

#5877 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 31 srpen 2020 - 20:02:02

tipujem https://allegro.pl/l...45-uni-1-1-0717


Na Alegru kupuju každou chvíli...mám už i jejich apku :) dají se tam sehnat zajímavé věci, občas za zajímavé ceny. Zrovna nyní tam nakupuju nářadí od Milwoakee za ceny které u nás nenajdeš ani bez DPH ;)
Na toho Sudka tam kouknout mě pravda napadlo až včera....bohužel co se týče foto věcí má polský trh vyžší ceny než český. Je to nastaveno trochu jejich mentálností...zcela běžné je zde smlouvání o ceně. I tak se tady nakupovat techniku a filmy, ale moc nevyplatí.
  • 0

#5878 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 31 srpen 2020 - 21:04:37

To máš supr že přebejváš v Polsku, oni zásadně neposílají do zahraničí z toho Allegra a to ani přes zásilkový služby. Já si pamatuju jak sem tam řešil díly na auto který měli jenom tam a vykomunikovat to byl záhul, angličtinou moc taky nevládnou tihle prodejci. A jet sem si pro to musel až hluboko do vnitrozemí. Nakupoval bych tam častějc, v Polsku maj co se týče dílů úplně všechno.


  • 0

#5879 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 31 srpen 2020 - 21:25:51

Není problém se domluvit na dovozu nějakých věcí do Čech. Jezdívám pravidelně...dík covidu trochu míň, ale to pomine. Stejně pořád přemýšlím co vozit z PL do ČR a naopak....oba trhy už v podstatě znám...teď jen najít správnou komoditu :)
  • 0

#5880 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 1 září 2020 - 13:41:14

Pro nás, kteří bydlíme kousek od hranice, se osvědčilo dodání přes službu typu Paczkomat (výdejní boxy). Takže pokud znáš někoho, kdo bydlí podél hranice s Polskem, je to také celkem schůdná varianta.


  • 0

#5881 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 3 září 2020 - 09:24:39

Oprava mého EUMIGu Mark S810D. Potěšila mně. Zvuk bručel frekvencí od motoru, ale v zesilovači jsem nenašel vadu (kondenzátory OK, atd.) Nakonec jsem sundal hlavu, tu vyčistil a přitom zjistil, že už se v tom někdo hrabal. Přítlačná deska filmu k hlavě byla podivně křivě a vyskočená drážkou ze seřizovacího excentru. Vrátil jsem to zpět, složil a ejhle, při velkém zesílení to sice ještě trochu bručí, ale zvuk je jinak krásně poslouchatelný na běžnou hlasitost.


  • 0

#5882 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 801 příspěvků(y)
Reputace: 2 173

Publikováno 16 září 2020 - 22:11:27

zalozit prosle filmy, projit se mestem a neresit co za pi*oviny fotim

.

rollei / xpan / orwo np22 / fomapanf21


  • 7

#5883 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 404 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 17 září 2020 - 09:17:40

zalozit prosle filmy, projit se mestem a neresit co za pi*oviny fotim

.

rollei / xpan / orwo np22 / fomapanf21

 

ty si taky vyhrajes co... :) 


  • 0

#5884 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 20 září 2020 - 19:37:25

Postavil som so susedom novu policu na knihy.

Přiložený soubor  IMG_6609.jpeg   316,03K   3 Počet stažení

 

Aj s miestom pre fotoknihy

Přiložený soubor  IMG_6610.jpeg   202,5K   2 Počet stažení


  • 2

#5885 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1 282

Publikováno 21 září 2020 - 06:43:58

Co na to statik?


  • 1

#5886 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 21 září 2020 - 07:07:05

Co na to statik?


Stoji aj rano, takze asi nic :-)
  • 0

#5887 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 21 září 2020 - 17:57:26

Nicméně Ikea Kalax vpravo je na tom výrazně lépe.... ale budoucí zvlněná knihovna také oko potěší :)


  • 0

#5888 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 21 září 2020 - 18:01:37

Fomapan 400;

po více než třiceti letech jsem zkusil tento film a byl jsem mile překvapen. Po otřesných zkušenostech s filmy Fomapan F (sjednocená vyvolávací doba v 80. letech minulého století) jsem s tímto výrobcem přerušil veškeré styky, ale teď jsem byl s Fomapanem 400 maximálně spokojen. Snad to není jen náhodný výkyv, ale setrvalý vzestup.


  • 0

#5889 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 818 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 269

Publikováno 21 září 2020 - 18:10:46

Nicméně Ikea Kalax vpravo je na tom výrazně lépe.... ale budoucí zvlněná knihovna také oko potěší :)

Kallax to zabalil a je pripraveny na darovanie ;-)


  • 0

#5890 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 21 září 2020 - 18:34:24

Co na to statik?

da prec Eriksona a policka poskoci :)


  • 0

#5891 Tomas80

Tomas80

    Nováček

  • Předplatitel
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 7

Publikováno 21 září 2020 - 21:08:25

Co na to statik?

 

Ále veď to na foto s tým počtom kníh je len taká príručná knihovnička.... :-D :-D 


  • 0

#5892 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 21 září 2020 - 21:23:35

ja na nej ted taky rad fotim a zrovna tady skenuju vysledky F100 vs. F400(@320) pri pouziti filtru (cerveny, oranzovy) a rekl bych, ze F400 vypada s filtrem mnohem lip

a nebo ma jen spektralni citlivost posunutou smerem vic k cervene nez F100, protoze ten mi vychazi pri pouziti stejnych korekcich EV podexponovana

 

jinak F400 me zacal bavit az pri volani v HC110

 

Fomapan 400;

po více než třiceti letech jsem zkusil tento film a byl jsem mile překvapen. Po otřesných zkušenostech s filmy Fomapan F (sjednocená vyvolávací doba v 80. letech minulého století) jsem s tímto výrobcem přerušil veškeré styky, ale teď jsem byl s Fomapanem 400 maximálně spokojen. Snad to není jen náhodný výkyv, ale setrvalý vzestup.


  • 0

#5893 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 22 září 2020 - 10:34:37

Fomapan 400;

po více než třiceti letech jsem zkusil tento film a byl jsem mile překvapen. Po otřesných zkušenostech s filmy Fomapan F (sjednocená vyvolávací doba v 80. letech minulého století) jsem s tímto výrobcem přerušil veškeré styky, ale teď jsem byl s Fomapanem 400 maximálně spokojen. Snad to není jen náhodný výkyv, ale setrvalý vzestup.

Mám to podobně.

Navíc jsem teď četl i v zahraničních fórech opakovaně chválu na Fomapan 400. Naposledy včera v nějaké FB skupině, kdy zahraniční pisatel ji projevem postavil mezi Tri-X a HP-5 a uvedl, že ji vybírá ne kvůli nízké ceně, ale právě kvůli charakteru.


  • 0

#5894 Shimpan

Shimpan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 91 příspěvků(y)
Reputace: 22

Publikováno 22 září 2020 - 17:08:03

 

Fomapan 400;

po více než třiceti letech jsem zkusil tento film a byl jsem mile překvapen. Po otřesných zkušenostech s filmy Fomapan F (sjednocená vyvolávací doba v 80. letech minulého století) jsem s tímto výrobcem přerušil veškeré styky, ale teď jsem byl s Fomapanem 400 maximálně spokojen. Snad to není jen náhodný výkyv, ale setrvalý vzestup.

Mám to podobně.

Navíc jsem teď četl i v zahraničních fórech opakovaně chválu na Fomapan 400. Naposledy včera v nějaké FB skupině, kdy zahraniční pisatel ji projevem postavil mezi Tri-X a HP-5 a uvedl, že ji vybírá ne kvůli nízké ceně, ale právě kvůli charakteru.

 

Tri-X jsem také zkusil, ale HP5+ se mi líbila víc, prakticky jsem doteď fotil jen na ni. Včera jsem koupil další Fomapan 400 a zkusím ho ve

Flexaretu II. Jelikož má silnější potisk na papírovém pásu než HP5+, měl by s ním být menší opruz při převíjení (brýle atd.). Nakonec snad s Fomou uzavřu mír.

 

P.S. podařilo se mi sehnat pěkně zachovalý Mamiyaflex C, když počasí dovolí, podrobím ho tortuře.

 

Shimpan


  • 0

#5895 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 23 září 2020 - 17:25:02

Náhodou zvanou čirou na mne na britském Ebayi vykoukl maskovací rám RRB ve formátu 16x20" za, myslím pěkných, 110GBP. Protože mám silně vyvinutou slabou vůli, tak jsem ho zakoupil smoke_cool.gif


  • 2

#5896 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 27 září 2020 - 20:33:45

Výsledek mého nedělního snažení. "Nová" destička k mému TOYO Field 4 3/4 x 6 1/4 z pertinaxu a Meopta Meopar 210 naroubovaný do staré závěrky Copal No.3, kterou jsem koupil za mrzký peníz na Ebayi. Trochu jsem trnul jestli se mi redukce M53x075/M56x075 povede, ale vyšlo to. Už se těšim, až tento "Heliar pro chudé" vyzkouším...

 

Přiložený soubor (y)


  • 2

#5897 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 27 září 2020 - 20:35:33

Hernajs, vypadly mi desetinné čárky, ta redukce je samozřejmě M53x0,75/M56x0,75...


  • 0

#5898 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 29 září 2020 - 06:17:33

Dva dny strávené v hvozdech poDoupoví za doprovodu békání lesních krav s parožím.

Pokaždé mě překvapí evropani svojí velikostí.

Nástup krásného dušičkového počasí značí začínající FOTO - sezónu, KONEČNĚ.

  • 0

#5899 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 29 září 2020 - 06:50:33

<p>...</p>
Mě z toho telefonu trefi ;)
Nic nejde citovat...háže to pak totální bludy :P
  • 0

#5900 samusko

samusko

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 501 příspěvků(y)
Reputace: 149

Publikováno 30 září 2020 - 10:37:48

<p>...</p>
Mě z toho telefonu trefi ;)
Nic nejde citovat...háže to pak totální bludy :P . Co by neslo, da sa aj sabotovat


  • 1




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních