Přejít na obsah


Fotka

COLOR CANOE


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
Žádné odpovědi

#1 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 4 září 2010 - 20:10:21

Tak "kanoe" dorazila... Opravdu pěkný výrobek! O co jde?
Heath Company v Benton Harbor-u v Michiganu vyráběla pro zpracování barevných papírů COLOR CANOE = "houpací misku" (pokud je mi známo, existovaly 3 rozměry - 18x24, 24x30 a 30x40, resp. dtto v palcích). Je vyrobena z nerez-plechu, svařovaná.
Exponovaný papír se vložil do kanoe, ta do misky s temperovanou vodou a pak se už jenom "houpalo". Primitivní - účinné. Zkoušel jsem to s vodou, kupodivu - manipulace snadná i v úplné tmě. (Samozřejmě, na buben plněný a vyprazdňovaný za světla to nemá...!)

Kdyby byl někdo, kdo by tuhle věc (a ještě bubny a pohonnou jednotku na Cibaprint) dokázal vyfotit, rád bych tyhle zajímavosti předvedl. Ale já to fakt neumím...

Snad ještě pro "chemiky historiky" uvedu postup zpracování barevných papírů v Color Canoe. Jako jediný možný byl uveden Kodak Ektacolor. Zpracovával se v chemii Kodak CP-5 následujícím způsobem:
Expozice
Presoak 30"
Develop 3' (při 100stF. Na jiném místě doporučují začínat při 104stF, aby v průběhu vyvolávání neklesla teplota pod 96stF. To je docela pěkná tolerance, co?!)
Wash 30" (2-4 výměny vody)
Stop Fixer 30"
Wash 1' (4-8 výměn vody)
Bleach 1'
Wash 30" (2-4 výměny vody)
Formalin Fixer 30"
Wash 2' (několik výměn vody)
Stabiliser 30"

Kinetika: jedno "zhoupnutí" za sekundu.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních