Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#6101 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 195 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 1 April 2021 - 19:43:06

40x40 cm na 40 let starý maďarský papíry Forte. Pořád zdá se fungujou.

Přiložený soubor  export.jpg   540.4K   14 Počet stažení
  • 3

#6102 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 6 April 2021 - 06:38:45

Shodou okolností jsem v neděli a včera zvětšoval  na 24x30 Forte Bromofort BHO a  BEH, expirované v r. 1973.   Kam se na to  nové fomy hrabou...  bílá je sněhobílá,  černá  opravdu černá,  lesk jako blesk bez jediné vady.  Ach,  kde ty časy  jsou...


  • 3

#6103 beluna

beluna

    Nováček

  • Předplatitel
  • 195 příspěvků(y)
  • LocationPraha, Pardubice
Reputace: 59

Publikováno 6 April 2021 - 08:41:01

Nechávám si je na lepší kousky. Mám 7 balení 50x60 z jedné pozůstalosti. V čem jsi to volal? Já D-72 (Dektol), ani jsem nemusel vážit nic pro staré a závojující papíry.
  • 0

#6104 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 6 April 2021 - 10:45:41

Pro Bromoforty netřeba hledat  žádnou extra vývojku.   Já na ně  začal  dělat  někdy v r.  1972-3,   i z  univerzálky lezly velmi dobře.   Kdysi jsem pro chladný,  čistě  černý tón používal  Fomatol M, či váženou dle přibaleného letáčku.  Nyní v  "nové době",  tj. po  r.  2009,  recept  Ilford  ID62 či Kodak D-72  nebo  Burki and Jenny Cold Tone dev.  Úžasně  dobře reagují i na amidolovou vývojku  (já používám  Feinovu kyselou).


  • 1

#6105 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 9 April 2021 - 17:35:53

Že jsem právě dokončil další brus troj-vačky, tentokrát pro světelnou f 4,5/180 troubel, která uleví mým očím. Nekonečno - 2,2 m (blíž vačka nepustí) sedí. Tentokrát jsem vložil důvěru do mechanizace v podobě Lídl AKU vrtačky (dlužno dodat, že se značným vaklem) a pár nástavců pro přímou brusku. Napínavé to bylo.


  • 0

#6106 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 14 April 2021 - 21:05:14

Dnes mi přišla poštou stará Ikonta, což o to, ale uvnitř byl celý nafocený svitek Orwo NP20, kdy a kde neznámo, to já rád. Nějaký tipy jak to nejlépe vyvolat? Mám docela dobrý zkušenosti v Rodinalu 1+100 semi stand.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6107 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 15 April 2021 - 11:35:30

Mě vycházela dobře MPB (Koblic), ale stejně je to loterie, svitky bývají v horším stavu než kinofilmy. 


  • 0

#6108 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 433 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 21 April 2021 - 22:33:06

Neodolal jsem:

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6109 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 24 April 2021 - 14:59:06

Vážení kolegové, nádherný Asahi Pentax Spotmatic SP F se ocitl v pazourech "Starého Jezevce", jako samodar k nadcházejícím Hrůzostrašninám. SMC 1.4/50mm a SMC 3,5/135mm. Chvějící se ruka starcova laská saténový stříbřitý plášť karoserie a povislé slechy se tetelí mlasknutím dosud nezetlelého pláténka závěrky přístroje. Kdysi v minulém století nevěřícně spatřen za výlohou prodejny Foto-Kino v Brně se tehdy nadšením zářící oko nemohlo odtrhnout od tohoto klenotu v ceně 600 USD !

John Žižka s očním krytem na papírové pětadvacetikoruně a několika mincích, nesměle chřestících v penězojemu na atrofovaném hrudníčku spočívajícím, vyvolalo jen táhlý povzdech "Áách...... a útrpný pocit vlastní existenční nicotnosti, následovaný zatlačením slzy pěstí. Cesta k opravdové fotografii se vzdalovala se vzdáleností tam, kde dočasná nora skýtala existenční jistotu přežití. Absolutní pocit štěstí a tetelící se srdce "Starého Jezevce", permanentně přeostřujícího, tu na Mis.Jezevcovou, či na Dis."Mladého Jezevce" a obdivné pohledy spřátelených vetchých prastarců, tiše a nenápadně prošlapávají cestičku k reinkarnačnímu návratu k samým počátkům cesty fotografickým nekonečnem. S pozdravem: Světlu vstříc ! "Starý Jezevec" - Slanej vrch - 330m n.m. (vleže).  


  • 5

#6110 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 26 April 2021 - 12:10:44

Moc gratuluji-Asahi Spotmatic F jsem měl vlastně jako můj první "profi" foťák po přechodu z Praktiky, jak už to má generace mělav 80. letech. Sloužil věrně a já blbec ve snaze přejít po 15 letech na Nikon jsem jej vyměnil ve fotoprodejně na rinku v Norimberku za Nikon 801 ... a toho jsem záhy litoval. Z pentaxe jsem měl vždy fotky jako břitva a z toho  Nikona všechno nějak mázlý. Takže AP Sp.F byl můj srdeční foťák a nedivím se Jezevcovu nadšení. Zdraví Luigi :shock:


  • 1

#6111 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 26 April 2021 - 13:39:48

Vážený kmete Luigi, děkuji za upřímná slova. Dnes se "U Jezevců" divoce tančí, právě v smutný den VPP Výbuch Velkého Papiňáku, kdy rostly obří muchomůrky a Sluce na 1. máje pražilo až neobvykle intenzivně. Tvrdé rysy portrétovaných záhy poněkud více ztuhly,

silný kontrast mezi fysikální realitou a lží byl nekontrolovatelný. Prachové částice, ulpělé v růžicích Lopuchu většího, vykazovaly jen s otevřenou GM trubicí (Geiger-Miller) "tranzistoráčku" RGBT-62 lehký praskot ve sluchátku. Hodnota kolísala od 0,21 až po 0,34 mR v závislosti na množství usazeného sedimentu. Negativní materiál v běžných citlivostech 20-22 DIN závojem neutrpěl, oficiální pravda za závojem vykazovala destrukci mnohem vyšší. 35 let je pouhý okamžik, ale vzpomínky jsou stále více než živé. Dobré světlo,všem !

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 4

#6112 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 27 April 2021 - 08:43:14

... jako samodar k nadcházejícím Hrůzostrašninám ...

Hruzostrasniny?
CItam:" Věk: Věk není znám".
To je teda kolko? 50? 60?


  • 0

#6113 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 27 April 2021 - 10:02:34

Vážený kolego Keko, poločas rozpadu radioaktivního izotopu uhlíku 14C v kosterním skeletu je 5730 let. Fotografie v profilu napoví !

S pozdravem: Světlu vstříc! Fosilní ostatek "Starý Jezevec" Erik


  • 3

#6114 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1,034

Publikováno 27 April 2021 - 12:56:19

:D  :D  :D 


  • 1

#6115 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 637 příspěvků(y)
Reputace: 1,299

Publikováno 27 April 2021 - 19:13:53

Pane Eriku, ako Madar  casto a velmi rad citam po cesky. z nespocetneho mnozstva ceskych liternych velikanov mam asi najradsej Ladislava Klimu a jeho filozoficku malopoviedku Edgar a Eura, ktora zacina asi tak: "nudné je vše obecné a ušlechtilé a bezpečné, moudrost je totéž, co mizernost...". podla mna tato veta najviac vystihuje esenciu jeho diela, ci filozofickeho alebo literarneho. 
 
mam rad Vase prispevky pripominaju mi bajecny a tajomny svet Ladislava Klimu, naviac ma aj fantasticky pobavia. dakujem :)
 

 

 

Vážený kolego Keko, poločas rozpadu radioaktivního izotopu uhlíku 14C v kosterním skeletu je 5730 let. Fotografie v profilu napoví !

S pozdravem: Světlu vstříc! Fosilní ostatek "Starý Jezevec" Erik


  • 2

#6116 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 27 April 2021 - 20:14:29

 

Pane Eriku, ako Madar  casto a velmi rad citam po cesky. z nespocetneho mnozstva ceskych liternych velikanov mam asi najradsej Ladislava Klimu a jeho filozoficku malopoviedku Edgar a Eura, ktora zacina asi tak: "nudné je vše obecné a ušlechtilé a bezpečné, moudrost je totéž, co mizernost...". podla mna tato veta najviac vystihuje esenciu jeho diela, ci filozofickeho alebo literarneho. 
 
mam rad Vase prispevky pripominaju mi bajecny a tajomny svet Ladislava Klimu, naviac ma aj fantasticky pobavia. dakujem :)
 

 

 

Vážený kolego Keko, poločas rozpadu radioaktivního izotopu uhlíku 14C v kosterním skeletu je 5730 let. Fotografie v profilu napoví !

S pozdravem: Světlu vstříc! Fosilní ostatek "Starý Jezevec" Erik

 

 

... ja jsem si vazeneho kolegu Jezevce uz davno zaskatulkoval; sice nekam mezi genialitu mistra Jary a poetiku Bohumila Hrabala ... A vzdycky, kdyz ctu nektere z jeho pojednani, nekde vzadu za ocima mam takovy zvlastni, sladko-horky pocit s nadechem sveta, ktery "nekam zmizel". 

 

Tak stastne a vesele hruzostrasniny! 


  • 1

#6117 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 28 April 2021 - 18:42:29

Mám tu příjemnou povinnost vám oznámit, že jsme se konečně dočkali otevření výstavy Jelenogorské fotografické školy v galerii Draka v Trutnově. Fotky jsou na film a povětšině se jedná o kontakty. Začátek výstavy jsme naplánovali na 14.5. O nastalém víkendu uspořádáme takové domácí setkání.  Ubytování zajistím dle počtu nocležníků.


  • 5

#6118 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 6 May 2021 - 16:28:32

Že zájem o analogovou fotografii stále trvá. Vymetl jsem nevyužívané přebytky z fotokomory a do dvou dnů bylo 8 z 10 fuč. Zbytek na zájemce nenechal dlouho čekat.

Ještě mi zbyla dvě čirá sklíčka do negativního rámečku 80*100*2 mm, bez zkosených hran. Za boha si nevzpomenu, do jakého Magnifaxu. Předpokládám I, spíš II. Věděl by někdo?


  • 0

#6119 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 13 May 2021 - 16:11:20

Vážení kolegové, konečně ideální podložka pod lebku olysalou a ztěžklou, zešedlého obrví, tváří bledých a vpadlých, spodní čelisti úst jeho, mimovolně se již odlučující a svěšující. The Focal Encyclopedia of Photography , New Desk Edition, Revised & Enlarged, Focal Press 1969. Za pouhé DVA Dolláče ! Původní vydání October 1956 bylo průlomovým počinem fotografického knižního trhu. Katalog Imogen Cunningham - Horizonty, U.S. Information Service, Embassy uf the U.S.A. Za citaci stojí část z Úvodní stati, jíž napsal Richard Lorenz. Čínské pečetítko, jimiž si přála označit všechny fotografie, které osobně nevyvolá a svou značku: "Jděte všichni do háje, tato fotografie je stejně dobrá, jako kdyby ji vytvořila Imogen". Tři slabiky realizovaného čínského pečetítka I-mo-gen (v překladu znamenají "nápady bez konce". Úžasná vzpomínka na progresivní ženu, která roku 1915 způsobila skandál sérií aktů svého muže v seattleském časopise The Town Crier, účastnice u zcela přelomové fotovýstavy Richarda Neutry "Film a Foto" r. 1929, či zakládající členku foto Skupiny f/64, která měla pouze jedinou výstavu r.1932 v Památníku M.H. de Younga v San Franciscu. Nikdy se nenechala spoutat definicemi Skupiny f/64, ráda experimentovala, pohrávala si s nevšedními tématy.  A do třetice The NEW F-1 World, fotosborník snímků, pořízených přístrojem Canon NEW F-1, novinkou roku 1981. Vydání Canon Inc. r. 1982, 174 stran formátu 21x 29,5cm, Nakamura Seiko Printing Co., Ltd. Jpn.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6120 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 20 May 2021 - 20:29:04

Mě těší že jsem jako před rokem dokončil kalendáře pro babču a našim. Všechny možný formáty - 35mm, 6x4.5, 6x6 a 6x9. Zvětšováno na Opemusu 5 s barevnou hlavou a prvním Magnifaxu. Na takhle malej formát a moje negativy sem dost musel tlumit světlo - v Opemusu ND filtry v šuplíku a u Magnifaxu 60W žárovka vytažená co to de. Oproti loňsku kdy jsem ještě neměl jasno v papírech jsem zvětšoval na jeden jediný a to můj oblíbený Foma Variant Velvet RC. Lesk ani mat nemám moc rád, obzvláště lesk.

Co jsem poprvý vyfotil nějaký ty stromečky/krajinu, co mě to chytlo a od té doby nefotím v podstatě nic jinýho, tak jsem při zvětšování a poté konzultaci která mi to potvrdila zjistil jednu věc - některý tyto fotografie (nebo alespoň ty mé) nevyniknou na takhle malém formátu, je to tam moc zahuštěný jak je to malý. Ta samá fotografie v 30x40 například je naprosto excelentní a v 10x15 to prostě není ono, jednoduchá stínohra vynikne i malinká. Aspoň u mě to tak je.

Každopádně příští rok je už dělat nebudu, je to hrozná piplačka a rád bych se posunul k jedné perfektní zvětšenině do rámu.

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 5

#6121 resolut

resolut

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 971 příspěvků(y)
Reputace: 404

Publikováno 27 May 2021 - 09:30:52

Double X ve svitku :

https://kosmofoto.co...-bwxx-120-film/


  • 0

#6122 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,785 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,281

Publikováno 27 May 2021 - 10:23:08

KODAK DOUBLE-X AEROGRAPHIC Film 2405 (EI 400).  Resolute,  seženeš ho  v bulku v 70mm šíři?   Otecčasu  už z metráže 6 cm umí  dělat svitky,   takže jen  vymyslet  oříznutí  ze 70mm :-)


  • 1

#6123 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 27 May 2021 - 16:46:57

Mne těší, že dnes u našeho domu zastavil poštovský panáček, už jsem se ho nemohl dočkat, a přivezl mi dva balíčky. V prvním byl objektiv Josef Schneider Symmar Conv. 360/5,6 - 620/12 v závěrce Compound No.4 v bezvadném stavu, chybí mu pouze zadní krytka. V druhém balíčku byl také objektiv, tentokrát mosazný a širokoúhlý zn. Emil Busch Weitwinkel Aplanat No.4. Dle dostupných informací se jedná o objektiv s ohniskovou vzdáleností cca 240mm a úhlem záběru 90°až 95° pokrývající plochu 10x12" až 12x16". Při nejmenší cloně je jeho obrazový kruh 20", tedy přes 500mm. Oba jsou pro mého Sandersona 10x12, už aby byl hotový...

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6124 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 28 May 2021 - 08:33:23

Vážení kolegové, drobné potěšení pro blednoucí Oko Jezevcovo. Pro Asahi Pentax SP II SLR, zvětšení 2x, otočný prstenec pro přesné nastavení oční korekce, ideální příslušenství pro precizní bodové zaostření. Lze použít i pro vyhledávání nejrůznějšího parasitického hmyzu v ochlupení veškerých blechoňů.... Kožené pouzdro bonus.

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6125 duuri

duuri

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 816 příspěvků(y)
  • LocationBratislava, SK
Reputace: 266

Publikováno 2 June 2021 - 14:51:00

konecne som ziskal posledny model Meoskopu co mi chybal (ale nemam vsstky variacie). Ten Robocop vzadu je Viewmaster model D.

 

Přiložený soubor  IMG_8865.JPG   75.04K   2 Počet stažení

rozborka-zborka

Přiložený soubor  IMG_8858.JPG   113.48K   1 Počet stažení


  • 0

#6126 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 2 June 2021 - 16:46:04

Dneska jsem se vydal do AZfoto s filmem na vyvolání. Šalina mi ujela před nosem, ale to mě vůbec netrápilo, tak jsem šel na další zastávku. Najednou vidím v boční ulici nějakej povědomej tvar a on to byl zvětšovák. Ano, na ulici někdo vyhodil Axomat 4. Už ho mám doma, otřen od prachu, vypadá kompletně i s krabicí.


  • 4

#6127 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 3 June 2021 - 08:04:54

gratuluji

takto zachraňuji z ulic všechno možné, naposledy bukovou židli klasického vzoru

ovšem zvětšovák, to je znamení osudu, již druhý den by cesta měla vést pro fotopapíry, pokud je už doma nemáš samozřejmě


  • 0

#6128 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 3 June 2021 - 09:06:58

vybavenou komoru už mám, ale náhradní zvětšovák se hodí


  • 0

#6129 belco

belco

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
  • LocationPartizánske, SK
Reputace: 7

Publikováno 8 June 2021 - 12:33:02

Mne sa podarilo za flašu vina vymeniť Opemus 6, v super stave, dokonca este povodne zabaleny, nikdy nepouzity. Za tych 100 km za volantom to stálo. Tak ma tak hreje pri srdci, mam už jeden Opemus 6, ale s farebnou hlavou, tento bol s kondezorom. 


  • 0

#6130 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 8 June 2021 - 16:25:57

Mne sa podarilo za flašu vina vymeniť Opemus 6, v super stave, dokonca este povodne zabaleny, nikdy nepouzity. Za tych 100 km za volantom to stálo. Tak ma tak hreje pri srdci, mam už jeden Opemus 6, ale s farebnou hlavou, tento bol s kondezorom. 

 

to bude mit novy majitel urcite radost

tak to ma byt - zadne sysleni techniky a zadne prekupnicke ceny.. je chvalihodne, zes mu to dal za vino :) 


  • 0

#6131 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 13 June 2021 - 20:21:10

barevna metraz do konce zivota(u)

.

 


  • 3

#6132 Ivanovicz

Ivanovicz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 492 příspěvků(y)
  • LocationLiberecko
Reputace: 110

Publikováno 13 June 2021 - 20:27:33

barevna metraz do konce zivota(u)

no teda :0 Co je to zač?


  • 0

#6133 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 13 June 2021 - 20:33:06

cca 10 let stare zbytky kodak vision3 500t

.

sance ze to bude bez kazu je mala ale ...


  • 0

#6134 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 13 June 2021 - 21:00:50

Tento týden mi přišel Zeiss Ikon Nettar 517/2. Dlouhodobě fotím do čtvercového formátu, který mi velmi mi vyhovuje. Uvidíme, zda mi formát 6x9 sedne. Každopádně je foťák ve skvělém stavu a vypadá jako min. používaný.


  • 0

#6135 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 15 June 2021 - 09:16:30

cca 10 let stare zbytky kodak vision3 500t

.

sance ze to bude bez kazu je mala ale ...

kazy jak kazy.. ale ja takhle jednou po vyvolani takoveho "zbytku" zjistil, ze uz byl exponovany.. na 1,5 m asi 2 vteriny zaberu borce u reky :(


  • 0

#6136 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 15 June 2021 - 12:41:10

chystam se pro jistotu delat skousky odstrizku ale filmy byli pred casem v labu na "mereni" a doprovodna dokumentace je docela slibna

.

ei od 200 do 400 tak 3:1 z tech krabic


  • 0

#6137 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 15 June 2021 - 21:57:27

Víkendová prvotina s plan filmy, nabíjení a cvakání, radost. U aparátu blbne B a T, závěrka nechce zůstat otevřená a bez vodováhy to fakt nejde, ale i tak jsem si to uložil pod jeptiškou (starej povlak co sem vyhrabal na chalupě) a už se nemůžu dočkat až to vyvolám. Taky to chce pořádnej expozimetr, nejlépe Pentax Spotmeter, suplovala Om-2N s delším ohniskem.

Přiložený soubor (y)


  • 2

#6138 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 16 June 2021 - 13:16:54

určitě sklo nechat prohlédnout ať funguje závěrka správně u vf je to důležitější, než kde jinde, kolikrát jsem i plakal, když se někde něco seklo a negativ čirý, či černý, jak bota atd.

představ si přesně změřená expozice na čas desetinu a ona si klidně jede setinou áááááááááááááááááj

 

zajímavé jeptišky mají kadeřnice, lehký tmavý hadřík s háčkem, požádat nějakou kadeřnici


  • 0

#6139 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 16 June 2021 - 15:45:05

Vážený kolego, RHx, zvířecího kadeřníka žel nemohu navštívit, leč zablešeného chlupu řídký porost střih neumožňuje. Ohrozit životy početné populace parazitů se příčí mé srsti. Požádám svoji sousedku jménem Shabby Rat o nenápadný průzkum několika obecních oficín. Lehký tmavý hadřík s háčkem pro zavěšení na čumák, to bude temnota nejtemnější. Díky za inspiraci. S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6140 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 17 June 2021 - 15:14:33

Dneska me fakt potesilo ...  Potreboval jsem vyresit obecny problem se ctenim napisu v ruzne vzdalenosti (od nazvu ulic az po jizdni rady a "letaky z Kauflandu").  Pouziti fotoaparatu v mobilu jsem po dvojim okradenim vzdal a poridil si prismaticky monookular s predsadkovou cockou ... No a proc to pisu tady, ta vecicka se da (narozdil od spousty jinych lup) krasne pouzit na ostreni na matnici (ostreni na zrno pri zvetsovani jsem jeste nezkousel, ale nemel by to byt problem) a pozorovani vzdalenejsich objektu zaroven.  Na zkousku jsem hned vybehl s dvojockou a nafotil svitek na plnou diru (f/2.8) a minimalni vzdalenost- a je to tam, zaostreno presne tam, kam jsem si to naplanoval ... Ja vim, pro spoustu lidi je tohle trivialni, ale pro me je to vazne velky duvod k fotograficke radosti :-)

 

Proste mam rad jednoduche, mechanicke , multifunkcni hracky.

 

Jedine, co zamrzi, je ta cena.

https://www.elupy.cz...r-specwell-8x20


  • 3

#6141 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 17 June 2021 - 22:52:04

Dneska me fakt potesilo ...  Potreboval jsem vyresit obecny problem se ctenim napisu v ruzne vzdalenosti (od nazvu ulic az po jizdni rady a "letaky z Kauflandu").  Pouziti fotoaparatu v mobilu jsem po dvojim okradenim vzdal a poridil si prismaticky monookular s predsadkovou cockou ... No a proc to pisu tady, ta vecicka se da (narozdil od spousty jinych lup) krasne pouzit na ostreni na matnici (ostreni na zrno pri zvetsovani jsem jeste nezkousel, ale nemel by to byt problem) a pozorovani vzdalenejsich objektu zaroven.  Na zkousku jsem hned vybehl s dvojockou a nafotil svitek na plnou diru (f/2.8) a minimalni vzdalenost- a je to tam, zaostreno presne tam, kam jsem si to naplanoval ... Ja vim, pro spoustu lidi je tohle trivialni, ale pro me je to vazne velky duvod k fotograficke radosti :smile:

 

Proste mam rad jednoduche, mechanicke , multifunkcni hracky.

 

Jedine, co zamrzi, je ta cena.

https://www.elupy.cz...r-specwell-8x20

Pěkný!

Rozumný zvětšení aby to šlo udržet v ruce. Pokud to solidně kreslí i s předsádkou, tak to nebude konstrukčně až tak jednoduchý a cena odpovídá. Pro zloděje (sekat jim ruce hned pod krkem) nic zajímavýho.

Zkoušel jsi tím monokulárem kouknout na Měsíc? 


  • 0

#6142 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 18 June 2021 - 08:12:36

děkuji za inspiraci

tolik dát nemůžu, ale mohl by se koupit nějaký náhrada a když bude mít v předu závit, tak s předsádkovou čočkou půjde na ostření použít taky a jsme na desetině ceny

zrak slábne a na matnici flexarety moc vidět není v sobotu j sem ostřil podle stupnice v metrech... poněvadž ta standardní lupa nestačila, ale jo, na negativu to mám, ale reportáž s veeelkou hloubkou ostrosti, tam to nepokoním 


  • 0

#6143 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 18 June 2021 - 21:32:37

 

Dneska me fakt potesilo ...  Potreboval jsem vyresit obecny problem se ctenim napisu v ruzne vzdalenosti (od nazvu ulic az po jizdni rady a "letaky z Kauflandu").  Pouziti fotoaparatu v mobilu jsem po dvojim okradenim vzdal a poridil si prismaticky monookular s predsadkovou cockou ... No a proc to pisu tady, ta vecicka se da (narozdil od spousty jinych lup) krasne pouzit na ostreni na matnici (ostreni na zrno pri zvetsovani jsem jeste nezkousel, ale nemel by to byt problem) a pozorovani vzdalenejsich objektu zaroven.  Na zkousku jsem hned vybehl s dvojockou a nafotil svitek na plnou diru (f/2.8) a minimalni vzdalenost- a je to tam, zaostreno presne tam, kam jsem si to naplanoval ... Ja vim, pro spoustu lidi je tohle trivialni, ale pro me je to vazne velky duvod k fotograficke radosti :smile:

 

Proste mam rad jednoduche, mechanicke , multifunkcni hracky.

 

Jedine, co zamrzi, je ta cena.

https://www.elupy.cz...r-specwell-8x20

Pěkný!

Rozumný zvětšení aby to šlo udržet v ruce. Pokud to solidně kreslí i s předsádkou, tak to nebude konstrukčně až tak jednoduchý a cena odpovídá. Pro zloděje (sekat jim ruce hned pod krkem) nic zajímavýho.

Zkoušel jsi tím monokulárem kouknout na Měsíc? 

 

 

Jo, zkousel, ale kdysi jsem se na Mesic koukal pres Celestron, tak to bylo jen takove nostalgicke "pokouknuti" ... 


  • 0

#6144 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 June 2021 - 05:30:41

Na autobusový zastávce mezi vyřazenýma knihama našel :) krajinářská fotografie  od A.Hinšt a K.O.Hrubý ze 74 roku


  • 1

#6145 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 20 June 2021 - 12:42:29

Na autobusový zastávce mezi vyřazenýma knihama našel :) krajinářská fotografie  od A.Hinšt a K.O.Hrubý ze 74 roku



Ještě jí mám schovanou.
Tuto knihu jsem zakoupil v sedmdesátkách. Byla to taková bible pro inspiraci....
  • 1

#6146 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 20 June 2021 - 20:25:26

Vážený kolego, Luboszzi. Uvedená kniha si zaslouží i po mnoha letech pozornost. "Paměti pixelového zbrojnoše" libovolného autora nedožijí zpravidla podzimu....

S pozdravem příjemného podvečera před vlastní vyhřátou norou "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#6147 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 132

Publikováno 20 June 2021 - 22:33:33

Právě jsem jí objednal...


  • 1

#6148 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 21 June 2021 - 04:53:59

Právě jsem jí objednal...

Obnovené vydání?


  • 0

#6149 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 21 June 2021 - 10:45:11

Také jsem objednal ...

V antikvariátech jsou k mání: https://muj-antikvar...st-antonin-1974

 


  • 1

#6150 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 23 June 2021 - 19:37:32

... od kolegy z Nemecka se mi (za odvoz = postovne) podarilo sehnat Durst M805 s barevnou hlavou. Krom ulomeneho modreho (cyan) tocitka je vse ve velmi zachovalem a funkcnim stavu. Nadavkem mi k tomju prihodil i grainfinder od Kaissera. 

 

Asi to "s tim svetem jeste nejde tak z kopce", fakt mam radost!


  • 3




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních