Přejít na obsah


Fotka

Opemus 6 - zničená ozubená kolečka

hřeben ozubená kolečka převody olámané zuby Opemus 6 Meopta

  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

#1 Xaver1327332587

Xaver1327332587

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2010 - 09:29:33

Ahoj,

mám problém s ozubenými kolečky na zvětšováku Opemus 6. Kolečka a ozubení na trubce jsou nepoužitelná. Kontaktoval jsem Meoptu a zjistil jsem, že se dá objednat jen to ozubení. Ozubená kolečka a pastorky už nevyrábějí. Moc si nevím rady. Asi je hloupost si myslet, že by se někdo z vás zbavoval těchto součástek, pokud by jich měl vícero do zásoby. Zajímalo by mne ale, pokud nemáte s tímto zkušenost a popřípadě mi neporadili, zda se kolečka a pastorek dají objednat někde jinde. Další řešení by bylo zhotovit úplně jiný mechanismus na posouvání zvětšováku. To jsem teda nezkoušel. Zde by se mi také hodila každá rada, pokud má někdo zkušenost s výrobou vlastního posouvacího řešení.

Chtěl jsem vložit obrázky ozubených koleček a toho ozubení, ale nevím jak. Zkrátka jsou poškozený a potřebují výměnu.

Díky moc za rady[/img]


  • 0

#2 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 3 září 2010 - 09:35:03

Ahoj,
mám problém s ozubenými kolečky na zvětšováku Opemus 6.

Myslím, že bude jednodušší sehnat jiný kus na součástky. Bude to stát pár stokorun, někdy se dá i dostat zadarmo.
  • 0

#3 Xaver1327332587

Xaver1327332587

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2010 - 09:39:05

a jak to je s různými typy zvětšováku. Můžu použít trubku a kolečka z jakéhokoli Opemusu nebo je potřeba shánět přímo Opemus 6?
  • 0

#4 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 3 září 2010 - 10:52:25

vyhodit a koupit magnifax (a nebo něco kde nejsou kolečka... leitz focomat, agfa varioskop...)
  • 0

#5 cuba

cuba

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 518 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 3 září 2010 - 10:59:47

ozubení i klečka bych měl mít doma, jak na MG4 tak i OP6, dyžtak mi písni na mail
  • 0

#6 Jorge

Jorge

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 297 příspěvků(y)
Reputace: 19

Publikováno 3 září 2010 - 14:27:05

Místo těch koleček mám v MG 4 ozubený váleček vyrobený ve Fotoškoda. Je to kovové asi nezničitelné. Snad by to svedli i pro OP.
  • 0

#7 Xaver1327332587

Xaver1327332587

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 září 2010 - 14:56:51

děkuji všem za rady. skusím se zeptat ve Fotoškodě.
  • 0

#8 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 4 září 2010 - 09:22:10

myslim, ze us skody meli pred rokem kolecka prave pro op 6, rozhodne byly mensi nez pro mag 4 (ty bych potreboval ja, tak kdyby cuba nespechal a pockal na presrok, tak bych se jich asi i ujal :) ).
  • 0

#9 Ralf

Ralf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 listopad 2013 - 13:24:00

ahojte, mám podobný problém na zväčšováku na stožiare alebo ako sa tomu hovorí je zo zadnej strany ozubený pás z bieleho plastu (nechápem prečo to robia z plastu) a na jednom mieste sú zúbky odlomené, asi tak tri za sebou a potom ešte po asi dvoch funkčných je daľšia ulomená. No proste je to nepoužiteľné. respektíve chcem zväčšovať väčšie formáty a tieto zúbky niesú tak vysoko takže použiť by sa to možno dočasne dalo ale chcem to vyriešiť. ozubené kolesá na ramene s hlavou som nepozeral ale asi sú v poriadku lebo chod je mimo tej poškodenej časti plynulý. Ten ozubený pás je pripevnený k stožiaru len niekoľkými šróbmi z boku, vypadá to tak že rátali s možnou výmenou. Typ je Durst AC 650, máte nejakú predstavu kde by sa to dalo zohnať? Ďakujem.
http://www.scribd.com/doc/29589408/Durst-AC-650-Manual

  • 0

#10 kolemjdouci

kolemjdouci

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
  • LocationPce
Reputace: 72

Publikováno 27 listopad 2013 - 21:24:57

ahojte, mám podobný problém na zväčšováku na stožiare alebo ako sa tomu hovorí je zo zadnej strany ozubený pás z bieleho plastu (nechápem prečo to robia z plastu) a na jednom mieste sú zúbky odlomené, asi tak tri za sebou a potom ešte po asi dvoch funkčných je daľšia ulomená. No proste je to nepoužiteľné. respektíve chcem zväčšovať väčšie formáty a tieto zúbky niesú tak vysoko takže použiť by sa to možno dočasne dalo ale chcem to vyriešiť. ozubené kolesá na ramene s hlavou som nepozeral ale asi sú v poriadku lebo chod je mimo tej poškodenej časti plynulý. Ten ozubený pás je pripevnený k stožiaru len niekoľkými šróbmi z boku, vypadá to tak že rátali s možnou výmenou. Typ je Durst AC 650, máte nejakú predstavu kde by sa to dalo zohnať? Ďakujem.

http://www.scribd.com/doc/29589408/Durst-AC-650-Manual


já bych zkusil nějakou "samodomo" variantu, tipuju že originalní díl bude pálka, třeba http://www.matis-sho...OZUBENE-HREBENY
  • 0

#11 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 27 listopad 2013 - 21:33:43

např. u magnifaxu 4 se hřeben dá odšroubovat - jsou to takové asi 10-15cm dlouhé segmenty - a popřeházet podle potřeby. Takové vylomení zubů může nastat při trasportu, mě se takhle odrbaly ozubený kola a hřeben to přežil.
  • 0

#12 Ralf

Ralf

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 29 příspěvků(y)
Reputace: 24

Publikováno 27 listopad 2013 - 22:38:56

samodomo máš na mysli s použitím tých komponentov v odkaze predpokladám, lebo nejaká extra pálka to nieje a inak si neviem predstaviť doma výrobu ozubeného hrebeňa :D no takže nakoniec po detailnejšom preskúmaní to vypadá tak že aj koleso má odlomený jeden zub, pravideľňe v jednom momente sa to jemne skoro nepatrne zadrhne. čiže budem musieť asi meniť aj to a to teda neviem ako to bude s kompatibilitou otvoru na uchytenie a podobne. No určite k tomu došlo pri prevode, ak by ten problém bol pred kúpou tak predávajúci by ma na to určite upozornil, o to viac ma to mrzí, že tam ten problém nebol a už je, niesol mi to dedko z Prahy a bolo to celé postavené na ležato s hlavou dohora a tá teda asi stála na tom hrebeni, neviem si to inak vysvetliť. Bojím sa ho aj rozobrať, snáď mu nič dalšie nespôsobím, ako sa dáva dole hlava? normálne len prejdem na koniec tej ozubenej plochy a počas zdvíhania hlavy vyššie budem točiť ozubeným kolesom a mala by sa odpojiť nie?

Ďakujem za odpoveďe :)
  • 0

#13 kolemjdouci

kolemjdouci

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
  • LocationPce
Reputace: 72

Publikováno 28 listopad 2013 - 13:28:35

samodomo máš na mysli s použitím tých komponentov v odkaze predpokladám, lebo nejaká extra pálka to nieje a inak si neviem predstaviť doma výrobu ozubeného hrebeňa :D no takže nakoniec po detailnejšom preskúmaní to vypadá tak že aj koleso má odlomený jeden zub, pravideľňe v jednom momente sa to jemne skoro nepatrne zadrhne. čiže budem musieť asi meniť aj to a to teda neviem ako to bude s kompatibilitou otvoru na uchytenie a podobne. No určite k tomu došlo pri prevode, ak by ten problém bol pred kúpou tak predávajúci by ma na to určite upozornil, o to viac ma to mrzí, že tam ten problém nebol a už je, niesol mi to dedko z Prahy a bolo to celé postavené na ležato s hlavou dohora a tá teda asi stála na tom hrebeni, neviem si to inak vysvetliť. Bojím sa ho aj rozobrať, snáď mu nič dalšie nespôsobím, ako sa dáva dole hlava? normálne len prejdem na koniec tej ozubenej plochy a počas zdvíhania hlavy vyššie budem točiť ozubeným kolesom a mala by sa odpojiť nie?

Ďakujem za odpoveďe :)


koukam ze jsem to napsal docela blbe...
Myslim, ze originalni dil bude draha zalezitost, nebo tezko sehnatelna, ale nezkoumal jsem to.
Zkusil bych si tedy zmerit rozmery hrebenu a ozubeneho kolecka a nekde sehnat jako komponenty, ne jako nahradni dil zvetsovaku.

At se dari.
  • 0

#14 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 29 listopad 2013 - 08:45:45

Změřit, nakreslit, vytisknout.
3D tiskárna nemá s ozubeným kolem nebo ozubenou tyčí problém.
  • 0

#15 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 29 listopad 2013 - 16:59:02

Změřit, nakreslit, vytisknout.
3D tiskárna nemá s ozubeným kolem nebo ozubenou tyčí problém.

Otázkou je cena.
  • 0

#16 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2013 - 02:23:52

Je to ještě aktuální?
pokud ano, před týdnem jsem byl v Meoptě a ve výprodeji tam mají kromě posledního
Axomatu color (číslo asi 4) za 1500kč (fungl novej)
tak sem tam viděl v krabici nějaký plastový ozub. kolca tak jestli je zájem poptám se na jakej to je, ale myslím si že u těch posledních typů je to úplně stejné
s pozdravem Flexaman
  • 0

#17 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2013 - 02:26:15

jo a tyčku na Opemus 6 a 5 aj se zubovým hřebenem (nesprávně nazývano pastorkem)
tam maj asi za 500kč
  • 0

#18 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 prosinec 2013 - 09:54:20

až na to, že Opemus 5 (stejně jako Axomat 3) nemají vůbec hřeben ale jenom kluzný systém s hladkým žebrem.

Tipuju, že Opemus 6 a 7 mají hřeben stejný (možná i stejné s Axomat 4, ale ten jsem nikdy neměl v ruce), kdežto Magnifax 4 má větší = hůř sehnatelný.
  • 0

#19 flexaman

flexaman

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 22 prosinec 2013 - 09:59:28

tak je to teda asi 6, nebo 7 ale Opemusem jsem si jistý
  • 0

#20 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 22 prosinec 2013 - 10:41:55

Opemus 5 hrebeň nemá, len klzný spoj, Opemus 6 hrebeň má. Mám obidva, takže to môžem porovnať.
  • 0

#21 kopretina

kopretina

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 3 únor 2014 - 17:52:36

Dobrý den přeji pokud by někdo potřeboval ozubená kolečka znam člověka který je muže nechat vyrobit pro bliší info. ja.tulen@seznam.cz


  • 0

#22 jenda1250

jenda1250

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 3 570 příspěvků(y)
Reputace: 401

Publikováno 22 únor 2015 - 06:31:37

a pak že nejsou:

 

http://www.thedarkro...ax-4-gears.html


  • 0





Také označené jedním nebo více z těchto klíčových slov:hřeben, ozubená kolečka, převody, olámané zuby, Opemus 6, Meopta

0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních