Přejít na obsah


Fotka

Zajímavé výstavy


  • Pokud chcete vložit odpověď, přihlašte se
509 odpovědí na toto téma

#301 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 7 June 2017 - 07:37:19

 

Nemáte prosím někdo tip na nějakého fotografa/fotografku, jenž fotí netradiční fotky ze svých cest? Osobitá road movie, výtvarně pojaté obrazové dojmy z různých míst, atd. Zkrátka trochu jiné fotografie než ty, které jsou k vidění v běžných cestovatelských časopisech.

Nevím co znamená - "výtvarně pojaté obrazové dojmy z různých míst", ale jestli road movie tak Mike Brodie - http://mikebrodie.net/

 

Když jsme v zajímavých výstavách. Autor byl součástí výstavy v Rudolfinu - Only The Good Ones a vyšel i pěkný katalog formátu do kapsy. Tedy nic co by v knihovně překáželo a do žádných poliček se nevešlo. Třeba ješte bude k sehnání nebo na něj narazíš v antikvariátu. http://www.galerieru...hetic-revisited


  • 1

#302 Punkomat

Punkomat

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,187 příspěvků(y)
Reputace: 155

Publikováno 7 June 2017 - 10:16:45

 

 

Nemáte prosím někdo tip na nějakého fotografa/fotografku, jenž fotí netradiční fotky ze svých cest? Osobitá road movie, výtvarně pojaté obrazové dojmy z různých míst, atd. Zkrátka trochu jiné fotografie než ty, které jsou k vidění v běžných cestovatelských časopisech.

Nevím co znamená - "výtvarně pojaté obrazové dojmy z různých míst", ale jestli road movie tak Mike Brodie - http://mikebrodie.net/

 

Když jsme v zajímavých výstavách. Autor byl součástí výstavy v Rudolfinu - Only The Good Ones a vyšel i pěkný katalog formátu do kapsy. Tedy nic co by v knihovně překáželo a do žádných poliček se nevešlo. Třeba ješte bude k sehnání nebo na něj narazíš v antikvariátu. http://www.galerieru...hetic-revisited

 

Měl jsem se na to zeptat spíše v sekci odkazy... Ale za tento tip díky. Tyhle fotografie mě baví i jen tak. Mají své kouzlo. Rád se zpětně dívám na tyto své fotografie třeba z puberty, kdy jsem si různě cvakal na film kompaktem. Ty šmouhy, mlha, neostrost, přesaturovanost v kombinaci s vlastními vzpomínkami pro mě mají hodnotu. A nemusí to být přímo mé fotografie. I fotografie jiných takto pořízené ve mně vyvolávají cosi vlastního.  


  • 0

#303 Horenak

Horenak

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 521 příspěvků(y)
  • Locationsever a východ Čech, jihovýchod NDR
Reputace: 221

Publikováno 12 June 2017 - 18:51:30

Nečekaný zážitek: Museum für Fotografie v Berlíně. Když s vámi S-Bahn zastaví ve stanici Zoologischer Garten, koukáte na to přímo z okna. Spravuje ho Nadace Helmuta Newtona a je to v podstatě ohromný barák plný jeho fotografií plus vždycky něco k tomu. 


  • 0

#304 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 12 June 2017 - 20:12:54

... děti ze stanice ZOO to asi nepoznamenalo...


  • 0

#305 Druidena

Druidena

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 123 příspěvků(y)
Reputace: 5

Publikováno 13 June 2017 - 11:42:58

No když jsme u Wir Kinder vom Banhof Zoo, tak musím jeden autoportrét z 2015. Je to tam pořád stějně hnusný, jak před 40 lety.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#306 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 14 June 2017 - 05:47:36

Pete Zinke
Struktury chaosu.

Přiložený soubor (y)


  • 0

#307 back2trees

back2trees

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 34 příspěvků(y)
  • Locationseverní Čechy
Reputace: 13

Publikováno 19 June 2017 - 10:48:56

JAN SAUDEK – ZAPADLÝ RYTÍŘ UMĚNÍ A LITERATURY

Galerie Emila Juliše - Černčice u Loun

http://gej.vejr.cz/?page_id=128

pro případ že by to na pozvánce zapadlo - návštěvy po dohodě


  • 0

#308 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 29 June 2017 - 11:28:13

Výstava fotografů Bučiny a Rasla na zámku Vranov nad Dyjí

 

„Mezi vznikem první a poslední vystavené fotografie uběhlo 80 let. Za tu dobu se z krajiny vytratili pracující lidé a hospodářská zvířata. Místo nich tu práci odvádí stroje a po práci se v krajině baví turisté nebo sportovci. Z opečovávané země se stal prostředek k výrobě potravin a scenérie připravená pro oči a zábavu.“

 

http://www.nppodyji....97516-206171405


  • 0

#309 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 2 July 2017 - 13:32:02

Škoda, že to tam mám tak daleko. Když mě bylo asi deset let dostal jsem k Vánocům knihu Ferdinanda Bučiny: Co děti viděly na louce. Dodnes si z té knížky pamatuju, jak vypadá tráva Srha laločnatá, můra Vřetenuška a květ Chrastavce a další květiny či zástupce luční fauny. Lituji, že už tu knížku nemám. Asi nepřežila některé stěhování.


  • 0

#310 HCST

HCST

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,095 příspěvků(y)
  • LocationUherské Hradiště
Reputace: 555

Publikováno 23 October 2017 - 20:21:44

Nazdar všichni.

 

Jelikož v Uherském Hradišti máme nouzi shlédnout kvalitní fotografii rozhodl jsem se s tím něco udělat. 

Tímto všechny zvu v pátek 27.10. v 18.00 na vernisáž výstavy Petr Zinke - Fotografie.

http://www.ceskatele...191-za-obrazem/

Těším se na účast členů TK.

 

S pozdravem.

Tomáš Hofman

 

 

Přiložený soubor (y)

  • Přiložený soubor  m1.jpg   379.32K   4 Počet stažení
  • Přiložený soubor  m2.jpg   243.75K   3 Počet stažení

  • 0

#311 Hosta

Hosta

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 27 příspěvků(y)
Reputace: 1

Publikováno 7 January 2018 - 16:44:02

Zdravím všechny, 

v Domu umění v Brně probíhá do 4.3. výstava fotek Karla Otta Hrubého. 

http://www.dum-umeni...y/detail/id/146


  • 0

#312 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 7 January 2018 - 17:21:03

Rozhovor s kameramanem Vladimírem Smutným  http://www.ceskatele...dimirem-smutnym

 

se omlouvám, že jsem to dal do špatného vlákna ...


  • 0

#313 OndrasLB

OndrasLB

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 336 příspěvků(y)
  • LocationLiberec, Mladá Boleslav
Reputace: 66

Publikováno 9 January 2018 - 13:38:51

Osmdesátiny pana Koudelky: https://magazin.aktu...8299.1398169425


  • 0

#314 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 9 January 2018 - 16:59:06

Rodná "LO T Č I N A" se na p.Josefa Koudelku vysrala zcela typickým stylem pro tzv."Zatuchlou Kotlinu", nyní zející v Protektorátu EU.
Řídký počet "3ťastlivců", kteří jsou obdařeni dnes vzácnou schopností číst text si mohli ve Veletržním paláci v Holešovicích nahlédnout do soukromé korespondence p. Josefa Koudelky. Ideologické zkreslování reality židovských čtvrtí, kde by si nedokázal představit žít, kde pocit zmaru a sílící tlak nenávisti etnik degraduje elementární sousedské vztahy. Zóna SMRTI a SMRTELNÝCH mezilidských animozit budiž varováním před očekávaným vývojem v bezprostředním okolí našich domovů. Totální guerilla bez jakýchkoli zábran a jakýchkoli práv. Josef Koudelka napsal ve svém článku, že si nedovede představit v této zrmi žít a podal o hrůzné skutečnosti betonem rozděleného ghetta své filmové svědectví. Lžete, lžete, lžete, lžete a dokumentární svědectví Josefa Koudelky, stejně jako v roce 1968, kdy fotografoval masakr u ČS rozhlasu na Vinohradské zůstane nezodpovězeným mementem žurnalistiky. Kupčení Národní galerie, vystavující mumifikované výkaly servilních umělců si nezasloží, aby se mohlo vydávat za kurátora fotografické sbírky, kterou věnoval tomuto "Pseudostátu". Erik
  • 2

#315 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 9 January 2018 - 17:41:58

Považuji za historicky významné,aby se všichni Ti dokumentaristé tzv. nerozhodujících okamžiků, kteří si si díky absenci fotografické kritiky vydobyli prestižní postavení tzv. "NEOHROZITELNÝCH" stoupli dle osobních zásluh o degradaci fotografie do zástupu někde na skále u bájného Vyšehradu a zažili si adrenalinový "COFFIN JUMPING" i se svými DSRL velkoformátovými monstry s integrovanou jednotkou - reaktorem Atompack. Je to VIZUÁLNÍ HNUS. Nikdy bych si nepomyslel, že se fotografie stane živností vizuálních prostitutů. Erik
  • 2

#316 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 9 January 2018 - 18:05:45

Tedy Eriku, kdo vám co provedl. Tolik žlučovitosti najednou jsem dlouho nečetl. :/

Vždycky se kolem umění z jakéhokoli žánru točili různí hochštapleři nebo průměrní až podprůměrní řemeslníci, někteří i úspěšní, protože kývli na to co určovaly trendy, žádali si "zákazníci" a ... obchodně uspěli. Ale že by to vyžadovalo až takové reakce? Vždyť to nemusíte kupovat, ne? Každý ať si vybere to své.

Nakonec se to netýká jen umění ale veškeré lidské produkce i samotné sociální existence.


  • 0

#317 Evla

Evla

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 958 příspěvků(y)
  • LocationVajnory
Reputace: 979

Publikováno 9 January 2018 - 18:53:16

Kime, rozumiem mu. Ono sa ľahko povie, nemusíš to kúpiť, nemusíš sa na to pozerať, nemusíš to čítať, nemusíš to počúvať, keď sa ti nepáči.
Lenže to by bol argument vtedy, keby sa človek rovnakou snahou mohol dostať k tomu, po čom túži.
A ešte viac ma zlostí, keď sa veci, s ktorými bytostne nesúhlasím, financujú z verejných peňazí, do ktorých nedobrovoľne prispievam tiež.
Isteže, potom ti odporučia vyjadriť slobodne svoj názor a človek ostane ostatný aj so slobodou, aj s názorom, lebo davu ponúkajú iné a dav je ako dobytok, nenúti sa.

Erik, super!
  • 1

#318 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 9 January 2018 - 20:25:37

Rodná "LO T Č I N A" se na p.Josefa Koudelku vysrala zcela typickým stylem pro tzv."Zatuchlou Kotlinu", nyní zející v Protektorátu EU.
Řídký počet "3ťastlivců", kteří jsou obdařeni dnes vzácnou schopností číst text si mohli ve Veletržním paláci v Holešovicích nahlédnout do soukromé korespondence p. Josefa Koudelky. Ideologické zkreslování reality židovských čtvrtí, kde by si nedokázal představit žít, kde pocit zmaru a sílící tlak nenávisti etnik degraduje elementární sousedské vztahy. Zóna SMRTI a SMRTELNÝCH mezilidských animozit budiž varováním před očekávaným vývojem v bezprostředním okolí našich domovů. Totální guerilla bez jakýchkoli zábran a jakýchkoli práv. Josef Koudelka napsal ve svém článku, že si nedovede představit v této zrmi žít a podal o hrůzné skutečnosti betonem rozděleného ghetta své filmové svědectví. Lžete, lžete, lžete, lžete a dokumentární svědectví Josefa Koudelky, stejně jako v roce 1968, kdy fotografoval masakr u ČS rozhlasu na Vinohradské zůstane nezodpovězeným mementem žurnalistiky. Kupčení Národní galerie, vystavující mumifikované výkaly servilních umělců si nezasloží, aby se mohlo vydávat za kurátora fotografické sbírky, kterou věnoval tomuto "Pseudostátu". Erik

 

... aniž bych si dovolil, pane kolego, radit, tak staré dobré moudrosloví říká, že hovna se mají zásadně překračovat a Komoří Lang k tomu dodával "Milosti, nenechte prchlivost cloumat svým majestátem." :-P


  • 0

#319 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 9 January 2018 - 20:29:24

Vážený kolego KIME, vážená Evlo. Jsem z generace, která měla, byť jen občasnou příležitost spatřit výsledky práce opravdových mistrů.FOTOGRAFIE JE DEFINITIVNĚ MRTVA,ZHYNULA VYČERPÁNÍM OBRAZOVÝCH MOŽNOSTÍ A STALA SE POUHOU SOCIALNÍ ILUSTRACÍ. Erik
  • 0

#320 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 10 January 2018 - 00:07:12

Tak já nevím. Asi nejsem dost starej.

Mluvíme-li o umění, myslím, že příležitost spatřit díla mistrů mají dnes všechny generace, naopak bilióny marastu nebo jaloviny mě nemůže nikdo přinutit sledovat , natož se o to zajímat.

Facebook a podobné "zlé pány" nemám (a kdo nechce mít nemusí), na netu si vybírám jen to co se mi líbí a co mě zajímá a na to se pak jedu podívat in natura, čili mě přijde velmi snadné se dostat k tomu po čem toužím.

Jiná otázka je, jsem-li schopen sám umění tvořit a ukázat tak "světu" či jen mým "nenáviděným rivalům", že můj distanc od jejich plytkosti je opodstatněný.

Jinak mi to připadá jako tristní ufňukanost.

a) buď Erik vezme konečně svůj kardan a vyrazí fotit aby nám pak vyrazil dech - rád se na podzim zastavím ve Slaném, třeba v Ikarosu, či v Jazz Café Fany, podívat se na jeho vystavené velké formáty a pohovořit

B) nebo je fotografie skutečně mrtva a pak ho odevzdá do sběrných surovin a za těch pár kaček si koupí pytel psího žrádla a půjde do útulku zachránit nějakou zoufalou bytost aby se dostal z té pasti

c) platí-li "b", pak jsme tu vlastně všichni zbytečně a měli bysme dělat něco užitečnějšího, než tu plkat


  • 1

#321 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 10 January 2018 - 00:08:57

... no béčko se závorkou opět uteklo do teplých krajin...


  • 0

#322 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 10 January 2018 - 00:21:21

Tak já nevím. Asi nejsem dost starej.

Mluvíme-li o umění, myslím, že příležitost spatřit díla mistrů mají dnes všechny generace, naopak bilióny marastu nebo jaloviny mě nemůže nikdo přinutit sledovat , natož se o to zajímat.

Facebook a podobné "zlé pány" nemám (a kdo nechce mít nemusí), na netu si vybírám jen to co se mi líbí a co mě zajímá a na to se pak jedu podívat in natura, čili mě přijde velmi snadné se dostat k tomu po čem toužím.

Jiná otázka je, jsem-li schopen sám umění tvořit a ukázat tak "světu" či jen mým "nenáviděným rivalům", že můj distanc od jejich plytkosti je opodstatněný.

Jinak mi to připadá jako tristní ufňukanost.

a) buď Erik vezme konečně svůj kardan a vyrazí fotit aby nám pak vyrazil dech - rád se na podzim zastavím ve Slaném, třeba v Ikarosu, či v Jazz Café Fany, podívat se na jeho vystavené velké formáty a pohovořit

B) nebo je fotografie skutečně mrtva a pak ho odevzdá do sběrných surovin a za těch pár kaček si koupí pytel psího žrádla a půjde do útulku zachránit nějakou zoufalou bytost aby se dostal z té pasti

c) platí-li "b", pak jsme tu vlastně všichni zbytečně a měli bysme dělat něco užitečnějšího, než tu plkat

 

... tesat do kamene... :cool:

 

Nakonec zjistíte, že je prakticky jedno, jestli malujete, tesáte do kamene, patláte cosi z hlíny v domnění, že se z vašeho výtvoru někdo bude moct napít čaje, v lepším případě pak dobrého vína, či stojíte u misek v temné komoře, ponořen do temně načervenalého svitu a louhujete fotografii, ba dokonce připouštím, že sedíce u jakési bedýnky můžete z pixelů vytvořit krásný obrázek, v bláhové naději, že se na vaše dílo někdo podívá a pochválí jej.

 

Podstatné je, že tvoříte, že chcete tenhle svět malinko vylepšit, dát mu něco ze sebe, něco navíc.

 

A my pravověrní víme, že je to všechno fajn, ale stříbro, ten kouzelný kov, stejně maluje nejkrásnější obrázky a nenecháme si to vzít.

 

Pevně věřím, že tomu tak je. :-P


  • 1

#323 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 January 2018 - 09:16:47

Vážený kolego, KIME, přehrabuji se v tom, jako v hnoji a energie ubývá.... Na pomník by bylo kardanu škoda, tam do něj ani slunko nezasvítí.... Erik
  • 0

#324 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 10 January 2018 - 09:42:37

Vážený kolego Eriku, umění nemusí být nutně monumentální. Vzpomeňte na Uko Ješitu.

Čapněte tedy alespoň Leicu nebo některou ze zrcadlovek a vyrazte na vzduch. Doma nechte okno dokořán. Vyvětráte špatné myšlenky, nejen z hlavy ale i z bytu – to aby se vám po návratu zase nestěhovaly do hlavy.

Pokud se vám nebude chtít chodit „přírodou, která regeneruje“, můžete zajít třeba,

sem: http://www.artinbox.cz/?p=3944

sem: http://www.lgp.cz/

nebo sem: http://www.upm.cz/in...id=305&img=1784

abyste osvěžil ducha.

Hodně zdaru!


  • 2

#325 Nakadah

Nakadah

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,147 příspěvků(y)
  • LocationOstrava
Reputace: 234

Publikováno 10 January 2018 - 11:36:45

Fotografie není mrtvá, nicméně jako první je třeba si sám odpovědět na základní otázku - forma nebo obsah? Přeji všem pohodový den.


  • 1

#326 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 10 January 2018 - 14:06:13

Vážený kolego, KIME. Před několika dny jsem se mi donesla zpráva, že odešel další z mých opravdových přátel, s nímž jsem se znal po více než čtyřicet roků. Dne 1 .prosince se odebral do nebeského pelotonu a zařadil se za několik dalších kluků z naší cyklistické party. Je to žalostné, ale nedá se s tím nic dělat. Erik
  • 0

#327 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 14 January 2018 - 21:17:48

Eriku, posílám v odkazu snad něco na zpravení chuti https://magazin.aktu...860cc47ab5f122/


  • 0

#328 KIM

KIM

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 875 příspěvků(y)
Reputace: 224

Publikováno 15 January 2018 - 09:08:54

To nojgi: Néééé! Tím to začalo - ať se nám to nezacyklí...

Erikovi:

Ztráty patří, bohužel, k životu. Přítel z mého pelotonu odešel začátkem listopadu, přestože jeho pouť nabyla přirozeného dovršení, zůstává po něm prázdné místo a mně je smutno. Nám je však třeba šlapat dál....


  • 1

#329 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 15 January 2018 - 10:58:49

Vážený příteli Nojgi, děkuji! Vážený příteli KIME, děkuji! Chandra ,( zdá-se ), ustupuje a cvaknul jsem si Super-Angulonemn f=8/121, jež dostal malý dárek - netknutou kovovou sluneční WA clonu z japonských ostrovů. Na Josefa Koudelku rád vzpomínám, bylo to celkem dvakrát. Je to skromný a poctivý chlap, s nímž je radost promluvit. Až napadne konečně sníh, vyrazím si vyčistit makovici někam do blízkého okolí, aby mne nesežrali vlci. Super Ikonta na plicích, "zaostřovák" v nerezové placatici, monopod Manfrotto 479-4B & #234RC a krochna v podpaží. Těším se na RESTART. Erik
  • 0

#330 kapros1

kapros1

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 568 příspěvků(y)
  • LocationJenčice
Reputace: 360

Publikováno 15 January 2018 - 17:00:10

Super Ikonta na plicích, to vidím jako dobrou diagnosu pro fotografa :-P


  • 0

#331 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 22 March 2018 - 13:07:07

Koudelkova retrospektiva: https://magazin.aktu...47ac1f6b220ee8/ (+ k tomu vydaná kniha)


  • 1

#332 Fire

Fire

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 409 příspěvků(y)
  • LocationKolín
Reputace: 169

Publikováno 11 May 2018 - 21:39:56

V galerii v Kolíně nevelká ale milá výstava Josefa Sudka.

 

K ní katalog v ceně 70 Kč, vydaný nákladem 100 kusů - jak se někomu mohl za sedm tisíc brutto vyplatit tisk a příprava nepochopím, ale jeden jsem si odnesl... :)


  • 0

#333 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 22 May 2018 - 10:13:33

Dnes se otvírá výstava Josef Sudek: Topografie sutin v Domě fotografie

http://ghmp.cz/josef...pografie-sutin/


  • 2

#334 nojgi

nojgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,783 příspěvků(y)
Reputace: 70

Publikováno 28 May 2018 - 20:34:15

Tomáše Vitovského na TK netřeba představovat. Určitě by měl z výstavy radost. Jsou k vidění i kontaktíky z panoramu.

 

Tomáš Vitovský - Praha v klasickém panoramatu. Czech press photo centre do 10.6. 2018.

 

odkaz na výstavu. 

https://www.czechpho...2b745-454600917

 

 

 

Přiložený soubor (y)


  • 0

#335 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 29 May 2018 - 07:39:47

Vážený kolego, Nojgi, když si Tomáš kupoval svoji první KODAK Panoramu, byl jsem za pultem fotobazaru a spolu s mým kolegou Jiřím jsme jej zasvěcovali do fines v ovládání této kamery. Rotace objektivu šla pouze jedním směrem, ale Tomáš si, ostatně, jako vždy poradil. Často jsme viděli jeho pokusy jako vůbec první osoby na budoucím portfoliu jeho obdivovatelů a následníků. Moc důvěry ta bedna neskýtala, ale Tomáš s tím fotil své statické motivy, aniž zde byli zachyceni občasní chodci a pouliční ruch. Jak ideální forma zobrazení veřejného prostoru v současné legislativě GDPR. Velmi často na něj vzpomínám, byl posedlý a byla s ním často legrace. 

S pozdravem: "Starý Jezevec" Erik


  • 0

#336 Gorgi

Gorgi

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,780 příspěvků(y)
Reputace: 33

Publikováno 29 May 2018 - 10:40:08

Ano, ano, Tomáše je velká škoda.
  • 0

#337 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 23 July 2018 - 14:49:04

Koudelkova retrospektiva: https://magazin.aktu...47ac1f6b220ee8/ (+ k tomu vydaná kniha)

Jojo, v pátek jsem na to měl jen půldruhé hodiny. Málo... ale i tak to stálo za to.


  • 0

#338 LuzJi

LuzJi

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 2,082 příspěvků(y)
  • LocationTábor
Reputace: 715

Publikováno 16 August 2018 - 11:25:38

https://www.echo24.c...fa-josefa-sudka


  • 0

#339 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 31 August 2018 - 18:36:45

Kare(o)l Plicka v Bratislavě

http://www.snm.sk/?s...-obraz-a-piesen


  • 2

#340 salo

salo

    Tlampač (grafoman)

  • Předplatitel
  • 1,080 příspěvků(y)
  • LocationZnojmo
Reputace: 190

Publikováno 19 September 2018 - 05:46:52

Západočeské muzeum v Plzni brzy otevře retrospektivní výstavu ke stému výročí narození Viléma Heckela: http://www.zcm.cz/vy...ilem-heckel-100
  • 1

#341 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 25 September 2018 - 15:04:11

Broumovsko, u Martínkovic - LAGER BROUMOV/BRAUNAU,

Na místě bývalého zajateckého tábora z 1. sv. války.

Instalováno pod širým nebem na volných panelech podél cesty k památníku (nejdelší výstava, kterou jsem navštívil)

Z fotografií táborového lékaře George Langera (mj. pitva...hmm),

doprovázeno průvodním textem - o vzniku fotek samotných jsem ale nic podrobnějšího neobjevil (ale možná jsem byl nepozorný)

 

do konce října

 

http://www.broumovsk...aunau-1915-1918


  • 0

#342 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 25 September 2018 - 17:35:37

Broumovsko, u Martínkovic - LAGER BROUMOV/BRAUNAU,

Na místě bývalého zajateckého tábora z 1. sv. války.

Instalováno pod širým nebem na volných panelech podél cesty k památníku (nejdelší výstava, kterou jsem navštívil)

Z fotografií táborového lékaře George Langera (mj. pitva...hmm),

doprovázeno průvodním textem - o vzniku fotek samotných jsem ale nic podrobnějšího neobjevil (ale možná jsem byl nepozorný)

 

do konce října

 

http://www.broumovsk...aunau-1915-1918

 

... byl jsem tam minulý týden a je to opravdu krásná výstava s velmi nápaditou instalací, jen mě mrzelo, že u nás "ve Středozemi" se o takovém zajímavém počinu, nic neví. :mad:


  • 0

#343 JirkaM

JirkaM

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 1,379 příspěvků(y)
  • LocationMoravská Chrastová
Reputace: 1,122

Publikováno 25 September 2018 - 17:43:50

... tak to jsme se málem potkali ...


  • 0

#344 iuliuzz

iuliuzz

    Nováček

  • Předplatitel
  • 451 příspěvků(y)
  • LocationBítovany
Reputace: 185

Publikováno 10 October 2018 - 20:12:21

Ze Slušovic do Vietnamu:

https://www.facebook...54040861976580/


  • 0

#345 Halka

Halka

    Nováček

  • Předplatitel
  • 213 příspěvků(y)
  • LocationDevínska Nová Ves
Reputace: 57

Publikováno 22 October 2018 - 11:11:40

Do 29.10. je v Bratislavskej Kunsthalle výstava víťazných fotografií slovak press photo: https://www.facebook...65781373863339/

 

20181020_145318.jpg?dl=1  20181020_145354.jpg?dl=1


  • 0

#346 Lubajs

Lubajs

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 319 příspěvků(y)
  • LocationPdy
Reputace: 65

Publikováno 10 December 2018 - 18:41:09

Kdibiste měl někdo cestu do Říma, tak nezapomeňte se zastavit v Istituto per la storia del Risorgimento italiano je zde výstava našeho Andyho Warhola ("našeho", protože jsem ho ukradl Slovákům, ale ti ho zase ukradli Pennsylváncům, tak proč ne, že jo.... :-P ).

 

Jeho výtvarný svět je jedním slovem úžasný a část jeho tvorby postavená na Polaroidu je fantastickým důkazem, že i s malým kašpárkem se dá dělat veliké divadlo. :-P

 

 

http://www.ilvittori...arhol-roma.html

Přiložený soubor (y)


  • 0

#347 pepafotograf

pepafotograf

    Dost toho nakecá

  • Registrovaní
  • PipPip
  • 764 příspěvků(y)
  • LocationJablůnka 397
Reputace: 333

Publikováno 16 December 2018 - 16:21:26

V Olomouci v Muzeu umění je výstava Jaromír Funke-avantgardní fotograf,mohu jen doporučit! Dobové originály! Pastva pro oči v dnešní mejnstrímové,nikohoneurážející rozbředlé fotografii....


  • 2

#348 Erik Kurach

Erik Kurach

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,222 příspěvků(y)
Reputace: 902

Publikováno 16 December 2018 - 17:43:26

Vážený kolego, rozhodující vliv na rozvoj moderní fotografie u nás, počínaje dvacátými léty je u Jaromíra Funke nezpochybnitelný. Jako pedagog činný v Bratislavě od r. 1931 a pak v Praze od r. 1935 byl přesvědčivým teoretikem, formulujícím všechny dobové fotografické směry. Známé studie "Od piktorialismu k emoční fotografii" z roku 1936 - Fotografický obzor a "Od fotogramu k emoci" z roku 1940 dtto, obě obsahují ve zkratce cesty a cíle jeho vlastní fotografické tvorby. Období dožívajících a nekonečných bojů o nedotknutelnost negativu.... Co by dnešnímu pixelovému šílenství řekl tak poctivý a velmi skromný autor vynikajících fotografických snímků dnes?

Výměnné xichty ve Fotoshopu, pixelové manipulace. Se vší pravděpodobností by se mu silně přitížilo.... S pozdravem : "Starý Jezevec" Erik


  • 1

#349 wagabond

wagabond

    Nováček

  • Registrovaní
  • Pip
  • 70 příspěvků(y)
Reputace: 3

Publikováno 17 December 2018 - 07:22:15

Vážený pane kolego, váš negativní přístup k digitální fotografii je až udivující, možná hraničící až s nenávisti.

Ač se to možná mnohým s nás nemusí líbit, tak digitální fotografie má v dnešní uspěchané době své místo a

tvorba mnoha dnešních digitálních fotografů, má ve světě už své nezastupitelné místo, stejně jako tisk fotografií...

Jistě také už nejezdíte nakupovat do Kauflandu s koňským povozem a nespíláte statisícům řidičům, kteří jezdí s

čmoudícími automobily. Proti 4 miliardám cvakačů s mobily stejně nikdo nemá šanci a tak to prostě je. Pokrok se

nedá zastavit ať se to někomu líbí, či nikoli. Proto buďte v klidu ať se nepřitíží vám... :mrgreen:

Doufám pane kolego, že jsem se vás nikterak svým nejapným příspěvkem nedotkl, to jsem neměl v úmyslu... :-P


  • 0

#350 Pentaxista

Pentaxista

    Tlampač (grafoman)

  • Registrovaní
  • PipPipPip
  • 2,310 příspěvků(y)
Reputace: 311

Publikováno 17 December 2018 - 10:36:06

Nebudu dělat advokáta - EK má (podle mě) v mnoha věcech jasno. Ale

Chléb - dříve vydržel týden, kůrka i střída byly pochoutky samy o sobě, voněl po celém domě. Dnes... technologie jsou "vyspělejší", "chleba" vám upečou před očima ze zmraženého polotovaru.

Auto - obsah 1 litr, 150 koní, spotřeba 4-12  litrů (a technologie jsou "vyspělejší", auta jezdí rychleji a brzy nebudou potřebovat ani řidiče).

Mléko, europivo, pilinové desky, hadrgumové boty, elektrická auta (jejichž provoz a produkce jsou neuvěřitelně drahé), mobily často nahrazující používání mozku, klimatizace v betonových kukaních (klecový odchov) ...

"Doba" s tím nemá nic společného, čas plyne... Mohou za to ti, kteří lidem podstrkují věci a služby zbytné. Že to není zadarmo, netřeba polemizovat.

"Pokrok" je v mnoha směrech spíše nezadržitelným bezhlavým řícením někam, řízený lidmi, kteří sami nikdy nebudou jezdit přeplňovaným tříválcem, nebudou bydlet v betonových krabicích, nebudou doma vdechovat vzduch prosycený vším nedobrým, co si lze představit, nebudou spát na postelích z desek z lisovaných slepených pilin, nebudou létat charterovými lety na "kolektivní dovolené s cestovkou",  nebudou se léčit ve "státních zdravotnických zařízeních" dostupných všem, nebudou se oblékat do "řetězcového oblečení", doma budou mít vždy a za všech okolností 22,5°C, jíst budou potraviny, které sice nemají označení BIO, ale jsou opravdu nezávadné, nebudou na sebe chrchlat v narvaných prostředcích hromadné dopravy, atd.atd.atd.

Opravdu je asi jedno, zda byl obrázek zaznamenán na film nebo čip, rozhodující je, kdo ten fotoaparát drží v rukách a jak moc je autor zmanipulovaný. Je možné, že zmanipulovaní lidé se častěji uchylují k jednoduššímu, rychlejšímu, levnějšímu, efektnějšímu způsobu záznamu, v domnění,, že je pravdivá dezinformace, že  "ten foťák umí opravdu všechno". 

(Není to vynález digitálu, asi za to může Kodak: Vy zmáčknete spoušť a my za vás uděláme všechno ostatní.)

 

wagabond: Předchozí řádky vyjadřují jenom můj názor, je mi vcelku jedno, co si myslí o digitálu a "analogu" jiní.      


  • 0




0 uživatel(ů) prochází toto téma

0 členů, 0 návětěvníků, 0 anonymních