Přejít na obsah


Fotka

Základní kamera 9x12cm


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
263 odpovědí na toto téma

#251 keko

keko

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 061 příspěvků(y)
  • LocationSlovakia, Juzna 1, 900 42 Alzbetin Dvor
Reputace: 1 034

Publikováno 30 květen 2015 - 12:46:47

Pochopil som a myslim, ze jenda potrebuje moralnu podporu ku kupe toho serioznejsieho. Za spickovu kvalitu sa dnes plati zlomkami povodnych cien. Napriek tomu je obstaranie si vybavy beh na dlhe trate, nie je to otazka zajtrajsej navstevy fotobazaru.

Nejaky aparat uz ma a nemal by sklznut do kupy dalsieho a dalsieho lacneho len pre to, ze nebol s tym predoslym spokojny.

Ved nik nie je taky bohaty, aby kupoval lacne a neuspokojujuce aparaty. To je obecne pravidlo, z ktoreho je spusta vynimiek. Preto napr zberatelovi tazko poardi komercny fotograf.


  • 0

#252 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 30 květen 2015 - 13:46:23

jenže to není ani tak o morální podpoře jako o finančních možnostech


  • 0

#253 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 30 květen 2015 - 14:00:56

Ono jde taky o to, jestli je primárně žádána dokonalost výstupu, perfektní ostrost, absolutní světlotěsnost atd. atp. Pokud ano, pak se nestaćím divit, kdyź vezmu v úvahu rozpor mezi cenou za jedno cvaknutí na planfilm 9x12 versus hodnotou resp. kvalitou aparátu...


  • 0

#254 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 30 květen 2015 - 14:07:25

A taky bych asi jednoznačně lobboval za Mamiyu 23, dnesky suverénně nejvíc muziky za nejmíň peněz, zdaleka nejkomfortnější a uživatelsky relativně nejspolehlivější skutečně univerzální systém, umožňující zodpovědně plnit jak reportážní úkoly z ruky, tak solidní kreace nemovitostí z bytelného stativu


  • 0

#255 jenda94

jenda94

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 103 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 16

Publikováno 30 květen 2015 - 15:12:47

No momentální rozpočet zatím nění nijak veliký ale rád bych si i touto diskuzí ujasnil své cíle a priority do budoucna.

Až se zbavím kinofilmu bylo by to tak okolo 8 tisíc...


  • 0

#256 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 30 květen 2015 - 15:19:07

tak to je pak jiná :-) za 8 by se dalo něco hodně očesanýho i pořídit. do výběru bych přidal i graflex century graphic, pokud bys rád střední formát


  • 0

#257 maska1327332594

maska1327332594

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 březen 2017 - 14:02:38

Ahoj, původně jsem zde napsal recenzi na Intrepid Camera (obrázky a info zde: https://intrepidcamera.co.uk/ ), který mi zrovna přišel, ale při pokusu o nahrání obrázku se mi celý text smazal, tak to zkrátím: pro ty, kdo uvažují o lehké, cestovní 4x5 komoře, případně pro ty, kteří chtěli s VF začít a nemají dost peněz je to poměrně zajímavá varianta. Váží 900g, i s poštou vyjde na 266 Liber a umí přibližně vše, co by mohl člověk od Field kamery vyžadovat: přední standarta zvládá všechny pohyby, zadní je pevná. sedí na ni Linhof destičky a běžné plastové kazety, matnice je s mřížkou a je z plexi (je bez Frsnelky, ale zdá se mi poměrně vyhovující), je vyrobená z březové překližky, hliníku a ostřící mechanizmus (to co je schované uvnitř - ozubená kolečka a zoubky) je z plastu. Obecně je tomuto aparátu vytýkána nemožnost výměny měchu za širokoúhlý (i když by měl zvládat 90mm objektiv s rovnou, nezapuštěnou destičkou - nezkoušel jsem) a mechanizmus matnice-kazeta vyřešený gumičkama (i když funguje dobře, je to trochu neestetické řešení, snad se gumičky časem neunaví) a nevyleštěné řezy překližky (s tím souhlasím, je občas trochu chlupatá - jemný šmirgl to však dokáže vyřešit).

 

takto vypadá a funguje:

https://www.youtube.com/watch?v=2utGz-1RB1w

pokud by někoho z vás zajímaly detaily (třeba jako inspirace pro výrobu vlastního fotoaparátu), mohu být nápomocen. stejně tak mohu kameru předvést ve Zlíně nebo někde po Valašsku. 

 

jen podotýkám, že nejsem jejich reklamní agent, jen jsem tu nenašel o tomto aparátu zmínku, tak jsem to chtěl napravit. 

ještě by se hodilo dodat, že v nejbližších týdnech mají začít vyrábět i formát 8x10 podobné konstrukce

 

 

jinak jsem dlouholetý čtenář fóra, který zatím neměl potřebu psát a vystupovat z anonymity. každopádně jsem zde našel spoustu užitečných informací, které jsem následné v praxi využil. takže díky za ně:)


  • 1

#258 stamir

stamir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
  • LocationCífer, Slovensko
Reputace: 35

Publikováno 22 březen 2017 - 15:49:00

Ahoj, původně jsem zde napsal recenzi na Intrepid Camera (obrázky a info zde: https://intrepidcamera.co.uk/ ) ...

Fajn že je tu niekto kto má Intrepid.

Na fórach som videl komentáre, že Intrepid zaostrovanie nejde úplne hladko, že je tam cítiť trenie drevo-drevo. Ale to sa týkalo 1.generácie.

Predpokladám, že keď novo kúpený, tak máte ten nový model. Ako ide zaostrovanie?


  • 0

#259 maska1327332594

maska1327332594

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 13 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 březen 2017 - 22:49:16

nevidím v něm problém. jde plynule a lehce, jen při maximálním výtahu je potřeba poutáhnout ostření aretačním kolečkem, jinak má tencenci se mírně vracet kvůli pružnosti měchu. 


  • 0

#260 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 27 březen 2017 - 03:58:50

Hezká hračka.
  • 0

#261 calon

calon

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 569 příspěvků(y)
Reputace: 275

Publikováno 22 únor 2018 - 12:54:02

Nechcete někdo zadara narezane vlozky do plechove kazety co se vklada misto skel pro velikost 9x12? Mam 4. Je treba je naohybat a striknout matnou barvou. Vyhrabal jsem je nahodou v praci jako pozustatek po mem Kodaku. Nebylo kde je sehnat, tak jsem vyrabel. Prace pro klempire nebo zamecnika. Doma to neohnete presne!!

Přiložený soubor (y)


  • 0

#262 stanleyb7

stanleyb7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 42

Publikováno 22 únor 2018 - 13:13:24

Nechcete někdo zadara narezane vlozky do plechove kazety co se vklada misto skel pro velikost 9x12? Mam 4. Je treba je naohybat a striknout matnou barvou. Vyhrabal jsem je nahodou v praci jako pozustatek po mem Kodaku. Nebylo kde je sehnat, tak jsem vyrabel. Prace pro klempire nebo zamecnika. Doma to neohnete presne!!

Mel bych zajem.


  • 0

#263 Ivan Kozlík

Ivan Kozlík

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 116 příspěvků(y)
  • LocationZnojemsko Jemnicko
Reputace: 50

Publikováno 25 březen 2019 - 14:36:54

Dobrý den

chci zkusit 9x12, mám restaurovanou kameru -od pana Blažka, všechno tam je. +15 kazet. Potřebuji informaci jak podložit planfilm v kazetě - sklem 2 mm 9x12? ?jak velké a tlusté musí být přesně? planfilm se položí - nějak přilepí- na to sklo a založí_???? samozřejmě v rukavicích. Je planfilm 9x12 skutečně přesně, není o něco menší, nebo větší?


  • 0

#264 Václav Vait

Václav Vait

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 066 příspěvků(y)
Reputace: 331

Publikováno 25 březen 2019 - 23:10:26

MUSÍTE si obstarat vložky na plochý film pro 9x12, jinak to udělat nelze tak, aby výsledek odpovídal nákladům. Neměl by to být až takový problém, u nás jsou dostupné např k aparátu Magnola


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních