Přejít na obsah


Fotka

Co mne těší...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6607 odpovědí na toto téma

#151 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 srpen 2010 - 18:22:57

Nebylo to u Pazdery, jeden tam pred tydnem mel ? A pozor na to - volicem casu otacet pouze doprava, aby nevznikla neopravitelna (za rozumnou cenu) zavada.
  • 0

#152 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 srpen 2010 - 23:56:22

Kdepak. Od kamaráda, nepoužitej kousek se dvouma kazetama. Jako novej , dokonale funkční za symbolickou cenu. Ten přístroj ze mě dělá šťastného člověka. Uplně cejtím to zadosti učinění když jsem si ho po několika letém snění vysnil to hmotné podoby. :-)
  • 0

#153 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 23 srpen 2010 - 08:44:15

Kdepak. Od kamaráda, nepoužitej kousek se dvouma kazetama. Jako novej , dokonale funkční za symbolickou cenu. Ten přístroj ze mě dělá šťastného člověka. Uplně cejtím to zadosti učinění když jsem si ho po několika letém snění vysnil to hmotné podoby. :)


Nechci kazit radost, ale "jako novej a nepoužitej" u východní produkce velmi často znamená, že to je krám, kterej už z výrobní linky sjel naprosto nepoužitelnej. A proto stál v polici :D
  • 0

#154 Brian

Brian

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 23 srpen 2010 - 09:32:10

Kdepak. Od kamaráda, nepoužitej kousek se dvouma kazetama. Jako novej , dokonale funkční za symbolickou cenu. Ten přístroj ze mě dělá šťastného člověka. Uplně cejtím to zadosti učinění když jsem si ho po několika letém snění vysnil to hmotné podoby. :)


Nechci kazit radost, ale "jako novej a nepoužitej" u východní produkce velmi často znamená, že to je krám, kterej už z výrobní linky sjel naprosto nepoužitelnej. A proto stál v polici :D


No kamarád s ním fotil pár měsíců, já s ním fotím druhej svitek a vypadá to, že jede jak hodinky. Tak uvidíme. Přeci-jen jsem ho koupil za cenu šrotu.
  • 0

#155 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2010 - 10:05:19

Chtelo by to zmerit casy - obvykle to byva tak o 1/2 EV vic nebo min, u kazdeho casu jinak. Blbe je, ze to u nas prakticky nikdo neseridi, respektive si za to rekne castku nekolikanaosbne prevysujici cenu aparatu.

Kdyz kupuju Kieva, tak mam radost kdyz:
1. funguje bez viditelnych chyb
2. neni poskozena zaverka
3. jde natahnout bez podezrelych zvuku
4. volic casu nema moc velkou vuli (tocit pouze doprava, doleva se to znici)
5. objektiv drzi na tele tak, ze jde zacvaknout, nevikla se a nejde dovnitr svetlo
6. kazety drzi tak, ze na pohled nejsou sejdrem, neupadavaji samy od sebe funguje prevod z tela do kazety na pretaceni filmu
  • 0

#156 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 10:16:08

Ten přístroj ze mě dělá šťastného člověka. :)


Přeji ti ten pocit ničím nerušeného štěstí si vychutnávat co nejdéle.
p.s. všimni si, že nesýčkuji jako jiní přátelé ve stylu "i kdyby ti to prase, sousede, úplnou náhodou nechcíplo, beztak má určitě červenku" :D
  • 0

#157 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 srpen 2010 - 10:27:33

právě. to pak ani nevim, jestli se tu mám dělit o svojí radost :) :D :D

na mém novém přístroji fše pracuje jak se patří a jistě bude, dokud mi někdo nepoví, že to tak pravděpodobně není.
  • 0

#158 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2010 - 11:18:28

Jak rika kolega: optimista ma zivot plny neprijemnych prekvapeni, kdezto pesimistu lze prekvapit pouze prijemne.

Co se tyce Kievu, jsem spise pesimista (mam jich 14)
  • 0

#159 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 11:27:51

Co se tyce Kievu, jsem spise pesimista (mam jich 14)


Tak už víme, odkud se ty rozhašené šíří :) :D :D
  • 0

#160 petr22

petr22

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 823 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 srpen 2010 - 11:56:45

To preci vime - z fabriky v Kieve :) Ta uz ale neexistuje, luxusni byty dostaly prednost.

Nekdy pred 20 lety se Kievy kupovaly tak, ze se koupily ve fotoprodejne a prvni cesta vedla k mechanikovi na serizeni - delali to i u Pazdery (obcas pri tom udelali i neco navic, co majitel nemel vedet) nebo p. Kratky.

S jednim Kievem 88, co byl ve stavu jako novy jsem se radoval presne do 7 policka druheho svitku, kdy se pri natahovani ozvala jedna rana navic a od te chvile nejde natahnout zaverka (pricina je stejna jako ve vetsine pripadu- mechanicka zavada zpusobena otacenim volicem casu doleva, ktera ale muze nastat i sama od sebe).

Takze radost z noveho aparatu ano, ale s primesi strachu co se stane pri expozici dalsiho policka. Na Kievaholics.com to vystihli presne - otazkou neni jestli, ale kdy.
  • 0

#161 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:30:31

..., beztak má určitě červenku" :)


Nerouhej se a neber příjmení páně Krakena do úst nadarmo! :D :D :D
  • 0

#162 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:37:05

Nerouhej se a neber příjmení páně Krakena do úst nadarmo! :D :D :D


něco takového jsem si říkal dnes ráno, když jsem četl tohle.
to prase by mě neurazilo, tohle ovšem zcela určitě. :)
  • 0

#163 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 23 srpen 2010 - 12:38:21

Kraken teď určitě někde škytá :)))
  • 0

#164 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:00:05

:twisted: :D :)
  • 0

#165 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:07:16

uff kontrolní nákup od čoi u mě - co byste řekli?
dvakrát jsem přepisoval účet, poněvadž jsme se zakecali o flexaretách (mám tady menší výstavku)
tak jsem to dopsal a žádnej kšeft, jen se legitimovali a právě krz ty flexarety si myslím, že je už ani nezajímalo kolik všelijakých cenovek a štítků mi vesměs v prodejně chybí a sepsali to bez závad a šli, paní se smála, když jsem jí poňoukal, ať tu svoji naláduje svitkem a udělá nějaký záběry, že jí to vyvolám...
  • 0

#166 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:08:08

od nynějška, pokud budu chtít někoho opravdu urazit, přestanu používat svoji oblíbenou hlášku "ty ksindle Velranská" z Knoflíkové války. Zařvu jenom "ty ... ty ... ty jeden samozvanej krakene!!!"

:twisted:
  • 0

#167 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:13:20

ať tu svoji naláduje svitkem a udělá nějaký záběry, že jí to vyvolám...

myslíš flexaretu? :twisted:
  • 0

#168 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:14:17

:twisted: :D :) 8-O
  • 0

#169 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:20:36

:twisted:
  • 0

#170 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 13:45:10

no jasně, vy dva abyste se tu nehyhňali :twisted:
  • 0

#171 prema

prema

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 558 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 23 srpen 2010 - 17:20:07

:( 8-O 8-O RHx, že ty jsi byl u Kovalíka na vorkšopu ? :twisted: Fakt se nezdáš ... :D :) 8-O
  • 0

#172 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 23 srpen 2010 - 18:24:03

Hej, vy smyci jedni!!!!

Roztrhnu Vás jak hady vy nedohňapci!!! Z chudáka Krakena si pořád dělat čurinu!!! :twisted: :D
  • 0

#173 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 23 srpen 2010 - 19:05:27

ať tu svoji naláduje svitkem a udělá nějaký záběry, že jí to vyvolám...

myslíš flexaretu? 8-O

co vy z toho naděláte, já tady emulzní zá(chrance)stupce, jako, že bojuju za hradec a dkostiček mín a vy hnedkaj tohle :twisted:
no nebyla to dorostenka, spíš odrostenka :( tak mládí se štemplem dodají z ouřadu třeba příště :)
:D
  • 0

#174 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 srpen 2010 - 19:38:19

Těší mě, že jsem nemávl rukou, když jsem objevil inzerát ze začátku května.
Těší mě, že jsem si dodal odvahy a na uvedené telefonní číslo zavolal. Těší mě, že se tak nějak hvězdy sešly a popovídal jsem si s jedním velmi svěžím sedmdesátníkem, prolistoval jeho album čb fotek nafocených před lety i barevných pořízených velmi nedávno, nechal si ukázat, jak krásně tiše a měkce pracuje Synchro-Compur na všech časech, smekl klobouk před dokonale matnou a mnoha antireflexními přepážkami vybavenou komůrkou, koukl skrz čisťounký Xenar 3,5/75mm,
a pak opatrně tu malinkou lehoučkou krabičku zabalil, strčil do své tašky a poděkoval za přání, ať mi slouží stejně dlouho a dobře jako druhému i prvnímu majiteli...
Teď se zkusím podívat, jakýpak typ to vlastně asi je, a kdy vlastně asi spatřil světlo světa.....

p.s. Pán se velice divil, že ač od května ten inzerát na internetu visí s nabídkou k prodeji za 1000,- Kč, nikdo dosud o něj neprojevil zájem...

Tak a teď jsem zvědav, kdo si dovolí chtít mi kazit radost :twisted: :D :)

p.s. A to mi ještě byly nabídnuty dva krásné Pentaxy MX za cenu taktéž velmi příznivou....
  • 0

#175 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 23 srpen 2010 - 20:21:36

nu, tak tedy i já mám radost, že jsem to nenechal být. užil pár emailů a již druhý den jsem vzal do obou svých doteď vytahaných rukou obrovskou těžkou bednu, na níž jsem mohl ve vlaku bezpečně usednout. a naplněn lehkou bázní a strachem, že to naplno nikdy nebudu umět využít, stále odhaluji nová tajmství.

mám radost, že již nebudu muset v budoucnu řešit jaký kardánek si pořídím.
  • 0

#176 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 srpen 2010 - 00:14:50

těší mne, že jsem pokořil hranici 1000 příspěvků na fóru vezdejším. :roll:
  • 0

#177 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 srpen 2010 - 01:48:57

tohle mi přišlo v mailu a potěšilo mne to snad ještě víc než to že jsem dnes v komoře udělal svoje asi nejpovedenější zvětšeniny

Takže, Bronica je hotová. Přeměřil jsem baterie, nebylo to to pravé ořechové, tak jsem koupil nové a stále ještě nic, tak jsem vyčistil všechny kontakty včetně spouště, vyčistil a namazal zároveň i mechanismy, když už jsem byl v tom, složil - a šlape jak má.


já su tak šťasné...
  • 0

#178 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 26 srpen 2010 - 09:25:35

Právě mi volal pan Blažek, že Flexička je spravená a teď už i na cestě. :) :-) :D :D
Pomalu bude čas na návrat původního avataru. 8-O
  • 0

#179 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 26 srpen 2010 - 09:27:37

Pomalu s tou radostí ,cestou se toho může přihodit. 8-O
  • 0

#180 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 srpen 2010 - 09:30:15

Těší mě má nová "hlavička".
Vložený obrázek
  • 0

#181 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 26 srpen 2010 - 09:39:44

Pavle, co je to za drobka? ... Arca nebo Markins?
  • 0

#182 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 srpen 2010 - 09:42:29

Manfrotto :) 469RC U škody to měli ve výprodeji, prý se jim tam válejí leta a teď je někdo našel. Výprodejová cena 1990 (mají však už jen verce bez rychlodestiček) http://www.fotoskoda...69-kulova-hlava

Za novou hlavu to docela jde, ne? :) Ale je to fakt obr. Pro VF však čupr.
  • 0

#183 Fill

Fill

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 264 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 125

Publikováno 26 srpen 2010 - 09:55:16

Těší mě má nová "hlavička".


Tak to jsme dva :-)
Akorát jsem trošku zaváhal, když jsem ji u Škody viděl na vlastní oči - na obrázku tak velká nebyla 8-O

Teď už k ní jen dodělat ten stativ :)
  • 0

#184 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 26 srpen 2010 - 12:46:18

Mou dnešní "ukrutnou nasranost"(viz co mě zlobí...) mi kompenzuje do dobré nálady jediný fakt a to ten , že bratr digitalista se rozhodl že mi věnuje jeho prachem zapadanou Broňu ETRS .
  • 0

#185 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 srpen 2010 - 13:11:33

Mou dnešní "ukrutnou nasranost"(viz co mě zlobí...) mi kompenzuje do dobré nálady jediný fakt a to ten , že bratr digitalista se rozhodl že mi věnuje jeho prachem zapadanou Broňu ETRS .


tyjo, ja chci mit taky takovy kamarady ;) :lol: :D

neznas takovych digitalistu vic?
  • 0

#186 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 26 srpen 2010 - 13:27:03

Šneku , rodina je prostě rodina . Asi na to mělo trochu vliv taky to , že sem se za nim stavoval těsně po seanci u Radzy a ukazoval mu první barevné printy (zachvíli se snad donutím je přefotit nečistou DSLR a dát na devianta ) . Stále jsem lehce šokován tím jak objektiv tohodle stroje "řeže" a také ohlušující ránou zrcátka vycházejícím z útrob po stisku spouště .

Ale především , mám docela velký pocit provinilosti , že takovýto nástroj mi do rukou na moje výcvaky prostě nepatří . ;)
  • 0

#187 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 26 srpen 2010 - 13:30:23

řikam to pořád, ty objektivy sou fantastický. gratulace veliká!
  • 0

#188 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 srpen 2010 - 17:39:24

co mě těší?

mám zabaleno. Graflex 5x4", Yashicu Minister D na cvakání diáků. Osmičku. Filmy, drátěnky filtry, prostě klasika, nabalená brašna. Oblečení do mokra na 4 dny, a jedny slušné hadry do města (Edinburgh) na obhlédnutí kultury (výstava, viz vlákno vedle). K tomu paklík CDček do auta - Nirvana, Pearl Jam, Smashing Pumpkins, Pixies, Travis, Primal Scream, Nick Cave, Muse, Stone Roses, Tori Amos, Cranes a ještě pár dalších, to už z hlavy nedám ...

Rozpis trasy po Skotsku na papíře (ruční poznámky) s číslem celkové délky trasy na papíře v pravo dole. 2100 km.

Loučím se, ve středu zdar.
Šnek
  • 0

#189 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 26 srpen 2010 - 17:44:43

Nirvana, Pearl Jam, Smashing Pumpkins, Pixies, Travis, Primal Scream, Nick Cave, Muse, Stone Roses, Tori Amos, Cranes a ještě pár dalších


Klobúček dolů, pane Šnek, pač toto mít v autě, tak i cesta může být cíl :lol:
Good luck!
  • 0

#190 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 27 srpen 2010 - 22:36:07

Udělal jsem si radost a pořídil v bazaru fungl nové neohmatané svazky Sudkových Zátiší, Portrétů a Pralesa Mionší za čtyřistapade kus. Reklamy jsem jim tam nechal až půjdu kolem příště :) To už třeba budou mít i Oknem mého atelieru.
Takže už dvě hodiny sedím pod lampou a kochám se. Nálada výtečná, chce se mi tvořit. Jen to tu musím honem napsat, abych se o tu radost podělil.
  • 0

#191 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 30 srpen 2010 - 18:00:04

Tesi me zhotoveni temperovaci boxu pro barvu s presnosti teploty na desetinu, super super! :D
  • 0

#192 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 30 srpen 2010 - 18:37:00

Tesi me zhotoveni temperovaci boxu pro barvu s presnosti teploty na desetinu, super super! :)


budu se těšit, až se budeš o nápad chtít podělit s méně tvůrčími kolegy :wink:
  • 0

#193 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 30 srpen 2010 - 18:50:48

V podstate je to jednoduche zarizeni, sklada se z:
Stohovaci box (35x25x15) + viko
Vložený obrázek +Vložený obrázek
Ponorny varic ETA
Vložený obrázek
Akvarijni cerpadlo Atman
Vložený obrázek
Na prani vyrobeny termostat, hodne podobny tomu od fy Flajzar (stejna krabicka, lehce pozmenena elektronika), s nastavitelnou hysterezi a presnosti cidla 0,06 stupne.
Vložený obrázek

A dal je to jednoduche, ve viku jsou diry na lahve a vyvojnici, maji vzdy na spodu magnet. Cerpadlo honi vodu dokola skrz topne teleso a cidlo ponorene u nadob meri teplotu.
  • 0

#194 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 30 srpen 2010 - 19:09:18

Celkova cena cca 1000kc, ale samozrejme, ze nekdo treba doma uz ma box, varic a mozna i to cerpadlo, termostat me vysel na 200kc. Objem temperovaci lazne je 14l, zda se to dost, no pokud uz tam clovek naleje vodu ohratou tak nemusi dlouho cekat (z 17 stupnu na 38 to trva hodinu a pul). Teplota poklesne o desetinu za bezmala 4 minuty , takze v takovem intervalu zapina termostat (pri nastaveni hystereze na 0,1 stupne smerem dolu, pri nulove to cvaka tak co deset sekund). Naopak o desetinu se voda ohreje za pul minuty.
  • 0

#195 Tilberien

Tilberien

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 327 příspěvků(y)
  • LocationLouny
Reputace: 107

Publikováno 31 srpen 2010 - 07:42:51

těší mě, že mám opravenou Flexu, a hlavně mě těší, že mám od včerejška hotový všechny fotky na výstavu. :wink: :)
  • 0

#196 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 31 srpen 2010 - 10:46:56

V podstate je to jednoduche zarizeni, sklada se z:
Stohovaci box (35x25x15) + viko...
Na prani vyrobeny termostat, hodne podobny tomu od fy Flajzar (stejna krabicka, lehce pozmenena elektronika), s nastavitelnou hysterezi a presnosti cidla 0,06 stupne.

Přesně tohle teď řeším! Kde jsi sehnal ten pěkný termostat?
Uvažoval jsem o topení s vestavěným termostatem do akvária, ale ty mají většinou rozsah do 32-36°C, musel bych ho nějak znásilnit.
  • 0

#197 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 srpen 2010 - 11:22:40

[quote name="dubraro"]Přesně tohle teď řeším! Kde jsi sehnal ten pěkný termostat?[quote]

řekl jsi to i za mě.
Já bych nejraději Mickaelovi nabídl, jestli by mi takový ohřívák nevyrobil, když už má tu zručnost a možnost výroby termostatu. Milerád to zaplatím i s chlupama. Pokud by byly k výrobě dva, tak by to byla i úspora času v sériovce... :wink:
  • 0

#198 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:16:05

řekl jsi to i za mě.
Já bych nejraději Mickaelovi nabídl, jestli by mi takový ohřívák nevyrobil, když už má tu zručnost a možnost výroby termostatu. Milerád to zaplatím i s chlupama. Pokud by byly k výrobě dva, tak by to byla i úspora času v sériovce... :lol:

Mě teď utekl jeden na Allegru a jeden na Aukru :)
V Polsku se dají koupit, ale za 200 to není http://allegro.pl/to...1196084749.html
Kdyby se do toho Mickeal pustil, jdu s tebou.
  • 0

#199 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:21:23

A dal je to jednoduche, ve viku jsou diry na lahve a vyvojnici, maji vzdy na spodu magnet. Cerpadlo honi vodu dokola skrz topne teleso a cidlo ponorene u nadob meri teplotu.

Navrhuji zlepšovák. U profesionálních procesorů je čidlo ponořené přímo v nádobě s lázní, kde je dodržení přesné teploty nejdůležitější.
  • 0

#200 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 31 srpen 2010 - 12:41:30

Chlapi, me vysel dve kila, ale to protoze uz spousta soucastek byla doma... Kdyby se mel delat od zakladu se vsim vsudy, tak to bude cca 500kc...coz uz je cena ponekud vyssi. Omlouvam se za klamne info. Termostat jsem nesestrojoval ja, ale jeden sikovny kamarad. Cidlo jde umistit kamkoliv, je na dvoulince...jen davat ho do vyvojnice je celkem neprakticke, tak ho mozna dam do nadoby s vyvojkou.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních