Přejít na obsah


Fotka

Zprovozním ještě Eumiga na kazety?


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
4 odpovědí na toto téma

#1 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 červen 2010 - 22:04:14

Dneska jsem zdarma obdržel jednoho skvělého Eumiga na super 8 mm. Jediný problém je, že se do toho ládovaly kazety, nikoli cívky.
Kdysi před mnoha lety jsem měl stejný typ půjčený, ale to se ještě ty kazety prodávaly. Ale co s tím dneska.....?
  • 0

#2 Rybinin

Rybinin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 551 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 21 červen 2010 - 23:09:58

Kazety koupíš v zastoupení Kodaku v Praze v Jirchářích. Nebo netový obchod www.film1635.cz. Ale je nutno dát si bacha na to jaké citlivosti kazet to bere. Teď začli dělat novej Ektachrome 100D, což nem,usí všechny kamery umět. Abs to neměl pod nebo přeexponovaný. Ale k tomu více asi zkušenější místní.
  • 0

#3 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 10:29:19

Pokud bys neměl štěstí s lokálními obchůdky, klikni na můj www odkaz na temné, nebo mi pošli mail, Super 8 film v kazetě se samozřejmě sehnat dá.

Barva i černobílý. Iverzní i negativní ... :) skoro mám pocit, že v Super 8 nikdy předtím nebyla nabídka tak široká, jako dnes.

A pokud přijedeš na příští sraz, naučím tě Super 8 kazety rozpitvávat skalpelem a plnit je metráží! :)
  • 0

#4 Jimmi

Jimmi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 222 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 22 červen 2010 - 12:59:07

Super, to jste mě potěšili. Bál jsem se, že už jenom na cívkách. Tedy doufám, že to pak někdo i vyvolá, páč doma se mi to nechce. Asi to teda zkusím rozchodit. Koneckonců, promítačky mám už dvě, to bude stát za to :D

Mimochodem, před lety jsem něco málo filmoval s Qarzkou a tímhle Eumigem a opticky mi ten Eumig připadal mnohem lepší. Jenom mu chyběly některé manuální funkce.
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 červen 2010 - 15:09:15

vyvolani neni problem. lokalni kontakt v CR je RED, pokud nemuze RED (pocinaje dneskem bude 3 mesice v Anglii), mozno zaslat ke mne do Anglie, zpravidla do tydne posilam vyvolany material zpet.

A samozrejme te vyvolavat naucime pri nejblizsi mozne prilezitosti (sraz temne komory :D )
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních