Přejít na obsah


Fotka

Klub pneumatiků


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
309 odpovědí na toto téma

#1 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2010 - 08:45:56

Na četné žádosti tedy zakládám "klub pneumatiků". Jsem rád, že to byla jen moje nevědomost nad skutečným počtem těchto klubíček a že je nás víc a naše řady se budou stále rozšiřovat. Není jistě lepšího odpalu závěrky, než toho vzduchového.
Hlaste se o funkce, předseda byl vyřčen, dále jsou zde podpředsedové, tajemníci, správci správného tlaku v systému apodobně.
-dovolím si vyhlásit pátrání po nejstarší verzi dálkové pneuspouště, tu půlmetrovou, co měli v atelierech u velkých kamer nevyjímaje - každá taková se totiž dá opatřit delším potrubím a ke správnému dálkovému odpalu používat
-dále vyhlašuji závazek, že jednou za čas každý aktivní člen spolku musí dodat - ukázat snímek na dálku odpálený, mohou být i snímky kradmo, kdy potrubí je vedeno pod stolem s půllitry a jinými doplňky a osoby v záběru (vč. fotografa, ale ten tuší) povětšinou netuší, že jsou zvěčňovány
-vítané jsou také samocvaky autoportrétní, neboť tak dobře, jako vy sami sebe vás stejně nikdo nemůže zvěčnit
-pevně věřím, že osmičkáři vymysli připojení na kamery a brzy uvidíme a filmy, kde posun filmového pásu byl na dálku spuštěn

S pozdravem infraodpalu zmar a tlakovému vzduchu zdar,

váš předseda.

Dovolím si na úvod vložit jeden z výjevových snímků, je na něm náš širokoúhlý předseda spolu s dalšími při konzultaci v rozestavěné komoře.
Vložený obrázek


děkuji členovi vedení klubu za ilustrační snímek a ujištění, že i v jejich kraji se pneumatikům daří!

Vaňúrek je s vámi, kamarádi!

Vložený obrázek


  • 0

#2 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 26 červen 2010 - 09:57:48

Už dávno sem přemýšlal nad tým, že si kúpím tuto nádhernú spúšť. Pořád sem to nejak odkládal, pořád na to byl čas, kolikrát mi už chyběla.

Ale až nyní, kdy byl založen další deviantský klub sem pochopil, že mosím byt jeho členem, což ale nejde bez té správné pneuspúště.

Nevíte kde bych ju zakúpilza rozumný peníz?

Děkuju moc.
  • 0

#3 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 26 červen 2010 - 10:04:43

Také mám tento předmět.
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2010 - 10:09:13

těžko říci, třeba se najde výrobce pístků a dodavatel hadic, balonky jsou v každé lékárně, ale osobně jsem platil plnou cenu mínus malá sleva na tu kartičku - u škody
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červen 2010 - 10:15:00

Krakene, jakožto samozvaný místopředseda našeho klubu pneumatiků se zavazuji ti jeden dálkovzduchemodpalovač pořídit a věnovat darem. Velmi často nacházím podobné věci na nedělních bleších trzích, a to za ceny více než mírné.
  • 0

#6 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 červen 2010 - 10:23:00

stačí když jednu pneu nosím stále kolem pasu? ;-)
  • 1

#7 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červen 2010 - 10:28:24

stačí když jednu pneu nosím stále kolem pasu? ;-)


ne. musis si k sobe pripojit hadicku, balonek a nastavec na nasroubovani na spoust fotoaparatu. Pred vlastnim prijetim do klubu pak musis funkcnost celeho systemu demonstrovat vykonemu vyboru klubu. Teprve na zaklade demnostrace vykonny vybor rozhodne o tvem prijeti ci neprijeti. :-)
  • 0

#8 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 26 červen 2010 - 11:09:44

Vážení kolegové, silně ortodoxně vyhraněný klub v rámci širokého spektra
uživatelů nabízí alternativu jiných, přísně ekologických zdrojů vzduchu, či plynu :-) , jež dokáže překonat krátkodobě sílu gravitace. Adaptér pumpy
MTB miniaturního rozměru, či promyšleně a s "metabolickým předstihem" dávkované luštěniny splní daný úkol mnohem nenápadněji. Náhlý přetlak
v hermeticky uzavřené komoře, vzniklý zatuhlým mazivem závěrky může
v ojedinělém případě způsobit destrukci přístroje, nebo tzv. "předfukem"
vlastní komory rovněž plynule měnit formát dle záměru autora. ;-) Erik
  • 0

#9 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 26 červen 2010 - 12:12:42

Pane Šneku, místopředsedo, zakoupení takovéhoto daru pro ideologického admina můžu jedině schválit, jelikož i moje pneuspoušť pochází z rodné hroudy ctěné Queen of the Commonwealth realms a je ji tímto možno označit za čistou a pravou a jedinou správnou.
  • 0

#10 panoram

panoram

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 24 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 26 červen 2010 - 12:56:25

Vložený obrázek
Zdravim,ja to mam taky.Sice ne dlouho,ale mam.Myslim tu spoust.
Pkud by byla moznost ziskat ty pozitivni papiry od Ilfordu,tak bych taky mel zajem.Predem dekuji.
Tomas Panoram
  • 0

#11 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 26 červen 2010 - 13:22:56

Akorád další zbytečnej krám do tak už přeplněný kabele.(drátěnka stačí a sám sebe nefotím) :) Tak a teď všichni do mě ,já to snesu. ;-) :-)
  • 0

#12 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červen 2010 - 13:47:56

... další zbytečnej krám do tak už přeplněný kabele...;-) :-)


do kabele se vejde vzdy vse, co je treba, je to jen otazka systemu rovnani veci. Kolikrat jsem si rikal, ze uz se mi do brasny nic dalsiho nevejde, stacila pul hodinka, rozmyslet / prerovnat ... a hned bylo dost mista na dalsi nezbytnou vec ...
  • 0

#13 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 26 červen 2010 - 14:28:14

Vážení kolegové, během vysloveně relaxační cesty z dnešního pracovního
procesu na bicyklu Favorit, zakoupeného dne 21.8. 1968, krátce po 11:00,
mne ( patrně v důsledku prokysličení mého vlastního mozku ) též napadlo, jaký geniální nápad se zrodil v mé vlastní makovici: Přístroj, svojí velikostí připomínající slavnou Mikromu, lze tzv. předfukem libovolně formátovat až
do velikosti 8x10inch. Nový typ, zatím přísně utajovaného filmu, pracovně
nazývaného "Pneumonia" svojí elasticitou podložky přizpůsobuje velikost
požadovaného formátu spolu s nafukovací fotografickou komorou. Vzniklé
vakuum v prosturu uložení filmu má příznivé účinky na rovinnost plochy u
citlivého materiálu. Po ukončení práce se přístroj odvzdušní do původní a
velmi skladné velikosti přístroje Mikroma a spolu s nafukovacím stativem,
který je momentálně ve stadiu testování se celý komplet vejde do pouzdra
na opasek. Práce s velkým formátem je zbavena otrocké dřiny. ;-) Erik
  • 0

#14 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červen 2010 - 14:41:03

jaký geniální nápad se zrodil v mé vlastní makovici: Přístroj, svojí velikostí připomínající slavnou Mikromu, lze tzv. předfukem libovolně formátovat až
do velikosti 8x10inch. :) Erik


to už je asi jednodušší vyrobit tikitál, který se vleze do peněženky, za pouhý zlomek sekundy, stačí na to jedna šína a jedna lokomotiva ;-) :-)
  • 0

#15 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 26 červen 2010 - 14:42:43

Akorád další zbytečnej krám do tak už přeplněný kabele.(drátěnka stačí a sám sebe nefotím) :? Tak a teď všichni do mě ,já to snesu. ;-) :-)


ty nechodíš fotit polní havěť? na krtka či hraboše by se ti hodila (p.s. vyzkoušeno :) )
  • 0

#16 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 26 červen 2010 - 16:09:41

Já jsem chtěl, a moc! Jenže než jsem si od Pazdery došel domů pro peníze, někdo mi ji vyfoukl ;-)
Navíc nejsou k mání rozdvojky. Musel bych zničit dvě a improvizovaně je spojovat. Jinak by to na bylo bezva na hyperstereo, protože tlak se šíří rovnoměrně všemi směry.
  • 0

#17 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 26 červen 2010 - 18:42:23

určitě by to uměli svařeč se soustružníkem z mosazi udělat, já bych to nevzdával
ta poznámka o šíření tlaku všemi směry je zajímavá, umožní každému totiž fotografovat na více formátů (přístrojů) najednou ;-)
quadro?
:-)
  • 0

#18 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 27 červen 2010 - 09:05:50

Jak se to vezme. Taky se nesmí zapomínat na dopravní zpoždění a tlakové ztráty v potrubí. Hlavní proud jde vždy cestou nejmenšího odporu. Odpalování více přístrojů ve stejný okamžik by bylo spolehlivé jen pokud by ke všem vedla stejně dlouhá hadice, na konci by byl stejný pístek se stejně silnou vratnou pružinou a mechanismus spouště by musel klást stejný odpor a mít stejný zdvih. Přesnost lze zvýšit prudkým zmáčknutím balónku, čímž by měl být okamžitě v systému tlak, který všechny odpory překoná rychle. Hydraulicky by to bylo přesnější.
  • 0

#19 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 červen 2010 - 11:34:16

dají se přece vřadit vzduchové, stavitelné redukční ventily!

hydraulika, to je zajímavé - spuštění závěrky bude ještě přesnější a proč by v systému nemohla být nějaká přátelská kapalina :-P
rozhodně hydraulikové a pneumatici budou spřízněné skupiny
-
včera jsem zkoušel pneumaticky dálkově odhodit krytku z objektivu - ztrátové samosebekloboučkování na necelý metr - funguje to
uzavření závěrky jsem řešil vrhnutím oděvní součástky zpředu na objektiv i to funguje - možná by se takoví dali nazývat samokloboučníci pneumatičtí
ovšem jelikož to bylo pět vteřin a ještě málo, poněvdž neznám orwošváru :-( a jednocentimetrová či jaká hloubka ostrosti se taky obtížně trefuje, výsledek není dobrý
už proto, že jsem také mylně poněkud více naředil vývojku, což se stane, pravda, maximálně jednou za deset let
  • 0

#20 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 červen 2010 - 09:25:58

geniální, konečně pořádnej impuls, už sem si řikal jestli není temná vyčerpaná a... NENÍ, vzduchu je furt dost, žádný vákuum se nekoná :D
  • 0

#21 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 červen 2010 - 16:27:04

koukám, že jsme tři, nezaložíme nakonec "klub pneumatické dálkové spouště"?
už ten název :-)


jsem pro! :-) navrhuju tě na post předsedy klubu, sám se spokojím s místopředsednictvím :?:


mám taky, ale předseda budu já - mám totiž
a/ největší balónek
b/ nejvíc balónkem odexponováno - cca 2-5,000 expozic odhadem
c/ v pneu prostě nejlepší výsledky


  • 0

#22 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 28 červen 2010 - 16:28:52

jo a největší eso na závěr:
mám pneumatickou závěrku Grundner!! Dokonce dvě!!! Dokonce funkční!!!!!

Sami musíte uznat, že vlastnictví tohoto mě přímo předurčuje k výkonu funkce...
  • 0

#23 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 červen 2010 - 16:46:16

ivane přece nemůžeš svrhnout vedení klubu už druhou větou!
vypadá to, že tvoje zásluhy o vzduch a jeho správné používání jsou nezměrné a nikdo se s tebou nemůže měřit co do tlaku ani délky potrubí, ale stejně
přijal bys nějakou čestnou funkci :?:
  • 0

#24 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2010 - 19:20:32

ivane přece nemůžeš svrhnout vedení klubu už druhou větou!
vypadá to, že tvoje zásluhy o vzduch a jeho správné používání jsou nezměrné a nikdo se s tebou nemůže měřit co do tlaku ani délky potrubí, ale stejně
přijal bys nějakou čestnou funkci :!:


neumím si dost dobře představit, jakou byste mi nabídli funkci, kdybych zde prozradil, že vlastním taky jeden relativně veliký balonek = klystýr :!:
  • 0

#25 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 červen 2010 - 19:34:27

pá 25. červen, 2010 12:12[quote][quote]
vidím známé klubo od pneuspouště, jsem rád, že jsme dva, co to používaj :-)
[/quote]
To bile klubko se mi prave v zaberu nelibi. Mam to premotane tak, aby byla civka u pristroje. Ten cerny balonek se v zaberu schova mnohem lepe. Jinak je to opravdu uzitecna vecicka, takze huc dal Radime :!:[/quote]
pá 25. červen, 2010 14:26[quote][quote]
vidím známé klubo od pneuspouště, jsem rád, že jsme dva, co to používaj :-)
[/quote]
souhlasim Radime, je to naprosto nenahraditelna vec! :-)
[quote]
To bile klubko se mi prave v zaberu nelibi. 8-O[/quote]
ja jsem jim nadsen. na jednom ze zaberu pripomina trochu tvarem bile jablko :-))[/quote]
pá 25. červen, 2010 14:48[quote]
koukám, že jsme tři, nezaložíme nakonec "klub pneumatické dálkové spouště"?
už ten název :-)
taky pneu neschovávám a na záběrech přiznávám, ale nikolivě klubo, ale odpalovací balonek a potrubí.[/quote]
pá 25. červen, 2010 14:58[quote][quote]koukám, že jsme tři, nezaložíme nakonec "klub pneumatické dálkové spouště"?
už ten název :-)
[/quote]
jsem pro! :-) navrhuju tě na post předsedy klubu, sám se spokojím s místopředsednictvím :!:[/quote]
pá 25. červen, 2010 17:38[quote][quote][quote]koukám, že jsme tři, nezaložíme nakonec "klub pneumatické dálkové spouště"?
už ten název :-)
[/quote]
jsem pro! :-) navrhuju tě na post předsedy klubu, sám se spokojím s místopředsednictvím :!:[/quote]
S dovolením bych se hlásil do členstva, neb jsem jedním z těch koho pneumatický předseda uhučel :)[/quote]
pá 25. červen, 2010 17:54[quote]kdo to moh tušit, že z toho kouká funkce :-)
dávejte návrhy na název vlákna, já myslím, že ten způsob odpálení všech druhů závěrek si zaslouží samostatné téma :!:
pneumatici :?[/quote]
25. červen, 2010 18:13[quote][quote]kdo to moh tušit, že z toho kouká funkce :-)
dávejte návrhy na název vlákna, já myslím, že ten způsob odpálení všech druhů závěrek si zaslouží samostatné téma :!:
pneumatici :D[/quote]
což třeba "vzduchemodpalovači" :?: :)[/quote]
pá 25. červen, 2010 19:14[quote][quote]kdo to moh tušit, že z toho kouká funkce :-)
dávejte návrhy na název vlákna, já myslím, že ten způsob odpálení všech druhů závěrek si zaslouží samostatné téma :!:
pneumatici :?:[/quote]
luftaci, vzduchoprdi, pneumostrelci, prdoexpozici, kabelazni pneumatici, luftoalnidalekoodpalovači 8-)[/quote]
pá 25. červen, 2010 20:00[quote]Vaňúrek je s vámi, kamarádi!
Vložený obrázek[/quote]
pá 25. červen, 2010 23:23[quote]Vaňúrku, vítej v klubu! :lol: :D :D :D[/quote]

dalo to dost práce, tak ne aby se někdo ofrňoval :?:
a klysterovací balonek mám taky! Heč :).
  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 28 červen 2010 - 20:46:29

to je jasný, jenda bude archivářem, airozapisovatelem nejvyšší kategorie
  • 0

#27 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 28 červen 2010 - 20:54:13

Tož ogaři, hlásím dnes dvě použití pneumatiky, to jen aby bylo vidět, že jsem poctivým členem.
  • 0

#28 Sokolík.

Sokolík.

    Nováček

  • Banned
  • Pip
  • 299 příspěvků(y)
Reputace: -4

Publikováno 28 červen 2010 - 21:10:14

Mohl by mi prosím někdo poradit,kde se vlastně dá takový pneumatický nástroj koupit ?
  • 0

#29 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 28 červen 2010 - 22:14:42

Mohl by mi prosím někdo poradit,kde se vlastně dá takový pneumatický nástroj koupit ?

Nabídka dne, třeba :!: - http://photography.s...tter&_sacat=625

Jinak si myslím, že pro členy klubu by mělo být nezbytné pravidelně se seznamovat s bezpečnostními předpisy při používání těchto zařízení, o potřebě technických kontrol ani nemluvě.
Aby jste to nebrali na lehkou váhu - zde třeba je třeba text z ČSN EN ISO 13849, po jehož přečtení možná mnozí z Vás zaváhají, zda se svým kdovíjak a kdovíkde získaným zařízením a bez řádného proškolení budou schopni zvládnout celý ten proces od nastavení po pšouknutí s dodržením všech bezpečnostních opatření, aby nedošlo k ohrožení všech a všeho okolo ...
"Bezpečnostní částí ovládacího stroje rozumíme takovou část ovládacího systému, která je určena k plnění bezpečnostních funkcí. V pneumatických systémech velmi často dochází k prolínání bezpečnostní funkce a provozní funkce ovládacích systémů. Například systém dvouručního ovládání může být zároveň prostředek inicializace procesu. Neznalost systému se kterým pracujeme a jeho nedbalá údržba může mít i tragické následky. "
  • 0

#30 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červen 2010 - 22:26:37

Hele, pneumatici, jednu otázku, je to použitelné i na dlouhé časy a B? To asi záleží na těsnosti konkrétního kousku, ne? Nebo je to nějak všeobecně plus mínus definovatelný?
  • 0

#31 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2010 - 22:36:30

Zakoupit lze třeba v mém e-shopu (omlouvám se za reklamu, ale uznejte, taková pneumatická spoušť přímo od místopředsedy klubu... :!: ...)

Pavle, k tvému dotazu, lze použít i na B ... třeba zrovna dva snímy z testu Direct Positive papírů vedle ve vlákně jsou pětisekundové expozice...
  • 0

#32 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 28 červen 2010 - 23:04:16

S pozdravem infraodpalu zmar a tlakovému vzduchu zdar,

váš předseda.


Tedy Radime, vy v tom Hradci jste nejak zatizeny na funkce :!:
  • 0

#33 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 červen 2010 - 07:52:41

jo a největší eso na závěr:
mám pneumatickou závěrku Grundner!! Dokonce dvě!!! Dokonce funkční!!!!!
Sami musíte uznat, že vlastnictví tohoto mě přímo předurčuje k výkonu funkce...

To je toho ... já mám pneumatiku kolem celýho břicha! Taky funkční.
  • 0

#34 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 08:34:20

Hele, pneumatici, jednu otázku, je to použitelné i na dlouhé časy a B? To asi záleží na těsnosti konkrétního kousku, ne? Nebo je to nějak všeobecně plus mínus definovatelný?

béčko je řehole a o tom to je - když držíš správně, tak drží
tuhle jsem držel minutu na sixu a to je nějakej odpor a to mě bolela ruka, ale nepovolil jsem
výjevová expozice v interieru, kdy jsem přecházel z místa na místo a tam vždycky posečkal deset vteřin
ale jsem se na těch třech místech naexponoval málo, v celku to bylo dobrý, ale já tam chyběl, holt foma - musí se držet švárodlouho
jinak držet vteřiny pět deset, žádnej problém
-
znovu připomínám možné použití hydrauliky, kdo takový přístroj sestrojí a uvede v chod - dostane "řád pneumatika hydraulického stupně"
  • 0

#35 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 29 červen 2010 - 08:36:03

Hele, pneumatici, jednu otázku, je to použitelné i na dlouhé časy a B? To asi záleží na těsnosti konkrétního kousku, ne? Nebo je to nějak všeobecně plus mínus definovatelný?

béčko je řehole a o tom to je - když držíš správně, tak drží
tuhle jsem držel minutu na sixu a to je nějakej odpor a to mě bolela ruka, ale nepovolil jsem
výjevová expozice v interieru, kdy jsem přecházel z místa na místo a tam vždycky posečkal deset vteřin
ale jsem se na těch třech místech naexponoval málo, v celku to bylo dobrý, ale já tam chyběl, holt foma - musí se držet švárodlouho
jinak držet vteřiny pět deset, žádnej problém
-
znovu připomínám možné použití hydrauliky, kdo takový přístroj sestrojí a uvede v chod - dostane "řád pneumatika hydraulického stupně"


a nestaci dat na hadicku kolicek? neco jako maj akvabely na nose - a dlouhe casy zaruceny.
  • 0

#36 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 08:54:48

no musíš neustále mačkat a držet, až bude tlak stálý a stálý a nepoklesne
vzpomínám na jeden zmačk, když jsem stiskl a nedržel balonek pevně = došlo k poklesu tlaku a uzavření závěrky

asi ne kolíček, ale dát jiný balonek - resp. těsné pístové zařízení s aretací, možná by to stálo za zkoužku jestli ten pístek u kamery minutu tlak udrží

taky každá závěrka se pere s mechanismem jinou silou - sixova byla silná, na kinu skoro žádnej odpor

akvabely - čím jsou hloub, tím kolíček drží víc a to je přece jiná úměra než u nás
tady čím déle držím, tím víc mi ruka dřevění
  • 0

#37 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 29 červen 2010 - 08:59:15

Já jsem vám to říkal,drátěnka se zaaretuje a ručka nebolí.Navíc je ručka volná,dá se s ní odhánět případný dotěrný hmyz nebo strčit do nosu nebo do ... :)
  • 0

#38 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 09:31:23

těžko bych měl desítimetrovou drátěnku trvale volně loženou v tašce, co ji nosím do práce, možná by se dala dát přes rameno, ale to by se lidé při setkání se mnou zase chytali za knoflíky a mohli u mě objednávat docela jiné služby, než sporáky a obrázky
  • 0

#39 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 červen 2010 - 09:55:52

Zakoupit lze třeba v mém e-shopu (omlouvám se za reklamu, ale uznejte, taková pneumatická spoušť přímo od místopředsedy klubu... :) ...)

Pavle, k tvému dotazu, lze použít i na B ... třeba zrovna dva snímy z testu Direct Positive papírů vedle ve vlákně jsou pětisekundové expozice...


No já takovou pneumatickou spoušť sháním bohužel jsem neviděl takový model který by nakonci byl velikostně skoro jen jako drátěnka a nebyl moc veliký a hlavně dlouhý (pokud možno i trochu ohebný do strany) ten šroubovací adaptér. Na Bronice mi to potom koliduje s objektivem.
  • 0

#40 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 10:05:50

šroubovací adaptér existuje, ale nesnadno se shání, já jej mám
je to taková hokejka, trochu "znepřesňuje" okamžik expozice, ale pro dvojvočku není jiná cesta, taky mi tam pístek vadil
našroubuje se jako "zahnutý prodloužení" na pístkovej závit
neporadím kde se dá koupit, původně je to snad na linfof, nebo tak něco
  • 0

#41 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 29 červen 2010 - 10:10:46

šroubovací adaptér existuje, ale nesnadno se shání, já jej mám
je to taková hokejka, trochu "znepřesňuje" okamžik expozice, ale pro dvojvočku není jiná cesta, taky mi tam pístek vadil
našroubuje se jako "zahnutý prodloužení" na pístkovej závit
neporadím kde se dá koupit, původně je to snad na linfof, nebo tak něco


Radime proč jsi stím nepřišel dřív... :) to je naprosto zásadní informace. Protože to naprosto sedí i k mechanický samospoušti. Taková ta samospoušť jako máš ty s tou mě Brona chodila ovšem ta co se do ní může vsadit drátěnka mi to neutáhla.
  • 0

#42 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 10:18:31

bronika je silák!
spoušť ti přenechám, je to jen otázka zahnutý trubičky na konec a v ní pružnej prvek, kterej přenese pohyb
dva závity M4 jeden vnější a jeden vnitřní - že nejsou kuželový se snad skousne a mělo by to držet
vyrobí zámečník, soustružník nebo jinej šikovnej *ník - možná by i uměl udělat ten závit do kužele
jistě najdem cestu k dálkovému či časovému bronikovému odpalu!
  • 0

#43 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 červen 2010 - 11:16:31

Mno, já bych potřeboval i jako hodně dlouhé expozice a dlouhou spoušť kvůli tomu, že když stativ stojí na starých rozvzraých prknech, nebudu a ani nemůžu tu hodinu stát vedle něj. Prostě spouštět aparát od kterého budu několik metrů, odejít si a po čase zase přijít bez obavy, že se mi něco odfouklo :)
  • 0

#44 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 29 červen 2010 - 12:08:11

A co třeba tlakovat hadičku z lahve? Potapěčská by prima stabilizovala stativ :) Já vim, blbost, ale nějakej šumák do petky,připojit hadičku, to by mělo jít.
  • 0

#45 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 12:18:58

to je nápad se stálým tlakem - i když trochu explozivní varianta se mi zdá :)

ovšem u hodinový expozice přece pár vteřin třesu nehraje roli tak nevím nač držet tlak na dálku takovou dobu?

-
:)
budoucnost patří vzduchu i kapalině, tedy hledá se vhodná dostupná kapalina i pístky s dobrým těsněním, kteří máte tipy, řekněte - možná by jedním z nich mohla být i kvalitnější stříkačka medicínská, některé mají těsnění a jak držej (tla)podtlak
  • 0

#46 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 29 červen 2010 - 12:27:35

To není až taková pravda. Když budeš mít hodně vysoké kontrasty, tedy v tomto případě třeba nějaký půdní interiér s průhledy, tak dobře osvícená místa se exponují vlastně už v okamžiku otevření závěrky a tvé kroky od fotoaparátu tam vidět budou.
  • 0

#47 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 12:35:02

tak to tedy pomůže jen kapalina, nebo modelářský servomotorek/pohon ovládající upravenou drátěnku na dálku
  • 0

#48 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 červen 2010 - 12:41:49

A proč nepoužijete balonek co se používá k tonometru? Má to i ventil, natlakuju, zavřu. Otevřu, uteče tlak a jeto.
  • 0

#49 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 29 červen 2010 - 12:46:58

tak to tedy pomůže jen kapalina, nebo modelářský servomotorek/pohon ovládající upravenou drátěnku na dálku


Na dálku, třeba IR?
  • 0

#50 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 červen 2010 - 12:50:24

nikoli ir ale kablík tlačítko tam a zpátky, bezdrátový přenos je nepřípustný, dokonce by mohl zmařit ducha budoucí fotografie

medicínský tlakoměr - souprava je skvělá myšlenka v oblíbeném bazaru občas nějakej za pár korun je a jeho ventilek bude jistě dobré kvality
děkuji za nápad
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních