Přejít na obsah


Fotka

Kiev 30


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
6 odpovědí na toto téma

#1 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 13 červen 2010 - 17:56:58

Ahojte.
Niekde som si tu o tejto masinke cosi cital ale uz to neviem najst.
Mate s tym ktosi skusenosti?
Pred dvoma tyzdnami sa mi podarilo kupit za nepatrnu cenu na blsaku.
Od vtedy som v tom vyvolal 2 filmy (kodak gold som supol do kavy+vit.c=najlacnejsie co dama mame) ktore som si sam nastrihal na meopta rezacke na papiere (dost skrabe filmy).
Je sranda s tym fotit, je to malicke a tak by som sa rad popytal par veci:
1. Na boku mojho kieva 30 je taka super tabulka s casmi a clonamiktora sa da menit . Take 2 otocne kruzky. kuk
Je tam aj ukazovatel citlivosti filmu. Zaujimalo by ma ci je to v iso alebo v dinoch alebo co. Su tam take cudne cisla.
2. Rad by som si zostrojil nejaku rezacku na kino alebo zvitok. Mozno radsej ten zvitok. Lacne kinofilmy mi dochadzaju.
Vedeli by ste mi s tym niekto poradit?
Dakujem.
(ak vas nahdou zaujimaju scany mojich kavovych obrazkov tak tunak su! Uzivajte v mieri.)
S.
  • 0

#2 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 28 leden 2012 - 22:56:45

Páni, sorry, neviem či som na správnom mieste, ale asi pred dvoma týždňami som sa tu bavil s dvoma ľuďmi, myslím, že to bol Panpriateľ a ešte niekto, a bavili sme sa o filmoch 16mm do Kieva 30 a Mikromy, bolo to v čase prerábania fóra, takže je možné, že sa to niekde stratilo, nemôžem to vlákno totiž nikde nájsť. Mám pre Vás pripravené po cca 3 metre ORWO NP7 (27DIN/400ASA) a ORWO NP 22 (22DIN/125ASA). Je to síce dvakrát perforovaný negatív, ale na skúšky to myslím stačí, len bude políčko namiesto cca 13x17 mm len 11x17mm.
Prosím, ak máte ešte záujem ozvite sa mi na maila jansokolvideo@gmail.com, píšem to tu, lebo sa neviem dostať k tomu, či tento kontakt tu je alebo nie. po čase na to prídem a doplním, ak to tam nie je.
  • 0

#3 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 28 leden 2012 - 23:26:24

Ahojte.
Niekde som si tu o tejto masinke cosi cital ale uz to neviem najst.
Mate s tym ktosi skusenosti?
Pred dvoma tyzdnami sa mi podarilo kupit za nepatrnu cenu na blsaku.
Od vtedy som v tom vyvolal 2 filmy (kodak gold som supol do kavy+vit.c=najlacnejsie co dama mame) ktore som si sam nastrihal na meopta rezacke na papiere (dost skrabe filmy).
Je sranda s tym fotit, je to malicke a tak by som sa rad popytal par veci:
1. Na boku mojho kieva 30 je taka super tabulka s casmi a clonamiktora sa da menit . Take 2 otocne kruzky. kuk
Je tam aj ukazovatel citlivosti filmu. Zaujimalo by ma ci je to v iso alebo v dinoch alebo co. Su tam take cudne cisla.
2. Rad by som si zostrojil nejaku rezacku na kino alebo zvitok. Mozno radsej ten zvitok. Lacne kinofilmy mi dochadzaju.
Vedeli by ste mi s tym niekto poradit?
Dakujem.
(ak vas nahdou zaujimaju scany mojich kavovych obrazkov tak tunak su! Uzivajte v mieri.)
S.


ta tabuľka na boku je tzv. "odhadový expozimeter" funguje asi tak, že najprv tým vnútorným krúžkomnastavíš citlivosť v GOSŤ, (ruská jednotka, ISO100= 90GOSŤ, ISO200=180GOSŤ, ISO400=350GOSŤ). citlivosť nastavíš podľa filmu, tušim sa to kŕmilo nejakou Svemou bez perforácie.
potom vonkajším krúžkom nastavíš šípku tak, aké je vonku počasie(odhadom) a máš v tabuľke výsledok (kombináciu clon a časov)...jednoduché
problém, bude asi vo filmoch. kde vziať ten pravý...možno nejaké zabudnuté zásoby, alebo potom ozaj rezačka. niekde som tu videl nejaký návod, len neviem kde
  • 0

#4 khorak

khorak

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 101 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 14 květen 2012 - 12:31:15

Je tam aj ukazovatel citlivosti filmu. Zaujimalo by ma ci je to v iso alebo v dinoch alebo co. Su tam take cudne cisla.
2. Rad by som si zostrojil nejaku rezacku na kino alebo zvitok. Mozno radsej ten zvitok. Lacne kinofilmy mi dochadzaju.
Vedeli by ste mi s tym niekto poradit?


Na řezání filmu se amatérsky nejlépe asi dá udělat protahovací řezačka ze žiletek, někde bych ji doma našel. Jinak např. www.subclub.org.

a Kiev-30 není co se mechanického provedení závěrky týká žádný high-tech a skoro všechny kusy, pokud nejsou nějak zalepené a zamaštěné (to pak případně nejdou vůbec) vykazují odchylku tak -1 až -2 EV (tj. v poloze třicetina to je šedesátina nebo ještě rychleji). Dá se to poladit, otázka je, jestli se vyplatí miniaturu rozebírat a riskovat nesložení... Originální Minolty, ze kterých je Kiev-30 odvozený, byly mechanicky lepší.
  • 0

#5 Bartos

Bartos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 9 únor 2015 - 14:49:10

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda nevíte o někom, kdo dokáže filmy z tohoto přístroje naskenovat nebo udělat fotografie (ve Fotoškoda jsem neuspěl, děkuji)


  • 0

#6 hidejoshi

hidejoshi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 741 příspěvků(y)
  • Location49°49'35.080"N, 12°36'21.379"E
Reputace: 435

Publikováno 9 únor 2015 - 16:42:05

V čem je problém udělat klasické ČB fotky normálně zvětšovákem?


  • 0

#7 collodion97

collodion97

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 17 prosinec 2017 - 21:53:35

Zdravím. Kúpil som si KIEV 30 pred nedávnom a zatiaľ som s ním nemal žiadne problémy. Celý som ho rozobral pretože pred rozobratím išlo ostrenie dosť ťažko hlavne pri 0,5m a aj nastavenie clôn a časov a aj sa z neho trúsilo niečo čierne. Po otvorení som zistil že guma okolo objektívu je scvrknutá a rozpadáva sa. Neviete niekto aký význam tam táto guma mala?

 

Do svojho KIEVU 30 používam Fomapan 100 classic 35mm ktorý režem na podomácky vyrobenej rezačke. Zvažujem výrobu tej na zvytkový film pretože z kinofilmu mám len jeden 16mm pás a zo zvytkového štyri 15mm pásy.

 

A tiež to vyvolávam v caffenole (káva + soda na pranie + vitamín - C + bromid draselný) a výsledky sú uspokojivé.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních