Přejít na obsah


Fotka

Rentgenové snímky


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
53 odpovědí na toto téma

#1 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 July 2010 - 08:03:27

Rentgenové snímky.
Vím možná by to mělo být spíš v bazaru, ale...

Sháním rentgenové snímky. Nemáte někdo nějaké doma, popřípadě, nemáte kontakt na někoho, kdo by je mohl poskytnout??

Za všechny nápady díky!!!
  • 0

#2 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 15 July 2010 - 08:56:02

Ahoj..takže ty jsi sběratel :) Rád si prohlížíš rentgenové snímky :D
Jako malej jsem měl zlomenou ruku....ten snímek mají v nemocnici...ale už ho
asi vyřadili z archivu 8-) Zkus kontaktovat nemocnice, snímky před vyřazením :D

Ale ty asi sháníš rentgenové filmy, ne?
Pozor, mají svá specifika. Neočekávej od nich to samé jako od normálního panchromatického materiálu.
Řešil se tu Medix PT (zelenocitlivý) , pak je také dostupný Medix XBU (modrocitlivý)

Dají se koupit třeba tady: http://www.fotomater...p?id_category=5
  • 0

#3 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 15 July 2010 - 10:14:27

neprzněte tomu pánovi jméno... byl to Röntgen
  • 0

#4 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 July 2010 - 10:38:10

Před časem sem zde nabízel RTG filmy kodak , bez odezvy ... Cena byla kolem 400 za balení ? (100 listů , 8x10inch)
  • 0

#5 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 July 2010 - 11:42:48

právě že ne, nechci filmy, ale obrázky :)

V nemocnici ničí (mě předávají) archiv až v lednu. Takže zkouším, jestli nemá někdo něco doma td.....
  • 0

#6 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 15 July 2010 - 11:47:06

Noo , možná bych mohl něco zajistit , ovšem nejsem si jist , kolik bude chtít kolega za kilogram a jestli jsou snímky ještě v celku a né skartované .
  • 0

#7 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 July 2010 - 12:19:59

Ve středu si jedu pro snímky plic do Bílovce. takže pokud by bylo jiné téma v ostravě, rád si pro ně zajedu i jindy než ve středu. Stačilo by tak 20 snímků. Popřípadě co na nich bude.
  • 0

#8 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 15 July 2010 - 12:43:32

........ a jaké snímky jsou cennější? Když je tam třebas rakovina plic...metastázovaná k tomu...otevřená zlomenina ... to je asi jinší pokocháníčko než když se prokázalo, ža je vše v pořádku? Tedy to je hustý :)
  • 0

#9 David

David

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 845 příspěvků(y)
Reputace: 164

Publikováno 15 July 2010 - 12:47:33

Kony, máš nějakou specifikaci k těm filmům? Můžeš mi to prosím, poslat na mail? Díky
  • 0

#10 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 15 July 2010 - 12:47:43

Já můžu nabídnout svoje. Kanyla v horní duté žíle, nasogastrická sonda v žaludku a ty stlačený klouby prstů na levým chodidle snad taky ještě budou mít.
  • 0

#11 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 15 July 2010 - 13:09:35

Vážený kolego Ras(i)CZ, nejste náhodou majitelem nahrávacího zařízení,
které bylo využitelné i pro stranový záznam zvuku na použité RTG filmy?
Raritní záznamy spojovaly negativní obraz autora i jeho autentický řev na
jednom jediném audiovizuálním nosiči. Na mne poněkud morbidní.. :) Erik
  • 0

#12 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 July 2010 - 14:06:26

Já můžu nabídnout svoje. Kanyla v horní duté žíle, nasogastrická sonda v žaludku a ty stlačený klouby prstů na levým chodidle snad taky ještě budou mít.


Daly by se poslat poštou? Doporučeně samozřejmě! Do Sz bych napsal a dresu a na účet převedl peníze za poštu nebo bychom to nějak ošéfovali!
  • 0

#13 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 July 2010 - 14:07:59

Vážený kolego Ras(i)CZ, nejste náhodou majitelem nahrávacího zařízení,
které bylo využitelné i pro stranový záznam zvuku na použité RTG filmy?
Raritní záznamy spojovaly negativní obraz autora i jeho autentický řev na
jednom jediném audiovizuálním nosiči. Na mne poněkud morbidní.. 8-) Erik


Nein! Tak tohle mne minulo :) Pokud něco takového existuje :D Al emám s tím své plány, pak výsledky budu publikovat snad i tady se mi podaří nějak vložit.
  • 0

#14 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 July 2010 - 14:09:39

........ a jaké snímky jsou cennější? Když je tam třebas rakovina plic...metastázovaná k tomu...otevřená zlomenina ... to je asi jinší pokocháníčko než když se prokázalo, ža je vše v pořádku? Tedy to je hustý :D


tyhle snímky, rakovina a tak, většinou zůstávají v dokumentaci pacienta, aby se vidělo jak se to vyvýjí, takže to spíš budou snímky bez anomálií. Ale beru všechno! Hlavu, orgány, končetiny, VŠECHNO!! :)
  • 0

#15 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 15 July 2010 - 14:10:30

........ a jaké snímky jsou cennější? Když je tam třebas rakovina plic...metastázovaná k tomu...otevřená zlomenina ... to je asi jinší pokocháníčko než když se prokázalo, ža je vše v pořádku? Tedy to je hustý :D


tyhle snímky, rakovina a tak, většinou zůstávají v dokumentaci pacienta, aby se vidělo jak se to vyvýjí, takže to spíš budou snímky bez anomálií. Ale beru všechno! Hlavu, orgány, končetiny, VŠECHNO!! :)


Tak teď si připadám jako Igor bháni!
  • 0

#16 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 15 July 2010 - 17:11:15

Já můžu nabídnout svoje. Kanyla v horní duté žíle, nasogastrická sonda v žaludku a ty stlačený klouby prstů na levým chodidle snad taky ještě budou mít.


Daly by se poslat poštou? Doporučeně samozřejmě! Do Sz bych napsal a dresu a na účet převedl peníze za poštu nebo bychom to nějak ošéfovali!


Když já se stydim za svoji slinivku. :D
  • 0

#17 phanny

phanny

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 15 July 2010 - 18:18:51

Raritní záznamy spojovaly negativní obraz autora i jeho autentický řev na
jednom jediném audiovizuálním nosiči. Na mne poněkud morbidní.. :D Erik


Vážený kolego Kurachu,

Vaše příspěvky mi vždy udělají ze dne blbého den báječný!
  • 0

#18 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 16 July 2010 - 13:04:05

Vážení kolegové, domnívám se, že kolega RasCZ připravuje demonstrační
vizuální pomůcku pro všechny "Temnokomorníky", zobrazující komplexně
veškeré fyziologicky se projevující neduhy, které je možno diagnostikovat
u fotografa, pracujícího s přístroji pro elektronický záznam obrazu DSLR:
Choroby páteře, způsobené neustále se zvyšující váhou a rozměry těchto přístrojů, ploché nohy, vznikající následkem nekontrolovatelného pobíhání za množstvím pořizovaných variant jednotlivých snímků, které extrémně přetěžuje pohybový systém, onkologické choroby, vzniklé též následkem dlouhodobého pobytu v nevětraných místnostech, přeplněných sálajícími elektronickými zdroji škodlivého záření v procesu následené manipulace
digitálními obrazy, všechny druhy zlomenin, způsobené sníženou orientací
v prostoru při soustředěném pohledu na obraz v elektronickém hledáčku,
množící se choroby zažívacího ústrojí v důsledku nepravidelné stravy ve
stále se zvyšujícím počtu evidentně podvyživených jedinců, snažících se
udržet krok s překotným vývojem technologií a v důsledku toho nesmírně
finančně strádajících.... to vše bude zachyceno na jediném a varovném negativním negativu v měřítku 1:1. Každý z diváků bude moci spatřit na
vlastní oči veškerá rizika pouhým jediným pohledem a uvážit, kterou z
cest se ve vlastní umělecké fotografické tvorbě v budoucnu ubírat. Erik
  • 0

#19 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4,416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 16 July 2010 - 13:39:39

:wink: :) :)
  • 0

#20 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 16 July 2010 - 21:00:47

Myslim ze pan Kurach prave dovedl nas boj do blizkosti konecneho vitezstvi. Pevnost je nahlodana, beztak byly nohy jejich stativu hlinene, ted staci jediny tvrdy uder a...(ze ja pisu z Mnichova - ale pri trosku lepsim provedeni je to zkutecne nejucinnejsi reseni :wink: ).
  • 0

#21 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 16 July 2010 - 21:22:55

Už enem chvílu a bude to tady.....
  • 0

#22 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 13 May 2022 - 12:30:34

Omlouvám se, že otevírám víc jak 10 let starou diskusi, ale nevím, kam bych měl dotaz a prosbu zařadit. Jedná se mi totiž o RTG plochý fim. Mojí myšlenkou je vyrobit si pro Kyanotypii duplikát negativu 4x5, ale o větším rozměru, třeba 18x24. Ploché filmy na dupliování se asi z prodejen vytratily a tak jsem si vzpomněl na mého přítele DODO-X, který úspěšně fotí na ortho RTG filmy Foma Medix XG (jestli se nepletu)  a má fotky hodně dobrý. Ale to je focení a já bych zvětšovákem ...

Myslíte si, že je úplně blbě směr mých myšlenek, koupit ortho plochý RTG film pro zubaře AGFA (ty ještě prodávají i ve formátu 24x30), původní negativ dát do zvětšováku a pak "nějak" osvítit plochý RTG film a vytvořit si z něj matrici pro další kopiii, kterou bych už použil na Kyanotypii.

Nevím, jak je to s citlivostí a časem, nevím jak vyvolat , nevím jak zachovat alespoň nějaké polotóny, jestli modrocitlivý nebo zelenocitlivý a nevím ani jestli není ještě v prodeji jiný matroš (FO5 ??), který by to změnil a zjednodušil. Asi blbost, co? Asi se dostávám do Cimrmanovy teorie externismu, že "Věc je tam, kde se domnívám, že není, a není tam, kde se domníváme, že je." Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#23 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 13 May 2022 - 13:03:21

Omlouvám se, že otevírám víc jak 10 let starou diskusi, ale nevím, kam bych měl dotaz a prosbu zařadit. Jedná se mi totiž o RTG plochý fim. Mojí myšlenkou je vyrobit si pro Kyanotypii duplikát negativu 4x5, ale o větším rozměru, třeba 18x24. Ploché filmy na dupliování se asi z prodejen vytratily a tak jsem si vzpomněl na mého přítele DODO-X, který úspěšně fotí na ortho RTG filmy Foma Medix XG (jestli se nepletu)  a má fotky hodně dobrý. Ale to je focení a já bych zvětšovákem ...

Myslíte si, že je úplně blbě směr mých myšlenek, koupit ortho plochý RTG film pro zubaře AGFA (ty ještě prodávají i ve formátu 24x30), původní negativ dát do zvětšováku a pak "nějak" osvítit plochý RTG film a vytvořit si z něj matrici pro další kopiii, kterou bych už použil na Kyanotypii.

Nevím, jak je to s citlivostí a časem, nevím jak vyvolat , nevím jak zachovat alespoň nějaké polotóny, jestli modrocitlivý nebo zelenocitlivý a nevím ani jestli není ještě v prodeji jiný matroš (FO5 ??), který by to změnil a zjednodušil. Asi blbost, co? Asi se dostávám do Cimrmanovy teorie externismu, že "Věc je tam, kde se domnívám, že není, a není tam, kde se domníváme, že je." Zdařec Luigi :shock:

Fungovat by to mohlo, asi nic nestojí v cestě to vyzkoušet. Osobně bych zkoušky začal nasvícením klínu a vyvoláváním na několika časech. Medix XG má citlivost spíš filmu, než papíru, cca. ISO 50; pod zvětšovákem budou krátké časy a bude třeba clonit. Medix XG je oboustranný, hůř se to vyvolává v miskách. R09, cca 10 minut. Jednostranné jsou filmy pro mammografie, dostupné např. https://sklep.emtim....sztuk,3,839,418.

 

Nevím jestli je nějaký rozdíl citlivostí a kontrastu mezí "modrým" a "zeleným" filmem, každopádně pro reprodukce černobílého negativu asi můžou být oba dva.


  • 0

#24 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 13 May 2022 - 13:56:22

OK, díky. Foma maedix film už nemám a asi ho neseženu. Ty filmy FUJI jsou také zajímavé, já koukal na tyhle Ortho Dent Agfa https://www.schaffer...BG13000101.aspx

ale ty ceny?? Možná se mi ozve i Dodo-X, ten s tím má velké zkušenosti, zda by to "nějak" nešlo. Dobré světlo do víkendu přeje Luigi :shock:  A třeba mi tady daju zase zpátky mašlučku, dž už jsem to dávno zaplatil. Škoda, že nejde platit třeba na 5 let, ale to už je jiná diskuse.


  • 0

#25 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 13 May 2022 - 14:45:54

Zdar Luigi,

 

ano ty ceny sou silene, ja mam zkusenosti hlavne s tema AGFAma.... CP-BU modrocitlivaky CP-G zelenocitlivaky... MAMORAY jednostranne polite... INDUX, MEDIX, DENTIX...dokonce tu AGFA dentix ortholux... ono kdyz to mas do fotaku tak shanis fakt kde se da...

Fotim na ten Kodak Panoram no.4 negativ 10x30cm...  a nato se jakykoliv jiny material zle porizuje...

 

pro me nejcennejsi material na foceni je ten jednostrany mamoray a agfa zelenocitliva... tam je vsecko... modrocitliva je univerzal...

 

18x24 nebo 24x30 bys chtel... ?  Neco ti muzu odsypat...zabalit... poslat?

 

RED

 

OK, díky. Foma maedix film už nemám a asi ho neseženu. Ty filmy FUJI jsou také zajímavé, já koukal na tyhle Ortho Dent Agfa https://www.schaffer...BG13000101.aspx

ale ty ceny?? Možná se mi ozve i Dodo-X, ten s tím má velké zkušenosti, zda by to "nějak" nešlo. Dobré světlo do víkendu přeje Luigi :shock:  A třeba mi tady daju zase zpátky mašlučku, dž už jsem to dávno zaplatil. Škoda, že nejde platit třeba na 5 let, ale to už je jiná diskuse.


  • 2

#26 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 13 May 2022 - 15:24:05

Foma maedix film už nemám a asi ho neseženu.

Mám krabicí 24x30, můžu pár archů věnovat. Praha.


  • 1

#27 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 13 May 2022 - 15:32:18

Posledních pár krabic Medixu XG má Sytý pes: https://www.sytypes....-24x30cm-100ks/


  • 0

#28 matas

matas

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 153 příspěvků(y)
  • LocationÚjezd nad Lesy
Reputace: 19

Publikováno 13 May 2022 - 15:49:17

Omlouvám se, že otevírám víc jak 10 let starou diskusi, ale nevím, kam bych měl dotaz a prosbu zařadit. Jedná se mi totiž o RTG plochý fim. Mojí myšlenkou je vyrobit si pro Kyanotypii duplikát negativu 4x5, ale o větším rozměru, třeba 18x24. Ploché filmy na dupliování se asi z prodejen vytratily a tak jsem si vzpomněl na mého přítele DODO-X, který úspěšně fotí na ortho RTG filmy Foma Medix XG (jestli se nepletu)  a má fotky hodně dobrý. Ale to je focení a já bych zvětšovákem ...

Myslíte si, že je úplně blbě směr mých myšlenek, koupit ortho plochý RTG film pro zubaře AGFA (ty ještě prodávají i ve formátu 24x30), původní negativ dát do zvětšováku a pak "nějak" osvítit plochý RTG film a vytvořit si z něj matrici pro další kopiii, kterou bych už použil na Kyanotypii.

Nevím, jak je to s citlivostí a časem, nevím jak vyvolat , nevím jak zachovat alespoň nějaké polotóny, jestli modrocitlivý nebo zelenocitlivý a nevím ani jestli není ještě v prodeji jiný matroš (FO5 ??), který by to změnil a zjednodušil. Asi blbost, co? Asi se dostávám do Cimrmanovy teorie externismu, že "Věc je tam, kde se domnívám, že není, a není tam, kde se domníváme, že je." Zdařec Luigi :shock:

Postup a informace od Tomáše. https://www.ntm.cz/p....php?text=three

Nechť se daří

ma


  • 0

#29 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 14 May 2022 - 11:11:01

Kdysi v antikvariátu jsem koupil tuhle knížku.Jsou tam návody jak namíchat vývojky ruzný vzorce atd.

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  k.jpg   144.88K   5 Počet stažení

  • 0

#30 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 16 May 2022 - 18:18:27

Na kopírování listových negativů na rtg filmy existuje přístroj od Agfy, který vlastním. Je to taková stolní kopírka, prosvětluje negativ UV trubicí. Stupeň zcernani se dá digitálně nastavit v několika krocích. Kdysi jsem to koupil za 80 €, nechal opravit ten regulátor, ale pak jsem ztratil zájem ho používat. Byl by k mání.
  • 0

#31 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 17 May 2022 - 10:22:25

Díky moc všem za inspirativní odpovědi. Rád se některým ozvu na SZ k projednání bližšího. Teď jsem trošku mimo. Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#32 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 17 May 2022 - 13:43:56

Na kopírování listových negativů na rtg filmy existuje přístroj od Agfy, který vlastním. Je to taková stolní kopírka, prosvětluje negativ UV trubicí. Stupeň zcernani se dá digitálně nastavit v několika krocích. Kdysi jsem to koupil za 80 €, nechal opravit ten regulátor, ale pak jsem ztratil zájem ho používat. Byl by k mání.

Čistě pro zajímavost, jak se ta legrace jmenuje?


  • 0

#33 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 516 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 22 May 2022 - 19:27:40

Agfa Curix Dupli. Sorry že to tak dlouho trvalo, uznávám, není to slušné ani vstřícné. 


  • 0

#34 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 22 May 2022 - 23:41:15

Agfa Curix Dupli. Sorry že to tak dlouho trvalo, uznávám, není to slušné ani vstřícné. 

Mě by to asi zajímalo, odkud jsi? Kdyžtak pošli zprávu, dík.


  • 0

#35 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 23 May 2022 - 06:42:35

Agfa Curix Dupli. Sorry že to tak dlouho trvalo, uznávám, není to slušné ani vstřícné. 

 

Je to agfa, což je ještě lepší.


  • 0

#36 Oliver

Oliver

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 71 příspěvků(y)
Reputace: 45

Publikováno 24 May 2022 - 17:29:27

priatelia, po dlhej dobe som navštívil túto stránku

prispievam fotkou spred mesiaca

výrez z dvojportrétu

 

arca Swiss, Plaubel 210 mm

Medical X-Ray obojstranne poliaty, exponované na 25 ASA

1/5 sek, f 8

D 76, 1+6, 17 min

Přiložený soubor (y)


  • 3

#37 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 24 May 2022 - 21:15:17

Olivere, rád Tě slyším, vidím a díky za příspěvek do diskuse- jak vidím, není to tak marný - máš to hezký. Zdařec Luigi :shock:


  • 0

#38 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 30 June 2022 - 20:49:02

Tak pánové, zkusím poreferovat a nejdřívě poděkovat REDovi a Passiastovi. Passiasty mne navedl na link do Polska a RED mě navedl (včetně nezištné nabídky odsypání zásob), že nejlepší pro něj je jednostranny mammoray, nejlépe zelený... Po delší komunikaci ohledně formy placení jsem pořídil 2 krabice po 100 listech zeleného mammoray FUJi, a to za cenu desetinovou, než mi nabízeli v ČR. Jeden list 24x30 mě i s dopravou přišel na 0,70 Eur - paráda. Firma skvělá a seriózní, komunikace suprová.

Tak první krůček mám za sebou a teď se už pustit do těch pokusů. Zdařec Luigi :shock:

Přiložený soubor (y)


  • 0

#39 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 1 July 2022 - 08:54:20

Mám dva balíčky mamografického filmu 18x24, kdyby měl někdo zájem.


  • 0

#40 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 July 2022 - 14:12:01

Přiložený soubor  IMG_20220702_151103.jpg   102.96K   4 Počet stažení
  • 0

#41 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 2 July 2022 - 17:07:09

Mám dva balíčky mamografického filmu 18x24, kdyby měl někdo zájem.

Už jsem psal zprávu, že zájem mám, ale zarazila mne informace, že je ten film polévaný oboustranně, což je poněkud v rozporu s označením zářezu. Zkoušel si na něj fotit?


  • 0

#42 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 2 July 2022 - 18:37:43

Mea culpa, možná mám plné zprávy, hledím na to na mobilu a nevidím nic. Do pondělí jeden vytáhnu a ustálím, ať vidím. Na tento konkrétní materiál jsem nesnímal.
  • 0

#43 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 3 July 2022 - 10:17:01

Mea culpa

ne ne, ta culpa je mea
  • 0

#44 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 6 July 2022 - 11:54:34

Takže dobře pasiasty upozornil. Otevřel jsem teď jednu krabičku, vytáhnul a nařezal list na menší kusy. Strany se liší barvou i leskem, navíc jsem zde zářezy pro určení hmatem, přesto po nakapání vývojky černají obě. Skutečně zvláštní. Každopádně pro toho, komu nevadí oboustranný film, nabídka platí, na kontakty to problém není, jen nepůjde volat položené v misce, ale nastojato. Otevřený balíček Kč 1188,zavřený a tedy plný Kč 1200, zásilkovna v rámci ČR Kč 79.Přiložený soubor  IMG_20220706_122355.jpg   82.63K   4 Počet stažení
  • 0

#45 pasiasty

pasiasty

    Nováček

  • Předplatitel
  • 496 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 116

Publikováno 6 July 2022 - 14:47:58

Já ani nevím, proč vlastně obyčejne RTG filmy jsou oboustranné a většina mammografických - jednostranná; a proč se vyskytují mammografické oboustranné. Nějaký radiolog by to asi vysvetlil.
  • 0

#46 Kankrla

Kankrla

    Nováček

  • Předplatitel
  • 210 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 6 July 2022 - 19:38:00

Napsal jsem dotaz do Fomy, výsledek uveřejním. Doufám, že mi odpoví. :)

Míra


  • 0

#47 fotograf302

fotograf302

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 8 July 2022 - 20:39:21

Dobrý den, to je velmi zajímavé. Třeba film s oboustrannou emulsí bude mít vyšší citlivost a tedy nebude třeba tolik záření. Film s emulsí jen na jedné straně zřejmě umožní spatřit více detailů a mít ostřejší obraz. Z Fómy odpovídají, jsou hodní. Velmi by mne zajímalo, jak to vskutku je.


  • 0

#48 gjan

gjan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 136 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 19 August 2022 - 07:21:52

Dobrý den,
Pokouším se nějak rozumně použít Mamoray Agfa. Udělal jsem nějaké testy a připadá mi, že pokud je scéna hodně osvětlená sluncem, pak mi to vychází na ISO 1600. Pokud je ovšem podvečer nebo pod mrakem, pak je ISO mnohem nižší. Z toho mi plyne, že se musí se Swarzschildovym efektem musí počítat už při časech kolem 1/20. Máte s tím nějakou zkušenost? Na jaké ISO exponujete Mamoray?
  • 0

#49 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 19 August 2022 - 10:24:53

Rozdíl bude určitě dělat barva světla, před západem slunce nutno u orthochromatického materiálu prodlužovat jako se žlutým filtrem.


  • 0

#50 Dalis

Dalis

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 97 příspěvků(y)
  • LocationŠtramberk
Reputace: 86

Publikováno 23 August 2022 - 09:55:28

Dobrý den,
Pokouším se nějak rozumně použít Mamoray Agfa. Udělal jsem nějaké testy a připadá mi, že pokud je scéna hodně osvětlená sluncem, pak mi to vychází na ISO 1600. Pokud je ovšem podvečer nebo pod mrakem, pak je ISO mnohem nižší. Z toho mi plyne, že se musí se Swarzschildovym efektem musí počítat už při časech kolem 1/20. Máte s tím nějakou zkušenost? Na jaké ISO exponujete Mamoray?

Nářez z Mamoraye láduju do Panoramu. Počítám se základním isem 25. Fotím to buď na těch 25 nebo to pulluju. Když to pushnu tak mi to hrozně leze do kontrastu (vlastně je to v popisu práce materiálu. Má zvýraznit málo kontrastní struktury v prsu). S oblibou to volám v hodně vyjetém samodomoMicrophenu a to mi z tvrdých poledních scén lezou fajné měkotiny.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních