Přejít na obsah


Fotka

Barytové papíry na trhu - ekonomicky dostupné


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
72 odpovědí na toto téma

#51 Eda

Eda

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,027 příspěvků(y)
Reputace: 18

Publikováno 23 November 2011 - 20:10:45

nevyrábí?! ;)
aha, tak to abych si tu krabičku šetřila!
  • 0

#52 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 November 2011 - 14:30:30

predevsim se galerie uz nevyrabi...ted se na neco s podobnym nazvem tiskne inkjetem. Spis nevim jak to je s tim cislovanim gradaci, neb stara galerie gradace "3" z rozsahu 1 - 4 zobrazi mnohem vic detailu nez fomabrom n 111. Holt to musim porovnat s Ilford multigradem, jestli to nebude ekvivalentni tak...


Ehm, kde se o tom dočtu? Na stránkách je zméněné mají, na netu jsou ke koupi. Já na ně nikdy nedělal, jsou drahé, ale tak jsem doufal, že jednou...
  • 0

#53 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 24 November 2011 - 14:45:09

Tak pardon, ja jsem koukal na ilford a oni je maji na ilfordphoto. Myslel jsem ze uz se nevyrabi protoze jsem je nevidel ani na macodirect ani u Skody...se omlouvam za ptakovinu. Kde jsi je videl ke koupi ?


predevsim se galerie uz nevyrabi...ted se na neco s podobnym nazvem tiskne inkjetem. Spis nevim jak to je s tim cislovanim gradaci, neb stara galerie gradace "3" z rozsahu 1 - 4 zobrazi mnohem vic detailu nez fomabrom n 111. Holt to musim porovnat s Ilford multigradem, jestli to nebude ekvivalentni tak...


Ehm, kde se o tom dočtu? Na stránkách je zméněné mají, na netu jsou ke koupi. Já na ně nikdy nedělal, jsou drahé, ale tak jsem doufal, že jednou...


  • 0

#54 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 24 November 2011 - 15:33:07

No, jestli je mají na netu k prodeji tak jako Karbusický na svém csfotografie, tak bych se na to nespoléhal. Osobní zkušenost - nabídka na papíry Ilford Galerie lákavá, na skladu deklarováno prý 3+ a když zavoláte, tak vám sdělí, že nemají ani krabičku a že neví kdy to půjde objednat.
Takže zřejmě hledat jiné důvěrychodné zdroje.
Zdařec Luigi :)
  • 0

#55 ploci

ploci

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,147 příspěvků(y)
  • LocationValachy!
Reputace: 202

Publikováno 24 November 2011 - 17:07:17

Na scartu.sk, například.
  • 0

#56 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 November 2011 - 17:08:57

na silverprintu taky. :)
  • 0

#57 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 24 November 2011 - 17:17:39

vrátím se k jádru vlákna: finančně dostupné baryty?
Panpriatel tu nakousl Efke Varycon papíry.
Brzy je zkusím.
Já jsem teď načal krabici Kentmere VC Select v A4 a vypadají dobře, akorát, ač jsou značeny jako lesklé, vyleštit je je zhola nemožné, takže sušit obráceně a poté vylisovat je jediné řešení (kromě napínání na sklo, samozřejmě :) . Tonalita se mi líbí, mám rád studenou sytou čerň, a tu ty papíry dají. V ČR je lze koupit ještě v jednom zdroji za rozumný peníz.
Nyní jsem rád, že jsem nakoupil před pár týdny ve výprodeji v M.... rajchu nějaké Ilfordy - přišly celkem za přijatelnou cenu, jsou parádní, a hlavně: bez problémů, za 4 dni od objednávky a platby doma.
Takže platí pořád to stejné: hledat, hlídat akce a být připraven s naditou peněženkou, neb nejdráž přijde nakupovat v malém množství.
  • 0

#58 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 25 November 2011 - 09:35:27

Jirinol:
Ono Kentmere VC Select jsou RC papíry a sušit je napínáním mi příjde docela nesmyslné. Tady byly určitě, i s ohledem na název tématu, myšleny papíry Kentmere Fineprint VC (pokud tedy zůstaneme u variabilní gradace).

Panpriatel:
A že jsem tak smělý, kde se dají na Slovensku sehnat docela levně EFKE Varycon (= ADOX Fine Print Vario Classic FB)? Možná by tam měli i EFKE Emaks (= ADOX Fine Print Nuance Warmton FB) s pevnou gradací - pro mě moc příjemný papír.
  • 0

#59 panpriatel

panpriatel

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 443 příspěvků(y)
Reputace: 34

Publikováno 25 November 2011 - 09:44:30

my ich kupujeme v www.scart.sk
A neviem o tom ze by sa dali zohnat inde.
Tie papiere vysli velmi lacno ale teraz troska zdrazeli ale stale velmi fajn cenova relacia...
http://www.scart.sk/...fi=efke varycon
tie emaks kupoval milos minule ale tusim spominal ze uz sa nerobia...
inak asi jedine rc papiere s ktorymi som robil co su ako tak fajn na lithprint...
  • 0

#60 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 25 November 2011 - 10:05:42

Já bych si ty Hrvaty (efke) docela vyzkoušel, ale ono mne štve že se všude objevujou jenom ty multigrády... :wink:

mimochodem která gradace odpovídá fomáckému N? ta trojka, že? a to je asi stejné i u jiných firem, že?
  • 0

#61 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 25 November 2011 - 11:44:43

boli lacnejšie, teraz sa už väčší formát skoro ani neoplatí. Viď napr. Varycon 30x40/25 ks vs. Fomabrom Variant 30x40 / 50 ks. Pri hodnotení ceny za kus jednoznačne vyhráva Foma. Skúsenosti s leštením Varyconov máte aké?
  • 0

#62 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 25 November 2011 - 13:21:10

Jirinol:
Ono Kentmere VC Select jsou RC papíry a sušit je napínáním mi příjde docela nesmyslné. Tady byly určitě, i s ohledem na název tématu, myšleny papíry Kentmere Fineprint VC (pokud tedy zůstaneme u variabilní gradace).


sorry, omyl v názvu, který jsem napsal.... myslel jsem Fineprint VC, samozřejmě...
  • 0

#63 nicodeme

nicodeme

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 273 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 25 November 2011 - 14:20:06

Bohužel platí "každá ves - jiný pes"

Jak je na tom značení Emaks vs. Fomabrom Ti nepovím - na pevné gradace krom mnou zmíněných ADOX Nuance a přestárlých prošlých Neobromů jsem nedělal. Orig. balení Fotokemiky s označením EFKE jsem v ruce taktéž neměl ale ADOX Nuance jsem používal "trojku" a vůči MG papírům mi to přišlo blíže k 3 než 4 (používám VC filtry Paterson, kondenzor, podžhavenou opálovou žárovku 230V/75W při napětí 218V stab., vývojku AM6006).

Fotoimpex ale možná používá jiné číslování než Fotokemika, když jsem kdysi prodával ADOX, tak mi to tehdy přišlo trochu podezřelé. Nedostal jsem se ovšem k papírům se samolepkou EFKE, abych to mohl porovnat.
(Fotoimpex uvádí pro 2ku Spezial-Normal a pro 3ku Normal-Hart / distributoři papírů Emaks prodávají gradace 2+3+4 a technický list z Fotokemiky zase uvádí 1+2+3 - čert aby se v tom vyznal)

Jinak jakékoliv srovnávání gradace je trochu ošidné, protože na kontrast výsledné zvětšeniny má vliv mnoho faktorů, namátkou: druh světla - kondenzor/míchací komora; vývojka - měkká/normální/tvrdá; kynetika vyvolávání - teplota+intenzita a způsob pohybu (sloty/misky/drum/válečkový automat). Porovnat kontrast dvou výrobků se musí za stejných podmínek!
  • 0

#64 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 13 September 2012 - 21:37:04

čo sa týka tých EFKE. Nemáte na nich závoj? Ja mám klasickú starú červenú žiarovku a niako sa toho obávam a nenapadlo am to dneska skúsiť
  • 0

#65 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 14 September 2012 - 07:23:52

čo sa týka tých EFKE. Nemáte na nich závoj? Ja mám klasickú starú červenú žiarovku a niako sa toho obávam a nenapadlo am to dneska skúsiť

Je to znama vec ze varycony su citlive na svetlo. bezne cervene ledky zavojuju. nic ine ti nezostava len urobit test.
  • 0

#66 Luigi

Luigi

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 848 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 197

Publikováno 14 September 2012 - 13:47:27


čo sa týka tých EFKE. Nemáte na nich závoj? Ja mám klasickú starú červenú žiarovku a niako sa toho obávam a nenapadlo am to dneska skúsiť

Je to znama vec ze varycony su citlive na svetlo. bezne cervene ledky zavojuju. nic ine ti nezostava len urobit test.

Také jsem to slyšel a tak se už těším na varycony, které nám snad v rámci posledního nákupu krachující EFKE zajistil obětavě MilosM. Určitě mají se světlem zkušenost kluci z Blavy, ale test vlastního osvětlení je asi nezbytný (síla zdroje, čas svícení, barva světla atd.). Teoreticky by to nemělo být zase až tak hrozné, na netu jsem našel, že spektrální citlivost je někde kolem 570nm, což je oranžové světlo a když mám LED 625 nm, tak by to mělo být v pohodě. Zdařec Luigi :shock:
  • 0

#67 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 14 September 2012 - 14:45:11

kdeze.... mame v komore tusim 620 alebo 630 a zavojuje jak prasa (ilfordy no problem). efke vyslovene pise: deep red, cize tak 660 by bolo snad ok.
  • 0

#68 Slavomir

Slavomir

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 150 příspěvků(y)
  • LocationHandlová
Reputace: 3

Publikováno 14 September 2012 - 21:12:20

no ja mám klasickú červenú žiarovku 25W po starom ocovi :) asi 150cm od papiera a zistím či závojuje, netestoval som len som spravil jednu fotku a zdá sa mi šedivá
  • 0

#69 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 16 January 2013 - 12:51:06

Ja mám komoru osvetlenú 590 nm LED a efke mi nezávujujú (jantárovo žlté svetlo). Je síce pravda, že ich mám v tmavej časti komory bez osvetlenia, takže tam je vlastne len odrazené svetlo. Ale rád by som sa spýtal, aké sú gradačné stupne týchto papierov. Nedostal som k nim žiaden lístoček a dosť s tým bojujem.
  • 0

#70 Corvus

Corvus

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 438 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 16 January 2013 - 15:43:57

http://www.adox.de/e...io_Classic.html

toto su efke papiere premenovane, maju tam aj gradacne stupne pre durst.
  • 0

#71 feromarcin

feromarcin

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 556 příspěvků(y)
Reputace: 71

Publikováno 19 January 2013 - 13:33:47

Ďakujem :)
  • 0

#72 misokoren

misokoren

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 115 příspěvků(y)
  • LocationSvätý Jur
Reputace: 1

Publikováno 7 December 2013 - 21:56:25

rád by som trošku uživil nadpis tohoto fóra. a hlavne možno skupinke chlapcov z BA. dajú sa niekde v BA zohnať nejaké baryty, okrem FOMY, pri ktorých ma neporazí z ceny? díky.....
  • 0

#73 milosm

milosm

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,798 příspěvků(y)
Reputace: 2,155

Publikováno 7 December 2013 - 22:04:22

ano
.
scart.sk

pri vetsom odbere panak na ukludnenie v cene :)
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních