Přejít na obsah


Fotka

Fotografuji pro to, abych mohl přemýšlet...


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
15 odpovědí na toto téma

#1 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 15 prosinec 2010 - 20:50:29

Vážení kolegové, fotografuji pro to, abych mohl přemýšlet. Jednak se tím
ujišťuji o cestě, kterou jsem od té doby stačil urazit, jednak se mi vrací i
mé tehdejší pocity.... Slouží mi jako varování i povzbuzení, abych znovu
probudil to, co mě pohánělo k alespoň trochu slušnému výsledku.... Erik
  • 0

#2 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 15 prosinec 2010 - 21:14:17

Mám to podobně. Ale ještě k tomu je to samotné dělání pro mě ideální pohon mozku k přemýšlení. Nikde jinde se mi nerozjímá o všem možném líp, než nad miskama, ve kterých se rodí obrázky.
  • 0

#3 Karel Prskavec

Karel Prskavec

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 28 příspěvků(y)
  • Location50°45'35.87"N, 15°05'14.07"E
Reputace: 4

Publikováno 16 prosinec 2010 - 09:11:18

Pro mě je to především rozjímání v přírodě.
Karel Prskavec
  • 0

#4 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 16 prosinec 2010 - 16:19:35

To je zajímavý.

Já foťák neměl v ruce už asi rok, a popravdě ani nevím, zda-li ještě chci.
  • 0

#5 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 16 prosinec 2010 - 17:00:23

To je sranda, ja práve fotografujem aby som nemusel premýšlať.
Vo fotokomore je taký úžasný kľud a práve vtedy úplne vypínam a nepremýšľam, len si to ticho a červené svetlo vychutnávam. :wink:
  • 0

#6 Leo

Leo

    Nováček

  • Předplatitel
  • 85 příspěvků(y)
  • LocationOlomouc
Reputace: 15

Publikováno 16 prosinec 2010 - 17:09:30

Zdravím, u mě je to obdobné. Když fotím, nebo vyvolávám, tak se ocitám v jiném světě pln očekávání nadějí a hlavně v mém světě, který mám rád. Je to prostě nádherné!
  • 0

#7 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 16 prosinec 2010 - 19:47:57

Zdravím, u mě je to obdobné. Když fotím, nebo vyvolávám, tak se ocitám v jiném světě pln očekávání nadějí a hlavně v mém světě, který mám rád. Je to prostě nádherné!


Presne tak. Je to akoby môj súkromný svet. Žiadne stresy, rozmýšľanie a každodený zhon.
Práca vo fotokomore je lepšia ako antidepresívum. :wink:
  • 0

#8 Jaro

Jaro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 603 příspěvků(y)
Reputace: 36

Publikováno 16 prosinec 2010 - 19:53:25

Zdravím, u mě je to obdobné. Když fotím, nebo vyvolávám, tak se ocitám v jiném světě pln očekávání nadějí a hlavně v mém světě, který mám rád. Je to prostě nádherné!


Naprostý souhlas - díky kolego za formulaci!
Jen bych připojil, že mám kromě výše psaného i pocit tvoření a radosti z tvoření... Povznášející očekávání a naději, že... bude něco úplně jiného, originálního.... :wink:
  • 0

#9 Szarlej

Szarlej

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationVšenory
Reputace: 1

Publikováno 17 prosinec 2010 - 01:37:25

Musím se přiznat, já o fotografii přemýšlím, když nefotím. To pak jde snadno.Když fotím nebo dávám fotku na papír, jsem jinde. Ono hlavně jde u mne o to, že u každý fotky si říkám:" Jak ty, jezevec, kyseláč, bručiksicht, okoralá duše je schopná v něčem vidět krásu a co víc: máš potřebu ji zachytit a předat dál. To je můj osobní zázrak fotografie. S fotoaparátem v ruce se dívám. Vidím jinak a bez dechu si to užívám.
  • 0

#10 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 17 prosinec 2010 - 08:36:57

Musím se přiznat, já o fotografii přemýšlím, když nefotím.


A kdo říká, že se při focení a nad miskama musí přemýšlet o focení? ;-)

Focení je většinou to poslední, co se mi honí v hlavě. Při focení prostě jenom vstřebávám dění okolo, vznáším se někde nad ním, vzsekávám si z něho zajímavé kousky a k těm pak moje tělo dopajdá a zavře je do té srandovní cvakající krabičky, co má v prackách.

A v komoře? Mozek po první hodině přepne tělo na autopilota a začne filosofovat o nesmrtelnosti chrousta, o zítřejším obědě, o olezlé psem posrané kytce před domem, ... Prostě se čistí. A ráno se pak s úžasem dívám, co se stalo, když se ty duševní průjmy smíchaly s informací z negativu a připlácly na papír - bývá to zajímavé zkoumání, když si ještě pamatuju, co se mi honilo hlavou a jak scéna vypadala, když jsem ji fotil.

Focení je prostě palivo pro duši.
  • 1

#11 Szarlej

Szarlej

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 35 příspěvků(y)
  • LocationVšenory
Reputace: 1

Publikováno 17 prosinec 2010 - 11:56:35

@Enthropy: Autopilot, to je přesný. Ono to prostě samo plyne a já to můžu maximálně tak pozorovat. Jo, miluju to, jen to nevidím jako myšlení. Nicméně, to už by bylo zbytečné slovíčkaření :lol:
  • 0

#12 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 17 prosinec 2010 - 12:37:29

Tak to ja chodim a hledam podivny veci a zakouti. Cim vetsi dekadence tim lepsi pocit z toho mam. A kdyz to najdu, tak to cvaknu a protoze to za nic nestoji, takze se pak ceka na lepsi svetelny pocasi :lol:
  • 0

#13 ryunin

ryunin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 696 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 21 prosinec 2010 - 16:38:07

Je to možná trochu off topic, ale jedna věc, která přemýšlení před a po focení změnila v mým životě je to, jak se koukám na filmy, a to i na takový dost komerční věci - když mě film - příběh - moc nezajímá, koukám na to jako na projekci barevných nebo černobílých fotografií a koukám, že kameraman tam řešil věci, který jsem si myslel, že jsem objevil, nebo vyřešil věci, který jsem nikdy vyřešit nedokázal atd. Prostě fotografie a její praxe mi úžasně obohatila svět filmu, kterej je pro mě dnes napůl výtvarnej, fotografickej zážitek a napůl filozofie toho příběhu. A film je pro mě taky velmi názornou učebnicí fotografie - učebnice o světlě, kompozici, hloubce ostrosti atd.
  • 1

#14 achernar

achernar

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 058 příspěvků(y)
Reputace: 376

Publikováno 21 prosinec 2010 - 20:12:55

Je to možná trochu off topic, ale jedna věc, která přemýšlení před a po focení změnila v mým životě je to, jak se koukám na filmy, a to i na takový dost komerční věci - když mě film - příběh - moc nezajímá, koukám na to jako na projekci barevných nebo černobílých fotografií a koukám, že kameraman tam řešil věci, který jsem si myslel, že jsem objevil, nebo vyřešil věci, který jsem nikdy vyřešit nedokázal atd. Prostě fotografie a její praxe mi úžasně obohatila svět filmu, kterej je pro mě dnes napůl výtvarnej, fotografickej zážitek a napůl filozofie toho příběhu. A film je pro mě taky velmi názornou učebnicí fotografie - učebnice o světlě, kompozici, hloubce ostrosti atd.

A to si vzdycky rikam, co by ti spickovi kameramani dokazali, kdyby mohli fotit na vysku a ne jen na sirku.
  • 0

#15 dubraro

dubraro

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2 466 příspěvků(y)
  • LocationHavířov
Reputace: 303

Publikováno 22 prosinec 2010 - 08:59:33

A v komoře? Mozek po první hodině přepne tělo na autopilota a začne filosofovat o nesmrtelnosti chrousta...

Nemáš ty v té lékárně přístup k nějakým zajímavým látkám? :twisted:
  • 0

#16 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 22 prosinec 2010 - 09:15:16

A v komoře? Mozek po první hodině přepne tělo na autopilota a začne filosofovat o nesmrtelnosti chrousta...

Nemáš ty v té lékárně přístup k nějakým zajímavým látkám? :(


Mám, ale nevyužívám :twisted:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních