Přejít na obsah


Fotka

Korekční filtry


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 26 June 2010 - 10:43:55

Potřeboval by jsem do zvětšováku korekční filtry pro změnu gradace. Foma je sice prodává, ale já potřebuji filtry o rozměru 17x20 cm.
Nenapadá vás někoho jak je udělat? Na srazu někdo vyprávěl, že si je dělal
Popřípadě neleží někomu doma zbytečně i ty menší?
Dík
Roman
  • 0

#2 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 26 June 2010 - 14:22:31

a pod objektiv ten filtr dát nejde?
  • 0

#3 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 29 June 2010 - 08:55:26

No nerad by jsem dával něco pod objektiv, ale při nejhorším budu muset. Komu leží doma nevyužité filtry?????
  • 0

#4 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 29 June 2010 - 08:59:35

já se nevyznám ve vlnových délkách, ale někdo zmiňoval, že filmařské stříhací folie co se dávájí před trvalá světla pro změnu barevné teploty nejdou drahé
nedalo by se to použít jako mg filtr? ale opravdu nevím, jestli to není pitomost
  • 0

#5 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3,570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 29 June 2010 - 09:23:43

já se nevyznám ve vlnových délkách, ale někdo zmiňoval, že filmařské stříhací folie co se dávájí před trvalá světla pro změnu barevné teploty nejdou drahé
nedalo by se to použít jako mg filtr? ale opravdu nevím, jestli to není pitomost


princip MG filtrů spočívá v omezení průchodu modré resp. zelené části spektra, změna barevné teploty nám nepomůže. Mají-li ale třeba "efektové" barevné folie, tak tam by se už něco vhodného třeba našlo. Problém vidím i v tom, že různé materiály jsou jinak citlivé, například fomatony mají spektrální citlivost viditelně posunutou proti fomabromu (s barevnou hlavou nedosáhnou na gradaci 5).

P.S.: kdybys nic nesehnal a vystačily by ti ilford filtry 7x7cm, velká sada (12 filtrů po 1/2 stupni), nejsou nejnovější, ale na funkci to nemá vliv; tak bych ti je mohl dlouhodobě půjčit. Nicméně asitak až za měsíc, ještě je budu potřebovat.
  • 0

#6 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3,095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1,079

Publikováno 30 June 2010 - 09:40:52

Dík. Alespoň na zkoušku by jsem si je půjčil. Pokud budu spokojen, tak si koupím svoje.
  • 0

#7 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 31 May 2016 - 07:10:28

Ahoj vsem, otevru tohle starsi tema, protoze otazka vyroby filtru se tu jaksi nedodiskutovala, a resim ted obdobny problem.

Stal jsem se stastnym majitelem Magnifaxu 3a, jenze ma sufle na 12tky filtry, a ty ja nemam. Foma je nema, skladem nikde nejsou, pan z fomy velmi ochotne a mile odpovedel, ale bohuzel to, ze neplanuji vyrobit dalsi varku a ze lituje.

 

Za ilfordi plachty se mi 2k davat fakt nechce :( Napadla me varianta zkusit koupit 2x fomy a rozstrihat a slepit na vetsi rozmer na podkladovou cirou folii, ale obavam se tech doteku ve spojich, ze budou delat bordel :( 

 

Co si myslite ze by slo? Asi se k tem ilfordum nakonec dostanu, ale je to peklo 


  • 0

#8 Notorius

Notorius

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 762 příspěvků(y)
Reputace: 233

Publikováno 31 May 2016 - 07:37:21

Ahoj vsem, otevru tohle starsi tema, protoze otazka vyroby filtru se tu jaksi nedodiskutovala, a resim ted obdobny problem.

Stal jsem se stastnym majitelem Magnifaxu 3a, jenze ma sufle na 12tky filtry, a ty ja nemam. Foma je nema, skladem nikde nejsou, pan z fomy velmi ochotne a mile odpovedel, ale bohuzel to, ze neplanuji vyrobit dalsi varku a ze lituje.

 

Za ilfordi plachty se mi 2k davat fakt nechce :( Napadla me varianta zkusit koupit 2x fomy a rozstrihat a slepit na vetsi rozmer na podkladovou cirou folii, ale obavam se tech doteku ve spojich, ze budou delat bordel :(

 

Co si myslite ze by slo? Asi se k tem ilfordum nakonec dostanu, ale je to peklo 

Počkal bych, až se objeví v inzerci za rozumnější peníze. Kupoval jsem takhle celou tu Ilfordí sadu.


  • 0

#9 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 31 May 2016 - 09:00:56

 

Ahoj vsem, otevru tohle starsi tema, protoze otazka vyroby filtru se tu jaksi nedodiskutovala, a resim ted obdobny problem.

Stal jsem se stastnym majitelem Magnifaxu 3a, jenze ma sufle na 12tky filtry, a ty ja nemam. Foma je nema, skladem nikde nejsou, pan z fomy velmi ochotne a mile odpovedel, ale bohuzel to, ze neplanuji vyrobit dalsi varku a ze lituje.

 

Za ilfordi plachty se mi 2k davat fakt nechce :( Napadla me varianta zkusit koupit 2x fomy a rozstrihat a slepit na vetsi rozmer na podkladovou cirou folii, ale obavam se tech doteku ve spojich, ze budou delat bordel :(

 

Co si myslite ze by slo? Asi se k tem ilfordum nakonec dostanu, ale je to peklo 

Počkal bych, až se objeví v inzerci za rozumnější peníze. Kupoval jsem takhle celou tu Ilfordí sadu.

 

Taky si rikam ... cekam na ne, cekam cekam. Zatim budu zvetsovat na fomy, protoze nemam ani neutralni abych mohl pouzit ilfordy (maj jen multigrejd). Nakonec jsem klikl na zjistit dostupnost u foto skoda (ac jejich obchod dost zamerne ignoruju, vzhledem k vysokohorskym prirazkam na cene, ktera u nekterych filmu je pres 40kc oproti memu oblibenemu prodejci:)), psali ze dostupnost 2 - 3 tydny, tak se snad pochlapi ackoli si myslim ze nebozaci nevedi ze to neni dostupne.


  • 0

#10 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 31 May 2016 - 11:34:57

 

 

Ahoj vsem, otevru tohle starsi tema, protoze otazka vyroby filtru se tu jaksi nedodiskutovala, a resim ted obdobny problem.

Stal jsem se stastnym majitelem Magnifaxu 3a, jenze ma sufle na 12tky filtry, a ty ja nemam. Foma je nema, skladem nikde nejsou, pan z fomy velmi ochotne a mile odpovedel, ale bohuzel to, ze neplanuji vyrobit dalsi varku a ze lituje.

 

Za ilfordi plachty se mi 2k davat fakt nechce :( Napadla me varianta zkusit koupit 2x fomy a rozstrihat a slepit na vetsi rozmer na podkladovou cirou folii, ale obavam se tech doteku ve spojich, ze budou delat bordel :(

 

Co si myslite ze by slo? Asi se k tem ilfordum nakonec dostanu, ale je to peklo 

Počkal bych, až se objeví v inzerci za rozumnější peníze. Kupoval jsem takhle celou tu Ilfordí sadu.

 

Taky si rikam ... cekam na ne, cekam cekam. Zatim budu zvetsovat na fomy, protoze nemam ani neutralni abych mohl pouzit ilfordy (maj jen multigrejd). Nakonec jsem klikl na zjistit dostupnost u foto skoda (ac jejich obchod dost zamerne ignoruju, vzhledem k vysokohorskym prirazkam na cene, ktera u nekterych filmu je pres 40kc oproti memu oblibenemu prodejci:)), psali ze dostupnost 2 - 3 tydny, tak se snad pochlapi ackoli si myslim ze nebozaci nevedi ze to neni dostupne.

 

Mám taky Mgfx 3a a zcela náhodou mi byla při koupi jiných věcí nabídnuta taky kompletní Foma sada těch větších filtrů, zcela nová za 450,- Kč. Neváhal jsem.

Ad Škoda: Myslím, že to vědí. Ale někdy bývá v e-shopech dost nepořádek, jak asi tušíš.


  • 0

#11 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 2 June 2016 - 11:37:42

 

 

 

Ahoj vsem, otevru tohle starsi tema, protoze otazka vyroby filtru se tu jaksi nedodiskutovala, a resim ted obdobny problem.

Stal jsem se stastnym majitelem Magnifaxu 3a, jenze ma sufle na 12tky filtry, a ty ja nemam. Foma je nema, skladem nikde nejsou, pan z fomy velmi ochotne a mile odpovedel, ale bohuzel to, ze neplanuji vyrobit dalsi varku a ze lituje.

 

Za ilfordi plachty se mi 2k davat fakt nechce :( Napadla me varianta zkusit koupit 2x fomy a rozstrihat a slepit na vetsi rozmer na podkladovou cirou folii, ale obavam se tech doteku ve spojich, ze budou delat bordel :(

 

Co si myslite ze by slo? Asi se k tem ilfordum nakonec dostanu, ale je to peklo 

Počkal bych, až se objeví v inzerci za rozumnější peníze. Kupoval jsem takhle celou tu Ilfordí sadu.

 

Taky si rikam ... cekam na ne, cekam cekam. Zatim budu zvetsovat na fomy, protoze nemam ani neutralni abych mohl pouzit ilfordy (maj jen multigrejd). Nakonec jsem klikl na zjistit dostupnost u foto skoda (ac jejich obchod dost zamerne ignoruju, vzhledem k vysokohorskym prirazkam na cene, ktera u nekterych filmu je pres 40kc oproti memu oblibenemu prodejci:)), psali ze dostupnost 2 - 3 tydny, tak se snad pochlapi ackoli si myslim ze nebozaci nevedi ze to neni dostupne.

 

Mám taky Mgfx 3a a zcela náhodou mi byla při koupi jiných věcí nabídnuta taky kompletní Foma sada těch větších filtrů, zcela nová za 450,- Kč. Neváhal jsem.

Ad Škoda: Myslím, že to vědí. Ale někdy bývá v e-shopech dost nepořádek, jak asi tušíš.

 

Ah, to se mas :-) taky bych nevahal a bral ji, za tuhle cenu.

 

Jo to tusim, a trosku doufam ze je nekde vyskrabnou ;)


  • 0

#12 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 2 June 2016 - 14:16:53

"Foma je nema, skladem nikde nejsou, pan z fomy velmi ochotne a mile odpovedel, ale bohuzel to, ze neplanuji vyrobit dalsi varku a ze lituje" :/ ... koukám, co to nemám ve skříni za poklad (Mag. 3 zatím čeká na svou službu)


  • 0

#13 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5,702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 2 June 2016 - 14:54:31

on to není poklad, ale je to nejlevnější řešení velkých filtrů

já měl štěstí, po ukončení výroby jsem je sehnal v jedné vzorkovně, to je asi 2 měs zpátky


  • 0

#14 Navajo

Navajo

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 2 June 2016 - 15:03:07

Ahoj, jako nouzovku lze použít kancelářské obaly (folie), co koupíš v papírnictví. Dělají se různé barvy. Jen si musíš vyzkoušet, jaký budou vytvářet efekt. Zkoušela jsem různé odstíny zelené a modré.
  • 1

#15 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 6 June 2016 - 07:31:11

"Foma je nema, skladem nikde nejsou, pan z fomy velmi ochotne a mile odpovedel, ale bohuzel to, ze neplanuji vyrobit dalsi varku a ze lituje" :/ ... koukám, co to nemám ve skříni za poklad (Mag. 3 zatím čeká na svou službu)

Magnifax je skvelej pracuje se s nim jedna basen :-)


  • 0

#16 Mlok1327332595

Mlok1327332595

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 118 příspěvků(y)
  • LocationPraha 6
Reputace: 5

Publikováno 6 June 2016 - 07:31:37

Ahoj, jako nouzovku lze použít kancelářské obaly (folie), co koupíš v papírnictví. Dělají se různé barvy. Jen si musíš vyzkoušet, jaký budou vytvářet efekt. Zkoušela jsem různé odstíny zelené a modré.

Ahoj,

 

diky snad uz je mozna budu brzy mit :-)

Kazdopadne dobrej napad, nenapadlo me to ;)

 

M.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních