Přejít na obsah


Fotka

Světlotěsný stan


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
23 odpovědí na toto téma

#1 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 červen 2010 - 10:14:40

Zdravím, potřeboval bych poradit jaký materiál by se dal použít na světlotěsný stan. Chystám se zvětšovat na fomáckou emulzi nanešenou na omítku. Obraz bude v životní velikosti tak to bude chtít asi dlouhý stan.
Konstrukci už snad nějak vymyslím....
Díky za každý nápad
  • 0

#2 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 22 červen 2010 - 10:29:12

jednou jsem v baumaxu kupoval 2 druhy černých (zahrádkářských) fólií..
jedna je "na jahody" (bez děr) cca 1,5x10m, ale ta není dobrá - propouští světlo celkem dost - musel jsem dát na okno 4 vrstvy, aby byla fakt tma.

Pak je tam ještě jeden druh - taková bytelnější fólie, která se prodává ve formátech cca 5x4m nebo tak. ale oproti té první fólii je dost drahá. tak nějak 250kč za arch. ta už světlo nepropouští.

černá netkaná textilie je pak levná, lehká a dobře se s ní manipuluje, ale taky je v jedné vrstvě "průhledná" :[

tkaná textilie pro účely zatemnění bude muset být buď nějaká sametovaná nebo aspoň o patřičné gramáži a ta je pak docela tuhá a hlavně drahá (a většinou promokavá).
  • 0

#3 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 červen 2010 - 10:45:50

Nepromokavost neřeším :-)Ten hrubý igaelit znám, mám ho na zatěsnění oken, mno asi mi nezbyde nic jiného, než to spáchat s ním.
Samet nebo něco podobného by byl drahý..

Díky
  • 0

#4 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 3 110 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 083

Publikováno 22 červen 2010 - 11:08:29

Slyšel jsem, že je možný vytvořit fotku na omítku, ale jak na ní nanést vývojku, prací vodu, ustalovač.......
Mohl by jsi napsat něco víc, jak budeš postupovat?
Dík
  • 0

#5 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 22 červen 2010 - 11:09:21

Jeste pockej, sam mam udelany stan 2*2*2m do dodavky, je svareny z nejakeho materialu, ktery je absolutne svetlonepropustny (menil jsem v tom papiry v dirkovce..). Cena nebyla taky nejak premrstena, tusim kolem 1500 za cely stan i s praci. Jen nevim presne kde ho sehnat, zkusim zjistit co je to zac.
  • 0

#6 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 22 červen 2010 - 11:18:37

Nepromokavost neřeším :-)Ten hrubý igaelit znám, mám ho na zatěsnění oken, mno asi mi nezbyde nic jiného, než to spáchat s ním.
Samet nebo něco podobného by byl drahý..

Díky


No, kdybych něco takovýho realizoval, tak bych vzal nějakou levnou textili, vyklopil na ní plechovku černýho akrylu nebo něčeho co po zaschnutí zůstane trochu gumový. Kdyby to bylo málo (zkusit), tak po nabarvení jedné plachty bych na to plácl druhou ještě za mokra, aby se to slepilo. Nevyzkoušeno, i mě to zní to jako docela velká hovadina, ale nic jinýho mě nenapadá.
  • 0

#7 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 červen 2010 - 11:21:51

Mno to by taky mohlo jít, budu muset udělat několik zkoušek. Každopádně igelit je sviňa neforemná a neskladná a celková práce s ním bude masakr. Látka bude uršitě lepší ve všech ohledech kromě ceny a světlotěsnosti :D
  • 0

#8 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 22 červen 2010 - 12:19:14

Honza Svatoš bude mít v Africe nějaký světlotěsný stan, více o tom je v aktuálním Temnokomorníku :D
  • 0

#9 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 22 červen 2010 - 12:26:32

Jen takovy napad, mozna opravdu hloupy. Rikas ze to bude na omitku, venku nebo vevnitr objektu? Ja jen, ze by stacilo pockat na poradne temnou noc...Ted je jeste otazka poulicniho osvetleni a dalsiho svetelneho smogu...
  • 0

#10 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 červen 2010 - 13:41:23

Temnokomorníka budu mít až v pátek.
Bude to v exteriéru a zrovna na tom místě je dost světelných zdrojů..
  • 0

#11 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 23 červen 2010 - 10:06:08

Jestli se nemýlím, hovořilo se v tom článku o expedici o použití Ligtboxu, viz třeba http://www.growshop....150755-lightbox.
Mělo by to být světlo těsné a poroste v tom dobře třeba i rajče :D). Nemyslím tu webovou galerii, myslím rostlinu.
  • 0

#12 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 23 červen 2010 - 10:12:46

Jestli se nemýlím, hovořilo se v tom článku o expedici o použití Ligtboxu, viz třeba http://www.growshop....150755-lightbox.
Mělo by to být světlo těsné a poroste v tom dobře třeba i rajče :D). Nemyslím tu webovou galerii, myslím rostlinu.

Homebox light není 100% světlotěsný. Silná HPS lampa bude svítit skrze stěny. Přímé sluneční světlo nebo jiný silný zdroj světla může narušit světelný režim rostlin uvnitř boxu.

Ja zkousel tu folii, kdyz jsem koketoval s vyrobou nejakyho prebijeciho stanu. Ono na 8x10" to chce uz trosku mista a nez jsem si koupil Harrison Jumbo, chvili jsem plytval casem a penezi na ruzne pokusy...
Tato folie, ze ktere je ten stan neni svetlotesna!! Propousti svetlo, neni ho mnoho, ale na slunci se domivam, ze pro fotomaterial nepouzitelne. Ja planoval resit tak, ze udelam sendvic folie->mylarova folie->folie, ale skoncil jsem u problemu slepit rozumne tak velke plochy...

Bohousek
  • 0

#13 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 23 červen 2010 - 11:11:42

Tak určitě to není jediný typ fólie ani jediný model pěstitelského stanu. A už vůbec to není určeno na použití jako fotokomora, dal jsem jenom jako ukázku, co se dá mimo jiné najít pod názvem lightbox. Mě by vadili ty stříbřité vnitřní stěny. Je to určeno pro instalaci vnitřního osvětlení, ventilace, zavlažování, ...
Taky jsem to chtěl použít jako skladnou komoru, na negativní proces. Průsvitnost bych řešil vrstvením tkanin. Mám doma i samet, ale kazový. Není nad dírky.
Měl bych místo temné komory dírkovou komoru :-)
  • 0

#14 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 červen 2010 - 11:48:30

Jo na lightbox z growshopu nemám prostředky, potřebná velikost cca 15 000kč a navíc vnitřek z "celofánu" by asi taky nebyl to pravé ořechové.
  • 0

#15 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 23 červen 2010 - 13:03:45

Jo na lightbox z growshopu nemám prostředky, potřebná velikost cca 15 000kč a navíc vnitřek z "celofánu" by asi taky nebyl to pravé ořechové.

Nepropadej panice!
Pokud koupis toto:
http://www.growshop....---cena-za-1-bm
a toto:
http://www.growshop....---cena-za-1-bm
udelas z toho sendvic tak, ze pri pohledu z venku to bude 'zahradnicka (bila ven) -> antidetekcni -> zahradnicka (cerna dovnitr)', tak budes mit sestavu, ktera je zarucene svetlotesna, pomerne dobre mechanicky odolna a cena bude pomerne lidova... Jenom nevim, jak to slepit, ja pouzil sprej 3M, drahy a jeste to krabatelo.
Jinak by asi stacily i jenom 2 vrstvy (a asi skoro libovolna kombinace).
Nejhorsi podle me bude vymyslet, jak tam udelat svetlotesnej vstup...
Ale ty budes potrebovat komoru tak 1x2x3m (sxvxd), coz?
Nebylo by mozny delat v noci? Pak tistaci klidne jednovrstva folie?

Bohousek
  • 0

#16 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 červen 2010 - 13:31:19

Herdek, poprvé co tu vydím náznak řešení :-)
Světlotěsný vstup nepotřebuju. Prostě se tam v noci zavřu, natřu materiál Fomáckou emulzí, osvítím vyvolám, ustálím a honem sbalit a pryč...
  • 0

#17 Bohousek

Bohousek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 329 příspěvků(y)
Reputace: 14

Publikováno 23 červen 2010 - 13:38:53

Pak ti podle me staci jenom ta zahradnicka, 60Kc/bm...
Hele a napadl me ted mozna silenej napad! A nebylo by jednodussi na tu stenu prenest uz vyvolanou emulzi? Normalne polit papir, vyvolat, nasledne predek emulze striknout lepidlem, prilepit a po zaschnuti odmocit papir?
Ale byla by to ducharina, ovsem zaroven i VYZVA :-)

Bohousek
  • 0

#18 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 23 červen 2010 - 14:01:09

Hm, aby pak neprisly do mody fotografity a pubertaci misto protrepavani sprayu nepreklapeli vyvojnice. Kazde rano by pak fasady baraku a zeleznicni vagony zdobily fotky.
  • 0

#19 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 červen 2010 - 14:06:20

Pak ti podle me staci jenom ta zahradnicka, 60Kc/bm...
Hele a napadl me ted mozna silenej napad! A nebylo by jednodussi na tu stenu prenest uz vyvolanou emulzi? Normalne polit papir, vyvolat, nasledne predek emulze striknout lepidlem, prilepit a po zaschnuti odmocit papir?
Ale byla by to ducharina, ovsem zaroven i VYZVA :-)

Bohousek


Tak je to něco co mě napadlo původně, jenom jsem chtěl lepit celou fotku a to jsem zavrhl. Každopádně udělám zkoušku s tím odmočením, bylo by to asi nejrychlejší a co se týče serepetiček kolem nejlepší řešení. Jenom jestli se to doopravdy odmočí se vším všudy a zůstane jenom emulze...
  • 0

#20 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 23 červen 2010 - 18:05:35

Pytle na stavební suť (opravdu neprůsvitná, velmi pevná) + nůžky či nůž + lepidlo na příslušný plast + malířská páska (k dočasné fixaci, než zatuhne lepidlo) + nebo šedá velmi pevná a "vše lepící" páska - já ji kupuji v Tescu, je tam nejlevnější.
Nebo dřevěná konstrukce z latí + čalounická sponkovačka a "nastřílet" spony do záhybů (stejně, jak jsou třeba sešité džíny).
  • 0

#21 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 23 červen 2010 - 19:57:30

TEMNÁ KOMORA ZA POUHÝCH 102 KG
  • 0

#22 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 červen 2010 - 07:44:08

TEMNÁ KOMORA ZA POUHÝCH 102 KG


Moc malá :D
  • 0

#23 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 červen 2010 - 07:49:25

Slyšel jsem, že je možný vytvořit fotku na omítku, ale jak na ní nanést vývojku, prací vodu, ustalovač.......
Mohl by jsi napsat něco víc, jak budeš postupovat?
Dík


Nejspíš Fomácká emulze. Nanést na stěnu, nechat vytvrdnout, osvítit, houbou namočenou ve vývojce vyvolat, houbou přerušit, ustálit, omýt.
Ještě nemám praktické zkoušky, sháním finance.
  • 0

#24 Radza

Radza

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 82 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 24 červen 2010 - 08:36:34

jojo, fandím!

S tou emulzí jsem taky špekuloval, ale na zvládnutí tvěch techologických kroků jsem vykypal 2 pixle a stejně jsech to nevychytal, jak jsem chtěl. Ale neměl jsem omítku, jako substrát, ale nesavý sololit. Nepovedlo se mi to nanést (polít) v rovnoměrné tenké vrstvě. vyvolání, ustálení je pak už sranda(:-))

Stěny mě tehdy taky dost lákaly


Radza
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních