Přejít na obsah


Fotka

VF barevné diapozitivy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
46 odpovědí na toto téma

#1 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 listopad 2010 - 00:11:01

Ahoj,

já hledal, ale neumim to.

Je tu někde řešena otázka co s VF diapozitivy? Pár jsem jich získal, ale absolutně nevím, kam bych je nesl vyvolat, co s nimi případně dále, jaké jsou možnosti smysluplného přenosu na papír?

Předpokládám, že ti co mají doma různé JOBO procesory by si minimálně s vyvolaním poradili. Je ale i nějaký lab?

díky moc za opdopvědi, případně přesměrování na existující vlákno.
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 listopad 2010 - 00:11:53

a díky některému z moderátorů za případnou opravu názvu.
  • 0

#3 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 listopad 2010 - 00:21:32

zdar, název opraven. diáky sou primárně na promítání a i na vf existujou projektory, třeba starý meopty. jeden máme v aťasu, ještě sme ho nezkoušeli, ale úctu a důvěru díky rozměrům budí (i bez karuselu :)) volání samotnýho planu v tanku bude podle příslušnýho procesu, s výhodou tady budou asi fungovat teplotu lázně hlídací procesory, ale v zásadě to bude technologicky úplně stejný jako když tam strčíš jakejkoliv jinej film. k možnýmu přenosu na papír tady už párkrát padlo něco o nepřekonatelnosti ciba-ilfochromu. rád se dozvím víc, osobně bych asi zůstal u tý projekce. p
  • 0

#4 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2010 - 00:24:42

pokud se s Ciba/Ilforchrome nechceš mordovat doma (... čemuž bych rozuměl), tak v UK zvětšují z 5x4" pozitivů například zde
  • 0

#5 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2010 - 00:27:04

zdar, název opraven. diáky sou primárně na promítání a i na vf existujou projektory, třeba starý meopty. jeden máme v aťasu, ještě sme ho nezkoušeli, ale úctu a důvěru díky rozměrům budí (i bez karuselu :)) volání samotnýho planu v tanku bude podle příslušnýho procesu, s výhodou tady budou asi fungovat teplotu lázně hlídací procesory, ale v zásadě to bude technologicky úplně stejný jako když tam strčíš jakejkoliv jinej film. k možnýmu přenosu na papír tady už párkrát padlo něco o nepřekonatelnosti ciba-ilfochromu. rád se dozvím víc, osobně bych asi zůstal u tý projekce. p


mamiaku, volad 5x4 diapozitiv E-6 není o nic složitější než volat osmičku ... pár desítek jsem pozitivních E-6 5x4 volal ... žádnej problém. Horší je dostat to na papír. Tím se netrápím, prohlížím je na lightboxu ... pokud máte v aťasu promítačku na diáky 5x4, někdy bych jich pár vzal k vám na zkoušku, chtěl bych to vidět (musí to být nádherné...) :D
  • 0

#6 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 20 listopad 2010 - 00:31:22

no dyk, mu to tu melduju, že je to hračka, ne?
já bych to taky chtěl vidět tu krásu velkoformátovou. vem to sebou, já mezitim na nějakm elektikářoj vydundam redukci ze 120 na 230V :)
  • 0

#7 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 20 listopad 2010 - 00:42:55

aha aha. takže abych rozumněl - někdo tady na temné se jistě najde, kdo je toto schopen z kolegiality a pro peníze mi vyvolat. s tím tedy netřeba si lámat hlavu.

projekce - s tím jsem ani nepočítal - ale když to jde, tak tím lépe. spíše jsem si říkal, že 4x5 palců už je samo o sobě krásně koukatelné na půltíku (jen se to blbě posílá kol stolu atp.)

co se týče toho ciba.cosi-něčeho - jsem rád že vám že to je. nepředpokládám, že bych nafotil takový zázrak, aby to stálo za nějaký handrkování, ale kdyby náhodou, je dobré vědět, že ona známá skleslost z úbytku kvaliti není nutností.

déky moc za dobré zprávy (a bleskovou opravu)
  • 0

#8 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 20 listopad 2010 - 01:23:10

koukám, že se již připozdívá ... a příspěvky píšu v češtin jak kokot. to je zas noc. howg.
  • 0

#9 venca

venca

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 799 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 20 listopad 2010 - 01:45:40

Dnes opravdu člověk přemýšlí, k čemu takový materiál, ale v devadesátých letech se na 4x5 diáky dělaly veškeré např. reklamní zakázky. V DTP se to potom skenovalo a tisklo na billboardy. Byl a je to nejkvalitnější způsob reprodukce.
  • 0

#10 RHx

RHx

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 5 702 příspěvků(y)
  • LocationHK
Reputace: 386

Publikováno 20 listopad 2010 - 09:24:59

no dyk, mu to tu melduju, že je to hračka, ne?
já bych to taky chtěl vidět tu krásu velkoformátovou. vem to sebou, já mezitim na nějakm elektikářoj vydundam redukci ze 120 na 230V :oops:

asi mám někde doma trafo 220/120 z americký lednice někde předválkou vyrobený, třeba by šlo použít
lednici už nemám - byla by to hezká dekorace, ale měla přes sto kilo a já stejně neměl tak velkej obývák
nějaká taková jaká je na začátku toho videa
  • 0

#11 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 listopad 2010 - 11:04:55

Trafo 230/110 mám, jen je dvoumužné. Kdysi těsně po revoluci, rodina natahala spoustu "vymožeností" z Kanady. Máti bohužel netušila, že mají jiný napětí. Tak se zřídila menší trafostanice. Má to US zásuvky, váží to cca 90kg. Už se to doma nepoužívá, vyřešil jsem tenhle problém měničem. Je to o dost menší. Jeden 230/12V vlastní výroby a druhý 12/110 koupený.
Ale pro promítačku by stačilo ss napětí, ten ti i věnuji.

K tématu. Promítačku na VF Dia nemám, buďto scan, nebo pult. S CibaChrome sice kamarádím, ale maximálně umím 6x6. Vyvolání se netřeba obávat, E6 doma dělá kde kdo. Není tedy problém aby to začal dělat Kdoco. Není potřeba ani hlídat teplotu procesorem, stačí malá miska ve velké, temperovaná vodou. Jinak je to stejný jako vyvolání čb filmu. Předpokládám, že osvítit film nebude problém.
  • 0

#12 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 listopad 2010 - 13:40:19

Chvíli jsem váhal, ale nedá mi to :oops:

VF barevný diapozitiv skutečně sám o sobě není žádný nepřekonatelný problém. Filmy 4x5 a 8x10 lze sehnat celkem snadno (pomineme-li cenu). Otázka zní "CO POTOM S TÍM?"

Ve vyvolání filmu samotného obtíže nevidím. Jak už poznamenal LukasJ, řada zdejších (včetně mě) to provozuje doma. Procesor k tomu není nezbytnou podmínkou, pro někoho může znamenat větší pohodlí. Příspěvků na toto téma je zde řada. Jiná věc je, že vyvolávat si doma 6ks planů vypadá na první pohled jako trochu konina. Pro E-6 je vhodné mít určité minimální množství (ale podle vkusu každého černokomorníka).

Ale co dál? Jak s tím na papír?

Jak správně napsal venca - barevné diapozitivy bývaly běžnou předlohou pro tisk. Nutno ovšem vencův příspěvek opravit v tom smyslu, že nejen devadesátých letech, ale daleko déle. Pomineme-li pionýrské doby barevné fotografie s výtažkovými filtry etc., tak diapozitiv byl předlohou pro barevný tisk od počátku. A nejen 4x5, ale veškeré formáty, tedy i střední a kinofilm. Jakkoliv v ČSSR existovala norma, která zakazovala používat jako barevné tiskové předlohy menší formáty než 6x6 (ono se to beztak nedodržovalo). Diapozitiv byl tiskovou předlohou ještě před érou DTP a rotačních scannerů.

Co si má ale počít fotograf dnes?

Možnost si to jen prohlížet na prosvětlovacím stolku přejdu (polo)mlčením - to mi přijde jako koupit si Ferrari a pak s tím jezdit na nákupy do samoobsluhy ve vedlejší ulici.

Promítání - no proč ne, ale na čem? Promítačka umístěná v Mamiyakově ateliéru k řešení tohoto úkolu podle mě moc nepřispívá.

Ilforchom (dříve Ciba) - nevím, jak je to aktuálně s dostupností (probleskly zprávy, že byla ukončena výroba, ale třeba je to fáma - tuším se to tu někde řešilo). Každopádně to není ani levné ani snadné. Tedy ne snad, že by to bylo nemožné. Ale má to určitý specifický vzhled a otázka zní, zda to stojí za tu námahu a zda se totéž nedá dosáhnout snáze. Koneckonců i cesta může být cíl, že ano. Pokud jde však pouze o fotografii, tak mi to nepřijde zrovna racionální.
V Praze býval pán, který Ilfochrome zvětšoval na zakázku.

Hybridní cesta - tady scanner a tisk (nebo osvit v minilabu). Možné to je, ale nutno se smířit s tím, že použitelné scannery (deskové) neumožní dostat z předlohy plný potenciál. Leda si to nechat naskenovat na Imaconu. Je otázka zda použitím SF a specializovaných scannerů (Nikon LS-8000/9000ED nebo Minolta) nelze dosáhnout shodných či lepších výsledků.

Takže abych to shrnul: VF diapozitivy nepředstavují žádný nepřekonatelný problém, ale dost bych se napřed zamyslel na otázkou, zda to vůbec stojí za to. Pro mě to byl klíčový důvod proč jsem nešel do VF a zůstal u 6x7.
  • 0

#13 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 listopad 2010 - 13:49:06

Ještě bych si dovolil lehce polemizovat s Mamiyakovým výrokem "diáky sou primárně na promítání"

Před digitalizací profesionální fotografie byly diapozitivy především předlohou pro barevný tisk.
Promítání bylo spíše záležitostí amatérů (diáky z dovolené) a akademického prostředí (prezentace obrazového materiálu většímu počtu lidí současně).
  • 0

#14 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 20 listopad 2010 - 14:02:52

Ciba není mrtvá. Papíry se dají sehnat, chemie je jenom chemie, koupit se dá všecko. No levný, to to tedy není, ale sacan a tisk je horší varianta.
  • 0

#15 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 20 listopad 2010 - 14:21:37

LukasJ: "chemie je jenom chemie, koupit se dá všecko"

...fakticky? Stačí se podívat do vlákna o domácím míchání E-6. Ono to nadšení rychle přejde. Ano - "jde" skoro všechno. Ale v praxi to nemusí být reálné.

"sacan a tisk je horší varianta"

...vážně? :oops: Ciba umožňuje měnit různé parametry obrazu podle autorského záměru? :oops: Ciba fotky jsem viděl, kvalitní tisky taky ... takže osobně bych s těmi závěry byl opatrnější.
  • 0

#16 hajkys

hajkys

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 403 příspěvků(y)
  • LocationPraha
Reputace: 105

Publikováno 21 listopad 2010 - 00:49:37

Ještě bych si dovolil lehce polemizovat s Mamiyakovým výrokem "diáky sou primárně na promítání"

Před digitalizací profesionální fotografie byly diapozitivy především předlohou pro barevný tisk.
Promítání bylo spíše záležitostí amatérů (diáky z dovolené) a akademického prostředí (prezentace obrazového materiálu většímu počtu lidí současně).


Jsem slyšel, že byly předlohou pro barevný tisk z toho důvodu, že správně invertovat barevný negativ pro tiskové potřeby bylo mnohem složitější. Proto byla volba diapozitiv, přestože je barevný negativ pružnější atd. atd. Možná někdo z kolegů profesionálů by věděl přesněji a spolehlivěji?
  • 0

#17 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 listopad 2010 - 00:54:50

Ještě bych si dovolil lehce polemizovat s Mamiyakovým výrokem "diáky sou primárně na promítání"

Před digitalizací profesionální fotografie byly diapozitivy především předlohou pro barevný tisk.
Promítání bylo spíše záležitostí amatérů (diáky z dovolené) a akademického prostředí (prezentace obrazového materiálu většímu počtu lidí současně).


Diáky tady byly, ctěný Fabie, mnohem dříve, ještě v době, kdy se o nějakém fotografickém tisku nesnilo. A amatéři ani akademici je neměli jako první. Mamiak přece myslí mnohem degrasivněji, než těch pár desítek let :lol:
  • 0

#18 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 21 listopad 2010 - 01:00:48

ploci: to jsem sice nepochopil, ale co už se dá dělat :lol:
  • 0

#19 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 listopad 2010 - 01:11:28

No původně se tomu říkalo aj laterna magica :lol:
  • 0

#20 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 21 listopad 2010 - 10:29:24

Jo, a taky se dá nařezat barevné sklo, sestavit do vkusných obrazců a umístit v nějaké okno.

...říká se tomu vitráž. :lol:
  • 0

#21 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 listopad 2010 - 15:54:20

Jo, a taky se dá nařezat barevné sklo, sestavit do vkusných obrazců a umístit v nějaké okno.

...říká se tomu vitráž. :oops:


a nebo to neumístit v okno...a pak, pokud kousky jsou dostatečně malé...se tomu říká mozaika :!: a je to také moc pěkné.
  • 0

#22 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 21 listopad 2010 - 16:17:51

Jenže mozaiky (tedy pokud mé chatrné znalosti sahají) nejsou průhledné. Znám mozaiky podlahové, mozaiky nástěnné, mozaiky stropní, oblázkové, ze sekaných kamínků, ze skleněných kostiček, zlacené. Ale žádnou průhlednou si nevybavuji.
  • 0

#23 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 21 listopad 2010 - 16:24:39

Já si zase nepamatuju, že by se vitráže promítaly přes objektiv :oops:
  • 0

#24 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 listopad 2010 - 16:47:32

Já si zase nepamatuju, že by se vitráže promítaly přes objektiv :oops:


jdou blbě do promítačky
  • 0

#25 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 listopad 2010 - 16:58:14

ráno jsem při mši sledoval vitráže a bezpochyby se jednalo o ultravelkoformátovou projekci a průhledový prohlížení současně. jednim slovem - boží

p.s. nastavení barev bylo možno měnit průběžně :!: :oops:
  • 0

#26 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 21 listopad 2010 - 17:15:32

ráno jsem při mši sledoval vitráže


pane mamiák a měli už možnost popřemýšlet o ději našeho 16mm filmu? budeme s tím potřebovat trošiiiinku pohnout kupředu... :oops: :!:
  • 0

#27 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 21 listopad 2010 - 20:27:00

Mamiak: a nevšimnul jsi si nějaké korelace mezi charakteristikou projekce a duchovním obsahem probíhajícího děje?

... já jen jestli by se v tom nedaly hledat počátky multimediální performance.
(doufám, že se touto hypotézou nedopouštím nějakého sacrilegia)
  • 0

#28 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:13:57

Mamiak: a nevšimnul jsi si nějaké korelace mezi charakteristikou projekce a duchovním obsahem probíhajícího děje?

... já jen jestli by se v tom nedaly hledat počátky multimediální performance.
(doufám, že se touto hypotézou nedopouštím nějakého sacrilegia)


byl tam přesah jako prase :!: jméno, titul a zásluhy donátora byly viditelný jenom při prostym průhledu. promítnutej vobraz už byl toho všeho prostej. korelovalo to dokonale - kdo dneska naladil rozhlasovej přenos z hradecký katedrály, slyšel homilii a doplnil si ten ulf diák, musel se nutně vobrátit na tom samym fleku :oops:

šnek: měl sem teď tejden dovolenou s čestnym úmyslem pracovat na filmu. sem nucenej konstatovat, že rodina je skutečně největší překážkou tvorby, čímž se dovolávam svědectví zrudy, kerej byl na tý šumavě s náma... :(
  • 0

#29 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 listopad 2010 - 21:25:30

aha...

no děkuji všem za... za to všechno :oops:

ne, doma diáky volat nebudu, jakkoliv malý je to problém. mám jich pár, je mi líto je nechat úplně shnít. v člověku hlodá, že kdyby se něco povedlo, jak s tím naložit. myslím, že představu jsem si udělal.

dík!
  • 0

#30 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 listopad 2010 - 23:14:13

aha...

no děkuji všem za... za to všechno :!:

ne, doma diáky volat nebudu, jakkoliv malý je to problém. mám jich pár, je mi líto je nechat úplně shnít. v člověku hlodá, že kdyby se něco povedlo, jak s tím naložit. myslím, že představu jsem si udělal.

dík!


když mně nebudeš kamenovat za případný neúspěch, tak Ti je vyvolám.
  • 0

#31 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 21 listopad 2010 - 23:17:00

aha...

no děkuji všem za... za to všechno :-)

ne, doma diáky volat nebudu, jakkoliv malý je to problém. mám jich pár, je mi líto je nechat úplně shnít. v člověku hlodá, že kdyby se něco povedlo, jak s tím naložit. myslím, že představu jsem si udělal.

dík!


když mně nebudeš kamenovat za případný neúspěch, tak Ti je vyvolám.


díky moc. já nekamenuji :!:
  • 0

#32 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 21 listopad 2010 - 23:28:46

aha...

no děkuji všem za... za to všechno :)

ne, doma diáky volat nebudu, jakkoliv malý je to problém. mám jich pár, je mi líto je nechat úplně shnít. v člověku hlodá, že kdyby se něco povedlo, jak s tím naložit. myslím, že představu jsem si udělal.

dík!


když mně nebudeš kamenovat za případný neúspěch, tak Ti je vyvolám.


díky moc. já nekamenuji :!:


rádo se stane :-)
  • 0

#33 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 22 listopad 2010 - 16:41:39

LukasJ: "chemie je jenom chemie, koupit se dá všecko"

...fakticky? Stačí se podívat do vlákna o domácím míchání E-6. Ono to nadšení rychle přejde. Ano - "jde" skoro všechno. Ale v praxi to nemusí být reálné.

"sacan a tisk je horší varianta"

...vážně? B) Ciba umožňuje měnit různé parametry obrazu podle autorského záměru? :evil: Ciba fotky jsem viděl, kvalitní tisky taky ... takže osobně bych s těmi závěry byl opatrnější.


No vzhledem k tomu, že jsem dokázal sehnat chemii i na poměrně složitější proces, na Cibu to taky nebude problém. Věcí se v Ciba procesu dá měnit dost, pravda nejsou to neomezené možnosti PS.
No já dávám přednost Cibě, před tiskem.
  • 0

#34 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 22 listopad 2010 - 17:37:02

LukasJ: v tom případě s chutí na to.

Já pro sebe vycházím z toho, že na několika desítkách fotosrazů, kterých jsem se osobně zúčastnil, jsem viděl hromady klasicky zvětšovaných ČB fotek, hromady tištěných barevných fotek, hromádku ČB tištěných fotek, několik klasických zvětšenin z barevného negativu a asi tak dvě fotky Ciba (a ty nezvětšoval autor snímku).

...a o tom to je. 8-)
  • 0

#35 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 listopad 2010 - 14:50:22

LukasJ: v tom případě s chutí na to.

Já pro sebe vycházím z toho, že na několika desítkách fotosrazů, kterých jsem se osobně zúčastnil, jsem viděl hromady klasicky zvětšovaných ČB fotek, hromady tištěných barevných fotek, hromádku ČB tištěných fotek, několik klasických zvětšenin z barevného negativu a asi tak dvě fotky Ciba (a ty nezvětšoval autor snímku).

...a o tom to je. :wink:


jj mám podobnou zkušenost. Kdysi, kdy ještě digitál bylo Sci-fi jsem na Cibu dělal. Na jaře jsme to s Georgim jednomu temnokomorníkovi rozmlouvali, tedy spíš upozorňovali na finanční náročnost. Pak jsem zjistill, že většinu chemie ještě mám, dokonce i nějaké zmražené papíry. Ale zatím mám jen pár fotek, kde by to stálo za námahu. Ale Oteccasu chce nějakou klasickou barevnou fotku na připravovanou výstavu, tak se třeba odholám i na tohle.....
  • 0

#36 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:01:02

Já pro sebe vycházím z toho, že na několika desítkách fotosrazů ... jsem viděl hromady klasicky zvětšovaných ČB fotek, hromady tištěných barevných fotek, hromádku ČB tištěných fotek, několik klasických zvětšenin z barevného negativu a asi tak dvě fotky Ciba (a ty nezvětšoval autor snímku).

...a o tom to je. :wink:


Fabie, to je samozřejmě pravda co říkáš, jenom pozor u té ciby na jednu věc ... to, že Cibu dneska lidi nedělají je dle mého názoru "způsobeno" i (mimo jiné) značnou nejistotou kolem tohoto procesu, je málo ověřených informací, zkušeností starých harcovníků... a jak vidno, ti co proces kdysi dělali, navíc odrazují ty, kdož by proces rádi zkusili... Pak se nelze divit statistice, kterou uvádíš víše...

Pro informace všem zájemcům o Cibu (moderně Ilfochrome) proces - veškerý materiál (papíry a chemii) lze sehnat zde

Levné to ale fakt není. I přesto se do toho po novém roce chci přes zimu vrhnout. Mít to ve svém portfoliu technik jako jednu z možností. Začínám se dobírat názoru, že už je jedno s čím se doma člověk patlá, jestli s C-41+RA4 procesem, nebo s E-6+Ilfochrome.
  • 0

#37 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:26:59

Ahoj Sneku, tak jestli se das na Cibu tak se u tebe stavim. Byl jsem u vas pred mesicem, ale nejak se mi na tebe vyparil mail a RED mi ho nechtel dat (vaz si ho). Ale sehnal jsem ho a tak pristi rok nashledanou :wink: Jedu 2x, kveten a zari.
  • 0

#38 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:33:49

víše...


vida, už píšu jak negramotnej kokot :) :wink: :lol:
  • 0

#39 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:34:57

... ale nejak se mi na tebe vyparil mail a RED mi ho nechtel dat (vaz si ho). Ale sehnal jsem ho a tak pristi rok nashledanou :) Jedu 2x, kveten a zari.


:wink: :) :lol:

něco na způsob "ahoj jsem váš strýc baloun, mám vás rád a budu u vás bydlet?"
  • 0

#40 *Ivan*

*Ivan*

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 388 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:43:15

A to zas ne, na hotel porad jeste mam. I kdyz jsi mi rok dva zpatky nabizel at u tebe s manzelkou prespime kdyz budes pryc. No, uz se k tomu neznas :wink:
  • 0

#41 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 listopad 2010 - 15:49:47

Jenom upozorňujeme. Fakt to není levná sranda. Ale kdo někdy viděl Ciba 30x40, už nikdy nedá Dia na sken a tisk. Toť můj názor.
Jo a za tyhle peníze do toho jdu. To ještě není tak hrozný.
  • 0

#42 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 23 listopad 2010 - 16:00:53

Jenom upozorňujeme. Fakt to není levná sranda. Ale kdo někdy viděl Ciba 30x40, už nikdy nedá Dia na sken a tisk. Toť můj názor.
Jo a za tyhle peníze do toho jdu. To ještě není tak hrozný.


mimochodem, jak pokračují tvé pokusy s Kodachrome? ... všem se omlouvám za offtopic :wink: ... zvědavost mne přemohla...
  • 0

#43 LukasJ

LukasJ

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 319 příspěvků(y)
Reputace: 4

Publikováno 23 listopad 2010 - 17:10:50

Jenom upozorňujeme. Fakt to není levná sranda. Ale kdo někdy viděl Ciba 30x40, už nikdy nedá Dia na sken a tisk. Toť můj názor.
Jo a za tyhle peníze do toho jdu. To ještě není tak hrozný.


mimochodem, jak pokračují tvé pokusy s Kodachrome? ... všem se omlouvám za offtopic :wink: ... zvědavost mne přemohla...


Fajn, to stačilo do prehistorického vlákna. Napíšu i zde, snad nás moderátor nevyplísní. No z dovolené mám nafoceno pár svitků a nějaký kino. Zatím to rozhodně není normálně zvětšovatelný. Zásadní problém posunu jsem vyřešil. Barva má ten klasický charakter. Bohužel, je to stále barevně posunutý, tentokrát je to žlutý. Už vím, s čím "hejbat" ale zatím nic moc. Promítat to nelze, zvětšovat už jo. Bohužel, jednotlivé kroky jsou vzájemně závislé. Ono to půjde..... Teď čekám na chemii
  • 0

#44 Mamiak

Mamiak

    Hrabě kydoň

  • Registrovaní
  • PipPipPipPip
  • 4 416 příspěvků(y)
Reputace: 258

Publikováno 23 listopad 2010 - 21:14:30

dobrý a nejlepší věci nejsou nikdy ani levný, ani rychlý, ani snadný a už vůbec né masový :)

a to je dobře :!:
  • 0

#45 Fabius

Fabius

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 472 příspěvků(y)
Reputace: 306

Publikováno 24 listopad 2010 - 13:24:00

...elitáři!

:lol: :lol: :lol:
  • 0

#46 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 24 listopad 2010 - 13:25:28

hm hm hm, ta ciba by mě zajímala, nějak si nedovedu představit, o čem je řeč. nešla by vzít na sraz do plzně?
  • 0

#47 Luboszz

Luboszz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 626 příspěvků(y)
Reputace: 74

Publikováno 26 duben 2017 - 08:25:46

Pro ty co fotí na barevný diáky.V Brně  http://www.dvf.cz mají Agfu CT presicu za 189 kč.


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních