Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#6451 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 15 listopad 2022 - 15:32:12

Vážení kolegové, skvělý Super-Takumar f=1,9/85mm s originální sluneční clonou, z Grazu. Stav A+. Co více si přát na svůj Asahi Pentax SP II. "Starý Jezevec" Erik

 

Co jezevce těší, dvakrát těší. Takumarům sláva!


  • 1

#6452 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 2 prosinec 2022 - 11:35:25

Kentmere filmy už budú dostupné aj v 120: https://twitter.com/...344986852032512


  • 0

#6453 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 2 prosinec 2022 - 12:38:31

Za čtyřstovku palec hore! Teď ještě 13x18 a 18x24:)
  • 0

#6454 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 16 prosinec 2022 - 21:26:30

Set od Fómy, kde je pět cívek s filmy a jedna opakovaně použitelná (plná) kazeta. Ještě jsem to nevyzkoušel, ale líbí se mi ta myšlenka. Docela by mne zajímalo, jaká ta kazeta bude, a v čem se liší od tamtéž nabízených kovových rozebiratelných kazet.


  • 0

#6455 jirak

jirak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 11 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 prosinec 2022 - 10:27:38

Set od Fómy, kde je pět cívek s filmy a jedna opakovaně použitelná (plná) kazeta. Ještě jsem to nevyzkoušel, ale líbí se mi ta myšlenka. Docela by mne zajímalo, jaká ta kazeta bude, a v čem se liší od tamtéž nabízených kovových rozebiratelných kazet.

 

Taky se mi ten nápad líbí. Něco ušetříš a nemusíš se babrat s metráží. Myslím, že kazeta bude ta od Equicoloru, jakou nabízejí. Musí se jich nějak zbavit:)


  • 0

#6456 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 17 prosinec 2022 - 13:23:00

Nic nového pod sluncem. Pamětníci si vzpomenou na plastové kazety na kinofilm se šroubovacím víčkem a možnost koupit jenom cívečku s filmem, která se založila do použité kazety.

Ale je fajn, že někoho napadlo tu myšlenku oživit. 


  • 0

#6457 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 635 příspěvků(y)
Reputace: -26

Publikováno 21 prosinec 2022 - 18:28:14

Tak jsem dnes dostal plně funkční Axomat 4.Přišel mě konečně balíček z Be fota.


  • 0

#6458 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 3 leden 2023 - 12:35:54

Tesi ma Schneider Kreuznach Super-Angulon 8/121mm

 

 

sa02.jpg   sa03.jpg

 

 

Novy rok som zacinal objektivom  Schneider Kreuznach Super-Angulon 8/121mm (v dobrom stave, relativne presnymi casmi, v zavierke Copal 0). Je to sirokac (zobrazovacim uhlom 100°) na format 5x7"  (https://en.wikipedia...Super-Angulon_3) ale podla roznych zdrojov (http://www.hyam.net/blog/archives/3961) vykresli 18x24cm (obrazovy kruh na f/22 288.4mm) ale aj 8x10" .  Ano, je to pravda, 8x10" bez problemov, do konca aj 24x30cm s miernou, pre mna na urcity zaner tolerovatelnou vinetaciou.

 

.


  • 6

#6459 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 3 leden 2023 - 18:28:01

nádherné sklo! single coated super anguloni jsou to nejlepší, co jsem kdy měl možnost vyzkoušet a to v obou verzích (f/8 i f/5,6). ať dělá radost!


  • 2

#6460 jmpetzval

jmpetzval

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 639 příspěvků(y)
Reputace: 1 302

Publikováno 3 leden 2023 - 18:44:10

Pane Nimrode, dakujem pekne, tiez si myslim, ze toto sklo u mna najde svoje miesto. Tiez Vam velmi pekne dakujem za obzvlast zaujimavy prispevok o historii ultrasirokych objektivov. Bol pre mna nielen poucne, ale aj velmi zabavne precitanie. No a aby som nezabudol, ved je iba treti den v tomto roku, prajem Vam stastny novy rok :)

 

 

.


  • 1

#6461 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 3 leden 2023 - 18:48:42

Vážený pane kolego, jmpetzvale, SA 8/121 byl velký oblíbenec Ansela Adamse f64. Geneticky modifikovaného bratra v závěrce Compur - Rapid v atypickém #2 průměru závěrky na destičce Lihnof 96x99mm na Linhof Bi - Kardan 9x12/4x5" jsem nechal před lety zhotovit v optické dílně Valentinově z blanku, aby zůstala v nastavení zachována přesná hodnota optické osy kalibrace. Otvor je posunut mimo střed destičky. Odvedli perfektní práci na základě technické dokumentace Bi. Běžné průměry otvorů destiček nešly v tomto případě použít #00 #0, #1, #3. Průměr #2 je zcela atypický pro výše zmíněnou SA 8/121. Výborná volba, blahopřeji

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#6462 matobabetak

matobabetak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 126 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 3 leden 2023 - 22:22:51

tesi ma ze som sa na to este nevykaslal a kazdy rok nafotim viac a viac roliek filmu. vzdy ked hladam odpoved na jednu otazku dostanem odpoved s dalsimi dvoma otazkami ,,,,a tak dalej a dalej :D


  • 0

#6463 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 6 leden 2023 - 15:18:16

Přátelé najde se dobrá duše, která by mi převedla čela cívek  do programu pro 3Dtiskárnu. Mám další kotouč z Fomy TK100 a nemám nač motat film. Myslím, že jsem toho pro temnou udělal dost, tak se osměluji požádat o tuto maličkost místní ochotné vstřícné jedince. 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#6464 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 6 leden 2023 - 15:52:15

Roman, 

poslal som ti mail (na seznam), v prilohe mas STL subor (=staci dat narezat do sliceru, a tlacit).


  • 2

#6465 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 leden 2023 - 09:45:52

Překvapuje mě, že zde ještě nebyly zmíněny včerejší 85. narozeniny Josefa Koudelky.

V té souvislosti o něm velmi pěkně píše Karel Hvíždala na Aktualne.cz: https://blog.aktualn...hp?itemid=44217


  • 0

#6466 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 11 leden 2023 - 09:46:41

Překvapuje mě, že zde ještě nebyly zmíněny včerejší 85. narozeniny Josefa Koudelky.

V té souvislosti o něm velmi pěkně píše Karel Hvíždala na Aktualne.cz: https://blog.aktualn...hp?itemid=44217

Pardon, Karel Hvížďala, samozřejmě. Nemám mašličku (ač předplaceno, ach jo), takže nemůžu zpětně upravovat.


  • 0

#6467 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1 122

Publikováno 11 leden 2023 - 10:10:50

 

Překvapuje mě, že zde ještě nebyly zmíněny včerejší 85. narozeniny Josefa Koudelky.

V té souvislosti o něm velmi pěkně píše Karel Hvíždala na Aktualne.cz: https://blog.aktualn...hp?itemid=44217

Pardon, Karel Hvížďala, samozřejmě. Nemám mašličku (ač předplaceno, ach jo), takže nemůžu zpětně upravovat.

 

Dnes Koudelkův portrét ve 20:15 na ČT Art


  • 0

#6468 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 28 leden 2023 - 20:31:51

Dnes mi volal p. Blažek s potěšující informací, že můj Rolleiflex T je hotov. Bylo tam toho na opravu víc, než jsem čekal, a už vím, že ani po seřízení závěrky nemám používat 1/15s, ale bude to prostě spolehlivá mašinka se super objektivem a kterou je radost používat. Nahrazuje můj Flexaret VI pro tu kvalitu objektivu. Ale i Flexaret jednou za čas vyvětrám.

Už se těším, až si Rolleiflex příští týden vyzvednu! Když se tam dá Tri-X nebo Double-X, tak je to ideální stroj na cesty.


  • 0

#6469 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 29 leden 2023 - 12:53:16

Sháněl jsem synkovi k narozeninám Olympus XA2 a sehnal jsem na eBay fantastickej kousek. Úplně novej, v původní krabičce, s dosud zabaleným příslušenstvím, nejetej. Původní návod a nevyplněný záruční list. Stroj času!
  • 4

#6470 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 29 leden 2023 - 18:49:36

Dnes mi volal p. Blažek s potěšující informací, že můj Rolleiflex T je hotov. Bylo tam toho na opravu víc, než jsem čekal, a už vím, že ani po seřízení závěrky nemám používat 1/15s, ale bude to prostě spolehlivá mašinka se super objektivem a kterou je radost používat. Nahrazuje můj Flexaret VI pro tu kvalitu objektivu. Ale i Flexaret jednou za čas vyvětrám.

Už se těším, až si Rolleiflex příští týden vyzvednu! Když se tam dá Tri-X nebo Double-X, tak je to ideální stroj na cesty.

Mohu znát důvod, proč nepoužívat 1/15 ???


  • 0

#6471 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 29 leden 2023 - 20:48:11

 

Dnes mi volal p. Blažek s potěšující informací, že můj Rolleiflex T je hotov. Bylo tam toho na opravu víc, než jsem čekal, a už vím, že ani po seřízení závěrky nemám používat 1/15s, ale bude to prostě spolehlivá mašinka se super objektivem a kterou je radost používat. Nahrazuje můj Flexaret VI pro tu kvalitu objektivu. Ale i Flexaret jednou za čas vyvětrám.

Už se těším, až si Rolleiflex příští týden vyzvednu! Když se tam dá Tri-X nebo Double-X, tak je to ideální stroj na cesty.

Mohu znát důvod, proč nepoužívat 1/15 ???

 

 

Je to únava materiálu a bez zásadnější výměny dílů v závěrce tento čas je kratší než 1/30s. To není chyba Rolleiflexe, ale dřívější "údržby", nějaký eliptický šroubek, jestli si to dobře pamatuji. Ale já to mám stejně jako malý, lehký středoformát 6x6 na použití z ruky / z krku, takže tak dlouhý čas reálně nebudu používat.


  • 1

#6472 vejfuk

vejfuk

    Nováček

  • Předplatitel
  • 468 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 133

Publikováno 29 leden 2023 - 21:18:35

Já měl u pana Blažka vícero přístrojů, všechno deskáče a u jednoho je podobný problém s 1/10 - také radši nepoužívat neb to desetina není. A taky se v tom někdo vrtal a provedl ''údržbu''.

 

Jinak mě těší že jsem dnes sehnal všechny 3 čísla Analog Magu. Doplní Temnokomorníky v poličce.


  • 0

#6473 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 30 leden 2023 - 13:20:03

Díky za odpověď.

… proč jsem se ptal na tu 1/15… 
… 1/15 nastavuje/ovlivňuje  v téhle závěrce ( CS-1110-226/240/242) ,,automaticky" i všechny ostatní časy od 1/2 - 1/250. Když 1/15 nesedí, tak nesedí nic, něco méně, něco více.
(,,ručně" se nastavuje jen 1s., 1/15 a 1/500, všechny ostatní časy jsou automaticky dané kroužkem).
Jóóó, on ten nový Tessar na Té je kouzelný.
 
ps: nefunkční Rolleiflex T používám jako zdroj závěrek pro 3.5f novějších modelů, občas se foťák tak dá koupit za cenu lepšího obědu. A navíc, kolikrát v těch Téčkách ta Compurka není tak vychozená jak v eFkách

  • 1

#6474 Ctvrtek

Ctvrtek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 191 příspěvků(y)
  • LocationŽatecko
Reputace: 83

Publikováno 30 leden 2023 - 17:00:02

ps: a pokud by jsi měl zájem, klidně ti tu ,,vadnou součástku" za pivko pošlu, ať to máš v cajku.


  • 1

#6475 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 30 leden 2023 - 20:33:37

ps: a pokud by jsi měl zájem, klidně ti tu ,,vadnou součástku" za pivko pošlu, ať to máš v cajku.

 

Ahoj, díky za nabídku a rád využiju - víc ve zprávě.

On mi to pan Blažek vysvětloval a nakonec prostě dospěl k stavu, že sedí ostatní časy a nesedí ta 1/15s.

Ano, ten objektiv je fakt kouzelný.


  • 0

#6476 PetrL

PetrL

    Nováček

  • Předplatitel
  • 100 příspěvků(y)
  • LocationMokropsy
Reputace: 69

Publikováno 5 únor 2023 - 11:18:43

Těším se z "nového" Jos. Schneider Super-Angulon 1:8/165. Za relativně mrzký peníz jsem ho pořídil s nefunkční, zaseklou závěrkou. Byl to trochu risk, ale vyplatil se. Nejhorší bylo se k závěrce vůbec propracovat. Aby se dala odšroubovat přední sestava, tak se musí vyndat přední čočka a pod ní povolit dva červíky. Zde asi původní "opravář" skončil, před tím, než  závěrku namazal olejem, který ji dokonale zalepil, jak se nakonec ukázalo. Červíky byly odvrtané, křížem vyvrtané další dvě díry, zřejmě pro klíč, hotová spoušť. Při odvrtávání ten dotyčný vrtal hlouběji než musel , jak jsem zjistil následně, a otřepy po provrtání to držely dál. Musel jsem použít hrubou sílu. Jeden konec jsem upnul do zablokované univerzály soustruhu a na druhý konec nasadil pásový klíč na povolování olejových filtrů. Nakonec to povolilo, ale byly to nervy. Rozebrat a umýt závěrku clonu od oleje už byla hračka. Takže mám opravdu velkou radost.

Přiložený soubor (y)


  • 3

#6477 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 396 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 5 únor 2023 - 11:50:56

tak to je paráda


  • 0

#6478 Skorec

Skorec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 306 příspěvků(y)
  • LocationÚstí nad Labem
Reputace: 75

Publikováno 6 únor 2023 - 16:04:28

Přátelé, humor je koření života. Užívejme ho. Dokud je nám dáno.
https://youtu.be/_RT0AxA8AQ0
  • 1

#6479 sroub

sroub

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 41 příspěvků(y)
  • LocationKladno
Reputace: 9

Publikováno 6 únor 2023 - 19:04:40

Když sme u toho humoru, zrovna se chystám vyvolávat.
Zavřel sem se v temné komoře, nachystal si kolem sebe vývojnici, nůžky, dva kinofilmy, dvě cívky, usadil sem se, zkusmo vše nahmatal, šel zhasnout. Potud v pohodě. Pak sem se pohodlně usadil, nahmatal jednu kazetku kinofilm, otevřel, namotal, odstřihl konec filmu od cívky, nahmatal sem druhou kazetku, otevřel, namotal na cívku, ustřihnul, odložil nůžky, nahmatal sem třetí kazetku, otevřel... a uvědomil si že mám vývojnici jen na dva filmy, a nachystal dva filmy :shock:
Po překonání infarktového stavu  sem si sám sobě zanadával, pak se uklidnil, zavřel světlotěsně vývojnici, zkusil zavřít kazetku s filmem, což samozřejmě nešlo, tak sem jí otevřel, a vyndal z ní prázdnou cívku, bez filmu. UF.
Byla to rezervní kazetka, nachystaná na naplnění.
Původně sem to chtěl dát do vlákna Co mě štve, ale nakonec mě to tak rozesmálo, že se musim podělit tady. Příště se nebudu vymlouvat na tvůrčí chaos, a radši si v komoře uklidim :smile:


  • 1

#6480 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 6 únor 2023 - 19:33:52

jako každodenní uživatel několika typů dovolím si úplně mimochodem doporučit pro svícení v komoře před zhasnutím a založením filmu slabší čelovku namířenou do stropu

člověk po založení filmu pro rozsvícení snadno nahmátne vypínač, neb ho má na čele a to trefíš i unaven ( :) )

 


  • 0

#6481 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 6 únor 2023 - 22:02:06

Já jsem si - když už jsme u toho - ondyno nandal do tanků filmy. Pak jsem neměl čas, tak jsem ty tanky postavil na poličku do koupelny k těm prázdným. No a jak myslíte, že jsem po pár dnech kontroloval, které jsou prázdné? Ano, správně, normálně jsem je úplně tupě na světle otevřel. Oba, než mi to došlo. No nic, stejně bych těmi záběry do učebnic fotografie nevstoupil.
  • 0

#6482 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 7 únor 2023 - 02:40:34

Přelepovat páskou víko vývojnice s ní samotnou.
  • 0

#6483 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 7 únor 2023 - 09:50:07

I když to takhle zásadně vždy dělám, tak jednou jedinkrát jsem to neudělal hned po navinutí a zároveň jsem měl ještě druhou, prázdnou a zavřenou vývojnici na stole, takže... osvícenej film z porodnice.

Přelepovat páskou víko vývojnice s ní samotnou.

 


  • 0

#6484 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 7 únor 2023 - 10:25:35

To já přitom plný tank od prázdného poznám snadno, protože prázdný tank neutahuju, kdežto plný ano. Takže to byla vyložená blbost zcela mimořádné intenzity. Ale film z porodnice to tedy nebyl, tohle nepřekonám.
  • 0

#6485 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 438 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 213

Publikováno 7 únor 2023 - 10:44:19

Přelepovat páskou víko vývojnice s ní samotnou.

 

Ano, vždy nalepím na víko krepovou pásku a napíšu číslo a název svitku, který je uvnitř. Ne vždy vyvolávám hned, někdy si udělám přípravu a kupodivu se potom třeba týden k vyvolávání nedostanu.


  • 0

#6486 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 7 únor 2023 - 11:13:53

A já když tam mám cokoli jiného než tri-x, tak si do toho tanku zeshora pod to vylévací víčko hodím buď kazetu, pokud je to kinofilm, nebo kus papírku s názvem filmu, pokud je to svitek. Takže když tank otevřu, abych tam dal vývojku, vidím, co tam je za film. Ale dělám to jen velmi vyjímečně, když používám jiný film. Třeba teď jsem měl T max 100, to jsem se radši na kazetu nalepil ještě kus červené lepenky a zvýrazňovačem zakroužkoval název filmu, protože se znám. Měl jsem například kdysi nějaké svitky Plus-X. Fasovali jsme to na FAMU. Jenomže já jsem byl tak zvyklý používat Tri-X, že jsem úplně vždycky zapomněl na foťáku nastavit správnou citlivost a při vyvolávání jsem na to zapomněl taky, takže jsem je úplně všechny zkazil a v životě jsem z toho fantastického filmu na svitku neměl ani jednu jedinou pořádnou fotku.
  • 0

#6487 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 7 únor 2023 - 11:18:32

P.S. U kinofilmu jsem většinou byl pozornější, protože tam jsem používal všechny možné filmy pro všechny možné účely. V profesionální praxi jsem skoro všechno fotil na XP2 nebo T max 3200, ale mnohdy taky na barvu nebo diák, Technical pan, PanF, prostě všechno možné. Ale svitek jsem používal v drtivé většině případů jen pro sebe a tam jsem vždycky fotil na čtyřstovky.
  • 0

#6488 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 21 únor 2023 - 10:23:01

Môj nový zin, mám z neho radosť :)

 

KEPT


  • 3

#6489 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 21 únor 2023 - 10:37:31

Je krásny - narazil som naň asi u teba na IG, úplne som medzičasom zabudol som že si "jeden z našich" :P Koľko exemplárov si vyrobil?


  • 0

#6490 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 21 únor 2023 - 11:41:23

Je krásny - narazil som naň asi u teba na IG, úplne som medzičasom zabudol som že si "jeden z našich" :P Koľko exemplárov si vyrobil?

 

Ďakujem, vzniklo 10 kusov, väčšina je už rozobraná, ale pár ich ešte mám, keby sa našli nejaký záujemcovia :)


  • 0

#6491 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 21 únor 2023 - 11:46:50

Moc hezká práce!
  • 0

#6492 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 21 únor 2023 - 12:30:44

A já když tam mám cokoli jiného než tri-x, tak si do toho tanku zeshora pod to vylévací víčko hodím buď kazetu, pokud je to kinofilm, nebo kus papírku s názvem filmu, pokud je to svitek. Takže když tank otevřu, abych tam dal vývojku, vidím, co tam je za film. Ale dělám to jen velmi vyjímečně, když používám jiný film. Třeba teď jsem měl T max 100, to jsem se radši na kazetu nalepil ještě kus červené lepenky a zvýrazňovačem zakroužkoval název filmu, protože se znám. Měl jsem například kdysi nějaké svitky Plus-X. Fasovali jsme to na FAMU. Jenomže já jsem byl tak zvyklý používat Tri-X, že jsem úplně vždycky zapomněl na foťáku nastavit správnou a při vyvolávání jsem na to zapomněl taky, takže jsem je úplně všechny zkazil a v životě jsem z toho fantastického filmu na svitku neměl ani jednu jedinou pořádnou fotku.

Bezva, že jste na tom ještě tak dobře a nezapomenete si tam nějaké to upozornění dát ...  Takže to tady do "Co mě těší" patří.

Já si většinou myslím, že to jdu vyvolat hnedle, tak žádné připomínátko nepotřebuji.  Ale ouha ......

A s tím nastavováním citlivosti  -  to holt začíná už u expozimetru ... ;-)     Už to asi lepčejší nebude.

 

A jak se říká - v nepravidelnosti je krása  - tak možná by tyhle minely chtěly nějak využít a třeba z toho bude i to "umění" :) . 


  • 1

#6493 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 21 únor 2023 - 12:41:00

To se mi taky stává. Někdy pak ten tank v domnění, že je prázdný, otevřu a zjistím, že by tam byl nějaký film. Mám vždycky takové záchvaty, kdy vyvolávám resty každý den a pak zničehonic jak když utne a zas na to půl roku nesáhnu. A má to tyhle konce.
  • 1

#6494 lomihnat

lomihnat

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 52

Publikováno 21 únor 2023 - 15:07:10

Moc hezká práce!

 

Ďakujem!


  • 0

#6495 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 26 únor 2023 - 20:47:00

Foma má nálepky s DX kódem. Paráda, to se fakt povedlo!

https://fomaobchod.cz/dxcode/


  • 0

#6496 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 27 únor 2023 - 12:51:41

Vážení kolegové. G.A.S. ( Gear Acquisition Syndrome ) dosáhl svého definitivního naplnění. Safari může začít v plné zbroji ! "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#6497 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 293 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 27 únor 2023 - 20:33:52

Pane kolego, to zní nadějně, ale nepodceňujte GAS. Definitivního naplnění se dosáhne pouze definitivním koncem akvizitéra. Jinak se buď nejedná o gas, nebo se jedná pouze o dočasné naplnění.


  • 1

#6498 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 102 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 081

Publikováno 28 únor 2023 - 22:26:28

Foma má nálepky s DX kódem. Paráda, to se fakt povedlo!

https://fomaobchod.cz/dxcode/

Možná by jsi se divil, co šedých vlasů přibylo na hlavách techniků ve Fomě. Za mě veliká gratulace. 


  • 0

#6499 pignon

pignon

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 444 příspěvků(y)
Reputace: 31

Publikováno 7 duben 2023 - 07:10:04

Po x letech mi na Pentaxu Super A odesel prenos clony z objektivu do fotaku, pry se to deje casto, nekde to oxiduje. No a pan Doležal mi aparatek opravil. Funguje opet jak ma. Juchu
  • 0

#6500 Black2684

Black2684

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 246 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 71

Publikováno 7 duben 2023 - 12:50:02

Měl jsem Pentax Program A, to je skoro to samé. Dodnes si rvu vlasy, že jsem se ho zbavil. K tomu 28 a 135 objektivy, kupované ještě v tuzexu. Já vůl !

Tak ať ti slouží co nejlépe. 

Když si tak sním, co bych si koupil, kdybych vyhrál milion, tak jsou to všechny foťáky, co jsem kdy měl. Ono by to šlo po bazarech sehnat. Ale nesázím, takže asi nic nebude...


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních