Přejít na obsah


Dobrý den, jmenuji se...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
367 odpovědí na toto téma

#1 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 září 2010 - 23:51:34

Už několikrát jsem zde zmínil, že mi zde pro nově příchozí chybí představovací vlákno... fuj... to zní hrozně... no prostě místo pro představení se pro nově příchozí. Ne každý sem dokáže rázně vtrhnout, jako kdysi já, a ještě to tu zasvinit kecy o 8mm filmu ...

A tak zakládám vlákno nové, nepotřísněné, pro všechny nově příchozí a mírně nesmělé ... Místo, kde nám mohou o sobě napsat pár řádků. Kolik a jaké informace nám o sobě sdělí, nechám na zvážení každého či každé.

Vlákno ve smyslu, "dobrý den, jmenuju se Šnek a jsem........ fotograf! " (například).

Mimochodem, vyhlašuji soutěž o název tohoto vlákna. O název v češtině stejně tak výstižný, jako je jednoslovné anglické "Introductions" ... Představovací vlákno se mi nelíbilo... představení, to zas zní jako, že chystáme divadelní hru... proto jsem prozatím zvolil "Dobrý den, jmenuji se..."
  • 0

#2 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 září 2010 - 07:10:18

Promiň za OT, ale název vlákna mi neodbytně připomněl kocoura, který se jmenuje "Xcuse Me, I Am Emil Dee".
Jinak ale si nejsem jist, jestli se takové vlákno bude používat. Lidé o sobě na interntu neradi píší (a nedivím se jim). I v komunitách, kde se takové představení od členů explicitně vyžaduje, to většina nějak obchází a švindluje.
Abych splnil zadání. "Představovna", "O mě", "Jsem tu nový", "Na tykání", "Úvodna"...

Vložený obrázek
  • 0

#3 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 21 září 2010 - 10:08:23

Ono se opravdu málokomu do představování chce. Ale líbí se mi ten Snekův název tak, jak ho tam střelil z místa. Já bych ho nechal.
  • 0

#4 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 21 září 2010 - 11:55:27

Šneku, mě to vyznělo takto:
Ahoj, já jsem Laďa a jsem alkoholik :wink: :D :lol: :D :D :D :D :D :D :D :D :D
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2010 - 11:58:11

Šneku, mě to vyznělo takto:
Ahoj, já jsem Laďa a jsem alkoholik :lol: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D



tyvoleeeee vaňůůůůůůrkůůůů a přesně na tohle jsem myslel, když jsem to včera večíír psal. proč myslíš, že je tam toliko těch teček :D :wink: :D :D :D
  • 0

#6 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 21 září 2010 - 11:59:10

Šneku, mě to vyznělo takto:
Ahoj, já jsem Laďa a jsem alkoholik :lol: :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D


:wink: :D Přesně tak... A proto se mi to líbí.
  • 0

#7 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 21 září 2010 - 12:05:49

:D :lol: :D :D
Ale u mně na tom něco pravdy bude :wink:))))))))))))
  • 0

#8 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 21 září 2010 - 12:14:46

Jmenuji se Baloun, mám vás všechny rád a budu u vás bydlet...
  • 1

#9 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 21 září 2010 - 12:20:14

myslím tohle vlákno aspiruje na nejvyšší počet chechtlíků na příspěvek čtverečný :wink: :D :lol:
  • 0

#10 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 21 září 2010 - 12:34:58

S představováním to opravdu nebude tak horký, sice je to fajn nápad, ale málo kdo toho využije. Lidi o sobě neradi píšou. Kromě některých exemplářů, které už všichni známe.

Ještě je tu možnost zapnout ruční aktivace uživatelských účtů moderátory a pokud nebude uspokojivě vyplněna kolonka O mě, aktivace bude zamítnuta. Nových uživatelů by slušně ubylo.

Mě osobně by pro začátek stačilo kdyby měli všichni v kontaktech alespoň funkční email.
  • 0

#11 taz

taz

    Tlampač (grafoman)

  • Administrators
  • 1 252 příspěvků(y)
  • LocationLiberec
Reputace: 212

Publikováno 21 září 2010 - 12:46:49

Napadlo mě kouknout na první příspěvky, tak třeba Snekův první:
http://www.temnakomo...ighlight=#32418

Vůbec to nevypadá na představovací post :wink:
  • 0

#12 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2010 - 13:55:38

jjj. vím, vím, ale já jsem vyjímka, exot, který potvrzuje pravidlo.

včera si nědo v "jen tak..." vlákně posteskl, že se nemá kde představit.

a jsou třeba fóra, kde představování funguje, třeba zde:

http://www.film-and-...display.php?f=4
  • 0

#13 berraneck

berraneck

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 176 příspěvků(y)
  • LocationPraha/Vsetín
Reputace: 229

Publikováno 21 září 2010 - 14:05:41

Ahoj, já nejsem alkoholik a našel jsem vám takový pěkný obrázek zase z jiného klubu

Vložený obrázek
  • 0

#14 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 21 září 2010 - 15:00:32

Vážený kolego, Sneku, prosím, netruchli! Když se zařadím podle abecedy
za Dubrarova "Emila Dee" s vlastním foto-profilem následujícího znění: :wink:

"Dobrý den, jmenuji se Erik Kurach. Dle Mezinárodní klasifikace nemocí
(MKN-10) trpím vleklou Photo - Oniomanií, projevující se typickými rysy
nutkavého nakupování, která kontinuálně přetrvává již mnoho let. Vše
se odehrává tajně, nakoupené vybavení nepoužívám, ale mám skvělý
pocit z každé součásti, doplňující dílčí komplety fotovybavení. Následné
úzkostné a depresivní rozlady, úzkosti a pocit viny si léčím nezřizenými
dávkami tzv. "Zaostřovacího roztoku". Nutkavé bažení (craving) se u
mne projevuje s takovou nezřízenou intenzitou, která mne 12.6.2007
přivedla do Vašich řad. Naše Forum TK.CZ jsem doposud zamořil 557
příspěvky, z nichž je uloženo 252. Pokud budu v Psychiatrické léčebně
Bohnice, odd. léčby závislostí -muži- povolen lékaři přístup k internetu,
budu se na těchto stránkách projevovat se svými teoriemi i nadále:D"
  • 0

#15 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 září 2010 - 16:55:28

Podle mého názoru to tu trochu chybělo, je tu dost lidí co se znají a dost co ne :wink:
Takže Dobrý den, jmenuji se Pavel Reissmann, po dědovi i otci, narodil jsem se v Brně, teď žiji a pracuji na Severní Moravě.
Je mi 20 let a živím se mezinárodní kamionovou dopravou. Prostě celé dny sedím v kanceláři.
Fotím od roku 2007, kdy jsem si koupil digitální zrcadlovku.
Od roku 2008 fotím na film a tak před rokem jsem si začal všechno dělat sám a věnovat se focení na film aktivněji.
Docházím na "kurz" fotografování při Ostravské konzervatoři.
To je asi takový základ co by se o mě mělo vědět :D
Funkčí email: rascz@email.cz
  • 0

#16 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2010 - 18:01:13

Vy mě ještě neznáte, ale až mě poznáte ... :D :wink:
  • 0

#17 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 září 2010 - 19:31:18

Šneku, mě to vyznělo takto:
Ahoj, já jsem Laďa a jsem alkoholik :) :lol: :( :-) :D :D :D :D :D :D :D :D


Tohle představování se mi náhodou líbí, já jsem ze zdravotních důvodů úplně přestal přijímat alkohol a svět se rázem z krásně barevného proměnil v takové šedivé místo. Tak šedivé, že se nedá vyfotografovat jinak než černobíle.
  • 0

#18 zdenab2

zdenab2

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 617 příspěvků(y)
  • LocationKopanice
Reputace: 2

Publikováno 21 září 2010 - 20:12:31

Šneku, mě to vyznělo takto:
Ahoj, já jsem Laďa a jsem alkoholik :lol: :( :-) :D :D :D :D :D :D :D :D :D


Po dlůhé době nahlédnu a hnedkaj toto.Kurňa tu to žije :) .Idu si dat hlt Vlachovické pálenky na tvoju počest.
  • 0

#19 Svitek

Svitek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2010 - 21:23:45

Ahojte.
...takže...volám sa Jano Svitek , pochádzam z malej dedinky zo stredu slovenska s nezamenitelným názvom Skerešovo.Po vojne som zablúdil do Banskej Bystrice kde som ostal pár rokov.Teraz žijem a pracujem v Prahe. Chutí mi slivovica a fernet. Pivo nemusím.
Od marca 2010 sa snažím fotiť čiernobielo. Diagnózu G.A.S som schytal hneď na prvý krát.
Začalo to diaľkomermi Canon canonet 28,Minoltou AL-F a Minoltou Himatic F, Fed 4, pokračovalo zrkadlovkou Soligor SR-200 PK až po Yashicu Mat. Krásnu dvojočku s Yashinonom bez expozimetra.
Zatiaľ som vycvakal asi 7 kinofilmov a 8 zvitkov.
Ja viem nič moc ale snažím sa, hlavne v poslednej dobe "štvorcujem" ako diví. Expozimeter nemám takže Yashikou strieľam od oka...
Na lesklý baryt svietim v kúpelni Krokusom66 SL color (našiel som u rodičou v komore) a napínam na sklo.
Do budúcna by som rád aj "multigrejd" ale z toho som úplný jeleň...
Fotím rodinku a známych a rozdávam fotky a mám z toho radosť, keď vidím ako sa ľudia tešia z toho poctivého papiera...
Som hanblivý a dúfam, že sa niekedy odhodlám ísť na "Středeční setkání v LGP" medzi skúsených temnokomorníkov z hlavného mesta...
Ďalšími koníčkami (skôr koňmi) sú papierové modely a bowling.
To je v skratke asi všetko...
  • 0

#20 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 21 září 2010 - 21:43:12

Hle na něj, v papírech má ideově chvalitelné příjmení Svitek !
Vítej nám bratře .
  • 0

#21 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 21 září 2010 - 22:00:53

Jmenuji se Tomáš Kubina a jsem Zuikoholik... :)
  • 0

#22 MaMi

MaMi

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 22 příspěvků(y)
  • LocationSokolov
Reputace: 0

Publikováno 21 září 2010 - 23:03:04

Ahoj, jmenuji se Martin Mizner a v současné době bydlím v Sokolově. S temnou jsem začínal už na střední díky tátovi a dědovi s jejich aparáty Praktica LTL a Altix Altissa (nebo tak nějak) a filmy jako Svema a samozřejmě Fomapan. V současné době jsem ve fázi znovuobjevování nádhery temnice za podpory mojí nedražší ženušky, která mi toleruje časté večerní zabírání koupelny a jak tomu hezky říká "smrady linoucí se skrz zavřené dveře". Zatím víc papírů a filmů kazím než aby vyšla nějaká "pěkná" fotka, ale to mě neodrazuje. Ba právě naopak.... Tož asi tak. :)
  • 0

#23 mikulín

mikulín

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 září 2010 - 20:06:20

Dobrý den... (ježíš to je formální) Jmenuju se Honza Mikolášek, kdysi dávno jsem tátovi v zatemněné koupelně koukal přes rameno. Pak jsem to párkrát zkusil s jeho Zenitkou, ale barevně. A jak dospívám (je to opravdu dlouhodobý proces :? ) došel jsem přes různé digicvaky zpět ke kinofilmu, většinou b&w. Začal jsem s vlastním temnokoupelničením před čtyřmi roky, ale pro zoufalý nedostatek času jsem si dal pauzu a teď se zase vrátil... A dělám si zálusk na střední formát :-)
  • 0

#24 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 22 září 2010 - 20:24:29

Zdar Mikulíne Honzo, a kdysi dávno já měl kamaráda z Bystřice u B, ten fotil taky Zenitem. Ovšem nebyl to tvůj jmenovec, byl to Kašpar. Vůbec nevím, co s ním je, nějak jsme se ztratili navzájem....
  • 0

#25 mikulín

mikulín

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 23 září 2010 - 11:02:49

V Bystřici nebydlím dlouho a mám to spíš jako noclehárnu, takže tam moc lidí neznám....
  • 0

#26 Yanek

Yanek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 6 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 září 2010 - 16:53:15

Ahoj, jmenuji se Honza Odehnal alias Dlouhý Yanek,Yaneček a bydlím v Moravské Třebové. S temnokomorničením jsem začal již někdy kolem dvanáctého roku a to čistě sám. Máma měla Ljubitěla a tím se fotila rodinná fota a já jsem začal žadonit abych mohl sám filmy vyvolávat a dělat fotky :D Chvíli to trvalo ale povedlo se :D Dědeček měl kolegu který fotografoval a tak to všechno začalo. Netrvalo dlouho a postihlo to i mého tátu, hned byla fotokomora a vše ostatní co k tomu patří. Po sametový jsem měl delší pauzu díky rozmachu kompaktních přístrojů a barvy. Návrat přišel v 98 (z počátku asi rok barevně poté už jenom čB) a stále trvá.
  • 0

#27 david o

david o

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 15 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 září 2010 - 08:55:35

Ahoj ja jsem David Oktávec,žiju v Praze.Fotit jsem začal tak kolem roku2006/07 a to na popud kamaráda.Dříve pouze cvaky nejakým automatem.Pořídil jsem si Minoltu dynax 60 a zkousel(nejdříve pouze barvu)pak jsem koupil digi Sony alfa 100 a tou fotim take,takže nejsem čistý komorník.Nekdy před dvěma lety(asi)jsem začal na bw filmy a snažím se je i vyvolat a nazvětšovat.moc toho ještě neumím a tak místo psaní spousty příspěvků radši pročítám TK,protože je tady moc zajímavého.snad se někdy dostanu na nějaký sraz.takže se mějte fajn.čau
  • 0

#28 jindravlada

jindravlada

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 4 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 září 2010 - 11:55:52

Ahoj, jmenuji se Vladimír Jindra a jsem z Kadaně. Začínal jsem jako dítě s nějaký kompaktem z DDR a občas jsem byl s tátou v koupelně alias komoře dělat fotky. Se stavbou RD jsme tak nějak přestali fotit a já jsem začal trochu fotit když se narodil první syn v 2001, ale jen digi-kompakt. No a abych věděl "o čem focení je" tak mi táta zase navedl na kinofilm a na komoru. Cca rok se tak nějak věnuji komorničení a musím říct, že digitál používám jen když někdo chce spousty fotek a hned z nějaké akce, jinak rodinné foceníčko apod. se snažím na filmy. Jelikož v baráčku chtěl mít táta komoru, tak byla vybudována místnost cca 1,9 x 1,7 m bez vody, která ale 9 let sloužila jako odkládací místnost na nářadí a nepořádek. Před dvěma týdny jsme komoru vyklidili, udělali jsme elektriku a už mám doma pevnou stabilní a super komůrku, teď vymíšlím jak si udělat stolky, aby to bylo maximálně praktické. To jsem se ale rozkecal :lol: ...
  • 0

#29 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 září 2010 - 16:12:06

ahoj, jmenuju se petr a jsem zujkoholik
  • 0

#30 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 září 2010 - 16:42:26

ahoj Petre, jmenuju se Martin a s Vanourkem do komory fakt uz nejdu :lol:
  • 0

#31 vanourek

vanourek

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 831 příspěvků(y)
  • LocationZlín
Reputace: 135

Publikováno 26 září 2010 - 17:09:46

:lol: :lol: :D :D :D :D
  • 0

#32 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 26 září 2010 - 17:21:15

Vaňůrku , ogaro , co tys mu tam provedl ? Povídaj ! :lol:
  • 0

#33 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 26 září 2010 - 17:39:20

No , když už jsem sem vlezl , tak taky něco napíšu .
Jmenuji se Martin , pravděpodobnost reakce na oslovení je však mnohem větší , pokud křiknete kony . Jsem prasič smolící se do všeho kinem počínaje , přes středoformát , super 8 formátem a domácím zvětšováním barvy konče. Už půlrok se snažím vybudovat větší temnou komoru vhodnou pro současnou práci více lidí (kolegové , pronájem) , avšak z finančních , časových a rodinných důvodů furt kulové . Většinu současné hudební produkce nepovažuji za poslouchatelnou . Mým nejoblíbenějším barevným filmem ve svitku je crossnutá fuji T-64 . Černobílé pozitivy zhotovuji zásadně na materiály Foma , nej je fomaton 542 . Libuji si ve zkoušení zpracovatelsých procesů různých materiálů a hledání vlastních variací .
No a v neposlední řadě čestně přiznávám , že jsem zatím nevyprodukoval ani jedinou opravdu dobrou fotku !
  • 0

#34 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 26 září 2010 - 17:40:13

.... do všech problémů, který dneska mam mě přivedli špatný kamarádi a moje neschopnost říct NE...
  • 0

#35 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 26 září 2010 - 20:57:44

Vaňůrku , ogaro , co tys mu tam provedl ? Povídaj ! :)


No co se mohlo u Vaňúrka v komoře stát. Stačí, když si ček přečte jeho představení v tymto vláknovi a mosí to být jasné.

Mýlím se pane Vaňúrek??? :)
  • 0

#36 tequil

tequil

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 174 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 září 2010 - 21:26:12

Kraken ma vzdycky pravdu!
  • 0

#37 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 044 příspěvků(y)
Reputace: 362

Publikováno 18 říjen 2010 - 22:06:28

Oukej pratele, cetl jsem nova pravidla a jelikoz jsem porad novacek (dle profilu), musim se zde predstavit. Takze: jmenuju se Matej, intensivne fotim od svych patnacti, tedy celkem osmnact let. Studoval jsem FAMU (nedodelal) a nejakou dobu jsem se tim i zivil, dnes uz nastesti nemusim. Nejcasteji fotim Rolleiflexem na Kodak Tri-x volanej v D-76, ale i jinymi formaty. Kinofilm Canonem F-1 (nejcasteji na FP-4 volanou v Perceptolu, ale rad mam i Deltu 3200 kvuli tonalite a zrnu) a 4x5 americkym drevakem Zone VI. Fotim dnes hlavne svou rodinu, jinak nejvice mestske i krajine detaily, vselijakej ten curbes a poulicni svincik. Profesi jsem muzikant a zajmem amatersky astronom. A taky amatersky fotograf. K fotografii mne privedl tata, obcas spolu jdeme i dnes rano fotit mlhy u reky. Jen tata zbehl k digitalu a tak jsem za staryho ja..
  • 0

#38 BiCZ

BiCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 104 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2010 - 02:55:17

Ahoj,
jmenuji se Lukáš Schejbal. Komolením příjmení na gymplu z toho zbylo jen [Bič], ale protože to je pro řadu serverů krátké, píši to jako Bicz (i to je občas krátké, ale anglická verze se mi zdála méně vhodná) ... to jen na úvod k mému nicku aby nedocházelo k nějakým nejasnostem.

Ke klasice jsem se dostal, když jsem si od táty půjčil Prakticu abych zjistil, jestli mě bude focení bavit a případně si následně koupil DSLR...k tomu už ale nedošlo, ale místo toho trávím večery vyhazováním zkažených papírů při svitu červeného světla abych byl pak stejně pořád nespokojený, ale baví mě to. A mám pocit, že jsem trošku nastydl GASem, ale to teď úspěšně léčím Olympusem OM-1 se Zuikem 28/2,8.
  • 0

#39 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 080 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 712

Publikováno 19 říjen 2010 - 11:59:49

Zdravím vespolek.
Už se tu sice nějakou dobu ochomejtám, možná už jsem v útržcích o sobě občas něco naznačil, ale coby silnější introvert s ambicemi nechat po sobě někde výraznou stopu (alespoň ve snech to tak mám) využiji se tady trochu vylejt …

LuzJi - čtěte jako Luboš z Jihu, neb dnes žiji v Táboře.
Vyrůstal jsem v Přerově, pak v Praze. K focení mne přivedl táta, hodně aktivní amatér, stejně jako moji strejdové, jeden z nich jako zaměstnanec v brněnském divadle. Dnes lituji, že jsem se s ním hodně málo stýkal, dnes už to nejde dohnat.
První seznámení bylo s tradičním Pionýrem, několik prvních fotek mám zjevně i z Flexarety, ale vůbec si nepamatuji, že jí držím v ruce … S Pionýrem jsem skončil fotit když jsem ztratil šroubovák. Ukroutil jsem totiž kroužek převíjení a šroubovák byl dlouho vhodnou náhradou…
A pak s tátovou exaktou a Praktikou FX. Krátce po ženitbě přišla vlastní Praktica MTL5, bylo třeba něco na rodinné foto a okolí Bruntálu, kam jsme se odstěhovali. Se zpracováním fotek jsem nikdy moc neexperimentoval – většinou jen Rodinal 1:40 nebo něco od Fomy, papíry jen fomácké. To mi vydrželo dodnes, vlastně teprve s objevením těchhle stránek (to když jsem se trochu unavil od digitálu) se mi začaly otevírat oči, že existují i jiné postupy, když jsem zjistil, že zašedlé zvětšeniny jsou důsledkem takřka neprůhledného Anaretu, že správná expozice se dá stanovit i trochu jinými postupy …
Prostě - i když s „dlouholetými zkušenostmi“, začínám zcela od píky. Někdy trochu zvláštní, když vědomosti získávám od Vás, co jste třeba mladší než moje děti … Ale mě tohle dělá taky mladším, tak je mi to vlastně příjemné.

Odchovaný na kinofilmu, byl můj návrat po odklonění od digitálu nejprve jednoznačný – jen jsem oprášil Prakticu. Pak přišla touha po lepších objektivech a s tím i první nákupy na eBay – Contax G1. Prakticu jsem vyměnil za Pentax ME super. Najednou mi ale u obojího chyběl náhled HO. Flexareta VII ho kupodivu taky neměla. Navíc u ní mi splývaly na stříbrném podkladě číslíčka časů a clony, hledáček u Contaxu byl najednou taky docela malý. Zjistil jsem že se zrakem to už lepší nebude. A tak další hledání – Contax se podařilo vyměnit za Pentax 645, Flexareta za Autocord, tam na ta číslíčka vidím lepší.
Mezi tím ještě období Zuikoholické – OM 2n, OM-1, OM4Ti, pochopitelně objektivy. Když už je člověk v tom - ještě nějaká ta sklopka 6x6 a 6x9, dneska ještě taková ta krabice s odendávací matnicí, i když jen 2x3 .
Prostě s horším zrakem větší formát. Když jsem viděl co dovalil do Nedvědice Acer .... to je ta cesta ? :wink: Ale fyzické síly také ubývají ...
Zatím to mám tak, že na takové procházky s rodinou či partou a podobné beru OM, případně Autocord. Na ostatní už téměř jednoznačně něco s formátem 6x6 nebo 6x9. Kinofilm už jde mírně stranou.
I když to tu někteří neradi slyší, musím přiznat, že digital u mě má své místo, využívám jej při práci (stavebnictví, rozpočtování) a kombinuji při rodinných akcích.
Teď konečně, po téměř dokončených úpravách komory doma se dostávám také k pozitivnímu procesu. Snad se v tom moc neutopím a něco mi z těch vývojek poleze.

Trochu problém pro mne je 2. bod Pravidel TK, konkrétně „ …být pro TK přínosem, ne jenom pasivně čerpat informace….“ Nějak nemám představu jak být užitečný, kromě toho, že se občas na něco mohu zeptat a otevřít tím diskuzi ke zdánlivému (pro mne třeba ožehavému) problémemu. Tady se budu cítit stálým dlužníkem všem z Vás, kteří sem dáváte v plén své vědomosti a zkušenosti (a nebo pomohou přímo naživo – že Dubraro :-) ).

Rád zde ještě uvedu, že u mne téměř neexistuje přístup k internetu, abych při tom nenakouknul co se tady objeví nového.
A jsem také docela rád za ta vyhraněnější pravidla. Protože těch informací je dnes na internetu tolik ...
Přijměte mou omluvu za tolik řádků.
  • 0

#40 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 19 říjen 2010 - 12:14:02

Zdarec!!! Jmenuji se Tomas a su z OSTRAVY a nemam problemy s alkoholem...jinak taky regulerni magor a vsak vy vite co....Jo a nezapomente, drevo na stojato a baba na lezato vydrza vsecko!!!
  • 0

#41 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 19 říjen 2010 - 12:28:40

Jmenuju se Jakub, jsem z Prahy a focení se věnuju už asi pět let. konkrétně na kinofilm to teď budou dva roky, cesta ke stříbru vedla přes číslíčka:)
fotím dvěma nikonama FM2 a k tomu pár pevnejch objektivů, pak mám taky olympus mju. 99 procent mojí práce je na metráže (dřív pan 400, foma 100, teď jsou to hlavně surveillance filmy od ilfordu a kodak plus-x). vedle různejch rodinnejch momentek fotím převážně a nejradši ze všeho život na ulici, momenty, který se objevujou a hned zase mizí. jestli se mi to daří nevím, ale baví mě to, tak to neřešim:) fotky zvětšuju na fomácký papíry s pevnou gradací, moc mi to ještě nejde a bohužel ani nemám v poslední době čas na pilování nedostatků...
  • 0

#42 yellowhammer

yellowhammer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 8 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 19 říjen 2010 - 12:32:02

Ahoj,

jmenuju se Marek Strnad a bydlím v Jihlavě. Fotit sem začal kdysi za komančů - hlavně vláčky v okolí Frenštátu - Zenitkem.

Po dlouhé pauze během studií (SOUs v Kopřivnici a VUT v Brně) sem zase oprášil zenitka a posléze zainvestoval do Nikona F80 a F100.

Bez mučení se přiznám, že jsem prošel jistou digi periodou, z níž mi zůstal Nikon D300 a kelímky, které úspěšně používám na F100

Nyní cvakám svým miláčkem P67II krajinky a taky nějaké akce (oslavy narozenin atd)

Fotečky se snažím vyvolávat v koupelně (asi jako každý kdo bydlí v paneláku) a zatím se mi moc nedaří dostat na papír své představy, ale vytrvám! :wink:
  • 0

#43 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 19 říjen 2010 - 14:50:40

tak já taky teda.... Jmenuji se Tomáš Svatoň, jsem stejně jako LuzJi a Luigi jihočech - konkrétně z Tučap u Soběslavi.
Ač už jsem na TK od roku 2007 - fotografie jako taková mě přitáhla jen o pár měsíců dříve.
Prostě mě začalo fascinovat to zachycení a zastavení času. Po pár digi pokusech jsem o tu chuť zase přišel. Prostě to nebylo ono. Tudíž jsem opět zabředl do pracovního procesu a nechal focení být. Ale ta chuť tak nějak zůstala a pořád mě hlodala a nakonec to vyústilo nalezením stránek TK.
To beru jako zásadní průlom - na základě nasávaných informací jsem si pořídil svůj první pořádný aparát Minoltu Dynax 505Si a začal ládovat filmy a fotit. Barva vydržela pouze 2 špulky a rychle jsem přešel na BW Ilford. To bylo slávy, když jsem vyvolal svůj první film, postavil a zprovoznil komoru a nakonec spatřila světlo světa má první fotografie!
No a pak to začlo, další kino, další skla, první SF, první TLR, druhý a další mašina, první sklopka 6x9, přechod z Opemusu na Magnifax, lepší skla............ Mno a je to krásná kombinace GASu, sběratelství a hlavně konečně to uspokojení fascinace, když nádherný několik desetiletí starý, mechanický stroj lehce klapne svou závěrkou a čas se zastaví v jemné stříbrné emulzi.. :wink:
  • 0

#44 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 říjen 2010 - 21:23:17

Ryunin - jmenuju se Roman Válek, bydlím v Praze, ale srdcem jsem někde na hranicích Moravy a Slovenska (původ rodičů), nebo v Andalusii (můj minulý život zřejmě), je mi něco přes 40, učím angličtinu na gymnáziu, což mě baví, ale neumím si představit svůj život bez nějaký aktivity, která souvisí s tvorbou - takže musím na něco hrát, něco filosofického psát, dřív jsem maloval, te´d a možná do konce života budu fotit. Fotografie mě učarovala jak po stránce technické - klasická fotografie je pro mě možnost vracet se k solidním, nevirtuálním hodnotám, krásné staré stroje jsou pro mě poetické - a navíc můžu něco tvořit, což musím. Takže mě to dvojnásobně těší. Možná trojnásobně, protože fotit krásné ženy je další bonus. A jejich případná radost z výsledku je další bonus. Začal jsem někdy před 3 roky s digi kompaktem, přešel na digi zrcadlovku a nakonec mě totálně okouzlil celý klasický proces od vyvolání filmu až po zvětšování na baryt. Mít nakonec v ruce fotografii na barytu, byť pochybné umělecké kvality, je pro mě pořád obrovský zážitek.
  • 0

#45 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 21 říjen 2010 - 14:04:46

Heil zdraví :-)

Jmenuju se Martin, je mi 26 let a trošičku mi hrabe. O focení se pokouším už od cca 15 let. Můj první pekelný stroj byl Flexaret VI (už bohužel pod drnem). Prvních pár let to bylo takové to turistické cvakání bez hlavy a paty (Ferda před stromem, strom ležící na Ferdovi, helevolekaluž a podobně). Cca před dvěma lety jsem si začal všechno dělat sám, trochu víc u toho myslet a zjistil jsem, že mi to krásně čistí hlavu. To byl můj konec.
Vyžívám se v experimentování s vlastní chemií a s divnými filmy (Shanghai GP3, hnijící Svema a podobně). Trpím GASem v kombinaci s láskou ke zlým těžkým strojům, které mi nedají nic zadarmo.
Proto až vás někde málem smete stará Jawasaki (slepenec asi tří modelů + kopec lidové tvořivosti), ke které je přivázanej obrovskej dřevěnej stativ, kolosální brašna se Sixem a někde mezi tím se zuby nehty drží dvoumetrová koule vousů a vlasů, radujte se. Asi jste mě potkali :lol: :lol: :lol:

Jinak se živím jako lékárenský laborant a mimo focení těžkou východní ocelí a rajtování na hromadě šrotu se občas ještě bavím kytarou, čtením a vysíráním lidí.
  • 0

#46 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 říjen 2010 - 14:24:14

ještě jsi zapomněl dýmku a montgomerák :-)
  • 0

#47 majla

majla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 520 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 21 říjen 2010 - 23:15:14

Jmenuji se Milan Svatoň, pocházím z východních Čech je mi 28 let. S Tomášem Svatoňem nemám nic společného přesto mě trochu fascinuje jeho stejné příjmění, protože to není úplně obvyklé (společné je snad jen to, že se jmenuje jako jeden z mých synů).
Fotím pár let cca před deseti lety digitálně, pak byla několik let pauza a teď tak 4 roky jen film a svitek. Původně jen barva, která se později ubrala do pozadí a nyní je většina čb.
Jsem klasický čudlikář, který trpí g.a.s.em a přesně ví co potřebuje za fotoaparát, objektiv či příslušenství do komory. U většiny věcí, které si pořídím zjistím, že jejich potřeba nebyla zdaleka tak nutná.
Jako bonus všech čudlíků považuji relax při mazlení snima, umocněný sem tam koukatelnou fotografií.
Největší potěšení je cvaknutí závěrky, to například když mě to v práci už dost vytáčí vezmu kolegu či kolegyni a párkát je vycvaknu, uvolnění se vždy zaručeně dostaví.
  • 0

#48 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 22 říjen 2010 - 07:12:44

Mňa tu všeci znajů...

a kdo ne:

Jmenuju se Standa Kolařík, je mi 23let, fotit jsem začal jedničkonulově v květnu 2008 koncem roku jsem si připořídil kinoaparát a od té doby jsem v tom.
Jsem čudlíkář a nestydím se za to.
Momentálně pracuju především (70%) na svitek 6x6 který doplním občas kinofilmem a na věci kde by to byla stejně jenom ztráta filmu vezmu digi.
Asi 3/4 roku se seznamuju s velkým formátem, ale zatím z toho nemám výstup, zatím mi stačí to mazlení se s tím.
Míra mé sžíravé touhy po nových čudlikách je velká.

jo a jsem čtverák
  • 0

#49 tomas.kontakt

tomas.kontakt

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 599 příspěvků(y)
  • Location49°17'32.960"N, 14°47'59.314"E
Reputace: 200

Publikováno 22 říjen 2010 - 09:44:00

Jmenuji se Milan Svatoň, pocházím z východních Čech je mi 28 let. S Tomášem Svatoňem nemám nic společného přesto mě trochu fascinuje jeho stejné příjmění, protože to není úplně obvyklé (společné je snad jen to, že se jmenuje jako jeden z mých synů).
Fotím pár let cca před deseti lety digitálně, pak byla několik let pauza a teď tak 4 roky jen film a svitek. Původně jen barva, která se později ubrala do pozadí a nyní je většina čb.
Jsem klasický čudlikář, který trpí g.a.s.em a přesně ví co potřebuje za fotoaparát, objektiv či příslušenství do komory. U většiny věcí, které si pořídím zjistím, že jejich potřeba nebyla zdaleka tak nutná.
Jako bonus všech čudlíků považuji relax při mazlení snima, umocněný sem tam koukatelnou fotografií.
Největší potěšení je cvaknutí závěrky, to například když mě to v práci už dost vytáčí vezmu kolegu či kolegyni a párkát je vycvaknu, uvolnění se vždy zaručeně dostaví.


ha!!! :? No to jsou věci! A koukám, že máme společné nejen příjmení, ale i GAS, čudlíkaření i skoro věk (31)... 8-O
Mno stálo by to za hlubší konverzaci jmenovče :lol:
  • 0

#50 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 23 říjen 2010 - 12:27:36

Také dobrý den vám všem v TK. Jak jsem se dočetl v pravidlech TK, tato diskuse je především určena pro představení nově příchozích. Myslím si, že to docela naplňuji. Já se jemnuji Miloš Blecha, na TK mě najdete jako LUIGI. Ač jsem na TK již 613 dnů, tak já vlastně pořád přicházím a ještě jsem zcela nedorazil, neb jsem zatím spíše jen pasivní.
Tato má zpověď napovídá, že obdivuji vás aktivisty TK a stále věřím, že k tomu také najdu čas. To je totiž díky mému povolání největší problém. Ale teď k věci deskripce osobnosti mojí fotografické.
K TK mě citově i odborně váže několik věcí:
* jsem podle většiny z vás asi nejstarší a přesto cítím, že díky našemu zájmu jsem a budu přijímán bez ohledu na tuto skutečnost
* fotím vášnivě, částečně i poloprofesionálně celý život a jsem rád, že to zůstalo do dnešních dnů mé ohromné hobby
* přes nástup digitálních technologií kterým musím dnes v komerci vyhovět (Nikon D3), jsem zůstal věrný klasické emulzi
* začínal jsem jako dítě s Pionýrem a Flexaretou s výrobou fotografií kopírováním v rámečku pod lampičkou, postupně došel k Mamyie 645 a Nikonu F6 a leštění fotek na skle se háněním volské žluči.
* Jak stárnu, tak stále častěji i jako uživatel digitálu paroduji geg "Digitálisti všech zemí, polibte mi ..." Největší radost, svobodu ducha a naplnění v současné době zažívám s Horsemanem 2x3" a Voiglanderem Bessou II.
*Vždy jsem měl a mám fotokomoru (Durst 805)
* a hlavně - v poslední době mám kamaády v Jihočeské sekci TK (LuzJi; TomasKontakt)a věřím, že díky nim se zase vrátím do rytmu chemie a barytových papírů, což jsem v poslední době díky zaměstnání velice, ale opravdu velice zanedbával
*mám spoustu zkušeností s WB fotografií, ale postupem času již některé nelze aplikovat, něketré převálcovaly nové materiály a postupy a některé snad i nadále můžu předávat a hlavně sám využívat
*ještě před pár lety jsem vedl fotokroužky, zvládal nějaké výstavy a odborná setkání a teď závidí vám mladším, jak do toho jdete
* takže radit a kecat o všem v BW fotogafii to bych uměl, ale pěkné fotografie na výstavu ode mne teď nečekejte. To já čekám, že mě k tomu TK zase přivede a vyhecuje a už se na to, věřte mi, těším

Tak to je mé černobílé vyznání na začátek.
Zdařec Luigi :lol:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních