Přejít na obsah


Fotka

Akt


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
120 odpovědí na toto téma

#1 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 31 leden 2011 - 20:16:18

Omlouvám se za trochu provokativní název tématu:) Myslím to však vážně. (ač s mírnou dávkou humoru) Několikrát jsem nad tím uvažoval, zda by fotograf neměl být tak trochu prasák či krapítech možná i úchyl když chce dobře fotit opačné pohlaví. Vím, že normálnost je velmi relativní pojem, ale tak nějak v tom obecném smyslu jsem asi až příliš normání. Cítím to trochu jako hendikep, možná by v opačném případě mohly vznikat daleko lepší fotografie. Ona "normálnost" možná trochu svazuje a skrývá rozhledy...

Tak jestli byste k tomu něco měli :)
  • 0

#2 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 31 leden 2011 - 20:34:26

já k tomu mám, ale zatím bych si to nechal pro sebe...
  • 1

#3 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 31 leden 2011 - 20:35:32

jinak dnes ráno jsem viděl pár negativů za které by se ani freefoto nemuselo stydět, no a už to čtvrt roku visí ve Vídni a ještě to chcou prodlužovat...
  • 0

#4 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 leden 2011 - 20:42:20

čLOVĚK JE DOBYTEK OD PŘÍRODY:-)
  • 0

#5 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 leden 2011 - 20:43:46

co je to akt?
  • 0

#6 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 20:51:26

Omlouvám se za trochu provokativní název tématu:) Myslím to však vážně. (ač s mírnou dávkou humoru) Několikrát jsem nad tím uvažoval, zda by fotograf neměl být tak trochu prasák či krapítech možná i úchyl když chce dobře fotit opačné pohlaví. Vím, že normálnost je velmi relativní pojem, ale tak nějak v tom obecném smyslu jsem asi až příliš normání. Cítím to trochu jako hendikep, možná by v opačném případě mohly vznikat daleko lepší fotografie. Ona "normálnost" možná trochu svazuje a skrývá rozhledy...

Tak jestli byste k tomu něco měli :)


já ti nevím.... možná je trošičku rozdíl, jestli fotograf chce fotit pohlaví, nebo akt. :wink:
  • 0

#7 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 31 leden 2011 - 20:59:42

Nikdy nefotím pro GYNEKOLOGA!!!
  • 0

#8 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 31 leden 2011 - 21:02:13

Vy jste to vzali nějak moc zhurta :) Ne, opravdu se mi jedná o akt a to i akt velmi jemný a klidný. Když bude muž fotit ženu a nebude cítit skorem nic, na fotografii zřejmě moc razance ani vášně nenajdete. (mluvím zde spíše o takovém to napětí, než přímé vášni (teď před očima vidím fotografie pana Roštára) Když bude chemie pracovat, může tím fotografie jen získat. (opravdu?) Tedy, pokud se budou věnovat pouze focení :) A týká se to dle mého i grafického znázornění těla. Fantazie se prostě musí rozběhnout... Mno a nejsou prostě fotografové s vroucí krví tak trochu ve výhodě? Kdy při pohledu na ženu vidí desítky scén jako starý známý vrchní z onoho známého filmu?
  • 0

#9 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 31 leden 2011 - 21:08:45

Ještě k tomu dodám, že bez této vášně dle mého asi vznikají ta nudná nahá těla vykukující ze stínů, či naopak velkých světel. Může však člověk bez vášně vytvořit fotografii ženy na pohovce, neodkrývající téměř nic, avšak fotografii velmi plnou, napínavou, tedy opravdu uměleckou?
  • 0

#10 Manin

Manin

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 234 příspěvků(y)
Reputace: 62

Publikováno 31 leden 2011 - 21:12:08

Mno a nejsou prostě fotografové s vroucí krví tak trochu ve výhodě? Kdy při pohledu na ženu vidí desítky scén jako starý známý vrchní z onoho známého filmu?

Iba ak to nakoniec nedopadne ako v Cimrmanovej hre Akt... :-)
  • 0

#11 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 31 leden 2011 - 21:29:25

Jestli tou chemií myslíš feromony,tak ty tam musí být vždycky!Když vidím ženu/kterou chci fotit/,vytvořím si určitou představu,napíšu si taháka ten před SVLEČENÍM důkladně probereme a pak děj se vůle....Každá vyvolává jiné představy!A jinak,ženy vidí ušima!!!Ukecávat,ukecávat,UKECÁVAT!!!
  • 0

#12 krilo

krilo

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 536 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 31 leden 2011 - 21:42:11

Ja som akt skusal fotit len raz, zhodou okolnosti nedavno ... moc mi to neslo a to som celkom "prasak" :-) ... neviem babe hovorit, co ma robit, komunikovat s nou ... skor je to na nej a ja len cvaknem okamih, ktory sa mi pozdava, pripadne poviem takto ostan ... vacsina "umenia" je ale na nej ... hlavne som nemal pred tym ziadny plan, predstavu ... vyzera to jednoducho, ale az kym som neskusil nevedel som, ze je to naopak dost tazke ... a photo genitalis nemusim ...
  • 0

#13 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 31 leden 2011 - 21:52:54

já už nahý holky fotim jenom během/těsně po aktu.

takový to formální "půjdeme fotit akty" u mě fakt nefunguje :-)
  • 0

#14 LaarsenGranz

LaarsenGranz

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 206 příspěvků(y)
Reputace: 10

Publikováno 31 leden 2011 - 22:06:01

To by mě zajímalo jak byste mě nazvali, kdybych měl potřebu fotit akty stejného pohlaví. :-)
  • 0

#15 tess_red

tess_red

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 170 příspěvků(y)
  • LocationLitoměřice; občas Ludvíkov u Velké Bíteše
Reputace: 237

Publikováno 31 leden 2011 - 22:12:34

A tady se nabízí ještě otázka, co když začne ženské fotky fotit fotografka (heterosexuálního zaměření)?
  • 0

#16 yashica

yashica

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 leden 2011 - 22:19:00

To by mě zajímalo jak byste mě nazvali, kdybych měl potřebu fotit akty stejného pohlaví. :-)

JÁ MYSLÍM, ŽE TO POTOM BUDEŠ DVOUT AKT :)
  • 0

#17 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 22:45:19

Nikdy nefotím pro GYNEKOLOGA!!!


"Dobrý den, máte pohlavní choroby od profesora Šmoka ?" "Nemáme, nevedeme !"
(Vrchní prchni)
  • 0

#18 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 22:47:37

To by mě zajímalo jak byste mě nazvali, kdybych měl potřebu fotit akty stejného pohlaví. :-)


Tomu se říká comming-out, prej to pomáhá
  • 0

#19 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 22:51:28

A tady se nabízí ještě otázka, co když začne ženské fotky fotit fotografka (heterosexuálního zaměření)?


No, buď to bude akademismus, nebo pohled na Ženu, kterej mi má co přinést.
  • 0

#20 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 22:55:12

To by mě zajímalo jak byste mě nazvali, kdybych měl potřebu fotit akty stejného pohlaví. :-)

JÁ MYSLÍM, ŽE TO POTOM BUDEŠ DVOUT AKT :)


Mappelthorpe ?
  • 0

#21 Acer

Acer

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 455 příspěvků(y)
  • LocationBruntálsko
Reputace: 251

Publikováno 31 leden 2011 - 23:01:58

A tady se nabízí ještě otázka, co když začne ženské fotky fotit fotografka (heterosexuálního zaměření)?


Ono jí taky nic jiného nezbývá, na chlapech není co fotit, jsou od přírody hnusní :-)
  • 0

#22 Goro

Goro

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 800 příspěvků(y)
  • LocationHradec Králové
Reputace: 11

Publikováno 31 leden 2011 - 23:18:28

Omlouvám se za trochu provokativní název tématu:) Myslím to však vážně. (ač s mírnou dávkou humoru) Několikrát jsem nad tím uvažoval, zda by fotograf neměl být tak trochu prasák či krapítech možná i úchyl když chce dobře fotit opačné pohlaví. Vím, že normálnost je velmi relativní pojem, ale tak nějak v tom obecném smyslu jsem asi až příliš normání. Cítím to trochu jako hendikep, možná by v opačném případě mohly vznikat daleko lepší fotografie. Ona "normálnost" možná trochu svazuje a skrývá rozhledy...

Tak jestli byste k tomu něco měli :)


Pavle, hlavně to dělej od srdce. Dělat akty najemno, když je člověk prase je naprd. A zase jemňoučtej člověk by neměl dělat hárd. Jesli seš jak já, tak veň RZtku, ten pravej formát, pěkně chlupatej kožíšek a vykřesej co nejlepší snímek, takovej co má šťávu, hledej co nejlepší světlo, vono se tváří pořád dost podobně a nemrkne. Ale jestli dychtíš po bradavce za záclonou, tak se nedej uhnat na chtíč, páč by měl stačit éterickej závan tý ženský nevinnosti.

Umělec snad neřeší normálnost.
:-)
  • 1

#23 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 31 leden 2011 - 23:21:07

Pošukem se člověk stává už tím, že fotografuje. Co to je za magora, který se skrývá za fotoaparát, jakoby byl ze hry a ve skutečnosti mu v hledáčku nic neunikne. Tyto uloupené obrazy si schovává pro své potěšení a pokud doba dovolí tak je zveřejní v domnění, že ho za ně postaví na piedestal :)

Nějaké schéma krásy a jak jí vyjádřit jsme už viděli milionkrát. Ať už na obrazech nebo fotografiích. Musíš zapojit svou invenci, aby jsi stvořil něco za sebe. To podle mě platí u jakéhokoliv žánru. Určitě, ale nemusíš být úchylný, aby to bylo zajímavé. Forma může být i klasická a i když letí ve světě jiné trendy třeba časem si popularitu dílko získá. Nebo ne, ale tvé přesvědčení je v tom, že jsi to tak chtěl a je to správné.

klasika Botticeli - Zrození venuše. Něco krásného a něžného.

http://www.artchiv.i...i-Venuse-TH.jpg

detail tváře
http://www.abm-enter...rth_venus_2.jpg



Stibor - 15 fotografií pro Henryho Millera. Půjč si Obratník Raka. Vulgarita, oplzlost, nemravnost, živočišnost, chtíč...atd. No dnes už asi ne, ale ve své době hodně pobuřující věc, která nesměla vycházet.

http://www.ifotovide...s/stibor_01.jpg

http://www.ifotovide...s/stibor_02.jpg


V obou případech chtěl autor něco říci. Bez myšlenky je i ženské tělo nuda :-)
  • 0

#24 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 23:21:49

Omlouvám se za trochu provokativní název tématu:) Myslím to však vážně. (ač s mírnou dávkou humoru) Několikrát jsem nad tím uvažoval, zda by fotograf neměl být tak trochu prasák či krapítech možná i úchyl když chce dobře fotit opačné pohlaví. Vím, že normálnost je velmi relativní pojem, ale tak nějak v tom obecném smyslu jsem asi až příliš normání. Cítím to trochu jako hendikep, možná by v opačném případě mohly vznikat daleko lepší fotografie. Ona "normálnost" možná trochu svazuje a skrývá rozhledy...

Tak jestli byste k tomu něco měli :)


Pavle, hlavně to dělej od srdce. Dělat akty najemno, když je člověk prase je naprd. A zase jemňoučtej člověk by neměl dělat hárd. Jesli seš jak já, tak veň RZtku, ten pravej formát, pěkně chlupatej kožíšek a vykřesej co nejlepší snímek, takovej co má šťávu, hledej co nejlepší světlo, vono se tváří pořád dost podobně a nemrkne. Ale jestli dychtíš po bradavce za záclonou, tak se nedej uhnat na chtíč, páč by měl stačit éterickej závan tý ženský nevinnosti.

Umělec snad neřeší normálnost.
:-)


ty vole, tohle bych nenapsal líp :pic :)
  • 0

#25 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 31 leden 2011 - 23:36:52

A tady se nabízí ještě otázka, co když začne ženské fotky fotit fotografka (heterosexuálního zaměření)?


Ono jí taky nic jiného nezbývá, na chlapech není co fotit, jsou od přírody hnusní :-)


Mužské tělo má jeden, z obrazového hlediska velmi, škodlivý detail. (volně cituji Šmoka)
  • 0

#26 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 31 leden 2011 - 23:50:24

aby byly fotky nahý ženský dobrý, musí bejt chlap na ženský a to jako že hodně

"ahoj, mohli bysme nafotit ňáký fotky.." (případně bych se s tebou rád vyspal)
"zajdem na večeři, proberem to.." (případně bych se s tebou rád vyspal)
  • 0

#27 Snek

Snek
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 31 leden 2011 - 23:53:14

aby byly fotky nahý ženský dobrý, musí bejt chlap na ženský a to jako že hodně

"ahoj, mohli bysme nafotit ňáký fotky.." (případně bych se s tebou rád vyspal)
"zajdem na večeři, proberem to.." (případně bych se s tebou rád vyspal)


Ivane, já to znám obráceně, ...
"zajdem na večeři, ale vyspíš se se mnou?"
  • 0

#28 Stříbrokaz

Stříbrokaz

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1 660 příspěvků(y)
  • LocationModřany
Reputace: 284

Publikováno 1 únor 2011 - 00:01:48

aby byly fotky nahý ženský dobrý, musí bejt chlap na ženský a to jako že hodně

"ahoj, mohli bysme nafotit ňáký fotky.." (případně bych se s tebou rád vyspal)
"zajdem na večeři, proberem to.." (případně bych se s tebou rád vyspal)


Ivane, já to znám obráceně, ...
"zajdem na večeři, ale vyspíš se se mnou?"


A co takhle nalačno ?
  • 0

#29 ToFF

ToFF

    Tlampač (grafoman)

  • Moderátoři
  • 1 377 příspěvků(y)
  • LocationTak někde mezi Plzní a Ostravou
Reputace: 89

Publikováno 1 únor 2011 - 00:13:03

Zásadně nalačno... protože s plným břichem je mi pak všechno úplně jedno, tedy když jídlo ze mne vytlačí veškerou lačnost... a nebo se nalačnit a pak tvořit z přetlaku uspokojení... jo a hlavně by tam měla být nějaká pořádná ženská...
  • 0

#30 Lukas_87

Lukas_87

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 730 příspěvků(y)
  • LocationLondyn, UK
Reputace: 54

Publikováno 1 únor 2011 - 02:20:11

tak tak, nalačno. tedy: "vyspíš se semnou a pak tě vezmu na oběd" .)

myslím, že k tomuhle tématu bude vždy existovat zhruba tolik různých přístupů, kolik lidí se "to" pokouší fotografovat a nebo o tom uvažuje, + jeden navíc. ale v zásadě jsem si povšimnul, že se dá kategorizovat do několika základních myšlenkových proudů (jedná se o jakési krajní možnosti, uvnitř kterých se potom autor "pohybuje").

jednou rovinou je postup:
1) postup inscenační: oba od začátku vědí, že se bude fotit,
2) postup dokumentační: nikdo na začátku netušil, že fotograf vytáhne fotoaparát.

druhou rovinu tvoří přístup:
a) vulgární
:? jemný

třeba Saudek je typickej tvůrce 1A :cry:
všechny čtyři možné základní kombinace budou a můžou fungovat, bude-li daný postup v souladu se skutečnou vnitřní povahou autora.

poslední otázkou je potom samotná vnější obrazová podoba, zde je však formální stránka již velmi individuální a nemá (většinou) přímý vztah k sociální interkaci, jež je součástí činnosti spjaté s pořizováním fotografií.

závěrem: tvořte tak, jak sami cítíte, že to vám přijde příjemné a přirozené, a do ničeho se nenuťte.)
  • 0

#31 Pavel_P

Pavel_P

    Hrabě kydoň

  • Moderátoři
  • 4 203 příspěvků(y)
Reputace: 477

Publikováno 1 únor 2011 - 07:40:53

Goro - hezky jsi to napsal :) Já to téma samozřejmě naschvál trochu odlehčil, možná až moc, hned se tu lidé chytali spíš té gynekologie. :) Já si jen tak přemýšlím. Vím, jak moc jiné je fotit ženu, kde chemie funguje a ženu ve smyslu jak psal Lukáš "jdeme fotit akty". Vždy jsem pokládal za svou přednost, že mi u focení žen nikdy nešlo o sex, že jsem to vždy bral prostě jako fotografický úkol. Minimálně v dobu focení mi je nahota tak trochu lhostejná. Ale není to možná špatně? Ne, že bych se měl s nimi hned vyválet, to bych nerad, asi by to bylo překážkou mého šťastného manželství. Možná to je tím, že jsem v oboru stále ještě začátečníkem a že si hlídám až moc věcí, abych je nepodělal. Nevím. Jinak v komunikaci s babama problém rozhodně není (jak manželka říká, jsem jim schopen během chvilky prokecat díru do hlavy). Jen pro mě v ateliéru tak trochu přestávají být ženami. Divný :) Jo a berte to hlavně jako odlehčený pokec u pivka, ne že bych to chtěl nějak řešit :)
  • 0

#32 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 1 únor 2011 - 08:17:14

Určitě je dobře, že jen nelačníš, ale hlídáš si i fotografii. Bez té fotografie by jsi fotoaparát už ani nepotřeboval :cry: Vano má ty kluky pro sebe a určitě po nic touží. Jen nezapomíná na focení. Když se slečna nenudí a probíhá komunikace je to určitě velké plus.

Zajímavé, ale šílené názory na ženu od Drtikola Nakonec ten chtíč a jen objekt ve fotografickém díle fungoval. V práci (odkaz níže) jsou i historické názory a poznámky jak se pohled na ženu vyvýjel. Zvárnit dnešní emancipovanou ženu, která si vystačí sama bez muže je určitě dobrý námět. U Drtikola muž povznášel ženu a dnes žena povznáší muže .-)

Citace z názorů Drtikola:

V muži je půl boha a půl zvířete. Žena je zvíře samo- neb žena nezmůže se nikdy na nějaký samostatný, originální, velkolepý čin. Žena neumí tvořit. Vše u ní je kopie, naučená póza – bezmyšlenkovitý stroj. Žena může býti nanejvýš duchaplná, sečtělá, může míti i smysl pro umění, může reprodukovat dobře velkých umělců, ale samostatně vytvořit velké nesmrtelné dílo, to nedokáže. Jen na lůžku může býti žena velkou. Jen na lůžku může býti žena originelní.“

„Žen, které muže povznášejí, je po čertech málo.“ či „Ženy jsou pouze prázdné nádoby, krásné na pohled…“

http://is.muni.cz/th...ola.doc?lang=en


P.S. Trochu odlechčení.

Karel Ludwig
http://digiarena.ziv...a/20stol/24.jpg

Josef Ehm
http://www.paladix.c...y.php?ido=18196
  • 1

#33 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 1 únor 2011 - 08:40:09

Abych nezapoměl. Takhle to dopadne, když chtíč zvítězí nad uměním.

Jára Cimrman - hra AKT - Obraz nebyl nikdy dokončen :cry:

  • 0

#34 nemo2

nemo2

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 201 příspěvků(y)
Reputace: 6

Publikováno 1 únor 2011 - 09:19:41

Abych nezapoměl. Takhle to dopadne, když chtíč zvítězí nad uměním.

Jára Cimrman - hra AKT - Obraz nebyl nikdy dokončen :?


Z toho je vidět, že tento žánr je nutno fotografovat co nejkratšími časy. :cry:
  • 0

#35 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 222 příspěvků(y)
Reputace: 901

Publikováno 1 únor 2011 - 10:20:31

Vážený kolego, Pavle, se zájmem jsem, (jako starý vypelichaný jezevec)
pročetl Vaše příspěvky. K fotografování aktu jsem se nikdy neodhodlal z
důvodů nejvyšší pokory nad nesmírnou obtížností tohoto tématu. Považuji
jej spolu s portrétem a zachycením atmosféry šerosvitu za vrcholné téma
pro opravdové mistry. Výstavu originálů fotografa Robert Mapplethorpe v
Salzburgu jsem pouze míjel, bez sebemenší šance ji shlédnout, neboť má
"chotice" po předchozí bleskové prohlídce Minora White v Rupertinu velmi
razantně odmítla návštěvu další výstavy. Mrzí mne to i po mnoha letech.
Erotický symbol je možné objevit i ve tvarech linií zcela jiných objektů a
Mapplethorpe zanechal dokonalé práce s tematikou rostlin a květů. Vím,
že se budete asi nezřízeně chechtat a posílat mne na "Eroterapii" přímo
do Perlové, či na cyklistický výlet po Route55, abych načerpal patřičnou
inspiraci, ale než portrétovat nějakou stárnoucí krásku s již přetočeným
tachometrem, zůstanu raději u těch kytek. (Vyjde to díky vlastní zahradě o poznání levněji...). Léčba je pak dlouhodobá a drahá.... :cry: Erik
  • 0

#36 hypnogen

hypnogen

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 120 příspěvků(y)
  • LocationPraha / Rychvald
Reputace: 181

Publikováno 1 únor 2011 - 11:41:59

Zajímavá žena se nemusí svlékat, aby zaujala.

IMHO akt je potřeba fotit až v krajním případě, kdy je (oblečená) žena buď planá (ať už výrazově, osobnostně nebo tak nějak) nebo z ní fotograf neumí vytáhnout krásu, duši, osobnost atd. jinak, než že ji svlínke.

Nic proti focení aktů! Ba naopak.. mysím, že tato disciplína je nejnáročnější na dovednost fotografa "krotit světlo"... avšak to, že fotograf zvládne dobře nasvítit tělo, neznamená, že jej pak nenafotí jinak než "produkt".

Další věc, která mě od aktu trochu odrazuje, je ta, že člověk nemusí být ani deviant (umělec, citlivý, hnutý) ani mistr světla, aby fotografiemi aktu "zaujal"... akt prostě zaujme VŽDY obrovské (mužské) masy tak, jako leták se slevami v kauflandu zaujme masy důchodců, ať už je ve slevě sebevětší hloupost.

_________________
1 nafocený film na každých 112,47 příspěvků
?
  • 0

#37 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 1 únor 2011 - 22:36:36

Moc se mi líbí ta citace z Drtikola, díky za ni. Už se těším až jí budu předčítat manželce.
Fotím nahé portréty a akty už delší dobu, s většími či menšími časovými prodlevy, a myslím si, že bez napětí, svým způsobem erotického napětí, mezi modelkou a fotografem to prostě není ono. Nemusí to být ani artikulováno, ale prostě z dobrých fotek je vidět, že to tam je. Ona se mu chce ukazovat a on se chce na ni dívat a postupně odkrývat a brát si její nahotu. Je to o intimitě, další varianta dialogu mezi mužem a ženou.
Nevím jestli je ještě možné po velkých mistrech něco dokázat v klasickém aktu, každý by se tedy měl dívat vlastníma očima. Jsem úchylák, přiznávám se bez váhání, takže mám rád dosti intimní pohledy, v nečekaných okamžicích, prostě voyeur. Láká mě spousta věcí, ale držím se na uzdě, tedy skoro B). Takže odpověď na úvodní otázku, určitě je lepší když fotograf není normální, ještě lepší je když není "normální" ani modelka.
  • 0

#38 ivan_maly

ivan_maly

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 810 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 1 únor 2011 - 22:50:17

a myslím si, že bez napětí, svým způsobem erotického napětí, mezi modelkou a fotografem to prostě není ono. Nemusí to být ani artikulováno, ale prostě z dobrých fotek je vidět, že to tam je. Ona se mu chce ukazovat a on se chce na ni dívat a postupně odkrývat a brát si její nahotu
určitě je lepší když fotograf není normální, ještě lepší je když není "normální" ani modelka.


velmi trefné
  • 0

#39 MICHAL

MICHAL

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 335 příspěvků(y)
Reputace: 55

Publikováno 2 únor 2011 - 07:16:02

Jozue dík za podporu,bez náboje je to chcíplý!Jsem heteroseksuál a opačné pohlaví mne fascinuje už od školky/jsem starší ročník/
Jsem taky zootechnik a v mé profesi je samozřejmé vyřadit z chovu vše ,co nemá přírozené chování!/nedostatečný rozmnožovací pud/
Akt, pro mne představuje kultivované erotično!!!
  • 0

#40 kdoco

kdoco

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 070 příspěvků(y)
Reputace: 109

Publikováno 2 únor 2011 - 08:15:40

no, jsem rád, že tu někdo snad poprvé vzpomněl úlohu modelu. všichni se tu tu zaklínají nábojem, vnejším i vnitřním dialogem, ale stále velmi "z pohledu fotografa"

myslím, že jsou akty, na nichž je možno zahlédnout potrétní kvality - dech duše. pokud je tělo dostatečně krásné k tomu, aby promluvilo o:

a) celkové kráse individua (pak možná ani není třeba mluvit o modelce)
B) o jakémsi ideálu krásy, který je modelka s to vyjádřit

jsou také akty krásné "čistě anatomicky a technicky" - aniž bych ztrácel ze zřetele všechny kulturní předpoklady k tomu, aby bylo možno je takto vnímat. pak bych se, zvláště pokud jde o jakýs detail, asi vyhýbal jejich pojmenování po modelce. skvěle nasvícená rodidla nazvaná "eliška" mi prostě vždy připadají spíše k pousmání. ale to jsme spíše u významu názvu.

ale jsou to jen takové teoretické úvahy někoho, kdo akty nefotografuje, ani není jejich znalcem.
  • 0

#41 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 únor 2011 - 11:29:01

Goro - hezky jsi to napsal :) Já to téma samozřejmě naschvál trochu odlehčil, možná až moc, hned se tu lidé chytali spíš té gynekologie. :D Já si jen tak přemýšlím. Vím, jak moc jiné je fotit ženu, kde chemie funguje a ženu ve smyslu jak psal Lukáš "jdeme fotit akty". Vždy jsem pokládal za svou přednost, že mi u focení žen nikdy nešlo o sex, že jsem to vždy bral prostě jako fotografický úkol. Minimálně v dobu focení mi je nahota tak trochu lhostejná. Ale není to možná špatně? Ne, že bych se měl s nimi hned vyválet, to bych nerad, asi by to bylo překážkou mého šťastného manželství. Možná to je tím, že jsem v oboru stále ještě začátečníkem a že si hlídám až moc věcí, abych je nepodělal. Nevím. Jinak v komunikaci s babama problém rozhodně není (jak manželka říká, jsem jim schopen během chvilky prokecat díru do hlavy). Jen pro mě v ateliéru tak trochu přestávají být ženami. Divný :) Jo a berte to hlavně jako odlehčený pokec u pivka, ne že bych to chtěl nějak řešit :)

mám to stejně, ale málokdo mi věří že to jde tak mít
  • 0

#42 Zee

Zee

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 119 příspěvků(y)
  • LocationHolíč, Slovakia
Reputace: 38

Publikováno 2 únor 2011 - 11:58:37

Pridám svojou trochou. Ja to mám tak, že keď mám možnosť fotiť s nahou (odhalenou) ženou (modelkou), tak musím mať v hlave konkrétnu predstavu s tým, že vopred viem, aký pocit mal vyžarovať z fotogtrafie (ale z 98% sa mi to nedarí). V momente, keď zoberiem fotoaparát do paprče, prestáva byť žena ženou a je to, len objekt (a ako chlap si to neviem užiť). Možno je to tým, ako písal už kolega, že si proste strážim velké množstvo vecí a na pozeranie neije nejako čas. Aj keď je fotka technicky nie zlá (zámerne nepoužitý termín dobrá, pretože od toho moja tvorba má ďaleko), ale ten pocit tam neviem dostatočne adť a prestávam veriť tomu, že za to za to môže fakt. že slečnýa a ženy s ktorímy som fotil niesu na to zrovna zvyknuté.
  • 0

#43 orwell

orwell

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 131 příspěvků(y)
Reputace: 2

Publikováno 2 únor 2011 - 12:11:52

Tak nejdříve mám den před focením spoustu představ co všechno s tou modelkou bych v atelieru dělal a jsou to představy hodně bouřlivé. Ona pak přijde, svlékne se, povídáme si, pijeme víno nebo něco tvrdšího, štamprličku či dvě ale ne víc, bo co potom s ožralou babou. :)
Než se dáme do focení mám konkrétní představum jak bude stát a jak budou světla, jaký objektiv a jakým foťákem ale pokud v průběhu focení z modelky nevykoukne ta samice, co v každé ženě je, tak z toho vzniknou akorát fotky na kterých je nahatá baba někde. Jsem sklerotik, takže v průběhu focení zapomenu na to, že s nahou babou by se daly realizovat všechny ty představy co mám před focením a tak na ně nikdy nedojde. Už samotný fakt, že je chlap s nahou babou sám v atelieru a místo toho, aby se s ní pomiloval (to by totiž bylo normální), ji místo toho fotí, je úchylný. :D
  • 1

#44 Jozue

Jozue

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 134 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 2 únor 2011 - 12:41:23

Myslím, že určitě by nějaký psycholog vysvětlit, že focení nahé modelky je v podstatě jistým druhem soulože, protože se svým způsobem zmocňujeme jejího těla, byť zprostředkovaně přes fotku. Jasně, že když se vrhnu do focení tak nějaké erotické představy jdou stranou, prostě se fotí a výsledná fotka je to hlavní.. jenže pro ten výsledek je třeba trpět, řekněme odříkanou slastí :) i když já jsem úchylák, pro mě focení nahého ženského těla je pořádnu slastí, po skončení focení jsem úplně odvařený, ještě víc než po souloži. A právě to stojí za to, za ty vzácné okamžiky jiskření, které se podaří dostat na fotku... tedy záleží na tom, jaký typ aktu chceme fotit, že? Chci ale říci, že neodsuzuji nikoho kdo si chce vyfotit vulvu, notabene na ženském těle není místo, které bych fotit nechtěl... pokud ta fotka vypadá zajímavě a má co říct, tak proč ne, konec konců po tom všichni bažíme, že. Já se Vám klidně přiznám. Ale rozesmála mě ta poznámka výše, pojmenovat takovou fotku Eliška je skutečně zábavné :D u focení aktů ale více než v jiných případech platí, že jde o rovnocenný dialog, mezi fotografem a modelkou.. jinak je to naprd
  • 0

#45 ypres_bass

ypres_bass

    Obchodník zbožím prošlým

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 736 příspěvků(y)
  • LocationPardubice
Reputace: 52

Publikováno 2 únor 2011 - 13:59:30

jak to mám ve svém manifestu:
s modelkama nesouložím, s modelama úž vůbec ne!
  • 0

#46 Kramsky

Kramsky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 20 červen 2011 - 21:58:41

A tady se nabízí ještě otázka, co když začne ženské fotky fotit fotografka (heterosexuálního zaměření)?

Co třeba Terza z Davle?
Je na chlapy a fotí ženy..

Možná právě to je ku prospěchu věci, že se na ženu nedívá jako (nadrženej) chlap, ale dokáže se do ní vcítit. Možná proto v jejich fotografiích není jen povrchní smyslnost, ale má to i duši, často jde až o portréty, něco to vypovídá o pocitech fotografovaného člověka..
  • 0

#47 Kramsky

Kramsky

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 52 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 20 červen 2011 - 22:07:08

Myslím, že určitě by nějaký psycholog vysvětlit, že focení nahé modelky je v podstatě jistým druhem soulože..

Proč by pohled na nahé tělo měl znamenat soulož? Pod několika milimetry oděvu jsme všichni nazí a přesto se spolucestujícími v autobuse nesouložíme jen proto, že sedíme vedle sebe, ne? Je to deformace postojů způsobená civilizací. Nahota je člověku přirozená!
  • 0

#48 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 2 říjen 2013 - 22:24:44

Fotografovaná osoba Tě musí bytostně zaujmout a musíš s ní být v jistém ohledu propojen (teď nemyslím fyzicky), jinak to nemůže fungovat.
Je to v jistém ohledu velice intimní záležitost, proto nejlepší akty vždycky vzniknou s holkou, s kterou i spíš.
Možná to vyzní blbě, ale zkrátka to tak je... atmosféra je pak celkově uvolněnější, slečna vláčnější...
Taky je dobré se zbavit těch škatulek "tohle je akt", "tohle je porno", "tohle je úchylný" atp...
  • 0

#49 DarksomePhotography

DarksomePhotography

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 175 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 2 říjen 2013 - 22:28:18

Omlouvám se za trochu provokativní název tématu:) Myslím to však vážně. (ač s mírnou dávkou humoru) Několikrát jsem nad tím uvažoval, zda by fotograf neměl být tak trochu prasák či krapítech možná i úchyl když chce dobře fotit opačné pohlaví. Vím, že normálnost je velmi relativní pojem, ale tak nějak v tom obecném smyslu jsem asi až příliš normání. Cítím to trochu jako hendikep, možná by v opačném případě mohly vznikat daleko lepší fotografie. Ona "normálnost" možná trochu svazuje a skrývá rozhledy...

Tak jestli byste k tomu něco měli :)


Pavle, hlavně to dělej od srdce. Dělat akty najemno, když je člověk prase je naprd. A zase jemňoučtej člověk by neměl dělat hárd. Jesli seš jak já, tak veň RZtku, ten pravej formát, pěkně chlupatej kožíšek a vykřesej co nejlepší snímek, takovej co má šťávu, hledej co nejlepší světlo, vono se tváří pořád dost podobně a nemrkne. Ale jestli dychtíš po bradavce za záclonou, tak se nedej uhnat na chtíč, páč by měl stačit éterickej závan tý ženský nevinnosti.

Umělec snad neřeší normálnost.
:!:


Přesně tak !
  • 0

#50 JozefB

JozefB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 86 příspěvků(y)
Reputace: 95

Publikováno 3 říjen 2013 - 07:17:08

Fotografovaná osoba Tě musí bytostně zaujmout a musíš s ní být v jistém ohledu propojen (teď nemyslím fyzicky), jinak to nemůže fungovat.
Je to v jistém ohledu velice intimní záležitost, proto nejlepší akty vždycky vzniknou s holkou, s kterou i spíš.
Možná to vyzní blbě, ale zkrátka to tak je... atmosféra je pak celkově uvolněnější, slečna vláčnější...
Taky je dobré se zbavit těch škatulek "tohle je akt", "tohle je porno", "tohle je úchylný" atp...


Tak takúto sprostoť som nečítal už dosť dlho...čo to tu trepeš za múdrosti? ...našiel si nejakú "trubku" ,ktorá ti konečne dala,tak si ju nafotil pri stene,kludne hovor tomu umenie alebo ako chceš,ale napísať sprostosť,že "nejlepší akty vždycky vzniknou s holkou, s kterou i spíš" je opovážlivosť a musí urážať každého fotografa!!! Páni fotografi ako Josef Sudek sa chvílku venoval aktu alebo Tono Stano a mnohý a mnohý další,myslíš , že oni spávali s modelkami? ...ako sa to opovažuješ vypustiť do sveta,takú drzosť,čo si ty nafotil v tvojom priblbom živote??? ...trubku na stene...daj si to na A4 , pochoď galérie s tým,že to je skutočný a najlepší akt,že to chceš vystavovať...
Prečítaj si čo napísal Ján Šmok ho fotografovaní Aktu...ak vôbec vieš čítať...
  • -4




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních