Přejít na obsah


Fotka

Magnifax 3


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
122 odpovědí na toto téma

#101 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 1 březen 2020 - 01:22:29

Navod na M3a je uz zde v Souborech: http://www.temnakomo...42-magnifax-3a/
Na stredni format opravdu potrebujete kondenzor c. 1. S tim se pak da zvetsovat i z kinofilmu.
U te osky nevim, nevim. Nechce se mi kvuli tomu znova rozdelavat ty prevody, abych se kouknul, jak to ma vypadat. Treba poradi nekdo jiny.
  • 1

#102 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 1 březen 2020 - 14:41:11

Navod na M3a je uz zde v Souborech: http://www.temnakomo...42-magnifax-3a/
Na stredni format opravdu potrebujete kondenzor c. 1. S tim se pak da zvetsovat i z kinofilmu.
U te osky nevim, nevim. Nechce se mi kvuli tomu znova rozdelavat ty prevody, abych se kouknul, jak to ma vypadat. Treba poradi nekdo jiny.

 

Ooooo, díky!


  • 0

#103 Nimrod

Nimrod

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 395 příspěvků(y)
  • LocationPísek
Reputace: 294

Publikováno 1 březen 2020 - 15:05:25

jojo, má tam být kolík. jestli je zlomený, nezbyde než vylisovat/vyvrtat pozůstatky a dát nový


  • 1

#104 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 1 březen 2020 - 19:28:13

akože Magnifax nemám, takže veľmi nepoznám tento problém, len keď to takto čítam, stále dookola o problémoch s tými plastovými kolieskami ma napadlo, či sa to nedá vyrobiť z kovu, či už železa, medi, duralu a podobne. Je tu predsa dosť šikovných ľudí, ktorý by to zvládli a mohli to za určitý poplatok vyrobiť. Predsa len to nemôže byť až tak zložité. A bolo by po problémoch raz navždy.


  • 0

#105 Tob

Tob

    Nováček

  • Předplatitel
  • 290 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 66

Publikováno 1 březen 2020 - 20:15:01

2. Kondenzor - mám pouze č. 3 - ten je pouze na kinofilm a já potřebuji střední formát (to je č. 1)?

Ty kondenzory lze vcelku snadno koupit, na ebayi se válí celkem často a myslím i na bazoši nebo tak jsem je teď někdy viděl.


  • 1

#106 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 18 únor 2021 - 10:41:25

Zrecykluji ještě jednou ten dotaz na opravu posuvu na Magnifaxu 3A, přikládám ještě jednou obrázek a třeba si toho všimne někdo, kdo to už dělal / ví, jak na to.

Zlomený kolík, který spojuje ten ozubený váleček s osou na kolečku posuvu - vylisovat a nahradit novým - doporučíte, čím to nahradit?

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  02.jpg   175,05K   3 Počet stažení

  • 0

#107 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 18 únor 2021 - 10:46:38

Mě zatím teda Magnifax s novými kolečky (těmi velkými) funguje dobře, ale taky se bojím toho, kdy praskně nebo se uvolní ten váleček...

Nešlo by to jednoduše provrtat a dát tam nějakou závlačku místo toho plastového kolíku? Alespoň prozatím, než se vymyslí lepší řešení.


  • 0

#108 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 18 únor 2021 - 10:47:12

Nebo to přilepit na osičku napevno nějakým ultrapevným lepidlem.


  • 0

#109 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 18 únor 2021 - 15:30:45

Len taký nápad, a nedali by sa tie kolieska vyrobiť z kovu, napr. meď mosadz hliník a bol by po probléme s ich praskanim.


  • 0

#110 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 18 únor 2021 - 15:39:44

Taky mi přijde nejjednodušší a účinné - odvrtat a nahradit vlepenou kovovou závlačkou/kolíkem.


  • 0

#111 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 18 únor 2021 - 18:29:17

Díky pánové. Odvrtání zkusím pořešit s kolegou, který má trochu lépe vybavenou dílnu. A vidím to tak, že najdeme kovový "váleček" (prostě ne drát) rozumného průměru, provrtáme a vlepíme.

Doufal jsem, že mi někdo řekne, že to jde jednodušeji.


  • 0

#112 Frankiess

Frankiess

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 42 příspěvků(y)
  • LocationČeský Těšín
Reputace: 3

Publikováno 19 únor 2021 - 11:15:58

Díky pánové. Odvrtání zkusím pořešit s kolegou, který má trochu lépe vybavenou dílnu. A vidím to tak, že najdeme kovový "váleček" (prostě ne drát) rozumného průměru, provrtáme a vlepíme.
Doufal jsem, že mi někdo řekne, že to jde jednodušeji.

Odvrtej to a zrovna tam strč kousek vrtáku (válcovou část pochopitelně). Zajistit jej můžeš třením nebo lepidlem..


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • 2

#113 danz

danz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 432 příspěvků(y)
  • LocationHavířov / Karviná
Reputace: 192

Publikováno 19 únor 2021 - 13:13:32

Odvrtej to a zrovna tam strč kousek vrtáku (válcovou část pochopitelně). Zajistit jej můžeš třením nebo lepidlem..

 

 

Ano, to mě mohlo rovnou napadnout! Vzít stejný vrták ....


  • 0

#114 oteccasu

oteccasu

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 3 095 příspěvků(y)
  • LocationTrutnov
Reputace: 1 079

Publikováno 20 únor 2021 - 17:02:45

Dovolím si připomenout studený svár. Perfektní pomůcka v domácnosti. Nakapete  vteřinové lepidlo a na něj nasypete přiložený prášek. Prášek se obalí lepidlem a zatvrdne. Vteříňák má i velikou vzlínavost, takže zaleze všude. JO A HLAVNĚ ODMASTIT.

 

https://www.universu...-sada-10-g.html

 

Pokud přeci jen máte doma lepidlo a nechcete utrácet za sadu, tak lze použít jako plnidlo pepř. Pevnost sice mnohonásobně klesne, ale v mnoha případech stačí. Pepř je jedno jaký, ale vteřiňák od Větnamců opravdu nedoporučuji. Modeláři a domácí kutilové mě v tom  jistě podpoří.


  • 1

#115 marbrz

marbrz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 106 příspěvků(y)
  • LocationOdkud vyjíždí vlaky co čtvrt hodinu...
Reputace: 18

Publikováno 21 únor 2021 - 00:20:44

Jako plnidlo se dá použít i jedlá soda - bikarbona. Kytaristé vědí - vyplňují se tak příliš hluboké drážky pro strunu v nultém pražci. 


  • 0

#116 dodoxbb

dodoxbb

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationBanská Bystrica
Reputace: 215

Publikováno 21 únor 2021 - 18:45:35

V jednej starej knihe o technike kníhtlače (učebnica pre stredné odborné školy z nejakých 60 rokov) som našiel návod, ako opraviť jamky v drevených titulkových štočkoch písma. Veľmi dobre vraj fungoval tuším v benzíne rozpustený dvojchroman draselný, vzniknutou kašičkou sa poškodenia dali krásne opraviť a dobre prijímali tlačovú farbu   :-) :-) :-) 


  • 0

#117 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 433 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 216

Publikováno 21 únor 2021 - 21:54:51

Tuhle jsem četl, že hraboš se dá vyhnat ze zahrady nasypeme-li do díry zbytky ryb, neboť zápach rybiny hraboši přímo nesnáší..


  • 0

#118 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 3 březen 2021 - 13:47:19

Ahoj,

 

zvetsuju z 6x7 na MG3 (puvodni verze ne MG3a). Do formatu cca 30x40 to lze normalne na desce, nicmene rad bych par fotek nazvetsovall i na vetsi formaty, v cemuz brani "noha" zvetsovaku. Zatim jsem to vyresi ltim, ze promitam na stenu, kde mam papir uchyceny zvykackou, nicmene llepsi by bylo promitat na podlahu, kde bych mel papir v ramecku ...

 

Nasel jsem tady na foru navod na MG3a, kde se pise, ze propromitani na podlahu se musi povytahnout stredova tyc zvetsovaku a pote lze tyc i s nasazenou zvetsovaci hlavou otocit o 180 stupnu. Je k tomu i obrazek, alle jak bllbe vidim, nejak mi to z nej neni zrejme ... A nechce se mi veret, ze by tato funkcionallita byla vysadou jen 3a ... 

 

Jo a vim, ze se to tady uz resilo, ale nematate nekdo volne anti-newton sklicko (pripadne nevite, kde by se dalo sehnat) vhodne pro MG3? Vcera mi pri zvetsovani spadl ramecek na negativy se skly -- spodni neni probllem, ale kdyz jsem se znameeho skllenare ptal na anti-newton  upravu, netvaril se, ze by vedel, oc se jedna ... 


  • 0

#119 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 3 březen 2021 - 14:00:32

U MG3a se dá vodící tyč normálně volně vysunout (přizvednout) z té užší krátké tyče, na které je nasazená a otočit na základní desce o 180 stupňů, tam se opět zaaretuje nasunutím až dokonce na užší tyč (takže pozice je vždy na 0 a 180 stupních poměrně dobře zaaretovaná). Vím, že MG3 má jinou vodicí tyč, ale přesto se zeptám: tam to takhle nefunguje? Zkoušel jsi to?


  • 0

#120 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 3 březen 2021 - 14:16:06

yep, tohle jsem zkousel, aleu mmeho zvetsovaku nejde vodici tyc prizvednout ani o milimetr, jedine co me napadlo je uvolnit dva velke srouby, kterymi je prichycena k zalladni desce a otocit ji takto celou, ale to neni uplne reseni, ktere bych chtel delat casto ... 


  • 0

#121 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 3 březen 2021 - 18:15:28

... divné divné. Ta tyč je tam jen nasazená. Šrouby po boku trnu zajišťují její správnou orientaci.
Tedy bude zarezlá, nebo si předchzí majitel - kutil, vypomohl "céóčkem" by se mu to nevrklalo, či co...
  • 0

#122 suky57

suky57

    Nováček

  • Předplatitel
  • 194 příspěvků(y)
  • LocationValassko
Reputace: 83

Publikováno 3 březen 2021 - 18:18:14

no, rekl bych, ze spis si necim vypomohl, za tyc jsem zvetsovak prenasel asi tak 100x do predchozi komory v koupelne - kdyby mela vuli, zakladna by se nekdy musela pohnout.


  • 0

#123 svasek

svasek

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 61 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 7 leden 2024 - 19:04:37

Včera jsem řešil, jak přidělat na zvětšovák Magnifax 3a držák na skleněné Ilford multigradační filtry pod objektiv Meogon 50.

Nakonec jsem to vyřešil celkem rychle dvěma kousky slepených hliníkových plíšků, přišroubovaných k držáku na filtry.

Ve zvětšováku je to uchyceno v místě, kde byl původně červený filtr.

Je to rychlovka z materiálu, co dům dal. Nicméně funguje.

 

Třeba to někomu pomůže.

 

Vašek

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 2




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních