Přejít na obsah


Fotka

Plaubel MaKina II - zkušenosti, rady, návody


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
3 odpovědí na toto téma

#1 jzednik

jzednik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 15 leden 2011 - 22:46:50

Má někdo zkušenost s přístrojem Plaubel Makina II? je to mašinka tak z 30tych let, je to 6x9 a existuje k tomu Rollka. To, že jsem jí viděl a měl v ruce, způsobilo, že jsem revitalizoval svůj zájem o střední formát. Hasselblada kupovat nehodlám, ale takovéhle "menší" hračky bych mohl. Digitál je moc fajn věc. Jenomže od doby, co jsem se zbavil filmového vybavení a nechal si jenom digitální tajtrlíky, fotím asi tak 10 x méně než v dobách filmu. Prostě tam chybí to, jak člověk musel přemýšlet, jestli neplácá filmem a kouzlo zčásti zmizelo
  • 0

#2 Vladik

Vladik

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 217 příspěvků(y)
Reputace: 29

Publikováno 15 leden 2011 - 23:13:43

Mozna by nebylo spatne presunout tento dotaz do jineho vlakna, pripadne zalozit vlakno jine, k tomu urcene.

Jinak Plaubel Makinu tu nekteri znas maji (tedy tu predvalecnou strut kameru). Pokud si dobre vzpominam, nabizena Makina v onom inzeratu byla bez dalkomeru. Osahal jsem si nedavno verzi s dalkomerem. Po teto zkusenosti bych si verzi bez dalkomeru neporizoval.
  • 0

#3 jzednik

jzednik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 16 leden 2011 - 00:09:06

Omlouvám se, neznalost ......... to musím přesunout já, nebo to musí admin?

***Vytvořeno/Přesunuto/ToFF***
  • 0

#4 jzednik

jzednik

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 37 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 25 leden 2011 - 22:25:51

Tak Makina dorazila, bohužel vyžaduje servisní zásah a výsledky hned tak nebudou. Sklopené je to šileně malinké.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních