Přejít na obsah


Fotka

Publikácie ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
116 odpovědí na toto téma

Anketa: Boli by ste ochotný sa zúčastniť na projekte ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA ? (43 uživatel(ů) vložilo hlas)

Boli by ste ochotný sa zúčastniť na projekte ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA ?

  1. Áno, prispel by som fotografiami (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. Nie, fotografiami by som neprispel (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. Prispel by som fotografiami a publikáciu by som si aj zakúpil (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. špatný nápad, nekoupím ani nepřispěju. (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 srpen 2010 - 21:34:14

Vážené kolegyňe a kolegovia,
po asi ročných úvahách nad projektom ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIIA som sa rozhodol konečne projekt dopracovať a teraz Vám ho predkladám na posúdenie a zistenie Vášho záujmu.

ČO JE OBSAHOM A POSLANÍM PROJEKTU ?
Knižné publikácie ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA sú zamerané na prezentovanie fotografickej tvorby amatérskych fotografov, ktorí väčšinou majú len veľmi malú, ak nie skoto mizivú šancu prezentovať svoje výtvory na verejnosti. Snáď každý fotograf túži raz pripraviť svoju vlastnú fotografickú výstavu. Málo komu sa to však podarí. O vydaní vlastnej monografie ani nehovorím. A práve preto prichádzame so sériou publikácií s názvom ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA, ktorá umožní všetkým amatérskym fotografom, ktorí stále ostali verní filmu, prezentovať svoje diela v knižnej forme.

KOĽKO PUBLIKÁCIÍ BUDE VYDANÝCH ?
Za predpokladu dobrého ohlasu so strany fotografov a verejnosti by sme chceli vydávať publikáciu pravideľne, približne v trojmesačnom cykle, a obsiahnuť tak široké spektrum fotografických tém, ktorým sa fotografi venujú.

KTO MÔŽE PRIHLÁSIŤ FOTOGRAFIE DO PUBLIKÁCIE ?
Ktorýkoľvek amatérsky fotograf, ktorý svoje fotografie aj v dnešnej predigitalizovanej dobe stále tvorí klasickou (analógovou) cestou - film, chemikálie a fotokomora.

V AKOM NÁKLADE BUDE PUBLIKÁCIA VYDANÁ ?
Predpokladáme, že každá publikácia bude vydaná v počte 500 výtlačok. V prípade väčšieho záujmu o publikáciu bude realizovaná dotlač.

AKÚ FORMU BUDE MAŤ PUBLIKÁCIA ?
Publikácia ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA bude mať formát A4. Predpokladaný počet stránok je 48 - 60. Väzba knihy bude tvrdá. Na tlač je použitý kriedový papier gramáže 135 g/m2.

AKÁ BUDE CENA PUBLIKÁCIE ?
Cena publikácie ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA je 11,90 EUR / 300 Kč.

Všetky informácie o projekte nájdete na stránkach: www.analogovafotografia.sk

Prosím Vás o vyjadrenie Vášho názoru a vyplnenie ankety, ktorá mi pomôže sa rozhodnúť či projekt uviesť do života alebo ho naďalej nechať len v rovine úvah a plánov.
Jedná sa o vynaloženie dosť veľkých finančných prostiedkov a bez adekvátnej odozvy projekt nespustím.

Váš spooky :!:
  • 0

#2 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 2 srpen 2010 - 22:05:00

Teda Martine,

klobouk dolů už jenom za odvahu, rozjet něco takovýho není sranda, vím svoje...
I když jsem v některých ohledech mírně skeptický, jsem pro každou "špatnost", takže rád poskytnu fotografie a rád si taky výsledný produkt zakoupím.
  • 0

#3 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 2 srpen 2010 - 22:11:29

Mám o tebe docela strach. Ale fandím ti. Fotografie rád zašlu.
  • 0

#4 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 srpen 2010 - 22:30:40

odvážný projekt, držím palce.
nevím, jestli mohu svůj názor na dva body z myšlenek projektu prezentovat, troufnu si:
1. těžká, až skoro nulová možnost prezentovat fotografie: nemyslím si. taková možnost, jako v současnosti, k prezentaci fotky (jedno, jakou technologií vzniká), nikdy předtím nebyla. Ať už formou výstav (autorských i společných v rámci klubů či stdružení, všelikých soutěží) nebo prezentací internetových - lepší či horší fotoservery) i tiskových médiích (novin a časopisů hafo)
2. jestli tisková publikace obsahuje fotku analogovou či digitální, vesměs bývá šumafuk, vše je tištěno stejnou technologií, jež maže možné rozdíly. Myslím, že rozhodující pro to, jestli se kniha prodá, bude obsahová kvalita, jména a proslulost autorů, mediální podpora, reklama a kritika, a povědomí těch, kteří takové publikace vyhledávají.
V současné době, kdy je přefotkováno a v knihkupectvích leží kvanta nádherných publikací veleslavných autorů, jichž se prodá jen pár kousků, neb lidi na to většinou nemají, to asi nebude snadné, nicméně projektu fandím.
  • 0

#5 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 2 srpen 2010 - 22:38:51

WOW! no tak jako proč ne. Pokud stihnu kandidáty přezvětšovat, upravit a poslat, tak bych to i zkusil.

P.S.: udělal jsem klikací odkaz. Nechceš do ankety přidat položku "je to blbost", "nekoupím a nezúčastním se" nebo něco takovýho? Abychom měli vyvážený zpravodajství :!:.

P.P.S.: Jirinol má tak trochu pravdu, ale SVĚT PŘEJE ODVÁŽNÝM!
  • 0

#6 Vlcak

Vlcak

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 279 příspěvků(y)
Reputace: 96

Publikováno 2 srpen 2010 - 22:44:33

jak jsem psal do emailu, rad prispeji,
drzim palce!
  • 0

#7 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 srpen 2010 - 22:48:51

WOW! no tak jako proč ne. Pokud stihnu kandidáty přezvětšovat, upravit a poslat, tak bych to i zkusil.

P.S.: udělal jsem klikací odkaz. Nechceš do ankety přidat položku "je to blbost", "nekoupím a nezúčastním se" nebo něco takovýho? Abychom měli vyvážený zpravodajství :!:.

P.P.S.: Jirinol má tak trochu pravdu, ale SVĚT PŘEJE ODVÁŽNÝM!


Ahoj,
jasné, doplň to tam nech máme jasný prehlad.
  • 0

#8 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 srpen 2010 - 22:57:49

odvážný projekt, držím palce.
nevím, jestli mohu svůj názor na dva body z myšlenek projektu prezentovat, troufnu si:
1. těžká, až skoro nulová možnost prezentovat fotografie: nemyslím si. taková možnost, jako v současnosti, k prezentaci fotky (jedno, jakou technologií vzniká), nikdy předtím nebyla. Ať už formou výstav (autorských i společných v rámci klubů či stdružení, všelikých soutěží) nebo prezentací internetových - lepší či horší fotoservery) i tiskových médiích (novin a časopisů hafo)
2. jestli tisková publikace obsahuje fotku analogovou či digitální, vesměs bývá šumafuk, vše je tištěno stejnou technologií, jež maže možné rozdíly. Myslím, že rozhodující pro to, jestli se kniha prodá, bude obsahová kvalita, jména a proslulost autorů, mediální podpora, reklama a kritika, a povědomí těch, kteří takové publikace vyhledávají.
V současné době, kdy je přefotkováno a v knihkupectvích leží kvanta nádherných publikací veleslavných autorů, jichž se prodá jen pár kousků, neb lidi na to většinou nemají, to asi nebude snadné, nicméně projektu fandím.


Jasné, s niektorými vecami súhlasím, s niektorými nie.
Možnosť prezentácie - je jej vážne dosť veľa, ale akej ? Súťaže a fotoservre ? To je slabá sračka, ktorá nestojí za to. Nič poriadne z toho nevylezie.
A presne si to napísal - kníhkupectvá sú plne kníh od VELESLAVNÝCH autorov, a čo obyčajný amatérsky nadšenec ? Bude aj on niekedy mať svoje fotografie v knihe ? Asi ťažko. Ja si ich trebárs kupujem, ich predajnosť nie je podľa mňa o cene ale o tom, že už pomaly nikto ani netuší ako papierová fotografia vyzerá.

Ale nechcem aby sa tu debata zvrhla na polemiku o možnostiach prezentácie prípadne zakúpení fotopublikácií, chcem len prezistiť ako by na tom tento projekt mohol byť. A či teda vôbec bude :!:
  • 0

#9 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 2 srpen 2010 - 23:24:10

pár otázek:
- bude se dělat nějaký výběr, nebo se otiskne všechno, co lidi pošlou?
- proč jenom černobílé fotky? Proč vylučovat autory, kteří kolorují, tónují nebo pracují s alternativními technikami?
- píšeš o prezentaci na veřejnosti. Jakou veřejnost máš na mysli? Jaká bude distribuce? Trafiky, knihkupectví nebo jen eshop?
  • 0

#10 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 srpen 2010 - 23:33:51

pár otázek:
- bude se dělat nějaký výběr, nebo se otiskne všechno, co lidi pošlou?
- proč jenom černobílé fotky? Proč vylučovat autory, kteří kolorují, tónují nebo pracují s alternativními technikami?
- píšeš o prezentaci na veřejnosti. Jakou veřejnost máš na mysli? Jaká bude distribuce? Trafiky, knihkupectví nebo jen eshop?


1.) Výber
2.) Chcem jednotnú formu - v budúcnosti nevylučujem
3.) E-shop + oslovený budú aj partnery - knihkupectva neexistuje, ich marža predstavuje 50% z ceny publikácie, to aby som im ešte doplatil
  • 0

#11 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 2 srpen 2010 - 23:37:26

Inak eshop www.fotokomora.sk určite áno.
V súčastnosti máme za cca. 3-4 mesiace ostrej prevádzky návštevnosť cca. 3400 originálnych IP.
  • 0

#12 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 122 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 2 srpen 2010 - 23:40:03

wow..
no taky nosím v hlavě nějaký trochu podobný projekt.
(nejprv jsem se zlekl, že jsem ten nápad opět telepaticky poslal někomu jinému ;-)) ...ale tys to pojal jinak. opravdu jako "publikaci (černobílých) děl československých amatérských analogových fotografů", což je zajímavé, hezké, chvályhodné...

akorát já se do něčeho takového pustím až v momentě, kdy budu celkem ve vatě a s vědomím, že v tom ty prachy prostě utopím :D

takže respekt! ...a hodně štěstí přeju !!
  • 0

#13 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 srpen 2010 - 07:54:15

Rád též přispěji a pokud se cena nevyšplhá vysoko i rád koupím.

Už tu padlo dost zajímavých otázek ohledně distribuce výběru, tak se nebudu opakovat, ale přidal bych další?

1. Fotografie je podle mě jen jedna. Je dostatečně pro prodej atraktivní název "Analogová fotografie"? Podle toho co jsi psal vypouštíš i analogovou barevnou fotografii. Moc lidí si s tím ve fotomoře určitě nehraje, i když je v první fázi snímek pořízen na film.

2. Cena cca 300,-Kč s pevnými deskami o 60 stranách na křídě je reálná? Standa Bříza ti určitě rád poradí s problémy při tisku a věřím, že i zdůrazní důležitou práci grafika na výsledném díle. Pokud nebude dělat šikovný nadšenec zadarmo to nebude. Pokud má vycházet pravidelně v jakém nákladu se výtisk rozebere?

3. Bude se jednat o tématické publikace nebo jen výběry co dům dal?

Úvaha mimo. Asi by byla i zajímavá portrfolia jednotlivých autorů. Nemuselo by vycházet tak často. Hezky tištěná a reprezentativní publikace ročně je krásný počin. Myslím, že nejen na TK je spoustu zajímavých a šikovných fotografů. A to nemluvím jen o těch, které znám. Stále je co objevovat.
Ano, přiznám (60 stran) cca 120 fotografií je už hezké portfolio a není jednoduché jej vytvořit.
  • 0

#14 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:05:40

Rád též přispěji a pokud se cena nevyšplhá vysoko i rád koupím.

Už tu padlo dost zajímavých otázek ohledně distribuce výběru, tak se nebudu opakovat, ale přidal bych další?

1. Fotografie je podle mě jen jedna. Je dostatečně pro prodej atraktivní název "Analogová fotografie"? Podle toho co jsi psal vypouštíš i analogovou barevnou fotografii. Moc lidí si s tím ve fotomoře určitě nehraje, i když je v první fázi snímek pořízen na film.

2. Cena cca 300,-Kč s pevnými deskami o 60 stranách na křídě je reálná? Standa Bříza ti určitě rád poradí s problémy při tisku a věřím, že i zdůrazní důležitou práci grafika na výsledném díle. Pokud nebude dělat šikovný nadšenec zadarmo to nebude. Pokud má vycházet pravidelně v jakém nákladu se výtisk rozebere?

3. Bude se jednat o tématické publikace nebo jen výběry co dům dal?

Úvaha mimo. Asi by byla i zajímavá portrfolia jednotlivých autorů. Nemuselo by vycházet tak často. Hezky tištěná a reprezentativní publikace ročně je krásný počin. Myslím, že nejen na TK je spoustu zajímavých a šikovných fotografů. A to nemluvím jen o těch, které znám. Stále je co objevovat.
Ano, přiznám (60 stran) cca 120 fotografií je už hezké portfolio a není jednoduché jej vytvořit.


Ako som už písal, všetky otázky nájdete zodpovedané na www.analogovafotografia.sk.
1.) Za úvahu to stojí.
2.) Áno cena 300 Kč je reálna, mám všetko pozisťované - tlač, isbn, grafika, sadzba, ...
3.) Bude sa jednať o tématické publikácie - www.analogovafotografia.sk. Prvá téma je KRAJINA
  • 0

#15 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:08:37

Inak v hľadáčiku mám ešte jeden názov - Amatérska fotografia, tak neviem.
  • 0

#16 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:10:21

Spooky,
držím palce, podporu som vyjadril aj v ankete.
Ak aj neprispejem fotkou, knihu si určite kúpim a vlastne dopredu sľubujem zakúpenie každého "čísla".

Otázky, podľa mňa dosť dôležitá:

A. akým spôsobom a kto bude vyberať fotografie? (redakčná rada / hlasovanie ľudí, z iba poštou zaslaných, nazväčšovaných fotografií / zaslaných zdigitalizovaných skenov atď)

B. akým spôsobom budú dodané fotografie do publikácie?
(už som videl príspevok o nazväčšovaní fotografií - v prípade, že kniha pôjde do tlače, predpokladám obrazové podklady v digitálnych (!) a upravených formátoch, čo niekoho môže odradiť / znevýhodniť / znechutiť)

S čím viem (a rád pomôžem):
- Vlastním skenery na SF (Epson 750Pro), MF (Minolta 5400), skalibrovaný monitor, a ako-tak vidím do postprodukcie, digitálnych úprav), bývam v Bratislave a rád pomôžem so skenom / digitalizovaním v rámci svojich časových možností.

Drtím palce!

Ďuro
  • 0

#17 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:11:53

Spooky,
no tak už vidím aj ja - všetko je zodpovedané na webe ;-)
Tak už iba zostáva posledná časť môjho príspevku - rád pomôžem s digitalizáciou.

Ď.
  • 0

#18 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:25:16

Ešte k názvu,
mne osobne príde pojem "Analógová" fotografia trochu kostrbatý. Nevnímam ho ako protipól "Digitálnemu", podľa mňa je to slovo o niečom inom, aj keď sa celkom vžilo, hlavne v amatérskej obci.
Na túto tému sa toho popísalo /pohádalo dosť, takže nebudem ďalej rozvádzať ;-)

Ale určite mi lepšie znie "Amatérska fotografia", prípadne niečo ako "Občasník, ročenka, štvrťročník - klasickej, (amatérskej, filmovej) fotografie".

A ešte - ty budeš skenovať z papierových fotografií, následná retuš (prach, škrabance, predtlačová príprava)? To bude celkom práce, ale asi to je daň za to, že nechceš brať skeny, ale udržíš vyššiu úroveň vďaka papierovým fotkám, rozumiem.

Ď.
  • 0

#19 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:30:41

Tá práca nebude na mne, mám na to dohodnutého grafika.

Scanované predlohy by som asi zamietol nakoľko si nedokážem predstaviť technickú kvalitu zaslaných fotografií scanovaných na amtérskych multifunkčných zariadeniach.
  • 0

#20 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:39:56

No, pokiaľ máš grafika, tak je to fajn, lepšia cesta - ono na skenoch sa zvykne dosť zvýrazniť svinstvo, a treba ho ručne retušovať.

A aj zachováš napríklad tónovanie papiera a podobne, výslednú kvalitu budeš mať pod kontrolou.

Tož, aj ja sa pustím do zväčšovania ;-)


P.S. teraz som si preštudoval web (snáď podrobne) a predsalen som nenašiel zmienku o tom, kto a na základe akých kritérií bude fotografie vyberať? (je mi zhruba jasné, kto, a ako, len by bolo možno dobré to na web doplniť - býva to zvykom).
  • 0

#21 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:43:41

No, pokiaľ máš grafika, tak je to fajn, lepšia cesta - ono na skenoch sa zvykne dosť zvýrazniť svinstvo, a treba ho ručne retušovať.

A aj zachováš napríklad tónovanie papiera a podobne, výslednú kvalitu budeš mať pod kontrolou.

Tož, aj ja sa pustím do zväčšovania ;-)


P.S. teraz som si preštudoval web (snáď podrobne) a predsalen som nenašiel zmienku o tom, kto a na základe akých kritérií bude fotografie vyberať? (je mi zhruba jasné, kto, a ako, len by bolo možno dobré to na web doplniť - býva to zvykom).


Kto bude fotografie vybarať je uvedené v prihlasovacom formuláry fotografií, sú tam všeobecné podmienky pre autora aj pre vydavateľa.

Ale konkrétne - túto výsadu som si privlastnil ja ako vydavateľ, dúfam že sa nikto neurazí.
  • 0

#22 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:48:24

No určite neurazí, dokonca sa to aj predpokladá!

(...tady jsem si dovolil, pár švestiček ;-) )
  • 0

#23 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:48:31

Tož něco podobného vydával kdysi Photolife, viz třeba http://eshop.photore...t-lidi-a-tvari/.

Trochu jiná řada publikací je The Best Photographers ... a The Best Authors ..., pro změnu od PhotoArtu http://www.photoart.cz/?page_id=241

Dle mého mínění je to srovnatelný typ publikace (minimálně ten počin PL srovnání snese, jsou to snímky od hobby fotografů). Asi bych se zajímal, jak moc se tyto tituly prosadily na trhu. Mě to moc neoslovuje, říkám upřímně a při vší úctě k případným přispěvatelům - zdejším autorům. Přijde mi to pokaždé jako brutální obrazový mišmaš a vůbec nezávidím tomu, kdo bude dělat zamýšlené publikaci obrazového redaktora.
  • 0

#24 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 08:57:08

Tož něco podobného vydával kdysi Photolife, viz třeba http://eshop.photore...t-lidi-a-tvari/.

Trochu jiná řada publikací je The Best Photographers ... a The Best Authors ..., pro změnu od PhotoArtu http://www.photoart.cz/?page_id=241

Dle mého mínění je to srovnatelný typ publikace (minimálně ten počin PL srovnání snese, jsou to snímky od hobby fotografů). Asi bych se zajímal, jak moc se tyto tituly prosadily na trhu. Mě to moc neoslovuje, říkám upřímně a při vší úctě k případným přispěvatelům - zdejším autorům. Přijde mi to pokaždé jako brutální obrazový mišmaš a vůbec nezávidím tomu, kdo bude dělat zamýšlené publikaci obrazového redaktora.


Každý názor je dobrý, aj ten negatívny.

Aby nebol v publikácii chaos, práve preto je publikácia zameraná na jednu fotografickú tému.
  • 0

#25 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 3 srpen 2010 - 09:34:37

Mám k tomu taky něco napsat, nebo ne?
  • 0

#26 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 09:38:19

Mám k tomu taky něco napsat, nebo ne?


Ale samozrejme že áno, prečo nie. Každý názor sa cení. ;-)
  • 0

#27 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 srpen 2010 - 09:43:56

před spaním mě napadlo ještě pár detailů.

velikost publikace: píšeš A4. Nechceš zvážit čtvercovější formát? Zvlášť u krajiny bych očekával orientaci na výšku/šířku tak 50:50 a tak trochu doufám, že nemáš v plánu dělat dvoustránkové fotografie...


Počet fotogrrafií: jestli dobře počítám,při 60 stránkách to ideálně dělá 12 autorů po 5 fotografich, pokud jsem to špatně pochopil a listů bude 60, tj 120 stránek, tak to už máme 24 autorů. To bych se už bál, že nezaplníš nebo nebudeš mít velkou možnost výběru.
S ohledem na výběr fotografií, které půjdou do tisku, bych ještě zvážil navýšení počtu zaslaných fotogtrafií třeba na 7. Přijde mi lepší když od jednoho autora vybereš 5 ze sedmi než když z těch pěti pustíš dál jenom 3 nebo všech pět ale nebude to 100procentní kvalita.
Navíc když plánuješ ještě ke každýmu autorovi nějaký povídání, tak aby to nebylo po jedný fotce ;-).

jo a ještě jsem zapomněl. Píšeš taky maximální formát zvětšenin 210x297. tím myslíš čistý formát obrazu nebo je to včetně bílého okraje? Vysvětlím. Dělám na papíry 24x30, po ořezání mám ca 23x29, a na tom je uprostřed fotka velikosti 19.5x25.5cm. Předpokládám, že je důležité dodržet kratší stranu, takže čtverce max do 210x210mm?
  • 0

#28 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 09:50:08

před spaním mě napadlo ještě pár detailů.

velikost publikace: píšeš A4. Nechceš zvážit čtvercovější formát? Zvlášť u krajiny bych očekával orientaci na výšku/šířku tak 50:50 a tak trochu doufám, že nemáš v plánu dělat dvoustránkové fotografie...


Počet fotogrrafií: jestli dobře počítám,při 60 stránkách to ideálně dělá 12 autorů po 5 fotografich, pokud jsem to špatně pochopil a listů bude 60, tj 120 stránek, tak to už máme 24 autorů. To bych se už bál, že nezaplníš nebo nebudeš mít velkou možnost výběru.
S ohledem na výběr fotografií, které půjdou do tisku, bych ještě zvážil navýšení počtu zaslaných fotogtrafií třeba na 7. Přijde mi lepší když od jednoho autora vybereš 5 ze sedmi než když z těch pěti pustíš dál jenom 3 nebo všech pět ale nebude to 100procentní kvalita.
Navíc když plánuješ ještě ke každýmu autorovi nějaký povídání, tak aby to nebylo po jedný fotce :D.


Ahoj,
1.) fotografie nebudú na dvoch stránkach, je to hnusné.
2.) Kniha by bude mať od 48-60 listov, teda 96-120 potlačiteľných strán.
3.) Z navýšením počtu zaslaných fotografií nemám problém, nie je to zlý nápad, aspoň bude z čoho vybarať.
4.) S tým formátom to ešte premyslým. Inak netrvám na tom, že na každej strane musí byť iba jedna fotografia, ak niekto zašle aj menšie formáty, upraví sa to.

Ďakujem za podnety. ;-)
  • 0

#29 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 10:15:00

ku knihe:
- nebude priestor aj krátky pokec o autoroch? (vyslovene "vizitka" - meno, kontakt, 160 znakov o sebe - dodá autor)?

To by bolo celkom fajn, lebo ja napríklad sa teším skôr na to, že uvidím tvorbu konkrétnych ľudí (ktorých následne môžem aj kontaktovať a stretnúť), než na "samostatné výstavné kusy". Dodalo by to možno aj takú človečinu.

Či blbina?

Ď.
  • 0

#30 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 3 srpen 2010 - 10:24:22

hezký to počin!
Bohužel nejsem zdatný fotograf, takže mé fotografie asi nebudou moci být publikovány - leda jako ukázka, jak to nemá vypadat :D
Ale rozhodně pokud publikace vyjde, rozhodně si ji koupím!
  • 0

#31 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 10:43:26

ku knihe:
- nebude priestor aj krátky pokec o autoroch? (vyslovene "vizitka" - meno, kontakt, 160 znakov o sebe - dodá autor)?

To by bolo celkom fajn, lebo ja napríklad sa teším skôr na to, že uvidím tvorbu konkrétnych ľudí (ktorých následne môžem aj kontaktovať a stretnúť), než na "samostatné výstavné kusy". Dodalo by to možno aj takú človečinu.

Či blbina?

Ď.


Ďuro, Ďuro, čo už s tebou ?
Pokec o fotke a o autorovi samozrejme bude, je to písané aj na stránke.
Ale pre istotu sa na to ešte pozriem, či to tam skutočne je.

Tak je to tam.
Na stránke v sekcii O projekte je písané:

AKÝ BUDE MAŤ KNIHA OBSAH ?

ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA bude obsahovať fotografie spolu s ich krátkym technickým popisom(ako vznikli, film, ...) a rozhovorom s autorom.

V úvode kniha obsahuje sekciu AUTOR Z OBÁLKY, v ktorej si môžete prečítať rozhovor s autorom fotografie, ktorá bude umiestnená na obálke publikácie.

:D
  • 0

#32 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 10:48:49

:D No čo už so mnou, vyviesť von a odstreliť.
To je tak - človek behá po firme, telefonuje, mailuje, do toho číta, píše...no ale keby som príspevky nenapísal teraz, tak asi nikdy, tož sa ospravedlňujem za svoju dutohlavosť :wink:

To viete, moderná doba!

Ď.
  • 0

#33 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 10:59:23

:D No čo už so mnou, vyviesť von a odstreliť.
To je tak - človek behá po firme, telefonuje, mailuje, do toho číta, píše...no ale keby som príspevky nenapísal teraz, tak asi nikdy, tož sa ospravedlňujem za svoju dutohlavosť :wink:

To viete, moderná doba!

Ď.


Ale tak hádam až také zlé to nebude, a striľať tiež nebudeme, je potom z toho strašný bordel a kto to bude upratovať. :lol:
  • 0

#34 otik

otik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 300 příspěvků(y)
Reputace: 129

Publikováno 3 srpen 2010 - 11:00:13

zaškrtnul jsem poslední možnost, i když slova v ní mi přijdou dost silná. Nemyslím si, že něco takového je potřeba v době Temnokomorníka, internetu a jeho galerií. Pokud má někdo potřebu mí své fotografie v knížce, může si jí nechat sám vydat tuším že ve fotostáru, nebo něčem takovém, kde si vše určí od začátku do konce. Možností prezentace děl amatérských fotografů je spousta, od té nejjednodužší, že vezmu svá díla na papíře někomu ukázat i když se třeba nebudou líbit což třeba také uslyším. Mohl by jsi se spooky domluvit s karlem rodinalem a vytvořit galerii v temnokomorníkovi.
  • 0

#35 Koca

Koca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 172 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 21

Publikováno 3 srpen 2010 - 11:17:59

pokud se ti budou nejake me fotky hodit, ozvi se, rad poskytnu.
  • 0

#36 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 11:28:55

Každá fotka sa hodí.
Každý kto má záujem, nech zašle fotografiw podľa inštrukcií na webe analogovafotografia.sk
  • 0

#37 tallpe

tallpe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBrno
Reputace: 8

Publikováno 3 srpen 2010 - 11:42:56

Tož něco podobného vydával kdysi Photolife, viz třeba http://eshop.photore...t-lidi-a-tvari/.

Trochu jiná řada publikací je The Best Photographers ... a The Best Authors ..., pro změnu od PhotoArtu http://www.photoart.cz/?page_id=241

Dle mého mínění je to srovnatelný typ publikace (minimálně ten počin PL srovnání snese, jsou to snímky od hobby fotografů). Asi bych se zajímal, jak moc se tyto tituly prosadily na trhu. Mě to moc neoslovuje, říkám upřímně a při vší úctě k případným přispěvatelům - zdejším autorům. Přijde mi to pokaždé jako brutální obrazový mišmaš a vůbec nezávidím tomu, kdo bude dělat zamýšlené publikaci obrazového redaktora.


Každý názor je dobrý, aj ten negatívny.

Aby nebol v publikácii chaos, práve preto je publikácia zameraná na jednu fotografickú tému.


Ono to nebylo míněno jako popření myšlenky, ale jako námět k zamyšlení. Nepočítáš jen s prodejem na TK, ne?
Pokud to míří k tomu, že svazek bude monotematický a budou v něm samostatně publikováni třeba jen tři čtyři autoři, tak pak to smysl má. Alespoň tak jsem to myslel. Aby nebyla co stránka to fotka jiného autora. Míchání rukopisu mi vadí. Nic víc, nic míň.
Já bych si to nekoupil proto, že čím déle koukám na cizí povedené fotky, tím silněji klesá moje motivace něco tvořit. Jaksi u sebe necítím hlad po tomto druhu literatury :D
  • 0

#38 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 3 srpen 2010 - 12:14:21

1.Tématicky se mi to na první pohled zdá trochu rozbité.

Krajinný celok, krajinný detail, krásy prírody, fauna a flóra, ľudia a príroda, príroda včera a dnes

2. Velikost fotek co kvality scanu (zvětšování na stránku) docela nevhodná. Hlavně ta pohlednice 10x15.

3. Termín v době dovolených docela knop. Škoda, že nebyla zveřejněna úvaha o vydání dříve. Termín do 30.9.2010

Ještě celé promyslím, něco zajímavého z Adršpachu, Malé Fatry a Vysokých Tater mám.
  • 0

#39 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 srpen 2010 - 12:43:21

já si hlavně myslím, že je důležitý se toho nebát a prostě to udělat. Poprvé není nic dokonalý a jenom postupným vývojem se to celé může vytříbit.
  • 0

#40 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 3 srpen 2010 - 15:07:43

Nápad je to dobrý. Mít na to finance je snad polovina úspěchu, ale předpokládám že snahou je i navrácení výrobních nákladů. Ale kdo to bude kupovat? Důchodce, který by se chtěl podívat na fotky tak jak je dělal i on bude něco takového zajímat do chvíle než uzří cenu. Běžný amatér si naopak zajde do knihkupectví pro příručku k Zoneru, aby se pak doma pokoušel z těch sraček kterými zaplnil na dovolené paměťovou kartu svého digimejdla vytvořit alespoň pár koukatelných fotek. Udělat časopis (knihu) "o nás, pro nás" je takové trochu kontraproduktivní. Všichni budou nadšení, ale kupovat to budou jen proto aby už jednou vytvořená publikace nezanikla. Knihkupectví jsou pro distribuci drahá, jak bylo zmíněno výše, a v trafice to zanikne v záplavě hanbatých časopisů. Měl jsem moc rád PhotoArt. Z jednoho zdroje blízkého Gariku Avanesianovi jsem se dozvěděl že každé číslo dotoval přibližně 100.000 Kč z vlastní kapsy. Jen pro představu kolik taková sranda stojí. Když už prodej mimo komunitu temnokomorníků tak by to chtělo i pořádnou reklamu.

Dle mého osobního názoru by se měli sejít pražáci, hradečáci a ostatní kteří se v hojném počtu pravidelně OSOBNĚ scházejí a domluvit se na jednom časopise. Temnokomorník se mi ještě nedostal do ruky, takže nejsem seznámen s jeho obsahem ale zřejmě by se dal rozšířit a upravit. Myslím, že jeden časopis kde by bylo vše by byl lepší než kdyby každá temnokomornická banda vydávala svůj a pak jich bylo tolik, že by člověk nevěděl co je od koho.
  • 0

#41 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 784 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 3 srpen 2010 - 15:17:31

Laarsen,
kritika je to určite konštruktívna. Ale som si istý, že niečo podobné by sa dalo napísať aj na Temnokomorník v časoch plánovania (ktorý si ako sám píšeš ešte nevidel), a ten by nikdy nevyšiel :D Dokonca to tak aj vyzeralo, pokiaľ sa proste pán vydavateľ nezobral a nevydal ho.
A teraz sa na každé číslo píše poradovník.

Hlavná pripomienka (z tvojho textu) je asi táto:
sejít pražáci, hradečáci a ostatní kteří se v hojném počtu pravidelně OSOBNĚ scházejí a domluvit se na jednom časopise

Na SK sa veľa ľudí asi pravidelne nestretáva, resp. neviem o tom, do Prahy sa tiež nechodí bežne, iniciatíva je to čisto Spookyho (v začiatkoch Temnokomorníka tiež boli snahy o "dielo viacerých"), tak vlastne nevidím dovôd, prečo nevydávať samostatnú knihu, dokonca aj inak zameranú, a mimo TK (čo naznačuje už spustenie verejnej www).


Osobne Spookymu držím palec, treba sa do toho pustiť, a uvidí sa, kam sa to dotiahne. S nákladmi - verím, že vie, čo robí.

Ď.
  • 0

#42 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 srpen 2010 - 15:24:21

:D :wink: :lol: nevím, jak to vypadá, ale stojí to za prd :lol: :lol: :lol:
pardon
  • 0

#43 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 3 srpen 2010 - 15:45:48

:wink: :lol: :lol: nevím, jak to vypadá, ale stojí to za prd :lol: :lol: :lol:
pardon


když mi to došlo, poprskal jsem si monitor! To mi nedělej :lol: :lol: :lol:

P.S.: příště raděj napiš rovnou že reaguješ na Laarsena, aby si to Spooky nevzal osobně :D
  • 0

#44 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 srpen 2010 - 16:15:30

..., aby si to Spooky nevzal osobně :D

to bysom napísal "stojí to za figu borovú" :lol: :wink:
  • 0

#45 bobrb

bobrb

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 859 příspěvků(y)
  • Locationpod Brdy
Reputace: 54

Publikováno 3 srpen 2010 - 16:20:01

Zni to zajimave.
ad anketa:
- Na tema krajiny bych asi i prispel, ale termin 30.9. rozhodne nestihnu --> smula
- Koupil bych si, ale jen urcita temata, ktera me zajimaji (temer cokoliv pokud neni na fotce clovek)
  • 0

#46 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 srpen 2010 - 17:44:08

Spooky, jestli je tvůj projekt zaměřen podobným směrem jako například http://www.blurb.com...e/detail/934193 tak ti fandím a všem přispívajícím zde ve vlákně nutno zdůraznit, že to je naprosto něco jiného (tematicky a obsahově), než temnokomorník.
  • 0

#47 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 18:00:06

Spooky, jestli je tvůj projekt zaměřen podobným směrem jako například http://www.blurb.com...e/detail/934193 tak ti fandím a všem přispívajícím zde ve vlákně nutno zdůraznit, že to je naprosto něco jiného (tematicky a obsahově), než temnokomorník.


Tak teda to je presne ono !!!!

Prosím všetkých aby si pozreli odkaz od Šneka na tú knihu.
Presne takto to bude vyzerať a presne toto je štýl aký bude mať pripravovaná kniha ANALÓGOVÁ FOTOGRAFIA.

Zvážil som niektoré Vaše pripomienky a na základe požiadaviek niektorých z Vás presúvam termín uzávierky na 31.10.2010 !
  • 0

#48 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 3 srpen 2010 - 18:09:01

Zmeny v publikácii:

- uzávierka: 31.10.2010
- možnosť prihlásenia 10 ks fotografií
- zmenil som aj prihlášku na webe www.analogovafotografia.sk s možnosťou prihlášky až 10 fotografií

- možná zmena rozmeru z A4 na rozmer 25 x 25 cm - prezistím ešte u grafika a tlačiara, čo to urobí
  • 0

#49 sbriza

sbriza

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 817 příspěvků(y)
Reputace: 15

Publikováno 3 srpen 2010 - 18:49:23

Zmeny v publikácii:

- uzávierka: 31.10.2010
- možnosť prihlásenia 10 ks fotografií
- zmenil som aj prihlášku na webe www.analogovafotografia.sk s možnosťou prihlášky až 10 fotografií

- možná zmena rozmeru z A4 na rozmer 25 x 25 cm - prezistím ešte u grafika a tlačiara, čo to urobí


Ještě bych zvážil možnost 4barevného tisku (nebo aspoň duplex, triplex), protože i černobílé fotky pak vypadají o 100% lépe - viz rozdíl mezi 1. a 2. číslem Temnokomorníka. Nehledě na možnost správné reprodukce tónovaných fotografií, historických technik (kyanotypie) nebo fotografií na teplých papírech!

Taky bych se vůbec nebál přiznaného spojení s Temnokomorou.cz, protože to tak stejně je. Pak by se daly použít kouzelná slovní spojení a zkratky jako třeba FIFOTEKO (filmová fotogalerie temnékomory.cz) nebo ANFOTEKO (analogová fotogalerie temnékomory.cz) :D
  • 0

#50 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 3 srpen 2010 - 19:11:27

- možná zmena rozmeru z A4 na rozmer 25 x 25 cm - prezistím ešte u grafika a tlačiara, čo to urobí


Spooky, jelikož Ti držím palce, tak poradím :D

Z vlastní praxe - znamená to změnu formátu tiskového archu, resp. použití většího formátu (papíru, případně tiskového stroje), což se projeví na ceně.

Laicky řečeno: na jednu stranu listu B2 (500x700 mm) dáš 2x dvojstranu 210x297 mm, ale jen 1x dvojstranu 250x250 mm.

Černé linky jsou "hotové" stránky. Červeně jsou značené nepotisknutelné části archu (kalibrační škála pro denzitometr, soutiskové značky, záchyt archu), dále je potřeba počítat se spadávkou a případnou mezerou pro vazbu V2 (tedy ne úplně sousedící dvojstrany), jde z toho odvodit, že i B2+ (520x720 mm) je málo:

Vložený obrázek

Jistým řešením by byl tisk na roli např B0+ (na rotačce), ale to při nákladu 500 kusů publikací = atomová bomba na mravence :)
Takže se nabízí:
- zůstaň u formátu A4
- pokud trváš na čtverci, tak pro zachování ceny nepřesahuj rozměr 230x230 mm

S úctou a přáním úspěchu
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních