Přejít na obsah


Fotka

Tematický plán


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
18 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 2 září 2010 - 07:45:06

Vážení kolegové, rozvíjíte postupně jedno, nebo více dílčích fotografických
temat, nebo fotografujete nahodile vše a dodatečně řadíte zdařilé snímky
do užších tematických souborů? Konkrétní cíl a promyšlená volba veškeré
výbavy vede k většímu soustředění a racionálnímu přístupu k práci. Erik
  • 0

#2 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 2 září 2010 - 08:55:28

Dříve jsem fotografoval vše. Úplně vše. Za sebe mohu říci,že tato cesta nikam nevede. O tom svědčí i hromada negativů v šuplících, na kterých je kdeco a ze kterých jsem nic nezvětšil. Zbytečně vyhozené peníze a promarněný čas. Je to vše roztříštěné a nevyvinuté. Nyní se snažím fotografovat pouze lidské bytosti a zátiší. Věnování se úzkému okruhu tématu je podle mého mínění významné plus.
  • 0

#3 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 září 2010 - 09:23:11

příteli, to přeci není fér, nastolit otázku a hned jí vyhodnotit. člověk který volí druhou cestu se předem cítí být za hlupáka.

tedy i já tvořím soustředěně při racionální práci na jednom témetu. nejsem přece roztěkanej začátečník, to by mé názory neměly zde žádné váhy. soustředěně se snažím naučit se exponovat, vyvolávat... vidět.

konkrétní cyklus, téma je můj cíl, který ovšem stále vytěsňuji z vědomí, protože se na to necítím řemeslně zralý. a možná to je ta chyba. práce zaostřená na téma může při překonání počátěčních nezdarů přinést to osvobození, kdy se technika stane nástrojem, prostředníkem a pomocníkem na cestě k cíli. já jsem však člověk chatrného charakteru a pokažený snímek, na němž mi záleží, mne zlomí. cvakám na čem nezáleží, pak mi to nemrzí. prostě diagnóza...
  • 0

#4 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 2 září 2010 - 17:25:50

Vážený kolego a cestovatelská fotografie,zahrnuje více témat.Např.:krajina, portrét, zátiší,archytektura,..Vede snad tato práce k nesoustředěnosti či k iracionálnímu přístupu? Pro mě osobně je cestovatelská fotografie daleko přitažlivější než různé svlečené slečny v ateliéru "srolovaných" do prapodivných pozic mnohdy odporujích fyziologickým schopnostem člověka. :)
  • 0

#5 kelfik

kelfik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 073 příspěvků(y)
  • LocationOstrov u Macochy
Reputace: 85

Publikováno 2 září 2010 - 17:29:34

oprava :architektura :)
  • 0

#6 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 2 září 2010 - 17:59:03

Vážený kolego, kelfiku, za velmi kritickou příčinu iracionálního přístupu ve
fotografii považuji omyl, plynoucí z prvního dojmu. Zde hraje největší roli
autorova praktická zkušenost a určitý stupeň intuice s jakou dokáže svůj
fotografovaný objekt racionálně vyhodnotit z hlediska jeho transformace
do monochromatické stupnice snímku. Prvotní okouzlení mnohdy přináší
zcela banální fotografický obraz. Zejména u snímků krajiny. Erik
  • 0

#7 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 059 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 2 září 2010 - 19:47:35

to mate, pane kolego, pravdu, byva tomu tak casto. Ja jsem se zpocatku snazil o to mit jakousi koncepci. A po letech mi doslo, ze stejne fotim porad totez, cimz to mam vyreseny. Mam par okruhu, kterym se vlastne tak nejak automaticky venuju po leta.
  • 0

#8 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 září 2010 - 19:11:20

...... potkajú sa dva dochtoři, keří sa dvacet rokú neviděli a jeden říká druhému: "Pane kolego a jak vaše praxe? Na co se specializujete?"
"Ušní, nosní, krční pane kolego, ale specializuju sa na nos, víte?" odvětil mu druhý lékař.
"Nos ? Tak to je zajímavý obor a na kterou dírku???"............
  • 0

#9 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 3 září 2010 - 19:12:20

..... já maluju jenom zámek....... :)
  • 0

#10 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 3 září 2010 - 19:41:19

Já si přesně detailně rozepíšu jak dny, tak místo kde budu fotit. Dokonce se mi osvědčilo, že je lepší si nejdříve udělat skicy tužkou, abych měl jasnější představy o kompozici a směru světla. Venku k tomu musím přizpůsobit i denní dobu, abych se s fotoaparátem netahal zbytečně. Každý snímek bez detailního plánu je předem odsouzen k vyhození.
Možná existujou excelentní náhody, ale nemá smysl na ně čekat :)
  • 0

#11 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 3 září 2010 - 20:54:41

Teda, Goro, to smekám ! Takovejch příprav nejsem, coby rodinnej fotograf , schopnej, jen si fotim děti a z každýho desátýho filmu je zhruba jedna fotka slušná.
  • 0

#12 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2010 - 21:20:11

..... já maluju jenom zámek....... :)


:D))) jako kdybych pana nebožtíka Hrušínského slyšel...
  • 0

#13 Anonymous

Anonymous
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 září 2010 - 10:11:32

Kraken za sto bodů, oba příspěvky! :)
  • 0

#14 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 5 září 2010 - 17:01:24

Teda, Goro, to smekám ! Takovejch příprav nejsem, coby rodinnej fotograf , schopnej, jen si fotim děti a z každýho desátýho filmu je zhruba jedna fotka slušná.

Hele já jen ftipkoval. Sám jedu jen podle momentálního nápadu a hlavně musím potvrdit, že naprostá většina je fakt naprd. Já sem taovej bordelář, že si ani nedovedu vést diář, natožpak se do něj koukat.
  • 0

#15 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 5 září 2010 - 23:13:06

ma priprava spociva tak akorat v prozkoumani googlemaps a to terenu, satelitnich snimku a docela uzitecne se mi jevi i zobraseni fotografii z dane lokality. Jsou vetsinou dost slabe po technicke i obsahove strance, ale udelam si velmi dobrou predstavu co je videt z cesty :). Ted jsem dosel do takoveho stadia, ze jsem si do mapy zakreslil vychod slunce, smer jeho pohybu a zapad. Po prijezdu mi to delalo problemy, tak ted uz mam klid :D.
  • 0

#16 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 6 září 2010 - 08:45:25

Pomocník na východy a západy slunce už existuje online http://www.suncalc.net/.
Občas se podle něj snažím najít optimální dobu na focení, ale většinou narazím na to, že musím sedět v práci nebo na nějakej jinej vopruz.
Šotouši potvrdí, že plánovat výlet podle jízdního řádu, sateltiních snímků a předpokládané polohy slunce je skvělá zábava :)
Jinak k těm tématům - cestovatelská fotografie mě baví asi nejvíc, ale bohužel cestuji méně než bych chtěl, takže rozvíjím i nějaká domácí témata, teď jsem se vrhnul na architekturu, ale času je pořád málo. Když narazím na pěkný street art, tak si ho taky vyfotím, to ale beru spíš dokumentačně, než jako hloboký umělecký záměr.
A jinak fotím všechno, co mě zaujme :D
  • 0

#17 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 6 září 2010 - 08:55:07

Občas, když vidím obrázek, tak zmáčknu spoušť. Že nejsem cílevědomý fotograf, ale cvakálista, jsem se už dávno smířil, přesto se za ta léta něco vybrat z negativů dá, pro vlastní potěchu, a občas se mi snad podaří vybrat něco i pro potěchu jiných. Jednou za mnoho měsíců se dostaví křeč a nutkavá potřeba někomu něco ukázat, teď mám zrovna mezidobí a sám jsem zvědav, co ukážu příště :)
  • 0

#18 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 7 září 2010 - 00:53:31

jojo, suncalc.net znam, je to velmi uzitecna hracka B).

architekture jsem se chtel ted taky trochu venovat, jenomze nez jsem stihl zacit, tak se mi odporoucela k zemi :twisted:. Cestovatelska fotografie me taky bavi, jenom se to snazim brat co nejvazneji, ale vsak vis, nic neni tak jak si to clovek naplanuje...

Trochu hodlam cestovat po mistnim kraji a bojuju s tim, jaka mista navstivit. Mam riskovat a jit do mist, ktera jsou "neproflaknuta" nebo se soustredit na turisticke tahaky? Mam dost casu, ale stejne nemuzu byt vsude, navic nektera velmi atraktivni mista se museji dopredu reservovat na kontretni den a ... to me trochu prudi, nevim co bude zitra natoz za pul roku, nehlede na pocasi, zadarmo to taky neni. Nekde se ani neda kempovat a musi se bookovat misto v chatce - tyhle mista asi ozelim B).
  • 0

#19 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 7 září 2010 - 10:02:47

Vážený kolego, Honzo, originální destička na SA 8/121 od Lihnofů z garáže
je již patrně na cestě. Už se těším na hřejivé paprsky podvečerního slunce
soustředěné v jeho ohnisku při "T" . Ještě jednou díky! Vše OK! Erik
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních