Přejít na obsah


Fotka

Galerie fotografů


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
21 odpovědí na toto téma

Anketa: Má cenu začít pracovat na galerii autorů?? (24 uživatel(ů) vložilo hlas)

Má cenu začít pracovat na galerii autorů??

  1. ano, jsem plný informací a nemám je kam psát! (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  2. samozřejmě, chybělo to tady! (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  3. ano jistě! (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  4. ano (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

  5. NE (0 hlasy [0.00%])

    Procento hlasů: 0.00%

Hlasovat Návštěvníci nemohou hlasovat

#1 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 prosinec 2010 - 15:48:19

Tak mě dneska napadlo:

Co kdybchom tady vytvořili takovou malou galerii/encyklopedii fotografů??

Téma by bylo jméno fotografa, poté by se mohlo vložit třeba základní CV jeho webové stránky, či odkazy na jeho fotky a jeho práce, čím se zabývá atd.
Dalo by se říci nekončící seminární práce. Myslím, že postupem času bychom byli schopni nejen se od ostatních dozvědět o zajímavých fotgrafech ale také se dozvědět zajímavé věci o už pro nás známých fotografech.

Každopádně by se chtělo dohodnout, že se u toho fotografa nebude diskutovat!! Jestli byl dobrý nebo ne, jestli se nám jeho fotografie či styl líbí atd...

Měla by to být pouh sběrna znalostí o daném autorovi.

Nevyřazoval bych z toho fotografy co pracují s digitálními médii, ať víme všechno o všech :)

Má to cenu?? Nebude Vám to tu vadit??

P.S. Nedávno jsem byl nařčen, že kritizuji aniž bych kdy pro temnou cokoliv vymyslel, tak tady je výsledek...
  • 0

#2 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 22 prosinec 2010 - 16:11:19

tak, zatím prosím, bych to tu nechal chvíli k diskusím. vypreparujme nějakou formu a pak se třeba pusťme do díla.

trval bych na tom "nevyjadřování se"

rozšířené informace bych dodával já (z mailu či SZ) do již existujících příspěvků formou jejich upravy, ať se nám to necourá po celym vlákně.

ce se týče fotografů s digitálními médii, nevím byl bych oparný, je to těžké. pan Beneš pracuje s digitálními daty, ale jeho přínos pro klasickou fotografii je velký. jak to hraničit a filtrovat netuším. nápady?
  • 0

#3 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 prosinec 2010 - 16:15:37

Tady bych určitě diskutoval, to jo, ale pak by se mohla zakládat vlákna s jménem fotografa.

Myslím, že zrovna v této oblasti by to chtělo se oprostit jen od klasických procesů.
Já si rád zajdu na výstavu autora který fotí na digitální médium, a rád bych se o něm něco víc dozvěděl.
Mělo by se jednat o lidi, ne principy...
  • 0

#4 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 prosinec 2010 - 16:17:34

trval bych na tom "nevyjadřování se"


Bez tohoto pravidla by to nemělo cenu. A klidně by se mohlo poté co nějaký fotograf bude " zdokumentován " udělat téma: "Jan Pepa - diskuze"
  • 0

#5 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 22 prosinec 2010 - 16:21:01

ale taky o rozsah a přehlednost. pro každýho fotografa vlákno by bylo asi hrozně moc, to by snad musela vzniknout nějaká kategorie.

co se týče lidí a principů... já tomu rozumím a jistě tu nechce nikdo vypadat, jakože je proti "lidem" - ale přijde mi to už pak težko zvládnutelné. no, uvidíme co řeknou jiní.
  • 0

#6 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 22 prosinec 2010 - 16:28:41

Právě, že se moc nevyznám v té struktuře těch diskuzí tady.
Aby to zase bylo přehledné...
Třeba namáháme mozky zbytečně, protože se to neujme. Chce to čas a pak se uvidí...
  • 0

#7 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 22 prosinec 2010 - 18:14:37

Vážený kolego, poskytovat zcela zdarma propagaci "spřáteleným", či všemi
uznávaným a našemu srdci blízkým fotografům považuji za velice zbytečný
skrytě marketingový tah, neodpovídající zaměření sdružení TK.CZ. Erik
  • 0

#8 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 22 prosinec 2010 - 21:55:54

ale taky o rozsah a přehlednost. pro každýho fotografa vlákno by bylo asi hrozně moc, to by snad musela vzniknout nějaká kategorie.

co se týče lidí a principů... já tomu rozumím a jistě tu nechce nikdo vypadat, jakože je proti "lidem" - ale přijde mi to už pak težko zvládnutelné. no, uvidíme co řeknou jiní.


Tohle je obrovská zátěž na moderátory. Byť mi nejvhodnější připadá jedno vlákno - i pro přehlednost, ale pořád někdo musí držet stejnou formu a smysl. To si nakonec musí rozhodnout Kdoco

Za mě, i když kverulanta a buřiče a člověka pro každou špatnost asi ne. Kdo chce tak svět kolem sebe sleduje a kdo ne tak vlákno s fotografy mu asi stejně nic neřekne.

Pokud si přeci někdo chce dát práci může narazit na zajímavé autory a odkazy. Hledat ve spletitých vláknech je fuška. Něco je v teorii a ještě něco vostatní povídání, kecy...

http://www.temnakomo...

Např:
http://www.ludekvojtechovsky.com/

http://www.temnakomo...ighlight=newman

Např:Arnold Newman, Yousuf Karsh, August Sander. To jsou portrétní páni fotografové!!! Avedona bych mezi ně rád nacpal, ale on přeci jen asi více dělal módu než portrét jako takový.

http://www.temnakomo...iewtopic&t=4729

Např: Zveřejnění autora po dohadování jestli patří snímek do koše nebo na piedestal. Když pro mě super tak si hledám dál informace o něm sám.

Škoda, že i třeba sám zakladatel vláken dál nerozvíjel a ostatní nepřihrávali další autory a možnosti. Něco se nakousne a hned se zakládá nové vlákno, aby se opět nakousl a ochutnal další kousek cukroví :lol: Samotné vlákno pak zapadá a vlastně už o něj nemá nikdo zájem a nový člověk nemá šanci najít.
  • 0

#9 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 22 prosinec 2010 - 22:28:14

není to žádná encyklopedie a je to na převážne digitálistických stránkách a taky se to zaměřuje hlavně na fotografii lidí
ale docela slušná sbírka je tady: http://www.fotopatra...id=399583&h=100
  • 0

#10 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 23 prosinec 2010 - 08:49:51

Vážení kolegové, za opravdu přínosné považuji upozornit na méně známé
fotografy, o nichž se dnes již hovoří spíše vyjímečně, ale byli svým stylem
velice progresivní a jejich obrazové vidění přispívalo k obohacení tvorby v
období největšího vzestupu černobílé fotografie v období slávy časopisů s
reportážním zaměřením. Mnoho zajímavých snímků lze najít zejména díky
archivům fotograficky zaměřených časopisů, jako Agfa Fotografie, Modern
Photography, ročenkách Asahi Pentax, z období před masivním nástupem expoziční automatiky ve fotografických přístrojích. Kdo dnes zná "Austria
Trio" Williho Hengela a jejich vynikající práci s obrazem a jeho kompozicí?
Domnívám se, že se všichni, (každý dle svého citu), můžeme těmito dnes
již časem zavátou slávou zapomenutými snímky opravdu inspirovat. Není
zde žádná šeď průměru a obrovské množství zdrojů, zejména z oblastí na
amatérské tvůrčí základně, skýtalo výběr a prezentaci vynikajícíh snímků.
Tímto směrem zaměřené téma nazvané "Galerie fotografů" podporuji. :lol:
Erik
  • 0

#11 zruda

zruda

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 212 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 24 prosinec 2010 - 23:38:16

Jak píše pan Erik.
Galerie zapomenutých autorů. To je to co sem patří.Tady preci řešíme dnes již ,,zastaralé" procesy a historické techniky.
Galerii současných digitálistů? Proč?
Adam
  • 0

#12 Flynt

Flynt

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 2 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 prosinec 2010 - 09:29:58

Myslím že problém u těchto aktivit je vždy stejný.Kdo určí nestrannou autoritu která bude rozhodovat o zařazení toho kterého fotografa do galerie.Jsme schopni se na takovém člověku sjednotit?A pak podle jakých kritérií budou fotografové vybíráni?Schůdné se mi jeví tento výběr maximálně zúžit.
  • 0

#13 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 25 prosinec 2010 - 09:32:29

Myslím že problém u těchto aktivit je vždy stejný.Kdo určí nestrannou autoritu která bude rozhodovat o zařazení toho kterého fotografa do galerie.Jsme schopni se na takovém člověku sjednotit?A pak podle jakých kritérií budou fotografové vybíráni?Schůdné se mi jeví tento výběr maximálně zúžit.


je to tak. sám nemám vůbec představu, jak to řešit.
  • 0

#14 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 prosinec 2010 - 09:58:50

Myslím že problém u těchto aktivit je vždy stejný.Kdo určí nestrannou autoritu která bude rozhodovat o zařazení toho kterého fotografa do galerie.Jsme schopni se na takovém člověku sjednotit?A pak podle jakých kritérií budou fotografové vybíráni?Schůdné se mi jeví tento výběr maximálně zúžit.


je to tak. sám nemám vůbec představu, jak to řešit.


Původní myšlenka byla mít tady galerii všech fotografů. Ale budu to muset udělat jinde. Tady by se chytla maximálně galerie fotografů, kteří používají staré techniky a už by vznikaly konflikty, jstli tam ten Lojza patří a nebo ne.
  • 0

#15 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 prosinec 2010 - 10:03:54

asi je to spise myšlenka na nějaký samostatný webový prostor. ještě řešit, zda je autor dostatečně zapomenutý... to nemá řešení.
  • 0

#16 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 27 prosinec 2010 - 10:35:43

Pominu-li problémy se zaškatulkováním dostatečně vhodných kandidátů na zařazení, tak je potřeba si uvědomit, že platforma phpBB, na které toto fórum běží, není zrovna ideální na stavbu podobné "encyklopedie". To je lepší stavět na nějakém systému wiki.
  • 0

#17 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 prosinec 2010 - 11:16:13

asi ju. nebylo by tedy lepší postarat se o to, aby přímo na wikipedii byly solidně zpracované stránky fotografů? sem by se pak třeba hodil jen odkaz, pokud by taková nově vznikla.
  • 0

#18 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 prosinec 2010 - 11:31:42

asi ju. nebylo by tedy lepší postarat se o to, aby přímo na wikipedii byly solidně zpracované stránky fotografů? sem by se pak třeba hodil jen odkaz, pokud by taková nově vznikla.


Jo o tom jsem přemýšlel. Jenom mě lákalo, že by to nemuselo moc navazovat, což na wiki musí, hlavně, že kdyby měl autor výstavu, mohlo by se tu o ní zmínit.

A další věc by byla zajímavá, že by tu lidé přispěli o fotografovi o kterém vědí jenom nějakou perličku a náhodou by tu viděli jeho jméno. U wiki dost nepředstavitelné...
  • 0

#19 kid

kid

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 334 příspěvků(y)
Reputace: 40

Publikováno 27 prosinec 2010 - 11:50:49

Tak ono by to šlo, pokud by se postavila samostatná wiki (vlastní projekt) ne na wikipedii samotné.
  • 0

#20 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 prosinec 2010 - 11:57:39

Tak ono by to šlo, pokud by se postavila samostatná wiki (vlastní projekt) ne na wikipedii samotné.


Jo to by šlo... :wink:
  • 0

#21 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 27 prosinec 2010 - 12:11:40

tak to už jer mimo mé technické povědomí. nicméně mi to přijde jako zajímavé.
  • 0

#22 RasCZ

RasCZ

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 156 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 27 prosinec 2010 - 13:10:15

tak to už jer mimo mé technické povědomí. nicméně mi to přijde jako zajímavé.


Momentálně jsem dost vytížený vlastní prací, ale píšu si tento nápad a kdo ví, co se na webu za rok objeví... :wink:
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních