Přejít na obsah


Fotka

Kde nechat volat dia svitky (E6)?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
124 odpovědí na toto téma

#101 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 23 červen 2015 - 12:02:02

Aktualizace info pro Moraváky:

 

Dnes jsem mluvil s paní z Fotomorava a sdělila mi, že strojově již "E6stku" nedělají. Zakázky pro ně vyhotovuje ručně určitý člověk...

Důvody jsou více než jasné - neustále klesající poptávka. Dle jejich slov se nevyplácí zapínat mašinu na 2-3 svitky měsíčně...

Tož tak..

 

M.


  • 0

#102 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 23 červen 2015 - 12:08:04

Jinak vyvolání ve Fotomorava dopadlo vcelku dobře, spokojenost tam je, ale ne taková jako z Rossmanna. Příjde mi, že u diáků vyvolaných u Rosse byly barvy o něco více šťavnatější, živější, prostě měly něco více do sebe..

Z Fotomorava mi Velvia 50tka malinko evokuje Provii, barvy jsou o něco méně saturované než z Rossmanna.

M.


  • 0

#103 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 23 červen 2015 - 12:08:41

Obávám se, že by bylo nejlepší si volat diáky doma sám...


  • 1

#104 stanleyb7

stanleyb7

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 111 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 42

Publikováno 20 říjen 2015 - 10:13:10

Dám do pléna svou zkušenost: koupil jsem v Kamrlíku nějaké prošlé svitky a jeden z nich byl dia. Zkusil jsem na to něco na jednom víkendu u rodiny (tak trochu zkušebně) nacvakat a po delším hledání jsem pak našel kde by to v Ostravě zpracovali. Marko Foto Ostrava - cena za vyvolání 179 Kč. Prý nedávno po negativních zkušenostech změnili dodavatele - někdo to pro ně dělá externě, v malém. Hotovo to bylo cca do 14 dní. Vyvolané to bylo pěkně, na to že expozice pro některé snímky byla zjištěna "okometricky", tak to vyšlo VELMI pěkně.

 

ALE! Celý svitek byl pomatlaný - otisky prstů z jedné strany (na půlce fotek po celé délce svitku).

 

Zjistil jsem to už mimo prodejnu, takže jsem jim volal abych vyjádřil svou (mírně řečeno) nespokojenost. Prý to musel pomatlat jejich "nový dodavatel". Tipuji, že byli zvědaví na výsledek jeho práce a někdo to diletantsky v prodejně prohlížel...


  • 0

#105 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 říjen 2015 - 10:48:05

Dám do pléna svou zkušenost: koupil jsem v Kamrlíku nějaké prošlé svitky a jeden z nich byl dia. Zkusil jsem na to něco na jednom víkendu u rodiny (tak trochu zkušebně) nacvakat a po delším hledání jsem pak našel kde by to v Ostravě zpracovali. Marko Foto Ostrava - cena za vyvolání 179 Kč. Prý nedávno po negativních zkušenostech změnili dodavatele - někdo to pro ně dělá externě, v malém. Hotovo to bylo cca do 14 dní. Vyvolané to bylo pěkně, na to že expozice pro některé snímky byla zjištěna "okometricky", tak to vyšlo VELMI pěkně.

 

ALE! Celý svitek byl pomatlaný - otisky prstů z jedné strany (na půlce fotek po celé délce svitku).

 

Zjistil jsem to už mimo prodejnu, takže jsem jim volal abych vyjádřil svou (mírně řečeno) nespokojenost. Prý to musel pomatlat jejich "nový dodavatel". Tipuji, že byli zvědaví na výsledek jeho práce a někdo to diletantsky v prodejně prohlížel...

To je na reklamaci a vrácení peněz.


  • 0

#106 martinsustek

martinsustek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 130 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 20

Publikováno 20 říjen 2015 - 12:37:28

Nejsem nějakej expert na diáky, ale jeden svitek jsem posílal do FotoŠkoda. Měli zrovna akci, tak jsem nemusel platit pálku za dopravu, ale možná by se dalo domluvit to poslat Uloženkou, takže by to vyšlo +/- stejně i s poštovným. Za 3 nebo 4 dny to bylo zpátky, žádné otisky jsem tam neviděl. Promítačku nemám, ale zkusmo jsem si je pustil zvětšovákem na zeď, a radost pohledět. Příště bych to asi udělal stejně, a ještě bych si je nechal nascannovat.

 

Já jsem teda laboratorní prasátko, ale nedají se ty otisky nějak "vyleštit"? Horší mi přijde, kdyby to někdo ochmatal rukama od tlačenky ještě před vyvoláním a mastné strčil do tanku. Ale pokud je to vyvolané dobře, a omacané opravdu až v obchodě, tak by ta mastnota mohla jít nějak odstranit nebo ne?


  • 0

#107 dravec

dravec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 327 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 187

Publikováno 20 říjen 2015 - 13:01:11

mastnota z prstů jde dolu dost těžko a pokud se to nevyčistí hned, nezřídka se stává, že otisky zůstanou v emulzi nafurt. Diáky si nechám dělat taky u škody, anžto to mam nedaleko. Vomatlaný nejsou, ale často jsou poškrábaný :-( A mojí Bronicou to neni, protože a) je celá po generálce B) na čb filmech, co si volám sám, to nejni. Jenže mi přijde, že je uplně jedno kam si dám film vyvolat, prostě škrábance jsou častej zjev. Což mě sejří, protože diáky jsou drahý a volání taky neni žádná láce. Leda si volat sám. Jo jednou mi dali diáky u škody nějaký zaprasený, tak jsem trochu zahudroval a znova mi je vyprali - pak už byly v pohodě.


  • 0

#108 HonzaP9

HonzaP9

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 59 příspěvků(y)
  • LocationPraha Čakovice
Reputace: 24

Publikováno 20 říjen 2015 - 13:22:48

Diáky nosím do Befota a pokud vím oni je nechávají dělat v Ultralabu. Škoda dělá myslím totéž. Pokud je to jen volání, tak zatím bylo vždy vše v nejlepším pořádku, pokud jsem si je nechal i naskenovat (zatím pouze dvakrát, neb raději promítám...), tak se tam nějaký ten otisk objevil, takže jednoznačně záležitost obsluhy skenu.


  • 0

#109 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 20 říjen 2015 - 13:31:15

Diáky nosím do Befota a pokud vím oni je nechávají dělat v Ultralabu. Škoda dělá myslím totéž. Pokud je to jen volání, tak zatím bylo vždy vše v nejlepším pořádku, pokud jsem si je nechal i naskenovat (zatím pouze dvakrát, neb raději promítám...), tak se tam nějaký ten otisk objevil, takže jednoznačně záležitost obsluhy skenu.

No já měl škrábance jak u Škody tak v Béfotu. Teď aspoň vím, proč tomu tak bylo. :-) Stalo se to s filmy z různých aparátů, filmy po skladované před založením i po dofocení ve filmovce, takže problém ve fotoaparátu nebo vlivem nečistot jsem vyloučil.

Spokojený jsem byl pouze v Rossmanu (sic!), jenže to už jaksi skončilo.


  • 0

#110 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 20 říjen 2015 - 13:41:30

Šup s tím co nejdřív do smáčedla. Po pár minutách opatrně požmoulat ve smáčedle nacucanou vatičkou, případně dlouze vymacerovanými prsty. Znovu do smáčedla a pak obvyklým způsobem dokončit jako s ostatními filmy. Pokud jsou "šlépěje" na emulzní straně, tak velmi, velmi opatrně.


  • 0

#111 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 20 říjen 2015 - 15:01:39

Dia svitek dávám do dm cena 129kč a barevný negativ bez fotek za 99kč a bez problémů.


  • 0

#112 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 20 říjen 2015 - 22:37:01

A proč to nezkusit doma s kitem od Tetenalu?
  • 1

#113 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 21 říjen 2015 - 07:36:54

A proč to nezkusit doma s kitem od Tetenalu?

V mém případě - 2-4 kinofilmy ročně - to nemá smysl.


  • 0

#114 mikkal

mikkal

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 92 příspěvků(y)
  • LocationBeskydy
Reputace: 44

Publikováno 21 říjen 2015 - 07:59:57

Tak jako Notorius - osobně ročně vyfotím 3-4 svitky a to se prostě v domácích podmínkách nevyplatí vyvolávat...


  • 0

#115 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 21 říjen 2015 - 18:05:47

Tak jako Notorius - osobně ročně vyfotím 3-4 svitky a to se prostě v domácích podmínkách nevyplatí vyvolávat...


Ok, tak to je jasný no. Zahraju ďáblova advokáta - Nebyla by to dobrá záminka proč diáků fotit víc, zkusit něco nového a zároveň podpořit firmu Fuji, aby časem s diákama nebyl konec úplně? Zabili byste tak hned tři mouchy jednou ranou :-)

Já jsem E6 doma ještě nezkoušel, ale mám to brzy v plánu - hned jak dopotřebuju kit na C-41 :-)
  • 0

#116 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 21 říjen 2015 - 19:23:06

A tak by ďáblův advokát mohl do svého plánu zahrnout vyvolávání těch zájemců o 2-3-4 svitky ročně. Dohromady by to pak už jistě dalo roční počet, který by i s poštovným a bakšišem pro advokáta mohl být výhodný pro většinu zúčastněných ...  

To jsem to hezky (ďábelsky) vymyslel.


  • 2

#117 DavidCz

DavidCz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 121 příspěvků(y)
Reputace: 143

Publikováno 21 říjen 2015 - 20:01:25

Ale jo, proč ne, pokud by dotyčným zúčastněným nevadily ďábelské čekací lhůty než dojde na zpracování várky a ďábelské poštovné do Germánie, tak bych se nechal přesvědčit :-) Navíc by samozřejmě museli mít odvahu svěřit svoje filmy do mých rukou :-)


  • 0

#118 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 22 říjen 2015 - 07:58:54

Vy jste mi nejen advokáti, ale ďáblové samotní! :-)

Fuji moc nepodpořím, nakoupil jsem po dvacetikoruně prošlé Provie kdysi a světe div se, jsou stále jak nové. Pak mám ještě v mrazáku nějaké Kodaky atd..

Na diáky fotím vyloženě dovolenkově, jinak barvu nefotím vůbec. Ovšem kdybych si pořídil projektor na 6x6, asi by se dalo uvažovat.... :-)


  • 0

#119 rayban

rayban

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 13 prosinec 2016 - 01:16:22

Diafilm kino stále vyvolává drogerie Rossmann Jestli svitek to nevím.

Před časem změnili dodavatele. Volá se to pořád v zahraničí a na sáčku je jen vyvolání dia s rámečkem.

Škrtnu s rámečkem a dole do poznámek napíšu pouze vyvolání dia proces E-6 a vždy to udělají stojí to 129 Kč

Cena 49,90 byla lepš,í ale v Plzni Vám nikde dia nevyvolají.

 

pro doplnění

 

 V české republice už v DM drogeriích filmy paradies nemají mají jen Kodak.

Napřed skončil dia film paradies a pak i negativ.

 Ale v Německu když zajdete do dorgerie dm tak mají jak negativ  Agfa, ale i diafilm Agfa Photo  CT precisa 100 a to v Čechách neprodávají.

 Koupeno dvojbalení 10.12. 2016 za 11,95 eura. expirace 3 měsíc 2018 takže čerstvý materiál

V drogerii Müller Agfa photo CT precisa 100 za 7,69 eura, ale běžně jsou u nich k dostání ne jako v české republice.

Měli jich tam dostatek. Bohužel už to není ta pěkná cena za 49 Kč diafim jako byl paradise ještě před pár lety.

Jinak mimo téma Němci mají uplně jiný sortiment Drogeriě Müller spíš takový obchďáček  a sortiment Magnetofonové kazety video kazety, gramofonové desky prostě každý si vybere.


  • 0

#120 VVladimir

VVladimir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 duben 2017 - 15:36:09

Zdravím,

nemáte někdo tip, kde nechat v Hradci králové nebo Pardubicích vyvolat dia kinofilm ?

Mám nafocený film ze Stereo 35.

Našel jsem zatím jen Fotolab, ale ten jen s adjustací do rámečků.

 

Vladimír


  • 0

#121 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 17 duben 2017 - 16:02:33

Diáky dávám do DM stačí na obálku napsat bez rámečků jak kino tak svitek.


  • 0

#122 rayban

rayban

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 17 duben 2017 - 16:30:07

Já dávám dia do rossmanna a vždy v pohodě na sáček napíší bez rámečku jen vyvolat a v pohodě to udělají. Proč by neudělali. Posílají to do ciziny asi Rakouska. A tam si zákazníka váží.

Kdysi dělali i svitek, ale to nevím jestli ještě dělají protože cca před dvěma lety taky změnili dodavatele. Ale nebál bych se to zkusit. V nejhorším případě přijde film zpátky nevyvolaný.

Než změnili dodavatele tak vyvolání stalo krásných 49,90 a film když ještě měli v DM tak ten stál taky 49,90  za  100,- byl komplet film. Jo kde jsou ty časy. Cca 4 roky na zpět.

Teď vyvolání stojí 129,- ale už dlouho jsem nenechával volat ale chystám se.


  • 0

#123 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 17 duben 2017 - 16:45:18

Já dávám dia do rossmanna a vždy v pohodě na sáček napíší bez rámečku jen vyvolat a v pohodě to udělají. Proč by neudělali. Posílají to do ciziny asi Rakouska. A tam si zákazníka váží.

Kdysi dělali i svitek, ale to nevím jestli ještě dělají protože cca před dvěma lety taky změnili dodavatele. Ale nebál bych se to zkusit. V nejhorším případě přijde film zpátky nevyvolaný.

Než změnili dodavatele tak vyvolání stalo krásných 49,90 a film když ještě měli v DM tak ten stál taky 49,90  za  100,- byl komplet film. Jo kde jsou ty časy. Cca 4 roky na zpět.

Teď vyvolání stojí 129,- ale už dlouho jsem nenechával volat ale chystám se.

Časy se mění to je fakt.Když jsem začínal fotit na diáky tak fomachrom stál 39kč a vyvolání měl zdarma.


  • 0

#124 past

past

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 173 příspěvků(y)
Reputace: 20

Publikováno 25 září 2018 - 09:08:53

Aktualizace k CeWe (využívá i drogerie Rossman): zeptal jsem se a teď mi odepsali. E6 stále dělají, ale už jen kinofilm (129 Kč). Svitky přestali zpracovávat kompletně, nejen E6.


  • 0

#125 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 2 říjen 2018 - 20:23:37

Na poslední setkání jsme se to učili. Oslovil by jsem Hájkyse. Umí a je ochotný. Doporučuji.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních