Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#6201 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 14 September 2021 - 22:36:55

Musíme si utáhnout opasky, spoluobačané Temné republiky, a vkládat miniatury jak na Paladix - jednou ale přijde doba, kdy bude všechno, i mašle bude, i prostor na obrázky bude..

A teď, co mě těší (kromě té hromady krámů, co jsem si zase pořídil - ej - samé krásné věci!) - zase to začalo, krásná dřina, ještě míň času na focení a na všechno, plno dovolené v háji:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6202 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 15 September 2021 - 06:03:44

RHx > https://cs.imgbb.com/ - registrace zdarma, nějaký prostor je taky zdarma. Nahraješ obrázek, nebo víc obrázků, do textu příspěvku pak vložíš kód do fóra BBcode. Tento kód ti imgbb nabídne, stačí jen vybrat jestli chceš miniaturu s odkazem, nebo střední náhled, atd.

 

Mašličku sem vzdal, obrázky řeším takto. Jediné co mě vadí je nemožnost editovat příspěvek.


  • 1

#6203 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 16 September 2021 - 14:54:28

Našel jsem zdroj skleněných kuliček pro doplňovaní hladiny tekutin, hlavně vývojek pro zamezení oxidace. Kdo by je hledal na adrese sklenene-kulicky.cz :) Ono to bude sranda, až se vysypou na podlahu...


  • 1

#6204 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 September 2021 - 08:40:38

Chapu duvod radosti a velmi Vam ji preji, ale mozna bude jeste vetsi, kdyz prejdete na Protectan :mrgreen:

 

Neberte to,prosim, zle, take jsem pouzivaval sklenene kulicky, ale plyn je podle me mnohem pohodlnejsi a praktictejsi.


  • 0

#6205 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 17 September 2021 - 08:42:47

Jen je nutne ignorovat navod a proste koukat, kdy plyn zacne vychazet z hrdla (je to videt, verte mi), a  v tom pripade vam jedna plechovka vydrzi nasobne dele.


  • 0

#6206 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 20 September 2021 - 19:53:06

Sleduju seriál Rapl 2 a major Kuneš tam fotí na kinofilm. Jsou tam i záběry z temné komory.

https://www.ceskatel...010001-exekuce/


  • 0

#6207 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 21 September 2021 - 13:57:00

To je co mě vtom filmu nedává smysl.On fotí zapalovačem a pak se přenese do komory a má tam kinofilmy.

Sleduju seriál Rapl 2 a major Kuneš tam fotí na kinofilm. Jsou tam i záběry z temné komory.

https://www.ceskatel...010001-exekuce/


  • 0

#6208 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 21 September 2021 - 15:37:54

On vůbec ten seriál je na zasmání. Ústečák jenom žasne co je v Ústí možné. Služebna v přístavu, jízda ulicema která není možná atd. A to jeho focení na zasmání taky dobrý. Ale určitě své příznivce našel.
  • 0

#6209 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 21 September 2021 - 16:06:46

Tohle se odehrávalo v Cirkus Bukowsky to v Raplovi nebylo.

On vůbec ten seriál je na zasmání. Ústečák jenom žasne co je v Ústí možné. Služebna v přístavu, jízda ulicema která není možná atd. A to jeho focení na zasmání taky dobrý. Ale určitě své příznivce našel.


  • 0

#6210 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 21 September 2021 - 17:05:27

Ne, ne. To si pleteš. Co myslíš, bylo v Děčíně. Tohle je Krásné Březno přístav. Znám to tam celkem dost.
  • 0

#6211 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 21 September 2021 - 20:20:27

Vážení kolegové, tak zítra ve 21:21 pozdvihněte stakan křišťálového "Zaostřováku" a desinfikujte do počínajícího podzimu. Promněte utěšeně houstnoucí zimní srst, na svých exposimetrech, luxmetrech, či spotmetrech zkontrolujte ideální napětí, oprašte stativy a uchystejte zásoby fotografických filmů. Leicaři neopomenou ořez jazyků v šabloně ABLON, řez hladký bez hrbolků a odštěpků, bez naříznutí žádného otvoru perforace. Porucha choulostivého převodu filmového posunu úlomky je nepříjemnou závadou a vyžaduje odborný servis. Dálkoměr FOFER neopomeňte několikráte protočit v celém rozsahu a zkontrolovat přesnost splynutí zaostřovaného obrazu. Filmy jsou stále nákladnější, nějaký ten "Alzheimernik" na poznámky, využitelné v přípravě na vyvolání filmů a exposiční údaje na kontaktních listech u negativů neuškodí v individuálních "poněkud méně bystrých " kolegů. Nezbývá, než Vám Všem popřát "Špatné světlo" ! S pozdravem ze zaprděného, česnekem provoněného brlohu Váš

 "Starý Jezevec" Erik 


  • 0

#6212 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 6 October 2021 - 10:31:31

https://youtu.be/JPz7HKUD010
Skvělé fotky. Žádné elektronické leštěnky. Radost pohledět. Doba co pomalu odchází....
  • 0

#6213 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 6 October 2021 - 15:30:49

U  kontejneru  jsem objevil hledáček na Flexaret 24x36 mm v koženým pouzdře.Pouzdro vypadá jak kdyby vyšlo z výroby.Uvnitř návod na druhý straně cena napsaná prodavačem.Lampu s červenou žárovkou druhá zabalená vše funkční.Dvě šnůry na leštičku jak nový.Přes dvacet filmů už vyvolaných.Z osmdesátých a začátek devadesátých let na některých jsou zajímavý místa.Jednu univerzální vývojku a vývojnici.Ještě dva filmy natočený na šestnáctku z autoškoly.


  • 1

#6214 faajn

faajn

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 411 příspěvků(y)
  • LocationOstrava-Wroclaw
Reputace: 79

Publikováno 6 October 2021 - 16:48:01

Kde mají takové kontejnerové zátiší? Bych chtěl jít třeba kolem :)
  • 0

#6215 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 6 October 2021 - 17:03:54

Kde mají takové kontejnerové zátiší? Bych chtěl jít třeba kolem :)

Po půl roce byl svoz pro obec.Já pro obec dělám nakládali to do kontejneru na auto.Tím jsem to měl  z první ruky jinak bych se k tomu těžko dostal.Kolegy takový věci nezajímaj tak už by to bylo ve šrotu.


  • 0

#6216 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 7 October 2021 - 21:18:38

dnešní nákup udělal radost, hlavně Yashica D, ale budu si na ni muset sehnat novej futrál

https://photos.app.g...SZbGHYvY64iWcc6


  • 0

#6217 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 8 October 2021 - 04:31:18

Pokud mohu doporučit - kupoval jsem nedávno obal pro můj Rolleiflex. Ten původní kožený se rozpadal a strašně smrděl. Tak šel do popelnice a našel jsem tenhle. Jsem s ním spokojený. Foťáček je v něm jako v bavlnce. Třeba by se ti taky zamlouval.
https://www.befoto.c...ektiv-do-14-cm/
  • 1

#6218 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 9 October 2021 - 07:32:11

Pokud jsou jenom prasklý nitě tak se nechá sešít.Do původních dírek protáhnout jehlou novou nit.Mám to taky tak a funguje.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  Y.jpg   232.08K   2 Počet stažení

  • 1

#6219 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 October 2021 - 06:59:12

Přesně tak, už jsem takto vícekrát sešíval pouzdro na flexaretu. Prakticky skoro celé už mám přešité, stačí provlékat jehlu původními dírami.


  • 0

#6220 Ikvoid

Ikvoid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 31 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 October 2021 - 07:06:16

Pokud jsou jenom prasklý nitě tak se nechá sešít.Do původních dírek protáhnout jehlou novou nit.Mám to taky tak a funguje.

 

Už to sešívám, jde to překvapivě dobře.


  • 0

#6221 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 11 October 2021 - 08:24:02

Přidávám též fotku. Černá je moje prasácká úprava.
pa110914_flexa_brasnagnkxg.jpg


  • 0

#6222 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 497 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 12 October 2021 - 09:54:57

Stínítko na expozimetr dorazilo z Francie pečlivě zabaleno :)
IMG-20211012-103550-1.jpg


  • 0

#6223 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 12 October 2021 - 12:14:01

Vážení kolegové, dnes jsem navštívil ve vsi nově otevřený obchod Super zoo. Impozantní nabídka veškerého komfortu pro domestikovanou faunu. Velmi mne zaujal mladý jinoch - potkan, velmi fotogenického zjevu s nádherným bílým "V" Victory od slechů k čichometru. Žmoulaje neklidně malou hotovost, potkana křtěného Marcel jsem pro mne rezervoval. Má smysl si v pokročilém věku uvázat do péče potkana s perspektivou balanční akrobacie na stativech, exposiční a sluchové asistence pro orientačně poněkud silně zmateného "Starého Jezevce" ? Erik


  • 1

#6224 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 12 October 2021 - 21:31:58

ano


  • 0

#6225 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 12 October 2021 - 22:00:34

Milý jezevče,

Potkánek, coby modelka má i úskalí. Krkolomné pózy vymýšlí samostatně a velmi kreativně, při focení však neslyší na: "zůstaň takhle" ale ladným skokem mizí ze záběru. Při focení kardankou bych měl obavy ze záběrů "Potkánek ochutnává fresnelku", "V měchu bude prima doupě", Tu drátěnku si beru" a podobně....

Je lepší kupovat od chovatele, jsou lépe socializovaní.

Samci bývají klidnější (lenoši)

A že nevoní jako rozkvetlá louka netřeba připomínat.

Ale je s nima sranda, s útěkářema :-)


  • 2

#6226 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 October 2021 - 01:55:36

Co třeba potkanů opatřit více, všechny klepnout a v různých polohách nechat vycpat? Zvíře takové nikam neprchá, drátěnky nežere a sebedelší osvit nepokazí, potkaní fotografie na deskách mokrých stává se možnou.

Nevypnuto a nastavena jiná pocovina.
  • 0

#6227 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 13 October 2021 - 10:56:19

Jsem rozhodně proti vycpávání zvířátek, byť je to "jenom potkan". Když jsem byl mladší, sám a neměl ještě kočičí domácnost, měl jsem potkana Bertíka. Inteligentní zvířátko, sám si otevřel klec, proběhl se a zase si zalezl zpět. A nebo vylezl na mě a chtěl drbat. Bohužel délka života těchto chlupáčů je jenom 4 až 5 let a velmi často jejich život ukončí nádory. Což postihlo i toho mého. Už to bude 20 let, ale nezapomněl jsem na něj. Byl fajn. Eriku pokud z toho nevycouváte, tak přeju hodně radosti s potkanem.


  • 1

#6228 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 13 October 2021 - 11:43:29

Potkan Bertík byl ve své podstatě temnokomorník, k vycpání jsou stvořeni potkani digitálisté. Tato skutečnost se mi zdála natolik samozřejmou, že jsem ji nijak nezdůrazňoval, omlouvám se.

Nevypnuto a nastavena jiná pocovina.
  • 0

#6229 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 13 October 2021 - 22:54:21

Skoro bych zapomněl.

Na spaní je dobré nasazovat masku Mikuláše, nebo čerta.


  • 0

#6230 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 14 October 2021 - 09:13:57

Vážený pane kolego Stříbrokazi, jinými slovy: Nasadit teflonový úřednický xicht, byť z poněkud vzájemně odlišné, rozporuplné zaměstnanecké kategorie. Jak nefotogenické.... Těším se na roli profesně necertifikovaného portrétního fotografa v registračním archivu Luciferově, v exposicích využívajícího pouze měkkého přírodního osvětlení z plápolajících plamenů, olizujících varné nádoby s klienty, QR Code protříděnými dle minulých životů a výše pozůstalostního jmění. V.I.P. - čti Velmi Intenzivní Plamen, tvoří zcela samostatnou kategorii, regulovanou provozní teplotou +/- 0,2°C a pravidelným pohybem, omezujícím vznik nežádoucích tzv. Covidových pruhů. Mikolaj mne nepřijme..... ! To je jisté, fotografování s přírodním bleskovým osvětlením je život ohrožující. Viz. Benjamin Franklin ( Boston, January 17, 1706 - April 17, 1790 ) posílající po ocelovém lanku vlastní klíč k nebesům, ale dopadlo to blbě... Na Rusi, ve slaměných, či lýkových láptích, vhodných pro práce pod napětím do 12 kV, by měl pravděpodobně mnohem větší šanci tzv. Nebeskou bránu neelektronicky odemknout!

S pozdravem "Starý Jezevec" Erik

p.s. Motto: 

Kdo z nás je vlastně normální? Není lepší hledat je spíš mezi tou analogovou fotografující menšinou?  

 


  • 0

#6231 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 14 October 2021 - 15:05:21

Tak jsem koupil Flexaret VI.dostal k tomu pouzdro z vložkou na kinofilm a expozimetr.Vše za 500 kč no nekupte to. :) Ještě návod.


  • 0

#6232 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 14 October 2021 - 21:01:52

Vážený pane kolego Stříbrokazi, jinými slovy: Nasadit teflonový úřednický xicht, byť z poněkud vzájemně odlišné, rozporuplné zaměstnanecké kategorie. Jak nefotogenické.... Těším se na roli profesně necertifikovaného portrétního fotografa v registračním archivu Luciferově, v exposicích využívajícího pouze měkkého přírodního osvětlení z plápolajících plamenů, olizujících varné nádoby s klienty, QR Code protříděnými dle minulých životů a výše pozůstalostního jmění. V.I.P. - čti Velmi Intenzivní Plamen, tvoří zcela samostatnou kategorii, regulovanou provozní teplotou +/- 0,2°C a pravidelným pohybem, omezujícím vznik nežádoucích tzv. Covidových pruhů. Mikolaj mne nepřijme..... ! To je jisté, fotografování s přírodním bleskovým osvětlením je život ohrožující. Viz. Benjamin Franklin ( Boston, January 17, 1706 - April 17, 1790 ) posílající po ocelovém lanku vlastní klíč k nebesům, ale dopadlo to blbě... Na Rusi, ve slaměných, či lýkových láptích, vhodných pro práce pod napětím do 12 kV, by měl pravděpodobně mnohem větší šanci tzv. Nebeskou bránu neelektronicky odemknout!

S pozdravem "Starý Jezevec" Erik

p.s. Motto: 

Kdo z nás je vlastně normální? Není lepší hledat je spíš mezi tou analogovou fotografující menšinou?  

Milý Jezevče, Tvé asociace mne neustále překvapují, Měl jsem na mysli Saturnina :-)


  • 1

#6233 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 15 October 2021 - 09:31:32

Flexaret šlape jak nová :) Měl jsem obavy že se budou zadrhávat dlouhý časy nebo samospoušt a nic.V návodu je dokonce recept na vývojku  D 76 s regeneračním roztokem a Agfu.


  • 0

#6234 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 18 October 2021 - 17:04:55

Moje první rámování. Rámy jsou sice z IKEA a jsou to RCéčka ale jsou dřevěné a kvalitní a já z toho mám docela radost a posunulo mě to zase trochu dál. Malá galerie nad gaučem v garsonce.

Přiložený soubor (y)


  • 4

#6235 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 18 October 2021 - 19:32:42

vejfuk: hezké to máš! Neodpustím si dvě malé poznámky:

- RC-čkový papír je dřevěný ?  :-P  (pojďte jíst děti)

- to plexi bych dal pryč, ano proti gustu ... ale ty odlesky mě vždy nicí (a muzeální antireflexní sklo jsem ještě neměl v ruce)


  • 1

#6236 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 18 October 2021 - 21:45:11

Dík moc. Dřevěné jsou samozřejmě jen rámy  :P RCéčko je klasicky plastový, doufám že se posunu po zimě na baryt. Ohledně plexi a odlesků to je dobrá poznámka, ani jsem si to neuvědomil. Leskne se to no, mám to teda nahradit klasickým sklem, bude se to lesknout míň? Nebo rovnou tím antireflexním, s tímhle nemám vůbec zkušenosti.


  • 0

#6237 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 437 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 18 October 2021 - 23:19:47

vejfuk: nechci ti kazit náladu, takže asi takto:

- standardně objednávám rámy s antireflexním plexi 

- antireflexní sklo není zásadně lepší, pokud si nekoupíš fakt drahé

- proto sklo pro své účely nepoužívám, pouze když si ode mě někdo bere zarámovanou fotku, tak i s ohledem na transport atd. dávám se sklem (v mém případě antireflexním plexi) a doporučuji odstranit.

 

U RC bych to neřešil vůbec. 

Nechci dávat přirovnání k bonbónu v obalu...


  • 0

#6238 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 19 October 2021 - 07:43:06

Kromě toho bych zdůraznil potřebu opravdu dobrého finálního vyprání papírů, a to i u RC. Tři zvětšeniny 30 x 40 cm mi po asi třech letech od zarámování pod sklem učebnicově zhnědly a je to k vzteku. Uzavření emulze pod sklem výrazně urychluje proces hnědnutí. Příště si dám velký pozor.


  • 1

#6239 jirin_ol

jirin_ol

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,786 příspěvků(y)
  • LocationSrdce Sedlecké plošiny
Reputace: 1,282

Publikováno 19 October 2021 - 08:28:09

Kromě toho bych zdůraznil potřebu opravdu dobrého finálního vyprání papírů, a to i u RC. Tři zvětšeniny 30 x 40 cm mi po asi třech letech od zarámování pod sklem učebnicově zhnědly a je to k vzteku. Uzavření emulze pod sklem výrazně urychluje proces hnědnutí. Příště si dám velký pozor.

S I S T A N !!!


  • 0

#6240 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 19 October 2021 - 10:53:04

Ano, ano. To bylo ještě v době, kdy jsem sistan neřešil. Ač teď už vybaven, bohužel jsem se do TK asi rok nedostal. Snad brzy.


  • 0

#6241 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 41

Publikováno 22 October 2021 - 09:04:36

Zmiňovaný thiokyanatan (mimo jiné) je k dostání též zde:

https://www.lubosmoc.cz


  • 1

#6242 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 22 October 2021 - 12:39:08

Koukám že pan Moc stále nenašel tu pravou.
  • 0

#6243 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 24 October 2021 - 20:08:23

RC papíry jsou “dřevěné” - potažené plastem (resin coated).
Vyprání je alfou omegou. 5’ pro RC opravdu nestačí! Nutná tekoucí voda, pozor a teplotu…
Hnědnutí může být umocněno: výpary v okolním vzduchu, chemií uvolňováním ze dřeva nebo plastu rámu, zadní desky, pasparty (resp. kartonů, které se za paspartový karton vydávají), lepidel, pásek…
  • 0

#6244 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,635 příspěvků(y)
Reputace: -40

Publikováno 24 October 2021 - 20:39:37

RC papíry jsou “dřevěné” - potažené plastem (resin coated).
Vyprání je alfou omegou. 5’ pro RC opravdu nestačí! Nutná tekoucí voda, pozor a teplotu…
Hnědnutí může být umocněno: výpary v okolním vzduchu, chemií uvolňováním ze dřeva nebo plastu rámu, zadní desky, pasparty (resp. kartonů, které se za paspartový karton vydávají), lepidel, pásek…

Já je moc nepoužívám.Stane se mě že vždycky aspon jeden škrábnu.Možná je to tím že mám nerezový kleště?Když jsem začínal tak nebyli běžně k dostání a ani mě to nemrzelo :)


  • 0

#6245 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 October 2021 - 16:30:32

 

RC papíry jsou “dřevěné” - potažené plastem (resin coated).
Vyprání je alfou omegou. 5’ pro RC opravdu nestačí! Nutná tekoucí voda, pozor a teplotu…
Hnědnutí může být umocněno: výpary v okolním vzduchu, chemií uvolňováním ze dřeva nebo plastu rámu, zadní desky, pasparty (resp. kartonů, které se za paspartový karton vydávají), lepidel, pásek…

Já je moc nepoužívám.Stane se mě že vždycky aspon jeden škrábnu.Možná je to tím že mám nerezový kleště?Když jsem začínal tak nebyli běžně k dostání a ani mě to nemrzelo :)

 

RC papíry se  poškrábou navzájem, mají tvrdý rohy a při praní v bubnový pračce je to hned. 


  • 0

#6246 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 27 October 2021 - 13:51:32

Něco pro milovníky tvorby Josefa Sudka. Povídání Anny Fárové.
https://youtu.be/aypPdP6XUpI
  • 1

#6247 Bob van Sikorski

Bob van Sikorski

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 574 příspěvků(y)
  • LocationPoděbrady
Reputace: 116

Publikováno 27 October 2021 - 14:18:25

No to mi připomíná: před MNOHA lety jsem sháněl Josefa Sudka, takovou tu brožuru z edice Torst, co text psala právě Anna Fárová. No, už to nebylo k sehnání, koupil jsem to mírňounce opotřebené z antíku za více než byla původní cena, ale zrovna minulý týden jsem si tím listoval a co nevidím, podpis Anny Fárové a datum z roku 2003. Čili mám kus s jejím autogramem, přehlídl to tehdy jak ten, co to do antíku dával, tak samotný antikvariát. To mě těší :-).


  • 2

#6248 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 11 November 2021 - 20:41:17

Že ve vedlejším vlákně (nechtěl jsem to tam zahnojovat) má Vanessinka první příspěvek a už mašličku! Takže to nějak jde...


  • 2

#6249 Phill

Phill

    Nováček

  • Předplatitel
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationJihlava
Reputace: 12

Publikováno 14 November 2021 - 18:34:15

Že ve vedlejším vlákně (nechtěl jsem to tam zahnojovat) má Vanessinka první příspěvek a už mašličku! Takže to nějak jde...

Možná zaplatit ještě jednou? :-P


  • 0

#6250 Tomas80

Tomas80

    Nováček

  • Předplatitel
  • 38 příspěvků(y)
  • LocationSlovensko
Reputace: 7

Publikováno 14 November 2021 - 22:16:31

 

Že ve vedlejším vlákně (nechtěl jsem to tam zahnojovat) má Vanessinka první příspěvek a už mašličku! Takže to nějak jde...

Možná zaplatit ještě jednou? :-P

 

 

Ako zaplatiť dvakrát po sebe? Možno to je cesta, to mi nenapadlo... ja som síce dal za dva roky vopred ale jednou platbou a nezabralo... :-) Tudy né přátelé!


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních