Přejít na obsah


Fotka

Klub fotografů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
106 odpovědí na toto téma

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 červen 2010 - 16:30:42

Dovolím si založit tuto skupinu tak opomíjených jedinců, jako jsou fotografové po fotografii toužící. Funkce nebudou!
  • 0

#2 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 26 červen 2010 - 18:11:07

tak to bych se rovnou chtěl stát členem
  • 0

#3 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 26 červen 2010 - 18:17:16

jako klub teoretických fotografů?
  • 0

#4 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 červen 2010 - 18:27:10

spíš bych to chápal jakože pořád děláš, dřeš, a ono .. nic :)

strávíš celý den focením, přijdeš strhanej a plnej očekávání že to tam konečně je, pak to vytáhneš z ustalovače a .. nic :?

máš nadějnej negativ, morduješ se s ním v komoře celou noc, zprasíš krabici papírů, za prvních ranních paprsků uleháš do postele a smrdíš potem (a ustalovačem) a věříš, že na tom posledním papíru by to mohlo bejt a .. nic ;-) .

Koupíš si novou techniku a doufáš, že ti pomůže konečně TU fotku udělat, nafotíš tím několik filmů než se s foťákem sžiješ, pak přijde vostrý focení a .. cyklus se uzavírá :-) .
  • 0

#5 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 červen 2010 - 18:38:48

tak v tom případě se hlásím.

nebo taky můj častý jev: nechystáte si focení a ona nepříjde. vyhlédnete si lokaci a než na ni někoho seženete tak to tam předělají. vymyslíte si scénu a v práci vám řeknou že dneska se dělají přesčasy.
  • 0

#6 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 červen 2010 - 19:49:28

Pro členství není důležité, jestli vám to jde, nebo ne. Ale že se snažíte, že drtíte a toužíte. Čudliky nebrat! :) Už to tu fakt skorem přestávalo vypadat jako u fotografů... A to mě mrzí. Focení, fotografie, témata, pohledy, touhy, ztvárnění, tvoření, to je oč tu běží!
  • 0

#7 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 26 červen 2010 - 19:56:45

Pro členství není důležité, jestli vám to jde, nebo ne. Ale že se snažíte, že drtíte a toužíte. Čudliky nebrat! :) Už to tu fakt skorem přestávalo vypadat jako u fotografů... A to mě mrzí. Focení, fotografie, témata, pohledy, touhy, ztvárnění, tvoření, to je oč tu běží!


howgh ;-)

jde o to ze proste tu uz neni o cem krafat, tak se resi ptakoviny....kdyby se vyrabely jeste nove kamery na film, tak bys videl co by tu bylo prispevku :-)
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 červen 2010 - 20:02:11

Abych to napsal jasněji, na temné se řeší kupa čudlíků, kupa problémů, kupa radostí mimo fotografii samotnou. Někdy to člověku skorem přijde tak, že si lidé (a já se z nich rozhodně nevymaňuji) vymýšlí problémy, jen aby nemuseli doopravdy fotit. A tenhle "diverzní" :) klub by měl být právě jen o fotkách, focení a tak. Ne pro ty, kteří chtějí vědět, jak vyvolat HP5 v ID11, ale pro ty, kteří chtějí hlavně tvořit....

Jo a dovoluji si uzmout jednu výjimku pro temnou. Pokud nebudou mít moderátoři nic proti, byl bych rád, pokud byste sem vkládali své nové fotografie. Ale nejdřív počkejme na jejich vyjádření...
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 červen 2010 - 20:03:35

Vlčáku dík, jak koukám, jde to vyjádřit i v jedné větě :)
  • 0

#10 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 26 červen 2010 - 20:36:57

Absolutni souhlas, rad se stanu clenem a budu vkladat fotografie (bude-li povoleno...) ;-)
  • 0

#11 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 26 červen 2010 - 20:42:06

Je to tak jak psal Jenda.

Člověk něco nafotí a představuje si jak to na tim filmu vypadá dobře. Pak to večer nacpe do vývojnice, proleje chemií a před pověšením rychle zkoukne, no nevypadá to špatně. Ráno nastříhání a archivace negativu. Na denním světle už je vidět co by šlo a co ne. Hned ten večer se nazvětšujou fotky. Při tom zeleným světle to taky nevypadá marně. Následuje pověšení na sušák (dělám RC páč s leštipičkou a barytama ještě nejsem kamarád), další usínání s hromadou ideálů. Následující ráno a denní světlo ovšem vyvrhne nemilosrdnou pravdu. Tohle ne, tohle už vůbec, tohle nevypadá tak jak jsem si to představoval po stisku spouště. Takže zase nic.
  • 0

#12 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 26 červen 2010 - 20:57:37

Jo a dovoluji si uzmout jednu výjimku pro temnou. Pokud nebudou mít moderátoři nic proti, byl bych rád, pokud byste sem vkládali své nové fotografie. Ale nejdřív počkejme na jejich vyjádření...


myslim, ze pro jednou by to slo ;-), ale zadne dalsi vyjimky...
  • 0

#13 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 26 červen 2010 - 21:09:57


Jo a dovoluji si uzmout jednu výjimku pro temnou. Pokud nebudou mít moderátoři nic proti, byl bych rád, pokud byste sem vkládali své nové fotografie. Ale nejdřív počkejme na jejich vyjádření...


myslim, ze pro jednou by to slo :-P, ale zadne dalsi vyjimky...

za mne ano
  • 0

#14 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 červen 2010 - 21:14:17

Jo a dovoluji si uzmout jednu výjimku pro temnou. Pokud nebudou mít moderátoři nic proti, byl bych rád, pokud byste sem vkládali své nové fotografie. Ale nejdřív počkejme na jejich vyjádření...


Sám, jakožto ex-admin asi nejlíp dokážeš posoudit, jestli to bude činit nějaký technický problémy nebo ne.

Nevadí samozřejmě, jenom by to z tvojí strany chtělo stanovit nějaká pravidla, třeba na maximální šířku vkládaného obrázku atd.
  • 0

#15 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 červen 2010 - 21:26:11

Co se datové části týče, tam zatím dle Taze problém není. Když linkujeme zvenku, je to úplně jedno. Na nějaké nařizování se rozhodně necítím, jsem obyč uživatel. Ale za jedno pravidlo bych se přimluvil. Kritika jen na vlastní vyžádání autora. Já sám jsem byl většinou proti vkládánání fotek, ale třeba na takovém largeformátu to zdá se funguje velmi dobře, jen to chce, aby byli moderátoři jako psi :) Musím říci, že tamější fotokluby mě poslední dobou velmi inspirují. Nicméně neberme to jako vlákno na vkládání fotek, od toho je tu galerie. Když už to však má být o fotkách a fotografování, něco málo vložit by to sem občas něco chtělo :)
  • 0

#16 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 26 červen 2010 - 21:30:44

Vždy to byl problém jen a pouze ohledně toho co všichni dobře známe z fotoserverů. Že tyhle věci většinou přinášejí problémy. Lidé se pak hádají, jsou naštvaní za neopravněnou kritiku atp. Takže prosím ještě vyčkejme na Mamiaka, jestli se tedy můžu přimluvit :) Rozhodně to na tom nestojí, žejo :)
  • 0

#17 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 26 červen 2010 - 21:45:19

je to tvoje téma, tvůj nápad, tak podle mě máš určitá práva ohledně fungování tohodletoho. Ale taky teda to vidím i na povinost, a to aspoň rámcově sdělit uživatelům, jak si to představuješ, pokud možno polopaticky :-P, když vyhrožuješ nekompromisníma zásahama moderátorů, tak bych rád věděl v jakém směru, co máme potírat :-(.
  • 0

#18 db

db

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2010 - 08:08:17

Ano, ano.
Jsem tiu asi měsíc, pokusil jsem se vložit pár věcí o fotografii jako takové (pozvánky na výstavy, recenze ap.), ale buď žádná odpověď, nebo to opět sklouzne do toho typu zda HP5 v ID11 nebo Rodinalu. O tom ta fotka opravdu není, i když některé zkušenosti jiných mohou být k nezaplacení, pokud nenaplníš sám svůj vlastní koš hromadou nezdarů, tak tu fotku na zeš nikdy nepověsíš. A fotka je fotkou teprve, když někde visí...
Já se hlásím.
db
  • 0

#19 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 27 červen 2010 - 16:33:14

Není třeba plakat nad tím, že se nedostává odpovědi. TK se vyvíjí, ti co ji táhli na začátku teď raději více fotí než čudlikaří. Tudíž nechodí sem (tak často) aby zareagovali. Psát o vlastní fotografii je vždy složitější než o technice... a většina rozumných lidí nejsou grafomani aby zareagovali jen kvůli vlastnímu textu... pojďme fotit... :-P
  • 0

#20 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 27 červen 2010 - 18:14:27

Ogaři, já nevím, ale já sa teho nejak bojím a osobně bych moc pro nebyl. Co se týká ostatní fotoserverů, kde se hodnotí fotografie, nabyl jsem spíše dojmu nasranosti těch lidí, znechucením atd.
Sami jsme si od začátku říkali, že fotografie, je nas papíře a ne soubor vyvěšený na netu. Setkávání se diskuse nad fotografií, to je podlevá mne ten směr.
Nevím....
  • 0

#21 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 27 červen 2010 - 18:28:30

Souhlasím s Krakenem.Jsou jiné servery,kde se předvádí a hodnotí fotky.
Ne že bych byl zaujatý,protože nemám scanner.
Já mám zato,že TK je o tom,že učí lidi dostat focený objekt co najlepší na papír a né na internet.
  • 0

#22 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2010 - 18:30:18

Členem tohoto klubu se nestanu, přesto Pavlovi v jeho motivaci k tomuto počinu rozumím.

Proč? Nepovažuji se za fotografa. Jsem člověkem, který rád tvoří. Analogová fotografie je pro mne výrazový prostředek, který ke své tvorbě používám.

Svoji tvorbu nechci sdílet na internetovém fóru. Ostatně i to je jeden z důvodů, proč nemám ani vlastní internetové stránky a galerii. Raději občas někde něco vystavím (sporadicky), povedená dílka rozdám.

O kritiku ani uznání fotografií, které pověsím na internet příliš nestojím. Ne, že by mne první nemohlo posunout dál a druhé pohladit na duši.

Funguji jinak. Technické hledisko příliš neřeším, mám svůj proces. Ne, že by nebylo co zlepšovat, ale potřebuji si k tomu dospět sám. Občas v procesu něco změním nebo zvorám, a to mne posune dál.

Estetické, či chcete-li umělecké hledisko řeším s lidmi blízkými, kteří jsou se mnou "na stejné vlně", a jedná se výhradně o osobní setkání, nebo nejde-li to jinak, dlouhosáhlé hovory po skypu.

Výše uvedené mi brání státi se členem jakéhokoliv klubu fotografů, pokud tedy nepůjde spíše o malou fotoskupinu (3 - 5 lidí) zaměřenou výhradně na tvorbu. Ta ale z principu nemůže být internetově neosobní.

Pavle, neber prosím můj příspěvek zde jako útok, nebo snahu ti rozbít hračku. Tvému motivu rozumím. Výše popsané je jen podtrženo sečteno toho, co se mi dnes honí hlavou. Mám přemýšlivé odpoledne.

Tož tak.


:-)
  • 0

#23 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 červen 2010 - 19:29:44

Takže takhle chlapci. Uznávám, upletl jsem si na sebe pěkný bič. Jak tenhle klub vznikl? Přijdu na temnou a vidím, že Šnek otestoval velmi zajímavou věc, pozitivní papíry. Kam se stočí diskuze? Na blbou drátěnku, které se založí dokonce fanklub. Jasně, jde o čurinu. Ale mně už to přišlo jako fakt silná blbárna, odpusťte mi ten despekt... Byla to ode mě tady provokačka. Támhle klub toho, támhle klub tamtoho, všechno patnáctkrát dokola... Nejsem blbej a vim, že se temná už prostě vyčerpala a tak. O to víc mě pak překvapil ten zájem od lidí tady. Přišel jsem z piva a co nevidim, fakt jsem si myslel, že se tu zasmějeme a tradá, klub půjde do koše. A najednou lidi plesají. Tak najednou co s tím? Ale něco vám musím říct. Poté co, jste se tu Šneku, Krakene a ostatní tak pěkně shodli, že tohle snad raději ani ne. jsem si skoro řekl a just jo :) Kurňa řeší se tu takové opičárny, takové opičárny! a všem je to u řiti. A najednou by měly bejt problémy z toho, že sem ogara hňápne fotku své milované v rákosí. Jak jsem říkal, vůbec jsem to ani neměl v plánu. Ale kdyby to ostatní dál zajímalo... Říkáte k čemu to je? A pak ty věci co známe každej, že osobně je to nej a tak. Však to všichni dobře víme. Jenže co takhle občas zajdu na ten largeformát, tak mi prostě srdce plesá z těch různejch klubíků z fotkama. Člověk pak těm lidem může napsat, pokecat, otevřít si obzory... Tak co s tím tady? Necháme to při čudlících, nebo sem občas oficiálně hňápneme i to Máňu v trní? Ono to asi nebude úplně lehký, ale prej, vo tom to je....
  • 0

#24 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2010 - 20:00:30

Pavle, já to vidím asi takhle (Zkusím to napsat nějak nekostrbatě)

Ty testy Ilford Direct positive jsem sem původně dát nechtěl, ale pak jsme tak seděli s Redem a ženami a povídali, a řekli jsme, že to z hecu dáme na temnou. A že uvidíme, kam se řeč stočí, a jestli to bude k hovadinám typu "šneku, máš ten papír ustřinhutej křivě", nebo jestli to bude k věci.

Výsledkem (reakcemi) jsem byl moc potěšenej, říkal jsem si, že to s tím čudlařením není tak hrozné. Kraken mi dokonce krásně okomentoval moje papuče, měl jsem radost :-(

To, že jsme nakonec skončili u "drátěnky" beru jako místní folklór, a nakonec mě pobavil taky :-P

Pak jsem udělal druhej pokus, a to oživení polaroidového vlákna, a to už se neujalo ...

Sám za sebe jsem si dal závazek, že nebudu línej skenovat a sem tam nějakej obrázek na temnou občas hodím, a třeba tím pár lidí potěším, a sám se pak budu potutelně bavit nad diskuzí.

Jakožto individualista a buřič, kterej se nerad někde organizuje (mám k tomu z mládí odpor), mi nebyl moc po srsti klub :D Tím ale zároveň říkám, na mě nehleďte, Šnek byl vždycky divnej! :-) :D

Ještě krátce k těm opičárnám - jo, řešej se tu dost často cipoviny :) Totální. Jsouc založením libertarián, nechal bych to být. Ono z toho něco vzejde. Pokud skupinu strkáš někam kam nechce, ... nedělá to dobrotu.

Ono, nejen, že se tu cipoviny řešej, oni se i prováděj. Viz třeba demolice digitálního kompaktu lokomotivou. Takové nevážení-si lidské práce a ničení něčeho, co mohlo někomu dobře sloužit. Což, mávnu nad tím rukou, pomyslím si, no chlapci, to už je trochu za hranicí, jste volové... a jde se dál.

Nakonec k tvému fotografickému klubu. Na svém pohledu sepsaném výše si trvám. To však neznamená, že ti nepřeju, aby se ti záměr nezdařil. Naopak!

:)
  • 0

#25 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2010 - 20:01:23

mimochodem, když už máme dneska tu kecací, jdu si nalít sklenku vínka. Dá si někdo se mnou?
  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Předplatitel
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 27 červen 2010 - 20:04:15

Na blbou drátěnku, které se založí dokonce fanklub. Jasně, jde o čurinu. Ale mně už to přišlo jako fakt silná blbárna, odpusťte mi ten despekt... Byla to ode mě tady provokačka. Támhle klub toho, támhle klub tamtoho, všechno patnáctkrát dokola...

odpouštím :-) a dále
prohlašuji, že vlákno upozornovací na důležitou pomůcku, se kterou například vyfotografujete neopakovatelně rodinné snímky je míněno vážně tedy téměř vážně
mám každoroční snímek ze štědrovečerní večeře, například
-
fotografie s komentáři ostatních uživatelů? jsem pro svobodu, tak proč ne, kdo chce může vkládat a diskutovat - rád se podívám na každej pěknej sken i na papírovej obrázek zrovna tak jako pro sraz v tesle se snímky na stole
  • 0

#27 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 červen 2010 - 22:15:38

Šneku, taky nesnáším kluby :)
Radime, díky za odpuštění :)

P.S. Šneku, jsem zasejc za buřiče. Jak rád si dám vínko, tak teď bys mě měl vidět. Sedím v kuchyni jen v trenclích, popíjím Svijanskou třináctku, pupek vyvalený :) To je mi kultrura čoveče! :)))
  • 0

#28 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 27 červen 2010 - 22:21:16

Sedím v kuchyni jen v trenclích, popíjím Svijanskou třináctku, pupek vyvalený :D To je mi kultrura čoveče! :lol:))

Sedím na pokoji jen v trenclích, popíjím Bráníka, pupek vyvalený :) To je mi kultrura čoveče! :)))
  • 0

#29 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 27 červen 2010 - 22:30:21

já byl rozvalenej v komoře, orosený kozlík, ale teď už jsem se přesunul do horizontální polohy, a pupek nemám.

PS: zdá se mi to nebo se to tu až nějak moc rychle zvrhlo v "jen tak ..." second edition? :D
  • 0

#30 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 27 červen 2010 - 22:46:18

a pupek nemám


Jééén počkej až dojde i na tebe a oženíš se! Já také býval štíhlým klukem, ale teď to jede zhruba 4kg za rok.
  • 0

#31 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 27 červen 2010 - 22:58:12

no. já když se přesunu do horizontální polohy, tak pupek taky nemám! :D
  • 0

#32 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 28 červen 2010 - 00:51:46

Ja mam pocit, ze to tak trosku bylo spatne pochopeno... Jakoze klub a ted musis a vkladej a my ti to zkritizujem! Spis bych volil vlakno kam by se primarne vkladaly fotky, kdo by se chtel treba s necim pochlubit (precijen ne kazdy dela do supliku...), ukazat co zrovna fotografuje, na cem pracuje, co se mu (ne)povedlo... Zadna nutna kritika, hodnoceni, znamkovani, fuj s tim! Spis inspirace pro ostatni, kdyz me neco zaujme, muze se o tom rozvest diskuze (...treba i trochu te cudlikariny), pripadne muzu dotycnemu napsat. Vim ze neco se obcas ukaze v "..jen tak.." ale tam je to primarne o necem jinem. Tos tak ogari.
  • 0

#33 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červen 2010 - 06:54:29

Ano
  • 0

#34 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 červen 2010 - 09:30:25

sem to krátce zvážil a asi požádam vo členství u radima. jistota je jistota. tvůrčí potenciál se snadno vyčerpá, ale vzduchu je zatim furt dost, takže pneumatici mi přídou takový dějinně vodolnější. ale přeju hodně zdaru, já myslim pavle, že to dokážeš, ty nejseš žádná nafouklá bublina, ty to v sobě prostě máš - i moje žena to řikala!
  • 0

#35 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 28 červen 2010 - 09:50:37

ty nejseš žádná nafouklá bublina, ty to v sobě prostě máš - i moje žena to řikala!

a to taky není žádná bublina! :?:
  • 0

#36 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 28 červen 2010 - 09:52:50

ty nejseš žádná nafouklá bublina, ty to v sobě prostě máš - i moje žena to řikala!

a to taky není žádná bublina! :?:


teď už ne, po porodu celkem splaskla :-)
  • 0

#37 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 28 červen 2010 - 19:29:06

Pavle, já Ti rozumím a hlásím se do klubu :!:
Na hodnocení fotek říkám "proč ne?", ale tady na TK se mi to nezdá moc štastné, vždyť na internetu je tolik galerií - od fotoaparát.cz po deviantart.com...
Co zkusit vkládat fotografie tam? Alespoň zlepšíme poměr digiXanalog :!:
  • 0

#38 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 28 červen 2010 - 19:49:26

to hodnocení mi nepřijde moc dobrý, právě na těch všech galeriích to sklouzne pokaždý jen k hádkám.
můj názor je, že když už by tu něco takovýho mělo bejt, tak by to měl bejt spíš prostor pro konstruktivní kritiku, reagovali by lidi, kteří k tomu mají skutečně co říct.
  • 0

#39 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 červen 2010 - 19:55:10

... reagovali by lidi, kteří k tomu mají skutečně co říct.


to se hezky čte, ale jak to chceš zařídit? Nefunguje to v technických tématech, tak proč by mělo v něčem tak subjektivním jako je samotná fotografie, kterou může okomentovat úplně každý, protože každý má co říct (pokud má aspoň jedno voko).
  • 0

#40 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 28 červen 2010 - 19:58:42

... reagovali by lidi, kteří k tomu mají skutečně co říct.


to se hezky čte, ale jak to chceš zařídit? Nefunguje to v technických tématech, tak proč by mělo v něčem tak subjektivním jako je samotná fotografie, kterou může okomentovat úplně každý, protože každý má co říct (pokud má aspoň jedno voko).


nojo, je to tak, ale spíš jsem měl na mysli výkřiky typu : "to je hnus" a tak, jako když hodnotím fotku, tak řeknu co konkrétně se mi nelíbí a proč.
vždycky to bude subjektivní, ale člověk se může krotit a spíš se donutit formulovat to tak, aby to nevyznělo jako výkřik do tmy.
  • 0

#41 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 červen 2010 - 20:01:40

Držím palce, ale klub napříč republikou asi není ideální na scházení členů a povídání o fotografii.

Moc se mi líbil fotookruh, ale nějak se výsledky a další kolečka zasekly. Problém byl se jen dohodnout na poštovném a distribuci po ČR. Jinak bylo fajn vidět co dělají jinde než v Praze.

Super je desítka, pár lidí se dá dohromady a vytvoří si reprezentativní desky s fotografiemi. Tiše závidím a marně doufám, že budu jednou přizván.

Myšlenka dát si téma a společně obeslat nějaký fotosalón nebo si udělat výstavu tak nějak byla též pohřbena.

Ještě, že máme Standu a Temnokomorníka. Alespoň něco funguje.
  • 0

#42 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 červen 2010 - 20:08:24

Moc se mi líbil fotookruh, ale nějak se výsledky a další kolečka zasekly. Problém byl se jen dohodnout na poštovném a distribuci po ČR. Jinak bylo fajn vidět co dělají jinde než v Praze.


njn, dělám co můžu (teda nedělám, ale myslím na to kudy chodím :!:) Už se mi konečně podařilo tak nějak nashromáždit hodnocení, ale nějak jsem se zaseknul na tom, jak to vlastně vyhodnotit, protože to vychází tak nějak dost jakože stejně :!: :) :lol:.

to je projev, co? :?:
  • 0

#43 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 červen 2010 - 20:46:14

Jendo, o výsledky tak nějak ani nejde. Spíš o ty fotografie. Pokud je hodně stejné a chceš si hrát spočítej podle pořadí.
  • 0

#44 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červen 2010 - 21:48:12

O hodnocení mi nikdy nešlo, stejně jako o nějaké scházení se. To může nějak přirozeně vypynout, ale není to účelem. Šlo mi spíš o tu sounáležitost - pocit - "lidi jsem tady, už mě nebaví čudlikovat, snažím se něco dělat, ale cítím se v tom skorem sám" Ti, kteří něco dělali, dělají už sem moc nepíšou, nebo se diskuzí účastní jiným způsobem. Pardálové už nic dokazovat nemusí, teď by mohla být řada na nás, kuřatech, co třebas ještě nemají tak dobré výsledky, ale chcou... Je pěkné ukázat si fotky na srazech, ale ty lidi zvenku nikdy neuvidí. Tak ať nejsme jen ti divní pošuci se starejma křápama kteří znají jen ebay...

Jo a myslím, že právě snad jen tady se člověk nemusí bát zveřejnit fotku, protože už jsme tu přecejen možná krapet dospělejší diváctvo. Nevím jak vy, ale bych tu hodnocení - "tady máš přepal" prostě nečekal....
  • 0

#45 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 červen 2010 - 22:14:05

Když už něco dělat směrem ven tak bych se spíš přiklonil ke společné práci na výstavě či obeslání fotosalónu, výrobou ročenky...atd. Bude to samozřejmě náročnější než vložit fotku do galerie, ale myslím i přínosnější jak pro autora tak pro TK. Autor se naučí fotografovat systematicky, popere se s nějakým problémem a hlavička TK bude vidět i jinde než jen na svých stránkách.

Obávám se, že hodnocená galerie, případně jakýkoliv jiný komentář pod fotkou bude spíš centrem sporů nebo nic nevypovídající "Máš to hezké, neškrab si to". Další problém, kdo bude adminovat galerii, držet nějakou logiku, aby se dalo i časem něco najít (databáze)...atd.

Něco podobného bylo s dobrými úmysly spuštěno na fotopátračce a evoluce se časem proměnila v bodování jedním číslem 10 jakožto nejlepší fotografií. Nikdo není uražen, že mu ostatní pohanili snímek, ale jestli je dobrý nebo špatný to už se nikdo nedozví.

Toť vše, víc už k tomu nemám. Pokud by něco společného mělo vzniknout rád se připojím, PN.
  • 0

#46 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 28 červen 2010 - 22:18:56

nojgi:
naopak si myslím že je dobře začít na malých, nezavazujících projektech, aby se mohli chytit i ti méně odvážní. Nemůžeš po někom, kdo nevystavil v životě jedinou fotku na veřejnosti chtít, aby připravil ucelený soubor 20 snímků.

I malý projekt se počítá, dodá odvahu pro příště...
  • 0

#47 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 28 červen 2010 - 22:22:06

Já si myslím, že to s těma fotkama moc řešíte, navíc mi o ně zprvu šlo nejmíň :) Dával jsem za vzor largeformatphotography.info. Tedy forum velmi podobne tomu nasemu. Tamejsi kluby jedou v naproste pohode. Portrety pro dany mesic, kostely, krajiny, still life, ukaz nam svou mrkev :) pohoda jazz. Neni potreba se ke vsemu vyjadrovat, max kdyz se nekomu neco libi, tak rekne, tohle se mi libi. Nic vic...
  • 0

#48 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 29 červen 2010 - 07:24:15

nojgi:
naopak si myslím že je dobře začít na malých, nezavazujících projektech, aby se mohli chytit i ti méně odvážní. Nemůžeš po někom, kdo nevystavil v životě jedinou fotku na veřejnosti chtít, aby připravil ucelený soubor 20 snímků.

I malý projekt se počítá, dodá odvahu pro příště...


Právě, že 20 lidí udělá sérii 20 snímků mnohem snáž než jeden. Tedy na 1 člověka padá 1 fotografie. To je myslím fajn a dá se vybrat i to nej a nějak se reprezentovat. Do Svitav je třeba pro skupinu limit tři fotografie na autora. Takže se může zapojit i ten méně odvážný.
  • 0

#49 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 29 červen 2010 - 08:22:10

nojgi:
naopak si myslím že je dobře začít na malých, nezavazujících projektech, aby se mohli chytit i ti méně odvážní. Nemůžeš po někom, kdo nevystavil v životě jedinou fotku na veřejnosti chtít, aby připravil ucelený soubor 20 snímků.

I malý projekt se počítá, dodá odvahu pro příště...


Právě, že 20 lidí udělá sérii 20 snímků mnohem snáž než jeden. Tedy na 1 člověka padá 1 fotografie. To je myslím fajn a dá se vybrat i to nej a nějak se reprezentovat. Do Svitav je třeba pro skupinu limit tři fotografie na autora. Takže se může zapojit i ten méně odvážný.


nejak se to zvrhlo od puvodni myslenky, ne? :!:
  • 0

#50 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 29 červen 2010 - 08:58:25

fotky budou moc :!: fajn, ale prosimvás bez hodnocení :!: vyjma takovejch těch pochvalnejch komentářů, když se líbí, případně odpovědí vysloveně vyžádanejch autorem, pokud má pochybnosti
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních