Přejít na obsah


Fotka

Nekontrastní film


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
62 odpovědí na toto téma

#1 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 21:21:06

Ahoj,

nechal jsem si vyvovat barevnej film, kterej jsem měl dva měsíce ve foťáku, dneska jsem si ho přinesl domů, první co mě zarazilo, bylo to, že film je extrémně poškrábanej a zapatlanej, tak jsem ho trošku otřel mikrovláknem a začal skenovat..

sken bez úprav vypadá takhe:
http://img189.images...i/img016vi.jpg/

čím to je, že je ten film tak mdlej a bez kontrastu? Může to bejt zapříčiněný špatnym vyvoláním u Škody? Nebo za to může můj canonet?

O víkendu si budu vyvolávat PAN100 a rád bych takovýhlemu výsledku předešel. Mám na to ID11

Díky :D
  • 0

#2 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 21:22:01

jo a film.. DM paradise 400, tzn. nic extra :D
  • 0

#3 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 10 únor 2011 - 21:26:59

Ahoj, to je, diak nebo negativ? Kazdopadne pricina muze byt dvoji, bud jsi to ty podexponoval, nebo oni maji vyjetou chemii. Voditkem muze byt, jake zcernani ma znaceni vyrobce v perforaci, jestli je vyrazne tmavsi/svetlejsi nez nejtmavsi/nejsvetlejsi jiny bod na samotnem snimku, pak jsi to s nejvetsi pravdepodobnosti podexponoval, jestli je to tak nastejno, tak je chyba u nich. Lepsi nez sken by mozna bylo kdybys cvakl negativ/diak proti svetle podlozce....takthle se to tezko posuzuje...
  • 0

#4 spooky

spooky

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 074 příspěvků(y)
  • LocationTrenčín, Slovakia
Reputace: 18

Publikováno 10 únor 2011 - 21:29:20

No tak ja by som si tipol na zle vyvolaný šmejdový film. :D Čo očakávaš od filmu, ktorý zakúpiš v drogérii.
  • 0

#5 pepad

pepad

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 107 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 10 únor 2011 - 21:29:32

tenhle DM film je obecne docela takovej mdlej si myslim. Ale takhle moc asi zas ne. Bude to asi jednou z prici co rika michael, ale osobne si myslim ze podexponovane to nevypada, myslim ze spise tou chemii.
  • 0

#6 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 10 únor 2011 - 21:29:52

No a taky samozrejme, to muze byt filmem, hodne stare diaky (nebo spatne skladovane) nam krome posunu delaly i to, ze je bylo potreba vyrazne vic exponovat nez byla jejich nominalni citlivost...

Ono je to vazne tezky kdyz se nemas od ceho odpichnout, respektive kdyz nevis, ze aspon jedna promenna v tvem procesu je spravne. Kup si novy film (barevny negativ), nacvakej, dej ho zpracovat do slusneho labu (nevim ktery v praze, kolegove poradi) a uvidis...
  • 0

#7 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 21:32:05

je to negativ. Podle mě bude spíš problém ve foťáku, skeny z HP5 mi vyšly podobně nekontrastně a ty jsem si volal doma v čerstvý vývojce, podle digitaltruth.

Proti světlu to vyfotim
  • 0

#8 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 10 únor 2011 - 21:36:09

Neni nic horsiho nez podexponovany negativ... Ale skeny jsou nekdy zavadejici. Nevim jestli z toho canonetu zjistis, co vlastne nastavil za cas a clonu, ale jestli ano, tak neni nic jednodussiho to porovnat s nejaky jinym fotakem, pripadne expozimetrem...
  • 0

#9 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 21:40:38

zítra to porovnám, v hledáčku má expozimetr, kterej ukazuje, na jakej čas cvaká.. to bude nejjednodušší.

Když bude měřit správně, tak je teda chyba ve vývojce
  • 0

#10 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 10 únor 2011 - 21:47:53

Podle mne to bude spis ve fotaku, jestli pises, ze HP5 co jsi vyvolal doma v cerstve vyvojce presne podle postupu byla taky podobne malo kryta.
  • 0

#11 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 10 únor 2011 - 22:11:06

schválně to zkusim srovnat a udělat dvě stejný fotky, před a po, v neděli je sem dám, budu ten film vyvolávat. Tak jsem zvědavej :twisted:
  • 0

#12 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 únor 2011 - 01:39:06

No, moc se v tym skenování nevyznám, ale mysím si, že ty barevné filmy budú mět aji nejakú barevnú masku a eslivá je to sken bez úprav, tož bych aji to vzal v úvahu.

Navíc ty časy na teji digitální pravdě je třeba brat orientačně, páč kdoví jak ti ty tvoje aparátky měří a podlevá teho sa mosí aji upravit čas volání. U mne ty rozdíley dělaly aji 50%.

Tož tak.
  • 0

#13 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 11 únor 2011 - 08:14:54

Opravdu ber informace na digitaltruth s rezervou. Je to jako jedna paní povídala. Dost věcí se tam rozchází, i kdyby jsi měl aparát v pořádku. Na papírové krabičce HP5 máš vyvolávací časy pro většinu léty osvědčených vývojek. Tam není co řešit. Pokud nenajdeš tu svou tak je ještě možnost na www.ilfordphoto.com

např. data sheet pro ID-11
http://www.ilfordpho...21612182416.pdf

P.S. Bohužel např. na stránkách Kodaku najdeš jen vyvolávací časy pro filmy kodak v jejich vývojkách. Ilford je v tomhle vstřícnější.
  • 0

#14 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 únor 2011 - 08:54:29

Ondrej,
ja by som si kľudne tipol, že háčik bude zakopaný v skene bez úprav.
Podľa neupraveného skenu by som určite neposudzoval kontrast filmu - pokiaľ teda neskenuješ na skalibrovanej (pre konkrétny film) mašine a nemáš všetky hejblátka tam, kde majú byť :twisted:

Určite teda zo surového skenu neposudzovať negatív (diák ešte ako tak) - fotku skús najprv upraviť (minimálne úrovne - Levels).

Mne to až tak zlé nepríde, viz príloha. A to som len dal "Auto Levels" vo fotošrote.

Vložený obrázek
  • 0

#15 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2011 - 09:01:10

trošku jsem se v tom hrabal a po úpravě teploty barev jsem odstranil ten modrej závoj, kterej byl všude.

Trošku jsem přisytil kontrast a fotka je hned lepší.. budu ten sken muset trošku ozkoušet a zjistit, co a jak :twisted:
  • 0

#16 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 11 únor 2011 - 09:04:57

Takhle už to vypadá dost v pohodě. Taky teď koketuju s myšlenkou začít dělat barvu, ale krapet se toho děsim.
  • 0

#17 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2011 - 09:19:08

nekoketuj, je to k ničemu 8-O jsou s tim akorát problémy. Tenhle film jsem tam dal proto, že sem potřeboval fotit a neměl jsem zrovna nic jinýho :twisted:
  • 0

#18 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 11 únor 2011 - 09:24:18

Negativ je vzdycky nekontrastni, proto ma tak velky expozicni rozsah. Navic podle modryho zavoje soudim ze to bylo v podvecer bez slunicka... Posuzovat se to da jedine na pozitivu nebo mit ten scanner zkalibrovanej na nejakou densitu....
  • 0

#19 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2011 - 09:30:27

nekoketuj, je to k ničemu 8-O jsou s tim akorát problémy.


Ondro, trošičku prrrrrr, i práce s barvou se dá vychytat a odladit. z prvního pokusu takto usuzovat nelze. :twisted:
  • 0

#20 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2011 - 09:30:42

bylo poledne asi pod mrakem, ten závoj je na celym filmu.

Koukám na ty značky expozice na filmu a zdá se, že byl exponovanej správně. Jsou černý
  • 0

#21 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 11 únor 2011 - 09:34:44

Zkusit to zkusim. Obcas mi ta cernobila nepusti tam kam chci.
  • 0

#22 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2011 - 09:36:25

bylo poledne asi pod mrakem, ten závoj je na celym filmu.
Koukám na ty značky expozice na filmu a zdá se, že byl exponovanej správně. Jsou černý


počkej, až budeš mít zrcadlovku s přesnějším měřením, v sobotu se potkáme, tak si můžeme popovídat i o celkem bezpečném labu k vyvolání barvy tu v Praze.
  • 0

#23 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 11 únor 2011 - 09:36:38

Kazdy barevny film ma jinou zakladni filtraci aby seda byla seda, dobry je si na prvni okynko naexponovat sedou tabulku s cernou a bilou, pak mas zakladni korekci jasnou. Samo ze kdyz to dofotis druhy den nebo odpoledne tak ta korekce z rana uz neplati.
Jestli chces zkoumat kontrast tak zkus nejaky pozitiv. Navic nevim co by ti ve fotaku snizovalo kontrast, krome spiny v objektivu nic takovyho neni mozne :twisted:
  • 0

#24 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 únor 2011 - 09:37:26

No jó,
kvôli skenovaniu farebného negatívu fotím už asi rok výhradne na čb :D
Už sa mi aj "prepli oči" 8-O

S tým je veľká prplačka, ak by človek chcel skenovať "verne". Sú podľa mňa len dve cesty
- buď sa na to vyprdnúť, a dorábať fotku ťahaním kriviek / farieb podľa seba (a vtedy je úplne jedno, na aký film sa fotí, ušetrí to peniaze)

- alebo tŕnitá cesta cez:

I) kvalitný materiál, neprešlý
II) kvalitný lab s konštatnými výsledkami
II) nafotením kalibračnej tabuľky na prvé políčko filmu
III) IT8 kalibráciou skeneru a odfiltrovaním masky filmu
IV) kalibráciou monitoru a výstupného zariadenia (tlačiarne)

Tak som sa na to vyprdol a fotím a zväčujem čb a farebne premietam diáky :twisted:

Dosť by ma ale zaujímalo, ako sú na tom s nervami kolegovia, čo zväčšujú farbu? Je to tiež také zložité (maska, nájsť neutrálnu šedú a pod.)?
  • 0

#25 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 únor 2011 - 09:40:43

Hlavne som bol prekvapený, že som nepostrehol farebné rozdiely v profi materiáloch (Fuji Pro 160S) a spotrebkou (Fuji Superia). Podľa mňa sa všetko stratí v nastavení skeneru a poloautomatike...

Kamoš ale tvrdí, že tie rozdiely vidí aj pri skenovaní, takže možné to je. Ja som bol proste na to slepý jak patron :twisted:
  • 0

#26 chemikk

chemikk

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 183 příspěvků(y)
Reputace: 39

Publikováno 11 únor 2011 - 09:50:57

Hlavne som bol prekvapený, že som nepostrehol farebné rozdiely v profi materiáloch (Fuji Pro 160S) a spotrebkou (Fuji Superia). Podľa mňa sa všetko stratí v nastavení skeneru a poloautomatike...


Ono ta Fuji superior je zrovna vyborna spotrebka. Neuvidis nic, dokud se to bude scanovat, ono je totiz otazka jestli dany monitor (kdysi sRGB, ted wide-gamut) je schopen ty rozdily vubec zobrazit. Ty rozdily jsou i ve chovani filmu pri ruzny teplote osvetleni. Ja videl rozdily dokud jsem chodil do labu s optickou masinou. Jakmile se to zacalo scanovat, prestal jsem na barvu fotit a presel jsem na digital :twisted:
  • 0

#27 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 únor 2011 - 09:59:21

Ja videl rozdily dokud jsem chodil do labu s optickou masinou. Jakmile se to zacalo scanovat, prestal jsem na barvu fotit ...


Chemiku,
takto nejako som to v mojom podozrení videl aj ja... Bohužiaľ, éru optických minilabov som preflákal :twisted: A preto ma aj zaujíma klasická farebná zväčšenina - tam budú rozdiely vidieť zrejme viac. Ale to je u mňa "pole neorané" :D
  • 0

#28 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 únor 2011 - 09:59:58

Je to přesně tak, jak to vyzvracel skenovací program, nebo jsi už tahal za křivky? Nevím, jaké máš zkušenosti se skenováním negativů, ale rozhodně nepočítej s tím, že ti rovnou vyleze fotka. Zrovna u negativů se musí hejblovat s křivkama (nebo aspoň úrovněma) poměrně hodně.

Vezmi ten negativ a porovnej ho s prokazatelně správným negativem nějakého zkušenějšího temnokomorníka - pokud nebude rozdíl moc brutální, je problém mezi klávesnicí a židlí :twisted:
  • 0

#29 Enthropy

Enthropy

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 977 příspěvků(y)
Reputace: 8

Publikováno 11 únor 2011 - 10:00:47

He, takhle to vypadá, když někdo píše odpověď přes hodinu :twisted: :D 8-O (prosím smazat)
  • 0

#30 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 únor 2011 - 10:03:55

Enthropy:
Ale nemazať - opakovanie je matkou múdrosti :twisted:
  • 0

#31 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 11 únor 2011 - 10:04:44

Aneb PICNIC - problem in chair, not in camera :twisted:
  • 0

#32 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 únor 2011 - 13:09:03

Dosť by ma ale zaujímalo, ako sú na tom s nervami kolegovia, čo zväčšujú farbu? Je to tiež také zložité (maska, nájsť neutrálnu šedú a pod.)?


Dovolim si odpovedet, ty nervy jsou jen pri skenovani :twisted: Pri samotnem zvetsovani si pak najedes na kazdy film tzv. zakladni filtraci a tu uz jen pak lehce upravujes podle svetelnych podminek za kterych bylo fotografovano. Nezaznamenal jsem, ze by se jednotlive filmy stejneho typu lisily mezi sebou. Tedy je vhodne fotografovat pokud mozno na stejne materialy a nestridat to jak ponozky. Rozdil mezi profi materialem a spotrebkou je, tedy pri zvetsovani, po naskenovani nepoznas skoro nic (sytejsi film, kontrastnejsi, podani...), vsechno se to nejak zprumeruje.
Taky jsem se toho celkem desil, kdyz jsem barvu jen skenoval, ale pod zvetsovakem to pak vetsinou vzdycky vyjde tak jak si to predstavujes ze by to vyjit melo bez vselijakych uprav a ladeni...napriklad fuji pro160s je pro me nenaskenovatelny, ale pod zvetsovakem je nadherny...
  • 0

#33 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 11 únor 2011 - 13:32:41

Ďuro , jestli někdy létem budeš mít cestu Ostravou , jsi zván do moji aktuálně budované větší temnice . Můžeš si nazvětšovat barvy co hrdlo ráčí a role mojeho papíru stačí - však ještě furt něco dlužím za filmy a chemii .
O zvětšování neskenovatelných filmů bych mohl psát i poezii - zkuste si naskenovat Fuji T64 crossnutou v ECP přivolanou o 2EV . Papír to pobral bez problémů .

BTW: mickaeli , používáš při zvětšování sondu , nebo jedeš systémem proužkovek ?
  • 0

#34 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 únor 2011 - 14:02:12

kony: Sondu mam, ale nejak se mi to neosvedcilo a stejne to nakonec vzdy potrebovalo doladeni. Takze ja to spis vyresil zapisovanim filtraci pro film/situaci. A pak uz to trefim prinejhorsim napotreti... Na urceni expozice mam kodak projection print scale...
  • 0

#35 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 únor 2011 - 14:05:06

Chaloši - Kony a Mickael,
som rád, že ste sa ozvali! Myslím, že osveta v podobe vašich fotiek a výkladu "ako zväčšovať farbu" by mnohých určo zaujala. Alebo aj zlomila :D

Neplánujete niečo podobné na TK sraze?

Videl som v Nedvědici Radzove zväčšeniny z crossu - úžasné farby, to by monitor ani nezobrazil (nejaký sRGB určo nie), rád by som videl aj dáke relatívne obyčko fotky (krajiny a tak).

Kony, dík za pozvanie - šak to snáď nejako potlačíme, žaidny stres :twisted:
  • 0

#36 kony

kony

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 483 příspěvků(y)
Reputace: 9

Publikováno 11 únor 2011 - 14:36:27

Já osobně za sebe říkám že ne - jednak nejsou finance na sraz , jednak toffovi už do kufru zaručeně neprotlačím takové kvanta materiálu :twisted: (nemyslete si , printo není žádný drobeček a opemus 7 taky ne) .

Mickael : v tom případě máme stejný systém , jen s jednou rozdílností - vzhledem k tomu že seance mívám jednou za 14 - 30 dní , neudržím čerstvou vývojku a tak musím silně zregenerovat a udělat si korekci na lázně .

Původnímu tazateli : neboj , časem se naučíš volat si barevné negativy doma sám , je to dokonce jednodužší než s černobílými - časy všech lázní jsou pro všechny filmy stejné .
  • 0

#37 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 únor 2011 - 14:39:43

Ja za sebe taktez ne, asi tak ze stejneho duvodu jak kony :) A stejne uz asi s barvou zase pomalicku koncim... Kazdopadne na jakekoliv dotazy rad odpovim...
  • 0

#38 Ondrej91

Ondrej91

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 124 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 11 únor 2011 - 15:16:23

tak jsem vyexportoval fotky pro porovnání

sken:
http://db.tt/4L6uggs
úprava:
http://db.tt/f641K2Q

sken:
http://db.tt/5vo4aPO
úprava:
http://db.tt/ghQgPUy

takhle už je to lepší ne?
  • 0

#39 ďuroT

ďuroT

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 783 příspěvků(y)
  • LocationBA, SK
Reputace: 373

Publikováno 11 únor 2011 - 15:18:43

Ondrej,
lepšie, ale podľa môjho oka stále "nie ideálne".
Ale to už by bolo na inú debatku (a asi ani nie na toto fórum) - podľa mňa si na dobre ceste, už to len vyšolíchať.
Držím palce!
Ďuro
  • 0

#40 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 11 únor 2011 - 15:47:28

A co třeba spis takhle? :) Ono se clovek muze tvarit jakkoliv proti digitalni fotografii, ale kdyz pak prijde na digitalizaci filmove fotografie, tak musi byt obeznamen s praci a chovanim elektronickeho zpracovani obrazu...

Vložený obrázek
Vložený obrázek

Jak uz jsem psal, zdaleka nejlepsi budes, prefotis li proti svetlu ten film. Pokud jsou znacky cerny, tak to znamena ze byl dobre vyvolan, ne ze byl spravne exponovan.
  • 0

#41 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 11 únor 2011 - 16:27:17

Eslivá možu k temuto neco řéct, tož tadyk tento web sa menuje temná komora. Ne, jak máš upravovat sceny s filmu na PC!!!
Ogaro, eslivá ti to neleze z filmu a nechceš dělat domácí zpracování v komoře, neumíš scenovat a zpracovávat sceny z filmů, pořiď si digitál. Ten tyto problémy vyřeší a výsledky budou o 500% lepší než ty co jsi zatím předvedl.
Toť mé doporučení.

O úpravách a hýbání křivkama jsou, dle mne jiné weby i když z poslední obú si s tým nejsu zas tak jistý.
  • 0

#42 Ra_do

Ra_do

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 99 příspěvků(y)
  • LocationOpava
Reputace: 4

Publikováno 12 únor 2011 - 11:39:26

Kraken přesně uhodil hlavičkou o hřebíček.
Pročítám veškeré přízpěvky o tomhle tématu, a když tak jako já neumím dobře naskenovat negativ - tak se do toho nes... a dělám to co mi jde.

ČB materiál si udělám se vším všudy doma sám a případnou barvu občas
pošlu do labu , ať k fotografiím přidají i cd naskenovaného výtvoru,když už to jedou přes skenery ve výrobě .Většinou jejich sken odpovídá tomu co mi vatisknou na fotopapír. :lol:

2x mě sice vyloženě rozhodili,ale má to i výhodu.Vždycky mě to utvdí, že čb mat. je to nejlepší :roll:
  • 0

#43 sokolvideo

sokolvideo

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 578 příspěvků(y)
  • LocationPrešov
Reputace: 215

Publikováno 12 únor 2011 - 13:07:43

ak mám povedať svoj názor, tak zase by som ten sken až tak nezatracoval, musíme isť s dobou, ja osobne si skenujem všetky negatívy, ale len pre svoju potrebu, to jest, ako veľmi prehľadný náhľad, podľa ktorého si ľahko vyhľadám fotku, ktorú práve potrebujem, a tú si potom urobím z filmu, čb sám doma, alebo dám urobiť do minilabu - farbu, s ktorou sa mi nechce doma babrať.
Kedysi som robil kontakty na papier, aby som vedel, čo tam mám, alebo som si musel pamätať, čo kde na filmoch mám, dnes je to už horšie, jednak je toho toľko, že už nemám šancu si to pamätať, a robiť kontakty je tiež už neúnosné, a tak si zapnem počítač, vyhľadám skeny a veľmi rýchle nájdem to čo potrebujem
teda tak
  • 0

#44 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 únor 2011 - 15:13:21

Nemůžu si pomoct ale mam radši jakkoliv špatně naskenovany barevny filmy než fotky z digi, dělá se mi na to lépe. Ale líbí se mi cesta nafocení kalibrační tabulky jak napsal ďuroT, tudy by mohla vést cesta.
  • 0

#45 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 únor 2011 - 19:54:30

Sokolvideo: Jít z dobou??? No to snad ne!!! Kdybych to dělal, tak tady nejsem!!! Temnákomora není o tom jít z dobou!!!! Bóže.......
  • 0

#46 sjirka

sjirka

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 454 příspěvků(y)
  • LocationPlzeň
Reputace: 113

Publikováno 12 únor 2011 - 20:06:01

Sokolvideo: Jít z dobou??? No to snad ne!!! Kdybych to dělal, tak tady nejsem!!! Temnákomora není o tom jít z dobou!!!! Bóže.......


A proto se bavime na internetu a ne v hospode? Na prilis radikalnich ideologiích je pruser, ze se v nich dycky objevi nejaka zasadni dira :roll:
  • 0

#47 kraken

kraken

    Admin pro věci politické, teologické a sociální

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2 914 příspěvků(y)
  • LocationOstrata
Reputace: 197

Publikováno 12 únor 2011 - 20:17:03

Jiříku, narozdíl od tebe znám všechny co sem více aktivněji přispívají osobně, jezdím na srazy, kde jim ukazuju papírové fotky, setkávám se s nima v ateliérach i v hospodách i mimo akce temnekomory, mám s nima přátelské vztahy.
Tedy nejsem jen o prostý kecálek, co káže vodu a pije víno, vědí.
  • 0

#48 Jirinol

Jirinol
  • Guests
Reputace: 0

Publikováno 12 únor 2011 - 20:28:30

Jít s dobou.
třeba na procházku ... takto :wink:
Vložený obrázek
  • 0

#49 mickael

mickael

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1 133 příspěvků(y)
Reputace: 23

Publikováno 12 únor 2011 - 20:30:36

jirinol: Mimo tema, je to v Českých Budejovicich? :wink:
  • 0

#50 bigfoot

bigfoot

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 19 příspěvků(y)
Reputace: 0

Publikováno 12 únor 2011 - 20:33:49

Ondro v čem si to upravoval? Jestli tam jsou ty tři kapatka na bílou, černou a šedou barvu, dá se s tím ledacos vyřešit.
  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návštěvníků, 0 anonymních