Přejít na obsah


Rozebíratelné Super 8 kazety a jejich plnění metráží


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
25 odpovědí na toto téma

#1 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 2 říjen 2010 - 15:10:25

Při pohledu na hromadu prázdných Super 8 kazet v krabici, ve skříni, na stole ... což je důsledek mé dnes již více než roční činnosti v oblasti komerčního zpracování Super 8 materiálu, mne napadlo, že najdu způsob, jak tyto rozřezat tak, aby je šlo znovu plnit metráží.

Kdysi jsme tu debatovali o tom, že dnešní Kodak kazety rozebrat nejdou. Všechno jde, když se chce. Způsob jsem našel.

Pokud by byl zájem, vezmu jich pár na sraz, a ukážu vám, jak je plnit. Případným zájemcům mohu pár věnovat kazetek připravených k plnění věnovat.
  • 0

#2 kimot

kimot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2010 - 15:56:15

Ahoj, zachytávám tu info o srazu 8čkářů, nějak jsem ale nenašel termín... Jestli už je tedy stanoven 8-)
  • 0

#3 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 4 říjen 2010 - 16:01:37

Šneku, určitě jich pár na ukázku vem. V rámci školení se rád pro budoucnost naučím i tuto dovednost. Pokud nějakou rozřezanou i daruješ/prodáš budu nadšen 8-)
  • 0

#4 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 říjen 2010 - 20:09:43

kimot - sraz primo osmickaru to neni, ale jedna se o podzimni sraz v Nedvedici...viz vlakno....
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2010 - 20:16:59

já myslim Tome, že bychom tentokrát už mohli zkusit frontální útok na Nedvědickej sraz, a udělat z něj sraz osmičkovej. Stačí na pravou víru obrátit krakena, kterej je duší osmičkář tak jako tak, a máme vyhráno.

Takže sraz osmičkářů v Nedvědici viz vedle ve vlákně. Akorát se letos nedopatřením ještě nejmenuje osmičkárskej sraz, ale sraz Temne Komory 8-) :D :D :D a kdyby tohle někoho pobuřovalo, tak to byl VTIP :)
  • 0

#6 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 4 říjen 2010 - 20:18:14

Šneku, určitě jich pár na ukázku vem. V rámci školení se rád pro budoucnost naučím i tuto dovednost. Pokud nějakou rozřezanou i daruješ/prodáš budu nadšen 8-)


Ok, za kafaru vínka ti tak 3 - 4 daruju :)
  • 0

#7 nlc

nlc

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 728 příspěvků(y)
Reputace: 38

Publikováno 4 říjen 2010 - 20:49:21

So, we have a deal 8-)
  • 0

#8 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 4 říjen 2010 - 20:57:39

As you wish 8-)
  • 0

#9 kimot

kimot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 červen 2011 - 12:40:48

Zdravím,

při posledním vyvolání filmů (4 ks ve dvou vývojnicích) jsem zjistil, že na většině mám podélné vyfrézované černé pruhy. Obávám se tedy, že moje stařičké rozebiratelné ruské kazety (kromě toho že se sekají) mají někde v cestě nerovnosti, které škrábou film.

Vzpomněl jsem si na tento příspěvek a chtěl bych se zeptat, jestli někdo neovládáte umění výše popsané Šnekem - jak bych z obyčejné kazety Super 8mm udělal rozebiratelnou (jestli dobře sleduji, Šnek už mezi námi na TK není). Případně, jestli by se nějaké videjko s postupem dalo hodit na youtube, byl bych vděčný.
  • 0

#10 RED

RED

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 340 příspěvků(y)
  • LocationOSTRAVA
Reputace: 69

Publikováno 15 červen 2011 - 12:51:57

Je to ponekud tezko vysvetlitelne pres net....musis odriznout obe strany kazety do 3/4 a ten stred jde pak vytahnout....ale tezko se to popisuje
  • 0

#11 kimot

kimot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 červen 2011 - 13:06:49

Jo jo, myslel jsem si, že to nebude jednoduché. No, kdybyste třeba někdo vyvinul o výrobě rozebiratelných kazet instruktážní video, jako je např. tohle, z kterého čerpám pokaždé, když si na vyvolání chci vzpomenout:



tak by to bylo super :())
  • 0

#12 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 15 červen 2011 - 16:02:25

No, je to celkom jednoduché, len treba vedieť ako, každá tretia kazeta sa dá rozobrať bez poškodenia, a potom je plne funkčná po dlhé roky, len na to človek musí prísť sám. na pomoc: jemne nástroje, na strane s navíjacou cievkou pod uhlom 90 st, na opačnej strane pod uhlom 45 st, opatrne rezať a odtrhovať.

k tej "ryhe" na filme, je treba skontrolovať otočnú kladku, myslím, že je na navíjacej strane, zväčša je na jej spodnej strane výlisok, ktorý robí typický šrám, podľa ktorého sa dá celkom spoľahlivo určiť, že film bol exponovaný v kazete S8.

Pokúsim sa urobiť niekoľko fotiek, ktoré by mohli pomôsť pri rozoberaní kaziet a dam ich sem
  • 0

#13 Rudat71

Rudat71

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 červen 2011 - 19:14:17

Takahiro Nakano tady http://www.nakanocam...tridgeandr.html pár fotek rozebrané kazety udělal, i jak se dá znovu naplnit filmem. Akorát je to Japonec, takže doporučuji vzít si na pomoc google translator, jinak tam toho (asi) moc nevyčtete... :)
  • 0

#14 kimot

kimot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 18 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 28 červen 2011 - 13:50:03

Díky moc, ty fotky vypadají zajímavě a mohly by pomoci.
  • 0

#15 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 144 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 5 únor 2018 - 10:47:37

Pánové, kolegové, ideálně Ostraváci. Nemá někdo z Vás ve svých pokladech filmovou kazetu Super8, kterou může postrádat? Může být Agfa, ruská KS-8 nebo i Kodak (i když se špatně rozebírá). S filmem, nebo i prázdnou. Mám to jenom na vyzkoušení.
 
 
Vavříkův Kamrlík v Ostravě jsem prohrabal všude kde to mezi těmi hromadami šlo, nic. Prolezl i všechny Super8 kamery co tam má, uvnitř nic, prázdno. Můžu si ji sice koupit na ebayi, ale prvně zkusím takto. Aukro ani Bazoš nic, a nebo jsem špatně hledal.

  • 0

#16 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 6 únor 2018 - 20:07:11

Páni, nechcem zakladať nové vlákno, tak to dám sem, však to spolu trochu súvisí.

Neviete o niekom, kto by vedel opraviť premietačku Meos DUO?  Ideálne  na Slovensku. Nie je to pre mňa, pýtal sa ma na to jeden pán, ktorému som kedysi dávnejšie kopíroval filmy na DVD. Nenašiel som nič použiteľné, možno som zle hľadal.

Ďakujem


  • 0

#17 anry44

anry44

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 387 příspěvků(y)
Reputace: 13

Publikováno 6 únor 2018 - 20:11:38

Janko vím,ale je to v Čechách.


  • 0

#18 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 6 únor 2018 - 21:46:21

Opravoval som svoju, možno by som zvlátol aj cudziu, záleží na tom, čo s tým je.


  • 0

#19 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2018 - 08:03:39

Peťo, neviem, ten pán mi len volal a hovoril, že mu neposúva film, teda niečo s nastavením drapaku. Bol by si ochotný sa na to pozrieť? Dal by som mu na teba číslo. Ja sa do mechaniky nejak nechcem púšťať, jednak nemám veľa skúsenosti a nemám už na to ani oči.


  • 0

#20 mirdan

mirdan

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 1 příspěvků(y)
  • LocationKlášterec nad Ohří
Reputace: 0

Publikováno 7 únor 2018 - 14:56:55

Peťo, neviem, ten pán mi len volal a hovoril, že mu neposúva film, teda niečo s nastavením drapaku. Bol by si ochotný sa na to pozrieť? Dal by som mu na teba číslo. Ja sa do mechaniky nejak nechcem púšťať, jednak nemám veľa skúsenosti a nemám už na to ani oči.

Spíše bych to odhadoval na prasklý, nebo vytahaný gumový řemínek. Tuto promítačku používám cca 30 let a nikdy krom řemínku sní nebyl problém. Je potřeba 1ks řemínku motoru a 2ks řemínku kotouče.


  • 0

#21 blue

blue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 79 příspěvků(y)
Reputace: 17

Publikováno 7 únor 2018 - 16:04:11

Naša Meos Duo tiež po výmene remienkov funguje ako za mlada.

 

Na sbazare zrovna sú a za mrzký peniaz.

https://www.sbazar.c...olux-2-meos-duo


  • 0

#22 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 7 únor 2018 - 19:16:03

Peťo, neviem, ten pán mi len volal a hovoril, že mu neposúva film, teda niečo s nastavením drapaku. Bol by si ochotný sa na to pozrieť? Dal by som mu na teba číslo. Ja sa do mechaniky nejak nechcem púšťať, jednak nemám veľa skúsenosti a nemám už na to ani oči.

Ja by som to skúsil. Pokojne ho so mnou skontaktuj.


  • 0

#23 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 7 únor 2018 - 20:01:05

OK Peťo, zavolám mu a dám mu tvoje číslo.


  • 0

#24 borca

borca

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 7 únor 2018 - 20:30:17

 

Pánové, kolegové, ideálně Ostraváci. Nemá někdo z Vás ve svých pokladech filmovou kazetu Super8, kterou může postrádat? Může být Agfa, ruská KS-8 nebo i Kodak (i když se špatně rozebírá). S filmem, nebo i prázdnou. Mám to jenom na vyzkoušení.
 
 
Vavříkův Kamrlík v Ostravě jsem prohrabal všude kde to mezi těmi hromadami šlo, nic. Prolezl i všechny Super8 kamery co tam má, uvnitř nic, prázdno. Můžu si ji sice koupit na ebayi, ale prvně zkusím takto. Aukro ani Bazoš nic, a nebo jsem špatně hledal.
 
 
 
 
Mám několik kazet různých značek, mohu poskytnout .

 


  • 0

#25 PetoG

PetoG

    Nováček

  • Předplatitel
  • 274 příspěvků(y)
  • LocationTrebišov (SK)
Reputace: 40

Publikováno 13 únor 2018 - 16:30:49

Naša Meos Duo tiež po výmene remienkov funguje ako za mlada.

 

Na sbazare zrovna sú a za mrzký peniaz.

https://www.sbazar.c...olux-2-meos-duo

Ten mrzký peniaz je naozaj mrzký. Za dve súpravy si dodávateľ MYFilm zaúčtoval na dobierku 620,-Kč. Na pošte to vypočítali na 29,19 €. Takže zo šesťdesiatich českých korún je zrazu pätnásť eúr. To poštovné je kruto drahé.


  • 0

#26 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 13 únor 2018 - 20:15:12

jej to se příště ozvi, kontaktní adresu  v cz nějakou seženem, třeba tu moji a určitě by to bylo levnější


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních