Přejít na obsah


Fotka

Nejlevnější vyvolání v Praze (C41)


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
63 odpovědí na toto téma

#1 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 November 2010 - 20:10:44

Kde mi v Praze nejlevněji vyvolají film? Tj., kde vyvolání za 89Kč není dotací pro foto 9x13 á 0,90 Kč.
  • 0

#2 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 November 2010 - 20:28:34

barvu nechavam volat ve skode za 50kc
  • 0

#3 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 18 November 2010 - 20:43:40

Nejlevněji doma v koupelně.
  • 0

#4 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 18 November 2010 - 21:46:11

A není lepší mít to vyvolané dobře?
  • 0

#5 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 18 November 2010 - 23:58:16

Nejlevněji doma v koupelně.


Ježiš, to jsou zase "rady". :D
  • 0

#6 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 November 2010 - 00:24:12

A není lepší mít to vyvolané dobře?


nejlépe i nejlevněji doma v Jobo procesoru, a než jsem ho měl, tak i doma v koupelně lze dosáhnout naprosto konstatních a profesionálních výsledků. :D
  • 0

#7 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 19 November 2010 - 00:31:37

Nejlevněji doma v koupelně.


Ježiš, to jsou zase "rady". :D


1. jsi na serveru, kde se tak trochu dělají fotky "DIY"
2. je to pravda - doma se dá vyvolat film v C41 za 20-40Kč


A není lepší mít to vyvolané dobře?


děláš si srandu nebo jen hádáš?!
v životě jsem neměl film z labu vyvolaný lépe než doma (a vyzkoušel jsem asi 4 laby). C41 mi doma došla, takže jsem dneska byl shodou okolností jeden lab navštívit a přinesl jsem si tohle:

Vložený obrázek

možná bych našel "lepší" příklad, ale zrovna mám ten sivtek ve scanu
  • 0

#8 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 19 November 2010 - 00:33:53

no to je ostuda.. předběhl mě ŠNEK :D

btw. proč je ta fotka vložená tagem tak rozplizlá? origo je docela ostrá :/
  • 0

#9 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 19 November 2010 - 00:39:49

no to je ostuda.. předběhl mě ŠNEK :x


:cry:

to se dějou na světě věci, což? :cry:
  • 0

#10 Drevorubec

Drevorubec

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,324 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 247

Publikováno 19 November 2010 - 13:19:52

Ploci, Snek, hypnogen (a další...)

Něšťasné pořadí příspěvků, nebýt to hned pod Plocim, tak to pochopíte správně...
O vašich schopnostech domácího volání ani v nejmeším nepochybuju. Ani o kvalitě, ani o ceně, nemuvě o radosti z dobrého díla. Ale původní dotaz byl položen ve smyslu kde KOMERČNĚ vyvolávají nejlevněji. A to je v různých drogeriích a leckde jinde, a to se podle mě jednoznačně vypaltí svěřit film do lepší a dražší fotolaboratoře, kde je šance na vyšší kvalitu než v drogerii. V tom se mnou předpokládám souhlasíte.
  • 0

#11 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 19 November 2010 - 17:42:01

Nejlevněji doma v koupelně.


Ježiš, to jsou zase "rady". :)


jdi do řitě.
  • 0

#12 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 20 November 2010 - 00:27:33

Nejlevněji doma v koupelně.


Ježiš, to jsou zase "rady". :)


jdi do řitě.


Jako sory, ale pokud se zeptám, kde je v Praze nejlevnější vyvolání, tak mi asi skutečně nejde o nějakou domácí alchymii. Pokud Ploci na mojí otázku neumí odpovědět, tak nemá psát nic.

Ptám se tu kvůli tomu, jelikož v posledním desetiletí se používá obchodní trik, kdy stojí fotka 1 Kč, ale vyvolání až ke 100 Kč, čímž vysoká cena vyvolání prakticky "dotuje" ty málo ziskové / neziskové / ztrátové fotky za kačku. No a třeba jestli tu někdo neví o nějakym fotolabu, kde se to dělá "po staru" tedy, že fotka stojí "krvavaých" 4-7 Kč, ovšem už není potřeba "dotace" od drahého vyvolání, díky čemuž to vyvolání bude za pár desítek Kč. Po fotkách netoužím, radši než na papírek 9x13 nebo 10x15 se podívám na 23"LCD.
  • 0

#13 jakub.jira

jakub.jira

    Dost toho nakecá

  • Předplatitel
  • 846 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 112

Publikováno 20 November 2010 - 00:40:12

taky si nechávám volat u škody, ale spokojenej moc nejsem, často se stane, že je negativ ošmatanej nebo dokonce poškrábanej.
v praze je jeden lab, kde to volají prý dobře, ale za boha si nemůžu vzpomenout kde to bylo, snad se někdo zasvěcenej ozve.

nedá mi to, ale musim se podivovat nad těma výkřikama co proběhly o pár příspěvků výš, myslim, že tyhle útoky a řeči sem nepatří, jsme lidi a ventilovat si tu vztek nemá smysl... :oops: (a když už, tak to jde slušně)
  • 0

#14 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 20 November 2010 - 01:04:24

Nejlevněji doma v koupelně.


Ježiš, to jsou zase "rady". :oops:


jdi do řitě.


Jako sory, ale pokud se zeptám, kde je v Praze nejlevnější vyvolání, tak mi asi skutečně nejde o nějakou domácí alchymii. Pokud Ploci na mojí otázku neumí odpovědět, tak nemá psát nic.

Ptám se tu kvůli tomu, jelikož v posledním desetiletí se používá obchodní trik, kdy stojí fotka 1 Kč, ale vyvolání až ke 100 Kč, čímž vysoká cena vyvolání prakticky "dotuje" ty málo ziskové / neziskové / ztrátové fotky za kačku. No a třeba jestli tu někdo neví o nějakym fotolabu, kde se to dělá "po staru" tedy, že fotka stojí "krvavaých" 4-7 Kč, ovšem už není potřeba "dotace" od drahého vyvolání, díky čemuž to vyvolání bude za pár desítek Kč. Po fotkách netoužím, radši než na papírek 9x13 nebo 10x15 se podívám na 23"LCD.


kdybys tu poznámku o domácim volání nekomentoval tak blbě ironicky, tak se nad tim ani nepozastavim... já totiž tvoje důvody chápu, a sám taky barvu nechám volat v labu. v ultralabu.
ne, neni to levný, ale mam jistotu, že mi to nezprasej.
  • 0

#15 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 November 2010 - 01:23:37

kdyby tak každej počítal do deseti, než něco odešle.

ale k tématu.

pokud byla otázka čistě na nějlevnější volání v praze, pak je položená možná na špatném místě. zde se fotografie řeší trochu jinak a vaše hledisko bez dalších kritérií je pro zdejší osazenstvo těžko k zodpovězení.

musíte předeslat, že jste ochoten za nízkou cenu přistoupit na ono riziko, které je s tím spojeno. v dnešní době se jaksi předpokládá, že člověk, který seká fotografie z rodinných oslav, dovolené apod. automaticky využívá digitálního přístroje a ten kdo si dává práci s kupováním filmu atp. je především motivován kvalitou a specifikem výstupu, které se ovšem musí platit.

sám ale vím, že tomu tak docela ještě není a mnoho i mladých lidí nekompromisně drhne své kinofilmové kompakty s tím, že se učit s digi nebudou. fotografie jsou pro ně záznamem a ne tvůrčím úkonem. takoví hledají nízkou cenua často si ani nevšímají nedostatků, které by mnoho z nás nenechali v klidu ani zdarma. je to zcela relevantní!

snažím se vysvětlit, proč na takto položenou otázku tězko hledat odpověď. snad u googlu, nejlevnější volání v praze atp. pokud jsou však za vaším dotazem nevyřčené předpoklady, které ale nejsou samozřejmostí, je třeba se o nich zmínit.
  • 0

#16 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 20 November 2010 - 06:51:28

Nejlevněji doma v koupelně.


Ježiš, to jsou zase "rady". :oops:


jdi do řitě.


Jako sory, ale pokud se zeptám, kde je v Praze nejlevnější vyvolání, tak mi asi skutečně nejde o nějakou domácí alchymii. Pokud Ploci na mojí otázku neumí odpovědět, tak nemá psát nic.

Ptám se tu kvůli tomu, jelikož v posledním desetiletí se používá obchodní trik, kdy stojí fotka 1 Kč, ale vyvolání až ke 100 Kč, čímž vysoká cena vyvolání prakticky "dotuje" ty málo ziskové / neziskové / ztrátové fotky za kačku. No a třeba jestli tu někdo neví o nějakym fotolabu, kde se to dělá "po staru" tedy, že fotka stojí "krvavaých" 4-7 Kč, ovšem už není potřeba "dotace" od drahého vyvolání, díky čemuž to vyvolání bude za pár desítek Kč. Po fotkách netoužím, radši než na papírek 9x13 nebo 10x15 se podívám na 23"LCD.


Já jsem ti odpověděl přesně. O omyl šlo jedině v případě, že jsi mimopražský, ale do Prahy jen dojíždíš. Formulace tvé mé řešení nevylučovala, takže když se neumíš zeptat, tak nemáš psát nic. Pokud jde o další, tak není co dodat. Těch necelých sto korun stojí vyvolání všude. Kde se platí za kvalitu, tam je to jen za vyvolání. Kde ne, tam je to jak píšeš. Čili místo, kde by vyvolali film dobře a "levně" v Praze ani jinde v republice není.
  • 0

#17 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 November 2010 - 09:53:33

Pánové, prosím, strhněte trochu ostří mečů a šípy strčte zpět do toulců, díky.
Ploci, nebyl bych tak příkrý, i v Praze je lab, kde se vyvolávají bar. negativy velmi slušně a cena se dá s majitelem a provozovatelem v jedné osobě sjednat pro větší zakázky dohodou. Jenže obcházet laby, promlouvat s lidmi a hledat vzájemné pochopení, to chce taky svůj čas. A mimo Prahu? Pamatuji si jednoho velmi příjemného a vstřícného člena TK, provozovatele fotolabu ve Štramberku, jenž zde opakovaně nabízel cenově velmi výhodné vyvolávání barvy temnokomorníkům, a jak sám pravil, nejdražší položkou je pak poštovné.... viděl jsem ho pracovat, viděl jsem výsledek, není co vytknout, lze jen s úctou poděkovat.
  • 0

#18 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 20 November 2010 - 09:57:27

pravda, v Praze volá o cca 10 kč levněji, než je standard, ing. Ota Horský, http://www.fotooto.cz/ , mimo jiné i dělá analogový zvětšeniny na barvu i čb a je to velmi šikovnej člověk. mohu doporučit.
  • 0

#19 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 22 November 2010 - 11:43:29

hm...
dodržuješ hustoty roztokov, ked si vyvolávaš C-41 doma ? Hm ?
  • 0

#20 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 25 November 2010 - 00:39:09

hm...
dodržuješ hustoty roztokov, ked si vyvolávaš C-41 doma ? Hm ?


asi tak...domácí zpracovatel ani neví, žte něco takového má dělat. bohužel prasečí zpracování od většiny tzv. profesionálů nedává záruky dodržení ani daleko elementárnějších věcí...jako nepoškrábat film...nebo ho dávat v fólii tak aby netrčel ven nebo ještě spíš smotaný v ruličce...
  • 0

#21 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 25 November 2010 - 11:56:50

hm...
dodržuješ hustoty roztokov, ked si vyvolávaš C-41 doma ? Hm ?

Jsem přesvědčen, že v domácích podmínkách dodržuji proces podle doporučení výrobce přesněji, než to dělá většina labů. Výsledky tomu odpovídají.
Při domácím zpracování, ať již ručně nebo v procesoru, dochází k daleko menšímu odpařování vody než ve velkých nádržích labové volačky, takže s hustotou roztoků jsou menší problémy.
  • 0

#22 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 25 November 2010 - 13:32:39

hm...
dodržuješ hustoty roztokov, ked si vyvolávaš C-41 doma ? Hm ?


hustotu neřeším, pH neměřím, teplotu dodržuju +-2°C a stejně mám lepší výsledky než z labu. hmm.
  • 0

#23 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 November 2010 - 13:45:10

hm...
dodržuješ hustoty roztokov, ked si vyvolávaš C-41 doma ? Hm ?


hustotu neřeším, pH neměřím, teplotu dodržuju +-2°C a stejně mám lepší výsledky než z labu. hmm.



:lol: větu podobného znění jsem měl včera napsanou... autocenzura tentokráte zapracovala ;))))
  • 0

#24 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 25 November 2010 - 16:16:53

hm...
dodržuješ hustoty roztokov, ked si vyvolávaš C-41 doma ? Hm ?


hustotu neřeším, pH neměřím, teplotu dodržuju +-2°C a stejně mám lepší výsledky než z labu. hmm.



:) větu podobného znění jsem měl včera napsanou... autocenzura tentokráte zapracovala :lol:)))


však jsi to byl vlastně ty, kdo mě poprvé namočil do barevné chemie :D
  • 0

#25 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 November 2010 - 19:03:15

ja len , ze som si nacvakal v manuale cely film, kusok som vyvolal v labe, dalsi kusok v jobo ATL 2, kde bola dodrzana presnost, pull, push..
a vysledok je taky, ze mozete v klude volat v dobrom labe, ktory si overite..
A to robim v labe sam a tych skusenosti mam si myslim dost .. :=D
Ale toto je stranka ludi, co maju radi naozajstnu fotografiu od A po Z, takze vam drzim palce... len ma to obcas serie, ked sa tu vrci po labistoch.. odporucam robit poriadok priamo na mieste alebo tam uz nevkrocit a dat svoje peniaze tam, kde o to maju zaujem.. :)
  • 0

#26 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 November 2010 - 20:33:42

hm...
dodržuješ hustoty roztokov, ked si vyvolávaš C-41 doma ? Hm ?
.....

Ale toto je stranka ludi, co maju radi naozajstnu fotografiu od A po Z, takze vam drzim palce... len ma to obcas serie, ked sa tu vrci po labistoch.. odporucam robit poriadok priamo na mieste alebo tam uz nevkrocit a dat svoje peniaze tam, kde o to maju zaujem..


hmmm, chlapče chlapče, jestli jsem si u tvého prvního příspvěku říkal, že je na hraně, druhý už vyzněním za hranou je. tak prosím brzdi!

Pravidlo číslo 4 TK.CZ:
Debatu na TK vítáme a podporujme.Ja­kékoliv, byť i jen zárodky, hádky nikoliv. Je naprosto nezbytné, aby každý člen TK byl vždy zdvořilý k ostatním. Znevažující, jakkoliv ponižující či “rozčílené” příspěvky nebudou tolerovány. Pamatujte že psaná komunikace často vede k nedorozumění, neboť jí chybí vizuální a hlasová část projevu. Proto si důmyslně rozmyslete zveřejnění všeho co napíšete. Přísně je zakázána diskuze o osobě autora.
  • 0

#27 ivanhoe

ivanhoe

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 167 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 26 November 2010 - 09:42:39

????
O akej hrane hovoris ???
Si pozri a porovnaj ostatne moje príspevky..
Skutcne nechapem, co Ta startuje smerom ku mne. Sa upokoj.
  • 0

#28 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 December 2010 - 11:03:59

pravda, v Praze volá o cca 10 kč levněji, než je standard, ing. Ota Horský, http://www.fotooto.cz/ , mimo jiné i dělá analogový zvětšeniny na barvu i čb a je to velmi šikovnej člověk. mohu doporučit.


Díky, mám to u nosu a ani o tom pořádně nevím. Tedy párkrát jsem místo z autobusu zahlédl, ale nějaké kvalitě jsem nevěřil. Škodovi se občas něco povede a taky někdy ne. Těm velkovýrobnám moc nevěřím (fotky/filmy jak na běžícím pásu a moc času na pořádné zpracování není). Rád svěřím své drahocenné filmy a výrobu fotek sem. Zvláště, když už někdo zkoušel a je spokojen. Uvidím zda umí zpracovat nudle.

Dobré světlo.
  • 0

#29 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 27 December 2010 - 18:07:52

jestli "to" máš u nosu, tak bydlíme cca 15 minut od sebe pěšky. aneb zdravím z kopce na druhé straně Hameráku .)
  • 0

#30 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 27 December 2010 - 21:46:56

jestli "to" máš u nosu, tak bydlíme cca 15 minut od sebe pěšky. aneb zdravím z kopce na druhé straně Hameráku .)


Tak to možná bydlíme na stejné straně. Přes kopec k Hamráku jsem si šel dnes na procházku zarelaxovat :lol: Nějaký tatínek s frézou tam vyráběl hřiště na hokej a dráhu na bruslení. Jo a pořád rád čučím skrz stromy na kostelík a na jednu stromovou mrtvolku. Jen původní fotku bez nafouknutých tenisových hal a restaurace nemám. Tedy možná v archivu jen nějaký zmetek. Holt je člověk blb a běhá za snímky do centra a co má doma je nefotogenické a všední.

Aby nebylo úplně out. Nechal jsem vyvolat a ve středu by mělo být hotové i s kontaktem. Nudle zpracovat umí .-) Myslím, že jsem udělal dobře a film svěřil do správných rukou. Navíc pokud ještě zvětšuje klasicky nechám si u něj udělat následně fotky.

Ještě jednou díky za dobrý tip.
  • 0

#31 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 28 December 2010 - 12:47:12

Chlopi, jak tu radíte, že doma je to nejlevnější, tak nezapomínejte na investici do vybavení. Jak se tak dívám, Jobo Tank za víc než litr.. Za kousek plastu?! Investice se v tomhle případě při menší frekvenci focení vrátí až za nějakou dobu.. Což mě docela štve, bo bych se to taky rád už naučil.
  • 0

#32 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 28 December 2010 - 14:36:36

Chlopi, jak tu radíte, že doma je to nejlevnější, tak nezapomínejte na investici do vybavení. Jak se tak dívám, Jobo Tank za víc než litr.. Za kousek plastu?! Investice se v tomhle případě při menší frekvenci focení vrátí až za nějakou dobu.. Což mě docela štve, bo bych se to taky rád už naučil.


plastimatka za 100,-
teploměr od ypresa za 100,-
odměrný válec, trychtýř, 3 prázdné půllitrové petflašky

nic víc potřebného si nevybavuju
  • 0

#33 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 December 2010 - 15:14:33

>.. nezapomínejte na investici do vybavení. Jak se tak dívám, Jobo Tank za víc než litr.. Za kousek plastu?! Investice se v tomhle případě při menší frekvenci focení vrátí až za nějakou dobu.. Což mě docela štve, bo bych se to taky rád už naučil.


Důvody, proč něco nejde, se hledají velmi snadno, to platí obecně.
Dá se nakoupit draze, ale taky levně, pak návratnost investice se dá počítat dle úspory při vyvolání na cca 15-20 filmů.
Jen pro motivaci: je to doma a je to fungl nové, nikdy to film ani lázně nevidělo, a to za cca 600Kč i s poštovným.
  • 0

#34 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 December 2010 - 17:24:45

Všechno jde když se chce, ale při mé frekvenci barvy cca 2 - 5 kinofilmů za rok je to pak s nákupem chemie trochu jinde. Pokud dělám barvu je to super, pokud jen příležitostně volím minilab či jiné zakázkové zpracování.

viz jiné vlákno a nástřel rozpočítání nákladů, od kolika se začíná vyplácet.

http://www.temnakomo...iewtopic&t=4133

P.S. To jen mimo, jinak nic proti zpracování doma.
  • 0

#35 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 28 December 2010 - 17:30:54

nojgi, samozřejmě ten nástřel rozpočtu nákladů vychází z něčeho. Podobně jako se člověk může pídit po filmu nikoli za 150 Kč, ale za 28, tak lze získat i koncentráty za trochu jiné sumy, než stojí hobbykonfekce v krámě. Já měl tu možnost koupit koncentráty od jednoho temnokomorníka, provozovatele labu, a lácí jsem byl velmi příjemně překvapen. Takže si nechávám pořád svůj názor: když za cenu dvou obědů v ťamanském bistru můžu koupit chemii na zpracování několika (dost) filmů i s poštovným až domů, proč to nezkusit? :?
  • 0

#36 centos

centos

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 154 příspěvků(y)
  • LocationOstrava, Praha
Reputace: 4

Publikováno 28 December 2010 - 18:14:13

hypnogene, to už zní líp. Ta pálka za Jobo mě docela vyděsila :?
  • 0

#37 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 December 2010 - 18:40:16

plastimatka za 100,-
teploměr od ypresa za 100,-
odměrný válec, trychtýř, 3 prázdné půllitrové petflašky


Zrovna před chvílí jsem nad Plastimatkou prskal vzteky - dělal jsem právě C41 a ta svině se rozhodla téct (coz je u Plastimatky běžný stav, ať mi nikdo nevykládá opak). No príma, tak mám hned úbytek lázně ve flašce, na kinofilm OK, ale na svitek už na hraně, sice se to dá dolít destilkou, ale košer to není (i když si to nechá líbit dost).
Zlaté Jobo, ve kterém jsem dělal jiný film asi o hodinu dřív - nadávám si, že jsem byl líný sušit cívku a říkal si, že Plastimat postačí. Budu se muset dokopat k dokoupení další cívky do Jobo, tohle nebyl první podobný případ.

Vážně - mě Plastimatka na C41 silně nevyhovuje, u BW to tolik nevadí, Rodinal se stejně po použití vyleje, ale u C41 podobné "nešvary" snáším podstatně hůře :?

Jinak k ekonomice - podle mě se domácí C41 vyplatí, pokud člověk dělá tak 8 filmů za 4 měsíce. Pak je to OK- ty lázně v praxi tak 3 měsíce vydrží, při rozdělání půl litru je vdatnost právě těch 8 filmů - při dnešních cenách labů je to v pohodě. Pokud ale někdo dělá na barvu jen výjimečně (třeba jeden film za 2-3 měsíce, tak je lépe to dát do labu nebo někomu známému...
  • 0

#38 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 December 2010 - 18:52:49

Mimochodem na www.macodirect.de se dá za v přepočtu cca 1000 korun koupit kompletní starter set - vývojnice, digitální teploměr, odměrka a ještě nějaké clipy na sušení - to zas tak zlé není. Přirozeně Jobo z eBay je ještě zajímavější, ale pokud chce někdo začít a nehodlá nic řešit, tak je tohle docela dobrá cena. Samotný tank pak cca 500 korun za noname, ale co jsem slyšel od kolegy, tak poměrně kvalitní - neteče a i jinak poměrně podařená.
  • 0

#39 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 28 December 2010 - 19:16:22

Vážně - mě Plastimatka na C41 silně nevyhovuje


Tvoje možná ne, ale moje 100% ano.
:?
  • 0

#40 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 December 2010 - 19:21:00

Vážně - mě Plastimatka na C41 silně nevyhovuje


Tvoje možná ne, ale moje 100% ano.
:?


Tak si ji opatruj jako oko v hlavě :) Těch tekoucích jsem viděl už více, o netekoucích jsem popravdě zatím jen slyšel (nejen od tebe). Takže asi nějaké dobré budou, ale samozřejmost to prostě není :lol:
  • 0

#41 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 28 December 2010 - 20:56:54

Vážně - mě Plastimatka na C41 silně nevyhovuje


Tvoje možná ne, ale moje 100% ano.
:?


Tak si ji opatruj jako oko v hlavě :) Těch tekoucích jsem viděl už více, o netekoucích jsem popravdě zatím jen slyšel (nejen od tebe). Takže asi nějaké dobré budou, ale samozřejmost to prostě není :lol:


klíč bude imho v tom těsnění.. stačilo by, aby někdo začal vyrábět náhradní těsnění na plastimatky (z gumy, silikonu ?) a bylo by po problému.
(já tam mám to origo plastové)
  • 0

#42 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 28 December 2010 - 21:15:19

Imho by se dalo sehnat pasujici, podobnou velikost i tvar jsme davali do hydraulickych valcu...ale nikdy jsem to nezkousel a radeji koupil jobo...
  • 0

#43 tomashr

tomashr

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 547 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 22

Publikováno 28 December 2010 - 21:35:27

klíč bude imho v tom těsnění.. stačilo by, aby někdo začal vyrábět náhradní těsnění na plastimatky (z gumy, silikonu ?) a bylo by po problému.
(já tam mám to origo plastové)


Já mám taky to původní, ale tekla skoro od začátku (kupoval jsem ji kdysi dávno osobně jako novou normálně v obchodě, není z druhé ruky). Mě přijde, že tam je nějaký nesoulad tolerancí závitu a těsnění - někdy si to sedne, ale častěji ne. Už mi vrtalo hlavou zkusit třeba housenku silikonu rovnou do rohu víka, ale zatím jsem se k tomu neodhodlal, nicméně možná by to bylo řešení...
Ale to už jsme asi mimo téma C41, evidentně se shodujeme v tom, že zvládnout to doma není žádný problém, což je k tématu asi to hlavní :?
  • 0

#44 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 28 December 2010 - 22:29:53

Ale to už jsme asi mimo téma C41, evidentně se shodujeme v tom, že zvládnout to doma není žádný problém, což je k tématu asi to hlavní :)


jj, samotný proces c41 je v tom všem asi to nejmenší :?
  • 0

#45 blueflash

blueflash

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 81 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 3 January 2011 - 06:03:13

Tak jsem ho dal nakonec ke Škodovi. A to je konec, přátelé!

Hold jsem konzervativněji založený člověk, čili se vrátím k již desetiletí ověřené klasice s vysookou kvalitou, navíc s přívětivou cenou i když počáteční náklady jsou celkem citelné. Přeci jen, vyvolat si fotky sám je lepší než to dát nějakému automatu.
  • 0

#46 eMeT

eMeT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 June 2012 - 09:50:54

pravda, v Praze volá o cca 10 kč levněji, než je standard, ing. Ota Horský, http://www.fotooto.cz/ , mimo jiné i dělá analogový zvětšeniny na barvu i čb a je to velmi šikovnej člověk. mohu doporučit.


Díky za tip! Taky to mám kousek. :)
  • 0

#47 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 13 June 2012 - 12:19:38

kdo to má blízko, nebo jezdí v Praze přes Modřany, doporučuju v ul. Čs.exilu (hlavní u Sofijského nám.) FOTO-M (není to Bezděkovský z Písku) vyvolání C-41 za rovných 60,- Kč. Když to tam zanesete, tak se vás zeptají, jestli si náhodou nejdete zrovna i do vedlejší BILLY nakoupit, že by jste si cestou z nákupu za cca 30 minut mohli film vyzvednout. Dělají jak kino, tak i svitky 120. Proces E-6 ale nedělá ... škoda (ale E-6 dělá Rossmann za bezkonkurenční cenu 49,- Kč, a to včetně svitků. Vyzkoušel jsem ho a spokojenost. Jenom ta rychlost neni to pravé ořechové)
Paní, která ve FOTO-M obsluhuje, je fotografka, hned ve vedlejší místnosti má atelier a hlavně ..... ona sama je náš člověk, pracuje pouze a jen s filmem, takže to zná.

Ještě levnější je Bé FOTO http://www.befoto.cz/fotoprace/ u Strossmayeráku
(pro mě bohužel hodně z ruky)
cituji ceník:

BARVA
Vyvolání negativu C-41 39,– Kč
Vyvolání negativu C-41 + sken 119,– Kč
Vyvolání diapozitivního filmu (proces E-6) 120,- Kč (do týdne)

VYVOLÁNÍ ČERNOBÍLÉHO FILMU
kinofilm, svitek typ 120 60,–
svitek typ 220 100,–

celou nabídku stojí za to prostudovat fotky z filmu dělají klasicky.
  • 0

#48 eMeT

eMeT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 June 2012 - 13:34:24

To FOTO-M by bylo ještě lepší! Skenujou taky?
Díky za tipy!
  • 0

#49 farmer

farmer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 88 příspěvků(y)
  • LocationPraha 12
Reputace: 9

Publikováno 13 June 2012 - 13:55:53

To FOTO-M by bylo ještě lepší! Skenujou taky?
Díky za tipy!


Tak to fakt nevím, skenuju si totiž sám, ale zastavím a zeptám se, chodím vedle do tý tý Billy 2x týdně
  • 0

#50 eMeT

eMeT

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 38 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 13 June 2012 - 13:59:43

Díky.
Možná tam dnes zajedu. Do kolika maj otevřeno nevíš prosím tě?
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních